Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | Fotball NM, menn - 1. runde | NM sluttspill Ishockey | The Masters - golf | Monte Carlo Open - tennis| Alle resultater

Resultater Birkebeinerrennet M35-39 2024

Lignende saker

Resultater Birkebeinerrennet M35-39 16. mars 2024.

Publisert 17. mars 2024 i Resultater

Alle resultater for Birkebeinerrennet 2024

Birkebeinerrennet M35-39 2024

Resultater

Pl Stnr Deltaker Klubb Tid
1 1271 Espen Tobiasson Bækkelagets SK 2:56:27
2 1500 Anders Fiskvik Hasle-løren IL 2:56:49
3 1223 Vebjørn Ryen Heddal IL/V Ryen As 2:57:16
4 1070 Eivind Haakenstad Godli Haakenstad Treningslab 3:00:08
5 1371 Ole Harald L. Kveseth Grue IL 3:00:41
6 9702 André Botnen 3:01:09
7 1491 Torbjørn Vala Rustad IL 3:01:14
8 1479 Sondre Fylling Moss skiklubb 3:01:36
9 1492 Eirik Landheim Finansco AS 3:02:21
10 1449 Sebastian Backlund Team Längdskidspecialisten 3:02:39
11 1248 Vegard Stensæter Harestua IL – Isachsen Anlegg 3:03:32
12 1150 Martin Peder Kvalshaug Kårvåg IL 3:06:06
13 1461 Vegard Wergeland Hansen Team Dæhlie 3:07:15
14 1326 Jonathan Staubo Fearnsport 3:07:30
15 1319 Even Skare Medby Fiskebeinern SK 3:07:53
16 1423 Espen Bjerknes Team Driv Trening 3:08:32
17 1185 Per Erik Mork Milslukern Sport 3:09:22
18 1184 Ole Christian Mork Sport1 SNØ 3:09:23
19 1209 Erik Sebastian Ranberg Team Straye Flammekaster Milslukern 3:09:23
20 1574 Per Olav Bodahl Team Mosetertoppen Skiline 3:10:25
21 2459 Lars Eivind Kvarstein 3:11:18
22 1026 Kristian Braathen Høybråten og Stovner IL 3:12:13
23 1095 Petter Joakim Heistad Henning Skilag / NTE BIL 3:13:34
24 1003 Torbjørn Bergersen 3:14:10
25 1830 Joakim Svennarp VR skiklubb 3:14:45
26 1137 Aki Kauppinen EMMA-uistin 3:15:23
27 1222 Vegard Ruud VR skiklubb 3:16:10
28 1689 Petter Justad Lier Skiløberforening 3:16:19
29 1082 Jonas Hammerstad 3:17:00
30 1314 Sverre Hoggen Volda Turn & IL 3:17:10
31 1301 Truls Aastebøl 3:17:32
32 9700 Christian Völz Team xcbeer4more 3:17:34
33 1852 Hågen Urseth Tolga IL / Norconsult BIL 3:17:56
34 1714 Lee Linewski schulz sportreisen 3:18:30
35 1972 Jesper Bjerknes Glipptak 3:18:46
36 1688 Thomas Johnsen Statens Vegvesen BIL/ Team sone7 3:18:52
37 2243 Glenn Jørgensen 3:19:13
38 2054 Endre Sommer 3:19:19
39 1432 Nils Helge Kirkbakk Tylldal IL / Team Bare Rør 3:21:03
40 9740 Morten Vingli Odsæter Roterud Idrettslag 3:21:15
41 1823 Stig Carlson Strandhagen Asker Skiklubb 3:22:26
42 1087 Nikolai Hassel Trondhjems Skiklub / Team Stak Karar 3:22:42
43 1063 Martin Frantzen Joggegruppa 3:22:49
44 2012 Jakub Rucker Skilauf team 3:23:04
45 1567 Eivind Berstad Bellona 3:23:12
46 1162 Harald Lund Rustad IL 3:23:28
47 2029 Johan Willem Coert Fabritius / Det Glatte Lag 3:23:39
48 1139 Kristian S. Kjelstad Team Driv Trening 3:24:22
49 1921 Johan Ingemarsson Bærum Vest Racing Team 3:24:30
50 6625 Stian Grenaker 3:24:34
51 2482 Eirik Flesjå Olsen 3:24:44
52 1376 Viktor Rikner Karlslunds IF SF 3:24:44
53 1746 Michael Neerland Glamox BIL 3:24:50
54 1544 Håvard Stigen Andersen Hasle Løren 3:24:53
55 2195 Christoffer Hansson Team Hansson 3:24:55
56 2623 Roger Grøndahl Sørkedalens IF 3:24:59
57 1892 Hans-Gunnar Grepperud Ormsund Roklub, Energima Langrenn 3:25:10
