Sport på TV | Tour de France | OL Paris | Champions Chess Tour | U18 EM Friidrett | Landsskytterstevne| Alle resultater

Resultater Birkebeinerrittet M55-59 2023

Lignende saker

Resultater fra Birkebeinerrittet M55-59 som i 2023 arrangeres lørdag 26. august 2023.

Publisert 23. august 2023 i Resultater

Birkebeinerrittet M55-59 2023

Søk i startlistene

Liveresultater

Livetracker

Resultater alle klasser Birken 2023

Resultater

Pl Stnr Deltaker Klubb Start Bringbu Kvarstad Storåsen Birkebeineren Forvarsel Tid
1 546 Steffan Hartz Repshus Subaru Racing Bike Team 9:30:01 0:57:25 1:35:13 2:17:43 2:40:34 2:47:44 2:48:43
2 326 Espen Aune Stovnerkameratene 9:30:01 0:57:26 1:35:16 2:17:46 2:41:58 2:49:44 2:50:51
3 329 Jan Olav Beitmyren Team Merida 9:30:01 0:58:15 1:37:30 2:20:41 2:44:42 2:52:32 2:53:35
4 542 Stein Joks 9:30:01 0:58:24 1:37:32 2:21:29 2:46:05 2:54:21 2:55:29
5 354 Kjetil Elstad Lillehammer CK / Innlandet Fyl 9:30:01 0:59:35 1:40:24 2:26:03 2:50:29 2:58:08 2:59:12
6 366 Jon Arne Fossen Glitre offroad klubb 9:30:01 1:00:27 1:40:26 2:26:03 2:50:29 2:58:15 2:59:19
7 384 Espen Hansen Sand IL Terrengsykkel 9:30:01 0:59:30 1:39:08 2:25:58 2:50:31 2:58:26 2:59:32
8 468 Henning Røberg Nittedal IL 9:30:01 1:00:27 1:40:26 2:26:04 2:50:33 2:58:55 3:00:04
9 365 Eivind Fosheim CK Valdres 9:30:01 1:01:19 1:42:00 2:28:53 2:53:54 3:01:47 3:02:51
10 510 Frank-Roe Vasseng Subaru Racing Bike Team 9:30:01 1:01:01 1:42:00 2:28:50 2:53:49 3:01:46 3:02:52
11 459 Nils Henning Pettersen 9:30:01 1:01:03 1:42:01 2:28:51 2:53:51 3:01:52 3:02:58
12 430 Magne Loftesnes Forsvaret / Fet skiklubb 9:30:01 1:02:03 1:43:12 2:30:20 2:55:15 3:03:17 3:04:20
13 372 Rolf Kjetil Gulbrandsen Øystre Slidre il 9:30:01 1:02:21 1:43:10 2:29:53 2:55:17 3:03:39 3:04:48
14 689 Bjørn Botten Andebarkji TSK 9:35:26 1:02:04 1:43:53 2:30:28 2:55:25 3:03:36 3:04:48
15 850 Stig Heyerdahl 9:35:14 1:01:15 1:42:56 2:30:39 2:55:12 3:03:44 3:04:53
16 678 Bjørn Berge Holmestrand Sykkel Klubb 9:35:09 1:01:16 1:42:03 2:30:36 2:55:51 3:04:09 3:05:19
17 340 Jan Harald Bråthen Røa IL Sykkel 9:30:01 1:02:35 1:44:05 2:31:05 2:56:27 3:04:45 3:05:55
18 521 Geir Zachariassen Vang Skiløperforening sykkel 9:30:01 1:01:28 1:44:06 2:32:47 2:57:30 3:05:23 3:06:28
19 524 Geir Øvergård Trysil SK 9:30:01 0:59:42 1:40:25 2:32:01 2:57:34 3:06:07 3:07:19
20 333 Terje Bjerkrheim Høland Sykkel 9:30:01 1:02:08 1:44:06 2:32:47 2:58:41 3:07:02 3:08:11
21 388 Rune Haugland Kvinnherad Sykkelklubb 9:30:01 1:02:51 1:45:25 2:33:45 2:58:49 3:07:04 3:08:13
22 538 Kjetil Skau Monsen 9:30:01 1:02:05 1:44:06 2:33:10 2:58:42 3:07:04 3:08:14
23 381 Stein Halvorsen CK Elverum 9:30:01 1:02:45 1:45:26 2:33:43 2:58:42 3:07:16 3:08:29
24 483 Ben Erik Sira Ørsta SK 9:30:01 1:02:03 1:45:26 2:33:45 2:59:44 3:07:56 3:09:06
25 759 Bjørn Chr Larsen Bergen CK 9:35:27 1:02:41 1:45:11 2:32:22 2:59:01 3:08:15 3:09:29
26 374 Erlend Gundersen Ullensaker Sykkelklubb 9:30:01 1:02:43 1:46:26 2:35:23 3:00:23 3:09:01 3:10:14
27 826 Roger Vangsnes Equinor BIL 9:35:22 1:03:52 1:46:09 2:35:10 3:00:57 3:09:08 3:10:22
28 727 Kjetil Kviseth 9:35:11 1:02:59 1:45:24 2:34:21 2:59:57 3:09:33 3:10:42
29 469 Esben Rød Norodd 9:30:01 1:04:28 1:47:15 2:35:56 3:01:00 3:09:56 3:11:12
30 804 Erik Stanger Panzer 9:35:11 1:02:21 1:44:06 2:34:51 3:01:40 3:10:12 3:11:19
31 685 Terje Bjørnstadjordet 9:35:13 1:02:25 1:45:21 2:36:48 3:02:55 3:11:38 3:12:47
32 1054 Paal Austlid Asker Ck 9:40:12 1:03:32 1:47:52 2:38:12 3:03:29 3:12:03 3:13:07
33 528 Ole Thorbjørn Fodstad Eidsvoll SK 9:30:01 1:02:56 1:46:26 2:36:54 3:03:23 3:12:06 3:13:13
34 739 Inge Jenssen Tønberg ck/Hammerfest sk 9:35:08 1:02:59 1:46:24 2:38:31 3:04:44 3:13:43 3:15:00
35 909 Arild Eiken Haram CK 9:40:15 1:04:11 1:49:29 2:39:55 3:05:46 3:14:29 3:15:40
36 898 Kjell Ivar Brun Ottadalen sykkelklubb 9:40:10 1:03:37 1:47:56 2:40:05 3:05:53 3:14:35 3:15:44
37 811 Helge Sveen Forsvaret/CK Elverum 9:35:08 1:03:35 1:48:25 2:39:53 3:06:10 3:14:47 3:15:58
38 688 Geir Ola Botnan Siemens 9:35:15 1:04:23 1:49:03 2:40:49 3:06:56 3:14:55 3:15:58
39 1013 Harald Sjulstad 9:40:14 1:05:10 1:49:48 2:42:04 3:07:11 3:15:09 3:16:12
40 781 Hermod Olsen 9:35:08 1:04:34 1:49:10 2:40:55 3:06:56 3:15:14 3:16:23
41 837 Dagfinn Aas Fet Skiklubb 9:35:11 1:04:27 1:49:07 2:40:52 3:06:51 3:15:24 3:16:32
42 432 Wegar Løkken Raufoss & Gjøvik Sykkelklubb 9:30:01 1:02:33 1:47:29 2:39:54 3:06:21 3:15:22 3:16:36
43 807 Paal Strand Skogn Sykkel 9:35:21 1:03:32 1:48:12 2:40:06 3:06:50 3:15:31 3:16:40
44 1061 Håvard Midtsundstad Solør CK 9:40:22 1:04:37 1:49:21 2:41:02 3:07:06 3:15:34 3:16:41
45 756 Jarle Langbråten Sparebank 1 Utvikling 9:35:29 1:04:29 1:48:53 2:39:55 3:06:51 3:15:46 3:16:55
46 363 Svein Fjeldheim Brd Dahl 9:30:01 1:06:39 1:49:40 2:40:56 3:07:17 3:15:55 3:17:05
47 1002 Fred Gisle Pettersen Hustadvika sykkelklubb 9:40:24 1:05:01 1:49:35 2:41:54 3:08:16 3:16:51 3:17:59
48 912 Gøran Elvestad Bodø Terrengsykkel klubb 9:40:26 1:05:33 1:51:49 2:41:49 3:08:35 3:17:28 3:18:38
49 710 Steinar Gilberg Kirkenes CK 9:35:19 1:06:19 1:51:59 2:43:06 3:09:36 3:18:24 3:19:38
50 1085 Jan Olav Bjørdal Ørsta SK 9:45:28 1:05:01 1:50:51 2:44:12 3:10:19 3:18:45 3:20:02
51 5184 Bjørn Olav Røstad LAND CK 9:40:22 1:05:13 1:49:24 2:44:03 3:10:40 3:19:38 3:20:53
52 1011 Jørn Schrøder 9:40:19 1:07:43 1:52:54 2:44:55 3:11:08 3:19:45 3:20:56
53 1038 Frode Espen Wannebo Oslo kommune BIL 9:40:16 1:05:10 1:49:46 2:43:23 3:10:48 3:19:46 3:20:59
54 1467 Tor Håbrekke Jardar IL 9:50:08 1:08:07 1:53:44 2:45:25 3:11:41 3:20:07 3:21:14
55 1012 Knut Egil Silseth Eide IL 9:40:10 1:05:26 1:50:53 2:45:00 3:11:22 3:20:13 3:21:26
56 379 Ketil Hagen Trondheim 9:30:01 1:04:53 1:50:37 2:45:02 3:12:19 3:21:18 3:22:34
57 1259 Vidar Eine 9:45:28 1:06:20 1:51:56 2:46:12 3:12:45 3:21:25 3:22:34
58 1026 Jan Strand Stiftstaden SK 9:40:12 1:05:29 1:52:07 2:45:43 3:12:46 3:21:37 3:22:47
59 1125 Roar Hagen Stiftstaden 9:45:27 1:07:53 1:53:50 2:46:19 3:12:51 3:21:40 3:22:47
