Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM| Alle resultater

Resultater Bergen City Marathon 2024

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Bergen City Marathon 27. april 2024.

Publisert 27. april 2024 i Resultater

Bergen City Marathon 2024

12. utgave

Dato

27. april

Sted

Bergen – Vestland

Livestream

Det blir direktesending fra løpet på bt.no

Distanser

2 km | 5 km | 21 km | 21 km stafett | 42 km

Startliste

Resultater (live)

Maraton menn, topp 50

Rank Name Time
1 Tage Morken Augustson (NOR) 2:27:36
2 Jarand Blom (NOR) 2:32:27
3 Karl Jonas Tronstad (NOR) 2:35:32
4 Kim Are Bull Hansen (NOR) 2:37:17
5 Njål Pedersen (NOR) 2:37:19
6 Kristian Nestor Jarnung (NOR) 2:45:03
7 Matias Rakkestad (NOR) 2:46:17
8 Mathias Pedersen (NOR) 2:46:33
9 Philip Puru Øiseth (NOR) 2:48:35
10 Marco Pallini (ITA) 2:49:03
11 Ørjan Hannisdal (NOR) 2:49:46
12 Øyvind Loftås (NOR) 2:51:07
13 Eivind Kvitstein (NOR) 2:51:12
14 Harald Kaasa Andersen (NOR) 2:57:01
15 Fredrik Meyer-Lampe (NOR) 2:57:27
16 Jørgen Andre Thorsen (NOR) 2:57:46
17 Jon Grande (NOR) 2:58:04
18 Jørgen Wengaard (NOR) 2:58:10
19 Ruben Sandmark (NOR) 2:58:31
20 Simen Romslo (NOR) 2:58:43
21 Celius Salomonsen (NOR) 2:58:47
22 Tøger Trettsveen (NOR) 2:58:59
23 John Salvesen (NOR) 2:59:08
24 Erlend Vabø (NOR) 2:59:13
25 Magnus Thorson (NOR) 2:59:13
26 Hallvard Bachmann (NOR) 2:59:37
27 Emil Albrechtsen (DEN) 3:00:21
28 Ole-Jacob Knutsen-Berge (NOR) 3:00:27
29 Tobias Aanes (NOR) 3:00:40
30 Stefan Mraz (NOR) 3:00:44
31 Jonas Søderlind (NOR) 3:01:46
32 Gjermund Galleberg (NOR) 3:02:28
33 Kent-Daniel Christensen (NOR) 3:02:34
34 Henrik Borenius (FIN) 3:02:49
35 Terje Bekkesletten (NOR) 3:03:36
36 Paul Tenfjord (NOR) 3:03:59
37 Arne Dingstad Rong (NOR) 3:04:03
38 Paal Andersen (NOR) 3:04:17
39 Harald Veen Gilje (NOR) 3:04:35
40 Øystein Eide (NOR) 3:04:36
41 Stein Tore Vinterstø (NOR) 3:04:37
42 Øystein Røsok (NOR) 3:04:44
43 Frode Oldervoll (NOR) 3:04:52
44 Eirik Frøholm (NOR) 3:04:54
45 Emil Frenningsmoen (NOR) 3:05:01
46 Geir Nygård (NOR) 3:05:48
47 Sebastian Håland (NOR) 3:05:48
48 Christer Morken (NOR) 3:05:49
49 Sølve Fonnes Solheim (NOR) 3:06:10
50 Mattias Tuori (SWE) 3:06:16

