Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Snooker VM | Tour de Romandie | Cupen - 2. runde | Rustad IL søker juniortrener| Alle resultater

Resultater Birkebeinerrittet M65-69 2023

Lignende saker

Resultater fra Birkebeinerrittet M65-69 som i 2023 arrangeres lørdag 26. august 2023.

Publisert 23. august 2023 i Resultater

Birkebeinerrittet M65-69 2023

Søk i startlistene

Liveresultater

Livetracker

Resultater alle klasser Birken 2023

Resultater

Pl Stnr Deltaker Klubb Start Bringbu Kvarstad Storåsen Birkebeineren Forvarsel Tid
1 865 Svein Roger Løken CK TOTEN 9:35:07 1:01:22 1:43:25 2:32:57 2:59:30 3:08:04 3:09:17
2 370 Roy Arne Gjerde Holmestrand SK 9:30:01 1:02:51 1:45:29 2:33:45 2:59:46 3:08:20 3:09:32
3 733 Erik Høiland Paragrafrytterne 9:35:19 1:03:55 1:46:15 2:34:10 3:00:42 3:09:11 3:10:19
4 844 Asbjørn Oppegaard Aurskog Høland Friidrettslag 9:35:28 1:04:19 1:48:50 2:40:47 3:06:56 3:16:06 3:17:16
5 888 Rune Bjørklund Express I.L. 9:40:08 1:05:29 1:49:46 2:41:08 3:07:23 3:16:47 3:18:00
6 1176 Jan Fredrik Lund SK Rye 9:45:14 1:04:47 1:48:40 2:41:28 3:08:04 3:16:55 3:18:06
7 730 Torstein Hole ÅOC 9:35:21 1:07:22 1:52:44 2:45:12 3:12:10 3:21:34 3:22:47
8 864 Arne Jørgen Kildahl Ceres 9:35:10 1:04:32 1:51:28 2:45:55 3:12:21 3:21:34 3:22:49
9 1195 Bjørn Nøsavik 9:45:23 1:07:22 1:53:54 2:46:47 3:12:51 3:21:40 3:22:50
10 1205 Ketil Rypdal Krokskogen Cykleklubb 9:45:10 1:05:43 1:52:15 2:46:30 3:13:06 3:21:59 3:23:09
11 911 Vidar Ellefsen Team Driv Trening / Asker Cykleklubb 9:40:22 1:06:54 1:52:48 2:44:51 3:12:34 3:22:03 3:23:19
12 922 Erik Bergan Ringerike Sykkelklubb 9:40:25 1:07:46 1:55:33 2:48:34 3:15:14 3:24:08 3:25:20
13 1001 Roger Pedersen 9:40:08 1:05:57 1:53:46 2:48:08 3:14:44 3:24:21 3:25:34
14 4945 Johnny Ihlen Ceres 9:40:11 1:07:07 1:53:44 2:48:14 3:15:35 3:25:03 3:26:25
15 1193 Knut Noremsaune SK Rye / Koll 9:45:25 1:08:42 1:55:55 2:50:18 3:18:01 3:27:21 3:28:34
16 985 Henrik Munthe Boc 9:40:15 1:09:07 1:56:08 2:50:11 3:18:11 3:27:32 3:28:47
17 1087 Aasmund Bjørnstad Spkl Ceres 9:45:17 1:08:33 1:56:52 2:52:28 3:19:28 3:28:44 3:29:59
18 1370 Bjørn Knudsen Fana IL 9:50:31 1:09:08 1:56:06 2:51:26 3:19:28 3:28:50 3:30:05
19 1182 Oddmund Mehus Equinor BIL/ CK Haugaland 9:45:19 1:08:45 1:56:53 2:52:17 3:19:23 3:28:57 3:30:16
