Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Resultater Birkebeinerrittet M25-29 2023

Lignende saker

Resultater fra Birkebeinerrittet M25-29 som i 2023 arrangeres lørdag 26. august 2023.

Publisert 23. august 2023 i Resultater

Birkebeinerrittet M25-29 2023

Søk i startlistene

Liveresultater

Livetracker

Resultater alle klasser Birken 2023

Resultater

Pl Stnr Deltaker Klubb Start Bringbu Kvarstad Storåsen Birkebeineren Forvarsel Tid
1 5180 Sivert Fandrem Lillehammer ck 9:30:01 0:58:20 1:37:31 2:21:27 2:45:06 2:52:40 2:53:43
2 322 Jens Andersen Sport 1 Kløfta 9:30:01 0:59:25 1:39:06 2:23:42 2:47:55 2:55:34 2:56:35
3 517 Kenneth Wilskog CK Elverum 9:30:01 0:59:37 1:39:06 2:23:42 2:47:54 2:55:38 2:56:44
4 392 Ivar Kaaresen Hoel DOCG 9:30:01 0:59:40 1:39:08 2:23:42 2:50:51 3:01:07 3:02:25
5 4911 Erik Husby Gauldal SK 10:50:41 0:59:36 1:40:26 2:27:43 2:53:13 3:01:39 3:02:45
6 680 Roger Bergheim Trollheimen Sykkelklubb 9:35:36 1:01:52 1:43:39 2:30:17 2:55:23 3:03:25 3:04:31
7 748 Sindre Kjærnli Grüner Ishockey 9:35:13 1:01:15 1:42:00 2:30:56 2:55:43 3:03:46 3:04:51
8 350 Mats Disenbroen Moss CK 9:30:01 1:02:05 1:44:08 2:31:09 2:56:35 3:04:48 3:05:58
9 321 Aleksander Fjeld Andersen Andebarkji TSK 9:30:01 0:58:17 1:38:23 2:30:25 2:56:32 3:04:57 3:06:06
10 507 Håvard Finnland Trøite Nea CK / Veidekke BIL 9:30:01 1:01:18 1:42:05 2:29:55 2:56:36 3:05:02 3:06:14
11 463 Ola Lierhagen Nes SPKL Sykkel 9:30:01 1:00:09 1:42:01 2:32:01 2:57:32 3:06:06 3:07:16
12 482 Sigurd Aal Sellæg Dirty Oppland 9:30:01 1:01:00 1:43:52 2:33:43 2:58:40 3:06:50 3:07:57
13 797 Henrik Skogheim 9:35:11 1:01:28 1:44:04 2:31:43 2:58:20 3:07:06 3:08:19
14 856 Oscar Evensen OSI Sykkel / Moss CK 9:35:30 1:03:49 1:46:02 2:33:57 2:59:04 3:07:15 3:08:20
15 481 Sindre Solberg Solør CK / Beverly Hills 9:30:01 1:02:05 1:43:12 2:32:14 2:58:45 3:07:32 3:08:42
16 892 Andreas Bossum 9:40:26 1:03:03 1:45:54 2:33:49 2:59:24 3:07:39 3:08:48
17 866 Øystein Markegård Andebarkji TSK 9:35:17 1:01:20 1:44:50 2:34:14 2:59:26 3:07:47 3:08:58
18 3848 Kjetil Stuge Bånerud Team Maxim x Orkla BIL 10:50:40 1:01:34 1:44:38 2:34:26 2:59:35 3:07:50 3:08:58
19 555 Vegard Øyen 9:30:01 1:01:07 1:44:58 2:33:47 2:59:44 3:07:57 3:09:04
20 3864 Svein Stavdahl 10:50:08 1:02:32 1:45:56 2:35:08 3:01:24 3:09:57 3:11:04
21 3852 Tom Erik Herskedal Hustadvika sykkelklubb 10:50:07 1:02:35 1:45:56 2:35:07 3:01:29 3:10:07 3:11:17
