Sport på TV | Ukens sportshøydepunkter | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | EM roing | Charles Schwab Challenge - PGA touren | Diamond League Rabat | Nordisk mesterskap friidrett | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Birkebeinerrennet M65-69 2023

Lignende saker

Resultater fra Birkebeinerrennet M65-69 som i 2023 arrangeres lørdag 18. mars 2023.

Publisert 17. mars 2023 i Resultater

Birkebeinerrennet M65-69 2023

Søk i startlistene

Liveresultater

Livetracker

Resultater alle klasser Birken 2023

Pl Stnr Deltaker Klubb Skramstad Kvarstad Sjusjøen Tid
1 1146 John Kvale Lensbygda 0:37:56 1:46:35 2:34:36 3:10:38
2 1032 Aadne Bækken Bjerke IL Ski 0:39:35 1:49:08 2:37:45 3:13:10
3 1313 Øyvind Tormod Wennersberg Team Coop 0:40:48 1:54:01 2:44:15 3:18:45
4 1072 Alvin Granild Grovfjord IL/team6847 0:42:35 1:59:19 2:52:17 3:29:55
5 1098 Trond Heir Koll IL 0:43:32 2:00:21 2:53:36 3:30:24
6 1405 Eirik Næss-Ulseth Skiplukker´n 0:44:06 2:01:56 2:58:46 3:36:14
7 1176 Leo Ingemar Lyngstad Sørli IL 0:44:26 2:04:52 3:00:31 3:39:49
8 2320 Terje Monsen Molde Pukkverk 0:43:53 2:04:39 3:01:19 3:39:55
9 1561 Nils Egil Bekkemellem Gjøvik skiklubb 0:46:02 2:05:02 3:02:05 3:41:53
10 1797 Asbjørn Oppegaard Aurskog Høland Friidrettslag 0:46:30 2:06:20 3:04:06 3:44:04
11 2585 Lars Olsson Särna SK 0:45:24 2:07:56 3:05:36 3:47:25
12 2615 Kjell Ove Seim Røldal IL 0:44:49 2:07:23 3:06:51 3:48:35
13 1813 Sigmund Salamonsen Storsteinnes IL 0:47:33 2:08:23 3:07:37 3:49:01
14 1676 Torstein Hole Emblem Idrettslag 0:47:19 2:08:35 3:08:20 3:49:46
15 1755 Per Ivar Mork 0:48:14 2:09:36 3:10:26 3:50:58
16 1836 Per Solbakken Lillehammer Skiklub 0:50:24 2:12:43 3:11:06 3:51:04
17 2025 Ove Pernes Rustad IL 0:46:27 2:07:43 3:09:42 3:51:45
18 1653 Jon Haukeland Skiforeningen 0:48:16 2:11:59 3:10:29 3:52:26
19 1995 Ragnar Holthe Totenkranken 0:49:08 2:13:43 3:12:16 3:53:13
20 2262 Morten Leander Johansen Team Splitkon 0:48:44 2:14:17 3:13:42 3:55:00
21 1887 Alv Arne Vilhelmsen Mosjøen ski 0:49:19 2:13:32 3:15:15 3:56:23
22 2003 Ronny Solli Hydro BIL 0:49:41 2:13:34 3:16:01 3:56:29
23 7756 Rolf Jappée Hakadal IL 0:49:15 2:16:33 3:16:17 3:57:07
24 2112 Egil Birkrem Flatdal IL 0:47:20 2:12:49 3:14:26 3:57:19
25 2375 Ketil Rypdal Ringkollen Skiklubb 0:46:32 2:12:38 3:14:45 3:57:19
26 2357 Geir Owren 0:49:32 2:16:36 3:16:29 3:57:54
27 2362 Eirik Prestmo Ringkollen Skiklubb 0:48:35 2:16:47 3:17:54 3:59:51
28 2144 Odd Jarle Døving Emblem IL 0:48:52 2:17:02 3:17:53 4:00:14
29 1680 Stein Roar Hopen Sport1 Røyken/IL ROS 0:49:02 2:17:00 3:20:04 4:01:00
30 2489 Svein Skrede 0:47:49 2:16:04 3:17:08 4:01:42
31 1669 Oddvar Hindseth IL snøhetta 0:51:34 2:18:49 3:21:18 4:02:45
32 2207 Odd Erik Haugen IL Bjørn 0:49:45 2:16:42 3:18:01 4:03:32
33 2486 Ola Rudi 0:49:16 2:17:32 3:20:06 4:03:34