58 1974 Vegard Rem Slowly.no 3:25:22
59 2111 Magnus Bergan Nygård Sport 3:25:29
60 1723 Per Sole Luseter Strandbygda il 3:25:49
61 1294 Kristian Østlie 3:26:31
62 1210 Thomas Rem Slowly.no 3:26:54
63 1402 Kristian Horne Nittedal IL 3:27:09
64 1833 Lasse Søberg 3:28:34
65 1865 Fredrik Wehinger Nes Ski 3:29:06
66 1577 Eivind Lismoen Borg Hof Il 3:29:08
67 1142 Frank Kjønsberg Sørskogbygda IL 3:29:38
68 3080 Alexander Holthe 3:29:46
69 1872 Aslak Syversen Waage Trondhjems skiklub 3:29:47
70 2333 Tormod Lausund Relling Team Ryfylke 3:30:23
71 2221 Glenn Hornset Tylldal IL 3:30:27
72 2255 Bård Kloster Team Ryfylke 3:30:38
73 2104 Stein Inge Bakke SOKO BIL 3:30:42
74 2364 Bjørn Olav Smørgrav Team NonStop 3:30:57
75 1856 Ola Hauge Vardebakken Telenor/Driv Trening 3:31:00
76 7002 Fredrik Bru Norodd IL 3:31:34
77 2624 Matias Bugge McKinsey & Company 3:31:59
78 1494 Sebastian Marker Skanska Aktiv 3:32:26
79 2499 Erik Memmi Göteborgs Skidklubb 3:32:55
80 2125 Henrik Bratland Nes Ski 3:33:10
81 1808 Rune Skjaanes LITJ 3:33:21
82 2250 Lars Kittang 3:33:53
83 1696 Erlend Kløvjan Ringstad Valldal IL 3:33:53
84 3091 Tore Fuglestad Bjerkreim IL 3:34:14
85 1922 Tor Jacobsen Kpp 3:34:27
86 6590 Kristian Emanuelsen Kjemi Ski / NOV BIL 3:34:36
87 2409 Marius Olving Undlien 3:34:54
88 2112 Roar Bergheim Gjerdrum IL 3:35:04
89 2162 Kristian Finstuen Land Byggservice AS 3:35:09
90 2182 Martin Gundersen Gressvik 3:35:11
91 2230 Mads Istre 3:35:23
92 2756 Andreas Haugerud Haugerud 3:35:40
93 1984 Jonas Berntsen Markeng 3:35:43
94 8681 Åsmund Lindvik Råbøl 3:36:25
95 2572 Daniel Rican VODÁK sport WTX – team 3:36:46
96 1980 Kay Stefan Hemstad Team Prærieringen 3:36:50
97 3068 Loman Daniel Olsson DB Racing 3:37:35
98 3043 Mads Lolland 3:38:02
99 4092 Reto Spielhofer SC Speer 3:38:21
100 2343 Håvard Rønning Team Swix / Løpekurs.no 3:38:23
101 2391 Aleksander Sæther LITJ 3:38:25
102 2352 Magne Simonsen LITJ 3:38:27
103 2636 Rolf Inge Odden 3:39:10
104 3133 Espen Kjellberg Slåstad IL 3:39:13
105 1902 Svein Lier Kjelsås IL 3:40:32
106 2790 Tore Jacobsen MIT 3:40:35
107 2347 Raphael Salm LV Langenthal 3:40:36
108 2533 Kristoffer Bugge Holtung Sleivspark 3:40:55
109 2622 Mats Emil Sand Galterud IF 3:41:35
110 9743 Martin Stormoen OKBIL 3:41:43
111 2461 Thorstein Molle Spydeberg 3:42:14
112 2465 Erlend Rostad Vang Skiløperforening 3:42:20
113 2176 Erik Gevelt Mjøndalen IF / Nes spkl 3:42:27
114 2445 Øyvind Esse Berge Vialto Partners / Kolbotn IL 3:42:46
115 1959 Mikael Lahteenmaki Team Electrofit 3:42:48
116 2232 Sebastian Gran Jakobsen Team Vældre 3:43:19
117 3634 Bjørnar Espe Årvoll IL 3:43:53
118 2899 Endre Risøy SAUDA 3:44:03
119 1901 Eirik Leikanger Veidekke BIL 3:44:11
120 2269 Kristian Larsen Søre Osen IL 3:44:27
121 3372 Lasse Jamt Husvik Løbeforening 3:44:37
122 3008 Christer Guttormsen Hevingen IL 3:45:26
123 3710 Knut Platou Team Maxim 3:45:30
124 2999 Fridtjof Aaserud Sande Sportsklubb 3:45:41
125 2926 Lars Skogheim Odal Skiklubb 3:46:22
126 2148 Flurin Dermon Madshus Team Liechtenstein 3:46:26
127 3737 Erik Kverneng Sørskogbygda IL 3:46:48
128 2126 Bård Brekke LITJ 3:46:54
129 3599 Knut Aardal Kjelsås IL 3:47:09