22 4800 Ola Nygård Snellingen Sport 1 Snø 9:35:25 1:02:45 1:45:08 2:34:29 3:01:04 3:10:19 3:11:30
23 489 Fredrik Munch Starheim Rambøll 9:30:01 1:01:06 1:46:24 2:32:46 3:02:19 3:10:38 3:11:46
24 859 Kristian Gulbrandsen Oslofjord Triatlon 9:35:29 1:02:23 1:45:02 2:36:31 3:02:36 3:10:40 3:11:48
25 984 Lars Mork DOCG 9:40:19 1:03:26 1:46:05 2:35:40 3:01:43 3:10:42 3:11:51
26 993 Lars Nymoen Lillehammer ck 9:40:30 1:02:15 1:45:53 2:38:05 3:04:21 3:12:29 3:13:32
27 1258 Anders Teodor Christensen Cobra CC 9:45:21 1:04:04 1:48:32 2:37:51 3:03:26 3:12:40 3:14:00
28 1046 Johann Bleivik Wist TAM 9:40:24 1:05:05 1:49:20 2:39:53 3:05:34 3:13:51 3:15:03
29 567 Aslak Undheim Advokatfirmaet Thallaug ANS 9:30:01 1:04:49 1:50:02 2:41:19 3:06:16 3:14:15 3:15:22
30 1655 Andreas Magnussen 9:55:27 1:05:35 1:49:20 2:42:12 3:07:55 3:16:00 3:17:06
31 825 Tomas Urianstad Lillehammer cykleklubb 9:40:30 1:03:19 1:49:15 2:40:58 3:07:42 3:16:36 3:17:50
32 928 Alexander Hagen Brumunddal 9:40:14 1:05:17 1:49:47 2:41:31 3:08:30 3:17:15 3:18:22
33 1069 Adrian Lund Fredrikstad SK 9:40:33 1:05:17 1:50:10 2:41:56 3:08:29 3:17:29 3:18:38
34 1304 Håkon Fruseth Christiansen Nydalens SK 9:50:19 1:06:32 1:51:02 2:42:13 3:08:37 3:17:32 3:18:47
35 3736 Halvor Herlyng Solør CK 10:50:41 1:04:14 1:49:51 2:42:40 3:08:57 3:17:49 3:18:57
36 1037 Simen Wahlstrom Raufoss og Gjøvik sykkelklubb 9:40:34 1:05:36 1:50:29 2:41:42 3:09:08 3:18:17 3:19:31
37 1045 Fredrik Wilkens Kartverket 9:40:25 1:03:59 1:47:39 2:41:53 3:09:16 3:18:24 3:19:35
38 927 Håkon Grini Brumunddal Sykkelklubb 9:40:12 1:04:11 1:49:31 2:41:43 3:09:33 3:19:25 3:20:42
39 1197 Anders Felde Olaussen Halden SK 9:45:19 1:05:28 1:50:59 2:43:40 3:11:38 3:20:35 3:21:46
40 1444 Lasse Aulin 9:50:17 1:13:19 1:58:04 2:47:02 3:12:41 3:21:00 3:22:07
41 408 Daniel Instanes Norconsult 9:30:01 1:03:06 1:47:29 2:46:56 3:13:41 3:23:00 3:24:13
42 1864 Robin Berg Gjeruldsen Cobra CC 10:00:12 1:08:58 1:54:40 2:48:07 3:14:13 3:23:17 3:24:27
43 754 Ådne Kristenstuen Mysil CK 9:35:26 1:14:36 2:00:47 2:53:32 3:19:15 3:28:02 3:29:12
44 2438 Håkon Uthus CK Elverum 10:15:24 1:10:24 1:56:59 2:53:40 3:19:51 3:28:18 3:29:21
45 3866 Erlend Løvstakken Sportsklubben Vidar 10:50:09 1:08:21 1:56:00 2:49:48 3:19:45 3:30:20 3:31:41
46 1379 Jostein Loe DNB Social Club 9:50:09 1:09:59 1:57:54 2:54:16 3:21:31 3:30:45 3:31:57
47 1042 Per Sigurd Westgaard Eidsiva BIL 9:40:12 1:08:01 1:57:02 2:55:25 3:23:02 3:32:22 3:33:34
48 3731 Andreas Haglund Imås IL 10:50:40 1:13:59 2:02:04 2:58:14 3:24:01 3:32:38 3:33:42