34 2228 Per Hjorth Strand Kajakklubb 0:48:41 2:17:02 3:19:35 4:03:57
35 2147 Vidar Ellefsen Team Driv Trening / Asker skiklubb 0:50:22 2:19:15 3:20:32 4:04:26
36 2766 Harald Jordet Tolga 0:49:29 2:16:52 3:19:31 4:04:40
37 2538 Francesco Mich Team Futura 0:48:49 2:17:25 3:21:11 4:05:04
38 2411 Ulf Stuge Heming 0:49:31 2:18:44 3:21:42 4:05:16
39 2254 Ola Indergaard Konnerud IL 0:48:57 2:18:54 3:21:18 4:05:16
40 2273 Rune Kjelstad Skreia Skøyteklubb Toten 0:49:53 2:19:25 3:22:19 4:05:48
41 2306 Ottar Lyngstad Sørli IL 0:49:51 2:18:51 3:21:00 4:07:01
42 2279 Bjørn Knudsen Fana IL 0:50:18 2:20:34 3:24:46 4:07:55
43 2252 Harald Håkenrud 0:51:00 2:20:52 3:24:41 4:09:08
44 1910 Bjørn Aanensen Mandal 0:53:19 2:24:40 3:28:44 4:12:02
45 2094 Jostein Alvestad Trondhjems Skiklubb 0:50:37 2:22:23 3:28:34 4:13:10
46 2888 Tor Strand Fenstad Skiklubb 0:53:04 2:23:25 3:28:14 4:13:43
47 2309 Leif Madsberg Gill gruppen 0:50:07 2:22:01 3:26:39 4:13:58
48 2464 Kjell Øygard Stavanger Skiklubb 0:54:23 2:26:04 3:31:53 4:15:06
49 2294 Johannes Leirdal 0:49:30 2:19:48 3:28:12 4:15:31
50 1569 Arild Bjørdal 0:48:06 2:20:41 3:29:19 4:15:52
51 2223 Ivar Henjum Syril 0:52:18 2:24:10 3:29:43 4:15:52
52 2666 Kjetil Bjørset Sparebanken Sogn og Fjordane/Førde 0:54:55 2:27:31 3:31:40 4:16:09
53 2118 Aasmund Bjørnstad Feiring IL 0:53:55 2:26:21 3:33:34 4:17:57
54 2227 Einar Hjellen Leinstrand 0:50:41 2:23:53 3:31:14 4:18:40
55 2809 Egil Meisingset Skiforeningen 0:53:44 2:25:17 3:32:02 4:18:57
56 2816 Hans Peter Moestue Strandbygda il 0:55:06 2:27:47 3:33:07 4:19:36
57 2114 Bård Bjerknes Stabæk 0:53:03 2:27:03 3:33:33 4:19:47
58 2203 Gunnar Harstad Oppstryn IL 0:53:06 2:26:27 3:32:12 4:19:53
59 2293 Kjetil Lehn Trondhjems skiklub 0:52:29 2:27:34 3:33:40 4:20:16
60 2897 Morten Søberg 0:55:46 2:30:03 3:36:12 4:20:21
61 2843 Nils-Henrik Pettersson Glittertind BIL 0:54:34 2:27:17 3:34:42 4:20:36
62 2752 Pål Hytten Horten Skiklubb 0:53:08 2:25:44 3:32:51 4:20:36
63 2368 Jacky Ribeyre 0:50:16 2:22:53 3:32:53 4:22:00
64 3733 Arild Stokke Ørsta il 0:52:21 2:28:10 3:35:55 4:22:10
65 2174 Bjørn Gjerde Bul 0:51:40 2:25:01 3:31:45 4:22:38
66 2720 Øivind Gladsø ØHIL 0:52:17 2:27:48 3:36:45 4:23:21
67 2773 Geir Kjelstad Gjøvik skiklubb 0:54:23 2:27:50 3:37:11 4:23:33
68 2630 Per Atle Baardson 0:51:55 2:25:17 3:36:54 4:24:15
69 2394 Arne Skretteberg Vikersund IF- Ski 0:51:53 2:25:12 3:36:05 4:24:34
70 2802 Rune T Lund Vang Skiløperforening 0:54:08 2:29:23 3:37:57 4:24:46
71 2435 Espen Trøen Lillehammer skiklubb 0:51:30 2:26:47 3:34:38 4:24:55
72 2680 Sjur Braaten Fana IL 0:55:10 2:28:22 3:38:06 4:24:57
73 2819 Ivar Morken 0:50:41 2:26:12 3:35:34 4:25:08
74 3740 Karsten Solheim Skiforeningen 0:53:32 2:31:27 3:38:30 4:25:08
75 2336 Jon Helge Normann Steinkjer Skiklubb 0:51:47 2:27:00 3:37:11 4:25:12
76 2740 Leif Magne Hekne Åsbygda IL 0:52:29 2:25:52 3:36:27 4:25:27