130 3392 Frederik Klaveness 3:47:10
131 2883 Petter Juell Nåvik Lillehammer Skiklub 3:47:11
132 3419 Marius Lorvik 3:47:16
133 2894 Rolf Pulfer Salomon Switzerland 3:47:33
134 2453 Andres Heger-Bratterud Hasle 3:47:51
135 2324 Sebastian Owe Team Anthon 3:48:17
136 3115 Christian Dalheim Øien SINTEF 3:48:26
137 2791 Bjørn Tore Jahnsen Ski 3:48:27
138 3212 Håkon Furre Amundsen 3:48:36
139 2180 Christian W. Granberg HurraKara 3:48:44
140 3049 Alessandro Torti Verdefondo 3:48:44
141 2667 Kim Bryntesson Konnerud IL 3:49:14
142 2807 Jonathan Kalviknes Team Anthon 3:49:32
143 1730 Mathias Marley Equinor BIL Oslo 3:49:36
144 2850 Casper Madsen Nes ski/Gubbetrim.no 3:49:47
145 3655 Jørgen Vara Skogholt BDO 3:50:20
146 2432 Daniele Zamboni Sci Club Gromo 3:50:25
147 3725 Jonas Aarre Sommarset 3:51:29
148 3679 Yngve Angelo Team Angelo 3:51:51
149 2380 Eirik Foss Stene Drive Mobility AS 3:51:58
150 2127 Thomas Brevik Maritech 3:52:09
151 1589 Anders Bøhler 3:52:26
152 2502 Rune Pettersen VR skiklubb 3:52:41
153 2214 Njaal Hestdal Team Piasava 3:52:50
154 3722 Tomas Langeteig DPI 3:53:16
155 2681 Fredrik Granberg Dahl 3:53:51
156 3309 Jørgen Halle Team Gluten 3:54:01
157 3155 Ladislav Moulis Wolverine 3:54:04
158 3174 Mats Nysæter Norges skiforbund 3:54:36
159 3295 Eivind Gjelsås Tønsberg Triathlonklubb 3:54:37
160 4280 Tore Lindal Skedsmo Skiklubb 3:55:18
161 4261 Filip Eidsaa 3:55:31
162 1563 Kenneth Bergflødt Rælingen skiklubb 3:55:34
163 1288 Daniel Zoltek Wyskocz na biegówki 3:56:15
164 3407 Christian Landsverk Snømenn IL 3:56:32
165 3370 Stian Jahnsen 3:56:45
166 2917 Håkon Sigernes Årvoll IL 3:56:54
167 2836 Lars Barli Lier Team Næringsbanken Stora Enso 3:57:08
168 4322 Daniel Ask Soon Tryathlon 3:57:55
169 3263 Jose Luis De Rubertis 3:58:04
170 2934 Tom-Erik Stein Granli IL 3:58:48
171 4635 Thomas Stræte Slevik ibk 3:58:51
172 3442 Olav Stikbakke 3:58:55
173 2491 Odd Eirik Farestveit Acccenture 3:59:35
174 3527 Kristoffer Storli Pedersen Granli IL 3:59:36
175 2948 Eirik Wig Sundvall Foreningen til Ski-Idrettens Fremme 3:59:36
176 4651 Espen Hodal Sønmør Gå-På IL 4:00:22
177 9244 Oddbjørn Larsen Haugsbygd IF 4:00:32
178 3348 Mikael Praagman Holene Eidsberg IL 4:00:35
179 3268 Michael Dittmar Rhöner WSV e.V. 4:00:50
180 3813 Pål Fredrik Buraas BER 4:01:24
181 3795 Henrik Bjerkreim Handelsbanken BIL 4:01:31
182 3074 Jonas Danielsen Bossmo & ytteren 4:01:53
183 7198 Geaves Harry Funtington Trotters 4:02:08
184 3593 Alf Erik Østvold Bromma IL 4:02:16
185 4029 Martin Nygaard Jazzy Arafat 4:02:35
186 2699 Bjørnar Engevik IL Runar 4:02:45
187 4710 Tony Gravdal 4:03:56
188 2813 Bent Cato Kirkeng PrivatMegleren / AktivMotKreft 4:04:02
189 3736 Martin Nygård Eiksmarka ski og sykkel 4:04:23
190 3712 Kim Søjdis 4:04:54
191 3071 Øyvind Aarnes Accenture 4:05:09
192 4355 Per-Magnar Bøe Lesja IL/RPI 4:05:23
193 3683 Sakarias Hultin Axa SC 4:05:59
194 2958 Aasmund Talleraas Vang skiløperforening 4:06:20
195 3335 Martin Hellesjø Shiul 4:06:55
196 3337 Sondre Henningsgård TOMRA BIL 4:07:09
197 4600 Grzegorz Jopek 4:08:18
198 2185 Ondrej Hajek Lokomotiva Teplice 4:09:15
199 3363 Magnus Lund Håheim 4:09:32
200 8815 Erik Pedersen Banduri Elite 4:10:29
