Sport på TV | Sveits Rundt | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven | Tyrvinglekene| Alle resultater

Resultater Birkebeinerrittet K50-54 2023

Lignende saker

Resultater fra Birkebeinerrittet K50-54 som i 2023 arrangeres lørdag 26. august 2023.

Publisert 23. august 2023 i Resultater

Birkebeinerrittet K50-54 2023

Søk i startlistene

Liveresultater

Livetracker

Resultater alle klasser Birken 2023

Resultater

Pl Stnr Deltaker Klubb Start Bringbu Kvarstad Storåsen Birkebeineren Forvarsel Tid
1 1055 Cathrine Årstad Olsen Bingsfoss SK 9:40:10 1:04:32 1:49:34 2:40:05 3:05:46 3:14:09 3:15:20
2 941 Camilla Hott Ullensaker Cykleklubb 9:40:08 1:03:40 1:48:20 2:42:32 3:09:25 3:18:25 3:19:43
3 1086 Venche Vestbakken Raufoss 9:45:16 1:08:48 1:54:50 2:47:46 3:15:40 3:24:44 3:25:59
4 948 Lene Katrin Klemetsen Team Bjerke 9:40:19 1:09:46 1:57:57 2:55:42 3:24:03 3:33:46 3:35:04
5 1507 Line Flaat Namdal SK 9:55:23 1:12:45 2:02:03 2:58:02 3:25:41 3:34:54 3:36:02
6 1588 Sidsel Nordhagen Lørenskog CK / Sopra Steria 9:55:11 1:13:34 2:01:52 2:58:12 3:27:14 3:38:14 3:39:35
7 1449 Ilona Jambor Team Sagene Sykkel 9:50:17 1:13:23 2:04:58 3:05:04 3:33:55 3:43:19 3:44:38
8 1034 Anne-Berit Sandaune Eidsvoll SK 9:40:20 1:13:08 2:05:08 3:05:29 3:34:21 3:43:56 3:45:15
9 1723 Nina Malme Gulbrandsen IF Frøy 10:00:22 1:15:29 2:07:43 3:09:06 3:38:25 3:48:11 3:49:29
10 1722 Laila Grønnerud eidskog sykkel 10:00:24 1:18:04 2:10:56 3:11:32 3:40:38 3:50:53 3:52:17
11 2320 Frøydis Gullbrå Voss sk 10:15:34 1:15:14 2:07:33 3:10:19 3:42:16 3:53:18 3:54:51
12 3904 Kari-Anne Solberg Seljordslia Bane NOR 10:55:11 1:18:59 2:13:07 3:15:12 3:44:12 3:53:41 3:54:56
13 2244 Laila Øvermo Rana Sykkelklubb 10:10:17 1:17:40 2:11:54 3:12:22 3:43:42 3:55:46 3:57:18
14 1031 Line Mæhlum Lillehammer ck 9:40:14 1:17:39 2:10:48 3:18:03 3:47:14 3:57:07 3:58:25
15 2142 Linda Irene Huseby Rye 10:10:22 1:16:13 2:09:33 3:12:48 3:45:25 3:57:47 3:59:20
16 1589 Monica Nyheim Nitelva CK 9:55:27 1:18:39 2:12:49 3:17:47 3:48:17 3:58:45 4:00:10
17 1705 Heidi Kulsrud Elton Gruvelia SK 10:00:11 1:17:05 2:13:06 3:20:23 3:49:43 3:59:32 4:00:47
18 2612 Gøril Viskjer Stoltenberg Soon CK 10:20:33 1:23:00 2:21:57 3:32:15 4:03:57 4:15:05 4:16:23
19 4591 Elisabeth Mariann Knutsen Tønsberg Roklub 11:10:24 1:24:08 2:22:17 3:32:26 4:06:18 4:18:33 4:19:57
20 2987 Lis Anette Mobakk Solør CK 10:30:26 1:27:56 2:30:08 3:36:04 4:07:46 4:19:20 4:20:49
21 4896 Solveig Eri Dihle Forsvarsmateriell – Kolsås B.I.L 10:25:14 1:24:50 2:26:49 3:38:13 4:10:17 4:20:46 4:22:04
22 4545 Kari-Anne Dyrkorn Forsvaret/Åslia skilag 11:10:31 1:27:54 2:26:37 3:36:32 4:10:29 4:21:31 4:22:52
23 2690 Elin Bjerke Haram CK/Team Bjerke 10:25:28 1:29:13 2:31:08 3:39:25 4:11:47 4:23:14 4:24:40
24 2233 Hanne Tuft EIKER CK 10:10:22 1:26:37 2:28:07 3:42:16 4:12:56 4:23:24 4:24:46
25 2862 Christina Holtan 10:25:19 1:26:21 2:27:32 3:38:06 4:11:10 4:23:16 4:24:52
26 2821 Myrth Elise Storleer-Tolo SportsClub Akropolis 10:25:30 1:23:39 2:20:47 3:37:49 4:12:38 4:26:23 4:28:01
27 2761 Ane Lunde 10:25:41 1:27:35 2:28:16 3:44:00 4:16:57 4:28:12 4:29:34
28 2870 Anette Hollevik Flora Ck 10:25:45 1:27:29 2:26:49 3:37:14 4:13:06 4:28:08 4:29:49
29 2735 Vibeke Stückrath Hay Vaterland 10:25:09 1:27:51 2:31:05 3:46:07 4:21:20 4:34:29 4:36:07
30 4414 Ricarda Rossbach Fjellogsykkelservice Skodje 11:05:34 1:30:01 2:37:05 3:52:32 4:25:57 4:39:03 4:40:36