77 2257 Kai Robert Jakobsen Gjøvik SK 0:52:28 2:29:46 3:38:24 4:25:30
78 3030 Frode Løset Ringerike O-lag 0:54:03 2:29:38 3:38:47 4:25:58
79 2898 Reidar Søbstad SK Rye 0:54:51 2:28:56 3:34:53 4:26:12
80 3667 Tom Degn Frøshaug 0:54:18 2:29:10 3:38:57 4:26:15
81 3307 John Grue Rustad IL 0:55:50 2:31:01 3:41:01 4:26:28
82 2948 Inge Øvstehage VESTRINGEN IL 0:54:28 2:31:38 3:40:55 4:27:05
83 5808 Tore Flatval 0:53:04 2:29:41 3:38:52 4:27:41
84 2817 Gjert Monsen Team Blåvegen 0:56:34 2:30:57 3:40:49 4:28:23
85 2772 Tom Kittelsen Sturla 0:56:02 2:32:19 3:41:52 4:29:10
86 2764 Svein Johansen Kil Ski 0:55:39 2:32:26 3:44:03 4:30:07
87 2783 Sverre Kvaløsæter 0:54:35 2:31:36 3:43:12 4:30:18
88 2813 Morten Tufte Michelsen 0:54:01 2:29:01 3:41:57 4:30:21
89 3617 Egil Mollestad Holmen langrenn 0:53:59 2:31:26 3:40:55 4:30:21
90 6408 Svein Nybakke Eina Sportsklubb 0:55:42 2:34:55 3:43:34 4:30:38
91 2831 Arild Nordsveen Furnes Skiløperforening 0:55:31 2:33:26 3:44:48 4:31:05
92 2665 Johs Bjørndal COWI BIL 0:56:19 2:34:04 3:44:14 4:31:38
93 2146 Leif Ekornhol Nord Odal IL 0:54:41 2:35:23 3:45:49 4:32:29
94 2744 Knut Ove Hennum VTI 0:56:07 2:32:23 3:44:44 4:32:37
95 2157 Stig Evensen Elverum 0:53:06 2:31:47 3:46:14 4:32:42
96 2663 Pål Anders Selin Bjerke 0:54:03 2:31:48 3:44:07 4:32:50
97 2874 Anders Skjerve 0:55:17 2:30:40 3:44:14 4:32:54
98 2748 Per Sigvald Hoggen Volda Turn og IL 0:56:22 2:35:16 3:45:12 4:34:25
99 2739 Magne Heien Ternen 0:51:56 2:29:38 3:44:22 4:34:33
100 2781 Knut Krogstad 0:52:34 2:28:09 3:43:52 4:34:47
101 2918 Jan Wolther Høybråten og Stovner IL 0:56:05 2:36:55 3:45:49 4:34:57
102 3546 Terje Tysvær Equinor Oslo BIL 0:56:16 2:35:44 3:47:43 4:36:45
103 2668 Ivar Brandvold Fred. Olsen Sportsklubb 0:55:39 2:32:35 3:46:17 4:36:58
104 3792 Iver Blokkum Ternen 0:54:31 2:36:23 3:49:40 4:37:01
105 2661 Frode Bergersen Hamar Skiklubb 0:56:00 2:31:48 3:45:23 4:37:32
106 4350 Tim Caldwell 0:56:39 2:37:24 3:48:06 4:37:39
107 2769 Jan-Henrik Karlsen Rustad IL 0:58:39 2:37:44 3:46:06 4:38:23
108 2980 Gunnar Lukerstuen 0:56:13 2:35:41 3:51:01 4:38:54
109 3687 Oddleiv Sæle Lillehammer Skiklub 0:56:25 2:37:07 3:51:54 4:39:42
110 3625 Olav Nilsen Treungen IL 0:56:36 2:35:38 3:48:14 4:39:57
111 1815 Per Samuelsson Uppsala Vasaloppsklubb 0:57:49 2:34:59 3:49:42 4:40:19
112 3662 Jiri Stanglica 0:51:15 2:29:38 3:49:54 4:41:12
113 846 Alf Bøen Bck 0:58:59 2:39:21 3:51:36 4:41:32
114 2685 Terje Børresen Jardar IL 0:58:49 2:38:05 3:51:17 4:41:32
115 3340 Magne Hjelle Eid IL 0:56:28 2:39:27 3:51:15 4:42:28
116 3243 Nils Bratberg Lillehammer Skiklub 0:57:50 2:38:55 3:52:09 4:43:25
117 3355 Aksel Håkonsen Overhalla idrettslag 1:00:01 2:43:05 3:56:08 4:44:40
118 4098 Brent Turner Methow 0:52:43 2:34:29 3:50:12 4:45:08
119 3268 Cato Dybdahl Svett&Mett Raufoss 0:56:57 2:41:51 3:56:07 4:45:31
