Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Boston Marathon | Champions League,| Alle resultater

Resultater Birkebeinerrittet M60-64 2023

Lignende saker

Resultater fra Birkebeinerrittet M60-64 som i 2023 arrangeres lørdag 26. august 2023.

Publisert 23. august 2023 i Resultater

Birkebeinerrittet M60-64 2023

Søk i startlistene

Liveresultater

Livetracker

Resultater alle klasser Birken 2023

Resultater

Pl Stnr Deltaker Klubb Start Bringbu Kvarstad Storåsen Birkebeineren Forvarsel Tid
1 4944 Inge Valseth 9:30:01 0:58:47 1:38:22 2:23:45 2:47:55 2:55:34 2:56:36
2 509 Paul Vanberg Asker Ck 9:30:01 1:01:01 1:42:01 2:28:51 2:53:49 3:01:48 3:02:55
3 368 Hans-Christian Francke Team Gåping 9:30:01 1:01:25 1:42:06 2:28:49 2:53:49 3:02:03 3:03:13
4 351 John Gunnar Dokk Team Moseteetoppen Skiline/Lillehammee ck 9:30:01 1:02:11 1:44:03 2:36:01 3:02:36 3:11:11 3:12:21
5 887 Tore Bjerkrheim Andebarkji TSK 9:40:09 1:03:27 1:46:28 2:35:53 3:02:09 3:11:08 3:12:23
6 791 Morten Bakke Røed 9:35:14 1:03:37 1:48:18 2:39:10 3:04:40 3:13:22 3:14:29
7 449 Bård Olsen Kjekkas IF – Sykkel 9:30:01 1:02:56 1:47:16 2:37:52 3:04:42 3:13:26 3:14:39
8 747 Geir Kjær IF Frøy 9:35:28 1:04:12 1:48:52 2:39:56 3:06:38 3:15:14 3:16:25
9 827 Arild Vestby Sarpsborg SK 9:35:07 1:03:03 1:46:54 2:40:36 3:07:04 3:15:47 3:16:55
10 693 Morten Brendlien Vang Skiløperforening 9:35:15 1:03:40 1:49:03 2:42:27 3:08:29 3:16:54 3:18:02
11 1227 Leif Sørensen Rustad IL 9:45:07 1:05:19 1:49:59 2:41:34 3:08:54 3:17:46 3:18:59
12 330 Øyvind Berg Tryvann CK 9:30:01 1:03:00 1:46:50 2:39:06 3:08:13 3:18:19 3:19:42
13 1308 Ståle Bertil Deraas Stiftstaden SK 9:50:09 1:08:07 1:52:41 2:44:56 3:10:49 3:19:10 3:20:15
14 1339 Jan Ove Henriksen Oppdal SK 9:50:16 1:07:52 1:52:19 2:43:57 3:10:27 3:19:15 3:20:26
15 760 Bjørn-Inge Larsen Hod 9:35:22 1:07:56 1:52:44 2:44:08 3:10:29 3:19:16 3:20:28
16 973 Jørn Lunde Veritas BIL 9:40:22 1:07:34 1:52:49 2:43:59 3:10:38 3:19:19 3:20:32
17 949 Kolbjørn Jektvik Frøya og Hitra sykkelklubb 9:40:30 1:05:47 1:51:50 2:44:45 3:11:01 3:19:38 3:20:50
18 1088 Odd Bjørsvik Molde CK 9:45:28 1:07:24 1:53:50 2:45:38 3:11:40 3:19:59 3:21:07
19 880 Rolf Berg Glåmdal SK 9:40:09 1:06:57 1:53:05 2:45:04 3:11:17 3:19:56 3:21:08
20 875 Terje Auestad Nittedal Banquet Racers 9:40:29 1:05:43 1:51:50 2:45:44 3:12:32 3:21:19 3:22:25
21 1254 Arnfinn Aune Stiftstaden sk/Veidekke bil 9:45:26 1:06:50 1:52:02 2:46:46 3:12:51 3:21:33 3:22:44
22 818 Hans Erik Tofte Overtoppen/ Lillehammer Cykleklubb 9:35:25 1:07:57 1:53:03 2:46:21 3:13:19 3:22:12 3:23:27
23 1112 Odd-Arne Fallmyr Skagerrak SK / Equinor 9:45:12 1:07:43 1:53:46 2:47:08 3:13:44 3:22:16 3:23:27
24 1005 Stein Rønning Stiftstaden Sykkelklubb/Gjensi 9:40:11 1:06:02 1:52:08 2:45:44 3:12:56 3:22:16 3:23:32
25 1224 Terje Stenberg Sandefjord 9:45:16 1:07:27 1:53:02 2:47:16 3:13:41 3:22:29 3:23:41
26 813 Olav Sveum Raufoss@gjøvik sk 9:35:09 1:06:17 1:52:57 2:47:29 3:13:47 3:22:44 3:24:00
27 1166 Kyrre Kvistad Kvam IL 9:45:15 1:08:01 1:54:04 2:46:57 3:13:48 3:23:04 3:24:21
28 918 Jens Otto Fredriksen Krokskogen Cykleklubb 9:40:25 1:06:47 1:52:41 2:45:06 3:12:34 3:23:08 3:24:21
29 999 Lars Erik Olstad Stiftstaden 9:40:14 1:06:51 1:52:36 2:47:06 3:14:04 3:23:15 3:24:28
30 1033 Ole Bjørn Tretterud Andebarkji TSK 9:40:17 1:09:08 1:55:59 2:48:35 3:14:42 3:23:34 3:24:46
31 686 Jens Kristian Bjørnå CK Haugaland, Equinor BIL – Kårstø 9:35:16 1:07:59 1:53:13 2:47:40 3:14:55 3:24:00 3:25:15
32 1189 Odd Bjørnar Ness Skogn IL Sykkel / Verdal 9:45:09 1:07:04 1:54:08 2:49:04 3:15:47 3:24:37 3:25:47
33 334 Reidar Bjørkli Asker sykkelklubb 9:30:01 1:07:07 1:52:31 2:47:28 3:15:34 3:24:41 3:25:53
34 961 Gisle Kogstad Romerike Runners Team 9:40:17 1:07:05 1:53:40 2:48:26 3:15:29 3:24:44 3:25:55
35 1157 Carl Kohl-Larsen Ullensaker CK 9:45:09 1:07:03 1:53:11 2:47:31 3:15:10 3:24:41 3:25:57
36 1371 Stein Kolstad Milton Larvik Sportsklubb 9:50:31 1:09:13 1:55:14 2:48:34 3:15:27 3:24:56 3:26:13
37 1216 Jan Arild Slåtta Eiker CK / Team Superselma 9:45:23 1:07:47 1:55:59 2:51:23 3:16:55 3:25:27 3:26:31
38 1030 Reidar Svensson 9:40:24 1:09:00 1:55:51 2:49:36 3:16:32 3:25:44 3:27:03
39 1382 Øyvind Lundby Team Gåping 9:50:10 1:08:53 1:55:37 2:49:28 3:16:47 3:26:05 3:27:20
