Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Birkebeinerrittet M30-34 2023

Lignende saker

Resultater fra Birkebeinerrittet M30-34 som i 2023 arrangeres lørdag 26. august 2023.

Publisert 23. august 2023 i Resultater

Birkebeinerrittet M30-34 2023

Søk i startlistene

Liveresultater

Livetracker

Resultater alle klasser Birken 2023

Resultater

Pl Stnr Deltaker Klubb Start Bringbu Kvarstad Storåsen Birkebeineren Forvarsel Tid
1 399 Kristian Horne CK Nittedal 9:30:01 0:57:46 1:37:31 2:21:27 2:46:14 2:54:36 2:55:39
2 369 Jon Gedde Fraurud Eidsvoll Sykkelklubb 9:30:01 0:59:31 1:38:22 2:22:17 2:46:47 2:54:38 2:55:42
3 442 Marius Nordby Nes SK 9:30:01 0:58:46 1:37:32 2:21:29 2:46:46 2:54:48 2:55:55
4 559 Pål Flattum CK TOTEN 9:30:01 0:59:34 1:39:06 2:24:23 2:49:26 2:57:14 2:58:19
5 520 Esben Ytterland 9:30:01 0:59:39 1:39:08 2:24:22 2:49:47 2:57:53 2:59:02
6 341 Mads Buhaug Forsvaret 9:30:01 1:00:05 1:40:28 2:26:05 2:50:30 2:58:29 2:59:37
7 849 Syver Gåsbakk Team Tøff i Trynet 9:35:34 1:00:51 1:40:54 2:27:10 2:51:56 2:59:45 3:00:52
8 799 Martin Skånøy Fosen SK 9:35:26 1:01:04 1:41:00 2:27:19 2:52:01 2:59:51 3:00:55
9 475 Severin Sagmo Namdal SK 9:30:01 1:01:20 1:41:59 2:28:50 2:53:23 3:00:59 3:02:04
10 553 Håkon Langdalen Ottestad IL 9:30:01 1:00:07 1:40:26 2:26:05 2:52:34 3:01:38 3:02:50
11 715 Odin Gundersen Solør CK 9:35:22 1:01:04 1:41:52 2:29:37 2:54:14 3:02:17 3:03:26
12 478 Lars Sandviken Veidekke BIL 9:30:01 1:00:56 1:42:05 2:30:31 2:55:15 3:03:07 3:04:08
13 846 Mats Engedal Bostad Team Tøff i Trynet 9:35:32 1:00:53 1:43:01 2:30:21 2:55:25 3:03:35 3:04:45
14 1159 sondre kristenstuen Petra IL 9:45:32 1:03:30 1:44:10 2:30:43 2:55:46 3:03:45 3:04:48
15 962 Emil Krogen Kongsberg Brann og redning idrettsgruppe 9:40:17 1:02:26 1:44:10 2:31:16 2:55:58 3:04:01 3:05:04
16 860 Ole Andre Hagen Re sk 9:35:11 1:01:27 1:41:59 2:30:14 2:55:46 3:04:05 3:05:14
17 545 Ole Andreas Ramsdal 9:30:01 1:02:47 1:44:07 2:31:06 2:56:25 3:04:29 3:05:34
18 435 Adrian Mijlin Mosjøen og Omegn CK 9:30:01 1:01:02 1:42:01 2:28:53 2:53:47 3:07:20 3:08:23
19 409 Stian Iversen Mosjøen og Omegn CK 9:30:01 1:02:45 1:45:28 2:33:48 2:59:38 3:07:20 3:08:25
20 847 Gitle Solstad Brekke Team Tøff i Trynet 9:35:32 1:02:09 1:45:00 2:33:54 2:59:07 3:07:39 3:08:46
21 812 Vegard Svendsby 9:35:09 1:03:43 1:46:52 2:34:19 3:01:12 3:10:34 3:11:47
22 845 Sindre Benestad Team Tøff i Trynet 9:35:31 1:02:10 1:44:28 2:34:09 3:01:33 3:10:56 3:12:16