60 1122 Ketil Gromstad 9:45:16 1:06:54 1:52:56 2:46:55 3:13:00 3:21:40 3:22:49
61 969 Jan-Ivar Lillebråten Ottadalen sykkelklubb 9:40:23 1:05:30 1:51:54 2:45:33 3:12:37 3:21:42 3:22:58
62 1204 Trond Risvik Glitre offroad 9:45:28 1:05:28 1:52:46 2:45:51 3:12:51 3:21:49 3:23:01
63 796 Frode Skjemstad EIKER CK 9:35:24 1:07:19 1:53:05 2:47:10 3:13:26 3:21:59 3:23:09
64 805 Per Magne Stenseng Brumunddal SK 9:35:14 1:05:04 1:51:10 2:45:53 3:12:57 3:22:07 3:23:21
65 983 Halvard Moe Team Gåping/Ørsta Sykkelklubb 9:40:29 1:06:49 1:52:19 2:45:10 3:12:37 3:22:01 3:23:23
66 1246 Trond Aarstad Glåmdal SK 9:45:07 1:07:04 1:53:08 2:47:24 3:13:50 3:22:29 3:23:40
67 929 Øyvind Akselsen Sarpsborg sykleklubb 9:40:12 1:07:57 1:53:43 2:48:22 3:14:29 3:22:46 3:23:52
68 1003 Torbjørn Randen Ottadalen SK 9:40:12 1:05:42 1:52:03 2:47:39 3:14:04 3:22:56 3:24:09
69 942 Jan Hovde Brumunddal SK 9:40:09 1:05:28 1:51:20 2:45:47 3:13:53 3:23:10 3:24:21
70 823 Harald Harsson Asker CK / Elopak BIL / Celtic SCN 9:35:17 1:07:33 1:53:09 2:47:19 3:14:23 3:23:11 3:24:22
71 1014 Per Gunnar Sjulstad Svarstad Sykkel 9:40:15 1:06:58 1:52:54 2:47:30 3:14:37 3:23:19 3:24:32
72 1548 Christian Jomaas Fossum IF 9:55:09 1:07:02 1:52:59 2:45:16 3:13:55 3:23:58 3:25:15
73 1462 Erik Solberg Drøbak-Frogn IL 9:50:15 1:09:24 1:55:17 2:47:08 3:14:46 3:24:08 3:25:24
74 1236 Per Ståle Vågene Flora Ck 9:45:20 1:07:15 1:54:59 2:49:04 3:15:23 3:24:14 3:25:24
75 1117 Jarle Gjerde Caverion 9:45:12 1:08:00 1:54:55 2:49:17 3:15:31 3:24:18 3:25:24
76 1260 Jarle Kristiansen Team Rynkeby Oslo 9:45:20 1:07:15 1:52:52 2:47:41 3:15:25 3:24:24 3:25:34
77 1196 Jon Odenrud Team Kjukkas 9:45:28 1:07:43 1:54:36 2:49:27 3:15:32 3:24:24 3:25:35
78 755 Tore Kroknes Hustadvika SK/Humbil 9:35:10 1:04:43 1:51:12 2:47:28 3:15:24 3:24:27 3:25:36
79 946 Bjørn Ole Inglingstad Skullerud Sportsklubb Hero 9:40:11 1:06:59 1:54:34 2:50:04 3:16:09 3:24:41 3:25:49
80 832 Stein Hallvard Wollheim LAND CK 9:35:22 1:07:57 1:54:42 2:49:51 3:16:06 3:24:44 3:25:56
81 1008 Truls Raastad Lyn Ski 9:40:19 1:07:44 1:55:55 2:50:02 3:16:38 3:25:06 3:26:16
82 1153 Lasse Kjenner Eiker Kvikk CK 9:45:31 1:07:19 1:54:05 2:50:20 3:16:42 3:25:19 3:26:29
83 504 Sveinung Talberg Rauma Sykkelklubb 9:30:01 1:11:23 1:56:25 2:50:01 3:16:36 3:25:33 3:26:44
84 902 Pål Anders Dahl NTE BIL 9:40:19 1:07:49 1:55:59 2:49:39 3:16:36 3:25:36 3:26:44
85 1115 Jon Erland Fløgstad Moss Cykleklubb / MOPIL 9:45:13 1:07:00 1:54:04 2:50:49 3:17:00 3:25:40 3:26:49
86 881 Per Kristian Berge TVK 9:40:17 1:08:39 1:56:04 2:49:59 3:16:41 3:25:41 3:26:57
87 1151 Jøran Karenstuen Vinstra IL 9:45:10 1:07:40 1:54:10 2:49:31 3:16:49 3:25:51 3:27:02
88 1255 Per Olav Bakken Toten-Kranken 9:45:18 1:07:49 1:54:33 2:50:26 3:16:57 3:26:02 3:27:16
89 1048 Tore Øygard CK Nittedal 9:40:26 1:08:57 1:55:49 2:51:20 3:17:47 3:26:21 3:27:27
90 1023 Henry Stokke 9:40:15 1:08:36 1:56:04 2:50:12 3:17:03 3:26:16 3:27:29
91 1287 Espen Bergsland Stiftstaden 9:50:10 1:10:10 1:56:49 2:50:46 3:17:34 3:26:27 3:27:36
92 1266 Morten Øygard Sandviken CK 9:45:09 1:07:44 1:54:42 2:51:16 3:18:23 3:27:08 3:28:14
93 1144 Ståle Høstmark Hustadvika SK 9:45:25 1:08:07 1:54:40 2:50:14 3:17:49 3:27:12 3:28:25
94 1283 Per Magnus Berdal Valldal IL 9:50:15 1:09:01 1:56:41 2:52:07 3:18:34 3:27:32 3:28:40
95 1084 Finn Bjormyr Team Kjukkas 9:55:41 1:10:01 1:56:27 2:50:48 3:18:03 3:27:34 3:28:50
96 1472 Øivind Andersen-Gott Skullerud 9:55:15 1:08:31 1:56:30 2:51:44 3:18:54 3:28:04 3:29:12
97 1326 Leif Grimsmo SINTEF BIL 9:50:09 1:08:05 1:53:42 2:48:38 3:16:44 3:27:46 3:29:14
98 1132 Bjørn Egil Hauge Aure IL 9:45:23 1:08:22 1:55:58 2:52:01 3:19:16 3:28:28 3:29:37
99 1092 Morten Breili 9:45:17 1:07:56 1:55:35 2:51:17 3:19:07 3:28:25 3:29:40
100 1666 Erik Sønsterud SK Rye 9:55:18 1:09:01 1:57:30 2:52:39 3:19:19 3:28:25 3:29:40
101 1596 Rune Pettersen AkerSolutions 9:55:18 1:08:38 1:55:45 2:50:26 3:18:32 3:28:21 3:29:43
102 1093 Per Einar Bugten Drøbak Frogn IL 9:45:32 1:08:31 1:55:49 2:51:58 3:19:22 3:28:50 3:30:06
103 1100 Runar Danielsen Røros il 9:45:15 1:09:08 1:56:56 2:51:42 3:19:29 3:28:53 3:30:07
104 851 Bjørn Hovde LAND CK 9:35:22 1:06:07 1:51:17 2:51:27 3:19:40 3:29:09 3:30:22
105 871 Tor Amundsen Nes SK 9:40:33 1:08:52 1:56:52 2:54:37 3:21:16 3:29:30 3:30:31
106 1424 Alexander Sveinung Tønsberg CK 9:50:11 1:10:04 1:56:49 2:53:25 3:20:30 3:29:44 3:30:58
107 1480 Svein Fjeld 9:55:41 1:11:14 1:58:06 2:54:08 3:20:51 3:30:02 3:31:09
108 1803 Tore Røsvoll Bygger’n 10:00:10 1:09:56 1:57:09 2:52:36 3:20:09 3:29:52 3:31:11
109 1324 Trond Georg Mala Glitre offroad klubb 9:50:07 1:08:16 1:55:43 2:53:02 3:20:38 3:30:09 3:31:19
110 1052 Steinar Aasnæss Krokskogen CK 9:40:25 1:11:25 1:57:51 2:54:22 3:21:28 3:30:23 3:31:34
111 1395 Bjørnar Sollie Pedersen Eidsvoll Sykkelklubb 9:50:25 1:10:08 1:58:30 2:53:46 3:21:16 3:30:30 3:31:38
112 1207 Morten Rønning Stiftstaden SK 9:45:26 1:10:24 1:58:25 2:55:15 3:22:16 3:30:56 3:32:08
113 1602 Frank Sverre Rognli Røyken CK 9:55:09 1:10:58 1:57:39 2:53:14 3:21:16 3:30:50 3:32:10
114 1183 Geir Christian Melen Heming 9:45:13 1:09:32 1:56:56 2:53:36 3:21:34 3:31:03 3:32:15
115 1415 Tormod Snekkermoen Glåmdal SK 9:50:26 1:11:56 1:58:59 2:54:34 3:21:42 3:31:08 3:32:19
116 1597 Håvard Ramstad Team Foss 9:55:19 1:09:44 1:57:30 2:54:29 3:22:00 3:31:14 3:32:27
117 1401 Bjarne Robberstad Nordhordland SK 9:50:13 1:12:54 2:00:51 2:54:39 3:21:53 3:31:29 3:32:43
118 1513 Torbjørn Frøland ørskog il sykkel 9:55:24 1:10:41 1:59:37 2:56:32 3:23:31 3:32:24 3:33:31
119 1106 Harry Eide TVK 9:45:17 1:09:57 1:57:32 2:56:02 3:23:15 3:32:23 3:33:34
120 1681 Gunnar Bekkevold Høland Sykkel 10:00:35 1:11:57 2:01:08 2:57:08 3:23:15 3:32:35 3:33:45
121 1181 Phil Matthews Telenor BIL / Rye 9:45:12 1:09:25 1:57:00 2:55:30 3:23:32 3:32:43 3:33:59
122 1165 Pål Morten Krågebakk Marlink 9:45:27 1:14:47 2:01:08 2:56:54 3:23:43 3:32:48 3:34:00