40 1399 Tore Pettersen Molde CK 9:50:33 1:08:38 1:54:55 2:49:46 3:17:10 3:26:09 3:27:23
41 840 Yngve Aasum Equinor BIL Oslo 9:35:22 1:08:02 1:54:19 2:49:01 3:17:05 3:26:27 3:27:42
42 740 Frank Johansen CK Elverum 9:35:10 1:06:40 1:54:51 2:51:06 3:17:51 3:26:40 3:27:51
43 1269 Arne Hjelle Nord Pool Sport 9:45:26 1:09:18 1:56:41 2:51:01 3:18:00 3:27:10 3:28:24
44 833 Håkon Østberg RGSK 9:35:21 1:07:57 1:54:42 2:50:07 3:17:47 3:27:25 3:28:51
45 819 Jostein Torstenbø CK Haugaland 9:35:15 1:11:57 1:58:41 2:52:45 3:19:00 3:27:44 3:28:53
46 1076 Jostein Arnegard Andebarkji TSK, Equinor BIL 9:45:14 1:08:20 1:56:08 2:52:04 3:19:11 3:28:02 3:29:06
47 4738 Erik Wessel-Berg Stiftstaden SK 10:20:22 1:07:53 1:55:13 2:50:57 3:18:42 3:27:57 3:29:09
48 1120 Harald Glæserud Bøverbru 9:45:11 1:08:32 1:56:14 2:50:34 3:18:22 3:28:14 3:29:31
49 1184 Kjetil Melvold NVE Bil 9:45:23 1:09:29 1:57:11 2:51:34 3:19:02 3:28:19 3:29:31
50 1226 Bjørn Sæterøy Aron SK 9:45:09 1:09:02 1:57:00 2:52:44 3:19:31 3:28:28 3:29:39
51 1064 Torkjell Karlsen Milton Larvik Sportsklubb 9:40:12 1:08:54 1:56:08 2:51:30 3:18:47 3:28:31 3:29:47
52 1091 Kjell Petter Braute Ørskog sykkelklubb 9:45:21 1:08:47 1:56:48 2:52:00 3:19:19 3:28:47 3:30:01
53 1410 Hans Skari SK Rye 9:50:11 1:08:54 1:55:17 2:52:29 3:19:45 3:28:56 3:30:04
54 1428 Frode Hermann Syvertsen CK TOTEN 9:50:34 1:09:13 1:56:21 2:53:02 3:20:03 3:29:00 3:30:09
55 1077 Halvor Asphol Fannefjord sykkelklubb 9:45:07 1:07:40 1:54:12 2:50:37 3:19:13 3:28:56 3:30:11
56 1119 Kjetil Gjesdal Arna Sykleklubb / Team Rynkeby Vestland 9:45:32 1:08:20 1:56:38 2:52:36 3:20:31 3:29:25 3:30:34
57 1636 Kjetil Uhlen Stiftstaden SK / NTNU BIL 9:55:24 1:10:45 1:58:28 2:52:59 3:20:19 3:29:23 3:30:34
58 924 Øystein Graffer Asker Ck 9:40:20 1:09:02 1:57:54 2:54:35 3:21:31 3:30:22 3:31:33
59 1187 Anders F. Dege 9:45:17 1:09:34 1:57:36 2:53:54 3:21:23 3:30:40 3:31:57
60 995 Jan O Nytveit Kjelsås IL / Sagene IF 9:40:26 1:10:09 1:57:50 2:54:19 3:21:30 3:31:03 3:32:15
61 1313 Geir Eide Orkla Health 9:50:37 1:12:08 1:59:25 2:55:08 3:22:22 3:31:19 3:32:38
62 1840 Jakob Vik Skoger IL 10:00:13 1:09:01 1:56:49 2:54:10 3:22:12 3:31:57 3:33:12
63 1191 Geir Arne Nilsen Brumunddal SK 9:45:13 1:11:52 2:00:17 2:55:05 3:22:38 3:32:23 3:33:34
64 917 Sveinung Flaathen IF Frøy 9:40:19 1:09:06 1:59:00 2:56:07 3:23:28 3:32:38 3:33:53
65 1156 Atle Kleivdal Andebarkji TSK 9:45:21 1:09:27 1:57:30 2:55:36 3:23:44 3:32:55 3:34:08
66 1528 Ivar Henrik Haukdal Stiftstaden SK 9:55:20 1:09:16 1:58:09 2:56:21 3:23:31 3:32:57 3:34:14
67 1277 Tore Angelsen Frukt.no 9:50:11 1:12:54 2:00:22 2:54:45 3:21:53 3:33:04 3:34:23
68 1141 Kjetil Leon Holmen XL Bygg 9:45:14 1:09:33 1:58:39 2:55:16 3:23:31 3:33:12 3:34:27
69 1114 Terje Flattum CK TOTEN 9:45:26 1:12:07 2:01:11 2:58:01 3:25:11 3:33:56 3:35:06
70 4817 Gulleik Riksaasen 9:55:37 1:12:34 2:00:56 2:57:12 3:24:47 3:34:11 3:35:26
71 1375 Jan Kvæstad Beerenberg Services AS 9:50:22 1:10:10 1:56:36 2:56:12 3:24:56 3:34:57 3:36:14
72 1860 Iver Dahl Telenor BIL 10:00:10 1:09:56 1:58:42 2:57:59 3:25:22 3:35:04 3:36:18
73 342 Arild Bunes Halden CK 9:30:01 1:10:33 1:58:05 2:55:55 3:25:59 3:35:55 3:37:21
74 1561 Ketil Krogstad Skogn IL Sykkel 9:55:26 1:14:00 2:03:33 3:00:00 3:27:12 3:36:21 3:37:35
75 1367 Geir Kjelstadli Humla CK 9:50:25 1:12:45 2:01:34 3:00:34 3:27:12 3:36:33 3:37:42
76 1498 Kåre Reidar Ellingsgård Molde CK/Equinor BIL 9:55:10 1:12:32 2:02:12 2:59:57 3:27:25 3:36:35 3:37:45
77 1338 Kjell Magnar Eide Helland Stord SK 9:50:24 1:13:12 2:01:15 2:58:34 3:26:43 3:36:40 3:37:54
78 1601 Geir Rismyhr Høland Sykkel 9:55:27 1:11:44 2:01:53 3:00:53 3:27:46 3:37:04 3:38:10
79 1332 Trond Hammeren Hurdal IL 9:50:14 1:12:42 2:03:18 3:01:04 3:28:39 3:37:35 3:38:44
80 1417 Folke Solvik IL ROS 9:50:17 1:13:43 2:03:32 3:00:55 3:28:31 3:37:35 3:38:47
81 1612 Ben Schreier Team NoreVVS 9:55:29 1:13:39 2:04:21 3:02:23 3:28:39 3:37:55 3:39:02
82 1669 Harald Aas-Aune Tønsberg CK 9:55:15 1:11:42 2:02:09 2:59:58 3:28:21 3:37:55 3:39:06
83 1665 Ole Johan Sæther Rauma Sykkelklubb 9:55:25 1:11:36 2:00:42 2:59:49 3:28:21 3:37:59 3:39:14
84 920 Øyvind Gallefoss Lillehammer cykleklubb 9:40:26 1:15:23 2:03:48 3:01:21 3:28:30 3:37:59 3:39:17
