Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Boston Marathon | Champions League,| Alle resultater

Resultater Birkebeinerrittet M40-44 2023

Lignende saker

Resultater fra Birkebeinerrittet M40-44 som i 2023 arrangeres lørdag 26. august 2023.

Publisert 23. august 2023 i Resultater

Birkebeinerrittet M40-44 2023

Søk i startlistene

Liveresultater

Livetracker

Resultater alle klasser Birken 2023

Resultater

Pl Stnr Deltaker Klubb Start Bringbu Kvarstad Storåsen Birkebeineren Forvarsel Tid
1 547 Bersvenn Støen CK Elverum 9:30:01 0:57:25 1:35:13 2:17:43 2:40:34 2:47:44 2:48:43
2 460 Øystein Pettersen 9:30:01 0:57:24 1:35:13 2:17:43 2:41:25 2:49:05 2:50:08
3 494 Stein-Are Strand Stiftstaden Sykkelklubb 9:30:01 0:57:27 1:35:13 2:17:44 2:43:10 2:51:36 2:52:46
4 405 Knut Erik Håberget CK Elverum 9:30:01 0:58:15 1:37:31 2:21:28 2:45:57 2:54:18 2:55:27
5 527 Rune Halvorsen 9:30:01 0:59:23 1:38:21 2:22:19 2:46:49 2:54:36 2:55:38
6 539 Ståle Nicolay Svandal Nygaard EIKER CK 9:30:01 0:58:45 1:38:23 2:22:20 2:46:49 2:54:46 2:55:54
7 439 Øystein Møkkelgård Orkla ck 9:30:01 1:00:10 1:39:06 2:23:42 2:48:44 2:56:34 2:57:38
8 480 Kennet Schulz Andebarkji TSK 9:30:01 0:59:50 1:40:26 2:24:47 2:49:31 2:57:14 2:58:20
9 412 Vegard Jevnesveen Vingrom IL / Mosetertoppen Skiline 9:30:01 0:57:25 1:35:15 2:27:17 2:52:36 3:00:19 3:01:21
10 441 Are Nes Kongsberg IF 9:30:01 1:00:28 1:40:26 2:26:09 2:52:15 3:00:38 3:01:46
11 3863 Marius Røren 10:50:14 1:00:03 1:40:54 2:28:10 2:53:33 3:01:29 3:02:33
12 842 Stig Ronny Kragseth 9:35:11 1:01:18 1:42:03 2:30:13 2:55:10 3:03:10 3:04:16
13 795 Arne Håkon Schei Fosen SK 9:35:25 1:01:04 1:42:03 2:30:01 2:55:02 3:03:30 3:04:36
14 513 Svein Arne Vestli Aron SK 9:30:01 1:01:19 1:43:10 2:30:21 2:55:16 3:03:35 3:04:44
15 794 Frode Sandøy TVK 9:35:15 1:01:07 1:41:11 2:29:42 2:55:12 3:03:41 3:04:47
16 852 Geir Helge Jacobsen Glåmdal SK 9:35:11 1:01:15 1:42:01 2:30:11 2:55:12 3:03:44 3:04:50
17 343 Øivind Bystrøm Kolbotn Sykkelklubb/Team Driv 9:30:01 1:01:27 1:44:06 2:31:08 2:56:27 3:04:40 3:05:49
18 496 Lars-Christian Stålsund Stylo Skjeberg CK 9:30:01 1:01:17 1:42:01 2:30:25 2:56:34 3:05:12 3:06:20
19 470 Christian Rønning Lillehammer ck 9:30:01 1:02:55 1:44:04 2:31:52 2:57:29 3:05:17 3:06:26
20 853 Andreas Rabben Frøya og Hitra sykkelklubb 9:35:24 1:03:51 1:46:09 2:34:04 2:59:24 3:07:22 3:08:28
21 682 Magnus Bjerke Klubbløs 9:35:11 1:02:29 1:44:06 2:33:15 2:59:24 3:07:39 3:08:46
22 707 Robin Gabrielsen TVK 9:35:28 1:02:39 1:45:07 2:34:06 2:59:12 3:07:42 3:08:54
23 443 Stian Nordli Lørenskog CK 9:30:01 1:02:15 1:44:05 2:33:59 3:00:22 3:08:35 3:09:44
24 1208 Dag Rune Sandal KPIL 9:45:08 1:04:10 1:47:39 2:36:02 3:01:17 3:09:38 3:10:46