123 1781 Roy Nesholen Norsk Tipping 10:00:11 1:09:50 1:58:36 2:56:06 3:23:32 3:33:00 3:34:07
124 1470 Jan-Ivar Fløtnes 9:50:28 1:10:07 1:59:33 2:57:34 3:24:11 3:33:08 3:34:16
125 1391 Lars Birger Nielsen Follo SK/DNB 9:50:11 1:10:30 1:59:25 2:55:46 3:23:44 3:33:16 3:34:30
126 1082 Arnt Inge Berget Bodø cykleklubb 9:45:21 1:09:30 1:57:32 2:55:03 3:23:23 3:33:15 3:34:31
127 1137 Stig Hernholm Skagerrak Sportsklubb 9:45:14 1:09:19 1:56:54 2:53:49 3:21:33 3:33:15 3:34:44
128 1557 Bjørn Kleveland 9:55:39 1:09:45 1:58:09 2:57:02 3:24:30 3:33:38 3:34:46
129 1188 Jan Møllerhaug Isfjorden IL 9:45:27 1:07:56 1:57:08 2:56:01 3:23:38 3:33:30 3:34:49
130 1213 Sigmund Skar Naprapatlandslaget Skien 9:45:30 1:09:03 1:56:43 2:52:43 3:23:16 3:33:33 3:34:57
131 1009 Tom Arild Sandbakk DNB/Svire IL 9:40:26 1:10:09 1:58:34 2:56:32 3:24:00 3:33:40 3:34:57
132 2184 Jan Otto Nordeng LAND CK 10:10:25 1:08:24 1:57:26 2:57:14 3:24:31 3:34:02 3:35:11
133 1348 Johan Chr. Hovland Hafslund 9:50:11 1:07:55 1:54:27 2:53:17 3:23:04 3:33:57 3:35:17
134 1823 Erik Syvertsen RunarExpressen 10:00:08 1:10:56 2:00:14 2:55:49 3:23:49 3:34:05 3:35:23
135 1080 Steinar Benum Mosjøen og Omegn Cycleklubb 9:45:09 1:10:05 2:00:37 2:57:08 3:25:27 3:34:19 3:35:32
136 1355 Bjørn Instanes 9:50:31 1:10:56 2:00:03 2:57:27 3:25:15 3:34:29 3:35:42
137 1344 Geir Holmsen Stovnerkameratene 9:50:08 1:09:03 1:55:55 2:54:04 3:23:54 3:34:16 3:35:43
138 1111 Hans-Jørgen Engen Nitelva CK 9:45:26 1:12:45 2:02:39 2:59:54 3:26:09 3:34:56 3:36:05
139 1135 Eivind Heggedal 9:45:30 1:12:16 2:00:21 2:57:26 3:25:13 3:34:52 3:36:09
140 4804 Jørgen Røvig Soon CK 9:35:25 1:10:08 2:00:55 2:59:22 3:26:27 3:35:24 3:36:36
141 1402 Kjell Rogdaberg Skogn IL Sykkel 9:50:33 1:13:15 2:01:33 2:58:31 3:25:59 3:35:28 3:36:42
142 1504 Lars Daniel Erichsen Fevik OCC 9:55:16 1:08:37 1:56:59 2:56:46 3:25:57 3:35:52 3:37:08
143 2073 Robert Aksnes 10:10:09 1:10:23 1:58:24 2:57:31 3:26:36 3:35:56 3:37:10
144 1409 Leif Inge Skare Ørsta SK 9:50:13 1:10:27 2:00:52 2:59:35 3:27:06 3:36:23 3:37:35
145 1430 Terje Thorstensen Konnerud IL 9:50:25 1:09:50 1:59:28 2:58:49 3:27:10 3:36:33 3:37:44
146 1736 Erik B Holm 10:00:15 1:09:51 1:58:34 2:57:32 3:26:17 3:36:26 3:37:47
147 1270 Kjetil Høsøien Moss CK 9:45:23 1:11:54 2:01:38 3:00:33 3:27:39 3:36:39 3:37:53
148 1663 Trond Røe Fjellfoten SK 9:55:27 1:11:48 2:01:55 2:59:57 3:27:10 3:36:50 3:37:59
149 1416 Jens Øyvind Solheim Sparebank1 Østlandet 9:50:11 1:12:41 2:01:50 2:59:35 3:27:08 3:36:51 3:38:08
150 1366 Håvard Kalvåg Team VFL 9:50:37 1:13:58 2:02:54 3:01:09 3:28:12 3:37:12 3:38:23
151 1572 Carl Fredrik Lindeman 9:55:40 1:10:38 2:01:22 2:58:10 3:26:40 3:37:04 3:38:24
152 1458 Egil Unnerud Smaalenene SK 9:50:39 1:13:55 2:02:54 3:01:07 3:28:15 3:37:23 3:38:35
153 714 Jan Gulbrandsen EIKER CK 9:35:18 1:14:02 2:03:41 3:03:32 3:29:06 3:37:32 3:38:40
154 1411 Alf Skjelstad 9:50:16 1:11:47 1:59:53 2:58:26 3:27:29 3:37:31 3:38:47
155 3867 Kenneth Alvær Equinor 10:50:16 1:11:29 2:02:46 2:59:56 3:27:14 3:37:37 3:38:52
156 4468 Erik Nickelsen Mandagsklubben Ski & Sykkel 11:05:07 1:11:41 2:05:33 2:57:15 3:26:35 3:37:10 3:39:01
157 1575 Magne Lund Kontorleverandøren Hamar 9:55:24 1:13:17 2:01:38 2:59:49 3:28:19 3:37:51 3:39:04
158 1340 Jo-André Herje Rauma sk 9:50:36 1:11:56 2:02:09 3:01:08 3:28:17 3:37:55 3:39:08
159 1398 Ketil Pettersen Stiftstaden SK 9:50:17 1:11:11 2:02:39 3:01:31 3:28:40 3:38:04 3:39:20
160 1853 Trond Jacobsen CK Haugaland / Åkra sykkelgruppe / Equinor Kårstø 10:00:34 1:16:45 2:07:08 3:02:49 3:29:12 3:38:17 3:39:30
161 1621 Svein Olav Stranden Andebarkji TSK 9:55:18 1:10:14 1:59:18 2:57:30 3:27:12 3:38:25 3:39:36
162 1185 Jostein Merkesdal Vigesaa sykleklubb 9:45:16 1:12:30 2:01:47 3:00:42 3:28:53 3:38:25 3:39:45
163 1161 Kjetil Kristiansen Ceres 9:45:20 1:12:29 2:01:46 3:01:14 3:28:50 3:38:33 3:39:49
164 1475 Ole Kristian Arntsen Sula sk 9:55:16 1:10:56 2:01:21 3:00:17 3:28:29 3:38:40 3:39:52
165 1256 Sverre Berg Driv 9:45:28 1:10:56 2:01:31 3:01:04 3:29:42 3:38:40 3:39:52
166 1168 Dag-Erik Larsen 9:45:16 1:09:59 2:01:47 3:01:13 3:29:20 3:38:43 3:39:55
167 1632 Stein-Ivar Tobiassen Sirma il 9:55:35 1:13:41 2:04:12 3:02:26 3:29:49 3:39:01 3:40:12
168 1072 Anders Hagen 9:45:19 1:12:00 2:03:37 3:03:25 3:30:25 3:39:23 3:40:36
169 1779 Steinar Mads Mysen GK Norge BIL 10:00:25 1:13:30 2:03:46 3:01:48 3:29:47 3:39:33 3:40:51
170 1630 Odd-Jonny Telseth Ørsta SK 9:55:20 1:12:44 2:03:30 3:01:36 3:30:06 3:39:49 3:41:04
171 1729 Øyvind Hartveit Møller Eiendom 10:00:26 1:15:27 2:04:17 3:02:40 3:30:28 3:40:04 3:41:15
172 1107 Svein Ove Ekse 9:45:21 1:08:11 1:54:57 2:49:21 3:31:07 3:40:20 3:41:35
173 1650 Hans Petter Aas 9:55:25 1:11:05 2:01:03 3:01:47 3:30:16 3:40:36 3:41:55
174 2439 Kjell Arne Vaka CK Henie 10:15:15 1:15:43 2:05:23 3:02:11 3:30:56 3:40:46 3:42:03
175 1585 Geir Are Nautnes Molde CK 9:55:20 1:11:38 2:03:30 3:03:59 3:31:53 3:41:11 3:42:20
176 1289 Per Birkeland Norske Shell 9:50:19 1:14:04 2:05:02 3:04:32 3:31:31 3:41:08 3:42:24
177 1627 Hans Sætren Sandane sykkelklubb 9:55:11 1:10:23 2:00:55 3:01:46 3:30:19 3:41:12 3:42:33
178 5199 Ståle Hamnes Lillehammer Skiklub – Team Mosetertoppen Skiline – Norconsult 9:55:23 1:12:44 2:04:26 3:04:10 3:32:05 3:41:22 3:42:36
179 1039 Runar Warholm Eiker ck/ABB bil 9:40:19 1:13:05 2:03:56 3:02:46 3:31:56 3:41:51 3:43:04
180 2281 Arve Austad Lørenskog CK 10:15:16 1:13:55 2:05:26 3:04:51 3:32:48 3:41:57 3:43:05
181 1510 Ole Morten Fossen Kragerø SK 9:55:16 1:12:35 2:02:09 3:02:59 3:32:03 3:41:56 3:43:16
182 1380 Jon-Ivar Lund SK Rye 9:50:07 1:12:13 2:02:39 3:02:52 3:31:52 3:42:03 3:43:19
183 1800 Aslak Runde Advokatfirmaet Thallaug 10:00:36 1:14:51 2:04:52 3:04:14 3:32:51 3:42:19 3:43:34
184 1773 Morten Moe Namdal SK 10:00:29 1:11:52 2:01:06 3:01:38 3:31:33 3:42:20 3:43:42
185 2260 Pål Markus Berg Moss CK / Rye 15 10:10:10 1:13:53 2:05:15 3:05:32 3:33:23 3:42:40 3:43:53