49 1274 Erlend Andreassen 9:50:31 1:10:51 1:59:31 2:56:54 3:24:09 3:33:15 3:34:28
50 3715 Kjetil Erlandsen 10:50:39 1:13:58 2:02:04 2:58:14 3:24:52 3:34:21 3:35:28
51 4668 Matias Aanensen NTNUI Triatlon – Gauldal SK 11:10:29 1:10:11 1:58:24 2:56:43 3:25:49 3:35:27 3:36:40
52 2419 Eskil Herje Sogge Skåla IL 10:15:36 1:11:04 2:00:55 2:57:36 3:26:35 3:36:21 3:37:35
53 4231 Trygve Nyborg Team Baneservice 11:00:12 1:15:06 2:02:39 3:01:19 3:29:31 3:38:49 3:39:58
54 1619 Aleksander Spiten 9:55:20 1:12:07 1:57:32 2:51:18 3:30:20 3:39:53 3:41:04
55 3851 Jon-Grunde Hammerbukt Hustadvika sykkelklubb 11:20:10 1:13:37 2:03:55 3:02:30 3:31:56 3:41:43 3:43:00
56 4364 Simen Håpnes SK Rye 11:05:11 1:12:21 2:03:14 3:03:14 3:33:01 3:43:02 3:44:18
57 3711 Sondre Drangevåg 10:50:26 1:14:33 2:05:20 3:05:09 3:34:00 3:43:17 3:44:29
58 1361 Thomas Johansen Equinor BIL Trondheim 9:50:10 1:10:06 2:02:37 3:03:58 3:33:25 3:43:17 3:44:31
59 1558 Martin Tobias Kleven Follo SK 9:55:13 1:14:31 2:04:39 3:06:46 3:34:40 3:44:03 3:45:16
60 4070 Ben Armann Jeppesen 10:55:35 1:14:30 2:05:28 3:06:01 3:34:10 3:44:27 3:45:47
61 2418 Martin Smedhaugen 10:15:39 1:16:03 2:07:40 3:05:58 3:34:49 3:44:34 3:45:53
62 1688 Sondre Gjestvang 10:00:21 1:18:05 2:07:28 3:07:32 3:36:34 3:46:34 3:47:46
63 3343 Nils Ludvig Kalager Re Sykkelklubb 10:40:09 1:17:52 2:09:51 3:11:12 3:39:17 3:49:00 3:50:10
64 3673 Jørgen Aks 10:50:19 1:11:51 2:05:12 3:09:04 3:39:27 3:49:53 3:51:14
65 4718 Stian Myrseth Forsvaret 11:10:50 1:11:14 2:00:34 3:07:42 3:39:04 3:51:23 3:53:00
66 2307 Andre Engen Brumunddal 10:15:12 1:14:41 2:07:08 3:14:36 3:43:23 3:53:17 3:54:26
67 2121 Henrik Roland Granseth 10:10:16 1:13:23 2:07:55 3:15:15 3:43:40 3:53:17 3:54:33
68 4102 Emil Enberget Lillehammer Skiklub 11:00:07 1:19:12 2:10:35 3:15:17 3:44:52 3:54:44 3:55:57
69 3828 Thomas Wiik Asker Triatlon 10:50:26 1:15:26 2:08:58 3:17:16 3:46:44 3:55:52 3:57:00
70 3692 Fredrik Blehr Konnerud IL 10:50:30 1:17:27 2:09:05 3:11:22 3:44:40 3:56:40 3:58:02
71 4947 Nicolas Chambert 9:50:19 1:16:11 2:07:02 3:13:42 3:45:36 3:57:17 3:58:28
72 3925 Mathias Grevstad 10:55:35 1:20:02 2:14:53 3:17:10 3:47:19 3:57:42 3:59:02
73 2088 Mads Tomasgård Bjørgan 10:10:32 1:13:20 2:06:53 3:17:47 3:47:25 3:58:29 3:59:55
74 4352 Jørgen Heier Fristil 11:05:11 1:19:57 2:13:08 3:19:04 3:49:36 4:01:13 4:02:41
75 3672 Fredrik Aks 10:50:19 1:16:58 2:12:11 3:20:34 3:51:17 4:01:34 4:02:57