25 817 Petter Tiltnes If Frøy 9:35:10 1:02:39 1:46:21 2:36:06 3:02:04 3:10:31 3:11:38
26 906 Sigurd Solbrække Dybing Holmestrand sykkelklubb 9:40:29 1:03:06 1:45:53 2:34:45 3:01:41 3:10:45 3:12:02
27 1228 Kristian Søviknes Haram CK 9:45:21 1:04:03 1:47:12 2:36:44 3:02:52 3:12:01 3:13:09
28 2485 Bjørnar Saursaunet Sagene IF 10:20:07 1:04:00 1:46:56 2:37:09 3:03:31 3:12:25 3:13:35
29 700 Morten Engen Blaker Sykkel 9:35:16 1:02:26 1:46:17 2:38:56 3:04:36 3:12:57 3:14:03
30 4801 Pål Syversen Nes sp.kl. sykkel 9:35:19 1:03:55 1:48:13 2:38:29 3:04:32 3:13:20 3:14:29
31 391 Espen Hjortland Mandal CK, Umoe Mandal BIL 9:30:01 1:04:49 1:48:34 2:39:32 3:05:08 3:13:34 3:14:41
32 503 Børge Søvik Rauma Sykkelklubb 9:30:01 1:11:23 1:53:57 2:41:32 3:06:13 3:14:14 3:15:20
33 897 Amund Brudal Vingrom IL 9:40:11 1:03:37 1:47:56 2:40:06 3:05:55 3:14:44 3:15:51
34 711 Nicolai Gjertsen Team Gåping 9:35:24 1:02:56 1:48:10 2:40:43 3:06:32 3:14:44 3:15:53
35 789 Jørn Petter Kolås Ryen 9:35:17 1:04:22 1:49:01 2:40:49 3:06:39 3:14:56 3:16:01
36 953 Ole Reidar Lindsverk Svarstad il sykkel 9:40:15 1:05:10 1:49:45 2:42:02 3:07:08 3:15:04 3:16:06
37 5178 Kenneth Bye Storeslem 9:40:32 1:05:01 1:50:19 2:41:45 3:06:53 3:15:04 3:16:09
38 750 Ola Jørgen Klock Ottestad sk 9:35:16 1:04:23 1:49:03 2:40:49 3:06:54 3:15:20 3:16:24
39 1629 Are Sørensen Sandefjord sk 9:55:27 1:05:51 1:50:37 2:41:49 3:07:52 3:16:19 3:17:28
40 1028 Joakim Vidar Sund Leirfjord IL Terrengsykkel 9:40:09 1:03:25 1:48:17 2:40:57 3:07:25 3:16:36 3:17:47
41 371 Stian Granli Øyer-Tretten IF 9:30:01 1:01:04 1:43:14 2:37:57 3:06:06 3:17:01 3:18:10
42 893 Tor Ingar Botten 9:40:19 1:05:32 1:49:42 2:41:47 3:08:39 3:17:06 3:18:16
43 1231 Stian Thomassen Kolbotn SK 9:45:24 1:04:43 1:50:51 2:43:22 3:09:16 3:17:56 3:19:09
44 444 Kjell Gunnar Nyberg Nea CK 9:30:01 1:06:09 1:50:04 2:41:58 3:08:59 3:18:15 3:19:27
45 1163 Torgeir Nøkleby Kristiansen 9:45:31 1:07:03 1:51:53 2:43:28 3:09:27 3:18:19 3:19:33
46 1229 Veiko Saarestik Steinkjer CK 9:45:12 1:04:58 1:48:47 2:43:01 3:09:49 3:19:01 3:20:12
47 1200 Jan Henrik Olsnes 9:45:18 1:05:32 1:51:01 2:44:42 3:10:32 3:19:16 3:20:25
48 1053 Morten Furan Nea CK 9:40:16 1:05:23 1:52:51 2:44:36 3:11:08 3:19:47 3:20:55
49 1134 Anders Haukeli Skade, IL 9:45:31 1:06:37 1:51:54 2:44:30 3:10:46 3:19:54 3:21:09
50 4939 Vegar Lie Hvittingfoss Il 9:40:16 1:05:23 1:52:03 2:45:31 3:12:10 3:20:44 3:21:51
51 1230 Tesfit Tekle 9:45:35 1:05:19 1:50:10 2:41:26 3:09:18 3:21:14 3:22:32
52 1143 Frode Hovind Romeriksåsen SK 9:45:07 1:06:40 1:53:05 2:47:05 3:13:07 3:21:41 3:22:47
53 980 Per Marum 9:40:30 1:07:29 1:53:26 2:48:03 3:13:44 3:22:40 3:23:54