23 843 Håkon Lodding Team Tøff i Trynet 9:35:32 1:02:09 1:47:14 2:38:05 2:57:31 3:11:54 3:13:04
24 956 Johan Jøsok Haram CK 9:40:25 1:03:24 1:48:04 2:39:03 3:04:51 3:13:22 3:14:29
25 331 Ola Tobias Berge Stiftstaden SK 9:30:01 1:02:44 1:46:41 2:39:06 3:06:00 3:14:34 3:15:47
26 958 Kristoffer Kirkeby XXL Lillehammer 9:40:20 1:05:13 1:49:40 2:41:36 3:07:04 3:14:55 3:15:59
27 770 Morten Motrøen Tynset IL 9:35:25 1:04:20 1:48:55 2:40:38 3:06:47 3:15:13 3:16:23
28 4542 Teodor K. Nilseng Danielsen 11:10:07 1:05:23 1:49:51 2:38:56 3:06:01 3:15:47 3:17:09
29 454 Mathias Høgenes Oppegaard OSI Triatlon 9:35:32 1:04:16 1:48:45 2:40:43 3:06:51 3:15:51 3:17:10
30 1368 Lasse Kjeve Ellingard 9:50:36 1:06:48 1:50:45 2:41:02 3:07:36 3:16:10 3:17:17
31 3693 Per Olav Bodahl Team Mosetertoppen Skiline 10:50:08 1:02:33 1:45:54 2:39:55 3:07:28 3:16:43 3:17:56
32 998 Nicolas Børve Olsen Austrått SK 9:40:33 1:03:15 1:47:54 2:40:52 3:08:09 3:16:54 3:18:03
33 1242 Premyslaw Zawadzinski Byggmontering Møre 9:45:12 1:05:36 1:50:49 2:43:38 3:09:42 3:18:19 3:19:31
34 1127 Sindre Juul Hamberg 9:45:13 1:07:42 1:52:11 2:43:38 3:09:46 3:18:38 3:19:52
35 1250 Espen Gundersen 9:45:16 1:07:28 1:52:07 2:43:34 3:10:35 3:19:29 3:20:35
36 2309 Christian Eriksen 10:15:24 1:08:43 1:53:35 2:43:39 3:10:38 3:19:48 3:20:59
37 1465 Kristoffer Hegg Omberg Racing 9:50:34 1:07:40 1:53:16 2:44:59 3:11:13 3:19:57 3:21:06
38 3855 Jon Eirik Berle Robstad 10:50:37 1:04:19 1:50:26 2:43:41 3:10:57 3:20:03 3:21:12
39 830 Erik Nicolay Blix Werner Olabola 9:35:21 1:08:03 1:53:08 2:45:08 3:11:08 3:20:11 3:21:22
40 4931 André Stensby Ottestad IL Sykkel / Atea 9:40:28 1:07:38 1:53:09 2:45:12 3:12:53 3:22:19 3:23:37
41 3809 Christian Solberg 10:50:48 1:08:00 1:52:36 2:45:43 3:13:32 3:22:40 3:23:51
42 1241 Alexander Zahl-Thanem 9:45:21 1:07:44 1:53:56 2:46:52 3:13:39 3:22:44 3:23:53
43 916 Lars-Erik Figved Olabola 9:40:20 1:07:43 1:52:51 2:46:30 3:13:55 3:22:49 3:23:59
44 1742 Gudmund Høglund Fiskebeinern SK 10:00:35 1:06:51 1:53:11 2:45:51 3:13:09 3:22:42 3:24:01
45 1496 Anders Neverdahl Eide Team Maxim 9:55:40 1:07:40 1:53:53 2:48:42 3:14:54 3:23:31 3:24:44
46 532 Thomas Strøm Brumunddal SK 9:30:01 1:05:59 1:51:32 2:45:25 3:15:47 3:23:56 3:25:03
47 5205 Kristoffer Nielsen Myrjord Nordhordland sykkelklubb 10:50:34 1:06:24 1:51:51 2:47:03 3:14:56 3:24:33 3:25:52
48 1160 Audun Kristiansen If Frøy 9:45:11 1:07:21 1:53:07 2:48:10 3:16:43 3:25:35 3:26:42