85 1345 John Arild Holter Sørbråten IL 9:50:32 1:12:16 2:00:31 2:59:18 3:28:24 3:38:10 3:39:25
86 1549 Terje Juliussen Varteig IL 9:55:07 1:12:38 2:02:19 3:00:26 3:28:24 3:38:17 3:39:32
87 932 Trond-Magne Hansen Bardu IL sykkel 9:40:19 1:17:31 2:05:11 3:02:11 3:29:34 3:38:25 3:39:35
88 2285 Morten Lasse Belsvik Hemne Sykkelklubb 10:15:23 1:14:26 2:04:22 2:59:51 3:28:34 3:38:44 3:40:08
89 1731 Bjørn-Arne Haug Rustad IL 10:00:33 1:13:43 2:04:17 3:01:36 3:29:20 3:38:59 3:40:10
90 1547 Edvin Johnsen Bingsfoss 9:55:27 1:12:32 2:03:23 3:02:20 3:29:58 3:39:36 3:40:51
91 1482 Magne Bergslid Namdal SK 9:55:23 1:12:42 2:02:01 2:58:02 3:28:47 3:39:38 3:40:58
92 1608 Bernt Sagård Asker Ck / Storebrand Sport 9:55:15 1:12:02 2:02:09 3:01:06 3:29:47 3:39:27 3:41:00
93 1555 Kjell Rune Kjørren Ottadalen sykkelklubb 9:55:35 1:13:04 2:03:25 3:01:23 3:30:07 3:40:02 3:41:27
94 1299 Lars Busterud Vang Skiløperforening 9:50:11 1:12:07 2:01:51 3:01:46 3:30:07 3:40:20 3:41:35
95 1276 Pål Andresen Drammen CK 9:50:13 1:12:21 2:02:31 3:03:02 3:31:01 3:40:23 3:41:41
96 1426 Svein Svendsen Halden CK 9:50:26 1:13:27 2:03:24 3:02:50 3:30:45 3:40:32 3:41:46
97 1821 Torgeir Swensson Strøm Team Swensson/Strøm 10:00:25 1:13:09 2:02:37 3:02:43 3:30:40 3:40:35 3:41:54
98 1763 Jan Ivar Lervåg IL Norodd 10:00:26 1:09:41 1:59:20 2:58:36 3:29:09 3:40:27 3:42:00
99 1609 Ståle Samuelsen Stovnerkameratene 9:55:27 1:14:14 2:04:57 3:04:28 3:31:59 3:41:29 3:42:42
100 1186 Jørn Tore Mikalsen Ottadalen SK 9:45:28 1:14:55 2:04:35 3:04:35 3:32:06 3:41:46 3:43:00
101 1320 Terje Fekene Re Sykkelklubb 9:50:19 1:13:28 2:03:11 3:04:35 3:32:21 3:41:59 3:43:11
102 1552 Johnny Kalvatn Ørsta SK 9:55:13 1:11:19 2:02:09 3:03:50 3:32:19 3:41:59 3:43:19
103 2205 Leif Rønning CK Elverum 10:10:37 1:14:36 2:05:01 3:03:44 3:32:33 3:42:03 3:43:20
104 1474 Ronald Arnevik Ranheim Sykkel 9:55:12 1:14:33 2:04:39 3:03:14 3:32:24 3:42:01 3:43:21
105 1661 Øyvind Karsrud Svett&Mett 9:55:10 1:14:05 2:04:07 3:03:05 3:32:26 3:42:12 3:43:30
106 1611 Rolf Einar Sanderud Odal SK 9:55:13 1:12:27 2:03:37 3:04:36 3:32:49 3:42:32 3:43:44
107 1826 Lars Tallhaug Bingsfoss sykkelklubb 10:00:29 1:13:49 2:04:55 3:03:39 3:32:25 3:42:44 3:44:04
108 1071 Ole Martin Almeli Feiring IL 9:45:17 1:15:06 2:05:43 3:06:26 3:33:36 3:43:00 3:44:11
109 1206 Magnor Rypdal 9:45:28 1:11:11 2:01:17 3:01:26 3:32:53 3:43:33 3:44:55
110 1616 Roar Skaug Hedmarken Brannvesen 9:55:20 1:14:48 2:04:59 3:04:53 3:34:00 3:43:44 3:45:01
111 1523 Bjørn Hafnor Kålja / Konnerud IL 9:55:27 1:13:56 2:06:12 3:05:04 3:34:21 3:43:49 3:45:03
112 2111 Styrk Finne 10:10:08 1:13:43 2:03:03 3:02:40 3:32:41 3:43:38 3:45:04
113 1745 Ditlef M. Jacobsen 10:00:27 1:13:07 2:05:01 3:05:38 3:33:57 3:44:14 3:45:27
114 2406 Lars A Sangnæs Eina Sportsklubb 10:15:11 1:13:13 2:04:24 3:07:04 3:35:13 3:44:49 3:46:08
115 1709 Ivar Eriksson Disenå IL 10:00:35 1:12:57 2:04:14 3:05:06 3:34:44 3:45:06 3:46:24
116 1672 Pål Fredrik Andersen Andebarkji 10:00:12 1:15:57 2:07:28 3:08:37 3:36:33 3:45:51 3:47:02
117 1771 Kjell Messenlien 10:00:18 1:13:33 2:04:09 3:04:42 3:35:23 3:45:57 3:47:11
118 1529 Sigurd Heier Spkl Ceres 9:55:27 1:13:58 2:06:07 3:08:29 3:36:29 3:46:02 3:47:17
119 1554 Peter W. Kirkebø Sula sk 9:55:11 1:12:34 2:04:05 3:07:23 3:36:59 3:47:08 3:48:23
120 1095 Jostein Mjønerud Sport 1 9:45:28 1:12:23 2:05:33 3:06:27 3:36:56 3:47:17 3:48:42
121 1633 Even Anders Tosterud Feiring IL 9:55:16 1:14:55 2:06:30 3:08:36 3:36:53 3:47:24 3:48:49
122 1508 Tor Atle Follestad Norodd 9:55:29 1:14:41 2:06:42 3:09:03 3:37:59 3:47:43 3:48:55
123 1078 Kåre Gunnar Bakke Veidekke 9:45:28 1:18:15 2:08:09 3:07:25 3:37:27 3:47:45 3:49:04
124 2206 Morten W. Røstad Ullensaker CK 10:10:09 1:14:01 2:06:07 3:09:13 3:37:55 3:47:55 3:49:10
125 2129 Hans Jørgen Haug Tck 10:10:28 1:16:03 2:06:55 3:07:25 3:37:27 3:47:54 3:49:17
126 1537 Per Hvitsten Re sk 9:55:14 1:14:09 2:06:34 3:10:27 3:39:10 3:48:35 3:49:51
127 2258 Stein Ødegaard Å Energi BIL 10:10:10 1:15:02 2:07:00 3:08:35 3:38:27 3:48:41 3:49:59
128 1785 Tor Helge Nordvang Rana Sykkelklubb 10:00:17 1:16:17 2:07:26 3:06:54 3:39:06 3:48:55 3:50:10
129 1822 Njål Svingheim Konnerud IL 10:00:16 1:14:43 2:06:40 3:08:42 3:38:38 3:48:59 3:50:16