54 4020 Audun Wangensteen Bekkelaget SK 10:55:08 1:06:22 1:50:08 2:42:26 3:13:42 3:22:58 3:24:09
55 1121 Frode Gravelsæter Andebarkji TSK 9:45:25 1:04:35 1:48:29 2:38:47 3:15:10 3:23:43 3:24:52
56 1654 Sebastian Frizzo Team Jomaas 9:55:09 1:07:00 1:52:57 2:45:15 3:13:55 3:24:00 3:25:16
57 1631 Trond Are Thrana Eide IL 9:55:10 1:07:47 1:54:53 2:48:14 3:14:47 3:24:00 3:25:16
58 1809 Tor Sellevold Løten CK 10:00:09 1:06:35 1:53:38 2:48:50 3:15:55 3:24:46 3:25:58
59 479 Jan Harald Scholz BVCK/Team JHS Trefelling 9:30:01 1:08:41 1:53:34 2:49:29 3:16:05 3:25:14 3:26:30
60 1617 Hans Olav Skogstad Ottestad Il Sykkel 9:55:26 1:08:48 1:55:37 2:50:18 3:17:34 3:26:09 3:27:18
61 1461 Jens Haugland UNO-X Pro Cycling Team 9:50:34 1:09:56 1:57:30 2:51:47 3:17:57 3:26:21 3:27:27
62 1442 Stian Aaserud Lørenskog Sykkelklubb 9:50:28 1:10:02 1:56:27 2:51:30 3:18:08 3:27:02 3:28:10
63 989 Rune Nordgård Hurdal I.L 9:40:19 1:07:42 1:54:25 2:51:49 3:18:43 3:27:18 3:28:24
64 2247 Håkon Aas 10:10:11 1:08:27 1:54:23 2:49:35 3:17:53 3:27:14 3:28:25
65 1413 Ådne Skurdal 9:50:34 1:10:22 1:57:41 2:50:23 3:17:14 3:27:20 3:28:31
66 1244 Idar Auflem Øye Ørsta SK 9:45:11 1:08:03 1:54:55 2:50:31 3:18:15 3:27:24 3:28:36
67 1595 Simon Parkin 9:55:37 1:08:45 1:55:27 2:49:57 3:18:09 3:27:47 3:29:00
68 692 Christian Brenders Ullensaker CK 9:35:07 1:08:26 1:58:00 2:52:52 3:19:35 3:28:27 3:29:37
69 725 Reidar Heiberg Gruvelia SK 9:35:08 1:07:17 1:57:11 2:53:30 3:19:52 3:28:45 3:29:58
70 3992 Stian Sandness Jøssund I&UL 10:55:08 1:09:54 1:57:54 2:52:54 3:19:40 3:28:56 3:30:01
71 677 Marius Bekkevold Halden CK 9:35:22 1:09:55 1:58:33 2:54:57 3:20:25 3:29:06 3:30:15
72 1565 Henning Kårstad Nes ski/Gubbetrim.no 9:55:10 1:09:22 1:57:36 2:53:02 3:20:00 3:29:19 3:30:28
73 1437 Stein Erik Ødegård Raufoss og Gjøvik sykkelklubb 9:50:18 1:10:53 1:59:14 2:55:26 3:21:46 3:30:41 3:31:50
74 1791 Brynjar Odden 10:00:41 1:07:50 1:53:09 2:52:26 3:21:15 3:30:41 3:31:57
75 1469 Ole Weel ECIT 9:50:26 1:12:16 1:59:39 2:55:08 3:21:36 3:30:52 3:32:03
76 2539 Andris Jaugietis Vårsol Velo 10:20:16 1:10:40 1:58:28 2:56:06 3:22:44 3:31:43 3:32:56
77 1364 Sturla Winther Johnsen Brumunddal SK Team Krank 9:50:07 1:10:13 1:57:56 2:55:22 3:22:52 3:31:49 3:33:02
78 4821 Tor Erik Reinås Strandbygda il 9:55:34 1:07:49 1:54:27 2:48:48 3:15:05 3:32:15 3:33:26
79 4045 Knut Løberg Skarpeteig 10:55:06 1:06:26 1:54:54 2:54:53 3:23:49 3:33:25 3:34:37
80 3788 Morten Jakobsen Nordhordland SK 10:50:34 1:08:14 1:58:28 2:57:02 3:24:56 3:34:21 3:35:33
81 910 Henrik Olimb Team Gåping 9:40:10 1:05:45 1:52:56 2:51:42 3:24:41 3:34:17 3:35:34
82 506 Bjørn Herbrand Tretterud Andebarkji TSK 9:30:01 1:11:50 1:59:44 2:58:34 3:25:47 3:34:48 3:36:02