186 1727 Rune Hansen 10:00:36 1:14:47 2:06:40 3:04:19 3:32:55 3:42:51 3:44:08
187 2959 Kai-Erik Karlsen Jardar IL 10:30:12 1:15:02 2:04:03 3:03:59 3:33:16 3:42:52 3:44:08
188 1870 Øyvind Woll CK Nittedal 10:00:23 1:11:51 2:01:44 3:03:48 3:33:12 3:42:53 3:44:12
189 1102 Per-Erik Drønen Farsund Sykleklubb 9:45:16 1:09:18 2:00:29 3:03:19 3:32:57 3:43:01 3:44:17
190 1582 Rolf Endre Moen 9:55:22 1:12:52 2:04:28 3:04:20 3:32:48 3:43:02 3:44:18
191 926 Einar Grimstad Lillehammer cykleklubb 9:40:32 1:15:16 2:05:15 3:04:57 3:34:07 3:43:40 3:44:59
192 1728 Stig Hanssen Tromsø CK 10:00:19 1:13:46 2:05:10 3:06:04 3:34:10 3:43:49 3:45:04
193 1644 Bjørn Warmdal Ranheim 9:55:11 1:14:35 2:04:42 3:04:00 3:33:27 3:44:03 3:45:28
194 1487 Jarle Rønning Ottestad Sykkel 9:55:23 1:14:38 2:04:31 3:04:54 3:34:24 3:44:22 3:45:40
195 1782 Christen Ness 10:00:16 1:12:00 2:01:19 3:03:30 3:35:01 3:44:45 3:46:04
196 2097 Egil Brenden Åsmarka 10:10:12 1:16:21 2:08:24 3:06:54 3:35:15 3:44:58 3:46:12
197 2210 Lars Seim 10:10:19 1:10:57 2:05:12 3:07:01 3:35:47 3:45:42 3:47:03
198 1793 Per Jan Osdal Sula sk 10:00:12 1:13:21 2:04:46 3:06:23 3:35:53 3:45:51 3:47:05
199 2173 Bjørn Mathisen 10:10:08 1:13:20 2:05:30 3:08:36 3:36:54 3:46:16 3:47:28
200 2262 Robert Fagersand Bærum BOC 10:10:12 1:15:08 2:07:14 3:08:49 3:36:49 3:46:14 3:47:29
201 1292 Jan Blomli Ranheim sykkel/Telenor 9:50:09 1:13:40 2:05:59 3:08:29 3:37:23 3:47:09 3:48:24
202 2411 Dag Skarsgård Røa 10:15:08 1:14:19 2:05:34 3:07:25 3:36:47 3:47:14 3:48:36
203 1703 Kjetil Eik Gruvelia SK 10:00:10 1:13:37 2:05:36 3:08:48 3:37:57 3:47:30 3:48:41
204 1494 Emsud Dzelatic Flora Ck 9:55:14 1:12:55 2:04:37 3:05:16 3:36:18 3:47:27 3:48:55
205 1648 Ivars Zvirbulis Molde CK 9:55:19 1:14:21 2:06:14 3:10:10 3:38:17 3:47:46 3:48:55
206 1761 Stein De Lange Team VFL 10:00:24 1:13:15 2:04:55 3:10:32 3:38:46 3:47:55 3:49:02
207 1734 Kurt Andre Henriksen Plussreiser 10:00:30 1:14:14 2:06:24 3:07:49 3:37:50 3:47:47 3:49:06
208 2225 Trond Svendby 10:10:14 1:14:33 2:07:13 3:09:53 3:38:59 3:48:35 3:49:46
209 1083 Johan Petter Bergin Namdal 9:45:21 1:12:31 2:06:59 3:10:04 3:38:46 3:48:36 3:49:59
210 1291 Roy-Erik Blakarstugun ESK 9:50:28 1:15:19 2:08:30 3:10:27 3:39:27 3:49:05 3:50:14
211 2082 John Ivar Benjaminsen Ranheim sykkel/ Telenor 10:10:12 1:15:01 2:08:33 3:11:51 3:40:14 3:49:51 3:51:10
212 1520 Per Grøan Lillehammer Skiklub 9:55:10 1:16:27 2:07:15 3:10:30 3:40:27 3:50:14 3:51:31
213 1805 Kjell Sandal Ottestad IL 10:00:22 1:14:33 2:06:58 3:08:38 3:38:54 3:50:10 3:51:32
214 1817 Øyvind Stevenson Lørenskog CK 10:00:30 1:14:56 2:07:19 3:13:00 3:41:16 3:50:36 3:51:50
215 1317 Asbjørn Ekroll Ålesund 9:50:25 1:15:03 2:08:33 3:09:20 3:40:19 3:50:40 3:51:58
216 1748 Finn-Arne Johansen Grimstad SK 10:00:31 1:16:11 2:07:33 3:11:23 3:40:58 3:51:20 3:52:39
217 1239 Lars Wilskog CK Nittedal 9:45:19 1:17:57 2:12:04 3:14:15 3:42:03 3:51:32 3:52:42
218 1787 Tollef Nyberg SK Rye 10:00:07 1:17:06 2:10:54 3:13:47 3:42:22 3:52:16 3:53:31
219 1593 Arild Orvedal VIK IL 9:55:32 1:12:54 2:05:42 3:12:49 3:42:43 3:52:47 3:54:04
220 3943 Lars Holter Bodø Gubbetrim 10:55:22 1:14:41 2:05:59 3:05:55 3:34:23 3:52:06 3:54:08
221 2075 Håvard Amundgård 10:10:35 1:17:39 2:12:01 3:15:02 3:43:34 3:53:07 3:54:23
222 2139 Rune Hovde Ørsta SK 10:10:16 1:17:31 2:11:40 3:15:40 3:43:31 3:53:13 3:54:25
223 2227 Even Sylta Nordhordland SK 10:10:17 1:18:08 2:12:24 3:15:06 3:43:29 3:53:12 3:54:27
224 2152 Bahram Kamp Bergen CK 10:10:11 1:16:51 2:11:42 3:15:12 3:43:36 3:53:23 3:54:37
225 1684 Leif Roger Bergheim Trollheimen 10:00:22 1:15:53 2:09:54 3:13:40 3:43:29 3:53:47 3:55:12
226 1726 Bjørn Hansen 10:00:17 1:18:30 2:11:26 3:14:19 3:43:15 3:53:49 3:55:14
227 1271 Kai Gustav Almeli Feiring IL 9:50:33 1:15:38 2:09:17 3:15:06 3:43:56 3:54:07 3:55:27
228 2895 Thomas Chytra Stiftstaden Sykkelklubb 10:30:33 1:13:05 2:05:48 3:09:22 3:43:08 3:54:45 3:56:13
229 2133 Arill Hines Namdal Sykkelklubb 10:10:39 1:17:21 2:12:10 3:16:49 3:45:39 3:55:14 3:56:23
230 2381 Tore Nerli Hansen 10:15:20 1:18:42 2:12:56 3:15:02 3:44:51 3:55:03 3:56:25
231 3036 Peter Svelander Jardar IL 10:30:20 1:21:43 2:13:52 3:17:29 3:46:02 3:55:56 3:57:08
232 3802 Geir Skogby Vegårshei Il 10:50:11 1:17:04 2:10:03 3:14:39 3:45:29 3:55:51 3:57:10
233 1500 Bjørn Enerud Spenst Sande 9:55:31 1:20:05 2:13:18 3:16:14 3:46:11 3:56:01 3:57:22
234 2106 Odd-Harald Danielsen SulaSK 10:10:38 1:18:12 2:13:43 3:16:57 3:46:36 3:56:18 3:57:32
235 1738 Rune Horgen Flora Ck 10:00:22 1:20:08 2:13:11 3:16:21 3:45:53 3:56:15 3:57:40
236 2471 Erik Andersen Ottestad Sykkel 10:20:21 1:16:30 2:09:15 3:15:47 3:45:34 3:56:32 3:57:55
237 2221 Andrè Stensrud Veien Tilbake 10:10:23 1:19:08 2:13:49 3:17:17 3:47:13 3:57:44 3:59:05
238 2845 Bjørn Westre 10:25:20 1:18:20 2:12:18 3:16:14 3:47:14 3:57:49 3:59:09
239 1802 John G. Rørnes Harstad CK 10:00:14 1:18:15 2:10:16 3:16:02 3:47:33 3:58:03 3:59:25
240 2192 Dagfinn Pedersen Bilia Lillehammer 10:10:17 1:18:04 2:12:39 3:18:53 3:48:43 3:58:23 3:59:32
241 2275 Torgeir E. Andersen Eiker O-lag 10:15:36 1:17:25 2:13:26 3:21:47 3:50:25 4:00:10 4:01:23
242 2393 Roger Pedersen Bybrua 10:15:27 1:18:39 2:15:09 3:22:09 3:50:42 4:00:48 4:02:06
243 4374 Jens Petter Kolseth Team Kjukkas 11:05:28 1:19:52 2:15:53 3:20:11 3:50:20 4:00:55 4:02:21
244 2395 Torgrim Reitan Gauldal sykleklubb 10:15:18 1:18:20 2:14:54 3:21:42 3:51:26 4:01:34 4:02:57
245 2351 Lars Petter Karlsen Cicles Garma 10:15:29 1:21:21 2:16:19 3:22:15 3:52:14 4:02:12 4:03:25
246 1607 Eyvind Røst Team VFL 9:55:41 1:15:39 2:09:49 3:23:57 3:52:53 4:02:35 4:03:51
247 1502 Espen Engh Vestby sykkelklubb 9:55:15 1:14:02 2:01:53 2:59:58 3:27:24 4:01:38 4:04:02
248 2445 Christer Westergren Sälen IF 10:15:27 1:16:53 2:12:51 3:20:49 3:52:16 4:03:16 4:04:41
249 2502 Amund Garthus Lørenskog CK 10:20:15 1:20:58 2:15:41 3:23:04 3:53:10 4:03:57 4:05:21
250 1203 Hans Tore Riibe Hamar Skiklubb / Norsk Tipping 9:45:27 1:44:14 2:30:08 3:24:13 3:53:42 4:04:09 4:05:34
