Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | Fotball NM, menn - 1. runde | NM sluttspill Ishockey | The Masters - golf | Monte Carlo Open - tennis| Alle resultater

Resultater Birkebeinerrennet M25-29 2024

Lignende saker

Resultater Birkebeinerrennet M25-29 16. mars 2024.

Publisert 17. mars 2024 i Resultater

Alle resultater for Birkebeinerrennet 2024

Birkebeinerrennet M25-29 2024

Resultater

Pl Stnr Deltaker Klubb Tid
1 1407 Erling Nyborg Owren NTNUI 2:47:51
2 1309 Ole Haldor Ensrud Milslukern Sport 2:50:36
3 1411 Kjetil Tyrom Follebu Skiklubb 2:51:16
4 1116 Martin Haarstad NTNUI 2:51:48
5 1422 Ulrik Baksjøberget Vang Skiløperforening 2:53:54
6 1497 Mats Kobbersletten Jensen Gjerdrum Idrettslag / BDO Romerike 2:53:57
7 1259 Viktor Synnestvedt Åsen IL 2:54:06
8 1064 Erik Fresvik Røldal IL 2:54:54
9 1091 Torger Haukåen Ringebu/ Fåvang Skiklubb 2:56:02
10 1353 Thomas Berntsen 2:56:46
11 1343 Henrik Nøkleby Team Driv Trening / Team Maxim 2:58:21
12 1198 Trym Granerud Nygaard Fiskebeinern SK / Jutul Il 2:58:49
13 1148 Martin Kristiansen Swiss Life Asset Managers 2:59:16
14 1383 Joachim Weel Rosbo Danish Skimarathon Team 2:59:19
15 992 Ivar Jevne Arnesen SML 2:59:31
16 1427 Herman Gløersen Bygdø IL 2:59:39
17 1073 Brage Reier Groven Janus Ski- og Løpeklubb 3:00:02
18 1199 Thomas Dowling Næss SpareBank 1 Markets 3:00:14
19 1157 Marcus Linheim Gulset IF/ Team Grenland Ski 3:01:14
20 1211 Anders Aamodt Resell 3:01:58
21 1495 Sebastian Endrestad Bækkelagets SK 3:02:00
22 1408 Steinar Riksaasen Vågå IL 3:02:30
23 997 Ola Einbu Baugerød Kongsberg IF 3:02:47
24 1276 Aslak Undheim Advokatfirmaet Thallaug 3:03:11
25 1388 Jørgen Nesbø Team Stak Karar 3:03:43
26 1238 Mats Burud Skjølsvold NTNUI 3:03:46
27 1219 Henrik Romundstad HEMING IL 3:03:47
28 1323 Markus Rise Lillehammer skiklubb 3:04:06
29 1286 Mathias Wilberg o2 på bånn 3:04:07
30 1351 Andreas Runde 3:05:12
31 1046 Gaute Espevalen SSC 3:05:29
32 1171 Erlend Løvstakken Sportsklubben Vidar 3:05:48
33 1227 Mads Sandbakken 3:05:55
34 1086 Iver Andreas Svarstad Hanslien 3:05:55
35 1194 Elias Nordal EY Bil 3:06:08
36 1344 Bjørn Georg Riksaasen Vågå IL 3:07:14
37 1369 Anton Jensen NTNUI 3:07:23
38 1057 Sebastian Sundet Flaen 3:07:36
39 1944 Oskar Leinonen OK Kolmården 3:07:50
40 1450 Andrè Bjugstad Brøttum IL 3:08:20
41 1102 Ivar Kaaresen Hoel DOCG 3:08:37
42 1215 Espen Riis-Johansen EY BIL/ IF Ørn 3:08:44
43 1072 Magnus Gravningen Sande Sportsklubb 3:08:45
44 1467 Ingvar Owren Vingrom IL 3:09:42
45 1125 Kristian Jevanord Deloitte BIL 3:09:49
46 1909 Erik Marius Nygaard Kil Ski 3:10:03
47 1499 Christian Magnus Nordgaard Hjelde Il Heming 3:10:15
48 1170 Ulrich Løkken 3:10:31
49 1097 Ådne Hellandsvik Norborg IL 3:10:57
50 1318 Carl Emil Løvstad Grue IL 3:11:30
51 1425 Peder Fjellvang 3:11:37
52 1793 Petter Elias Vestre Røkke EY Bil / IL Lauparen 3:11:46
53 1252 Øivind Wøien Stø Capgemini Invent 3:12:29
54 1482 Tord E. Haflan Ignite 3:12:32
55 1818 Svein Stavdahl 3:12:56
56 1129 Thomas Johansen Nes 3:13:00
57 1237 Sigurd Ruud Skjeseth Romedal IL 3:13:32
58 1414 Andreas Faanes Lyn Ski / Fiskebeinern SK 3:13:47
59 1189 Jonas Bjerke Møller Team LiggeUnderLag/Jutul IL 3:13:51
60 1571 Lars Bjørnsgaard Team Blodbussen 3:14:05
61 1025 Fredrik Brørs Beitstad IL 3:15:04
62 1009 Martin Bjellum NTNUI 3:15:17
63 1621 Einar Ingmar Frøhaug IL Holeværingen / Norconsult BIL 3:15:19
64 1306 Andreas Bossum Søre Ål IL 3:15:58
65 1338 Mathias Lorentsen PwC & Team Maxim 3:16:43
66 1390 Lars Fredheim Hodne Sandnes IL 3:17:01
67 1257 Sigbjørn Svenkerud 3:17:15
68 1977 Kristian Fridtjof Funderud Svinndal Ski og Triatlon 3:17:50
69 1845 Håvard Tonheim Eikefjord IL 3:17:56
70 1655 Haakon Hellebust Bergpia/GunnengGLID elite 3:18:04
71 1266 Henrik Teien Sande Sportsklubb 3:18:06