130 1712 Lars Farinha Spkl Ceres 10:00:09 1:16:25 2:07:51 3:09:19 3:38:40 3:49:04 3:50:21
131 1708 Lars Erikssen Asker Ck 10:00:12 1:17:09 2:09:15 3:11:11 3:39:42 3:49:33 3:50:55
132 2123 Sven Hage Hitachi Energy 10:10:12 1:14:18 2:06:19 3:10:40 3:40:20 3:50:20 3:51:32
133 1743 Jan Indsetviken Modum CK 10:00:15 1:13:34 2:06:20 3:11:01 3:40:34 3:50:38 3:51:48
134 2660 Tom Pettersen Tofte Fremad IF 10:20:08 1:16:53 2:11:29 3:12:57 3:41:27 3:51:04 3:52:20
135 1815 Stein Arve Sogge 10:00:40 1:16:57 2:11:54 3:14:03 3:42:30 3:51:51 3:53:01
136 1333 Hans Hanestad 9:50:18 1:14:49 2:07:06 3:11:04 3:41:52 3:51:54 3:53:14
137 1422 Olav Strømsvåg Andebarkji TSK 9:50:15 1:13:33 2:06:16 3:10:44 3:41:32 3:52:04 3:53:28
138 1798 Frode Rissmann Toten Kranken CK 10:00:11 1:14:07 2:07:07 3:12:57 3:42:48 3:52:28 3:53:42
139 3046 Laurits Valderhaug Jardar IL 10:30:20 1:21:44 2:13:52 3:15:16 3:43:04 3:52:35 3:53:49
140 1664 Per Skogli Gjøvik skiklubb/Kreftforeningen 9:55:33 1:14:43 2:09:06 3:13:17 3:43:17 3:53:08 3:54:19
141 1473 Tore Molstad Andresen VFL 9:55:43 1:15:58 2:09:49 3:15:40 3:44:12 3:53:57 3:55:15
142 1852 Pål Henning Berg 10:00:36 1:17:09 2:12:34 3:17:35 3:45:32 3:55:03 3:56:12
143 1767 Stig Lyngstad Hustadvika sykkelklubb 10:00:14 1:16:09 2:08:21 3:13:53 3:45:08 3:55:13 3:56:32
144 2463 Jan Magne Midtsundstad Solør CK 10:15:16 1:16:01 2:08:33 3:14:14 3:45:00 3:55:38 3:57:00
145 2322 Erik Gustavsen Konnerud IL 10:15:17 1:18:24 2:13:47 3:18:01 3:46:19 3:55:57 3:57:13
146 2511 Terje Hagen Lillehammer LCK / Telenor 10:20:11 1:18:59 2:12:18 3:15:44 3:45:44 3:56:32 3:57:53
147 2336 Bjørn Holstad NHN 10:15:17 1:18:43 2:13:06 3:19:38 3:48:11 3:57:43 3:58:54
148 1831 Tor Olav Trefjord Eidsvoll Sykkelklubb 10:00:17 1:15:17 2:09:41 3:18:23 3:48:08 3:58:00 3:59:15
149 3762 Ole Tom Kroken Vegårshei Il 10:50:11 1:16:43 2:12:01 3:18:27 3:48:03 3:58:10 3:59:31
150 4350 Jens Gunnar Haugen Bykle IL-sykkel 11:05:38 1:20:32 2:13:06 3:15:46 3:47:14 3:58:13 3:59:37
151 1679 Erik Banks Bodø Terrengsykkelklubb 10:00:12 1:18:29 2:13:54 3:18:22 3:48:20 3:58:25 3:59:45
152 2348 Torgeir Johnson Fossum IF/Norconsult BIL 10:15:39 1:15:22 2:07:26 3:15:17 3:47:20 3:58:19 3:59:46
153 1807 Dag Sannerhaugen Eidsvold Værks Skiklub 10:00:17 1:17:53 2:11:54 3:17:24 3:48:14 3:59:18 4:00:35
154 1721 Tore Grødem CK Jarlsberg 10:00:19 1:16:57 2:11:21 3:18:45 3:49:23 3:59:44 4:01:03
155 2379 Halfdan T. Mælum Solør CK 10:15:21 1:19:36 2:13:43 3:18:57 3:50:16 4:01:02 4:02:28
156 2819 Svein Sommerseth Narvik Brann IL 10:25:19 1:17:24 2:13:56 3:21:03 3:51:39 4:01:47 4:03:07
157 3979 Eivind Nåvik Lilkehammer skiklub 10:55:14 1:17:00 2:10:46 3:17:28 3:51:00 4:02:23 4:03:50
158 2146 Gustav Wedel Jarlsberg Gyldne Eike 10:10:11 1:15:10 2:11:24 3:21:01 3:52:16 4:02:49 4:04:08
159 2824 Odd Arne Stuan Lyreco BIL 10:25:09 1:19:53 2:16:36 3:23:28 3:53:04 4:02:54 4:04:12
160 2278 Kjetil Anshushaug Oppdal SK 10:15:29 1:19:07 2:16:03 3:22:14 3:52:37 4:03:19 4:04:45
161 2330 Per Hegge-Jensen 10:15:36 1:20:12 2:16:49 3:22:25 3:53:01 4:03:38 4:04:57
162 2803 Tor Olav Runde ATEA 10:25:19 1:22:17 2:18:57 3:24:08 3:53:36 4:03:47 4:05:06
163 2768 Rune Marthinussen Egen 10:25:12 1:22:03 2:15:54 3:24:19 3:54:08 4:04:49 4:06:12
164 1659 Rune Frisvold Nexus Sport 9:55:26 1:19:47 2:23:23 3:25:49 3:54:59 4:05:00 4:06:16
165 2630 Morten Tømte Tømte Gård 10:20:10 1:20:57 2:14:45 3:21:36 3:53:28 4:05:13 4:06:37
166 2537 Geir Iversby Fredrikstad Sykkelklubb 10:20:26 1:22:59 2:18:44 3:27:10 3:55:59 4:05:42 4:06:54
167 2762 Vidar Georg Ydse otra il sykkel 10:25:30 1:22:09 2:17:10 3:24:41 3:54:49 4:05:42 4:07:02
168 2226 Egil Svinsaas Orkla ck 10:10:08 1:17:45 2:13:11 3:24:52 3:55:21 4:06:19 4:07:44
169 2312 Frode Reppe Frøya og Hitra sykkelklubb 10:15:33 1:19:03 2:16:05 3:25:31 3:56:53 4:07:56 4:09:15
170 2855 Thorstein Bostad Bærum OCK 10:25:16 1:18:11 2:16:38 3:27:32 3:57:32 4:08:09 4:09:27
171 2717 Einar Flenvold 10:25:08 1:20:31 2:16:38 3:27:59 3:58:39 4:08:23 4:09:40
172 2461 Bjørn Gregersen Tvk veteran 10:15:36 1:23:03 2:22:07 3:28:25 3:58:42 4:08:37 4:09:54
173 2664 Odd Henning Bentsen Norefjell Sykkelklubb 10:20:26 1:19:19 2:17:10 3:28:34 3:58:53 4:09:00 4:10:17
174 2450 Hans-Ivar Aalerud If Frøy 10:15:10 1:21:10 2:16:55 3:27:25 3:57:41 4:09:04 4:10:29