251 2808 Vidar Sandvik Sula Sykkelklubb 10:25:38 1:21:58 2:17:25 3:22:42 3:53:55 4:04:50 4:06:16
252 2437 Steinar Unnestad Eiker CK/ Team Superselma 10:15:27 1:19:36 2:15:30 3:27:05 3:55:34 4:05:34 4:06:47
253 1699 Odd Johan Dalberg Team WorkWear 10:00:10 1:18:56 2:16:22 3:24:22 3:55:10 4:05:27 4:06:49
254 2287 Per Lundgren ASKO Hedmark 10:15:12 1:19:22 2:14:26 3:24:43 3:55:04 4:05:34 4:06:52
255 2391 Per-Svein Ose Ørsta SK 10:15:13 1:18:06 2:13:34 3:22:23 3:54:03 4:05:38 4:07:04
256 2071 Per Martin Adolfsen Forsvaret 10:10:16 1:18:31 2:14:05 3:23:12 3:54:51 4:06:04 4:07:33
257 767 Eivind Mikalsen 10:20:09 1:20:12 2:19:58 3:27:39 3:56:51 4:07:01 4:08:25
258 2302 Per Dybvik Enova BIL 10:15:13 1:18:09 2:14:39 3:22:01 3:55:35 4:07:01 4:08:27
259 3941 Ole Johannes Tønness Uno-X Mobility 10:55:20 1:20:08 2:16:17 3:27:28 3:56:46 4:07:25 4:08:52
260 2493 Anders Ellingsen 10:20:19 1:18:20 2:13:11 3:25:39 3:57:01 4:07:37 4:08:56
261 4873 Lars-Ketil Liane Fredrikstad Skiklubb 10:15:10 1:21:53 2:20:17 3:28:43 3:57:43 4:07:47 4:09:00
262 1740 Thomas Hægland 10:00:32 1:20:09 2:15:57 3:23:47 3:55:42 4:07:42 4:09:03
263 2455 Geir Olav Lisle Team VFL 10:15:32 1:21:38 2:17:01 3:29:00 3:57:54 4:08:04 4:09:19
264 2637 Terje Viken Haraldsplass 10:20:18 1:22:21 2:18:38 3:28:25 3:58:38 4:08:39 4:09:55
265 2117 Thor-Kjetil Gausdal 10:10:39 1:21:18 2:18:03 3:27:05 3:57:29 4:07:59 4:09:57
266 3035 Tore Eivind Sveen Jardar IL 10:30:19 1:21:49 2:16:21 3:27:28 3:58:15 4:08:42 4:10:06
267 2854 Morten Bolsø 10:25:35 1:21:40 2:19:24 3:28:14 3:59:10 4:09:03 4:10:17
268 2611 Åge Stien Stiftstaden SK 10:20:38 1:20:58 2:18:57 3:28:55 3:58:39 4:09:18 4:10:34
269 4641 Bjørn Magne Solhaug Team Combiwood Barkevik 11:10:15 1:21:05 2:17:03 3:24:50 3:59:18 4:09:33 4:10:51
270 2634 Svein Vassbotn Ørsta SK/Tussa 10:20:11 1:21:04 2:18:49 3:31:28 4:00:04 4:10:00 4:11:15
271 2556 Hans K Kvammen Ørsta Sykkelklubb 10:20:11 1:23:21 2:21:54 3:30:00 4:00:05 4:10:00 4:11:15
272 3980 Jarle Olafsen Team WorkWear 10:55:09 1:19:11 2:15:14 3:30:04 3:59:41 4:10:11 4:11:43
273 3266 Geir-Erik Myhrvold 10:35:52 1:23:59 2:21:20 3:30:05 4:00:32 4:10:24 4:11:54
274 3172 Svein Erik Moi Team Alvøen 10:35:52 1:24:02 2:21:26 3:30:12 4:00:34 4:10:33 4:11:54
275 2589 Stein Helge Riise Lillehammer ck 10:20:33 1:22:56 2:19:17 3:28:34 3:59:39 4:11:01 4:12:23
276 3977 Knut Måsøval Frøya og Hitra SK 10:55:17 1:20:40 2:18:44 3:26:34 3:58:51 4:10:52 4:12:24
277 2466 Jahn Otto Snortheim ullensaker ck/Johs Granås As 10:15:10 1:24:29 2:22:59 3:33:10 4:01:14 4:11:27 4:12:46
278 2554 Håvard Haugsbø Solør CK 10:20:17 1:30:18 2:24:40 3:31:53 4:01:36 4:11:38 4:12:56
279 1586 Roger Nesbø Stord SK 9:55:07 1:21:03 2:21:55 3:32:35 4:01:47 4:11:54 4:13:08
280 4664 Ernst Magne Vindal Idretten Skaper Sjanser 11:10:23 1:25:05 2:21:26 3:28:34 4:00:38 4:11:46 4:13:10
281 4594 Bjørn Kvingedal 11:00:10 1:22:23 2:20:01 3:27:02 4:00:23 4:11:49 4:13:15
282 2169 Lars Erling Lofthus Equinor BIL Kårstø 10:10:20 1:21:48 2:18:35 3:26:59 4:00:06 4:12:03 4:13:31
283 2776 Kjell Myhr Baneservice 10:25:19 1:20:12 2:19:37 3:30:01 4:01:32 4:12:18 4:13:42
284 2358 Oskar Andreas Kleven Follo Sykkelklubb 10:15:34 1:23:31 2:22:41 3:32:29 4:03:04 4:13:24 4:14:39
285 2953 Lars Øyvind Johansen Team Foss 10:30:36 1:21:23 2:18:58 3:31:44 4:03:11 4:13:36 4:14:52
286 2404 Helge Sandven Aibel 10:35:21 1:26:22 2:23:09 3:30:53 4:02:02 4:13:38 4:15:00
287 2527 Oddbjørn Skogsrud BRUKARA 10:20:19 1:22:34 2:19:34 3:31:38 4:03:07 4:13:43 4:15:04
288 4695 Per Ove Marthinsen 11:10:09 1:23:53 2:21:09 3:29:21 4:02:10 4:13:37 4:15:09
289 3853 Jan Hoel 10:50:19 1:21:35 2:21:31 3:30:21 4:03:23 4:14:14 4:15:31
290 2798 Jørgen Rinø Team Combiwood Barkevik 10:25:37 1:26:00 2:25:32 3:34:08 4:04:08 4:14:31 4:15:52
291 2268 Vidar Paulsen Omberg Racing 10:10:34 1:19:27 2:17:51 3:30:20 4:02:50 4:14:24 4:15:53
292 2505 Jesus Lazaro Gregori Hasle-Loren IL 10:20:08 1:23:12 2:19:59 3:33:52 4:04:34 4:14:43 4:16:08
293 4572 Morten Harangen Hostvedt IL 11:10:32 1:24:47 2:21:40 3:32:19 4:03:59 4:15:17 4:16:31
294 3315 Bjørn Tore Gurholt Grenland SK 10:40:22 1:24:31 2:22:07 3:32:26 4:03:34 4:15:17 4:16:52
295 2751 Geir Tore Kravdal Solør Cykleklubb 10:25:26 1:22:28 2:20:51 3:34:21 4:05:23 4:16:09 4:17:33
296 1598 Rune Rikoll CK Nittedal 9:55:20 1:21:58 2:27:28 3:39:40 4:07:25 4:16:38 4:17:45
297 4321 Roger Eggen Veidekke BIL-Gauldal SK 11:05:14 1:22:26 2:22:07 3:33:52 4:06:27 4:17:14 4:18:31
298 2931 Lars Erik Hedstrøm Solør Cykleklubb 10:30:42 1:29:10 2:27:10 3:37:39 4:07:31 4:17:53 4:19:13
299 2102 Trond Erik Bråthen Ibas / Glåmdal Sykleklubb 10:10:37 1:44:38 2:35:16 3:39:53 4:08:18 4:18:14 4:19:34
300 2927 Arnt-Rune Haugamo Team Ættestup 10:30:23 1:24:59 2:21:55 3:32:59 4:06:22 4:18:25 4:19:50
301 2492 Ingvar Ola Eliassen Stranda Sykkelklubb 10:20:16 1:21:21 2:20:04 3:35:39 4:07:52 4:18:46 4:20:11
302 2520 Flemming Engh 10:20:15 1:22:25 2:21:26 3:37:50 4:08:22 4:18:51 4:20:13
303 2396 Bent Ove Barmoen Rinden Løten o-lag 10:15:31 1:22:40 2:22:17 3:35:23 4:07:55 4:19:18 4:20:44
304 4634 Ernst Rojahn 11:10:10 1:24:23 2:23:00 3:35:27 4:07:28 4:19:22 4:20:52
305 4544 Tomas Sundnes Drønen 11:10:09 1:22:12 2:21:57 3:33:10 4:07:02 4:19:23 4:20:53
306 3053 Arne Ødegård Festina Lente 10:30:38 1:26:10 2:23:31 3:35:19 4:07:01 4:19:29 4:21:08
307 4515 Knut Are Bakke Forsvaret 11:10:34 1:25:10 2:21:30 3:36:45 4:08:41 4:19:42 4:21:13
308 2074 Knut Øivind Alfarrustad Fet Skiklubb-Sykkel 10:10:32 1:28:06 2:30:37 3:42:45 4:11:06 4:20:42 4:21:55
309 2781 Kåre Nygård 10:25:19 1:23:31 2:21:50 3:38:31 4:10:11 4:20:58 4:22:16
310 3680 Georg Askjer Toyota Buskerud 10:50:49 1:22:02 2:22:46 3:39:16 4:10:58 4:21:12 4:22:29
311 2966 Bjørn Gaute Herlyng Forsvaret 10:30:40 1:27:58 2:28:47 3:39:27 4:10:39 4:21:14 4:22:36
312 2238 John Arne Vestre Sula sk 10:10:28 1:26:28 2:26:14 3:39:42 4:11:01 4:21:26 4:22:42