72 7861 William McGovern 3:18:06
73 1164 Ole Anders Ek Lundby Drøbak-Frogn IL / Norconsult BIL 3:18:51
74 1065 Vetle Dahl Frislie Stabæk IF 3:19:02
75 1893 Anders Haflan 3:19:08
76 1466 Gaute Owren Vingrom IL 3:19:45
77 1365 Gaute Hagen Hallingstad Fiskebeinern SK / Hafslund Eco BIL 3:19:56
78 1914 Adrian Lyder Åkre DRC 3:20:15
79 1428 Martin Grønvold Stor-Elvdal Skiklubb 3:20:53
80 1719 Einar Lund NTNUI 3:21:01
81 1672 Amund K. Husom Lillehammer Skiklub / EY Bil 3:21:14
82 1453 Jørgen Korstad 3:21:19
83 2356 Sigurd Skatvedt Team Blodbussen 3:21:23
84 1561 Daniel Halvorsen Bergebakken Deloitte BIL 3:21:30
85 1079 Erik Gellein Halvorsen NTNUI Langrenn 3:21:31
86 1275 Halgrim Ove Tørrisplass NTNUI 3:21:42
87 1773 Andreas Osnes 3:22:25
88 1819 Mikael Storløkken Drøbak-Frogn Langrenn 3:23:17
89 1985 Kenneth Mjelde NTNUI 3:23:19
90 2047 Amund Owren Owren Gastech AS/ Vingrom IL 3:24:40
91 1753 Øystein Nordbotten NTNUI 3:24:57
92 1849 Håvard Finnland Trøite Selbustrand IL/Veidekke BIL 3:25:03
93 2407 Vegard Dugstad Tørnby Birkenes Il 3:25:19
94 1859 Per-Ivar Vestre IL Lauparen / PwC Oslo 3:25:34
95 4186 Magnus-Johan Færø Nordhordland Skiklubb 3:25:56
96 1750 Ragnar Nersten Deloitte BIL 3:26:58
97 1420 Esten Sørhus Åslia skilag 3:27:06
98 1896 Martin Klevjer KMV 3:27:18
99 1895 Kristian Sømoe Johnsrud Team Motvind / Sopra Steria 3:27:32
100 1629 Hans Henrik Gjeterud Grue IL/Telenor BIL 3:27:43
101 2828 Henrik André Larsen IL Bevern 3:27:51
102 1159 Sondre Taugbøl Lomeland Gjesdal IL 3:28:12
103 1993 Iver Kleiven Lalm idrettslag 3:28:21
104 2452 Magnus Haugli Team Stekestua 3:28:25
105 2020 Marcus Wagle Wahl 3:28:32
106 2003 Eivind Holtet Aker Solutions 3:28:44
107 1749 Stian Nerstad Sopra Steria 3:28:47
108 1585 Eivind Buvald ND 3:28:53
109 2165 Tobias Lerche Fodstad Telenor BIL / Østre Toten Skilag 3:29:05
110 1727 Henrik Løvstad Grue IL 3:29:12
111 1936 Edvard Grut Andersen NTNUI Langrenn 3:29:25
112 1099 Halvor Herlyng Grue IL 3:29:49
113 1609 Vebjørn Felle Dristug 3:29:56
114 1619 Fredrik Frich DnB 3:30:01
115 2124 Matias Gjestvang Brandt Bærum kommune 3:30:24
116 2215 Thomas Heyn NTNUI-langrenn 3:30:31
117 2586 Estin Kleiven Lalm idrettslag 3:31:14
118 1810 Sondre Skulstad Grue IL 3:31:27
119 1986 Grunde Myhrer Team Eksjøhus 3:31:38
120 2015 Anders Nicolai Stenersen Brandbu 3:32:08
121 2102 Sebastian Bachor Deloitte BIL 3:32:12
122 1681 Marius Lunder Jensen Multiconsult Norge AS 3:32:12
123 1043 Jonas Engebakken Nordbygda/Løten Ski 3:32:15
124 6621 Daniel Grappein 3:32:27
125 2181 Gard Reier Groven 3:32:33
126 1161 Thomas Lothe Milslukern Sport 3:33:04
127 1146 Kjetil Kolstad Siljan IL 3:33:07
128 1918 Kristian Dahl Hauglum Sande Sportsklubb 3:33:25
129 1734 Tomas Mathisen Team Baghdad, Risør SF 3:33:33
130 1876 Vegard Ødegården Rustad IL 3:33:37
131 2284 Sigurd Løkken Do CAS, ski fast 3:33:47
132 1929 Rasmus Søndenaa Team KMV 3:33:49
133 1805 Ole Ingar Sel Oslo Sportslager 3:34:08
134 2411 Aksel Vedeler Toten Frisbeeklubb 3:34:40
135 2961 Eirik Teien Sande Sportsklubb 3:34:48
136 2412 Sindre Brekke Veltun Bingen 3:35:02
137 2849 Elias Løvseth Team MDX Sport 3:35:27
138 3012 Leif Trygve Helgetun Rindal IL 3:36:02
139 1458 Yannick Voegele Sektion Skilanglauf Buchberg Rüdlingen 3:36:04
140 2474 Per Anders Dugstad Birkenes Il 3:36:08
141 1862 Jørgen Mydske Wang HEMING IL 3:36:12
142 2530 Jørgen Petlund Team V5, Høvik Bulldogs 3:36:27
143 2466 Oscar Sperre Arctic Securities 3:36:40
144 1640 Erik Gundersen TeamSwix 3:36:45
145 2665 Fredrik Bruland Blafre 3:37:40
146 3577 Thor Gudmund Weisz Tallin Running Club 3:37:57
147 1631 Magnus Gran DOCG 3:38:06
148 1548 Erlend Andreassen LØRENSKOG SKIKLUBB 3:38:08
149 3075 Ole Andreas Flotten PwC BIL/ Oppdal IL 3:38:51
150 2197 Eirik Haugen Statnett SBIL 3:39:06