201 7042 Torbjørn Fredlund 4:11:20
202 3817 Petter Bøhren Team Anthon 4:11:31
203 2310 Kristian Nyhus 4:12:09
204 2759 Daniel Barhom 4:12:21
205 4764 Knut Erik Haugen Hegdehaugsveien Turlag 4:12:24
206 4117 Simen Tollersrud Team Baker Hansen 4:12:38
207 3079 Markus Holgersson 4:13:10
208 4841 Daniel Hermundstad Skatt Helsfyr BIL 4:13:16
209 3750 Jonas Bergh-Johnsen Hammern Skiklubb 4:13:20
210 1850 Martin Traaseth Oslo Kajakklubb 4:13:29
211 3947 Anders Kolstad 4:14:20
212 4333 Fredrik Bergseng 4:14:34
213 5186 Tom Vegard Solberg 4:15:17
214 3700 Audun Rommetveit Celius 4:15:55
215 4229 Matteo Tiboni RunningAndMore 4:16:08
216 4527 Lasse Hyenes Lysne Skanska Aktiv / TEAM LEM 4:16:09
217 7027 Andreas Wiik Fosmo Vivus helse 4:16:50
218 3434 Fredrik Lindin Moen 4:16:57
219 4365 Jan Culik 4:18:16
220 3815 Didrik Sandaker Bye NA 4:18:41
221 4194 Håkon Eika RRBIL 4:18:45
222 7266 Patrick Bjørn Kolstad Forsvaret 4:19:18
223 3852 Aleksander Foss 4:19:46
224 5176 Erik Slåtsveen Skogli Hunton Fiber 4:19:58
225 5854 Christian Ambye Holger Danske skiklub 4:20:04
226 4823 Vegard Nilsen Enggrav Korsvoll 4:20:13
227 4779 Geir Arne Kjølhaug Alvdal IL 4:20:51
228 3439 Tom Andre Mygland 4:20:57
229 4423 André Goncalves Matadoren og Picadoren 4:21:05
230 4095 Iver Tangen Stensrud 4:22:34
231 4146 Anders Øie Team Varmepumpe.no 4:22:42
232 3760 Jørund Skjei Henning skilag 4:23:24
233 5265 Robert Hjorth 4:24:12
234 4729 Anders Pedersen 4:24:53
235 4543 Erlend Ramm reMarkable Bodies 4:24:55
236 4534 Daniel Themte Martinsen 4:25:04
237 4585 Terje Runde 4:25:23
238 4496 Frank Larsen Klippenberg Sandnes IL 4:26:15
239 4187 Thomas Hjort Team KRIK DK 4:26:46
240 4588 Bjørnar Ruud Rabben Skiklubb 4:27:05
241 9776 Kristian Laskemoen 4:27:36
242 9131 Tristan Zlöbl Worldloppet 4:28:46
243 8677 Rune Dagsgard Banduri Elite 4:30:01
244 8310 Lasse Hov Drøbak-Frogn IL Langrenn 4:30:34
245 8538 Jon Emil Tanum Dahl Vålerenga Ski 4:30:49
246 6055 Eivind Foss Morken Gol Il 4:31:26
247 5093 Lasse Midtskogen Nygård Sport 4:31:31
248 4265 Ondrej Danek eD system Silvini team 4:31:53
249 4394 Stian Forsman Eriksen DnB 4:31:57
250 4341 Håvard Bj 4:33:22
251 8780 Truls Maarud 4:33:55
252 4872 Audun Ask Blaker Body Losjen 4:34:29
253 6773 Jan Inge Nomeland Kjemi Ski/ VK BIL 4:35:14
254 5633 Tor Bjerkestrand Mo 4:35:41
255 8211 Tomas Coulter England 4:35:55
256 5001 Thomas Holmesland Høybråten og Stovner Triatlon 4:36:09
257 4660 Stefan Thorstad-Schimmel Norges Bank idrettslag 4:36:14
258 8983 Troels Mygind-Klausen Myggen Runners 4:36:39
259 7524 Markus Viggen Ruta Entreprenør 4:37:52
260 5761 Dan Trygve Vangen HIUL 4:37:57
261 5747 Martin Trolsrud Trolsrud Team 4:38:20
262 4578 Anders Ellefsen 4:38:37
263 5379 Jim Anders Sand Galterud IF 4:38:57
264 4731 Morten Andre Pedersen Team Lavspent 4:39:49
265 4945 Magnus Flaget Gol Il 4:40:22
266 7567 Gard Høivang 4:41:27
267 5156 Alexander Rørberg 4:41:52
268 6510 Arild Nygaard 4:42:41
269 5105 Henrik Rune Mørk 4:42:45
270 3823 Christian Dittmar Rhöner WSV e.V. 4:43:05
271 8407 Mark Moehling 4:43:11
272 6996 Frode Pålsrud Kjellern IL 4:43:22
273 7831 Morten Langaas Skoppum 4:43:25
274 4171 Lars Rysst 4:43:54
