Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Resultater Birkebeinerrennet K40-44 2023

Lignende saker

Resultater fra Birkebeinerrennet K40-44 som i 2023 arrangeres lørdag 18. mars 2023.

Publisert 17. mars 2023 i Resultater

Birkebeinerrennet K40-44 2023

Søk i startlistene

Liveresultater

Livetracker

Resultater alle klasser Birken 2023

Pl Stnr Deltaker Klubb Skramstad Kvarstad Sjusjøen Tid
1 7659 Holly Brooks Lumi Experiences 0:47:12 2:10:42 3:08:16 3:51:07
2 3128 Live Kolstad Haanshus Lillehammer Skiklub 0:47:54 2:14:21 3:12:54 3:54:56
3 7654 Gunvor Hval-Granlund 0:48:37 2:16:07 3:15:41 3:59:50
4 3714 Karine Travaillaud 0:52:15 2:24:14 3:27:14 4:14:50
5 3114 Ingrid M Due-Gundersen Fossum IF 0:50:43 2:22:57 3:27:28 4:14:59
6 7623 Karine Røstad Milslukern Sport 0:54:14 2:29:16 3:40:45 4:26:24
7 3190 Beth Bernhardt 0:56:22 2:32:48 3:42:08 4:31:19
8 3195 Ingvild Lie Indergaard 0:53:56 2:32:19 3:43:27 4:31:32
9 4249 Brynhild Haugen Solberg Lillehammer Skiklub 0:58:50 2:37:18 3:46:00 4:33:28
10 3236 Laila Eklund 0:55:10 2:32:47 3:43:10 4:34:19
11 3269 Marte Bjørner Dybwad Rustad 0:56:51 2:35:44 3:46:48 4:34:22
12 3672 Malin Johansson SK Bore 0:57:47 2:38:49 3:50:01 4:37:52
13 3454 Helene Nilsson Eidsvold Værks Skiklub 0:53:39 2:35:34 3:44:53 4:38:39
14 7097 Agnete Klitsø Blicher NSP 0:53:19 2:34:16 3:48:16 4:39:35
15 3697 Kari Kittelsen Søre Ål IL 0:57:35 2:37:29 3:49:53 4:40:16
16 3568 Lisa Aarhus Skådalen 0:59:11 2:39:06 3:50:42 4:40:42
17 3885 Stine Christensen Holtet 0:56:05 2:34:45 3:52:58 4:45:32
18 4483 Ragnhild Myhre Skituppene 0:57:04 2:42:04 3:57:15 4:48:13
19 6667 Kristine Klitsø Honoré 0:59:46 2:42:26 3:55:44 4:50:12
20 3479 Linn-Christin Rebne Skedsmo Skiklubb 0:56:54 2:42:15 3:59:09 4:52:17
21 3831 Astrid Engen NRK bil 0:58:30 2:42:56 3:59:51 4:54:02
22 4297 Ida Øygard Haavardsholm Glipptak IL 1:01:50 2:47:03 4:03:47 4:55:04
23 3099 Caroline Beijersten Vassunda IF 1:01:12 2:50:08 4:10:03 4:59:54
24 3978 Jenny Nilsson Åmotfors IF 1:00:13 2:46:45 4:10:00 5:01:39
25 5311 Lillian Strøm Nes sportsklubb 1:03:44 2:51:15 4:08:16 5:01:47
26 4134 Erika Kohoutova eD system Silvini team 0:59:38 2:49:02 4:08:08 5:03:17
27 5307 Helen Bridle 0:57:15 2:45:24 4:03:40 5:05:16
28 3818 Hana Vargas Diaz 1:01:04 2:52:17 4:11:29 5:10:12
29 4237 Janeli Jallai Sparta 0:59:34 2:49:24 4:15:52 5:12:31
30 5628 Helena Lindén Växjö OK 1:03:50 2:58:08 4:17:46 5:13:20
31 4603 Silje Aaen Anderson Vingrom IL 1:04:23 2:57:31 4:19:29 5:16:15
32 4484 Randi Myhre Rådtassene 1:05:27 2:56:51 4:22:36 5:18:03
33 4860 Maja Wetterhall Hamar Skiklubb 1:02:56 2:55:57 4:18:17 5:19:48