20 1201 Geir Owren NTNU BIL 9:45:20 1:09:21 1:56:52 2:52:34 3:21:26 3:30:53 3:32:10
21 1282 Heljar Ballo Equinor BIL Kårstø 9:50:23 1:10:01 1:58:08 2:53:23 3:21:27 3:31:27 3:32:49
22 1599 Torry Ringkilen Skimt 9:55:14 1:10:55 1:59:47 2:56:12 3:23:36 3:32:46 3:33:59
23 1298 Svein Ole Braaten 9:50:32 1:12:33 2:00:01 2:55:26 3:23:22 3:33:08 3:34:25
24 1303 Jan-Erik Bøe 9:50:21 1:10:53 1:59:24 2:54:49 3:23:25 3:33:16 3:34:29
25 1331 Tom Guttormsen If Bedriftsidrettslag 9:50:10 1:11:21 2:00:50 2:57:08 3:24:27 3:33:57 3:35:14
26 1133 Jon Haukeland Skiforeningen 9:45:11 1:10:34 2:00:08 2:56:49 3:25:25 3:35:07 3:36:26
27 972 Einar Kr. Lunde Sarpsborg SK 9:40:12 1:10:07 1:59:08 2:57:21 3:26:15 3:35:25 3:36:42
28 1140 Oddvar Hindseth Oppdal SK 9:45:20 1:12:37 2:00:42 2:56:27 3:25:50 3:35:58 3:37:21
29 1394 Jarle Olsen Ck Øst 9:50:11 1:10:59 1:59:53 2:58:59 3:26:58 3:36:23 3:37:35
30 1477 Gisle Berg Stiftstaden Sykkelklubb 9:55:20 1:10:53 1:59:40 2:57:51 3:26:35 3:36:25 3:37:50
31 2165 bjørn leirmo Baneservice bedriftsidrettslag 10:10:09 1:10:24 1:58:30 2:57:31 3:26:42 3:36:44 3:37:58
32 1325 Yngve Gottfridsson CK Nittedal 9:50:28 1:13:11 2:02:25 3:00:59 3:28:27 3:37:57 3:39:16
33 1248 Per Orderud 9:45:11 1:10:57 2:01:04 2:56:06 3:26:50 3:38:25 3:39:55
34 1618 Karsten Solheim Skiforeningen 9:55:37 1:11:11 2:01:06 3:01:09 3:30:01 3:40:21 3:41:43
35 1685 Kay-Ove Vetland Bjørndal 10:00:12 1:11:06 2:01:01 3:03:06 3:30:53 3:40:26 3:41:46
36 2998 Ola Nyhus Jardar IL 10:30:12 1:15:04 2:04:03 3:04:01 3:32:29 3:41:12 3:42:21
37 1381 Rune T Lund Vang skiløperforening 9:50:30 1:12:30 2:02:19 3:01:33 3:30:53 3:41:05 3:42:24
38 1623 Ivar Stuan Nordbygda/ Løten Ski 9:55:20 1:12:32 2:02:06 3:03:41 3:32:08 3:42:05 3:43:22
39 1850 Geir Håkon Aas Stiftstaden Sykkelklubb 10:00:16 1:15:06 2:05:14 3:05:01 3:32:35 3:42:30 3:43:50
40 1855 Odd Arve Svendsberget 10:00:14 1:11:06 2:02:39 3:05:23 3:33:29 3:43:01 3:44:14
41 1285 Frode Bergersen Hamar Skiklubb 9:50:26 1:13:58 2:04:39 3:03:17 3:32:19 3:43:14 3:44:33
42 1717 Odd Arve Gjelten Savalen SK 10:00:19 1:15:12 2:06:43 3:04:55 3:34:05 3:43:37 3:44:51
43 1533 Per Sigvald Hoggen Volda Turn og IL 9:55:14 1:13:56 2:03:44 3:03:09 3:33:43 3:44:29 3:45:49