275 7526 Øyvind Berggren Ruta Entreprenør 4:44:15
276 5180 Bjørn Nikolai Slettebø 4:46:22
277 5263 Trond Egil Hammer Drammens Ballklubb 4:46:35
278 7557 Eirik Elveos Ødegaard 4:46:50
279 5195 Lars Halvor Stokstad 4:46:54
280 9009 Henrik Ollestad DFI Langrenn 4:47:09
281 4654 Fredrik Sørvåg 4:48:17
282 8520 Sigurd Elias Stette 4:48:26
283 8941 Aleksander Lehmann IL Jardar 4:49:26
284 8973 Andreas Meyer IL Jardar 4:49:31
285 7982 Even Olav Tandberg Nedre Sigdal IF 4:50:13
286 8215 Anders Dahl Entra BIL 4:50:20
287 8287 Marius Loe Heggen 4:51:49
288 4477 Tore Jensås Eget 4:52:24
289 4421 Martin Gisler Salomon 4:52:40
290 4937 Jarand Haukeberg Hedalen IL 4:52:45
291 5046 Martin Klingvall 4:53:54
292 5352 Tomas Eliesen 4:53:54
293 7478 Rolf Åge Vågen GM 4:54:08
294 8771 Radim Chroust 4:55:39
295 5883 Juan Carlos Aviles Solis Bratsberg IL 4:55:59
296 7543 Christopher Eidås Sørbråten IL 4:56:20
297 8026 Nigel Westwood Dæp Rivår Bøis 4:56:21
298 8119 Kim Bakke Andresen 4:57:05
299 5042 Vegard Kjøsnes Søre Ål IL 4:58:18
300 5400 Milan Houdek 2V Bikers 5:00:07
301 5475 Thomas Dølplads 5:00:09
302 4856 Eirik Lunnan Djuve 321 Ski 5:00:13
303 6476 David Patalano 5:00:37
304 7539 Slawomir Gabrys Ostrovia Ostrow Wielkopolski 5:00:54
305 5878 Bernt Bjørnsen Magnus Bergen Satsegruppe 5:01:08
306 1487 Lars Fossedal Team Oslo Sportslager 5:01:12
307 5303 Vegard Aaserud 5:03:09
308 5127 Tormod Olstad 5:06:24
309 6326 Torstein Torgan 5:06:29
310 9790 Håkon Skahjem Regent sport 5:07:29
311 4672 Noe Tüfer 5:07:36
312 9042 Fabian Roth 5:07:36
313 7714 Vegard Galtung 5:08:37
314 5332 Radek Vehovský Koberice 5:08:40
315 4619 Georg Alexander Solberg 5:09:29
316 5117 Christian Steen Nordhagen 5:11:23
317 6813 Johan Hermstad Reinertsen 5:11:32
318 9202 Tore Bergo Simensen 5:14:00
319 8422 Peter A. Netland Bagn IL 5:14:02
320 6102 Henrik Martinsen Tømte Team 1482 5:14:03
321 7288 Uffe Lembo Københavns skiklub 5:16:18
322 5645 Philip Nesvik 5:17:12
323 7916 Kristoffer Olsen Rikoll 5:17:23
324 7050 Nils-Peter Stiksrud Skatt Helsfyr BIL 5:17:38
325 9228 Glenn Burås Sport 1 Snø 5:17:59
326 9204 Lukas Vana HIE Camp KILPI Team 5:18:13
327 8095 Peter Modd Bollnäs SK 5:20:13
328 7017 Truls Hulby UCK 5:21:00
329 5323 Peter Enz Lumi Experiences 5:21:02
330 7209 Kjetil Hemsøe Storebrand Sport 5:21:03
331 4959 Tor Egil Gautneb Drammen Strong 5:21:56
332 5417 Håvard Andersen 5:23:24
333 8512 Jon Anders Sollien 5:23:53
334 8326 Bjørnar Johnsen 5:24:11
335 5545 Erik Hjelmstad 5:25:27
336 7683 Kristian Engdal 5:25:32
337 8181 Even Bergstrøm 5:25:49
338 5810 Mikael Harstad 5:25:53
339 9761 Henrik Aleksander Hvidsten Trollsvingen fitness 5:27:13
340 5620 Emil Lundgren 5:28:43
341 5781 Mikhail Yakubovich Sopra Steria 5:29:02
342 8091 Erik Andersen Team Høygir 5:29:14
343 6027 Stian Eide Team Mieto 5:32:13
344 9255 robin hunter 5:33:03
345 8452 Espen Ostling 5:34:29
346 5987 Morten Motrøen Tynset IF 5:35:05
347 5859 Martin Haukåssveen Næroset IL 5:38:27
348 6093 Marius Hegdal Equinor ASA 5:41:54
349 5210 Oscar Södergren 5:45:47
350 6422 Halvor Sannes FIRE 5:47:06
351 9120 Matthew Waterston Funtington Trotters 5:48:01
352 8645 Serhii Yurlov 5:48:07