31 4755 Guri Skjeltorp 10:35:21 1:30:10 2:36:49 3:55:30 4:28:37 4:39:51 4:41:13
32 4365 Mette Jakobsen Glitre offroad 11:05:22 1:30:21 2:34:29 3:54:57 4:29:12 4:40:40 4:42:13
33 4490 Kari Mette Vika Brumunddal Sykleklubb 11:05:13 1:28:56 2:34:48 3:57:43 4:31:12 4:42:36 4:44:02
34 3881 Erika Avagian 10:55:37 1:34:06 2:36:08 3:48:48 4:27:45 4:43:02 4:45:03
35 4409 Trine Kjersti Otterlei Haram CK 11:05:15 1:29:16 2:31:57 3:50:28 4:29:01 4:44:03 4:45:54
36 4423 May Iren Skarbø Haram Cykkelklubb 11:05:15 1:29:18 2:31:59 3:50:29 4:29:01 4:44:03 4:45:54
37 4498 Margrethe Kvarenes 11:05:43 1:37:14 2:43:23 4:03:16 4:38:29 4:51:11 4:52:57
38 3459 Gunn Irene Ødegårdstuen CK TOTEN 10:40:27 1:43:22 2:50:17 4:12:08 4:46:10 4:57:44 4:59:14
39 3260 Hilde Gillebo 10:35:30 1:37:00 2:45:52 4:14:01 4:49:19 5:01:43 5:03:16
40 3248 Lise Wennevik Namdal Sykkelklubb 10:35:36 1:36:04 2:49:23 4:15:11 4:49:48 5:02:25 5:03:55
41 2680 Hege Asphaug Gauldal SK 10:25:19 1:36:25 2:45:24 4:17:29 4:51:41 5:04:54 5:06:35
42 4211 Anne Thrana Team Lapskaus 11:00:35 1:40:56 2:50:57 4:15:34 4:52:35 5:06:31 5:08:14
43 3253 Anne Ågedal 10:35:13 1:38:41 2:50:36 4:18:59 4:54:15 5:07:04 5:08:37
44 3066 Margrete Thorsen Dalane Sykleklubb 10:30:28 1:41:09 2:52:54 4:24:10 4:58:28 5:11:23 5:13:14
45 4109 Hanne Lene Fiskergaard Haram CK 11:00:17 1:47:03 2:56:29 4:29:22 5:05:45 5:19:35 5:21:32
46 4138 Lena Iversen 11:00:24 1:38:20 2:48:29 4:29:14 5:09:43 5:26:14 5:28:17
47 3419 Gunn Berlotte Spjøtvold Hemne Sykkelklubb 10:40:39 1:36:49 2:49:05 4:28:53 5:08:30 5:26:15 5:29:43
48 3950 Siri Jacobsen Wilhelmsen Idrettslag 11:00:27 1:44:22 2:58:41 4:34:51 5:15:10 5:30:57 5:32:56
49 3903 Lilliann Sildnes Bråten 11:00:26 1:44:28 2:59:02 4:35:02 5:15:14 5:31:00 5:32:57
50 3104 Hilde Elton Krokskogen CK 10:35:53 1:50:02 3:04:32 4:40:12 5:22:11 5:39:11 5:41:30
51 3378 Grete Nesheim Arna SK 10:40:40 1:49:32 3:06:46 4:52:26 5:28:33 5:42:17 5:44:03
52 3406 Tove Seime 10:40:29 1:47:26 3:05:21 4:53:24 5:29:47 5:42:46 5:44:31
53 3170 Kari Mikalsen Elopak BIL 10:35:45 1:52:47 3:09:22 4:51:51 5:37:02 5:52:00 5:53:58
54 3747 Britt Johannessen 10:50:22 1:53:14 3:14:54 4:59:09 5:38:15 5:55:52 5:57:41
55 3364 Berit Næsje Lereng Ørsta Sykkelklubb 10:40:09 1:51:01 3:20:49 5:08:56 5:47:22 6:02:07 6:03:58
56 2872 Linda Aune Stiftstaden SK 10:30:36 1:57:39 3:25:22 5:08:45 5:50:36 6:05:10 6:06:52
57 4025 Hanne Marthe Østvold Heming 10:55:16 1:56:44 3:27:21 5:06:41 5:55:35 6:15:34 6:17:52
58 3295 Turi Ulvestad Davik Team Bjerke 10:40:41 2:06:45 3:29:19 5:22:26 6:03:09 6:19:49 6:21:48
59 4487 Eilen Helgesen Zinco Problemos 11:05:22 1:55:55 3:22:46 5:15:06 6:02:01 6:19:58 6:22:05
60 3812 Astrid Solhaug Totens Sparebank BIL 10:50:34 2:01:36 3:27:46 5:30:40 6:08:54 6:24:17 6:26:05
61 4216 Anita Vabø 11:05:41 2:24:08 4:06:12 5:32:27 6:09:49 6:24:28 6:26:09
62 4217 Anne-Merete Vabø Haugane øygarden 11:05:40 2:23:38 4:06:08 5:32:20 6:09:48 6:24:32 6:26:09
63 4247 Vibeke Olsen Holdeplassen 11:00:37 2:18:36 3:48:35 5:45:16 6:33:24 6:51:50 6:53:54
64 4496 Anne-Carine Nilsen Mjølkerampa SK 11:05:31 2:17:14 4:09:46 6:16:58 7:09:02 7:34:10 7:36:50
65 4074 kathrine Askeland øygarden 11:05:41 2:22:47 4:14:55 6:09:45 7:11:09 7:36:33 7:39:13
66 3414 Lene Sloth-Fjordside Ørskog IL 10:40:35 1:57:36 3:18:06
67 4550 Hilde Eriksen 11:10:12 2:12:17 3:43:59
68 3917 Trude Klokkerud Fjeld Norske Backer AS 10:55:31 2:35:45 4:33:19