313 3232 Frank Roar Svendsen Kirkens bymisjon 10:35:26 1:24:32 2:25:29 3:38:06 4:10:10 4:21:29 4:22:43
314 2514 Tor Hauan Lillehammer Skiklub 10:20:10 1:23:51 2:25:17 3:40:43 4:11:13 4:21:33 4:23:01
315 2218 Vidar Solberg Leca Norge 10:10:35 1:26:13 2:24:52 3:39:27 4:11:15 4:22:05 4:23:49
316 2156 Kjell Korsgården Ottestad sk 10:10:35 1:26:11 2:24:52 3:39:33 4:11:24 4:22:30 4:23:49
317 2189 Roy Jarle Olsen EIKER CK 10:10:39 1:24:40 2:25:02 3:43:01 4:12:40 4:22:35 4:23:53
318 1592 Trond Olsen EIKER CK 10:10:38 1:24:42 2:25:03 3:43:02 4:12:41 4:22:36 4:23:53
319 4582 Frank Erik Jacobsen Enter fritid 11:10:15 1:27:43 2:27:53 3:39:59 4:12:01 4:23:00 4:24:17
320 3879 Vidar Aspeholen EIKER CK 10:55:19 1:27:15 2:27:59 3:41:20 4:11:56 4:22:58 4:24:19
321 2597 Torbjørn Sandberg Team Baneservice 10:20:24 1:25:19 2:25:19 3:40:13 4:13:02 4:24:42 4:26:12
322 1707 Morten Engeflaen Nes SK 10:15:19 1:22:22 2:22:34 3:42:49 4:14:27 4:24:53 4:26:23
323 2400 Torkil Røseid Nes SK 10:15:19 1:22:23 2:22:35 3:42:48 4:14:28 4:25:05 4:26:23
324 2916 Morten Furuseth 10:30:40 1:29:39 2:30:27 3:42:02 4:14:08 4:25:07 4:26:30
325 1863 Geir Nesset Uno-X Mobility/MOT 10:00:32 1:18:58 2:13:21 3:18:35 4:05:06 4:25:26 4:26:42
326 2609 Arne Sperre Haram CK 10:20:31 1:25:17 2:24:55 3:42:53 4:15:09 4:25:34 4:26:50
327 4514 Paul Erling Backstrøm Enter fritid 11:10:38 1:26:19 2:26:32 3:36:44 4:11:49 4:25:24 4:26:59
328 3220 Arne Martin Skyrud Solør Cykleklubb 10:35:54 1:28:13 2:28:53 3:41:20 4:14:01 4:25:31 4:27:01
329 2759 Geir Åge Lie Veidekke BIL 10:25:28 1:26:23 2:26:31 3:42:13 4:15:04 4:26:24 4:27:49
330 1702 Vidar Eide Sandane Sykkelklubb 10:00:21 1:20:54 2:16:06 3:30:45 4:04:02 4:26:08 4:28:46
331 2105 Alf Magne Dale 10:10:23 1:21:16 2:23:10 3:42:02 4:13:56 4:27:44 4:29:07
332 4063 Stig Mork Byggmontering Møre AS 10:55:18 1:29:52 2:30:32 3:42:32 4:15:49 4:27:50 4:29:16
333 2101 Tom Frode Bryhn 10:10:20 1:23:48 2:24:04 3:44:59 4:16:53 4:28:16 4:29:41
334 2971 Rune Larsen 10:30:23 1:29:24 2:29:08 3:44:41 4:17:45 4:29:43 4:31:15
335 1838 Pål Andre Vedde Sula Sk /Team Rynkeby Vestland 10:00:18 1:18:25 2:15:14 3:30:49 4:19:18 4:29:55 4:31:15
336 2747 Tom Ivan Kittelsen FOCC 10:35:19 1:27:39 2:31:10 3:49:25 4:19:33 4:30:23 4:31:51
337 4356 Per Einar Hollum Stiftstaden SK 11:05:19 1:28:12 2:29:09 3:47:36 4:18:57 4:30:38 4:32:09
338 2815 Rune Skoglund 10:25:48 1:31:08 2:33:23 3:47:36 4:19:44 4:31:26 4:32:53
339 3729 Vidar Gustavsen 10:50:45 1:30:26 2:32:16 3:47:17 4:20:36 4:32:03 4:33:27
340 3720 Terje Fredriksberg Nrp Sport 10:50:14 1:28:50 2:29:45 3:45:41 4:19:47 4:31:59 4:33:28
341 2131 Morten Haugen Bakstikkstugun CK 10:10:38 1:26:38 2:27:19 3:46:39 4:21:06 4:32:23 4:33:49
342 2944 Jan Erik Hovden Sula sk 10:30:17 1:26:31 2:28:07 3:47:49 4:20:30 4:32:29 4:33:58
343 3999 Kjetil Sogge Trollheimen Sykkelklubb 10:55:28 1:32:02 2:33:46 3:48:44 4:21:46 4:33:03 4:34:29
344 4460 Thor Børre Sangesland 11:05:33 1:27:06 2:32:07 3:49:23 4:22:33 4:33:45 4:35:13
345 3757 Erik Kolvig-Raun 10:50:57 1:27:16 2:29:26 3:47:55 4:22:31 4:34:54 4:36:24
346 2371 Jan Helge Lundby Raufoss og Gjøvik SK 10:15:30 1:27:24 2:35:34 3:54:19 4:24:51 4:35:20 4:36:39
347 3826 Birger Wernberg Ottestad 10:50:19 1:29:43 2:31:50 3:48:46 4:22:55 4:35:11 4:36:53
348 4340 Pål Arne Grøttem 11:05:41 1:28:39 2:32:19 3:48:38 4:23:14 4:36:10 4:37:39
349 2922 Trond Magne Gaaserud 10:30:45 1:31:51 2:31:45 3:50:34 4:24:19 4:36:57 4:38:29
350 2972 Frode Lervik Veldre Friidrett 10:30:36 1:31:55 2:34:44 3:50:10 4:25:11 4:37:07 4:38:43
351 3256 Helge Berg Team Ættestup 10:35:26 1:30:34 2:36:06 3:53:27 4:26:26 4:37:32 4:38:54
352 3060 John Kristian Bergum Norconsult 10:30:10 1:32:55 2:33:35 3:52:08 4:26:41 4:38:11 4:39:30
353 4653 Ole Sørlie Siggerud IL 11:10:19 1:31:15 2:35:13 3:52:39 4:26:04 4:38:35 4:40:09
354 3058 Paul Caspari 10:30:36 1:28:52 2:30:31 3:47:43 4:26:42 4:39:57 4:41:37
355 2939 Kristian Holmen 10:30:48 1:34:27 2:37:38 3:59:19 4:30:08 4:40:22 4:41:39
356 4338 Stein Skogen Grytting 11:05:16 1:30:02 2:34:19 3:55:19 4:28:42 4:40:22 4:41:43
357 3027 Bengt Solheim Jardar IL 10:30:30 1:34:17 2:36:24 3:56:53 4:29:55 4:40:26 4:41:49
358 2794 Jens Ramstad Team Foss 10:25:41 1:29:51 2:32:25 3:53:01 4:27:20 4:40:22 4:41:50
359 2763 Egil Lybekk Andebarkji 10:25:22 1:24:44 2:25:23 3:53:13 4:28:18 4:40:35 4:41:54
360 2806 John Andre Codling 10:25:24 1:30:29 2:35:25 3:54:53 4:28:12 4:40:42 4:42:00
361 4453 Per Ivar Andreassen Askøy Sykkel og Triathlon klubb 11:05:24 1:23:31 2:19:06 3:29:15 4:29:44 4:40:47 4:42:14
362 3043 Asbjørn Udjus J.B.Ugland 10:30:21 1:32:22 2:38:38 3:55:57 4:29:55 4:41:30 4:42:55
363 2910 Per Kåre Flem Nordøy sykkel 10:30:12 1:27:27 2:33:29 3:54:26 4:28:12 4:41:25 4:42:57
364 4145 Roar Kalrud Veien Tilbake 11:00:40 1:29:59 2:35:21 3:59:13 4:30:33 4:41:59 4:43:18
365 2962 Morten Kjølstad Re Sykkelklubb 10:30:31 1:32:12 2:35:38 3:56:58 4:29:53 4:41:49 4:43:19
366 2941 Yngve Holth 10:30:13 1:35:13 2:40:29 3:56:10 4:30:12 4:42:46 4:44:17
367 3110 Bjørnar Evensen Eurosko/Moss 10:35:49 1:34:15 2:42:29 4:01:38 4:32:38 4:44:21 4:45:44
368 3083 Øyvind Blindheim 10:35:19 1:28:18 2:33:21 3:58:17 4:31:38 4:44:18 4:45:57
369 2673 Lars-Petter Akselsen WebMed EPJ 10:25:45 1:27:43 2:32:52 4:01:17 4:33:10 4:45:05 4:46:25
370 3074 Sveinung Austefjord Team Østersund 10:35:22 1:28:12 2:35:23 3:57:21 4:33:49 4:46:37 4:48:13
371 2691 Anders Næstad Bjølseth Forsvaret 10:25:46 1:35:02 2:40:02 4:00:07 4:35:05 4:48:28 4:50:06
372 4767 John Arvid Skistad skårer ball 10:35:16 1:28:50 2:33:38 3:55:33 4:32:56 4:48:38 4:50:20
373 2550 Paal W Kristenstuen OPIL 10:20:41 1:36:09 2:40:29 4:07:10 4:39:34 4:51:02 4:52:17
374 2830 Jørgen Thaule 10:25:29 1:29:59 2:32:19 3:51:51 4:30:58 4:50:20 4:52:23
375 3973 Vidar Moen Subaru Norge AS/ALS Norge 10:55:20 1:36:50 2:47:57 4:07:31 4:40:01 4:51:13 4:52:38
376 2706 Knut Eide Veien Tilbake 10:25:43 1:28:21 2:35:28 4:05:51 4:39:13 4:51:12 4:52:42