175 2649 Trond Aarstadberg Holmestrand SK 10:20:13 1:23:19 2:20:32 3:29:09 3:59:18 4:09:51 4:11:12
176 2661 Sveinung Salater Stiftstaden SK 10:20:39 1:20:39 2:18:57 3:31:12 4:00:36 4:10:53 4:12:05
177 2725 Terje Gran Ranheim Sykkel 10:25:10 1:24:08 2:23:14 3:30:50 4:00:50 4:11:32 4:12:51
178 2291 Stein Bexrud Jatronic 10:15:25 1:21:48 2:17:06 3:28:47 3:59:35 4:11:29 4:12:55
179 2428 Geir Sveen 10:15:19 1:20:32 2:20:36 3:29:42 4:01:19 4:12:51 4:14:16
180 1843 Jan Istvan Vørøs Stord SK 10:00:25 1:12:22 2:03:32 3:01:55 3:58:54 4:12:29 4:14:22
181 2452 Sverre Sigurd Aarmo Sarpsborg sykleklubb 10:15:17 1:25:41 2:23:32 3:32:18 4:02:36 4:13:29 4:14:50
182 2440 Jan Peder Vangen Vang SKLF sykkel 10:15:35 1:24:44 2:23:40 3:32:44 4:03:51 4:14:05 4:15:22
183 1674 Steinar Austefjord Justagjerdskameratane 10:25:32 1:26:03 2:25:38 3:36:56 4:05:02 4:14:12 4:15:24
184 2839 Helge Ranheim Østlandske VVS as 10:25:31 1:23:34 2:19:57 3:31:24 4:03:17 4:15:01 4:16:24
185 3289 Runar Bråten ABB B.I.L – Grenland SK 10:40:41 1:24:11 2:21:46 3:32:08 4:03:15 4:15:04 4:16:31
186 2459 Kristoffer Dale 10:15:27 1:23:00 2:22:17 3:34:49 4:05:53 4:16:08 4:17:27
187 2084 Petter Berggren Veien Tilbake 10:10:23 1:21:50 2:20:31 3:28:27 4:05:45 4:17:25 4:18:52
188 2315 Kurt Magnus Fosse 10:15:08 1:26:23 2:24:52 3:37:08 4:06:37 4:17:29 4:19:01
189 4420 Håvard Sandness Jøssund I&UL 11:05:11 1:23:05 2:21:49 3:33:18 4:06:38 4:17:42 4:19:04
190 2904 Christian Endregaard 10:30:08 1:22:50 2:21:48 3:36:32 4:07:15 4:18:29 4:19:48
191 3008 Svein-Erik Sund Delta Electronics sykkelklubb 10:30:14 1:23:01 2:22:07 3:35:28 4:06:57 4:18:22 4:19:51
192 2928 Erling Haugen UL Fram 10:30:18 1:28:03 2:28:19 3:35:07 4:06:23 4:18:25 4:19:53
193 4853 Kristian Gløersen 10:10:20 1:20:08 2:20:54 3:34:57 4:07:38 4:19:17 4:20:41
194 3287 Vidar Bolstad Hafjell Veteran 10:40:26 1:28:16 2:26:17 3:37:17 4:08:23 4:19:32 4:20:49
195 2460 Bård Ellingsen 10:15:33 1:22:59 2:23:01 3:36:15 4:08:02 4:19:33 4:20:58
196 2199 Espen Rokke KDI Energy BIL 10:10:23 1:19:10 2:20:25 3:36:53 4:08:49 4:19:51 4:21:10
197 2674 Jostein Almås Sport 1 Stord 10:25:33 1:26:02 2:25:37 3:36:55 4:09:08 4:20:11 4:21:33
198 2256 Bård Eikeland Kolbotn SK 10:10:45 1:24:47 2:25:26 3:38:58 4:10:39 4:21:41 4:23:05
199 2209 Jan Raastad 10:10:25 1:26:04 2:25:38 3:41:43 4:12:02 4:22:29 4:23:43
200 4404 Tore Olav Olsen Privat 11:05:22 1:28:54 2:26:56 3:36:59 4:10:46 4:22:19 4:23:51
201 2644 Rune Tveiten 10:20:25 1:25:05 2:25:43 3:38:36 4:11:17 4:22:46 4:24:20
202 3447 Lars Peder Vaaje 10:40:10 1:23:26 2:23:39 3:40:40 4:11:56 4:23:21 4:24:46
203 2866 Bjarne Dahl 10:25:25 1:25:33 2:26:50 3:39:46 4:13:10 4:23:52 4:25:12
204 2829 Arild Teigen Ranheim Sykkel 10:25:11 1:22:31 2:20:25 3:38:12 4:11:39 4:23:49 4:25:17
205 2753 Roar Oskar Kulseth Schindler/Stjørdal 10:25:41 1:28:13 2:28:17 3:40:46 4:13:39 4:24:46 4:26:09
206 2758 Petter Larsen 10:25:24 1:30:24 2:32:38 3:42:53 4:14:34 4:25:21 4:26:41
207 3815 Johnny Sundnes ABBV 10:50:11 1:24:18 2:26:40 3:40:38 4:14:06 4:25:39 4:27:03
208 1581 Jon Arve Moen 9:55:33 1:26:06 2:29:56 3:43:07 4:14:28 4:25:53 4:27:19
209 1832 Rune Trettevik Molde sykkelklubb 10:00:30 1:28:01 2:28:32 3:41:51 4:14:36 4:25:58 4:27:34
210 4134 Geir Peter Hole Ecovis Ardur Tax 11:00:08 1:27:39 2:28:16 3:38:43 4:13:30 4:26:05 4:27:39
211 3165 Terje Løkken Ellingard 10:35:46 1:29:47 2:32:13 3:44:08 4:14:56 4:26:24 4:27:49
212 2832 Morten Berg IF Frøy 10:25:33 1:26:46 2:26:57 3:44:38 4:16:16 4:27:20 4:28:37
213 1590 Tor Nøstmo Malvik il, sykkel 9:55:12 1:15:01 2:07:40 3:18:38 4:12:28 4:27:11 4:29:05
214 2914 Magnus Frøyen Flora Ck 10:30:41 1:30:46 2:32:02 3:44:42 4:16:53 4:28:18 4:29:38
215 2697 Geir Brettengen 10:25:08 1:26:36 2:28:48 3:43:31 4:16:27 4:28:16 4:29:40
216 2771 Atle Kornberg 10:25:26 1:26:48 2:27:07 3:43:00 4:16:40 4:28:57 4:30:32
217 2472 Per Viggo Andersen Bingsfoss SK 10:20:08 1:23:47 2:23:42 3:43:07 4:17:07 4:29:25 4:31:03
218 3204 Helge Rustad 10:35:13 1:29:46 2:30:30 3:44:12 4:19:18 4:30:30 4:31:56
219 2757 Ole Kristian Langård Bingsfoss SK 10:25:29 1:29:52 2:33:51 3:49:29 4:20:19 4:31:11 4:32:23
220 2877 Jan-Ivar Bergsland Sarpsborg sykleklubb 10:30:09 1:23:47 2:31:19 3:49:50 4:20:36 4:31:23 4:32:39