34 4240 Cecilie Evje SATS 1:03:05 2:57:02 4:18:49 5:20:28
35 6803 Silla Rosén Oslo dolfins 1:02:44 2:56:59 4:27:23 5:21:22
36 5624 Katarina Lenander Växjö OK 1:05:32 3:03:49 4:26:53 5:25:09
37 4653 Astrid Rugsveen 1:06:25 3:03:09 4:24:20 5:25:22
38 6830 Jessica Stichelbout 1:01:42 3:01:55 4:23:26 5:27:54
39 6315 Sina Walder Bergluft Sport Lenk 1:05:24 3:04:00 4:33:12 5:28:44
40 5803 Kristine Morken 1:10:01 3:08:34 4:38:19 5:34:12
41 4292 Tea Henriette Bruksås T.H.B 1:01:19 3:05:17 4:35:13 5:36:01
42 4091 Ragnhild Torp Trondheim Symfoniorkester 1:05:28 3:14:40 4:42:33 5:37:45
43 4909 Ricarda Felix Birkies 1:09:43 3:10:42 4:36:58 5:39:46
44 4641 Ewa Armata GOSiR Frysztak – Stara Wedzarnia 1:04:53 3:09:16 4:44:59 5:43:06
45 6332 Ingunn Aadland 1:10:22 3:17:03 4:46:05 5:50:29
46 6494 Marianne Bakke Vind IL 1:18:21 3:24:37 4:50:55 5:53:17
47 5082 Cecilia Tuvesson 1:08:32 3:13:26 4:47:13 5:53:57
48 4154 Kati Jürisson 1:13:22 3:18:05 4:54:39 5:56:14
49 5426 Christel Bartczak 1:09:13 3:11:55 4:55:47 5:58:19
50 6232 Johanna Piekkola Mhy OULU 1:12:21 3:20:31 4:55:14 6:04:51
51 6334 Ingrid Aas Røa IL 1:09:41 3:18:43 4:58:05 6:06:40
52 4606 Karine Nigar Aarskog 1:13:29 3:25:05 4:59:09 6:07:07
53 5268 Linda Falch- Koslung 1:15:28 3:26:53 5:00:23 6:08:10
54 6186 Maren Nikoline Lyngås 1:28:16 3:37:12 5:10:31 6:13:33
55 5782 Elin Wallquist Växjö OK 1:11:27 3:23:17 4:59:22 6:14:18
56 6253 Sylvia Schneider Bergluft Sport 1:07:49 3:21:20 5:02:21 6:14:41
57 60106 Siri Pettersen 1:11:07 3:32:37 5:17:20 6:19:00
58 4351 Lisa Conza Madshus Team Liechtenstein 1:17:10 3:37:54 5:17:03 6:27:37
59 5585 Brit Kristin Karlsaunet Bratsberg 1:12:49 3:36:55 5:29:41 6:39:41
60 6107 Helene Hoff Nidelv 1:15:12 3:41:46 5:31:32 6:40:13
61 5462 Maria Carrick 1:15:19 3:36:36 5:36:33 6:49:18
62 5678 Mari Olerud Moen 1:17:57 3:47:07 5:41:27 6:51:10
63 4899 Anna Ek If Hallby SOK 1:18:53 3:45:27 5:44:12 6:56:05
64 6389 Helle Petersen Øgelund 1:21:10 3:55:12 5:48:20 7:03:47
65 5833 Thine Storehjelm 1:14:10 3:50:54 5:36:30 7:12:37
66 5672 Taran Nordsveen 1:29:00 4:09:59 6:11:37 7:45:40
67 5762 Gry Klok Thomsen Fredericia Triathlon Team 1:31:45 4:10:21 6:23:39 7:50:03
68 5760 Pernille Norsgaard Lykke Sørensen Fredericia Triathlon Team 1:31:44 4:10:20 6:23:38 7:50:03
69 6266 Giuseppina Sommavilla Marcialonga 1:28:27 4:20:28 6:25:17 7:56:48
70 6082 Marianne Gullhaugen 1:35:49 4:45:58 7:04:03 8:19:51
71 5562 Merethe Iversen 1:16:14 5:58:12 6:22:53
72 6597 Monica Feldt 1:47:16 5:22:34 7:52:30
73 6596 Cathrine Feldt 1:53:40 5:55:11 8:09:52
74 5222 Ingvild Sæthre Gulling Team Merida 1:07:31 3:18:13