377 4663 Per Vilnes 11:10:24 1:30:52 2:32:42 4:03:44 4:38:41 4:51:27 4:52:54
378 3258 Erlend Langørgen Gauldal SK 10:35:32 1:34:23 2:40:02 4:07:01 4:41:08 4:52:43 4:54:21
379 4036 Ingvar Mårstig solund cykling 10:55:22 1:16:55 2:40:17 4:11:38 4:42:06 4:53:18 4:54:48
380 3274 Øystein Arnesen Team Arnesen 10:40:29 1:34:10 2:43:01 4:05:32 4:41:41 4:54:18 4:55:50
381 3056 Lars Årsetøy Ørsta SK 10:36:00 1:34:46 2:43:49 4:09:36 4:43:08 4:54:50 4:56:20
382 4347 Tom Hansen 11:05:41 1:31:26 2:42:01 4:10:20 4:44:19 4:56:52 4:58:21
383 3100 Roger Ege EIDSVOLL SYKKELKLUBB/ESK 10:35:34 1:33:25 2:40:19 4:05:34 4:44:26 4:56:54 4:58:23
384 3084 Arnulf Bredesen Ullensaker CK 10:35:24 1:38:34 2:45:27 4:03:03 4:44:37 4:56:59 4:58:28
385 3213 Mohammad Nouri Sharikabad 10:35:25 1:34:11 2:43:10 4:07:07 4:44:43 4:57:31 4:59:03
386 5172 Svein Oddan Støren CK/ Equinor BIL 10:30:19 1:30:34 2:37:52 4:10:03 4:46:24 4:59:09 5:00:45
387 4305 Jan Bjørni 11:05:34 1:40:04 2:48:50 4:11:06 4:47:06 5:00:22 5:02:05
388 2901 Bjørn Ivar Eide 10:30:25 1:36:09 2:43:11 4:11:59 4:47:45 5:00:48 5:02:16
389 3195 Ole-Johnny Pedersen 10:35:08 1:32:14 2:40:33 4:16:24 4:49:19 5:00:56 5:02:31
390 2964 Kjetil Kolstadbråten 10:30:51 1:37:06 2:44:15 4:15:59 4:50:04 5:01:12 5:02:39
391 3230 Karl Erik Svanholm Nexans BIL 10:36:03 1:36:43 2:47:58 4:15:37 4:49:46 5:02:08 5:03:31
392 3197 Per Henning Rauan 10:35:21 1:34:00 2:45:50 4:13:32 4:49:09 5:02:38 5:04:05
393 3148 Tom Rune Elnes Karlsen 10:36:02 1:37:03 2:48:26 4:15:40 4:49:56 5:02:35 5:04:06
394 3263 Geir Høyberg Fjell & sykkelservice 10:35:34 1:38:01 2:48:57 4:17:49 4:51:18 5:03:45 5:05:13
395 2852 Jørn Asphaug Gauldal SK 10:25:19 1:36:24 2:45:22 4:17:30 4:51:38 5:04:51 5:06:35
396 4092 Benny Christensen 11:00:25 1:38:00 2:48:08 4:22:40 4:54:49 5:06:49 5:08:24
397 3141 Jan Egil Hovland Kirkens bymisjon 10:35:26 1:31:52 2:49:09 4:18:37 4:54:51 5:07:24 5:08:58
398 3307 Jarle Gjengedal 10:40:41 1:33:04 2:39:47 4:13:00 4:52:34 5:08:01 5:09:46
399 4719 Geir Lien Idretten Skaper Sjanser 11:10:26 1:40:30 2:48:48 4:19:41 4:54:40 5:08:05 5:09:52
400 3219 Thore Skrøvseth 10:35:48 1:35:36 2:45:22 4:19:36 4:55:47 5:09:21 5:10:50
401 3353 Per Ivar Kjølnes Sundtjønntrimmerne 10:40:43 1:39:04 2:51:02 4:24:15 4:57:38 5:10:07 5:11:48
402 4397 Geir Håvard Nordvik Hadeland CK 11:05:45 1:43:49 2:53:11 4:19:19 5:00:32 5:18:47 5:20:58
403 3112 Ottar Ketil Fiskergaard Haram CK 11:00:16 1:47:02 2:56:29 4:29:23 5:05:45 5:19:35 5:21:33
404 3914 Geir Enebakk Bodø Gubbetrim 10:55:23 1:46:19 2:54:45 4:31:07 5:07:27 5:20:16 5:21:47
405 2827 Bjørn R Søgnen Eidsvoll sykkelklubb/Super Selma 10:25:41 1:47:06 3:00:03 4:34:27 5:08:58 5:20:32 5:22:05
406 3399 Ketil Rye 10:40:38 1:44:09 2:53:52 4:34:15 5:07:35 5:21:15 5:22:50
407 3340 Thorbjørn Helleberg 10:40:14 1:38:25 2:50:28 4:30:48 5:06:35 5:21:23 5:23:03
408 2767 Jüri Marcinkevicz Sporttravel 10:25:43 1:42:47 2:56:04 4:32:29 5:08:40 5:21:26 5:23:04
409 3279 Svein Berntsen Team Elverum Caravansenter 10:40:22 1:47:47 3:03:06 4:36:35 5:11:39 5:23:58 5:25:27
410 2775 Trond Muri Andebarkji TSK 10:25:26 1:45:42 3:02:19 4:35:35 5:12:00 5:26:05 5:27:41
411 3455 Tor Erik Wingan Hemne Sykkelklubb 10:40:38 1:36:50 2:49:06 4:28:52 5:08:29 5:26:16 5:29:44
412 2481 Erik Bertelsen EIKER CK 10:20:29 1:32:18 2:47:51 4:41:23 5:17:03 5:29:07 5:30:56
413 2468 Gunnar Hansen Team Hansen 10:16:01 1:44:20 2:58:56 4:41:25 5:21:24 5:36:10 5:37:53
414 3350 Svenn Kastet Gsk 10:40:44 1:51:04 3:03:09 4:47:47 5:23:41 5:37:04 5:38:48
415 3328 Per Henriksen 10:40:16 2:01:49 3:20:40 4:48:25 5:24:14 5:37:34 5:39:17
416 2980 Leif G Laache 10:30:41 1:51:15 3:10:08 4:48:20 5:26:39 5:38:59 5:40:24
417 3362 John Terje Langmyr 10:40:16 1:44:30 3:05:49 4:47:04 5:25:49 5:39:59 5:41:40
418 3695 Frode Bostad 10:50:25 1:43:58 2:53:36 4:49:01 5:28:53 5:43:50 5:46:01
419 5181 Robert Ström 10:40:41 1:56:25 3:21:56 4:59:06 5:33:16 5:45:32 5:47:01
420 4547 Lars Eliassen Eidsvold Værks Skiklub 11:10:30 1:46:38 3:01:09 4:48:24 5:31:35 5:50:17 5:52:07
421 4183 Hallgeir Olsen 11:00:21 1:52:41 3:13:32 4:56:42 5:35:43 5:51:48 5:53:32
422 3168 Knut Markhus AXA Sportsclub 10:35:19 1:46:36 3:10:42 4:56:28 5:35:48 5:52:02 5:53:58
423 3146 Jonas Øglænd Uno-X Mobility 10:35:49 1:39:56 3:05:21 4:58:28 5:38:49 5:55:04 5:56:37
424 4329 Jon F. Fjellbo 11:05:37 1:52:35 3:13:41 4:56:47 5:40:08 5:57:14 5:59:07
425 3702 Robert Braathen Mjøndalen Mur og Puss AS 10:50:22 1:48:56 3:16:55 5:09:28 5:47:45 6:00:25 6:02:20
426 3681 Jan Barosen Mjøndalen Mur og Puss AS 10:50:22 1:48:57 3:17:35 5:09:29 5:47:47 6:00:25 6:02:21
427 3795 Odd Runar Saga Mjøndalen Mur og Puss AS 10:50:22 1:48:47 3:16:57 5:09:17 5:47:42 6:00:12 6:02:22
428 3800 Morten Skjelstad CK TOTEN 10:50:34 2:01:36 3:27:44 5:30:40 6:08:54 6:24:17 6:26:05
429 3313 Johannes Gullbrå Team Foss 10:40:46 2:08:41 3:34:52 5:30:44 6:11:25 6:27:11 6:29:18
430 4291 Mohammed Alayoubi 11:05:08 2:02:58 3:36:01 5:44:59 6:33:43 6:54:18 6:56:57
431 3354 Jo Kristen Klokkehaug Vang Skifabrikk 10:40:53 2:07:51 3:44:48 6:07:24 6:44:09 6:57:52 6:59:28
432 4362 Bjørn Kåre Høiland Team BIV 11:05:27 2:21:36 3:58:45 6:07:47 7:02:38 7:24:33 7:26:52
433 4693 Roger Hertzenberg Uno-X Mobility 11:10:33 2:20:46 4:08:04 6:18:54 7:05:46 7:25:09 7:27:17
434 3822 Arild Tveiten Toyota Buskerud 10:50:54 2:14:20 4:05:13 6:45:09 7:29:56 7:48:06 7:49:50
435 4243 Fred Ove Aune Holdeplassen 11:00:29 2:35:21 4:25:07 6:44:13 7:46:38 8:15:52 8:18:31
436 1322 Geir Finholdt Team Gåping 9:50:14 1:12:03 2:09:30 3:20:30
437 1869 Hans Aleksander Ovli Løten Sykkelteam 10:00:09 1:08:56 1:58:13
438 4751 Egil Alnes Ålesund symfoniorkester 10:35:34 1:37:11 2:53:21
439 3272 Michael Victor Aldridge 10:40:41 1:47:04 3:16:31
440 1245 Jan-Arve Aarseth Ørsta SK 9:45:24 1:07:52
441 2849 Alf Helge Aarskog Svanøy sykkel 11:10:45 1:10:06
442 1746 Gunnar Jacobsen Tasta omegn sykkelklubb TOSK 10:00:15 1:18:11
936 Arild Hermansen 9:40:32