151 2143 Anders Teodor Christensen 3:39:12
152 2634 Karsten Østeberg Vaaler IF 3:39:20
153 1945 Nicolay Aas Lerkendal PWC Bil 3:39:55
154 3414 Jon Eivind Lie IL Ivrig 3:39:57
155 2812 Ethan Kennedy Pathletics Factory Team 3:40:13
156 3320 Sigurd Terjesen Hauge Team Hvilepils 3:40:45
157 2545 Martin Wilhelmsen Trøen Vormens Forpaktere 3:40:46
158 1175 Thomas Meinicke NTNUI 3:40:46
159 1767 Håvard Offigstad Søre Ål Idrettslag 3:40:49
160 2257 Karl Even Korbøl 3:40:55
161 2686 Håkon Drengsrud Dr.techn.Olav Olsen BIL 3:41:07
162 3545 Ole-Morten Søderholm Deloitte BIL 3:41:17
163 1976 John Einar Føll Flytør Fjellørnen IL 3:41:49
164 3241 Paal Bredal Teton Nordic Team 3:42:00
165 2236 Erik Bucher Johannessen Sk Vidar 3:42:19
166 3626 Vetle Sælen Imås IL 3:42:22
167 3041 Andreas Pape Leiknes Riskpoint & Team Maxim 3:43:04
168 2311 Lars Nymoen Lillehammer ck 3:43:14
169 3605 Marius Dæhlie Clem Fossum IF 3:43:18
170 8992 Henrik Netteland 3:43:27
171 2419 Sigurd Wangen Lillehammer Skiklub 3:43:37
172 2669 Elias Bye Ørje IL 3:44:14
173 3534 Ingvar Hinderaker Sunde Equinor BIL 3:44:25
174 7388 Johan T. Røkaas Forsvaret 3:44:27
175 2022 Henrik Olav Aandstad Askim IF / Team Blå Xtra Personell 3:44:52
176 7025 Olav Engen Team Lillehammer Sport 3:44:58
177 9687 Martin Sylliåsen 3:45:03
178 2362 Sivert Sliper Lillehammer Skiklub 3:45:30
179 3673 Kristoffer Vold 3:45:49
180 2960 Henrik Tanum Larvik ski 3:45:52
181 2985 Magnus Wølneberg Sopra Steria 3:45:57
182 2398 Olav Thorkildsen Minerydderskvadronen 3:46:06
183 1147 Syver Røhnebæk Kongsrud Nygård Sport 3:46:21
184 2976 Simen Bog Vikane EY BIL / Tallin’ Running Club 3:46:39
185 2762 Johannes Helgestad Kolbotn Krutt & Kaffe 3:46:57
186 3147 Thor Anton Kjeldaas Nordre Sande 3:47:08
187 2922 Jean Sissener Klaveness 3:47:14
188 3351 Axel Holm 3:47:14
189 3014 Sondre Hestad Deloitte BIL 3:47:19
190 2935 Åsmund Stein Clarksons IL 3:47:30
191 2769 Marius Hole PWC Bil 3:47:30
192 2711 Alf Flovik EY Bil 3:47:38
193 2702 Marius Stabell Eriksen HEMING IL 3:47:57
194 7005 Henrik Føllesdal Team Minde 3:47:58
195 2920 Per Ivar Stokland Sines 3:48:03
196 2484 Jørgen Sund Team KMV 3:48:06
197 3346 Emil Holden 3:48:14
198 3128 Sondre Gjestvang 3:48:35
199 4043 Gustav Piene VBIL 3:48:55
200 2997 Sigurd Svaland Aas Birkenes Il 3:49:10
201 3182 Lars Fardal Kvinen PWC Bil 3:49:28
202 8682 Sander August Standal Jensen Sportsklubben Vidar 3:49:32
203 3367 Edvard Melsnes Ingvaldsen 3:49:38
204 2016 Mats Syverud NTNUI 3:49:47
205 3222 Diderik Arnkværn Deloitte BIL 3:49:58
206 2410 Tomas Urianstad Lillehammer Skiklub 3:50:36
207 5253 Syver Aargaard Finansco 3:51:02
208 4373 Henrik Lehne Drangsland 3:51:14
209 8110 Arild Bentsen 3:51:19
210 2679 Odin Dager Moe Røa 3:51:19
211 3022 Henrik Myrvang Olsen IL Runar / BPT 3:51:39
212 7653 Henrik Lorentz Burchardt Tallin’ Running Club 3:51:42
213 2743 Sondre Halsen Handelshøyskolen SK 3:51:49
214 4022 Thomas Norder Tjøme Løpeklubb 3:52:04
215 2317 Håkon Hoem Olsen Byneset il 3:52:27
216 4707 Sturla Frydenlund If Sturla 3:52:47
217 3289 Andreas Fossan NHHI langrenn 3:52:47
218 3720 Torje Furu SML 3:52:57
219 3333 Vegard Hellerud 3:53:04
220 2184 Mads Hagen 3:53:15
221 3287 Magnus Flood Equinor BIL 3:53:16
222 2381 Wijnand Steneker Tromsøstudentenes idrettslag 3:53:26
223 3254 Emil Bye Martinsen Nygård Sport 3:53:27
224 3063 Jørgen Heier Fristil 3:53:51
225 3028 Isak Viken 3:53:54
226 4485 Jacob Myhlendorf Jørgensen 3:53:59
227 6555 Ulrik Brøndbo Skiklubben Laban 3:54:08
228 3339 Ådne Herfindal Vaksdal Idrettslag 3:54:08
229 2044 Remi Kleppan Stokke il 3:54:23
230 4343 Morten Bjørgum Team LiggeUnderLag 3:54:25
231 2843 Samuel Longenbach Mansfield Nordic Club 3:55:30
232 2438 Daniel Åkerberg Hestra IF 3:55:31
233 3299 Geir Kristoffer Godtland Norconsult BIL 3:55:37