Maraton kvinner, topp 50

Rank Name Time
1 Renate Galleberg (NOR) 2:52:40
2 Ingrid Andersen (NOR) 3:09:55
3 Synnøve Aune (NOR) 3:15:54
4 Tina Hansen (NOR) 3:18:06
5 Kjersti Ervik (NOR) 3:22:23
6 Isabel Sunde (NOR) 3:23:10
7 Elisabeth Ulset (NOR) 3:31:34
8 Hilde Beate Daland (NOR) 3:31:57
9 Elizabeth Salazar (NOR) 3:32:50
10 Laila Morken Kokkvoll (NOR) 3:33:12
11 Ragnhild Lie Anderson (NOR) 3:33:34
12 Eva Tolnai (HUN) 3:36:25
13 Linda Rogstad (NOR) 3:36:30
14 Lucia Gutierrez-Loza (MEX) 3:37:30
15 Annabel Karen Rust (GER) 3:39:43
16 Nora Langørgen (NOR) 3:40:25
17 Adele Hauge (NOR) 3:40:55
18 Hanna Skjæret Eliseussen (NOR) 3:41:47
19 Andrine Odland (NOR) 3:42:51
20 Annika Lynn Stokke (NOR) 3:44:33
21 Turid Salte (NOR) 3:44:44
22 Ingrid Eilertsen (NOR) 3:45:06
23 Eugenia Krogsvold (NOR) 3:45:17
24 Marie Hultgren (NOR) 3:45:49
25 Julie Nordgård (NOR) 3:45:58
26 Maren Iden Bjerkeset (NOR) 3:46:38
27 Irene Langhelle (NOR) 3:47:05
28 Ines Aloy-Lislerud (NOR) 3:47:41
29 Lovise Pedersen (NOR) 3:47:45
30 Catrine Helle (NOR) 3:47:49
31 Marte Enger (NOR) 3:49:20
32 Anette Alvær (NOR) 3:49:52
33 Emma Djupevåg (NOR) 3:50:10
34 Ajah Maria Iversen Cham (NOR) 3:50:13
35 Marie Glosvik (NOR) 3:51:36
36 Svetlana Gulo (NOR) 3:52:17
37 Minda Hansen-Møllerud (NOR) 3:52:19
38 Anne Hilde Van Lessen (NOR) 3:52:35
39 Rosa-Linn Laastad (NOR) 3:52:47
40 Esther Svardal (NOR) 3:52:55
41 Ingrid Solem (NOR) 3:52:56
42 Randi Kjøsnes (NOR) 3:53:15
43 Rita Holdhus (NOR) 3:53:33
44 Caroline Lyngstad (NOR) 3:54:55
45 Rakel Maria Åfløydal (NOR) 3:54:57
46 Kamilla Lian Haugsdal (NOR) 3:55:21
47 Bertine Roaldsøy (NOR) 3:56:06
48 Andrea Svennevik Myhr (NOR) 3:56:08
49 Runa Lauritsen (NOR) 3:56:15
50 Ingvild Wolleberg (NOR) 3:56:16

Halvmarton menn, topp 50

Rank Name Time
1 Marius Garmann Sørli (NOR) 1:09:36
2 Frew Zenebe Brkineh (NOR) 1:09:41
3 Morten Gjendem (NOR) 1:09:51
4 Sander A Deilkås (NOR) 1:13:15
5 Lucas Maréchet (FRA) 1:14:21
6 Jørgen Vevang (NOR) 1:15:02
7 Ådne Skogsbakken (NOR) 1:15:04
8 Per Jørgen Buseth (NOR) 1:15:05
9 Bendik Grimsbø (NOR) 1:15:36
10 Fredrik Torgersen (NOR) 1:15:48
11 Piotr Domagala (POL) 1:15:51
12 Kasper Lie (NOR) 1:16:06
13 Oskar Magnus Eidsheim (NOR) 1:16:06
14 Jonathan Shaw (GBR) 1:16:18
15 Johannes Heindl (AUT) 1:16:28
16 Espen Borge Joensen (NOR) 1:16:31
17 Anders Sommer (NOR) 1:16:40
18 Jens-Arne Aanby (NOR) 1:16:42
19 Dominic Rivera (RSA) 1:16:42
20 Samson Andreas Kleven Johnsen (NOR) 1:16:58
21 Håvard Nakken Follesø (NOR) 1:16:59
22 Henrik Sinding Abrahamsen (NOR) 1:17:11
23 Espen Roll Karlsen (NOR) 1:17:11
24 Sander Kjøsnes Lie (NOR) 1:17:11
25 Mikkel Espolin Birkeland (NOR) 1:17:16
26 Aksel Bjørhovde (NOR) 1:17:33
27 Henrik Kjelling (NOR) 1:17:36
28 Stian Vestbø (NOR) 1:17:45
29 Daniel Kvåle (NOR) 1:17:55
30 Lars Thoresen Haug (NOR) 1:17:57
31 Alexander Wolff (NOR) 1:18:05
32 Tore Stakkevold (NOR) 1:18:10
33 Håvard Andersen (NOR) 1:18:13
34 Anders Lund (NOR) 1:18:33
35 Andreas Lervik (NOR) 1:18:33
36 Stian Nedrelid (NOR) 1:18:34
37 Vegard Austevoll (NOR) 1:18:40
38 Kristoffer Hasund (NOR) 1:18:40
39 Herman Liverud Knudsen (NOR) 1:18:41
40 Erik Skaadel (NOR) 1:18:52
41 Daniel Bruvik (NOR) 1:19:07
42 Øystein Søvik Mårstøl (NOR) 1:19:13
43 Niklas Rasmussen (NOR) 1:19:14
44 Thomas Finshus (NOR) 1:19:19
45 Henrik Føllesdal (NOR) 1:19:29
46 Fredrik Svendal (NOR) 1:19:39
47 Morten Kolltveit (NOR) 1:19:56
48 Haile Gebrezgi (NOR) 1:19:59
49 Erik Hallberg (NOR) 1:20:11
50 Stian Bråten Johannessen (NOR) 1:20:12