120 3245 Lars Ingar Brekke IL Ivrig 0:55:29 2:35:17 3:53:44 4:46:08
121 6391 Egil Skårholen Nordbygda Løten ski 0:58:51 2:39:44 3:58:45 4:46:32
122 3486 Hans Ole Rolfsen Jonsvatnet IL 0:57:52 2:44:34 3:59:14 4:49:48
123 5064 Hannu Sohlman N/A 0:56:13 2:43:49 3:57:29 4:50:37
124 3537 Freddy Tengberg Göteborgs SK 0:57:48 2:42:43 3:59:34 4:51:31
125 2511 Markku Metsäpelto Oulu 0:53:18 2:36:21 4:01:12 4:51:42
126 3890 Miroslav Hubacek 0:59:34 2:43:31 4:00:31 4:51:57
127 3060 Milan Jelinek ED Silvini Madshus team 0:56:28 2:39:37 3:59:45 4:52:54
128 7520 Jarl Arne Bertheussen Fjell Skilag 0:59:37 2:47:55 4:04:49 4:53:43
129 3482 Per Wiggo Richardsen Veritas BIL 0:59:38 2:47:32 4:02:36 4:55:37
130 3370 Geir Røvde Johansen 1:01:29 2:44:24 4:00:10 4:56:19
131 3071 Rainer Kaupp TSG Backnang 0:58:49 2:44:50 4:03:25 4:56:28
132 3962 Luciano Micheletti 0:58:50 2:44:28 4:03:05 4:57:01
133 2871 Torleif Selseng Josefvatn IL 0:58:36 2:46:32 4:05:06 4:57:18
134 6444 Gjermund Tronsmoen Hamar Skiklubb 0:54:51 2:47:33 4:05:14 4:57:37
135 3620 Jan-Åge Nymoen Slåstad IL 0:58:38 2:44:16 4:02:00 4:58:00
136 3868 Åge Norman Hansen Helsetilsynet 0:59:51 2:45:27 4:01:53 4:59:06
137 3572 Trond Aaslid Fredrikstad Skiklubb 0:59:02 2:45:55 4:06:55 4:59:20
138 3401 Tor Arne Langdal Egge 0:59:40 2:43:55 4:06:45 5:00:53
139 3775 Hallgeir Austnes Langevåg IL 0:58:51 2:46:16 4:07:13 5:01:34
140 3979 Trygve Nilsson Holmen IF Langrenn 0:58:00 2:45:25 4:07:01 5:02:09
141 3610 Einar Gløersen Holmen langrenn 1:04:18 2:58:02 4:11:50 5:02:16
142 3597 Andrè Reitlo NTE BIL 1:02:04 2:49:37 4:12:13 5:03:15
143 4187 Gunnar Søderholm Syril 0:58:28 2:47:15 4:11:36 5:05:33
144 3563 Rune Østgård Bardufoss og Omegn IF 1:05:10 2:53:47 4:12:59 5:05:45
145 3067 Arild Nygaard Kjellmyra il ski 1:00:15 2:49:30 4:16:55 5:06:14
146 4140 Mogens Weel Københavns skiklub 1:00:34 2:50:18 4:09:12 5:07:00
147 4013 Jostein Rindal 0:58:40 2:47:25 4:07:38 5:07:21
148 4247 Jostein Pålsrud Benteler BIL 0:58:40 2:52:23 4:11:32 5:08:52
149 7325 Esa Salovaara 1:03:12 2:52:10 4:13:06 5:09:48
150 2903 Geir Tokle Trondhjems skiklub 1:01:04 3:02:30 4:18:19 5:11:01
151 3542 Kåre Træen Sogndal IL 0:59:27 2:54:49 4:22:38 5:13:28
152 4088 Kristen Erik Thorp NRK bil 1:02:35 2:58:23 4:20:52 5:13:59
153 3536 Lars Otto Sørhus Åslia skilag 1:03:32 2:52:38 4:20:51 5:14:07
154 4135 Erik Rambøl Kjelsås IL 1:02:26 2:57:12 4:22:15 5:14:59
155 4148 Per Fiskerud Skiforeningen 1:01:28 2:55:58 4:19:37 5:15:57
156 3303 Frank Gjengaar Tyholt Ski og Sykkel 0:59:40 2:53:02 4:22:22 5:17:44
157 3961 Svein Melheim 1:01:00 2:51:50 4:16:53 5:18:11
158 3224 Harald Barfod 1:02:11 3:02:46 4:25:05 5:19:33
159 3809 Marius Cathomas Birkies 1:00:56 2:53:29 4:24:59 5:21:43
160 6566 Emil Cech Castá 1:06:47 3:02:25 4:25:46 5:22:02
161 2642 Lars Allgot STATNETT 1:07:10 3:11:17 4:32:54 5:24:47