234 3230 Bjørn Are Berger Deloitte BIL 3:55:46
235 5900 Einar Mæle Ascender 3:55:49
236 3543 Lars-Emil Sætrang Bingen 3:55:59
237 4943 Sindre Fjellavli 3:56:15
238 3441 Bjørnar Kjenaas Mælum EY Bil 3:56:56
239 2209 Rasmus Hemma Brøttum IL / NMBUI Langrenn 3:57:03
240 3300 Steffen Engum Gottheim Team Berg 3:57:06
241 4119 Lars Treekrem 3:57:07
242 2117 Hans Bjørnsgaard Lillehammer Skiklub 3:57:08
243 6632 Fabien Guichardaz 3:57:26
244 6633 Sebastien Guichardaz 3:57:27
245 3185 Jonas Virtanen Vålerenga Ski 3:57:34
246 4362 Nicolas Chambert Trappefolket 3:57:51
247 4225 Mathias Røskaft Woldseth Team KMV 3:58:00
248 3302 Anders Greger Larsen Fredrikstad 3:58:07
249 5748 Sigurd Trømborg IL Bevern 3:58:55
250 3654 Sindre Prestsveen Team Adrian Nysæter Lillebo skiløperforening 3:58:58
251 3661 Henrik Fauskanger 3:59:19
252 8471 Øyvind Rishoff 3:59:20
253 3437 Harald Mundal VBIL 3:59:28
254 8745 Andreas Bjørgesæter NTNUI Gjøvik Langrenn 3:59:29
255 4408 Haakon Flinstad 3:59:40
256 3038 Thomas Gran-Henriksen SML 3:59:45
257 4202 Inge Ovlien Olberg Tævvlaget 3:59:51
258 7886 Kristoffer Nyvoll ØHØ IL 3:59:54
259 2289 Jonas Melhus Team PHG 3:59:54
260 4111 Mats Karlsen Tanum Larvik ski 3:59:58
261 3253 Ulrik Berntsen Busch Busch Entrecoteprise 4:00:07
262 3652 Marius Hovde Gulbrandsen Tævvlaget 4:00:21
263 3410 Sondre Larsen Skiklubben Laban 4:00:55
264 2339 Peder Rustad Ruud team bankett 4:01:03
265 3920 Eirik Hustad Veidekke BIL 4:01:49
266 3644 Andreas Nilstad Tormod Skilag 4:02:16
267 3166 Nicolas Mile LC Zürich Doppelstock 4:02:16
268 3976 Filip Grevle Lolland Prox IL 4:02:31
269 2741 Stian Hagen 4:02:40
270 9786 Erlend Hordvei Koll 4:02:50
271 1592 Torkel Østlyngen Dalan Anaxo 4:02:53
272 4192 Edvard Stubberud Accenture BIL 4:02:54
273 3541 Andreas Svorte BBK 4:02:56
274 4132 Fredrik Bjørseth Vollan EY Bil 4:03:07
275 2158 Lars Fehr TV Buchberg Rüdlingen 4:03:19
276 3274 Henrik Engeskaug Nilsen Biri IL 4:03:30
277 7695 Marek Feith 4:03:32
278 7665 Ådne Dalum 4:03:54
279 2261 Håkon Jøssund Krognes NTNUI 4:03:56
280 3723 Hermann Moen Arena Coaching Pro Team 4:04:19
281 3359 Sturla Huse 4:04:38
282 4175 Haakon Skar Veidekke BIL 4:04:38
283 3841 Oscar Evensen Eurosko 4:04:57
284 3896 Torgeir Hauso VTI Langrenn og Skiskyting 4:05:04
285 3425 Jeppe M Tandberg Accenture 4:05:07
286 3567 Magnus Vanem 4:05:09
287 9782 Tobias K Tveter Dr. Paul 4:05:33
288 7419 Eirik Slåtten Jaktlaget TAB X-tra 4:05:40
289 7999 Håkon Uthus Hernes IL 4:06:04
290 2995 Daniel Aannerud Kolbotn Krutt & Kaffe 4:06:10
291 4638 Olav Stubhaug 4:06:10
292 8978 Eirik Mohr Hansen 4:06:27
293 4719 Thomas Gausemel Henriksen 4:06:59
294 2857 Martin Mobakk Mobakk AS 4:07:14
295 3290 Anders Fossøy 4:07:27
296 3869 Martin Grini 4:07:30
297 3658 Eirik Severin Bråten 4:07:38
298 3557 Ludvig Grytbakk Tronsaune SML 4:07:46
299 2761 Martin Jentoft Heggset Ragde Eiendom AS 4:07:50
300 3612 Vetle Holtan Deloitte BIL 4:08:10
301 2821 Per Mathias Krogholm Rustad IL 4:08:41
302 5139 Markus Pettersen Aize 4:08:51
303 4713 Ruben Hagen 4:09:59
304 3782 Torstein Bergem Team Hvilepils 4:10:03
305 7601 Åsmund Nygaard 4:10:25
306 3863 Emil Molnes Gjersdal PWC Bil 4:10:28
307 9096 Einar Rusten Thoresen Vaaler IF 4:10:37
308 9056 John Sondre Sikkeland 4:11:19
309 5155 Sander Røed 4:11:27
310 4396 Brage Fagstad Sopra Steria 4:11:29
311 4694 Simen Aarre Siemenslaget 4:11:39
312 3424 Simen Nordby 4:12:01
313 4377 Olav Neprud Milslukern Sport 4:12:10
314 4730 Daniel Martens Pedersen Norconsult BIL 4:12:15
315 4153 Sondre Andersen 4:12:43
316 8805 Simen Fugllien Åbjør IL 4:13:04
317 9779 Henrik Berg-Johansen 4:13:10
318 9751 Søren Fredriksen PWC Bil 4:13:10
319 9692 Jobjørn Rønneberg Eidsdal IL 4:13:21
320 8667 David Andreas Grimestad 4:13:27
321 5272 Gabriel Lambertsen Deloitte BIL 4:13:40