Halvmaraton kvinner, topp 50

Rank Name Time
1 Ina Rilvaag (NOR) 1:17:23
2 Ane Brekke (NOR) 1:20:20
3 Adele Norheim Henriksen (NOR) 1:21:22
4 Helena Hope (NOR) 1:22:12
5 Amalie Joensen (NOR) 1:22:29
6 Tine Alfstad Olsen (NOR) 1:24:19
7 Nina Andreassen (NOR) 1:24:21
8 Oda Brodtkorb (NOR) 1:24:31
9 Sara Ekern (NOR) 1:25:40
10 Signe By Eide (NOR) 1:26:12
11 Iga Kopiec (POL) 1:26:21
12 Tina Emilie Lee Lange (NOR) 1:27:03
13 Gro Zahl (NOR) 1:27:14
14 Astrid Kristiansen (NOR) 1:27:37
15 Elisabeth Vik (NOR) 1:27:38
16 Sara-Rebekka Færø Linde (NOR) 1:27:45
17 Ingrid Raa Hauge (NOR) 1:28:20
18 Eirin Berstad (NOR) 1:28:53
19 Maren Nafstad Bjerkestrand (NOR) 1:29:08
20 Kristine Kanutte Oswald Bjørneset (NOR) 1:29:14
21 Jordan Weston (CAN) 1:29:25
22 Nina Eileen Askeland (NOR) 1:29:36
23 Christine Eng (NOR) 1:29:53
24 Lisa Nilsen (NOR) 1:29:54
25 Mari Strand (NOR) 1:30:00
26 Marita Nesbø Øvrebø (NOR) 1:30:08
27 Jasmin Ighoubah (NOR) 1:30:27
28 Margit Torsvik Baltzersen (NOR) 1:31:46
29 Vigdis Hollakleiv (NOR) 1:32:05
30 Runa Kvinnesland (NOR) 1:32:27
31 Paulina Bednarova (SVK) 1:32:28
32 Andrine Reksen Sole (NOR) 1:32:28
33 Carina Berstad (NOR) 1:32:30
34 Ida Ervik Raaness (NOR) 1:32:33
35 Cecilie Pernille Thomassen (NOR) 1:32:37
36 May Therese Rong (NOR) 1:32:44
37 Anne Cecilie Lian Lie (NOR) 1:32:47
38 Julia Vonheim (NOR) 1:32:59
39 Anna Nygård Thunem (NOR) 1:33:28
40 Maarit Kuhmonen (NOR) 1:33:36
41 Silje Stafsnes Bøyum (NOR) 1:33:41
42 Thea Austbø (NOR) 1:33:43
43 Karoline Loftås (NOR) 1:33:59
44 Linn Marie Kristensen (NOR) 1:34:00
45 Silje Eidsheim Raknes (NOR) 1:34:09
46 Ragnhild Johannessen (NOR) 1:34:29
47 Annvor Sletvold (NOR) 1:34:43
48 Victoria Vedlog (NOR) 1:34:47
49 Mari Pedersen (NOR) 1:35:10
50 Frida Tokle Henriksson (NOR) 1:35:24