162 4353 Stein Ivar Delsbek Fossum IF 1:02:21 2:59:04 4:24:42 5:25:08
163 6732 Oto Louka 1:05:48 3:03:21 4:27:15 5:26:31
164 3881 Mojmir Hojac 1:02:54 3:00:42 4:29:16 5:27:15
165 3470 Renzo Perfumo 1:11:18 3:02:21 4:26:05 5:27:33
166 4456 Tor-Henning Lindhart 0:58:31 2:57:10 4:27:20 5:27:37
167 3460 Arne Nåbo 1:05:58 3:03:54 4:34:20 5:30:24
168 5198 Milos Budik 1:07:34 3:04:19 4:32:51 5:31:13
169 4668 Edvin Holsæter 1:04:38 3:06:04 4:32:46 5:31:43
170 4009 Nils Ihlen Ramm 1:06:03 3:04:21 4:32:21 5:32:25
171 4731 Svein Magnus Klokset 1:04:47 3:04:09 4:29:06 5:34:57
172 4233 Vidar Underseth 1:09:13 3:03:50 4:34:35 5:34:57
173 4884 Petr Bouchal 1:07:21 3:12:06 4:37:42 5:35:09
174 4591 Jon Henrik Wien Bardu il 1:08:03 3:05:23 4:36:53 5:38:02
175 5473 Steve Deangelis 1:00:59 3:03:09 4:38:39 5:38:45
176 4679 Stephan Woodbridge IK Stern 1:06:21 3:08:17 4:39:37 5:42:09
177 7572 Ketil Løland Jacobsen Sønneviga Fishing Unlimited 1:05:11 3:09:46 4:42:08 5:44:35
178 3800 Eirik Brekke Tønsberg Seilforening 1:05:57 3:09:56 4:44:01 5:44:41
179 3913 Per Kloster Aalborg skiklub 1:01:34 3:02:30 4:34:29 5:46:19
180 7065 Søren Andersen 1:04:50 3:06:53 4:38:39 5:46:20
181 7100 Ketil Bordewich Hamarøy IL 1:12:22 3:14:01 4:48:46 5:50:14
182 3591 Robert Hardwick 1:10:38 3:15:17 4:49:07 5:52:29
183 4102 Tom Unnli Drammen Strong 1:06:40 3:11:47 4:46:28 5:52:36
184 3829 Nils-Konrad Enge Team Blåvegen Langløp 1:06:19 3:16:27 4:53:08 5:52:47
185 5313 Tore Borge Storebrand Sport 1:03:05 3:04:51 4:45:46 5:54:09
186 4271 Geir Oluf Hareland 1:17:04 3:22:06 4:53:47 5:54:35
187 4740 Vello Einland Sporttravel 1:10:41 3:16:00 4:56:30 5:55:34
188 4201 Erling Svela 1:17:05 3:27:34 4:55:20 5:56:14
189 4692 Ari Hänninen 1:08:28 3:13:51 4:48:28 5:56:15
190 4319 Anton Bagstad 1:04:29 3:08:59 4:42:41 5:57:05
191 4423 Nils Juklerød Åsgårdstrand 1:08:18 3:19:10 4:57:03 5:57:33
192 5163 Geir Erling Olsen Kolbukameratene 1:07:14 3:19:46 4:58:00 5:57:35
193 3998 Knut Owing 1:07:16 3:14:00 4:50:31 5:58:05
194 4512 Mario Pirotta CRAL UBI BANCA POPOLARE DI BERGAMO 1:02:29 3:06:31 4:31:23 5:58:05
195 3764 Paul Håkon Almås Hommelvik I. L. 1:11:53 3:17:21 4:53:56 5:58:48
196 4479 Kjell Michaelsen 1:13:42 3:21:20 4:56:15 5:59:15
197 4700 Lars Bo Ottesen Aalborg skiklub 1:06:58 3:11:45 4:46:07 6:00:17
198 6926 Lars Karlsen 1:11:45 3:15:43 4:55:58 6:00:30
199 4234 Jiri Zabka 1:07:19 3:13:53 4:54:02 6:01:17
200 4414 Jon Hovden Toten treningssenter 1:14:56 3:30:52 5:05:48 6:05:37
201 5619 Bert-Ove Larsson Uddevalla OK 1:09:05 3:15:31 4:53:18 6:08:04
202 7394 Peter Wesenberg 1:12:07 3:25:19 5:01:30 6:09:02
203 60199 Jan Trygg 1:15:27 3:26:51 5:01:22 6:11:38
204 6214 Boguslaw Niedziela KrosSki Remsport 1:17:40 3:28:34 5:09:36 6:12:02
205 4508 Jan Petersen Holte Skiklub 1:10:04 3:22:04 5:05:30 6:13:31
206 4373 Eric Forgo 1:13:54 3:26:37 5:06:04 6:14:09