Alle klassevinnere av Birken

Løypekart

Værvarsel

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere av Birkebeinerrennet

År Menn Kvinner
1932 Norge Trygve Beisvåg
1933 Norge Arne Rustadstuen
1934 Norge Arne Rustadstuen (2)
1935 Norge Olaf Hoffsbakken
1936 Norge Oscar Gjøslien
1937 Norge Gunnar Hansveen
1938 Norge Olaf Hoffsbakken (2)
1939 Norge Hallvard Eggset
1940 Norge Gunnar Hansveen (2)
1941 Ikke arrangert
1942
1943
1944
1945
1946 Norge Leif Haugen
1947 Norge Gunnar Hermansen
1948 Ikke arrangert
1949 Norge Ola Kveberg
1950 Norge Gunnar Hermansen (2)
1951 Norge Thorfinn Staff Eid
1952 Norge Odd Nyborg
1953 Norge Johs. Woxen
1954 Norge Johan Østvang
1955 Norge Oddmund Jensen
1956 Norge Einar Skaaren
1957 Norge Oddmund Jensen (2)
1958 Norge Oddmund Jensen (3)
1959 Norge Einar Skaaren (2)
1960 Norge Martin Stokken
1961 Norge Ole Ellefsæter
1962 Norge Oddmund Jensen (4)
1963 Norge Magnar Ingebrigtsli
1964 Norge Egil Tvedt
1965 Norge Oddmund Jensen (5)
1966 Norge Egil Tvedt
1967 Norge Ivar Skogsrud
1968 Norge Erik Solberg Johansen
1969 Norge Niri Helleberg
1970 Norge Arne Vehus
1971 Norge Bjørn Arvnes
1972 Norge Erik Solberg Johansen (2)
1973 Norge Per Knotten
1974 Norge Dag Anmarkrud
1975 Norge Ivar Formo
1976 Norge Audun Kolstad Norge Berit Mørdre Lammedal
1977 Norge Audun Kolstad (2) Norge Valborg Østberg
1978 Norge Anders Bakken Norge Birgit Øverby Tennøe
1979 Norge Anders Bakken (2) Norge Anna Bjørgan
1980 Norge Dag Atle Bjørkheim Norge Anna Bjørgan (2)
1981 Sverige Sven-Åke Lundbäck Norge Vigdis Rønning
1982 Norge Dag Atle Bjørkheim (2) Norge Birgit Øverby Tennøe (2)
1983 Norge Per Knut Aaland Norge Hilde Riis
1984 Norge Magnar Rismyhr Norge Gry Oftedal
1985 Sverige Ola Hassis Norge Gry Oftedal (2)
1986 Sverige Örjan Blomquist Norge Ellen Grepperud
1987 Canada Pierre Harvey Norge Astrid Dæhlie
1988 Norge Jo Helgestad Norge Elisabeth Tharaldsen
1989 Norge John Kvale Norge Marthe Flugstad
1990 Norge Per Knut Aaland (2) Norge Mona Fugli
1991 Norge Per Knut Aaland (3) Norge Ragnhild Bratberg
1992 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset Norge Anne Jahren
1993 Russland Aleksandr Golubev Norge Astrid Kristin Ruud
1994 Norge Erling Jevne Norge Marit Elveos
1995 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (2) Norge Unni Ødegård
1996 Norge Erling Jevne (2) Norge Marit Mikkelsplass
1997 Norge Erling Jevne (3) Norge Marthe Flugstad (2)
1998 Norge Erling Jevne (4) Norge Anita Moen Guidon
1999 Norge Erling Jevne (5) Norge Anita Moen Guidon (2)
2000 Norge Erling Jevne (6) Norge Anita Moen Guidon (3)
2001 Norge Erling Jevne (7) Norge Anita Moen Guidon (4)
2002 Tsjekkia Stanislav Řezáč Norge Marthe Flugstad (3)
2003 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (3) Finland Annmari Viljanmää
2004 Italia Gianantonio Zanetel Finland Annmari Viljanmää (2)
2005 Tsjekkia Stanislav Řezáč (2) Italia Cristina Paluselli
2006 Norge Anders Aukland Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen
2007 Avlyst[7]
2008 Tsjekkia Stanislav Řezáč (3) Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (2)
2009 Sverige Jerry Ahrlin Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (3)
2010 Norge Anders Aukland (2) Sverige Jenny Hansson
2011 Tsjekkia Stanislav Řezáč (4) Sveits Seraina Boner
2012 Norge Anders Aukland (3) Sveits Seraina Boner (2)
2013 Norge Anders Aukland (4) Sveits Seraina Boner (3)
2014 Avlyst[8]
2015 Norge Petter Eliassen Norge Therese Johaug
2016 Norge John Kristian Dahl Sveits Seraina Boner (4)
2017 Norge Martin Johnsrud Sundby Polen Justyna Kowalczyk
2018 Norge Andreas Nygaard Polen Justyna Kowalczyk (2)
2019 Norge Petter Eliassen (2) Polen Justyna Kowalczyk (3)
2020 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[9]
2021 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[10]
2022 Norge Andreas Nygaard (2) Norge Astrid Øyre Slind