76 3889 Joachim Bekkevold 10:55:33 1:21:25 2:15:50 3:23:55 3:53:19 4:03:08 4:04:16
77 4521 Thor Andreas Berg-Larsen Cobra CC 11:10:11 1:23:23 2:19:07 3:23:02 3:53:35 4:04:04 4:05:25
78 4768 Adrian Bergflødt 10:35:28 1:21:16 2:15:19 3:21:22 3:53:12 4:04:31 4:05:52
79 2702 Helge Dahl 10:25:39 1:18:02 2:13:39 3:23:37 3:54:30 4:05:35 4:07:00
80 2423 Fredrik Spildrejorde Andebarkji TSK 10:15:33 1:24:00 2:19:57 3:28:43 3:58:41 4:09:46 4:10:58
81 3067 Henrik Bredli 10:30:49 1:21:52 2:18:51 3:30:46 4:01:57 4:12:23 4:13:40
82 4419 Espen Sandness Jøssund I&UL 11:05:11 1:22:13 2:18:32 3:28:53 4:02:03 4:13:05 4:14:27
83 3906 Ole Markus Moen Øti 10:55:26 1:17:08 2:15:26 3:28:04 4:01:55 4:13:46 4:15:06
84 4361 Jens Høigaard Fristil 11:05:11 1:12:04 2:13:13 3:33:03 4:04:22 4:15:06 4:16:34
85 3677 Bernhard Arnevik 10:50:40 1:21:01 2:20:14 3:31:17 4:03:46 4:15:31 4:17:01
86 4691 Jacob Berner Uno-X Mobility 11:10:43 1:23:22 2:20:52 3:30:41 4:04:43 4:16:29 4:17:51
87 4642 Stanislav Solnushko 11:10:12 1:24:57 2:24:57 3:37:55 4:10:17 4:20:55 4:22:30
88 3771 Ole-Herman Løvdal Toyota Buskerud 10:50:49 1:19:37 2:17:33 3:36:27 4:10:24 4:21:22 4:22:45
89 4334 Harald Fæste Varde Hartmark 11:05:24 1:23:02 2:23:01 3:35:16 4:09:30 4:21:19 4:23:02
90 4229 Sondre Øyen Team Baneservice 11:00:13 1:21:54 2:18:32 3:37:18 4:11:24 4:22:42 4:24:13
91 1587 Ole Martin Nikolaisen 9:55:32 1:24:59 2:21:35 3:36:05 4:11:34 4:23:02 4:24:38
92 3387 Jørgen Noreng Ültimate Running Club of Fluberg 10:41:01 1:24:05 2:25:01 3:41:02 4:13:29 4:23:32 4:24:45
93 3194 Joakim Pedersen Team Combiwood Barkevik 10:35:08 1:27:41 2:28:40 3:44:17 4:14:43 4:25:15 4:26:27
94 3764 Lars Jørgen Landskaug 10:50:47 1:30:17 2:27:25 3:41:11 4:13:49 4:25:12 4:26:41
95 3927 Adrian Strand Team Dynamitt 10:55:30 1:27:24 2:28:27 3:41:02 4:14:05 4:25:16 4:26:46
96 4201 Niklas Skjelsvik Rabil 11:00:09 1:28:24 2:31:23 3:44:11 4:15:34 4:25:58 4:27:16
97 4204 Eirik Strand Henning il 11:00:13 1:27:46 2:30:31 3:48:00 4:22:20 4:33:38 4:35:02
98 4588 Sander Kirketeig 11:10:46 1:23:51 2:18:35 3:30:21 4:24:27 4:41:05 4:42:54
99 3734 Rasmus Harboe Team Harboe 10:50:55 1:21:26 2:15:15 3:33:16 4:26:59 4:41:16 4:43:00
100 3773 Ole Bendik Midtbust 10:50:18 1:31:57 2:33:50 3:55:04 4:29:48 4:41:55 4:43:16
101 4119 Fredrik Gudbrandsen Fallingen Ültimate Running Club of Fluberg 11:00:32 1:36:01 2:41:01 4:01:25 4:34:00 4:45:02 4:46:18
102 4033 Glenn Inge Moe 10:55:39 1:29:49 2:37:03 4:03:34 4:36:05 4:47:00 4:48:22