49 3790 Håkon Norberg Pedersen Asker Ck 10:50:10 1:03:52 1:50:54 2:47:30 3:16:27 3:25:51 3:27:08
50 1059 Eirik Engen Uno-X Mobility 9:50:34 1:09:59 1:56:22 2:50:21 3:17:19 3:26:14 3:27:27
51 3761 Bjørn Kroken Vegårshei Il 10:50:10 1:06:21 1:53:49 2:49:55 3:17:47 3:26:58 3:28:06
52 2128 Eirik Hartviksen Leirfjord il 10:10:33 1:08:08 1:54:13 2:49:02 3:16:46 3:27:12 3:28:25
53 1129 Per Kristian Haraldsen Andebarkji TSK 9:45:27 1:10:43 1:57:07 2:51:01 3:18:19 3:27:58 3:29:12
54 1357 Magnus Smedplass Jensen Savalen SK 9:50:28 1:10:47 1:57:49 2:52:01 3:19:33 3:28:40 3:29:57
55 2159 Fredric Østeby SpareBank 1 Markets 10:10:07 1:09:32 1:57:37 2:51:11 3:19:30 3:28:50 3:30:04
56 1306 Jørgen Dahler EIKER CK 9:50:11 1:08:56 1:55:20 2:51:08 3:19:31 3:28:59 3:30:15
57 1109 Kristoffer Gjestvang 9:45:26 1:10:56 1:58:49 2:53:38 3:21:29 3:31:16 3:32:29
58 3789 Anders Norberg Pedersen Anton Sport 10:50:11 1:06:21 1:53:49 2:54:24 3:24:19 3:34:31 3:35:56
59 473 Håkon Olafsen Waaler IF Frøy 9:30:01 1:06:34 1:56:28 2:56:16 3:25:29 3:34:57 3:36:23
60 822 Kristoffer Tuhus eidskog sykkel 9:35:11 1:02:30 1:45:23 2:34:40 3:00:47 3:37:46
61 3801 Einar Skogby Vegårshei Il 10:50:11 1:09:48 2:00:07 3:00:04 3:27:17 3:36:48 3:38:04
62 1319 Simen Ellingsen Ulriken Velo 9:50:28 1:14:07 2:02:58 2:59:02 3:27:03 3:36:56 3:38:11
63 1312 Edvard Eide 9:50:37 1:12:08 1:59:07 2:52:46 3:25:58 3:37:13 3:38:44
64 3858 Steinar Bækkedal Bækkedal sol og gøy 10:50:36 1:12:54 2:02:28 2:58:58 3:28:59 3:39:21 3:40:36
65 3679 Daniel Ask Soon Triathlonklubb 10:10:22 1:11:45 2:02:03 3:00:59 3:30:02 3:39:36 3:40:53
66 3745 Eirik Stærkeby Jelstad Team Sportslivet 10:50:57 1:12:30 2:02:04 3:02:52 3:31:19 3:40:21 3:41:29
67 1511 Stian Fredriksen Veien Tilbake 11:10:19 1:11:45 2:01:04 3:01:54 3:30:30 3:40:24 3:41:37
68 4240 Nicolay Spiten Kvadratera 11:00:18 1:11:49 2:01:03 3:02:30 3:31:27 3:41:13 3:42:27
69 3804 Mikkel Skullerud 10:50:14 1:15:07 2:06:16 3:03:40 3:33:03 3:42:53 3:44:08
70 3735 Espen Bjerknes 10:50:08 1:11:49 2:02:53 3:03:39 3:33:08 3:43:17 3:44:30
71 3870 Hans-Christopher Ramstad Team Tøff i Trynet 10:50:16 1:12:34 2:04:03 3:05:42 3:35:36 3:45:40 3:47:02
72 4858 Magnus Larsen Svelvik 10:10:20 1:14:50 2:08:24 3:08:56 3:36:52 3:46:34 3:47:49
73 1847 Håvard Strand Ødegård Brøttum IL 10:00:35 1:13:00 2:05:11 3:06:46 3:36:43 3:47:17 3:48:35
74 3705 Lars Christiansen Vegårshei 10:50:11 1:14:32 2:07:00 3:10:08 3:38:46 3:47:48 3:48:59