322 4201 Sindre Nesheim EY Bil 4:13:57
323 3546 Ove Sønsteby Team Hammer og Sag AS 4:14:01
324 2938 Rasmus Børset Westad 4:14:14
325 3401 Edvard Kunzendorf Stortinget Idrettslag 4:15:01
326 3872 Lars Gruben SML 4:15:11
327 4649 Asgeir Sæther 4:15:21
328 4241 Erlend Tangen Sunde BDO 4:16:19
329 4230 Ole Brunæs PwC 4:16:23
330 4120 Axel Trelsgård 4:16:27
331 4353 Nils Bustgaard 4:16:29
332 3160 Selmer Lande Vaaler IF/ BDO BIL 4:16:40
333 8747 Jørgen Johan Bjørtomt 4:17:10
334 3316 Ola Hansen-Møllerud Hauen 4:17:31
335 4677 Axel Vislie Mikkelsen Oslo 4:17:38
336 4429 Leander Grøttum Skiklubben Laban 4:18:55
337 4427 Henrik Grüner PwC Oslo 4:19:08
338 3477 Sander Rasmussen ND 4:19:10
339 5125 Mads Næss Deloitte BIL 4:19:17
340 5632 Julian Minde Team Minde 4:19:46
341 9236 Åsmund Klem 4:19:49
342 5704 Eirik Skau CrossFit Lensmannslia 4:19:50
343 3803 Erik Bovaller Stanett SBIL 4:19:55
344 3583 Erlend Winsnes VEDAL 4:20:01
345 4724 Isak B. E. Myhr Lamvik Norconsult BIL 4:20:10
346 4695 Johannes Bakke Aashamar 4:20:10
347 4491 Marius Bull Karlsen 4:20:26
348 4802 Vegard Malnes Gjelsnesvangen 4:21:05
349 4622 Martin Solberg Froland IL 4:21:29
350 4178 Jan Martin Stubbom Dalafram IF 4:21:38
351 4815 Nils-Gunnar Abrahamsen Røa IL 4:21:46
352 8832 Hallvard Hageland Øvrebø ski 4:22:19
353 3944 Paal Kjekstad SML 4:22:27
354 3961 Rolf Ådne Langmo Team GL 4:22:32
355 9178 Jan Martin Settevik VSSG 4:22:57
356 4107 Martin Syversen Gresvik 4:23:01
357 4344 Eirik Skrinde Bjørkavåg 4:23:07
358 7844 Martin Lippert 4:23:08
359 4807 Henrik Risberg Tjomsland Fossum IF & EY BIL 4:23:38
360 4650 Andreas Søfteland Solvinge BIL 4:23:49
361 4351 Lasse Inge Brenden Andersen Nordbygda Løten ski 4:24:01
362 3365 Henrik Haanæs Skiklubben Laban 4:24:10
363 6620 Henrik Roland Granseth 4:24:13
364 5017 Simen Håpnes Rustad IL 4:24:29
365 4714 Markus Hannevik 4:24:34
366 5071 Sigurd Liltvedt Holmsbu IF 4:24:51
367 3156 Eirik Pedersen Nordre Sande IL 4:25:02
368 5538 Lars Aas 4:25:46
369 4706 Jørgen Engelsen 4:25:50
370 4973 Sindre Hagestande Gresvik IF 4:26:37
371 5235 Jørgen Vister Indre Østfold Orienteringsklubb 4:26:53
372 8203 Jacob Skogan Bøe Noil 4:27:08
373 6558 Henrik Børresen 4:27:20
374 7595 Håvard Heggen 4:27:26
375 5163 Erik Sand Ravn BIL 4:27:34
376 4803 Mathias Gjerdingen 4:27:41
377 3492 Jakob Røksund Deloitte BIL 4:27:57
378 7087 Simen Bergset Sopra Steria 4:28:08
379 4453 Marius Heimdal Team Ballj&Sprætt 4:28:19
380 5531 Henrik Haug 4:28:23
381 4329 Jørgen Berg Skiklubben Laban 4:28:38
382 5002 Fredrik Vårdal Hagen Forsvaret 4:28:41
383 4493 Espen Fagtun Kjærnli PWC Bil 4:29:00
384 5080 Arne Johannes Løkken Oppsal 4:29:07
385 5060 Daniel Martinsen Skuggerud 4:29:29
386 5393 John Olav Skjønsberg 4:30:21
387 8877 Morten Hopland 4:30:44
388 2839 Brage Lilleaas 4:31:11
389 4698 Andreas Bjelland Berg Lier Skiløberforening / Systek IL 4:31:23
390 3242 Lars Erik Bredesen Skal Staka? SK 4:31:31
391 4330 Håkon Grinna team bankett 4:31:38
392 6916 Matteo Vuillermoz 4:31:46
393 4028 Kristoffer Nyberg Åslia skilag 4:31:49
394 5206 Martin Sundli Fasadelaget IF 4:32:12
395 5225 Henrik Tveit Deloitte BIL 4:32:15
396 4756 Ulvar Landmark Real Hangover 4:32:26
397 5512 Hans Christian Grini Rolvsøy IF 4:32:52
398 5896 Lubomir Gernath Levoca Nordic centrum 4:32:56
399 4796 Håvard Lystrup Asker Skiklubb 4:34:08
400 8482 Markus Rørvik 4:34:31
401 5302 Magnus Tjugum Frogner TeamLiggeUnderlag / Jutul IL 4:35:03
402 7246 Birk Moe Jacobsen Forsvaret 4:35:30
403 5203 Peter Wessel Strandhagen Tyrens Langrennslag 4:35:32
404 7702 Benjamin Kiste Fjeld 4:35:58
405 3952 Carl-Fredrik Kristoffersen 4:36:19
406 7588 Marius Gulbrandsen Fluorekspressen 4:36:34
407 7536 Eirik Stangstuen Fluorekspressen 4:36:34
408 4376 Magnus Dypvik 4:36:53