103 4176 Pål Marius Mørch Bane NOR 11:00:21 1:26:28 2:31:38 3:55:08 4:31:57 4:47:28 4:49:03
104 4346 Stian Engnæs Hansen 11:05:29 1:31:23 2:36:15 3:57:48 4:37:17 4:52:04 4:53:53
105 4103 Kristoffer Enberget Endresen 11:05:21 1:31:44 2:42:08 4:02:23 4:40:35 4:52:28 4:53:55
106 4076 Sivert Bakken 11:00:41 1:32:10 2:34:29 3:53:09 4:34:02 4:52:13 4:54:02
107 4937 Alexander Aasheim 10:30:34 1:31:22 2:35:19 4:07:42 4:49:23 5:01:15 5:02:38
108 2943 Hans-Erik Omberg Omberg Racing 10:35:26 1:36:28 2:44:24 4:15:40 4:51:33 5:04:55 5:06:27
109 4708 Johannes Hervik FIRE – Stiftelsen Ett Skritt Videre 11:10:28 1:35:33 2:45:43 4:18:17 4:52:49 5:05:36 5:07:11
110 4000 Bendik Spikkerud PONDUSKAMERATENE 10:55:23 1:31:01 2:37:17 4:20:04 4:55:30 5:07:10 5:08:31
111 4703 Elias Alemayehu FIRE – Stiftelsen Ett Skritt Videre 11:10:20 1:41:37 2:53:38 4:20:34 4:56:42 5:09:55 5:11:32
112 4131 Sjur Herheim 11:00:26 1:12:14 2:00:55 3:41:32 5:00:12 5:12:26 5:13:54
113 4436 Henrik Tveit Deloitte BIL 11:05:41 1:35:22 2:47:51 4:22:13 4:59:12 5:14:32 5:16:18
114 4137 Magnus Høvik 11:10:46 1:42:15 2:53:23 4:23:43 5:03:30 5:17:22 5:19:08
115 4563 Bjørn Inge Gjersdal 11:10:50 1:38:55 2:51:57 4:28:04 5:06:08 5:21:32 5:23:27
116 4297 Kristoffer Askeland 11:05:41 1:35:26 2:47:51 4:23:01 5:09:27 5:24:35 5:26:20
117 4585 Thomas Jensen 11:10:41 1:42:15 2:54:43 4:36:29 5:11:45 5:24:47 5:26:28
118 4540 Christoffer Dahl Vanilla Thunder IL 11:10:47 1:42:17 2:54:02 4:23:53 5:08:09 5:27:19 5:29:16
119 4709 Kristian Lien FIRE – Stiftelsen Ett Skritt Videre 11:10:12 1:40:37 2:50:42 4:40:21 5:15:42 5:28:25 5:29:54
120 3951 Sondre Jansen 10:55:35 1:45:02 2:59:01 4:40:22 5:19:13 5:35:48 5:37:33
121 4707 Tony S. Hedum FIRE – Stiftelsen Ett Skritt Videre 11:10:14 1:43:08 2:55:57 4:47:54 5:24:25 5:39:26 5:40:50
122 4144 Stian Jørgensen 11:05:49 1:52:36 3:12:59 4:55:02 5:42:01 5:58:49 6:00:54
123 4066 Trygve Heggem 10:55:33 1:51:13 3:15:47 5:10:30 5:52:17 6:08:04 6:09:43
124 3785 Jørgen Nyhaugen 10:50:26 1:54:54 3:21:50 5:21:39 6:01:32 6:16:08 6:17:53
125 4635 Maximo Alexander Roland Kirkens bymisjon 11:10:41 1:55:59 3:33:11 5:37:42 6:26:17 6:42:31 6:44:08
126 3748 Mats Kristoffer Johannessen Sykkel for tog 10:50:45 2:17:31 3:59:51 6:11:24 7:09:44 7:31:26 7:33:50
127 3737 Per Anders Hoff Sykkel for tog 10:50:45 2:17:31 3:59:51 6:11:31 7:09:45 7:31:30 7:33:50
128 2869 Martin Forfang 10:25:24 1:13:44 2:05:47
129 4084 Jonas Bjerk Njård 11:00:40 1:37:18