75 4646 Erlend Stenerud Innfjorden IL 11:10:46 1:18:37 2:11:26 3:11:08 3:38:54 3:48:04 3:49:17
76 2954 Gaute H. Johansson 10:30:35 1:16:26 2:07:54 3:08:20 3:37:29 3:48:17 3:49:35
77 2143 Magnus Husøy Creaky Joint CK 10:10:39 1:14:43 2:06:38 3:11:16 3:39:54 3:49:27 3:50:42
78 2319 Einar Grøtlien 10:15:19 1:14:19 2:07:41 3:11:07 3:40:13 3:49:42 3:50:49
79 3963 Wilhelm Røe 10:55:08 1:15:44 2:09:14 3:11:00 3:40:16 3:50:29 3:51:42
80 2587 Morten Reiersdal Drangedal IL 10:20:29 1:16:46 2:09:09 3:11:43 3:41:15 3:51:23 3:52:37
81 2186 Thomas Nystuen 10:10:38 1:18:50 2:12:11 3:15:15 3:42:13 3:51:45 3:52:55
82 4205 Kenneth Strandenes 11:00:23 1:11:19 2:03:04 3:11:37 3:41:27 3:51:45 3:53:01
83 2243 Marius Sigurdsson Østrøm Olabola 10:10:31 1:16:13 2:08:06 3:12:10 3:42:13 3:52:25 3:53:45
84 1605 Håkon Rønning CK Elverum/Beverly Hills 9:55:17 1:18:41 2:11:17 3:14:07 3:42:49 3:52:45 3:54:07
85 4859 Torkjell Hagen Voll Lillehammer ck 10:10:33 1:18:58 2:13:39 3:17:38 3:46:40 3:56:41 3:57:59
86 2948 Marcus Höglund Lima IF 10:30:46 1:19:39 2:14:02 3:18:29 3:47:28 3:57:10 3:58:21
87 2838 Even Vaka 10:25:39 1:20:56 2:14:53 3:18:40 3:48:00 3:57:34 3:58:45
88 3671 Robert Abrahamsen 10:50:48 1:17:44 2:13:45 3:21:31 3:51:56 4:01:49 4:03:02
89 2777 Marius Hasselknippe Olsby 10:30:39 1:18:06 2:15:26 3:26:02 3:54:23 4:02:45 4:03:51
90 2407 Mickel Segalstad-Slaatto Team Maxim 10:15:38 1:18:44 2:14:05 3:17:57 3:51:28 4:02:50 4:04:18
91 4330 einar fleischer 11:05:31 1:18:52 2:15:49 3:23:53 3:53:58 4:04:02 4:05:15
92 2903 Martti Aulis Ellisaar HKP Team 10:30:12 1:18:21 2:12:30 3:23:53 3:55:13 4:05:52 4:07:18
93 3784 Sondre Nordås 10:50:13 1:18:20 2:15:41 3:25:11 3:56:49 4:06:41 4:07:53
94 2230 Erlend Sørgård 10:10:19 1:15:34 2:10:36 3:23:27 3:55:56 4:06:38 4:07:59
95 4192 Haakon Sando Rølmann GK CC 11:00:25 1:20:46 2:20:53 3:28:01 3:58:21 4:08:12 4:09:25
96 3983 Bendik Hjelde Pay 10:55:38 1:24:48 2:20:08 3:26:03 3:57:37 4:08:34 4:09:55
97 3871 Tom-Erik Abildgaard Tønsberg Cykkelklubb 10:55:09 1:17:25 2:14:54 3:24:14 3:57:02 4:08:36 4:10:03
98 4430 Fredrik Raunholm Svendsen 11:05:17 1:19:53 2:16:06 3:24:14 3:57:47 4:09:15 4:10:37
99 4069 Andreas Hovde Gulbrandsen Team Gulbrandsen 10:55:32 1:25:02 2:23:49 3:36:37 4:07:38 4:18:12 4:19:28
100 3990 Sigurd Sagafos 10:55:37 1:23:18 2:23:06 3:32:35 4:06:22 4:18:51 4:20:21
101 2652 Magnus Bjerkan 10:20:39 1:26:57 2:24:55 3:35:44 4:08:04 4:19:01 4:20:42