5 km menn, topp 50

Rank Name Time
1 Ole Skjelten Daasvatn (NOR) 0:16:30
2 Tomas Skjæråsen (NOR) 0:16:36
3 Robert Hisdal (NOR) 0:16:37
4 Remy Furevik (NOR) 0:16:59
5 Bjørn Tore Kronen Taranger (NOR) 0:17:01
6 Eirik Andre Dannemark (NOR) 0:17:51
7 Eskil Kulseth Dahl (NOR) 0:17:55
8 Gaute Hallingstad (NOR) 0:18:11
9 Håvard Berland (NOR) 0:18:15
10 Anders Horn (NOR) 0:18:19
11 Alexander Ø. Fludal (NOR) 0:18:22
12 Simon Westergren (NOR) 0:18:37
13 Andreas Aarvold (NOR) 0:19:10
14 Bjarte Falch (NOR) 0:19:47
15 Jone Måkestad Fadnes (NOR) 0:19:51
16 Viljar Anderson (NOR) 0:19:58
17 Leonard Furuberg (NOR) 0:20:14
18 Teva André Chevallier (FRA) 0:20:15
19 Per Kristoffer Langbakk (NOR) 0:20:18
20 Georg Helle Bruås (NOR) 0:20:18
21 Ernests Jukonis (NOR) 0:20:28
22 Tom Hanøy (NOR) 0:20:31
23 Jakob Bjerga (NOR) 0:20:33
24 Christian Olsen (NOR) 0:20:37
25 Nikolai Torvund (NOR) 0:20:38
26 Håkon Askeland (NOR) 0:20:45
27 Aksel Helleve (NOR) 0:20:55
28 Magnus Aarvold (NOR) 0:21:11
29 Jan Otto Nerdal (NOR) 0:21:21
30 Henry Veigner (NOR) 0:21:22
31 Olav Kjellby (NOR) 0:21:27
32 Jonas Birkeland (NOR) 0:21:31
33 Oliver Toth Blindheim (NOR) 0:21:35
34 Lars Vonen (NOR) 0:21:37
35 Bendik Berntsen-Øybø (NOR) 0:21:41
36 Bjørn Magnus Tenggren Arnesen (NOR) 0:21:48
37 Liam Mathias Lundstadsveen (NOR) 0:21:52
38 Simen Ørndal Nilsen (NOR) 0:21:53
39 Øyvind Reinan (NOR) 0:21:53
40 Oskar Gillesvik-Walle (NOR) 0:22:03
41 Terje Askeland (NOR) 0:22:05
42 Andreas Totland Sæther (NOR) 0:22:06
43 Karl Vågstøl (NOR) 0:22:10
44 Thor-Andre Kjellby (NOR) 0:22:15
45 Leon Pitula (POL) 0:22:19
46 Rune Fossum Lillesvangstu (NOR) 0:22:20
47 Hans Christian Høyland (NOR) 0:22:22
48 Henrik Trumpy (NOR) 0:22:28
49 Normann Natland (NOR) 0:22:33
50 Gustav Vabø (NOR) 0:22:34

5 km kvinner, topp 50

Rank Name Time
1 Lina Rivedal (NOR) 0:17:56
2 Ronja Furevik (NOR) 0:19:13
3 Leni Økland (NOR) 0:19:19
4 Jofrid Anderson (NOR) 0:19:45
5 Anna Grøneng (NOR) 0:20:52
6 Ann-Helen Dalen (NOR) 0:21:20
7 Christina Linde (USA) 0:21:45
8 Ivar Ellertsen (NOR) 0:21:54
9 Tora Haaland (NOR) 0:22:12
10 Signe Hogstad (NOR) 0:22:28
11 Hannah Antonia Brand (NOR) 0:23:07
12 Annette Måkestad (NOR) 0:23:20
13 Ranveig Seim Brekke (NOR) 0:23:22
14 Amber Quatacker (BEL) 0:23:45
15 Kristin Wesnes (NOR) 0:24:02
16 Sigrid Elina Storebø (NOR) 0:24:03
17 Synnøve Thue Refsdal (NOR) 0:24:12
18 Janne Merethe Solbakken Risnes (NOR) 0:24:19
19 Kristine Svenden Skår (NOR) 0:24:32
20 Tuva Godvik Dahl (NOR) 0:24:44
21 Anita Asphaug (NOR) 0:24:48
22 Maria Alme Jensen (NOR) 0:24:48
23 Ingrid Husum (NOR) 0:25:02
24 Torbjørg Kjoberg (NOR) 0:25:19
25 Maja Haraldsø (NOR) 0:25:20
26 Anette Harholt (NOR) 0:25:21
27 Theresa Schmidt (GER) 0:25:24
28 Constanza Assaf (ARG) 0:25:31
29 Laila Claussen (NOR) 0:25:33
30 Merete Knarvik (NOR) 0:25:33
31 Maria Thuen (NOR) 0:26:01
32 Irmelin Marøy (NOR) 0:26:02
33 Lise Herland (NOR) 0:26:05
34 Nora Skaar Wictorsson (NOR) 0:26:06
35 Renathe Vik (NOR) 0:26:11
36 Emilia Enqvist (FIN) 0:26:15
37 Emine Rydland Petersen (NOR) 0:26:17
38 Agnes Cutler Melve (NOR) 0:26:19
39 Ligia Tofan (NOR) 0:26:23
40 Sunniva Lødøen (NOR) 0:26:23
41 Hannah Waale-Andersen (NOR) 0:26:24
42 Stine-Elin Helmers Øvrebø (NOR) 0:26:26
43 Nadia Welch (DEN) 0:26:35
44 Gøril Grindhaug (NOR) 0:26:35
45 Iselin Jordan (NOR) 0:26:35
46 Silje Mårstøl (NOR) 0:26:40
47 Daniela Moyano (NOR) 0:26:44
48 Malin Hellebø Larsen (NOR) 0:26:53
49 Kine Ulrikke Thorsvik (NOR) 0:26:53
50 Vilde Marie Torvund Berg (NOR) 0:26:59