409 5011 Ole Gabor Husebø 4:36:57
410 8168 Ivar Fossberg Aulie 4:37:02
411 5269 Gustav Jebsen 4:37:20
412 8843 Herman Hansen 4:38:24
413 4425 Håkon Grini MjøsSki 4:38:47
414 4951 Henrik Forbord Genus BIL 4:38:59
415 4879 Øystein Bakke Biri IL 4:39:05
416 8949 Jonas Lillejord Osterøy IL 4:39:07
417 8175 René Bekkelund 4:39:07
418 5296 Johan Stener Maagaard Mågård BIL 4:39:16
419 7343 Eirik Nordgård Eika Bil 4:39:53
420 5779 Erik Woods Swiss Life Asset Managers 4:40:21
421 7817 Gustav Kollstrøm 4:40:44
422 8654 Hallvard Rusten Sollien Fåberg IL 4:41:11
423 7460 Kasper Lie Tønnesen Forsvaret 4:41:18
424 7201 Ola Heldal Østerhus Øvre 4:42:12
425 4472 Linus Isaksson 4:42:56
426 9112 Jakob Viland Øvrebø 4:43:09
427 8343 Adrian Kjærran 4:43:11
428 8731 Christoffer Engebretsen Bakke TEAM DONG ELITE 4:43:13
429 8470 Ole Jørgen Rise 4:44:37
430 8672 Erlend Skaare Søbstad 4:45:03
431 5092 Daniel Metzler 4:45:38
432 4933 Åsmund Eek Prox IL/SK Vidar 4:46:27
433 8634 Ragnar Mykland Fristil 4:46:40
434 5245 Gard Detlev Øksendal 4:46:40
435 9095 Andreas Thomsen 4:47:34
436 9227 Kasper Lie Asdal 4:47:42
437 5209 Joakim Sæther Trønder-lyn 4:48:02
438 4700 Tor Botheim 4:48:39
439 5407 Simen Søbakk 4:49:09
440 5664 Martin Lyftingsmo Overå 4:49:26
441 5566 Nikolai Jensen Deloitte BIL 4:49:39
442 5189 Trym Spartveit Røkholt 4:49:52
443 4961 Jonas Ilebakke 4:50:30
444 9197 niklas riis 4:51:33
445 5141 Fredrik Pettersson Deloitte BIL 4:51:51
446 8235 Ruben Fagerås 4:52:11
447 5286 Magnus Tønsberg Norske Studenters Roklubb 4:53:13
448 8055 Ola Huse 4:53:41
449 7976 Preben Sætervik 4:53:45
450 8352 Jørgen Klokkervold Team Hvilepils 4:54:18
451 5446 Magnus Nils Blekastad 4:56:06
452 5817 Sindre Fjæstad Pedersen Bud il 4:56:54
453 6399 Jacob Trainor 4:57:09
454 8489 Kristoffer Sanbæk 4:57:25
455 6726 Audun Lien Sopra Steria 4:57:31
456 4456 Sjur Herheim Bergen Engines BIL 4:57:36
457 7273 Gustav Wrisberg Kristensen Københavns skiklub 4:57:55
458 8814 Magnus Gibson 4:58:25
459 4342 Jonas Bjerk Njård 4:58:37
460 4922 Thijs de Bruin Equinor BIL 4:58:44
461 5258 Erik Bråten 4:58:53
462 7021 Harald Vinje Lyn Ski 4:59:34
463 5637 Henrik Moltzau 5:00:34
464 6464 Anders Pettersen HEMING IL 5:00:47
465 5387 Simen Djupvik Tomrefjord IL 5:01:12
466 7348 Rune Tallhaug Norup 5:01:38
467 5264 Espen Hansen Driv IL 5:02:00
468 7133 Sindre Einmo Jaktlaget TAB X-tra 5:02:48
469 9081 Anton Stubberud Norconsult BIL 5:03:13
470 4978 Håvard K. Hammer 5:03:17
471 8301 Ådne Hole 5:03:17
472 8463 Vebjørn Pettersen 5:03:31
473 4675 Tor Vikan Byneset il 5:03:35
474 5095 Erik Mohn 5:03:41
475 7956 Martin Skjåvik 5:04:13
476 7488 Daniel Østrem Jaktlaget TAB X-tra 5:04:20
477 5257 Daniel Berget 5:04:30
478 8226 Ole Hallvard Dæhli 5:04:51
479 7561 Hans Kristian Blichfeldt Holmsbu IF 5:04:51
480 5960 Sebastian Bekken Hellum 5:05:17
481 5816 Simen Opsal 5:05:27
482 8112 Arne Ladstein Waagbø 5:05:45
483 5923 Sebastian Kalsnes BAKGLATT 5:06:01
484 5452 Ola Brudvik Fluorekspressen 5:06:35
485 9053 Endre Selvik BDO 5:07:24
486 7114 Sondre Bunde EY Bil 5:08:02
487 7503 Nicolai Halden Fluorekspressen 5:08:02
488 7693 Magnus Nordstrøm Fagerhaug 5:08:02
489 6109 Harald Hovde 5:08:23
490 5449 Martin Brandt 5:08:36
491 4844 Olivier Flicker Sektion Skilanglauf Buchberg-Rüdlingen 5:09:55
492 7363 Oscar Haukebø Ovid Jaktlaget TAB X-tra 5:09:58
493 8921 Håvard Kristiansen 5:11:28
494 7458 William Tronslin EY Bil 5:11:30
495 6587 Thomas Eivindson 5:12:35
496 8161 Jan Tidjani Aboubacar Norconsult B.I.L. 5:13:46
497 9103 Georg Treschow 5:14:01
498 8189 jakob bratberg 5:14:51
499 8811 Oliver August Nicolaysen Lillehammer Atletklubb 5:14:58
500 8518 Lars Steinstad Odontologiforeningen i Bergen 5:15:25
501 7546 Mikkel Krog-Simensen 5:15:48
502 5663 Erlend Ousdal 5:17:00
503 6677 Anders Hågensen Skiklubben Laban 5:17:22