221 2882 Erling Svein Bjørdal Byggmontering Møre 10:30:35 1:29:13 2:32:23 3:45:07 4:18:55 4:31:40 4:32:54
222 3044 Sindre Ulvestad Polygon 10:30:35 1:29:10 2:32:22 3:45:03 4:19:12 4:32:23 4:33:57
223 2750 Øystein Torgersen Hurum CK 10:25:24 1:28:29 2:32:25 3:50:38 4:22:12 4:33:15 4:34:35
224 2919 Martin Grefsrud 10:30:20 1:27:15 2:30:52 3:48:02 4:21:35 4:33:36 4:34:58
225 2871 Erik Aas Andersen Jardar IL 10:30:27 1:34:19 2:36:57 3:52:15 4:24:13 4:33:55 4:35:09
226 2888 Dan-Evert Brekke Jardar IL 10:30:24 1:34:30 2:37:00 3:52:38 4:24:27 4:35:57 4:37:24
227 4114 Kristian Fæste 11:00:15 1:24:17 2:28:37 3:47:32 4:23:33 4:35:55 4:37:28
228 3211 Olav Sigurd Sandvik Ranheim IL, sykkel 10:35:52 1:26:56 2:29:39 3:51:13 4:24:26 4:36:09 4:37:32
229 2497 Truls Enger Hellerudtåppen Våksne Menn 10:20:41 1:31:46 2:36:14 3:53:30 4:26:09 4:37:43 4:39:08
230 3453 terje wik Il Vega 10:40:23 1:32:20 2:35:32 3:51:17 4:25:49 4:37:54 4:39:29
231 2913 Geir Fossheim Glitre offroad 10:30:09 1:26:46 2:30:53 3:52:23 4:26:08 4:38:14 4:39:41
232 4115 Ragnar Gallefoss 11:00:29 1:30:50 2:34:26 3:54:20 4:26:52 4:38:29 4:40:00
233 1687 Sverre Kristian Bjølgerud Modum C K 10:00:26 1:19:46 2:15:58 3:49:40 4:28:22 4:39:34 4:40:47
234 2698 Roy Braaten DYNEA 10:25:14 1:30:17 2:35:09 3:58:00 4:29:45 4:40:56 4:42:23
235 3026 Bjørn Erling Skramstad Vang skiløperforening 10:30:28 1:31:27 2:32:57 3:55:56 4:28:45 4:41:09 4:42:33
236 3298 Dag Edvardsen Team Combiwood Barkevik 10:40:08 1:31:26 2:35:27 3:55:45 4:29:06 4:41:54 4:43:33
237 2893 Jostein Bø Volue 10:30:38 1:31:35 2:35:21 3:59:38 4:32:06 4:42:49 4:44:09
238 2215 Bernt Skaalvik Cowi 10:10:22 1:33:16 2:36:59 4:00:40 4:31:26 4:43:29 4:44:58
239 2734 Tommy Hansen Veien Tilbake 10:25:28 1:25:09 2:26:51 3:59:38 4:32:09 4:44:27 4:45:51
240 2512 Øyvind Hagen Bingsfoss SK 10:20:13 1:28:43 2:34:57 4:01:31 4:32:48 4:44:40 4:45:59
241 2425 Tommy Stenbakken Bingsfoss SK 10:15:35 1:32:07 2:37:09 3:59:06 4:33:19 4:45:47 4:47:13
242 2949 Karl Ove Ingebrigtsen Norconsult 10:30:14 1:26:04 2:32:24 3:58:26 4:32:34 4:45:35 4:47:20
243 3190 Thomas Owen Moss CK 10:35:23 1:36:58 2:41:28 4:00:16 4:34:12 4:47:06 4:48:45
244 2720 Claus Fritzner 10:25:12 1:29:48 2:38:47 4:03:19 4:33:34 4:48:07 4:49:35
245 3430 Rolf Horst Søraker 10:40:11 1:44:17 2:47:21 4:05:16 4:38:10 4:49:57 4:51:30
246 3370 Per Madsen Sørakertråkk 10:40:11 1:44:20 2:47:34 4:05:16 4:38:11 4:49:57 4:51:30
247 4415 Geir Moen Røe Savalen SK 11:05:16 1:33:21 2:41:32 4:05:13 4:39:43 4:51:50 4:53:27
248 4763 Ronny Solli 10:35:46 1:38:20 2:44:50 4:05:23 4:40:17 4:52:34 4:54:07
249 3107 Nils-Torstein Erikstad AF-Gruppen 10:35:11 1:28:15 2:35:21 4:04:50 4:40:12 4:53:16 4:54:51
250 3452 Finn Westgård Forsvaret/Åslia skilag/Team 55+ 10:40:12 1:34:58 2:41:01 4:05:45 4:39:58 4:54:04 4:55:39
251 4597 Hans Ole Leirvik Stiftstaden Sykkelklubb 11:10:09 1:21:17 2:57:34 4:11:38 4:42:28 4:54:35 4:56:07
252 2876 Aksel Berget 10:30:13 1:29:39 2:38:43 4:06:56 4:42:02 4:54:38 4:56:14
253 4112 Bengt Forsberg Team Nor-Int as 11:00:27 1:44:23 2:58:44 4:14:50 4:45:41 4:56:13 4:57:35
254 2580 Steinar Arne Nordal Syvde idrettslag 10:20:32 1:34:10 2:41:06 4:11:39 4:44:39 4:56:40 4:58:02
255 3270 Per Kolbein Tonstad Lyse Aktiv 10:35:44 1:34:36 2:41:04 4:04:44 4:44:21 4:57:43 4:59:24
256 3203 Eldar Rudolfsen 10:35:42 1:37:17 2:49:24 4:14:53 4:46:46 4:58:40 5:00:07
257 3088 Arnfinn Brukstuen 10:35:15 1:34:39 2:43:23 4:11:32 4:45:29 4:58:35 5:00:12
258 3391 René Olsen ÅE Bil 10:40:15 1:44:19 2:50:30 4:14:09 4:48:45 5:00:54 5:02:33
259 3116 Knut-Arne Futsæter 10:35:19 1:32:41 2:37:53 4:11:31 4:48:08 5:01:17 5:02:56
260 3290 Henning Christensen Ellingard 10:40:49 1:43:59 2:51:56 4:14:58 4:50:48 5:03:47 5:05:21
261 3687 Rune Berger Sportslivet.no 10:50:57 1:41:05 2:49:31 4:12:14 4:49:46 5:03:59 5:05:38
262 3209 Sten Roar Sagvolden Sagvolden Racing Team 10:35:10 1:32:08 2:42:11 4:15:27 4:51:33 5:04:26 5:06:10
263 3070 Kai Roger Nilsen Omberg Racing 10:35:26 1:36:27 2:45:49 4:15:40 4:51:34 5:05:00 5:06:31
264 4203 Øivind Solberg Equinor BIL 11:00:34 1:36:35 2:42:27 4:10:16 4:49:06 5:04:55 5:06:55
265 3145 Kjell Werner Johansen Hellerudtåppen Våksne Menn 10:35:59 1:39:05 2:49:21 4:18:30 4:52:06 5:05:28 5:06:55