207 6426 Jon Netten Torgersen Asker Skiklubb 1:07:25 3:23:52 5:05:39 6:15:18
208 5195 Todd Rayne Lumi Experiences 1:11:57 3:30:50 5:12:27 6:18:30
209 4502 Henning Olsen Løten/Nordbygda ski 1:16:33 3:36:37 5:16:19 6:19:50
210 4705 Ketil Stølen 1:11:48 3:31:38 5:08:56 6:25:54
211 6130 Tommy Johansson 1:18:55 3:33:27 5:06:20 6:28:15
212 6703 Gisle Kristoffersen BKM Grenland 1:21:22 3:38:40 5:21:56 6:35:54
213 4956 Claes Hultgren Filipstads Skidförening 1:08:19 3:34:15 5:30:32 6:42:14
214 4341 Claus Brandt 1:18:50 3:38:42 5:31:22 6:42:47
215 4871 GIOVANNI BERI NORDIK SKI VALSASSINA 1:16:28 3:39:31 5:31:12 6:44:47
216 4324 Johan Bayer Københavns skiklub 1:18:00 3:42:51 5:30:44 6:45:41
217 4619 Edward Jones 1:15:12 3:37:10 5:28:19 6:45:58
218 4537 Torgal Senderud Lillehammer skiklubb 1:14:25 3:38:20 5:35:23 6:46:50
219 4734 Ian Baden 1:15:38 3:32:24 5:25:12 6:48:57
220 4999 Egil Lund 1:16:17 3:35:46 5:20:51 6:51:51
221 4582 Trond Vågan Eidsvoll videregående skole 1:15:23 3:45:10 5:39:48 6:52:16
222 5048 Hans Rottmayer schulz sportreisen 1:24:45 3:43:08 5:38:54 6:53:35
223 60068 Espen Hjermstad Nittedaljoggen 1:22:00 3:52:01 5:38:35 6:56:27
224 6488 Regis Joannes Marcon 1:17:21 3:42:14 5:37:56 7:01:33
225 7220 Øyvind Johansen PIL 1:20:43 3:53:00 5:47:51 7:02:19
226 5057 Thorstein Selvik Fana IL 1:29:23 3:55:27 5:44:16 7:03:27
227 4349 William Bøhler Rustad IL 1:18:30 3:52:09 5:47:09 7:07:16
228 5964 Karsten Andersen Ringsted skiklub 1:18:45 3:54:22 5:47:30 7:07:44
229 5003 Alain Maison 1:16:58 3:53:42 5:48:20 7:11:57
230 5153 Ole Poulsen Brok 1:17:19 3:47:10 5:47:34 7:22:52
231 6941 Kjell Hammerstad 1:24:02 3:58:04 6:01:47 7:24:39
232 6176 Damiano Li Vecchi Marcialonga 1:25:03 4:10:03 6:19:25 7:25:47
233 4940 Runar Hansen HØNEFOSS RØRLEGGERBEDRIFT 1:20:54 3:57:10 6:13:24 7:27:25
234 5032 Magnar Pedersen Larvik politiidrettslag 1:21:11 4:01:44 6:01:43 7:27:52
235 5796 Arild Ørmen 1:35:38 4:08:08 6:10:54 7:33:09
236 5067 Peter Southworth 1:20:52 4:24:34 6:24:16 7:38:40
237 5212 Jay Wiener 1:35:11 4:18:55 6:15:13 7:39:39
238 4627 Richard Garrison 1:17:19 3:21:29 5:01:55 7:47:34
239 702 Tore Martinsen Orkdal il 1:39:17 4:39:57 7:06:47 8:22:16
240 6540 Arne Blix 1:14:41 5:52:46 6:17:25
241 60565 Tom Arild Torstensen Lidingö Skid och Orienteringsklubb 1:30:29 4:25:20 6:25:37
242 6550 Lorenz Broman 1:32:57 4:19:49 6:35:28
243 2409 Ivar Stuan Nordbygda/ Løten Ski 0:51:19 2:21:45 4:16:41
244 3734 Arnfinn Sørlie Sarpsborg Syklkelklubb 1:09:39 3:18:43 5:09:45
245 4643 Frank Roger Eriksen Friskus 1:28:25 4:19:18 6:34:29
246 5252 Knut Erik Godøen Privat 1:31:45 4:31:19 6:47:01
247 6005 Dave Bradley Huddersfield Triathon club 1:37:53 4:53:13 7:18:28
248 4882 Kai Bjørkelund Transpetrol 1:21:59 4:02:38
249 1868 Peter Saarikoski Storvreta IK 0:57:48
250 4967 Christer Johansson 1:19:19