Løypekart

Løypeprofil

Værvarsel

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere Birkebeinerrittet

Menn

År Navn Tid
2018 Norges flagg Erik Nordsæter Resell[15] 02.32.54
2017 Norges flagg Erik Nordsæter Resell[15] 02.28.20
2016 Norges flagg Åsmund Løvik[16] 02.37.17
2015 Norges flagg Carl Fredrik Hagen[17][18] 02.40.17
2014 Norges flagg Fredrik Wilmann 02.33.18
2013 Sveriges flagg Fredrik Ericsson 02.41.17
2012 Norges flagg Lars Ragnar Manengen 02.43.24
2011 Norges flagg Stian Remme 02.54.45
2010 Tysklands flagg Hannes Genze 02.57.04
2009 Sveits’ flagg Andreas Kugler 03.02.05
2008 Norges flagg Anders Hovdenes 02.40.50
2007 Italias flagg Massimo De Bertolis 02.52.29
2006 Norges flagg Lars Petter Nordhaug 02.43.08
2005 Sveits’ flagg Thomas Frischknecht 03.52.01

Kvinner

År Navn Tid
2017 Sveriges flagg Jennie Stenerhag[20] 03.03.13
2016 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå[21] 03.11.18
2015 Sveits’ flagg Ariane Kleinhans[22] 03.10.59
2014 Norges flagg Borghild Løvset 03.05.04
2013 Norges flagg Borghild Løvset 03.12.38
2012 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.06.42
2011 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.08.26
2010 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.19.45
2009 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå 03.27.02
2008 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.09.06
2007 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.24.43
2006 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.08.32
2005 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå 04.05.18

Historie

Birkebeinerrittet, populært kalt Birken, er et terrengsykkelløp mellom Rena og Håkons Hall i Lillehammer. Rittet har vært av varierende lengde: 82 km, 89 km, 94,6 km, 92 km og fra 2016 86 km. Traseen går for det meste på grusvei, i tillegg noe asfalt og partier med sti/traktorvei. Rittet ble arrangert første gang i 1993. Det er verdens største terrengsykkelritt målt etter antall deltagere med over 17000 deltakere i toppårene 2009–2012. I 2022 var deltakerantallet 4000.

I 1991/1992 kom idéen om et sykkelritt over fjellet fra Morten Østli, Snorre Moen og Tor Fredriksen. De tre lette fram en trasé, i hovedsak som den er i dag, og 11. september 1993 ble idéen til virkelighet. Terrengsykling var da i ferd med å etablere seg blant mosjonister og aktive syklister. Det første rittet i 1993 samlet 1327 deltakere. Interessen for rittet vokste for hvert år fram til toppåret 2010. Rittet har helt fra starten av hatt deltakerbegrensning. Startordning, klasseinndeling, premiering og utregning av maksimaltider er det samme som på Birkebeinerrennet.

Alle deltakere må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. 3,5 kilo skal som et symbol tilsvare vekten av kongssønnen Håkon Håkonsson, som ble båret over fjellet av de to birkebeinerne Torstein Skjevla og Skjervald Skrukka i 1205. Det er også krav til at sekken skal inneholde utstyr som kan være nyttig å ha på vei over fjellet (mat, drikke, klær, lappesaker etc).

Rittet er ett av verdens største terrengritt og samler nærmere 15.000 deltakere fordelt på selve Birkebeinerrittet, FredagsBirken (2008-2016), HalvBirken (fra 2015), UltraBirken sykkel (fra 2010), UngdomsBirken (fra 2006) og BarneBirken sykkel.

2005 ble UCI Mountainbike Marathon World Championship arrangert samme dag som Birkebeinerrittet. I 2010 ble UltraBirken arrangert for første gang, et 11 mil langt ritt med en mer teknisk og krevende løype enn Birkebeinerrittet.

Alle resultater