353 6654 Erik Herberg Lumi Experiences 5:50:41
354 6548 Jens Bjertnæs Nøste IL 5:50:47
355 8725 Edward Ashington-Pickett Funtington Trotters 5:51:12
356 6980 Gunnar Rø 5:51:49
357 9090 Jon Anders Sætheren Team weber 5:52:15
358 5938 Tomas Engelhardt Bjørdal Rustad IL 5:52:29
359 9749 Jens Kallehave 5:56:12
360 8158 Pål Birkeland 5:56:19
361 7793 Stig Jørgensen Moavegen Elite 5:56:58
362 7207 Nils Hemmingsson Janne50 5:57:00
363 8996 Joachim Nilsen 5:57:26
364 7061 Richard Allan Funtington Trotters 5:57:47
365 6669 Morten Bjørndalen Holm 5:59:25
366 5419 Robert Daviknes Andersen 6:00:13
367 5517 Mathias Furre Grøtan 6:00:23
368 5752 Fredrik Tysk 6:01:43
369 8304 David Holmström Bullarens GoIF 6:02:09
370 8361 Johan Kristoffersson Bullarens GoIF 6:02:09
371 6321 Andreas Thue 6:02:25
372 6097 Øyvind Henriksveen 6:02:35
373 8342 David Kirk 6:02:50
374 8776 Daniel Baltensperger 6:03:11
375 5533 Christian Hauge Lambertseter IF 6:03:47
376 7972 Øyvind Stubberud 6:04:19
377 9241 Einar Opedal 6:05:09
378 6208 Fredrik Nordhagen 6:06:59
379 7662 Kenneth Dahl Horne 6:07:51
380 9737 Marius Frydenlund 6:09:30
381 8214 Lukasz Czekala optimalenergy.pl 6:09:59
382 5882 Per Ahlstedt RS Data 6:11:02
383 9068 Joakim Soltveit 6:11:19
384 6092 Nicolas Hauser 6:12:51
385 8337 Pasha Kahn 6:15:21
386 6170 Leroy Lobo Team Staden 6:15:33
387 6147 Kim Kolstad 6:16:22
388 8869 Rune Hjorth 6:19:15
389 8302 Jan Holenda Dumpling Committee 6:25:49
390 6470 Thomas Fransson Bullarens GoIF 6:26:50
391 8539 Oliver Taylor 6:27:58
392 6503 Wen Long Luo 6:29:18
393 8163 Fredrik Ajer Sopra Steria 6:34:57
394 7483 Krzysztof Zakrzewski Skipol Team 6:37:45
395 6187 Jonathon Milne 6:39:40
396 7985 Schröder Thomas Beachsport Brandenburg & Berlin e.V. 6:40:44
397 9216 Ståle Hjelen Helland Brødrene Bakk Avd. Kondisjon 6:42:46
398 8440 Dan Carlos Nyvik Røyrvik if 6:43:31
399 8152 Bruno Hans Minazzi 6:44:55
400 8101 Per Kristian Slettvoll Jørgensen 6:47:01
401 6183 Kristoffer Mesna 6:48:24
402 6524 Kenneth Bakke 6:49:46
403 7961 Milosz Smilowicz Ostrow Wielkopolski 6:52:26
404 6043 Magnus Graff 6:53:29
405 9760 Christian Paulsen Atlas Copco / Follo SK 6:54:07
406 8375 Sander Marthinsen Lerberg Veien Tilbake 6:55:07
407 6162 Didrik Leganger 6:58:33
408 9084 Karl Eirik Sundqvist 7:07:24
409 6493 Magne Havnen FIRE 7:09:52
410 7018 Mats-Andre Kjendahl 7:10:47
411 8029 Geir Ove Ytre 7:13:20
412 7329 Kasper Møller Pon Equipment 7:17:26
413 7556 Morten Yttervik FIRE 7:19:16
414 5899 Tor Vegar Moldestad FIRE 7:19:45
415 7332 Henry Neel Funtington Trotters 7:19:56
416 6832 Roger Savin 7:25:50
417 6929 Nikita Zhevnitskiy 7:31:50
418 6056 André Fosvold Ottestad IL 7:42:54
419 8778 Mikal Mian 7:44:52
420 6116 Ola Høva Rustberggard Gol Il 7:46:31
421 8429 Jørgen Torset Nilsen 7:50:46
422 9032 Sandro Ravasio Salomon 7:57:54
423 6925 Øystein Hellberg 8:04:48
424 6805 Nikolay Pukhovskiy 8:07:55
425 8498 Tim Schuler 8:11:52
426 6697 Dimitros Kefalas 8:23:40
427 5519 Einar Grøtlien 8:27:47
428 6365 Kent Remi Aarlien 8:27:52
429 6534 Chris Magnus Bergersen Skanska Aktiv 8:29:03
430 8494 Morten Schee 8:29:58
431 7106 Espen Bratlie 8:46:02
432 6867 Stian Knutsen Stenebråten Rauer Skiforening 9:02:09