83 1307 Jon Terje Davidsen Milton Larvik Sportsklubb 9:50:34 1:10:55 2:00:14 2:58:15 3:25:54 3:34:59 3:36:08
84 1404 Kay-Roger Rydjord-Steiro Fannefjord SK 9:50:07 1:10:29 2:02:08 3:00:23 3:27:25 3:36:14 3:37:18
85 3882 Martin Baisgård Exit 10:55:34 1:16:09 2:05:46 3:01:33 3:29:45 3:39:32 3:40:43
86 4519 Joakim Berg Veien Tilbake 11:10:22 1:12:04 2:02:00 3:03:40 3:30:43 3:40:35 3:41:48
87 1846 Truls Woldum Aron SK 10:00:24 1:12:24 2:03:32 3:04:05 3:31:31 3:40:38 3:41:57
88 3793 Thomas O.S Ravnevand Søgne Cycleklubb 10:50:41 1:10:56 2:00:44 3:03:07 3:31:43 3:41:21 3:42:37
89 3842 Svein-Anders Steen-Skarsgard Andebarkji TSK 10:50:21 1:15:27 2:05:27 3:03:55 3:31:56 3:41:46 3:43:00
90 556 Frode Høyvik CKHaugaland 9:30:01 0:59:40 1:39:06 2:23:42 2:48:27 3:43:04
91 1315 Thomas Eikeland 9:50:26 1:13:25 2:04:23 3:05:04 3:32:12 3:42:05 3:43:19
92 1739 Lars-Erik Hovde Ford Fiesta Pro Cycling 10:00:19 1:12:28 2:03:37 3:03:44 3:32:40 3:42:27 3:43:40
93 2414 Johnny Skjærvold Leirfjord IL Terrengsykkel 10:15:25 1:13:52 2:05:15 3:04:17 3:32:27 3:42:29 3:43:48
94 2740 Marius Holten 10:25:12 1:16:30 2:06:40 3:05:29 3:33:55 3:43:02 3:44:16
95 1692 Christian Bohan Falken Sportsklubb 10:00:42 1:10:37 2:01:05 3:04:33 3:33:41 3:43:23 3:44:34
96 1293 Stian Blystad 9:50:28 1:11:56 2:03:05 3:04:14 3:33:52 3:44:34 3:45:53
97 1774 Rodrigo Moita Arendal CC 10:00:36 1:15:32 2:04:42 3:06:21 3:35:16 3:44:51 3:46:03
98 3778 Trond Nikolaisen Melhus Il Ski 10:50:41 1:14:00 2:02:39 3:05:07 3:35:10 3:45:28 3:46:51
99 3712 Øystein Eide-Fredriksen 10:50:39 1:13:59 2:04:42 3:04:48 3:35:25 3:45:28 3:46:52
100 4861 Gustav Lindeberg Gauldal SK 10:10:23 1:15:58 2:09:00 3:11:40 3:40:04 3:49:14 3:50:23
101 1407 Vegar Saghaug Kvinnherad Sykkelklubb 9:50:26 1:12:15 2:06:34 3:11:31 3:39:25 3:49:16 3:50:32
102 1436 Vegard Brude Wærås Syljuåsen 9:50:34 1:11:40 2:02:14 3:12:04 3:41:32 3:51:23 3:52:32
103 5175 Jørund Jenssen Creaky Joint CK 10:00:23 1:16:11 2:08:06 3:13:26 3:42:07 3:51:51 3:53:00
104 1786 Roger Nundal Kvinnherad Sykkelklubb 10:00:08 1:14:13 2:07:34 3:15:03 3:42:53 3:52:17 3:53:34
105 3861 Erik Amit Nordlie Tryvann CK 10:50:34 1:09:05 2:05:42 3:12:19 3:42:41 3:53:01 3:54:22
106 2290 Fredrik Øverby 10:15:38 1:17:27 2:09:51 3:14:10 3:44:12 3:54:25 3:55:41
107 1676 Rune P Bakken Ottadalen SK 10:00:19 1:16:16 2:10:40 3:16:51 3:46:47 3:56:38 3:57:46
108 4561 Lars Georgsen Team Combiwood Barkevik 10:20:40 1:19:42 2:13:49 3:17:21 3:47:23 3:56:36 3:57:53
109 2590 Trond Rismoen Solør Cykleklubb / Norske Backer AS 10:20:08 1:16:39 2:11:08 3:18:10 3:49:14 3:59:22 4:00:36
110 3041 Jon Matre Veien Tilbake 10:30:17 1:20:18 2:13:54 3:21:00 3:49:59 3:59:57 4:01:09