266 2760 Rolf Longva Nordøy IL 10:25:29 1:36:14 2:48:08 4:16:49 4:53:54 5:07:34 5:08:59
267 3781 Christer Nordahl Sol Tranås 10:50:16 1:36:03 2:47:45 4:19:08 4:54:40 5:07:58 5:09:34
268 3249 Øyvind Wilhelmsen Unicar 10:35:31 1:38:20 2:49:12 4:13:50 4:53:31 5:07:47 5:09:39
269 3065 Geir Peder Kydland Dalane SK 10:30:27 1:41:09 2:52:49 4:24:08 4:58:21 5:11:07 5:13:15
270 3134 Helge Haugvaldstad EIKER CK 10:35:28 1:40:19 2:50:02 4:26:23 5:02:04 5:14:24 5:15:57
271 3282 Per Asle Bjørge ELLINGSØY IL 10:40:25 1:37:22 2:51:23 4:27:59 5:02:47 5:16:22 5:18:51
272 3087 Knut Brenni Sand IL Terrengsykkel 10:35:13 1:34:54 2:47:19 4:24:08 5:04:29 5:18:55 5:20:48
273 3252 Sverre Aae Asker Ck 10:35:08 1:42:35 2:56:34 4:35:39 5:11:33 5:23:17 5:24:48
274 3205 Uno Rybråten Norske Backer AS 10:35:37 1:45:12 3:04:31 4:35:51 5:11:02 5:24:13 5:25:45
275 4175 Trygve Moldjord Hemne Sykkelklubb 11:00:24 1:40:16 2:55:00 4:31:38 5:09:45 5:24:35 5:26:25
276 4382 Kjell G. Lund Ranheim Sykkel 11:05:10 1:42:27 2:59:49 4:37:15 5:11:24 5:25:40 5:27:09
277 4336 Bjørn Vidar Giske Haram Cykleklubb 11:05:16 1:40:22 2:57:53 4:31:42 5:10:28 5:25:41 5:27:16
278 4302 Arve Bakken Norske Backer AS 11:05:34 1:43:29 2:57:39 4:31:12 5:10:24 5:29:18 5:31:09
279 4589 Jan Hallvard Kjærstad Haram CK 11:10:48 1:50:47 3:04:10 4:39:51 5:16:43 5:30:56 5:32:32
280 3746 Thor Jevne Nes Sportsklubb / Team Ingrid 10:50:17 1:49:24 3:04:42 4:39:16 5:17:48 5:32:31 5:34:43
281 3935 Mikael Heikkilä Coor 10:55:19 1:48:43 3:05:38 4:48:03 5:22:26 5:35:15 5:36:47
282 3424 Gunnar Sundal If Frøy 10:40:41 1:46:17 3:02:45 4:38:19 5:22:27 5:35:07 5:36:48
283 4087 Steinar Brovoll Bødalen IF 11:00:45 1:48:09 3:06:45 4:44:47 5:22:50 5:36:18 5:37:56
284 3689 Gunnar Bergsvik Skåla IL 10:50:44 1:47:34 3:03:05 4:43:22 5:21:43 5:38:34 5:40:29
285 3449 Peter Wasström Team Katastrof 10:40:35 1:55:52 3:13:26 4:50:33 5:26:43 5:40:31 5:42:20
286 4541 Mats Dahlqvist 11:10:34 1:42:41 3:04:21 4:47:53 5:25:19 5:40:45 5:42:36
287 3336 Eirik Hope 10:40:38 1:49:31 3:06:47 4:52:27 5:28:35 5:42:18 5:44:05
288 3018 Vidar Sanderud 10:40:18 1:41:17 3:11:18 4:55:39 5:29:45 5:42:23 5:44:15
289 3306 Rolf Inge Furuly 10:40:19 1:41:39 3:11:18 4:55:47 5:29:45 5:42:37 5:44:17
290 4556 Dagfinn Fløystad Veien Tilbake 11:10:20 1:42:55 3:05:29 4:58:40 5:34:35 5:44:37 5:46:01
291 3327 Frank Helk Limelight 10:40:19 1:47:05 3:06:44 4:55:21 5:30:54 5:44:50 5:46:33
292 3075 Peder Baekgaard Guldager Norge 10:40:19 1:47:01 3:06:29 4:55:15 5:30:48 5:44:53 5:46:33
293 3713 Jack Eidsvold Follohus 10:50:21 1:55:49 3:14:03 4:58:34 5:35:53 5:49:39 5:51:31
294 3445 Morten Grønli 10:40:59 1:59:36 3:18:31 5:01:21 5:37:43 5:52:19 5:53:45
295 3709 Bjørn Erik Dammen Brødrene Slakk 10:50:43 1:47:52 3:00:53 4:58:36 5:37:18 5:53:04 5:55:08
296 3710 Magnar Dammen Brødrene Slakk 10:50:42 1:47:33 3:00:47 4:58:33 5:37:18 5:53:05 5:55:09
297 3759 Erik Krogseth 10:50:39 1:59:55 3:16:17 4:57:24 5:38:17 5:53:31 5:55:21
298 3198 Per Erik Reitås Dalådal Idrettslag 10:35:24 1:40:25 2:50:49 4:17:12 4:53:43 5:53:35 5:59:11
299 3446 Rene Vinther 10:40:55 2:13:26 3:35:43 5:17:14 5:52:43 6:06:13 6:08:05
300 4714 Farhad Raeisdana FIRE – Stiftelsen Ett Skritt Videre 11:10:34 1:51:48 3:18:02 5:05:17 5:50:11 6:09:36 6:12:24
301 3767 Johan Lindell 10:50:17 1:52:09 3:11:18 5:17:45 5:57:35 6:14:39 6:16:30
302 3427 Werner Sveum Torpa Ski / Masters Langrenn Norge 10:40:24 1:56:37 3:21:48 5:12:22 5:56:43 6:14:54 6:16:44
303 3808 Terje Smauget 10:50:38 2:00:15 3:28:08 5:27:31 6:03:17 6:17:49 6:19:39
304 3375 Ivar Moe Privat 10:40:26 2:06:07 3:31:11 5:16:47 5:58:50 6:18:39 6:20:19
305 4765 Carsten Fongen TriEye 10:35:33 2:01:20 3:30:37 5:27:06 6:05:30 6:21:17 6:23:26
306 4435 Per-Bjarte Tanche-Larsen 11:05:27 2:21:34 3:58:13 6:07:59 7:02:33 7:24:02 7:25:49
307 4072 Nils-Arthur Amundsen øygarden 11:05:41 2:24:10 4:15:46 6:11:37 7:10:05 7:36:29 7:39:15
308 1017 Hans Kristian Skara Skrotum Velocipedclub 9:40:28 1:08:39 1:53:30 2:45:47
309 1492 Finn Dreyer Gjensidige Sport 9:55:33 1:11:00 1:59:11 2:54:46
310 3129 Pål Ivar Hansen Volue ASA 10:35:24 1:56:28 3:17:29
311 774 Paal Erik Nielsen Oslo 9:35:19 1:07:28
312 2470 Wiggo Krogstad Ck Øst 10:15:24 1:18:15
313 2729 Geir Grønnesby NORTURA 10:35:19 1:40:20
874 Lasse Asheim 9:40:12