504 6686 Lars-Erik Ingebrigtsen Skiklubben Laban 5:17:54
505 8935 Tommy Larsen VSSG 5:18:22
506 6044 Vebjørn Ekløw Eriksen 5:18:47
507 5875 Jakob Lund Johannessen 5:19:19
508 5643 Jon Aaby Møretrø 5:19:20
509 5934 Peder Kongtorp Skaret 5:21:33
510 8421 Kjell Kristian Netland 5:23:08
511 6909 Markus Vindheim 5:23:46
512 5083 Fredrik August Madsen-Malmo ØHØ IL 5:23:47
513 7838 Torstein Libakken 5:25:13
514 8373 Gorm Olesen Lee 5:26:12
515 6583 Jens Funderud PwC 5:26:55
516 7692 Andreas Nordstrøm Fagerhaug 5:28:38
517 5167 Sondre Selsaas SK Vats 5:29:38
518 5842 Erlend Berge Kyllingstad Bækkelagets Sporsklub 5:29:56
519 8303 Andreas Holmegård 5:30:25
520 8803 Håkon Holme Frøberg 5:30:30
521 6421 Christian Elbrønd Nissen 5:31:00
522 5833 Kristian Bøhler 5:31:29
523 8744 Daniel Bjorbækmo 5:31:32
524 5630 Daniel Sveen Melgårdshagen Brun Bygg AS 5:31:47
525 6973 Marius Lillevik 5:32:34
526 7001 Håkon Bjørnholt 5:32:54
527 8423 Andreas Netteland 5:33:12
528 5457 Marius Bye 5:33:50
529 6448 Finn Pennink SKITS 5:34:05
530 6311 Christian Slåen Svendsen 5:35:54
531 7223 Lyth Bendik Hole Team Bole 5:36:23
532 8653 Lars Hosøy 5:36:29
533 8254 Tor Arne Gilje Sandnes sykleklubb – Eplemostgutta 5:37:02
534 6824 Sindre Aubert Skiklubben 5:38:22
535 7565 Mats Hasle 5:38:30
536 7708 Sebastian Foss TØFF 5:40:57
537 8977 Truls Moholt 5:41:05
538 5821 Christoffer Robøle 5:42:11
539 8735 Carl William Benno 5:42:24
540 7814 Torjus Knudsrød Solefall 5:43:04
541 8408 Tobias Moen 5:44:00
542 9126 Ruben Wold Byneset il 5:44:19
543 5215 Herman Sjøl Teien Sande Sportsklubb 5:44:50
544 6221 Trym Holton Olstad 5:45:22
545 8258 Håvard Godal 5:46:20
546 6977 Markus Rud 5:46:35
547 8027 Fredrik Wilkens Kartverket 5:46:46
548 8636 Gard Teksum MATRAND IL 5:47:00
549 5742 Ulrik Thomassen 5:47:23
550 8593 Edvard Ower Aasum 5:47:24
551 9240 Håkon Olsen 5:47:39
552 5428 Kristoffer Bakken 5:51:07
553 6961 Linus Bokerud 5:51:09
554 8344 Patrik Kjærran 5:51:12
555 6901 Andreas Legård Vedeld Skiklubben Laban 5:51:31
556 5412 Sondre Ahlgren Omegapoint Norge 5:51:52
557 8493 Ola Sandviken Sandviken holding 5:52:35
558 8415 Kim Maasø PWC Bil 5:54:49
559 6960 Viljar Monason Bjørge 5:55:34
560 6910 Ruben Vindheim 5:56:53
561 9124 Kristian Wictorsen 5:57:26
562 7012 Inge Valskår 5:57:39
563 8496 Øyvind Schjerven 5:58:17
564 6126 Bjørn Tore Johansen 5:58:19
565 6653 David Surma 5:58:36
566 6122 Magnar Jaros Skanska Aktiv 5:59:01
567 6313 Even Svesengen 5:59:15
568 8812 Peter Dyrberg Georgi 6:00:33
569 9080 Lars Strømmen 6:00:35
570 6171 Ola Oftedal Loennechen ND 6:01:38
571 6823 Mathias Rui 6:03:24
572 6811 Bendik Kallåk Ringdal 6:03:34
573 7545 Andreas Jigarp 6:05:32
574 4457 Per Magnus Midtli 6:06:24
575 8418 Marius Nerkvern 6:07:32
576 9105 Håvard Vallestad 6:08:14
577 8274 Halvor Einar Hagenes Telesport Bergen 6:09:07
578 6299 Tor Stein-Andersen TorNado 6:09:49
579 8178 Svenn Kristoffer Berg 6:09:51
580 8602 Øyvind Aas 6:12:00
581 8769 Theodor Christiansen 6:12:40
582 7850 Jonathan Lundblad 6:13:33
583 6441 Fabian Tunaal 6:13:57
584 8275 Salem Hamidi 6:13:59
585 8781 Vetle Andre Doksrød 6:15:08
586 7325 Jonas Mjørud BDO AS 6:21:17
587 8892 Håvard Moe Jacobsen Bouvet ASA 6:22:14
588 8957 Karl-Magnus Wickstrøm Løken 6:23:10
589 7076 Erlend Svee Forsvaret 6:24:52
590 8899 Martin Jevne 6:25:33
591 7301 Jens Hvid Lund Dynamo2005 6:25:47
592 5683 Ingbjørn Andreas Aasen Engesetdal IL 6:26:23
593 7062 Magnus Amundsen Pon Energy Rental 6:26:39
594 8270 Mikkel Gunnes 6:27:12
595 6757 Marius Michalsen Team Michalsen 6:27:31
596 6729 Vebjørn Linga 6:27:51
597 6022 Theis Mettenes Drachmann 6:28:04
598 7370 Marius Pettersen Ingebretsen Munken SK 6:32:12
599 9699 Frants Kürstein 6:34:13
600 6971 Brede Fritjof Klausen Omegapoint Norge 6:36:20