111 3055 Eivind Magnus Aarnes 10:30:12 1:20:37 2:16:35 3:21:16 3:51:04 4:01:28 4:02:50
112 2329 Thomas Hauglund Eidsvoll Sykkelklubb 10:15:31 1:17:49 2:12:51 3:22:16 3:52:36 4:02:35 4:03:59
113 3037 Knut Arne Saastad Eiker sykkelklubb 10:35:42 1:19:01 2:14:24 3:24:33 3:53:28 4:03:30 4:04:47
114 2921 Andreas Günther 10:30:38 1:24:12 2:21:42 3:25:14 3:55:15 4:05:37 4:07:01
115 4071 Martin Amundsen Toyota Material Handeling Norway 11:00:11 1:22:57 2:18:01 3:24:17 3:54:38 4:06:04 4:07:32
116 4694 Morten Larsen 11:10:48 1:19:56 2:16:30 3:25:50 3:55:25 4:06:29 4:07:51
117 2859 Kenth Hårsaker Onkel Carbon Ræcing 10:25:35 1:21:37 2:19:23 3:24:50 3:55:59 4:06:49 4:08:12
118 2863 Christian Johnsen Ellingard 10:25:26 1:23:07 2:20:59 3:26:17 3:56:35 4:07:00 4:08:21
119 2710 Thomas Ertresvåg 10:25:37 1:19:15 2:15:29 3:25:12 3:56:59 4:09:06 4:10:35
120 2154 Tore Karlstad Skjeberg Cykelklubb 10:10:19 1:18:09 2:13:53 3:25:38 4:00:01 4:09:56 4:11:10
121 2842 Bjørn Walter 10:25:19 1:19:04 2:17:21 3:29:40 3:59:18 4:09:46 4:11:11
122 3128 Martin Hansen Tofte Fremad IF 10:35:32 1:22:41 2:21:53 3:30:25 4:00:10 4:10:12 4:11:27
123 2573 Jose Monclus Torralba 10:20:09 1:23:09 2:20:57 3:30:20 4:00:22 4:10:22 4:11:42
124 2840 Joacim Johansen Team Dynamitt 10:25:47 1:23:33 2:22:15 3:31:45 4:01:44 4:12:15 4:13:30
125 4501 Dag Roar Lie 11:05:48 1:23:35 2:18:08 3:26:17 4:01:02 4:12:29 4:13:47
126 2343 Rasmus Stoumann Jensen 10:15:09 1:19:01 2:19:19 3:31:40 4:02:12 4:12:31 4:13:49
127 2686 Erik Magnus Berntsen Onkel Carbon Ræcing 10:25:37 1:21:36 2:19:21 3:28:30 4:00:32 4:12:31 4:13:53
128 2826 Frode Sæther Arti Læll 10:25:17 1:24:26 2:22:30 3:30:05 4:01:51 4:12:53 4:14:24
129 4059 Hans Petter Kirkerød Aremark 10:55:12 1:27:50 2:24:38 3:33:44 4:03:43 4:14:11 4:15:24
130 2790 Per Christian Orby 10:25:15 1:23:51 2:22:32 3:33:21 4:04:04 4:14:58 4:16:16
131 2397 Hans-Petter Ruud Team Fjelloppsyn 10:15:21 1:20:05 2:16:53 3:28:58 4:03:13 4:15:27 4:16:57
132 4242 Fred Simen Rafoss 11:00:17 1:18:26 2:15:23 3:36:56 4:06:23 4:16:47 4:18:14
133 4195 Benjamin Schork RSG Neckar-Odenwald e.V. 11:00:20 1:21:44 2:21:29 3:32:49 4:06:42 4:17:16 4:18:48
134 2161 Per Køste 10:10:35 1:15:23 2:11:58 3:35:13 4:06:48 4:17:37 4:19:01
135 1849 Kjell Arve Øyum Re Sykkelklubb 10:00:18 1:19:56 2:19:58 3:37:24 4:07:44 4:18:03 4:19:23
136 3770 André Lundaas 10:50:13 1:24:26 2:25:51 3:36:20 4:08:37 4:20:01 4:21:30
137 4938 Trygve Strand 10:30:35 1:28:51 2:28:12 3:42:27 4:13:51 4:24:23 4:25:34
138 4499 Janusz Buba 11:05:17 1:25:20 2:25:13 3:43:01 4:16:52 4:28:11 4:29:37
139 2693 Kai Inge Blankenborg 10:25:16 1:26:37 2:28:02 3:46:06 4:17:38 4:28:38 4:30:06