44 1493 Cato Dybdahl Svett&Mett Raufoss 9:55:10 1:13:38 2:04:37 3:07:00 3:35:02 3:45:15 3:46:33
45 1499 Svein Enberget Lillehammer cykleklubb 9:55:09 1:13:58 2:04:39 3:05:53 3:35:33 3:45:29 3:46:45
46 1868 Ørnulf Omberg Omberg Racing 10:00:38 1:14:46 2:07:04 3:10:53 3:39:16 3:48:57 3:50:12
47 1789 Jan-Åge Nymoen Glåmdal SK 10:00:27 1:16:06 2:07:55 3:08:59 3:38:55 3:49:05 3:50:28
48 1693 Nils Bratberg Lillehammer ck 10:00:22 1:14:00 2:06:55 3:08:01 3:38:32 3:49:55 3:51:23
49 1797 Jostein Pålsrud Toten-Kranken CK/Benteler BIL 10:00:38 1:14:41 2:07:40 3:09:48 3:39:49 3:50:02 3:51:26
50 2237 Steinar Vasaasen 10:10:15 1:13:04 2:04:09 3:08:22 3:39:35 3:50:13 3:51:28
51 1841 Per Vikan Mosjøen og Omegn Cycleklubb 10:00:22 1:13:22 2:06:14 3:10:44 3:40:08 3:50:31 3:51:51
52 1749 Geir Røvde Johansen 10:00:36 1:16:55 2:09:37 3:12:27 3:41:54 3:51:53 3:53:10
53 1814 Geir Snekkerhaugen Nittedal IL 10:00:33 1:18:03 2:08:52 3:13:37 3:42:41 3:52:15 3:53:33
54 1335 Gunnar Harstad Stryn Sykkelklubb 9:50:26 1:11:53 1:59:38 2:56:05 3:42:24 3:52:15 3:53:39
55 2216 Per Skaare 10:10:37 1:15:25 2:08:01 3:11:55 3:42:24 3:52:30 3:53:49
56 2924 Arild Hamre Jardar IL 10:30:15 1:21:47 2:13:56 3:15:21 3:43:08 3:52:41 3:53:55
57 1653 Odd Danielsen Lillehammer ck 9:55:22 1:18:07 2:11:11 3:15:51 3:44:01 3:53:04 3:54:15
58 1828 Freddy Tengberg CK Master 10:00:13 1:17:04 2:11:54 3:13:47 3:43:44 3:53:59 3:55:26
59 1757 Geir Krane 10:00:08 1:16:43 2:09:11 3:12:16 3:42:21 3:53:58 3:55:30
60 2375 Rune Midtun CK Elverum 10:15:30 1:17:30 2:11:29 3:15:01 3:44:37 3:54:35 3:55:54
61 2874 Jon Kåre Beisvåg Jardar IL 10:30:23 1:21:42 2:13:47 3:15:14 3:44:37 3:54:57 3:56:15
62 1760 Mindor Langdal TAFJORD BIL 10:00:10 1:18:40 2:11:43 3:13:35 3:44:27 3:55:01 3:56:19
63 2236 Geir Normann Valaker 10:10:26 1:19:53 2:13:36 3:15:32 3:44:52 3:55:11 3:56:32
64 2311 Roar Nyberget Elverum 10:15:35 1:16:07 2:11:04 3:14:58 3:44:34 3:55:19 3:56:40
65 2365 Magne Langeteig Porsatunet 10:15:07 1:20:22 2:13:21 3:16:14 3:46:32 3:56:54 3:58:15
66 1531 Frank Tore Hermansen Ck Øst 9:55:27 1:17:53 2:11:53 3:18:16 3:48:02 3:57:58 3:59:17
67 2155 Sturla Klüver TVK / Team Ferstad 10:10:26 1:20:23 2:16:30 3:20:34 3:48:43 3:58:02 3:59:17