Startliste

Søk i startlistene

Om Birken 2024

Resultater andre Birken-arrangementer: Stafettbirken | Ungdomsbirken | Skøytebirken | Turbirken | Halvbirken

På TV

NRK sender direkte fra Birken. Se sendingen I NRK TV her.

Pressekonferanse onsdag 13. mars

Løypekart

Pressekonferanse Birkebeinerrennet

Værvarsel

Webcam fra traseen

Flere målestasjoner

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere av Birkebeinerrennet

År Menn Kvinner
1932 Norges flagg Trygve Beisvåg
1933 Norges flagg Arne Rustadstuen
1934 Norges flagg Arne Rustadstuen (2)
1935 Norges flagg Olaf Hoffsbakken
1936 Norges flagg Oscar Gjøslien
1937 Norges flagg Gunnar Hansveen
1938 Norges flagg Olaf Hoffsbakken (2)
1939 Norges flagg Hallvard Eggset
1940 Norges flagg Gunnar Hansveen (2)
1941 Ikke arrangert
1942
1943
1944
1945
1946 Norges flagg Leif Haugen
1947 Norges flagg Gunnar Hermansen
1948 Ikke arrangert
1949 Norges flagg Ola Kveberg
1950 Norges flagg Gunnar Hermansen (2)
1951 Norges flagg Thorfinn Staff Eid
1952 Norges flagg Odd Nyborg
1953 Norges flagg Johs. Woxen
1954 Norges flagg Johan Østvang
1955 Norges flagg Oddmund Jensen
1956 Norges flagg Einar Skaaren
1957 Norges flagg Oddmund Jensen (2)
1958 Norges flagg Oddmund Jensen (3)
1959 Norges flagg Einar Skaaren (2)
1960 Norges flagg Martin Stokken
1961 Norges flagg Ole Ellefsæter
1962 Norges flagg Oddmund Jensen (4)
1963 Norges flagg Magnar Ingebrigtsli
1964 Norges flagg Egil Tvedt
1965 Norges flagg Oddmund Jensen (5)
1966 Norges flagg Egil Tvedt
1967 Norges flagg Ivar Skogsrud
1968 Norges flagg Erik Solberg Johansen
1969 Norges flagg Niri Helleberg
1970 Norges flagg Arne Vehus
1971 Norges flagg Bjørn Arvnes
1972 Norges flagg Erik Solberg Johansen (2)
1973 Norges flagg Per Knotten
1974 Norges flagg Dag Anmarkrud
1975 Norges flagg Ivar Formo
1976 Norges flagg Audun Kolstad Norges flagg Berit Mørdre Lammedal
1977 Norges flagg Audun Kolstad (2) Norges flagg Valborg Østberg
1978 Norges flagg Anders Bakken Norges flagg Birgit Øverby Tennøe
1979 Norges flagg Anders Bakken (2) Norges flagg Anna Bjørgan
1980 Norges flagg Dag Atle Bjørkheim Norges flagg Anna Bjørgan (2)
1981 Sveriges flagg Sven-Åke Lundbäck Norges flagg Vigdis Rønning
1982 Norges flagg Dag Atle Bjørkheim (2) Norges flagg Birgit Øverby Tennøe (2)
1983 Norges flagg Per Knut Aaland Norges flagg Hilde Riis
1984 Norges flagg Magnar Rismyhr Norges flagg Gry Oftedal
1985 Sveriges flagg Ola Hassis Norges flagg Gry Oftedal (2)
1986 Sveriges flagg Örjan Blomquist Norges flagg Ellen Grepperud
1987 Canadas flagg Pierre Harvey Norges flagg Astrid Dæhlie
1988 Norges flagg Jo Helgestad Norges flagg Elisabeth Tharaldsen
1989 Norges flagg John Kvale Norges flagg Marthe Flugstad
1990 Norges flagg Per Knut Aaland (2) Norges flagg Mona Fugli
1991 Norges flagg Per Knut Aaland (3) Norges flagg Ragnhild Bratberg
1992 Norges flagg Odd-Bjørn Hjelmeset Norges flagg Anne Jahren
1993 Russlands flagg Aleksandr Golubev Norges flagg Astrid Kristin Ruud
1994 Norges flagg Erling Jevne Norges flagg Marit Elveos
1995 Norges flagg Odd-Bjørn Hjelmeset (2) Norges flagg Unni Ødegård
1996 Norges flagg Erling Jevne (2) Norges flagg Marit Mikkelsplass
1997 Norges flagg Erling Jevne (3) Norges flagg Marthe Flugstad (2)
1998 Norges flagg Erling Jevne (4) Norges flagg Anita Moen Guidon
1999 Norges flagg Erling Jevne (5) Norges flagg Anita Moen Guidon (2)
2000 Norges flagg Erling Jevne (6) Norges flagg Anita Moen Guidon (3)
2001 Norges flagg Erling Jevne (7) Norges flagg Anita Moen Guidon (4)
2002 Tsjekkias flagg Stanislav Řezáč Norges flagg Marthe Flugstad (3)
2003 Norges flagg Odd-Bjørn Hjelmeset (3) Finlands flagg Annmari Viljanmää
2004 Italias flagg Gianantonio Zanetel Finlands flagg Annmari Viljanmää (2)
2005 Tsjekkias flagg Stanislav Řezáč (2) Italias flagg Cristina Paluselli
2006 Norges flagg Anders Aukland Norges flagg Hilde Gjermundshaug Pedersen
2007 Avlyst[7]
2008 Tsjekkias flagg Stanislav Řezáč (3) Norges flagg Hilde Gjermundshaug Pedersen (2)
2009 Sveriges flagg Jerry Ahrlin Norges flagg Hilde Gjermundshaug Pedersen (3)
2010 Norges flagg Anders Aukland (2) Sveriges flagg Jenny Hansson
2011 Tsjekkias flagg Stanislav Řezáč (4) Sveits’ flagg Seraina Boner
2012 Norges flagg Anders Aukland (3) Sveits’ flagg Seraina Boner (2)
2013 Norges flagg Anders Aukland (4) Sveits’ flagg Seraina Boner (3)
2014 Avlyst[8]
2015 Norges flagg Petter Eliassen Norges flagg Therese Johaug
2016 Norges flagg John Kristian Dahl Sveits’ flagg Seraina Boner (4)
2017 Norges flagg Martin Johnsrud Sundby Polens flagg Justyna Kowalczyk
2018 Norges flagg Andreas Nygaard Polens flagg Justyna Kowalczyk (2)
2019 Norges flagg Petter Eliassen (2) Polens flagg Justyna Kowalczyk (3)
2020 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[9]
2021 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[10]
2022 Norges flagg Andreas Nygaard (2) Norges flagg Astrid Øyre Slind
2023 Norges flagg Andreas Nygaard (3) Norges flagg Astrid Øyre Slind (2)

Historien om Birkebeinerrennet

Birkebeinerrennet er Norges mest tradisjonsrike turrenn på ski og går hvert år fra Rena til Lillehammer. Løyperekorden på herresiden har Petter Eliassen på 2:19:28,3 (2015) og på kvinnesiden Therese Johaug på 2:41:46,6 (2015).

Birkebeinerrennet er 54 km og går i klassisk stil. Start er på Tingstadjordet på Rena, stiger opp til Raudfjellet, om lag flatt til Sjusjøen, og relativt bratte utforkjøringer til målgang på Birkebeineren skistadion, Lillehammer. Tilsammen byr løypa på ca. 1 000 meter stigning, men i all hovedsak er det slake stigninger.

Deltakerne må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. Aldersgrensen for deltakelse i hovedrennet er 16 år.

Birkebeinerrennet ble innstiftet i 1932 til minne om turen som birkebeinerne Torstein Skevla og Skjervald Skrukka hadde med Håkon Håkonsson i 1206.

Fram til 1991 var start og mål annet hvert år på Lillehammer og Rena. Etter dette har Birkebeinerrennet hatt fast start på Rena og innkomst på Lillehammer. Det ble innført egen kvinneklasse fra 1976.

Erling Jevne er med sine syv seire den som har vunnet Birkebeinerrennet flest ganger. Han vant første gang i 1994, deretter seks år på rad fra 1996 til 2001Anita Moen og Seraina Boner mestvinnende kvinne med fire seire hver. Anita Moen 19982001 mens Seraina Boner vant fire ganger i perioden 2012-2016.

I 2008 var det rekordraskt føre under Birkebeinerrennet. Tsjekkeren Stanislav Řezáč vant eliteklassen for menn på ny rekordtid – 2.24.33 – foran Anders Aukland. Hilde Gjermundshaug Pedersen vant eliteklassen for kvinner på 2.52.04, til tross for at hun startet løpet med glatte ski og måtte smøre om underveis. Den forrige rekorden på 3.03.21 ble satt av Anita Moen i 1998.

Alle resultater