102 2663 Robin Adolfsen SB1Ø BIL 10:20:39 1:26:58 2:24:54 3:35:50 4:08:04 4:19:04 4:20:42
103 4089 Håkon Brunes 11:00:47 1:25:17 2:26:28 3:37:05 4:09:37 4:20:29 4:21:46
104 2295 Petter Maurseth Blindheim 10:15:30 1:21:28 2:20:48 3:37:36 4:10:37 4:22:01 4:23:30
105 4333 Henrik Franck-Petersen 11:05:48 1:27:58 2:23:29 3:39:47 4:11:03 4:22:26 4:24:24
106 2716 Lewis Anthony Team Østlandske 10:25:31 1:23:38 2:23:55 3:38:51 4:11:27 4:22:58 4:24:27
107 3831 Remy Olsen Øverland 10:50:46 1:18:49 2:17:11 3:37:42 4:11:44 4:23:31 4:25:01
108 3791 Lars Rastad 10:50:34 1:25:13 2:26:10 3:39:13 4:12:42 4:24:15 4:25:38
109 2410 Henrik Sjøthun Andebarkji TSK 10:15:32 1:27:00 2:27:29 3:44:08 4:15:16 4:25:33 4:26:58
110 4221 Andreas Wang 11:00:20 1:32:47 2:27:55 3:44:10 4:16:22 4:27:11 4:28:31
111 3987 Martin Rojahn 10:55:28 1:27:24 2:29:30 3:46:36 4:18:23 4:29:25 4:30:44
112 4560 Eduard Gasperan 11:10:10 1:24:34 2:25:04 3:48:23 4:19:18 4:30:23 4:31:38
113 2935 Karl Martin Willadsen 10:30:30 1:32:27 2:33:32 3:50:36 4:22:51 4:34:28 4:35:49
114 4086 Marius Brenden 11:00:39 1:31:37 2:30:02 3:53:17 4:23:55 4:35:44 4:36:58
115 3991 Fredrik Sandness Jøssund I&UL 10:55:10 1:27:13 2:31:33 3:52:17 4:24:45 4:35:44 4:37:12
116 4292 Tore Alvik 11:05:51 1:29:59 2:33:21 3:50:57 4:25:19 4:36:46 4:38:08
117 4048 Nicolai Løland Dolva Advokatfirmaet Alver AS 10:55:08 1:27:24 2:34:13 3:56:06 4:27:11 4:37:52 4:39:05
118 4053 Ola Haug 10:55:23 1:30:13 2:45:42 3:54:12 4:26:49 4:38:07 4:39:36
119 3183 Daniel Olbecker 10:35:49 1:32:52 2:36:55 3:55:46 4:26:56 4:38:43 4:40:07
120 2896 Svein Erik Forseth Dale Hydro BIL 10:30:20 1:28:13 2:28:21 3:51:20 4:28:49 4:40:31 4:42:01
121 3751 Erik Jølle 10:50:37 1:32:36 2:38:24 3:58:16 4:32:42 4:45:15 4:46:47
122 3462 Simen Wilsher Lohre 10:40:45 1:38:45 2:51:01 4:01:16 4:35:19 4:47:29 4:49:03
123 3993 Sebastian Sandtorv Team Gjøkeredet 10:55:16 1:33:48 2:41:16 4:07:07 4:38:16 4:48:26 4:49:47
124 3899 Anders Brenni Subaru Norge AS/ALS Norge/Gruvelia SK 10:55:19 1:36:41 2:47:56 4:07:31 4:39:35 4:51:13 4:52:38
125 3901 Øyvind Brenni Subaru Norge AS/ALS Norge 10:55:20 1:36:44 2:47:58 4:07:32 4:40:01 4:51:14 4:52:38
126 3227 Snorre Stray Asker sykkelklubb 10:35:33 1:31:01 2:37:27 4:05:04 4:39:51 4:52:06 4:53:30
127 3124 Hans Marius Hagen 10:35:56 1:32:03 2:36:04 4:06:33 4:41:17 4:53:03 4:54:39
128 3245 Christian Vig 10:35:42 1:28:54 2:36:14 4:06:28 4:42:51 4:54:27 4:55:57