68 2250 Trond Aaslid Fredrikstad Skiklubb 10:10:25 1:15:27 2:08:28 3:17:24 3:48:04 3:58:34 3:59:57
69 1573 Rolf Lishaugen Odal Fritid 9:55:34 1:20:57 2:16:32 3:21:04 3:50:50 4:01:21 4:02:41
70 2294 Johs Bjørndal Team Skogselskapet 10:15:24 1:21:45 2:16:27 3:20:57 3:50:36 4:01:27 4:02:53
71 2960 Kjell Keseler Jardar IL 10:30:21 1:21:44 2:14:54 3:19:50 3:51:10 4:01:44 4:03:07
72 1718 Sven Granhaug Eidsvoll Sykkelklubb 10:00:33 1:19:33 2:15:05 3:20:18 3:49:59 4:01:50 4:03:08
73 1539 Eldar Høidal Sykkylven sykkelklubb 9:55:29 1:18:34 2:13:53 3:19:57 3:51:45 4:02:34 4:04:05
74 2182 Ivar Nerhoel Orkla ck 10:10:10 1:21:47 2:18:15 3:25:25 3:54:12 4:04:12 4:05:34
75 2126 Ove Hamilton Team Kjukkas / Sør-Fron IL 10:10:38 1:19:52 2:16:19 3:21:51 3:52:16 4:04:15 4:05:48
76 2099 Kåre Brudal 10:10:08 1:18:14 2:14:04 3:19:21 3:52:47 4:04:43 4:06:16
77 2122 Aksel Grinaker Hadeland CK 10:10:41 1:15:44 2:09:19 3:17:38 3:52:13 4:05:04 4:06:49
78 4366 Renaud Jean-Marc 11:05:30 1:18:58 2:13:56 3:24:33 3:55:25 4:05:55 4:07:21
79 2788 Tormod Olsen Fjellfoten SK 10:25:34 1:23:08 2:17:44 3:22:30 3:53:58 4:05:57 4:07:27
80 1719 Svein Bolstad 10:00:14 1:28:22 2:23:47 3:29:21 3:56:54 4:06:16 4:07:27
81 1819 Alf Even Strand CK Elverum 10:00:31 1:19:42 2:16:38 3:27:39 3:56:44 4:06:42 4:07:55
82 2174 Gjermund Mellum Solør CK 10:10:12 1:19:09 2:13:34 3:26:58 3:56:31 4:06:52 4:08:11
83 1799 Torstein Robstad PwC Bil, KCK 10:00:35 1:24:17 2:20:59 3:29:58 3:59:37 4:09:25 4:10:49
84 2809 Fritz Schjølberg Sandane Sykkelklubb 10:25:32 1:20:03 2:17:13 3:27:55 3:58:32 4:09:35 4:11:06
85 4871 Jon Hoel-Andersen 10:15:26 1:23:02 2:18:58 3:28:17 3:59:41 4:10:41 4:12:12
86 2270 Knut Rune Saltnes 10:10:35 1:16:26 2:11:43 3:25:46 3:58:48 4:10:46 4:12:18
87 2327 Einar Hammerhaug Nea cykkelklubb 10:15:18 1:22:08 2:21:51 3:32:14 4:02:36 4:13:25 4:14:47
88 2387 Helge Ollestad Heskestad IL 10:15:10 1:22:37 2:21:14 3:33:11 4:03:09 4:14:18 4:15:34
89 2602 Erik Skahjem Asker Skiklubb 10:20:40 1:23:42 2:21:09 3:30:09 4:04:22 4:14:50 4:16:09
90 2402 Oddvar Raaen Nea CK 10:15:19 1:24:27 2:22:14 3:29:59 4:03:45 4:15:44 4:17:10
91 2543 Alf Peter Kahrs Andebarkji TSK 10:20:24 1:23:12 2:21:23 3:33:24 4:04:38 4:16:03 4:17:27
92 2178 Oddgeir Mælingen 10:10:19 1:25:16 2:23:21 3:36:27 4:06:04 4:16:14 4:17:33
