Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell| Alle resultater

Bislett Indoor Marathon 2024 program og resultater

Lignende saker

Startlister og resultater fra Bislett Indoor Marathon som arrangeres fra 9. og 10. februar 2024 på innendørsbanen under Bislett Stadion.

Publisert 10. februar 2024 i Resultater

Bislett Indoor Marathon 2024

Dato

9. – 10. februar

Sted

Bislett stadion – Oslo

Distanse

10 km | Halvmaraton | Maraton

Startliste

Alle resultater

10 km elite menn

Rank Name Time
1 Joe Walker (GBR) 0:31:26
2 Magnus Winther Warvik (NOR) 0:31:34
3 Kristoffer Eftedal (NOR) 0:33:11
4 Askild Vatnbakk Larsen (NOR) 0:33:34
5 Aksel Overskott (NOR) 0:33:47
6 Frode Saugestad (NOR) 0:33:55
7 Eirik Kamstrup Hovind (NOR) 0:33:58
8 Lars Peter Raknes (NOR) 0:34:23
9 Steffen Aabel (NOR) 0:34:34
10 Eirik Kvåle Mikkelsen (NOR) 0:34:38
11 Espen Berg (NOR) 0:34:46
12 Ole Christian Lien (NOR) 0:35:07
13 Johan Jørgensen (NOR) 0:35:27
14 Johannes Bacon Svoren (NOR) 0:35:29
15 Tom Roger Vege-Tangen (NOR) 0:35:59
16 Sondre Garegg Gårdsmoen (NOR) 0:36:03
17 Pelle Bamle (NOR) 0:36:30
18 Hans Krogh Harestad (NOR) 0:36:34
19 Marius Fjellbo (NOR) 0:36:42
20 Mikkel Bugge (NOR) 0:36:46

10 km kvinner, topp 20

Rank Name Time
1 Hannah Bentzen (NOR) 0:36:58

Maraton menn, topp 20

Rank Name Time
1 Håkon Urdal (NOR) 2:36:39
2 Stian Fjellestad (NOR) 2:43:04
3 Peter Jensen (DEN) 2:48:17
4 Jan Petter Bekkevold (NOR) 2:55:53
5 Christoffer Coward (NOR) 2:59:08
6 Daniel Jenssen (NOR) 2:59:22
7 Florian Kuehn (NOR) 3:02:12
8 Anders Folke Westlund (NOR) 3:03:23
9 Tommy Christensen (NOR) 3:06:04
10 Johan Holme (NOR) 3:06:48
11 Jacob Gelius (NOR) 3:06:49
12 Knut Erik Johannesen (NOR) 3:08:41
13 John Frisli Jahre (NOR) 3:08:56
14 Anders Gerhard David Kjellen (NOR) 3:10:53
15 Marius Nakkeid (NOR) 3:11:57
16 Henning Hanssen (NOR) 3:12:41
17 Casper Maltun (NOR) 3:13:19
18 Morten Jørgensen (NOR) 3:13:30
19 Svein-Erik Bakke (NOR) 3:14:07
20 Bjørn Holmvik (NOR) 3:16:21

Maraton kvinner, topp 20

Rank Name Time
1 Rita Steinsvik (NOR) 3:18:55
2 Kristine Lier (NOR) 3:27:08
3 Ingvild Aurdal (NOR) 3:27:18
4 Ninette Solveig Banoun (NOR) 3:27:52
5 Jeanette Bergersen (NOR) 3:29:43
6 Kristine Rønningen (NOR) 3:30:13
7 Anette Birkeland (NOR) 3:37:05
8 Grete Linda Klokk (NOR) 3:38:02
9 Marianne Årdalen (NOR) 3:41:56
10 Karolina Viktorsson (NOR) 3:45:34
11 Julie Nordgård (NOR) 3:51:07
12 Marlin Martinsen (NOR) 3:52:05
13 Heidi Spada (NOR) 3:53:57
14 Christine Marcussen (NOR) 3:56:32
15 Lise Grønskar (NOR) 3:58:46
16 Mari Vesela (NOR) 3:58:49
17 Linda Waatevik (NOR) 4:00:41
18 Izabela Sliwinska (POL) 4:03:30
19 Lene Haug (NOR) 4:05:09
20 Ilja Elise Engeset (NOR) 4:13:32