Stafett menn, topp 30

Rank Name Time
1 TEAM IL Gneist (NOR) 1:07:42
2 TEAM EY BIL Herrelag (NOR) 1:10:20
3 TEAM Venner av Ulrik (NOR) 1:12:44
4 TEAM Old Stars (NOR) 1:17:06
5 TEAM Starefossløperne (NOR) 1:17:38
6 TEAM Norconsult Herrer (NOR) 1:19:23
7 TEAM Peveo (NOR) 1:21:21
8 TEAM Bergen Brannkorps Idrettslag (NOR) 1:23:14
9 TEAM Equinor PCW1 (NOR) 1:25:45
10 TEAM Bergan Bygg (NOR) 1:26:36
11 TEAM Bergen Engines Herrer (NOR) 1:26:51
12 TEAM Eiendomsmegler Vest (NOR) 1:29:08
13 TEAM RGR Elektro AS (NOR) 1:29:15
14 TEAM FN Elektro (NOR) 1:30:08
15 TEAM Sørfjorden Oilers (NOR) 1:30:19
16 TEAM function products AS (NOR) 1:30:55
17 TEAM Wilsonklubben (NOR) 1:31:01
18 TEAM Haien Bar & Lounge (NOR) 1:31:05
19 TEAM PwC 2 (NOR) 1:32:10
20 TEAM SVV (NOR) 1:32:32
21 TEAM Moreld Apply A-team (NOR) 1:33:05
22 TEAM HTB (NOR) 1:35:09
23 TEAM Equinor-EDB (NOR) 1:35:38
24 TEAM Framo herrelag (NOR) 1:35:46
25 TEAM Siemens Energy 3 (NOR) 1:36:25
26 TEAM Framo Flatøy Lag 2 (NOR) 1:37:06
27 TEAM Framo Flatøy lag 3 (NOR) 1:37:18
28 TEAM Skyss FRÅ (NOR) 1:37:51
29 TEAM Privatmegleren (NOR) 1:37:57
30 TEAM Bergen Vann Prosjekt (NOR) 1:38:15