Startliste

Søk i startlistene

Om Birken 2024

Resultater andre Birken-arrangementer: Stafettbirken | Ungdomsbirken | Skøytebirken | Turbirken | Halvbirken

På TV

NRK sender direkte fra Birken. Se sendingen I NRK TV her.

Pressekonferanse onsdag 13. mars

Løypekart

Pressekonferanse Birkebeinerrennet

Værvarsel

Webcam fra traseen

Flere målestasjoner

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere av Birkebeinerrennet

År Menn Kvinner
1932 Norges flagg Trygve Beisvåg
1933 Norges flagg Arne Rustadstuen
1934 Norges flagg Arne Rustadstuen (2)
1935 Norges flagg Olaf Hoffsbakken
1936 Norges flagg Oscar Gjøslien
1937 Norges flagg Gunnar Hansveen
1938 Norges flagg Olaf Hoffsbakken (2)
1939 Norges flagg Hallvard Eggset
1940 Norges flagg Gunnar Hansveen (2)
1941 Ikke arrangert
1942
1943
1944
1945
1946 Norges flagg Leif Haugen
1947 Norges flagg Gunnar Hermansen
1948 Ikke arrangert
1949 Norges flagg Ola Kveberg
1950 Norges flagg Gunnar Hermansen (2)
1951 Norges flagg Thorfinn Staff Eid
1952 Norges flagg Odd Nyborg
1953 Norges flagg Johs. Woxen
1954 Norges flagg Johan Østvang
1955 Norges flagg Oddmund Jensen
1956 Norges flagg Einar Skaaren
1957 Norges flagg Oddmund Jensen (2)
1958 Norges flagg Oddmund Jensen (3)
1959 Norges flagg Einar Skaaren (2)
1960 Norges flagg Martin Stokken
1961 Norges flagg Ole Ellefsæter
1962 Norges flagg Oddmund Jensen (4)
1963 Norges flagg Magnar Ingebrigtsli
1964 Norges flagg Egil Tvedt
1965 Norges flagg Oddmund Jensen (5)
1966 Norges flagg Egil Tvedt
1967 Norges flagg Ivar Skogsrud
1968 Norges flagg Erik Solberg Johansen
1969 Norges flagg Niri Helleberg
1970 Norges flagg Arne Vehus
1971 Norges flagg Bjørn Arvnes
1972 Norges flagg Erik Solberg Johansen (2)
1973 Norges flagg Per Knotten
1974 Norges flagg Dag Anmarkrud
1975 Norges flagg Ivar Formo
1976 Norges flagg Audun Kolstad Norges flagg Berit Mørdre Lammedal
1977 Norges flagg Audun Kolstad (2) Norges flagg Valborg Østberg
1978 Norges flagg Anders Bakken Norges flagg Birgit Øverby Tennøe
1979 Norges flagg Anders Bakken (2) Norges flagg Anna Bjørgan
1980 Norges flagg Dag Atle Bjørkheim Norges flagg Anna Bjørgan (2)
1981 Sveriges flagg Sven-Åke Lundbäck Norges flagg Vigdis Rønning
1982 Norges flagg Dag Atle Bjørkheim (2) Norges flagg Birgit Øverby Tennøe (2)
1983 Norges flagg Per Knut Aaland Norges flagg Hilde Riis
1984 Norges flagg Magnar Rismyhr Norges flagg Gry Oftedal
1985 Sveriges flagg Ola Hassis Norges flagg Gry Oftedal (2)
1986 Sveriges flagg Örjan Blomquist Norges flagg Ellen Grepperud
1987 Canadas flagg Pierre Harvey Norges flagg Astrid Dæhlie
1988 Norges flagg Jo Helgestad Norges flagg Elisabeth Tharaldsen
1989 Norges flagg John Kvale Norges flagg Marthe Flugstad
1990 Norges flagg Per Knut Aaland (2) Norges flagg Mona Fugli
1991 Norges flagg Per Knut Aaland (3) Norges flagg Ragnhild Bratberg
1992 Norges flagg Odd-Bjørn Hjelmeset Norges flagg Anne Jahren
1993 Russlands flagg Aleksandr Golubev Norges flagg Astrid Kristin Ruud
1994 Norges flagg Erling Jevne Norges flagg Marit Elveos
1995 Norges flagg Odd-Bjørn Hjelmeset (2) Norges flagg Unni Ødegård
1996 Norges flagg Erling Jevne (2) Norges flagg Marit Mikkelsplass
1997 Norges flagg Erling Jevne (3) Norges flagg Marthe Flugstad (2)
1998 Norges flagg Erling Jevne (4) Norges flagg Anita Moen Guidon
1999 Norges flagg Erling Jevne (5) Norges flagg Anita Moen Guidon (2)
2000 Norges flagg Erling Jevne (6) Norges flagg Anita Moen Guidon (3)
2001 Norges flagg Erling Jevne (7) Norges flagg Anita Moen Guidon (4)
2002 Tsjekkias flagg Stanislav Řezáč Norges flagg Marthe Flugstad (3)
2003 Norges flagg Odd-Bjørn Hjelmeset (3) Finlands flagg Annmari Viljanmää
2004 Italias flagg Gianantonio Zanetel Finlands flagg Annmari Viljanmää (2)
2005 Tsjekkias flagg Stanislav Řezáč (2) Italias flagg Cristina Paluselli
2006 Norges flagg Anders Aukland Norges flagg Hilde Gjermundshaug Pedersen
2007 Avlyst[7]
2008 Tsjekkias flagg Stanislav Řezáč (3) Norges flagg Hilde Gjermundshaug Pedersen (2)
2009 Sveriges flagg Jerry Ahrlin Norges flagg Hilde Gjermundshaug Pedersen (3)
2010 Norges flagg Anders Aukland (2) Sveriges flagg Jenny Hansson
2011 Tsjekkias flagg Stanislav Řezáč (4) Sveits’ flagg Seraina Boner
2012 Norges flagg Anders Aukland (3) Sveits’ flagg Seraina Boner (2)
2013 Norges flagg Anders Aukland (4) Sveits’ flagg Seraina Boner (3)
2014 Avlyst[8]
2015 Norges flagg Petter Eliassen Norges flagg Therese Johaug
2016 Norges flagg John Kristian Dahl Sveits’ flagg Seraina Boner (4)
2017 Norges flagg Martin Johnsrud Sundby Polens flagg Justyna Kowalczyk
2018 Norges flagg Andreas Nygaard Polens flagg Justyna Kowalczyk (2)
2019 Norges flagg Petter Eliassen (2) Polens flagg Justyna Kowalczyk (3)
2020 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[9]
2021 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[10]
2022 Norges flagg Andreas Nygaard (2) Norges flagg Astrid Øyre Slind
2023 Norges flagg Andreas Nygaard (3) Norges flagg Astrid Øyre Slind (2)