Halvmaraton menn, topp 20

Rank Name Time
1 Sivert Oftedal (NOR) 1:14:37
2 Jan Briseid (NOR) 1:14:44
3 Rune Solheim (NOR) 1:14:52
4 John Henry Strupstad (NOR) 1:15:37
5 Odd Ivar Solvold (NOR) 1:17:35
6 Greger Lyngedal Wian (NOR) 1:17:57
7 Alexander Hoel (NOR) 1:19:15
8 Einar Jenssen (NOR) 1:20:16
9 Andreas Saxi Jensen (NOR) 1:20:36
10 Pierre Andersson (NOR) 1:20:55
11 Bernt Ivar Vestbøstad (NOR) 1:21:35
12 Mats Høyset (NOR) 1:23:10
13 Kai Eirik Espedal (NOR) 1:23:29
14 Ole Svihus (NOR) 1:23:44
15 Perra Skoog (NOR) 1:24:08
16 Jacob Bisgaard Knudsen (DEN) 1:24:21
17 Martin Henrik Andresen (NOR) 1:24:21
18 Kraig Joseph Hein (NOR) 1:24:26
19 Mats Bergum (NOR) 1:26:21
20 Anders Brynestad (NOR) 1:26:36

Halvmaraton kvinner

Rank Name Time
1 Linn-Kristin Vibekken (NOR) 1:29:51
2 Randi Govertsen (NOR) 1:40:21
3 Jane Hartman (NOR) 1:42:25
4 Marianne Heibø (NOR) 1:42:53
5 Maria Kjelme (NOR) 1:47:27
6 Mari Gjerde (NOR) 1:49:49
7 Marianne Halvorsen (NOR) 1:51:43
8 Marianne Årdalen (NOR) 1:52:16
9 Lone Nielsen (NOR) 1:52:53
10 Torunn Tofteng (NOR) 1:55:05
11 Rifadije Peci (KOS) 1:57:51
12 Ninette Solveig Banoun (NOR) 2:13:27

10 km lørdag menn, topp 20

Rank Name Time
1 Jonathan Værnes (NOR) 0:37:24
2 Torstein Eike (NOR) 0:37:34
3 Rolf-Arne Halvorsen (NOR) 0:37:35
4 Hans Christian Døsen (NOR) 0:37:41
5 Eric James Holtquist (NOR) 0:37:44
6 Bjørn Drangsholt (NOR) 0:38:13
7 Theodor Vendrig (NOR) 0:38:31
8 Øyvind Kjuus (NOR) 0:39:24
9 Jan Åge Kjørstad (NOR) 0:39:24
10 Kristian Langseth (NOR) 0:39:34
11 Jon Emil Tanum Dahl (NOR) 0:39:47
12 Espen Bielke (NOR) 0:39:53
13 Marius Bakke (NOR) 0:39:56
14 Jørgen Teslo (NOR) 0:39:57
15 Vegard Hasselgård (NOR) 0:40:29
16 Christer Kjønigsen (NOR) 0:40:42
17 John Tuflått (NOR) 0:40:53
18 Øyvind Husby (NOR) 0:40:57
19 Atle Sandbekken (NOR) 0:41:14
20 Anders Banke Petersen (NOR) 0:41:27

10 km lørdag kvinner

Rank Name Time
1 Torhild Rustenberg (NOR) 0:41:21
2 Kathrine Vandraas (NOR) 0:43:38
3 Lena Døsvik (NOR) 0:43:56
4 Kinga Kalicka (NOR) 0:44:14
5 Gudrun Jona Arinbjarnardottir (NOR) 0:45:11
6 Tone Gravvold (NOR) 0:45:59
7 Evelyn Doceve (ARG) 0:48:56
8 Anne Marit Arnegaard (NOR) 0:49:45
9 Dalia Santana Mendez (NOR) 0:49:52
10 Josefine Steen-Utheim (NOR) 0:50:42
11 Steffi Prabel (NOR) 0:52:58
12 Marianne Årdalen (NOR) 0:55:13
13 Karianne Larsen (NOR) 0:55:48
14 Tatiana Pakshaeva (NOR) 0:59:44