93 1806 Kurt Magnor Sandseter 10:00:17 1:23:36 2:22:27 3:35:40 4:05:56 4:17:12 4:18:32
94 3047 Pål Johan Vanberg Jardar IL 10:30:21 1:22:49 2:21:40 3:33:12 4:05:57 4:17:16 4:18:33
95 2968 Trond Kåsa Team Baneservice 10:30:10 1:23:53 2:23:27 3:34:46 4:06:09 4:17:27 4:18:55
96 2398 Christian Rytter 10:15:21 1:22:45 2:22:14 3:34:16 4:06:04 4:17:34 4:19:07
97 4587 Jonny Johansen Elverum 11:10:10 1:25:08 2:24:44 3:34:08 4:06:26 4:18:19 4:19:47
98 2354 Geir Kirkemo 10:15:17 1:23:43 2:24:35 3:36:37 4:07:34 4:18:28 4:19:49
99 2522 Gunnar Hildonen Stiftstaden Sykkelklubb 10:20:32 1:27:34 2:29:32 3:35:53 4:09:10 4:20:55 4:22:35
100 3072 Vidar Amundsen Profilteam 10:35:56 1:26:59 2:24:31 3:35:17 4:08:54 4:21:05 4:22:36
101 4892 Kjell Michaelsen 10:25:39 1:26:58 2:27:37 3:40:21 4:12:47 4:23:35 4:24:55
102 2551 Bjørn Gunnar Kristiansen Ck Øst 10:20:14 1:28:22 2:28:31 3:41:24 4:13:00 4:24:17 4:25:46
103 2249 Svein Aasen Orkla ck 10:10:11 1:23:04 2:26:30 3:43:26 4:13:40 4:24:34 4:26:02
104 4445 Torbjørn Vinje Ingen 11:05:19 1:27:41 2:27:09 3:36:29 4:12:01 4:24:49 4:26:23
105 3288 Steinar Brun 10:41:08 1:26:06 2:24:22 3:39:51 4:12:29 4:25:00 4:26:31
106 2773 Gjert Monsen Team Blåvegen 10:25:22 1:32:06 2:31:13 3:42:21 4:14:00 4:25:05 4:27:00
107 4480 Torbjørn Maurstad 11:05:48 1:32:41 2:29:57 3:35:21 4:11:08 4:25:31 4:27:05
108 3215 Bjørn Skogheim Odal SK 10:35:59 1:31:51 2:32:24 3:45:11 4:17:41 4:28:53 4:30:15
109 2707 Jørn Yngvar Eikaas 10:25:25 1:24:32 2:26:54 3:43:15 4:20:08 4:30:46 4:32:08
110 2846 Jon Henrik Wien Bardu IL sykkel 10:25:38 1:24:50 2:27:58 3:47:11 4:20:21 4:31:25 4:32:45
111 2952 Arne Fjerdrumsmoen Stiftstaden Sykkelklubb 10:30:14 1:27:16 2:35:51 3:49:47 4:20:22 4:31:17 4:32:54
112 3470 Geir Mildestveit CK Henie 10:40:31 1:28:10 2:30:34 3:47:46 4:22:05 4:32:48 4:34:14
113 2848 Erik Young 10:25:46 1:29:47 2:33:25 3:50:10 4:23:01 4:34:20 4:35:46
114 3749 Steinar Johansen 10:50:21 1:29:42 2:31:57 3:48:44 4:22:58 4:35:19 4:36:51
115 4475 Geir Håkon Bjørnstad Feiring IL 11:05:14 1:26:52 2:29:00 3:44:49 4:18:19 4:35:57 4:38:27
116 2786 Henning Olsen Løten/Nordbygda ski 10:25:25 1:30:20 2:32:51 3:54:18 4:29:08 4:41:15 4:42:47
117 4760 Jan-Erik James Knudsen 10:35:19 1:31:24 2:36:58 3:56:27 4:30:16 4:41:42 4:43:05