Løypekart

Løypeprofil

Værvarsel

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere Birkebeinerrittet

Menn

År Navn Tid
2018 Norges flagg Erik Nordsæter Resell[15] 02.32.54
2017 Norges flagg Erik Nordsæter Resell[15] 02.28.20
2016 Norges flagg Åsmund Løvik[16] 02.37.17
2015 Norges flagg Carl Fredrik Hagen[17][18] 02.40.17
2014 Norges flagg Fredrik Wilmann 02.33.18
2013 Sveriges flagg Fredrik Ericsson 02.41.17
2012 Norges flagg Lars Ragnar Manengen 02.43.24
2011 Norges flagg Stian Remme 02.54.45
2010 Tysklands flagg Hannes Genze 02.57.04
2009 Sveits’ flagg Andreas Kugler 03.02.05
2008 Norges flagg Anders Hovdenes 02.40.50
2007 Italias flagg Massimo De Bertolis 02.52.29
2006 Norges flagg Lars Petter Nordhaug 02.43.08
2005 Sveits’ flagg Thomas Frischknecht 03.52.01

Kvinner

År Navn Tid
2017 Sveriges flagg Jennie Stenerhag[20] 03.03.13
2016 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå[21] 03.11.18
2015 Sveits’ flagg Ariane Kleinhans[22] 03.10.59
2014 Norges flagg Borghild Løvset 03.05.04
2013 Norges flagg Borghild Løvset 03.12.38
2012 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.06.42
2011 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.08.26
2010 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.19.45
2009 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå 03.27.02
2008 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.09.06
2007 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.24.43
2006 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.08.32
2005 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå 04.05.18

Historie

Birkebeinerrittet, populært kalt Birken, er et terrengsykkelløp mellom Rena og Håkons Hall i Lillehammer. Rittet har vært av varierende lengde: 82 km, 89 km, 94,6 km, 92 km og fra 2016 86 km. Traseen går for det meste på grusvei, i tillegg noe asfalt og partier med sti/traktorvei. Rittet ble arrangert første gang i 1993. Det er verdens største terrengsykkelritt målt etter antall deltagere med over 17000 deltakere i toppårene 2009–2012. I 2022 var deltakerantallet 4000.

I 1991/1992 kom idéen om et sykkelritt over fjellet fra Morten Østli, Snorre Moen og Tor Fredriksen. De tre lette fram en trasé, i hovedsak som den er i dag, og 11. september 1993 ble idéen til virkelighet. Terrengsykling var da i ferd med å etablere seg blant mosjonister og aktive syklister. Det første rittet i 1993 samlet 1327 deltakere. Interessen for rittet vokste for hvert år fram til toppåret 2010. Rittet har helt fra starten av hatt deltakerbegrensning. Startordning, klasseinndeling, premiering og utregning av maksimaltider er det samme som på Birkebeinerrennet.

Alle deltakere må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. 3,5 kilo skal som et symbol tilsvare vekten av kongssønnen Håkon Håkonsson, som ble båret over fjellet av de to birkebeinerne Torstein Skjevla og Skjervald Skrukka i 1205. Det er også krav til at sekken skal inneholde utstyr som kan være nyttig å ha på vei over fjellet (mat, drikke, klær, lappesaker etc).

Rittet er ett av verdens største terrengritt og samler nærmere 15.000 deltakere fordelt på selve Birkebeinerrittet, FredagsBirken (2008-2016), HalvBirken (fra 2015), UltraBirken sykkel (fra 2010), UngdomsBirken (fra 2006) og BarneBirken sykkel.

2005 ble UCI Mountainbike Marathon World Championship arrangert samme dag som Birkebeinerrittet. I 2010 ble UltraBirken arrangert for første gang, et 11 mil langt ritt med en mer teknisk og krevende løype enn Birkebeinerrittet.

Alle resultater