140 2743 Rune Johansen 10:25:45 1:30:13 2:31:21 3:48:24 4:20:13 4:30:26 4:31:46
141 2811 Even Andre Skarstein 10:25:36 1:24:54 2:26:41 3:48:05 4:19:41 4:31:03 4:32:29
142 4578 Fredrik Herbern Schjelle 11:10:12 1:30:51 2:32:10 3:44:33 4:19:33 4:31:19 4:32:46
143 2909 Vidar Fjerdrumsmoen 10:30:14 1:27:18 2:35:51 3:49:58 4:20:23 4:31:18 4:32:54
144 3302 Håvard Fjellstad VældreSykkelForening 10:40:13 1:28:49 2:30:29 3:51:25 4:23:58 4:36:03 4:37:30
145 3967 Daniel Lindberg 10:55:35 1:28:08 2:33:16 3:52:56 4:26:55 4:38:05 4:39:25
146 3111 Hans Robert Feldt 10:35:29 1:30:04 2:36:27 3:55:11 4:27:44 4:38:59 4:40:21
147 3096 HÅVARD DAVIDSEN 10:35:08 1:26:23 2:27:08 3:54:42 4:27:42 4:40:42 4:42:03
148 4379 Kjell Magne Larsen Kløfta IL 11:05:34 1:27:36 2:34:53 3:58:04 4:30:22 4:41:48 4:43:16
149 2864 Kent Andre Lierhagen Vang skiløperforening 10:25:35 1:37:14 2:38:49 3:55:37 4:29:04 4:41:45 4:43:17
150 3324 Christian Haursett Glåmdal SK 10:40:49 1:32:00 2:35:47 3:57:29 4:32:14 4:43:11 4:44:32
151 4097 Conrado Dizon Ecovis Ardur Tax 11:00:07 1:28:07 2:35:04 3:59:35 4:34:10 4:46:56 4:48:26
152 3835 Christian Finstad Handelsbanken BIL 10:50:56 1:31:18 2:34:56 3:54:16 4:32:32 4:46:47 4:48:28
153 3127 Bjørn Ketil Hamre Ellingard 10:35:47 1:29:48 2:32:11 3:48:39 4:21:54 4:47:09 4:48:39
154 4034 Torbjørn Hop 10:55:23 1:30:08 2:31:23 3:57:46 4:35:07 4:49:46 4:51:29
155 3076 Juan Benito @helttexas83 10:35:53 1:31:29 2:36:07 4:05:18 4:39:17 4:50:50 4:52:35
156 3794 Jan Egil Rugset Toyota Buskerud 10:50:52 1:38:53 2:46:10 4:05:38 4:40:13 4:51:53 4:53:31
157 4648 Christian Stensvold 11:10:16 1:24:19 2:33:55 4:07:17 4:40:47 4:52:50 4:54:21
158 4232 Christian Dalen 11:00:17 1:33:07 2:43:34 4:05:11 4:41:10 4:53:23 4:54:43
159 3138 Magnus Sempler Holte 10:35:42 1:33:24 2:37:25 4:06:20 4:41:08 4:53:20 4:55:18
160 3297 Lars Erik Drevsjømoen 10:40:31 1:35:50 2:42:07 4:12:02 4:46:08 4:57:41 4:59:04
161 2207 Vegar Røyset 10:40:52 1:45:15 2:50:50 4:18:34 4:47:49 4:58:28 4:59:43
162 4157 Morten Myhre Larsen Ellingard 11:00:43 1:37:37 2:42:34 4:08:04 4:46:26 4:59:54 5:01:24
163 3995 Jakob Schultz 10:55:15 1:30:42 2:25:42 3:45:02 4:40:28 4:59:49 5:01:38
164 3807 Asgeirr Slåtten Bilkompaniet Hamar 10:50:34 1:30:20 2:45:44 4:16:38 4:49:12 5:00:39 5:02:08
165 2905 Kjetil Ulvestrand IL Jardar 10:30:26 1:34:24 2:38:14 4:09:55 4:49:39 5:00:59 5:02:28
166 3045 Roald Undlien 10:30:18 1:48:22 2:54:00 4:14:02 4:49:35 5:01:38 5:03:11
167 4539 michael curtis 11:10:39 1:32:16 2:39:19 4:12:44 4:51:56 5:04:33 5:06:04
168 4557 Carl Øivind Hill Forsland Team Combiwood Barkevik 11:10:18 1:26:28 2:37:50 4:10:56 4:47:48 5:04:58 5:06:18
169 3319 Jan Erik Hamre 10:40:38 1:40:49 2:52:59 4:26:22 4:55:49 5:06:22 5:07:32