129 4652 Jens Mosian Søgård 11:10:24 1:28:04 2:38:14 4:10:21 4:42:43 4:55:17 4:56:54
130 3932 Espen Hanssen Wik I.L Vega 10:55:12 1:50:26 3:03:43 4:21:52 4:54:21 5:05:35 5:07:00
131 3332 Odd Fredrik Holen Bouvet Sandvika og Drammen 10:41:03 1:33:38 2:42:40 4:19:33 4:54:21 5:06:07 5:07:31
132 3162 Espen Hellerud 10:35:37 1:41:02 2:50:42 4:20:02 4:55:16 5:08:08 5:09:42
133 3434 Robert Sørum-Stavdal 10:41:04 1:47:16 2:56:54 4:22:00 4:59:16 5:14:14 5:16:00
134 3765 Jørgen Lian Team VeloNOR 10:50:54 1:36:07 2:46:45 4:29:15 5:05:41 5:20:10 5:21:50
135 4706 Anders Warmøy Grimsmo FIRE – Stiftelsen Ett Skritt Videre 11:10:14 1:43:09 2:55:18 4:32:48 5:07:29 5:20:43 5:22:07
136 4427 simen solberg 11:05:19 1:47:46 3:00:27 4:36:58 5:10:56 5:22:01 5:23:28
137 4301 Ivar Bakk Brødrene Bakk Avd. Kondisjon 11:05:41 1:43:10 2:55:54 4:31:49 5:08:12 5:23:14 5:24:51
138 3317 Stian Mo Hagen 10:40:58 1:41:11 2:56:05 4:34:33 5:10:38 5:23:39 5:25:05
139 4615 Thomas Søraa Nodeland Enter fritid 11:10:17 1:34:51 2:50:33 4:38:31 5:12:08 5:24:25 5:25:46
140 4118 Robin Bamle Grangård 11:10:41 1:41:53 2:54:44 4:36:27 5:11:46 5:24:47 5:26:28
141 3337 Simen Hunsrød Kjølstad Holm SK 10:40:37 1:55:54 3:06:04 4:39:20 5:16:21 5:29:32 5:31:00
142 4716 Morten Yttervik FIRE – Stiftelsen Ett Skritt Videre 11:10:32 1:52:15 3:05:36 4:43:11 5:17:32 5:30:37 5:32:01
143 4214 Steffen Udjus Tråkk 16 11:00:45 1:42:05 2:58:11 4:47:00 5:24:53 5:36:45 5:38:01
144 4712 Andreas Nordbotten FIRE – Stiftelsen Ett Skritt Videre 11:10:38 1:44:48 3:01:55 4:47:30 5:32:24 5:41:35 5:42:59
145 3224 Eskil Sotberg 10:35:18 1:40:17 2:53:54 4:30:04 5:44:19 5:55:13 5:56:45
146 4702 Carl Hanssen Veien Tilbake 11:10:31 1:42:46 3:06:42 4:59:34 5:43:52 5:57:05 5:58:33
147 4251 Jørgen Sørnes 11:00:49 1:49:40 3:08:54 5:04:41 5:42:50 5:57:35 5:59:04
148 3367 Lars Erik Opaker Lundby 10:40:35 2:01:45 3:20:08 5:10:08 5:49:50 6:02:23 6:03:42
149 3896 Ola Bjørnrud 10:55:25 1:46:50 3:16:17 5:16:51 5:50:55 6:04:10 6:05:41
150 3817 Andreas S. Talberg 10:50:37 2:00:20 3:28:09 5:27:35 6:03:19 6:17:49 6:19:41
151 4080 Hugo Bergersen Sport 1 Snø 11:00:25 2:01:52 3:33:10 5:33:44 6:11:32 6:24:38 6:26:02
152 3743 Martin Håland 10:50:31 1:55:27 3:29:52 5:31:02 6:13:16 6:25:58 6:27:40
153 3753 Sven Bjarte Kandal 10:50:32 1:55:27 3:30:04 5:31:34 6:14:20 6:31:08 6:33:16
154 4306 Andreas Stenseng Bjørnrud 11:05:24 1:52:08 3:27:21 5:32:12 6:13:43 6:32:23 6:34:18
155 3694 Wojtek Borgland 10:50:19 1:49:07 3:08:36