118 4773 Svenn Lorentzen ENWA Water Technology 10:40:48 1:36:31 2:42:46 3:56:17 4:32:16 4:45:50 4:47:37
119 3908 Per H. Christensen 10:55:12 1:22:55 2:39:16 4:01:07 4:34:14 4:46:47 4:48:25
120 2536 Arnfinn Iversby Fredrikstad Sykkelklubb 10:20:28 1:34:30 2:41:18 3:59:02 4:33:44 4:47:08 4:48:43
121 2338 Rolf Houlder Lillehammer ck 10:15:27 1:36:54 2:45:22 4:06:31 4:36:39 4:47:31 4:48:47
122 4759 Henning Hafenbrädl Moss Cykle Klubb 10:35:29 1:28:40 2:33:38 3:58:26 4:35:13 4:48:17 4:49:49
123 2477 Anton Bagstad 10:20:36 1:24:30 2:29:18 3:54:15 4:31:17 4:47:44 4:49:52
124 3233 Geir Svingheim Grindvoll IL 10:35:14 1:34:36 2:38:19 3:53:49 4:33:17 4:48:09 4:50:15
125 3868 Frank Guneriussen Bauda/Toyota Buskerud Drammen 10:50:49 1:35:48 2:41:39 4:03:34 4:36:32 4:49:31 4:51:02
126 3004 Magnar Pedersen Larvik politiidrettslag 10:30:13 1:34:22 2:42:14 4:03:21 4:38:49 4:52:14 4:53:48
127 3034 Ole-Johan Sundsvold Jardar IL 10:30:33 1:34:52 2:40:03 4:04:24 4:39:50 4:52:44 4:54:35
128 3247 Kjetil Vågnes 10:35:31 1:39:08 2:46:09 4:04:35 4:40:24 4:53:42 4:55:23
129 3063 Arnfinn Ingjerd Hødd 11:11:25 1:34:45 2:44:30 4:08:16 4:42:17 4:55:43 4:57:28
130 3176 Åge Nilsen NOV BIL 10:35:45 1:35:54 2:42:07 4:07:42 4:43:23 4:56:27 4:58:00
131 3023 Jan Erik Skaug Jardar IL 10:30:32 1:35:09 2:42:32 4:06:37 4:43:25 4:57:06 4:58:46
132 3264 Jon Hovden Toten treningssenter 10:35:22 1:39:20 2:46:03 4:10:34 4:47:16 5:00:28 5:02:10
133 3071 Bård Alexandersen Gauldal SK – GauldalsBirken 10:35:22 1:42:48 2:55:08 4:18:57 4:51:28 5:04:14 5:05:58
134 3136 Rolf Haviken Privat 10:35:18 1:39:21 2:51:53 4:17:12 4:51:39 5:05:14 5:06:47
135 3207 Geir Ivar Rønning Støren Ck 10:35:37 1:39:47 2:50:15 4:16:24 4:52:44 5:05:57 5:07:24
136 4179 Roald Nilsen 11:00:26 1:40:11 2:49:32 4:17:19 4:54:14 5:07:39 5:09:13
137 2951 Jan Tore Jakobsen 10:30:23 1:39:26 2:46:53 4:17:12 4:53:58 5:07:50 5:09:24
138 3341 Stein Høyland Bømlo kulturskule 10:40:14 1:44:56 2:55:59 4:18:30 4:54:18 5:07:48 5:09:27
139 2887 Jan Ove Bratli Ck Øst 10:30:38 1:38:08 2:50:08 4:21:38 4:59:00 5:10:49 5:12:05
140 2792 Knut Owing RISØR IL 10:25:16 1:26:48 2:33:38 3:55:27 4:32:18 5:11:16 5:13:58