Løypekart

Værvarsel

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere av Birkebeinerrennet

År Menn Kvinner
1932 Norge Trygve Beisvåg
1933 Norge Arne Rustadstuen
1934 Norge Arne Rustadstuen (2)
1935 Norge Olaf Hoffsbakken
1936 Norge Oscar Gjøslien
1937 Norge Gunnar Hansveen
1938 Norge Olaf Hoffsbakken (2)
1939 Norge Hallvard Eggset
1940 Norge Gunnar Hansveen (2)
1941 Ikke arrangert
1942
1943
1944
1945
1946 Norge Leif Haugen
1947 Norge Gunnar Hermansen
1948 Ikke arrangert
1949 Norge Ola Kveberg
1950 Norge Gunnar Hermansen (2)
1951 Norge Thorfinn Staff Eid
1952 Norge Odd Nyborg
1953 Norge Johs. Woxen
1954 Norge Johan Østvang
1955 Norge Oddmund Jensen
1956 Norge Einar Skaaren
1957 Norge Oddmund Jensen (2)
1958 Norge Oddmund Jensen (3)
1959 Norge Einar Skaaren (2)
1960 Norge Martin Stokken
1961 Norge Ole Ellefsæter
1962 Norge Oddmund Jensen (4)
1963 Norge Magnar Ingebrigtsli
1964 Norge Egil Tvedt
1965 Norge Oddmund Jensen (5)
1966 Norge Egil Tvedt
1967 Norge Ivar Skogsrud
1968 Norge Erik Solberg Johansen
1969 Norge Niri Helleberg
1970 Norge Arne Vehus
1971 Norge Bjørn Arvnes
1972 Norge Erik Solberg Johansen (2)
1973 Norge Per Knotten
1974 Norge Dag Anmarkrud
1975 Norge Ivar Formo
1976 Norge Audun Kolstad Norge Berit Mørdre Lammedal
1977 Norge Audun Kolstad (2) Norge Valborg Østberg
1978 Norge Anders Bakken Norge Birgit Øverby Tennøe
1979 Norge Anders Bakken (2) Norge Anna Bjørgan
1980 Norge Dag Atle Bjørkheim Norge Anna Bjørgan (2)
1981 Sverige Sven-Åke Lundbäck Norge Vigdis Rønning
1982 Norge Dag Atle Bjørkheim (2) Norge Birgit Øverby Tennøe (2)
1983 Norge Per Knut Aaland Norge Hilde Riis
1984 Norge Magnar Rismyhr Norge Gry Oftedal
1985 Sverige Ola Hassis Norge Gry Oftedal (2)
1986 Sverige Örjan Blomquist Norge Ellen Grepperud
1987 Canada Pierre Harvey Norge Astrid Dæhlie
1988 Norge Jo Helgestad Norge Elisabeth Tharaldsen
1989 Norge John Kvale Norge Marthe Flugstad
1990 Norge Per Knut Aaland (2) Norge Mona Fugli
1991 Norge Per Knut Aaland (3) Norge Ragnhild Bratberg
1992 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset Norge Anne Jahren
1993 Russland Aleksandr Golubev Norge Astrid Kristin Ruud
1994 Norge Erling Jevne Norge Marit Elveos
1995 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (2) Norge Unni Ødegård
1996 Norge Erling Jevne (2) Norge Marit Mikkelsplass
1997 Norge Erling Jevne (3) Norge Marthe Flugstad (2)
1998 Norge Erling Jevne (4) Norge Anita Moen Guidon
1999 Norge Erling Jevne (5) Norge Anita Moen Guidon (2)
2000 Norge Erling Jevne (6) Norge Anita Moen Guidon (3)
2001 Norge Erling Jevne (7) Norge Anita Moen Guidon (4)
2002 Tsjekkia Stanislav Řezáč Norge Marthe Flugstad (3)
2003 Norge Odd-Bjørn Hjelmeset (3) Finland Annmari Viljanmää
2004 Italia Gianantonio Zanetel Finland Annmari Viljanmää (2)
2005 Tsjekkia Stanislav Řezáč (2) Italia Cristina Paluselli
2006 Norge Anders Aukland Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen
2007 Avlyst[7]
2008 Tsjekkia Stanislav Řezáč (3) Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (2)
2009 Sverige Jerry Ahrlin Norge Hilde Gjermundshaug Pedersen (3)
2010 Norge Anders Aukland (2) Sverige Jenny Hansson
2011 Tsjekkia Stanislav Řezáč (4) Sveits Seraina Boner
2012 Norge Anders Aukland (3) Sveits Seraina Boner (2)
2013 Norge Anders Aukland (4) Sveits Seraina Boner (3)
2014 Avlyst[8]
2015 Norge Petter Eliassen Norge Therese Johaug
2016 Norge John Kristian Dahl Sveits Seraina Boner (4)
2017 Norge Martin Johnsrud Sundby Polen Justyna Kowalczyk
2018 Norge Andreas Nygaard Polen Justyna Kowalczyk (2)
2019 Norge Petter Eliassen (2) Polen Justyna Kowalczyk (3)
2020 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[9]
2021 Avlyst på grunn av koronaviruspandemien.[10]
2022 Norge Andreas Nygaard (2) Norge Astrid Øyre Slind