Løypekart

Løypeprofil

Værvarsel

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere Birkebeinerrittet

Menn

År Navn Tid
2018 Norges flagg Erik Nordsæter Resell[15] 02.32.54
2017 Norges flagg Erik Nordsæter Resell[15] 02.28.20
2016 Norges flagg Åsmund Løvik[16] 02.37.17
2015 Norges flagg Carl Fredrik Hagen[17][18] 02.40.17
2014 Norges flagg Fredrik Wilmann 02.33.18
2013 Sveriges flagg Fredrik Ericsson 02.41.17
2012 Norges flagg Lars Ragnar Manengen 02.43.24
2011 Norges flagg Stian Remme 02.54.45
2010 Tysklands flagg Hannes Genze 02.57.04
2009 Sveits’ flagg Andreas Kugler 03.02.05
2008 Norges flagg Anders Hovdenes 02.40.50
2007 Italias flagg Massimo De Bertolis 02.52.29
2006 Norges flagg Lars Petter Nordhaug 02.43.08
2005 Sveits’ flagg Thomas Frischknecht 03.52.01

Kvinner

År Navn Tid
2017 Sveriges flagg Jennie Stenerhag[20] 03.03.13
2016 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå[21] 03.11.18
2015 Sveits’ flagg Ariane Kleinhans[22] 03.10.59
2014 Norges flagg Borghild Løvset 03.05.04
2013 Norges flagg Borghild Løvset 03.12.38
2012 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.06.42
2011 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.08.26
2010 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.19.45
2009 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå 03.27.02
2008 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.09.06
2007 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.24.43
2006 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.08.32
2005 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå 04.05.18

Historie

Birkebeinerrittet, populært kalt Birken, er et terrengsykkelløp mellom Rena og Håkons Hall i Lillehammer. Rittet har vært av varierende lengde: 82 km, 89 km, 94,6 km, 92 km og fra 2016 86 km. Traseen går for det meste på grusvei, i tillegg noe asfalt og partier med sti/traktorvei. Rittet ble arrangert første gang i 1993. Det er verdens største terrengsykkelritt målt etter antall deltagere med over 17000 deltakere i toppårene 2009–2012. I 2022 var deltakerantallet 4000.

I 1991/1992 kom idéen om et sykkelritt over fjellet fra Morten Østli, Snorre Moen og Tor Fredriksen. De tre lette fram en trasé, i hovedsak som den er i dag, og 11. september 1993 ble idéen til virkelighet. Terrengsykling var da i ferd med å etablere seg blant mosjonister og aktive syklister. Det første rittet i 1993 samlet 1327 deltakere. Interessen for rittet vokste for hvert år fram til toppåret 2010. Rittet har helt fra starten av hatt deltakerbegrensning. Startordning, klasseinndeling, premiering og utregning av maksimaltider er det samme som på Birkebeinerrennet.

Alle deltakere må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. 3,5 kilo skal som et symbol tilsvare vekten av kongssønnen Håkon Håkonsson, som ble båret over fjellet av de to birkebeinerne Torstein Skjevla og Skjervald Skrukka i 1205. Det er også krav til at sekken skal inneholde utstyr som kan være nyttig å ha på vei over fjellet (mat, drikke, klær, lappesaker etc).

Rittet er ett av verdens største terrengritt og samler nærmere 15.000 deltakere fordelt på selve Birkebeinerrittet, FredagsBirken (2008-2016), HalvBirken (fra 2015), UltraBirken sykkel (fra 2010), UngdomsBirken (fra 2006) og BarneBirken sykkel.

2005 ble UCI Mountainbike Marathon World Championship arrangert samme dag som Birkebeinerrittet. I 2010 ble UltraBirken arrangert for første gang, et 11 mil langt ritt med en mer teknisk og krevende løype enn Birkebeinerrittet.

Alle resultater