141 3135 Per Jan Haursett Glåmdal SK 10:35:25 1:35:09 2:42:42 4:17:27 4:59:30 5:13:45 5:15:26
142 3335 Rune Holt Lunderseter ski sykkel 10:40:09 1:39:55 2:51:30 4:27:52 5:05:45 5:18:17 5:19:52
143 4771 Trond Bergan Vargene 10:40:17 1:44:53 2:59:19 4:28:42 5:05:51 5:19:42 5:21:34
144 3733 Peder Harboe Team Harboe 10:50:58 1:38:18 2:54:55 4:31:30 5:07:10 5:22:50 5:24:39
145 3318 Øystein Hagtvedt Kleiva sykkel & service 10:40:14 1:49:37 3:03:01 4:33:06 5:13:35 5:27:12 5:29:02
146 3231 Finn Sveiven If Frøy 10:35:13 1:43:46 3:02:50 4:40:26 5:14:43 5:27:49 5:29:25
147 3798 Torgal Senderud Lillehammer skiklubb 10:50:17 1:53:27 3:03:32 4:37:27 5:16:38 5:30:10 5:32:02
148 3106 Hans Engebretsen BK Judo 10:35:32 1:48:44 3:06:53 4:38:32 5:20:48 5:35:06 5:37:02
149 3905 Jon Bull Norske Backer AS 10:55:31 1:57:30 3:15:12 4:52:19 5:26:45 5:39:13 5:40:57
150 3874 Terje Nilsen 10:55:33 1:44:56 3:01:55 4:51:53 5:33:06 5:48:40 5:50:39
151 5204 Thor-Inge Røgeberg Kvitfjell veteran 11:10:19 1:48:26 3:17:10 5:02:08 5:36:59 5:50:17 5:51:58
152 3189 Frode Rølsåsen CK Elverum 10:35:08 1:59:49 3:19:11 5:03:10 5:38:29 5:52:16 5:54:02
153 3708 Arild Dammen Brødrene Slakk 10:50:41 1:47:52 3:00:21 4:58:25 5:37:10 5:52:54 5:55:09
154 3758 Svein Kristiansen Mjøndalen Mur og Puss AS 10:50:24 1:48:44 3:16:54 5:07:43 5:47:43 6:00:23 6:02:19
155 3439 Einar Torkildsen 10:40:32 1:59:35 3:24:36 5:16:17 5:55:02 6:10:58 6:12:30
156 3738 Hans-Ronald Hohlweg 10:50:26 1:55:14 3:21:52 5:21:41 6:01:43 6:16:09 6:17:53
157 3684 Ulf Bengtson Sol Tranås 10:50:18 1:52:15 3:11:17 5:28:25 6:07:55 6:25:50 6:27:49
158 3301 Frank Roger Eriksen Friskus 10:40:51 1:54:53 3:23:19 5:28:11 6:13:40 6:28:51 6:30:37
159 3385 Terje Hodne Nilssen 10:40:39 2:08:02 3:31:56 5:31:49 6:12:24 6:31:32 6:33:28
160 2995 Bjørn Nordgård Skogdjerv IL 10:30:30 2:09:30 3:37:31 5:37:52 6:16:47 6:32:10 6:33:59
161 4246 Sigmund Nakken Holdeplassen 11:00:37 1:50:07 3:14:20 5:36:11 6:17:50 6:34:20 6:36:26
162 3409 Hans Torgrim Raassum 10:40:22 2:08:15 3:41:40 5:36:51 6:21:14 6:38:43 6:40:54
163 4375 Svein Kopperud 11:05:36 2:13:56 3:44:03 5:41:59 6:23:14 6:39:54 6:42:32
164 3158 Einar Lerbrekken Baneservice 10:35:56 1:42:23 3:04:28 4:45:09
165 1300 Hallgeir Bækken Re sk 9:50:19 2:55:37
2938 Narve Holen Jardar IL 10:30:30