Stafett kvinner, topp 30

Standings after: 21,097 km
Rank Name Time
1 TEAM Varegg Fleridrett jenter (NOR) 1:26:27
2 TEAM Bergenslærerne (NOR) 1:37:03
3 TEAM Militært kvinnelig nettverk (NOR) 1:38:19
4 TEAM Fysiogals IL (NOR) 1:39:08
5 TEAM Joggedamene (NOR) 1:40:11
6 TEAM Bergen legevakt 1 (NOR) 1:44:33
7 TEAM TL-klubben (NOR) 1:44:55
8 TEAM Rehab-gjengen HDS (NOR) 1:47:33
9 TEAM Framo Aktiv (NOR) 1:47:43
10 TEAM Helse, meistring og rehabilitering Øygarden (NOR) 1:47:44
11 TEAM Sjukehusapoteket i Bergen/FAD (NOR) 1:47:51
12 TEAM Gøyane damer (NOR) 1:51:30
13 TEAM Team O2-max Laboratoriet Helse Bergen (NOR) 1:52:27
14 TEAM Rød Respons – Laboratoriet Glasblokkene (NOR) 1:53:32
15 TEAM Maratolkene (NOR) 1:53:57
16 TEAM NAV Askøy (NOR) 1:54:32
17 TEAM Barne- og familiehjelpen Bergenhus og Årstad (NOR) 1:54:36
18 TEAM Haukås fredagstrimmen (NOR) 1:54:49
19 TEAM Statped (NOR) 1:54:53
20 TEAM K2 2etg – LADIES (NOR) 1:55:12
21 TEAM Bergen Engines Damer (NOR) 1:55:13
22 TEAM Espira Ulsetskogen Stafettlag2024 (NOR) 1:55:49
23 TEAM Wet City Rollers (NOR) 1:56:23
24 TEAM Tur-Bodamene (NOR) 1:57:25
25 TEAM Lyngbø young girls (NOR) 1:57:56
26 TEAM Team Anne Marit (NOR) 1:58:37
27 TEAM IBL/Bergen Kommune (NOR) 2:00:39
28 TEAM Operasjon Stafett (NOR) 2:00:44
29 TEAM Holmefjord ladies (NOR) 2:00:46
30 TEAM Scambled Legs (NOR) 2:01:24

Stafett mix, topp 30

Rank Name Time
1 TEAM Varegg Fleridrett SKI (NOR) 1:11:16
2 TEAM Varegg Fleridrett (NOR) 1:11:36
3 TEAM Team BDO NHHS (NOR) 1:12:59
4 TEAM Løplabbet Bergen (NOR) 1:13:03
5 TEAM Wikborg Rein (NOR) 1:18:15
6 TEAM Advokatfirmaet Thommessen BIL (NOR) 1:20:21
7 TEAM Trene Sammen (NOR) 1:20:37
8 TEAM Delfana K1 (NOR) 1:25:20
9 TEAM Harris Advokatfirma (NOR) 1:25:47
10 TEAM Delfana K2 (NOR) 1:26:23
11 TEAM SVI Løpegruppe (NOR) 1:26:29
12 TEAM Odontologen 1 (NOR) 1:27:02
13 TEAM Preto Askevold Advokatfirma DA (NOR) 1:27:03
14 TEAM LFFH team sprint (NOR) 1:27:52
15 TEAM Multiconsult (NOR) 1:27:52
16 TEAM Bergen Vest politistasjon (NOR) 1:28:49
17 TEAM Bergen legevakt 2 (NOR) 1:28:55
18 TEAM Tøyen Løpeklubb (NOR) 1:29:02
19 TEAM 8 900 (NOR) 1:29:05
20 TEAM Advokatfirmaet Kyrre (NOR) 1:29:26
21 TEAM PwC 1 (NOR) 1:29:27
22 TEAM Advokatfirmaet Schjødt (NOR) 1:30:13
23 TEAM Odontologen 2 (NOR) 1:30:22
24 TEAM EFU Running Club (NOR) 1:30:56
25 TEAM Latvisk forening i Bergen (LAT) 1:30:59
26 TEAM HABU/EBU (NOR) 1:31:43
27 TEAM Amalie Skram Runners-up (NOR) 1:31:55
28 TEAM Murmester Petter Pettersen AS (NOR) 1:32:06
29 TEAM Beerenberg – Mekanisk (NOR) 1:32:26
30 TEAM TEAM KPMG Mix 2 (NOR) 1:33:07