Historien om Birkebeinerrennet

Birkebeinerrennet er Norges mest tradisjonsrike turrenn på ski og går hvert år fra Rena til Lillehammer. Løyperekorden på herresiden har Petter Eliassen på 2:19:28,3 (2015) og på kvinnesiden Therese Johaug på 2:41:46,6 (2015).

Birkebeinerrennet er 54 km og går i klassisk stil. Start er på Tingstadjordet på Rena, stiger opp til Raudfjellet, om lag flatt til Sjusjøen, og relativt bratte utforkjøringer til målgang på Birkebeineren skistadion, Lillehammer. Tilsammen byr løypa på ca. 1 000 meter stigning, men i all hovedsak er det slake stigninger.

Deltakerne må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. Aldersgrensen for deltakelse i hovedrennet er 16 år.

Birkebeinerrennet ble innstiftet i 1932 til minne om turen som birkebeinerne Torstein Skevla og Skjervald Skrukka hadde med Håkon Håkonsson i 1206.

Fram til 1991 var start og mål annet hvert år på Lillehammer og Rena. Etter dette har Birkebeinerrennet hatt fast start på Rena og innkomst på Lillehammer. Det ble innført egen kvinneklasse fra 1976.

Erling Jevne er med sine syv seire den som har vunnet Birkebeinerrennet flest ganger. Han vant første gang i 1994, deretter seks år på rad fra 1996 til 2001Anita Moen og Seraina Boner mestvinnende kvinne med fire seire hver. Anita Moen 19982001 mens Seraina Boner vant fire ganger i perioden 2012-2016.

I 2008 var det rekordraskt føre under Birkebeinerrennet. Tsjekkeren Stanislav Řezáč vant eliteklassen for menn på ny rekordtid – 2.24.33 – foran Anders Aukland. Hilde Gjermundshaug Pedersen vant eliteklassen for kvinner på 2.52.04, til tross for at hun startet løpet med glatte ski og måtte smøre om underveis. Den forrige rekorden på 3.03.21 ble satt av Anita Moen i 1998.

Alle resultater