Løypekart

Løypeprofil

Værvarsel

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere Birkebeinerrittet

Menn

År Navn Tid
2018 Norges flagg Erik Nordsæter Resell[15] 02.32.54
2017 Norges flagg Erik Nordsæter Resell[15] 02.28.20
2016 Norges flagg Åsmund Løvik[16] 02.37.17
2015 Norges flagg Carl Fredrik Hagen[17][18] 02.40.17
2014 Norges flagg Fredrik Wilmann 02.33.18
2013 Sveriges flagg Fredrik Ericsson 02.41.17
2012 Norges flagg Lars Ragnar Manengen 02.43.24
2011 Norges flagg Stian Remme 02.54.45
2010 Tysklands flagg Hannes Genze 02.57.04
2009 Sveits’ flagg Andreas Kugler 03.02.05
2008 Norges flagg Anders Hovdenes 02.40.50
2007 Italias flagg Massimo De Bertolis 02.52.29
2006 Norges flagg Lars Petter Nordhaug 02.43.08
2005 Sveits’ flagg Thomas Frischknecht 03.52.01

Kvinner

År Navn Tid
2017 Sveriges flagg Jennie Stenerhag[20] 03.03.13
2016 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå[21] 03.11.18
2015 Sveits’ flagg Ariane Kleinhans[22] 03.10.59
2014 Norges flagg Borghild Løvset 03.05.04
2013 Norges flagg Borghild Løvset 03.12.38
2012 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.06.42
2011 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.08.26
2010 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.19.45
2009 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå 03.27.02
2008 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.09.06
2007 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.24.43
2006 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.08.32
2005 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå 04.05.18

Historie

Birkebeinerrittet, populært kalt Birken, er et terrengsykkelløp mellom Rena og Håkons Hall i Lillehammer. Rittet har vært av varierende lengde: 82 km, 89 km, 94,6 km, 92 km og fra 2016 86 km. Traseen går for det meste på grusvei, i tillegg noe asfalt og partier med sti/traktorvei. Rittet ble arrangert første gang i 1993. Det er verdens største terrengsykkelritt målt etter antall deltagere med over 17000 deltakere i toppårene 2009–2012. I 2022 var deltakerantallet 4000.

I 1991/1992 kom idéen om et sykkelritt over fjellet fra Morten Østli, Snorre Moen og Tor Fredriksen. De tre lette fram en trasé, i hovedsak som den er i dag, og 11. september 1993 ble idéen til virkelighet. Terrengsykling var da i ferd med å etablere seg blant mosjonister og aktive syklister. Det første rittet i 1993 samlet 1327 deltakere. Interessen for rittet vokste for hvert år fram til toppåret 2010. Rittet har helt fra starten av hatt deltakerbegrensning. Startordning, klasseinndeling, premiering og utregning av maksimaltider er det samme som på Birkebeinerrennet.

Alle deltakere må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. 3,5 kilo skal som et symbol tilsvare vekten av kongssønnen Håkon Håkonsson, som ble båret over fjellet av de to birkebeinerne Torstein Skjevla og Skjervald Skrukka i 1205. Det er også krav til at sekken skal inneholde utstyr som kan være nyttig å ha på vei over fjellet (mat, drikke, klær, lappesaker etc).

Rittet er ett av verdens største terrengritt og samler nærmere 15.000 deltakere fordelt på selve Birkebeinerrittet, FredagsBirken (2008-2016), HalvBirken (fra 2015), UltraBirken sykkel (fra 2010), UngdomsBirken (fra 2006) og BarneBirken sykkel.

2005 ble UCI Mountainbike Marathon World Championship arrangert samme dag som Birkebeinerrittet. I 2010 ble UltraBirken arrangert for første gang, et 11 mil langt ritt med en mer teknisk og krevende løype enn Birkebeinerrittet.

Alle resultater