170 2677 Henry Arnesen Solør CK 10:25:28 1:35:32 2:41:46 4:20:46 4:54:47 5:06:30 5:08:02
171 3040 Petter Thorsen Dalane Sykleklubb 10:30:27 1:41:07 2:52:49 4:24:08 4:58:31 5:11:19 5:13:14
172 4790 Joachim Slommerud 10:55:20 1:36:42 2:48:49 4:27:55 5:00:37 5:13:29 5:14:54
173 3122 Kim Irvung Krutt og hantler IL 10:35:58 1:34:18 2:42:43 4:26:04 4:59:58 5:13:13 5:15:03
174 4764 Magnus Vemork Vemork sykkelklubb 10:35:58 1:34:11 2:42:46 4:26:07 5:00:02 5:13:22 5:15:04
175 4354 Lars Henriksen 11:05:46 1:41:13 2:59:47 4:39:51 5:17:39 5:30:42 5:32:21
176 2973 Morten Lindberg 10:30:23 1:44:14 3:00:23 4:41:25 5:18:17 5:31:02 5:32:25
177 3431 Henning Sørbønsveen 10:40:56 1:46:09 3:01:22 4:42:05 5:22:17 5:35:40 5:37:38
178 3314 Tom-Vidar Guneriussen Team Atlungstad Brenneri 10:40:56 1:46:26 3:01:24 4:42:18 5:22:13 5:35:46 5:37:38
179 4431 Jan Svensson Kungsbacka CK 11:05:30 1:44:26 3:05:10 4:50:44 5:29:31 5:43:49 5:45:32
180 3120 Lars Granerød 10:35:39 1:45:45 3:02:21 4:49:56 5:39:51 5:50:29 5:51:54
181 4603 Roy Lyeng Team Combiwood Barkevik 11:10:19 1:52:19 3:17:47 5:05:32 5:41:25 5:55:55 5:57:24
182 2339 Kenneth Hynne Nortura BIL 10:35:17 1:40:09 2:54:01 4:30:06 5:06:13 6:00:48 6:02:42
183 4238 Viggo Andre Søreng 11:00:34 1:49:40 3:14:13 5:14:14 5:48:17 6:01:36 6:03:05
184 4388 Roy Melum Jøssund I&UL 11:05:11 1:54:33 3:20:51 5:08:01 5:47:03 6:02:03 6:04:01
185 4488 Martin Helgesen Hevingen IL 11:05:22 1:55:57 3:22:42 5:14:41 6:02:02 6:20:00 6:22:07
186 3787 Thomas Paternoster 10:50:31 1:55:21 3:29:50 5:30:58 6:13:11 6:25:42 6:27:07
187 3723 Eirik Økland Gamme Eika Bil 10:50:33 2:50:52 3:58:38 5:35:27 6:13:34 6:27:37 6:29:29
188 3676 Pål Martin Andersen Eika Bil 10:50:34 2:29:42 3:49:40 5:35:26 6:13:35 6:27:40 6:29:29
189 4655 Torbjørn Thorsteinsson Veien Tilbake 11:10:57 2:07:21 3:45:36 5:36:09 6:15:16 6:29:52 6:31:31
190 3381 Fredrik Nilsen UiT BIL 10:40:47 2:02:54 3:31:47 5:28:12 6:10:20 6:30:01 6:31:40
191 2983 Erling Melvær Jardar IL 10:30:44 1:57:04 3:24:44 5:06:39 6:07:05 6:35:43 6:39:04
192 4704 Christer Bjur FIRE – Stiftelsen Ett Skritt Videre 11:10:30 2:25:41 4:13:01 5:55:29 6:44:54 7:03:38 7:06:11
193 4151 Arthur O.T. kvalheim øygarden 11:05:43 2:23:55 4:06:31 6:11:23 7:09:58 7:36:24 7:39:13
194 3972 Espen Moe 11:00:15 2:21:04 4:11:27 6:35:17 7:20:24 7:39:37 7:42:02
195 4104 Martin Eng 11:00:16 2:21:03 4:11:32 6:35:26 7:20:22 7:39:37 7:42:03
196 440 Øystein Kamperud 9:30:01 1:01:27 1:42:04 2:30:22
197 2448 Thomas Wæraas Romeriksåsen SK 10:15:08 1:27:13 2:30:49
198 2988 Magnus Myrheim 10:30:15 1:28:05 2:37:36
199 3304 Stein Gunder Lie Olsen Uno-X Mobility 10:40:26 2:13:49 3:43:26