Løypekart

Løypeprofil

Værvarsel

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere Birkebeinerrittet

Menn

År Navn Tid
2018 Norges flagg Erik Nordsæter Resell[15] 02.32.54
2017 Norges flagg Erik Nordsæter Resell[15] 02.28.20
2016 Norges flagg Åsmund Løvik[16] 02.37.17
2015 Norges flagg Carl Fredrik Hagen[17][18] 02.40.17
2014 Norges flagg Fredrik Wilmann 02.33.18
2013 Sveriges flagg Fredrik Ericsson 02.41.17
2012 Norges flagg Lars Ragnar Manengen 02.43.24
2011 Norges flagg Stian Remme 02.54.45
2010 Tysklands flagg Hannes Genze 02.57.04
2009 Sveits’ flagg Andreas Kugler 03.02.05
2008 Norges flagg Anders Hovdenes 02.40.50
2007 Italias flagg Massimo De Bertolis 02.52.29
2006 Norges flagg Lars Petter Nordhaug 02.43.08
2005 Sveits’ flagg Thomas Frischknecht 03.52.01

Kvinner

År Navn Tid
2017 Sveriges flagg Jennie Stenerhag[20] 03.03.13
2016 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå[21] 03.11.18
2015 Sveits’ flagg Ariane Kleinhans[22] 03.10.59
2014 Norges flagg Borghild Løvset 03.05.04
2013 Norges flagg Borghild Løvset 03.12.38
2012 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.06.42
2011 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.08.26
2010 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.19.45
2009 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå 03.27.02
2008 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.09.06
2007 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.24.43
2006 Finlands flagg Pia Sundstedt 03.08.32
2005 Norges flagg Gunn-Rita Dahle Flesjå 04.05.18

Historie

Birkebeinerrittet, populært kalt Birken, er et terrengsykkelløp mellom Rena og Håkons Hall i Lillehammer. Rittet har vært av varierende lengde: 82 km, 89 km, 94,6 km, 92 km og fra 2016 86 km. Traseen går for det meste på grusvei, i tillegg noe asfalt og partier med sti/traktorvei. Rittet ble arrangert første gang i 1993. Det er verdens største terrengsykkelritt målt etter antall deltagere med over 17000 deltakere i toppårene 2009–2012. I 2022 var deltakerantallet 4000.

I 1991/1992 kom idéen om et sykkelritt over fjellet fra Morten Østli, Snorre Moen og Tor Fredriksen. De tre lette fram en trasé, i hovedsak som den er i dag, og 11. september 1993 ble idéen til virkelighet. Terrengsykling var da i ferd med å etablere seg blant mosjonister og aktive syklister. Det første rittet i 1993 samlet 1327 deltakere. Interessen for rittet vokste for hvert år fram til toppåret 2010. Rittet har helt fra starten av hatt deltakerbegrensning. Startordning, klasseinndeling, premiering og utregning av maksimaltider er det samme som på Birkebeinerrennet.

Alle deltakere må bære sekk som veier minst 3,5 kg fra start til mål. 3,5 kilo skal som et symbol tilsvare vekten av kongssønnen Håkon Håkonsson, som ble båret over fjellet av de to birkebeinerne Torstein Skjevla og Skjervald Skrukka i 1205. Det er også krav til at sekken skal inneholde utstyr som kan være nyttig å ha på vei over fjellet (mat, drikke, klær, lappesaker etc).

Rittet er ett av verdens største terrengritt og samler nærmere 15.000 deltakere fordelt på selve Birkebeinerrittet, FredagsBirken (2008-2016), HalvBirken (fra 2015), UltraBirken sykkel (fra 2010), UngdomsBirken (fra 2006) og BarneBirken sykkel.

2005 ble UCI Mountainbike Marathon World Championship arrangert samme dag som Birkebeinerrittet. I 2010 ble UltraBirken arrangert for første gang, et 11 mil langt ritt med en mer teknisk og krevende løype enn Birkebeinerrittet.

Alle resultater