Historien om Birkebeinerrennet

Birkebeinerrennet er Norges mest tradisjonsrike turrenn på ski og går hvert år fra Rena til Lillehammer. Løyperekorden på herresiden har Petter Eliassen på 2:19:28,3 (2015) og på kvinnesiden Therese Johaug på 2:41:46,6 (2015).

Birkebeinerrennet er 54 km og går i klassisk stil. Start er på Tingstadjordet på Rena, stiger opp til Raudfjellet, om lag flatt til Sjusjøen, og relativt bratte utforkjøringer til målgang på Birkebeineren skistadion, Lillehammer. Tilsammen byr løypa på ca. 1 000 meter stigning, men i all hovedsak er det slake stigninger.

Deltakerne må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. Aldersgrensen for deltakelse i hovedrennet er 16 år.

Birkebeinerrennet ble innstiftet i 1932 til minne om turen som birkebeinerne Torstein Skevla og Skjervald Skrukka hadde med Håkon Håkonsson i 1206.

Fram til 1991 var start og mål annet hvert år på Lillehammer og Rena. Etter dette har Birkebeinerrennet hatt fast start på Rena og innkomst på Lillehammer. Det ble innført egen kvinneklasse fra 1976.

Erling Jevne er med sine syv seire den som har vunnet Birkebeinerrennet flest ganger. Han vant første gang i 1994, deretter seks år på rad fra 1996 til 2001Anita Moen og Seraina Boner mestvinnende kvinne med fire seire hver. Anita Moen 19982001 mens Seraina Boner vant fire ganger i perioden 2012-2016.

I 2008 var det rekordraskt føre under Birkebeinerrennet. Tsjekkeren Stanislav Řezáč vant eliteklassen for menn på ny rekordtid – 2.24.33 – foran Anders Aukland. Hilde Gjermundshaug Pedersen vant eliteklassen for kvinner på 2.52.04, til tross for at hun startet løpet med glatte ski og måtte smøre om underveis. Den forrige rekorden på 3.03.21 ble satt av Anita Moen i 1998.

Birkebeinerrennet K40-44 Birkebeinerrennet K40-44 Birkebeinerrennet K40-44 Birkebeinerrennet K40-44 Birkebeinerrennet K40-44 Birkebeinerrennet K40-44 Birkebeinerrennet K40-44

Alle resultater