Løypekart

Løypeprofil

Værvarsel

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere Birkebeinerrittet

Menn

År Navn Tid
2018 Norges flagg Erik Nordsæter Resell[15] 02.32.54
2017 Norges flagg Erik Nordsæter Resell[15] 02.28.20
2016 Norges flagg Åsmund Løvik[16] 02.37.17
2015 Norges flagg Carl Fredrik Hagen[17][18] 02.40.17
2014 Norges flagg Fredrik Wilmann 02.33.18
2013 Sveriges flagg Fredrik Ericsson 02.41.17
2012 Norges flagg Lars Ragnar Manengen 02.43.24
2011 Norges flagg Stian Remme 02.54.45
2010 Tysklands flagg Hannes Genze 02.57.04
2009 Sveits’ flagg Andreas Kugler 03.02.05
2008 Norges flagg Anders Hovdenes 02.40.50
2007 Italias flagg Massimo De Bertolis 02.52.29
2006 Norges flagg Lars Petter Nordhaug 02.43.08
2005 Sveits’ flagg Thomas Frischknecht 03.52.01

Kvinner

År Navn Tid
2017 Sveriges flagg Jennie Stenerhag[20] 03.03.13
2016 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå[21] 03.11.18
2015 Sveits’ flagg Ariane Kleinhans[22] 03.10.59
2014 Norges flagg Borghild Løvset 03.05.04
2013 Norges flagg Borghild Løvset 03.12.38
2012 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.06.42
2011 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.08.26
2010 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.19.45
2009 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå 03.27.02
2008 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.09.06
2007 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.24.43
2006 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.08.32
2005 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå 04.05.18

Historie

Birkebeinerrittet, populært kalt Birken, er et terrengsykkelløp mellom Rena og Håkons Hall i Lillehammer. Rittet har vært av varierende lengde: 82 km, 89 km, 94,6 km, 92 km og fra 2016 86 km. Traseen går for det meste på grusvei, i tillegg noe asfalt og partier med sti/traktorvei. Rittet ble arrangert første gang i 1993. Det er verdens største terrengsykkelritt målt etter antall deltagere med over 17000 deltakere i toppårene 2009–2012. I 2022 var deltakerantallet 4000.

I 1991/1992 kom idéen om et sykkelritt over fjellet fra Morten Østli, Snorre Moen og Tor Fredriksen. De tre lette fram en trasé, i hovedsak som den er i dag, og 11. september 1993 ble idéen til virkelighet. Terrengsykling var da i ferd med å etablere seg blant mosjonister og aktive syklister. Det første rittet i 1993 samlet 1327 deltakere. Interessen for rittet vokste for hvert år fram til toppåret 2010. Rittet har helt fra starten av hatt deltakerbegrensning. Startordning, klasseinndeling, premiering og utregning av maksimaltider er det samme som på Birkebeinerrennet.

Alle deltakere må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. 3,5 kilo skal som et symbol tilsvare vekten av kongssønnen Håkon Håkonsson, som ble båret over fjellet av de to birkebeinerne Torstein Skjevla og Skjervald Skrukka i 1205. Det er også krav til at sekken skal inneholde utstyr som kan være nyttig å ha på vei over fjellet (mat, drikke, klær, lappesaker etc).

Rittet er ett av verdens største terrengritt og samler nærmere 15.000 deltakere fordelt på selve Birkebeinerrittet, FredagsBirken (2008-2016), HalvBirken (fra 2015), UltraBirken sykkel (fra 2010), UngdomsBirken (fra 2006) og BarneBirken sykkel.

2005 ble UCI Mountainbike Marathon World Championship arrangert samme dag som Birkebeinerrittet. I 2010 ble UltraBirken arrangert for første gang, et 11 mil langt ritt med en mer teknisk og krevende løype enn Birkebeinerrittet.

Alle resultater