2 km menn, topp 50

Rank Name Time
1 Nicolay F H Knudtzon (NOR) 0:07:56
2 Sebastian Emiil Elgen (NOR) 0:07:58
3 Ulrik Kallekleiv (NOR) 0:08:09
4 Felix Elgen (NOR) 0:08:14
5 Eirik Kvamme Simonsen (NOR) 0:08:18
6 Olav Kvamme Simonsen (NOR) 0:08:19
7 Philip Elgen (NOR) 0:08:20
8 Johan Hånes (NOR) 0:08:20
9 Håkon Kvist (NOR) 0:08:27
10 Bastian Nynes (NOR) 0:08:42
11 Lyder Kallekleiv (NOR) 0:08:43
12 Markuss Vitols (LAT) 0:09:00
13 Jonathan Koos (NOR) 0:09:02
14 Håkon Berge (NOR) 0:09:05
15 Storm Skulstad-Schulze (NOR) 0:09:06
16 Caspar Koos (NOR) 0:09:10
17 Daniel Riera (NOR) 0:09:10
18 Jens Christian Bondø Andersen (NOR) 0:09:10
19 William Asheim Elshaug (NOR) 0:09:11
20 Jesper Gjerstad Hansen (NOR) 0:09:12
21 Sverre Anton Flesland Hoff (NOR) 0:09:18
22 Theo Nesse Liland (NOR) 0:09:26
23 Lucas P. Wichne (NOR) 0:09:29
24 Troy Prince (NOR) 0:09:30
25 Håkon Rostad Enes (NOR) 0:09:31
26 Johan Kallekleiv (NOR) 0:09:33
27 Lucas Boge (NOR) 0:09:34
28 Adam Prince (NOR) 0:09:34
29 Noah Perry Kothgasser Hafell (NOR) 0:09:34
30 Sean Thompson Sandal (NOR) 0:09:36
31 Bendik Elias Bahus Fredriksen (NOR) 0:09:36
32 Edward Samsonsen (NOR) 0:09:38
33 Jonas Bondø Andersen (NOR) 0:09:38
34 Laurits Knudsen Berg (NOR) 0:09:39
35 Ferdinand Birkelund Ringdal (NOR) 0:09:40
36 Jonas Hagen Thomassen (NOR) 0:09:45
37 Jonas Galinaitis (LTU) 0:09:46
38 Aksel Nerland Ottesen (NOR) 0:09:48
39 Herman Blokhus Follevåg (NOR) 0:09:53
40 Tizian Aramis Andrianjafintrimo (NOR) 0:10:01
41 Halvor Svendseid Kobbeltvedt (NOR) 0:10:03
42 Oskar Hilt Rødland (NOR) 0:10:07
43 Cornelius Kleppestø (NOR) 0:10:07
44 Antoni Wrobel (NOR) 0:10:08
45 David Aarseth Bjørsvik (NOR) 0:10:10
46 Jesper Berge (NOR) 0:10:14
47 Eirik Da Silva Bernardes (NOR) 0:10:17
48 Eivind Bjørk Klem (NOR) 0:10:19
49 Ludvig Tveit (NOR) 0:10:19
50 Agamveer Singh Waraich (NOR) 0:10:20

2 km kvinner, topp 50

Rank Name Time
1 Audelia Williams (NOR) 0:09:05
2 Emily Knowles (NOR) 0:09:11
3 Hermine Bergstrøm (NOR) 0:09:31
4 Marthe Bjørsvik Larsson (NOR) 0:09:37
5 Lydia Steinsland Ursin (NOR) 0:09:40
6 Matilde Reeve (NOR) 0:09:42
7 Celine Aarvold (NOR) 0:09:46
8 Tinde Kallekleiv (NOR) 0:09:51
9 Josefine Ueland (NOR) 0:09:54
10 Matilde Martins Santos (NOR) 0:10:04
11 Ingrid Salomonsen Lillejord (NOR) 0:10:05
12 Mathilde Maria Windheim (NOR) 0:10:09
13 Vilde Herfindal (NOR) 0:10:12
14 Ellinor Holen Leinebø (NOR) 0:10:14
15 Louise Tveit (NOR) 0:10:17
16 Amanda Jakobsen (NOR) 0:10:22
17 Mia Eidhammer Brikelund (NOR) 0:10:24
18 Nora Svenson Dal (NOR) 0:10:27
19 Felicia Nordh (NOR) 0:10:28
20 Maeli Esmeralda Andrianjafintrimo (NOR) 0:10:37
21 Erle Olsvold Hansen (NOR) 0:10:38
22 Linde Helene Svartveit Hansen (NOR) 0:10:49
23 Pernille Paasche (NOR) 0:10:51
24 Caroline Søyland (NOR) 0:10:51
25 Maria Rygg Netland (NOR) 0:10:52
26 Keza Ulset (NOR) 0:10:54
27 Ada Borger Kvaslerud (NOR) 0:10:56
28 Thelma Nikoline Windheim (NOR) 0:10:58
29 Emilie Dal Biseth (NOR) 0:11:01
30 Nora Engmann – Hansen (NOR) 0:11:01
31 Alma Kismul (NOR) 0:11:06
32 Angelica Haugen Holdhus (NOR) 0:11:11
33 Astrid Bergtun Elnes (NOR) 0:11:15
34 Viktorija Vasiliauskaite (LTU) 0:11:17
35 Sofija Galinaityte (LTU) 0:11:21
36 Aurora Berle Bjørke (NOR) 0:11:22
37 Kristin Kristiansen Aubert (NOR) 0:11:23
38 Vanesa Vasiliauskaite (LTU) 0:11:24
39 Izabella Leuschner (NOR) 0:11:27
40 Leonora Majlaton Høie (NOR) 0:11:29
41 Sofie Arnevig Strømsnes (NOR) 0:11:29
42 Kiara Callista Andrianjafintrimo (NOR) 0:11:30
43 Helene Søyland (NOR) 0:11:32
44 Naomi Zerina Andrianjafintrimo (NOR) 0:11:35
45 Sienna Olivia Wheaton (NOR) 0:11:38
46 Chhavi Tiwari (NOR) 0:11:42
47 Liva Tatenda Kaland (NOR) 0:11:44
48 Vanessa Jakobsen (NOR) 0:11:45
49 Anne Ighoubah Hegdal (NOR) 0:11:48
50 Henny Frøland Førde (NOR) 0:11:51