Historien om Birkebeinerrennet

Birkebeinerrennet er Norges mest tradisjonsrike turrenn på ski og går hvert år fra Rena til Lillehammer. Løyperekorden på herresiden har Petter Eliassen på 2:19:28,3 (2015) og på kvinnesiden Therese Johaug på 2:41:46,6 (2015).

Birkebeinerrennet er 54 km og går i klassisk stil. Start er på Tingstadjordet på Rena, stiger opp til Raudfjellet, om lag flatt til Sjusjøen, og relativt bratte utforkjøringer til målgang på Birkebeineren skistadion, Lillehammer. Tilsammen byr løypa på ca. 1 000 meter stigning, men i all hovedsak er det slake stigninger.

Deltakerne må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. Aldersgrensen for deltakelse i hovedrennet er 16 år.

Birkebeinerrennet ble innstiftet i 1932 til minne om turen som birkebeinerne Torstein Skevla og Skjervald Skrukka hadde med Håkon Håkonsson i 1206.

Fram til 1991 var start og mål annet hvert år på Lillehammer og Rena. Etter dette har Birkebeinerrennet hatt fast start på Rena og innkomst på Lillehammer. Det ble innført egen kvinneklasse fra 1976.

Erling Jevne er med sine syv seire den som har vunnet Birkebeinerrennet flest ganger. Han vant første gang i 1994, deretter seks år på rad fra 1996 til 2001Anita Moen og Seraina Boner mestvinnende kvinne med fire seire hver. Anita Moen 19982001 mens Seraina Boner vant fire ganger i perioden 2012-2016.

I 2008 var det rekordraskt føre under Birkebeinerrennet. Tsjekkeren Stanislav Řezáč vant eliteklassen for menn på ny rekordtid – 2.24.33 – foran Anders Aukland. Hilde Gjermundshaug Pedersen vant eliteklassen for kvinner på 2.52.04, til tross for at hun startet løpet med glatte ski og måtte smøre om underveis. Den forrige rekorden på 3.03.21 ble satt av Anita Moen i 1998.

Birkebeinerrennet M65-69 Birkebeinerrennet M65-69 Birkebeinerrennet M65-69 Birkebeinerrennet M65-69 Birkebeinerrennet M65-69 Birkebeinerrennet M65-69 Birkebeinerrennet M65-69

Alle resultater