Løypekart

Løypeprofil

Værvarsel

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere Birkebeinerrittet

Menn

År Navn Tid
2018 Norges flagg Erik Nordsæter Resell[15] 02.32.54
2017 Norges flagg Erik Nordsæter Resell[15] 02.28.20
2016 Norges flagg Åsmund Løvik[16] 02.37.17
2015 Norges flagg Carl Fredrik Hagen[17][18] 02.40.17
2014 Norges flagg Fredrik Wilmann 02.33.18
2013 Sveriges flagg Fredrik Ericsson 02.41.17
2012 Norges flagg Lars Ragnar Manengen 02.43.24
2011 Norges flagg Stian Remme 02.54.45
2010 Tysklands flagg Hannes Genze 02.57.04
2009 Sveits’ flagg Andreas Kugler 03.02.05
2008 Norges flagg Anders Hovdenes 02.40.50
2007 Italias flagg Massimo De Bertolis 02.52.29
2006 Norges flagg Lars Petter Nordhaug 02.43.08
2005 Sveits’ flagg Thomas Frischknecht 03.52.01

Kvinner

År Navn Tid
2017 Sveriges flagg Jennie Stenerhag[20] 03.03.13
2016 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå[21] 03.11.18
2015 Sveits’ flagg Ariane Kleinhans[22] 03.10.59
2014 Norges flagg Borghild Løvset 03.05.04
2013 Norges flagg Borghild Løvset 03.12.38
2012 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.06.42
2011 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.08.26
2010 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.19.45
2009 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå 03.27.02
2008 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.09.06
2007 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.24.43
2006 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.08.32
2005 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå 04.05.18

Historie

Birkebeinerrittet, populært kalt Birken, er et terrengsykkelløp mellom Rena og Håkons Hall i Lillehammer. Rittet har vært av varierende lengde: 82 km, 89 km, 94,6 km, 92 km og fra 2016 86 km. Traseen går for det meste på grusvei, i tillegg noe asfalt og partier med sti/traktorvei. Rittet ble arrangert første gang i 1993. Det er verdens største terrengsykkelritt målt etter antall deltagere med over 17000 deltakere i toppårene 2009–2012. I 2022 var deltakerantallet 4000.

I 1991/1992 kom idéen om et sykkelritt over fjellet fra Morten Østli, Snorre Moen og Tor Fredriksen. De tre lette fram en trasé, i hovedsak som den er i dag, og 11. september 1993 ble idéen til virkelighet. Terrengsykling var da i ferd med å etablere seg blant mosjonister og aktive syklister. Det første rittet i 1993 samlet 1327 deltakere. Interessen for rittet vokste for hvert år fram til toppåret 2010. Rittet har helt fra starten av hatt deltakerbegrensning. Startordning, klasseinndeling, premiering og utregning av maksimaltider er det samme som på Birkebeinerrennet.

Alle deltakere må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. 3,5 kilo skal som et symbol tilsvare vekten av kongssønnen Håkon Håkonsson, som ble båret over fjellet av de to birkebeinerne Torstein Skjevla og Skjervald Skrukka i 1205. Det er også krav til at sekken skal inneholde utstyr som kan være nyttig å ha på vei over fjellet (mat, drikke, klær, lappesaker etc).

Rittet er ett av verdens største terrengritt og samler nærmere 15.000 deltakere fordelt på selve Birkebeinerrittet, FredagsBirken (2008-2016), HalvBirken (fra 2015), UltraBirken sykkel (fra 2010), UngdomsBirken (fra 2006) og BarneBirken sykkel.

2005 ble UCI Mountainbike Marathon World Championship arrangert samme dag som Birkebeinerrittet. I 2010 ble UltraBirken arrangert for første gang, et 11 mil langt ritt med en mer teknisk og krevende løype enn Birkebeinerrittet.

Alle resultater