Løypekart

Om Bergen City Marathon

Program

kl. 06.30 Garderober åpner i Vikinghallen
kl. 07.15 Oppbevaring av tøy i Vikinghallen
kl. 07.45 Fellesoppvarming fra scenen
kl. 08.00 Start Sport1 Marathon fra Bryggen
kl. 08.45 Start RSV Rullestol Race fra Bryggen
kl. 09.15 Fellesoppvarming fra scenen
kl. 09.25 Start BT-stafetten fra Bryggen
kl. 09.35 Start BMW Halvmarathon fra Bryggen
kl. 11.45 Premieutdeling fra scenen (42 km, 21 km og stafett)
kl. 12.00 Start De Bergenske 5km fra Møhlenpris idrettspark
kl. 12.45 Premieutdeling fra scenen (5 km)
kl. 13.00 Start Vestkanten Barneløp fra Nordnesparken
kl. 16.00 Trafikken åpnes

Velkommen til Fjordkraft Bergen City Marathon (FBCM) lørdag 27. april 2024. Dette er den 12. utgaven av FBCM. Vi gleder oss til løpsfest i en vakker og inspirerende løype. Opplev stemningen ved start og mål på Bryggen i Bergen, løp gjennom Gamle Bergen, og nyt den fantastiske utsikten fra Fjellveien.

Videre går løypen langs den nye gangveien rundt Store Lungegårdsvann. Gjennom Nygårdsparken blir du møtt av et yrende liv. Her starter 5 km. Små gater og sjarmerende små trehus på Nordnes leder deg videre inn i Nordnesparken. Her starter barneløpet. Nå er du klar for å ta fatt på sjarmøretappen tilbake til Bryggen. Et sentrumsnært løp som vil gi deg en herlig opplevelse.

Hjemmeside

Vinnere maraton

Menn

År Utøver Land Tid
2023 Tage Morken Augustson Norges flagg Norge 2:35:59
2022 Tage Morken Augustson Norges flagg Norge 2:28:03
2021 Tage Morken Augustson[4] Norges flagg Norge 2:30:46
2019 Thomas Asgautsen Norges flagg Norge 2:29:34
2018 Jonathan Albon Englands flagg England 2:30:30
2017 Sondre Øvre-Helland Norges flagg Norge 2:38:53
2016 Jonathan Albon Englands flagg England 2:26:20
2015 Kenneth Smeby Norges flagg Norge 2:43:36
2014 Sondre Øvre-Helland Norges flagg Norge 2:36:05

Kvinner

År Utøver Land Tid
2023 Helena Hope Norges flagg Norge 2:55:48
2022 Margunn Bye Tøsdal Norges flagg Norge 3:04:59
2021 Margunn Bye Tøsdal Norges flagg Norge 3:01:05
2019 Karoline Comiskey Olsen Norges flagg Norge 3:05:31
2018 Margunn Bye Tøsdal Norges flagg Norge 3:03:16
2017 Trine Larsen Norges flagg Norge 3:10:58
2016 Louise Skak Danmarks flagg Danmark 3:10:10
2015 Åslaug Golf Kaardal Norges flagg Norge 3:05:15
2014 Åslaug Golf Kaardal Norges flagg Norge 3:07:58

 

Flere resultater

Bergen City Marathon Bergen City Marathon Bergen City Marathon Bergen City Marathon

Alle resultater