10 km fredag menn, topp 20

Rank Name Time
1 Njål Torillson Tyssing (NOR) 0:33:33
2 Mathias Haugnes (NOR) 0:34:22
3 Peter Hoffmann (NOR) 0:34:29
4 Stian Løkke Øvrebø (NOR) 0:34:40
5 Nikolai Handle Jensen (NOR) 0:34:46
6 Bjørnar Veie (NOR) 0:35:36
7 Håvard Klefstad (NOR) 0:35:43
8 Eivind Andersen (NOR) 0:36:10
9 Anders Vamsæter (NOR) 0:36:23
10 Vinjar Løkken (NOR) 0:37:10
11 Henrik Instebø (NOR) 0:37:23
12 Adrian Lindgren (NOR) 0:37:49
13 Kenneth Schnelle (NOR) 0:37:50
14 Oscar Jahren (NOR) 0:37:58
15 Sindre Nilo (NOR) 0:38:04
16 Kristian Nørgaard (NOR) 0:38:24
17 Magnus Naustdal (NOR) 0:39:03
18 Mats Aamodt (NOR) 0:39:41
19 Alfred Teig (NOR) 0:39:51
20 Tore Jensen (NOR) 0:40:12

10 km fredag kvinner, topp 20

Rank Name Time
1 Emma Leiner (FRA) 0:38:48
2 Anette Leistad (NOR) 0:39:39
3 Anette Heimli Jokstad (NOR) 0:40:12
4 Linnea Espevik (NOR) 0:41:05
5 Ida Slorafoss (NOR) 0:41:32
6 Anna-Lena Keute (NOR) 0:41:54
7 Dina Erika Hansen (NOR) 0:42:12
8 Jenny Toftner (NOR) 0:43:51
9 Tina Hatland (NOR) 0:44:21
10 Cathrine Lorentzen (NOR) 0:44:40
11 Laila Grønnerud (NOR) 0:45:04
12 Layla Omar-Davies (GBR) 0:46:27
13 Mathilde Bergerskogen (NOR) 0:46:47
14 Heidi Jacobsen (NOR) 0:48:29
15 Susanne Hoel (NOR) 0:48:46
16 Ingunn Monsen (NOR) 0:49:09
17 Silje Moan (NOR) 0:52:11
18 Beate Bartsch (NOR) 0:53:48
19 Connie Schneider (NOR) 0:58:18
20 Trine Beate Larsen (NOR) 0:59:13

Om løpet

9. februar

EKSTRALØP 18:00: 10 km – 60 plasser – makstid 1:15 (350kr)

10. februar

09:30: Maraton – 100 stk – makstid 4:30
14:15: Halvmaraton – 85 plasser – makstid 2:00
16:30: 10 km – 75 plasser – makstid 1:00
17:45: 10 km ELITE – 40 plasser +  2 harer – makstid 40 min. Kvalifiseringskrav: under 39 min*
Trippel: Maraton, halvmaraton og 10 km. 10 plasser.
*resultat må være oppnådd 2022 eller 2023 sesongen på gate eller bane

Løpsavvikling

Mål er ved inngangen til banen.

En runde er 546,5 meter.

Maraton: 114,50 meter + 77 runder = 78. passering er målgang
Halvmaraton: 330,50 meter + 38 runder = 39. passering er målgang
10 km: 163 meter + 18 runder = 19. passering er målgang

Banen er AIMS kontrollmålt.
Tider på gateløpsdistanser løpt på bane er ikke gyldig som rekorder eller kvalifisering til mesterskap.

Det er satt opp markeringskoner hver 5. meter i svingene. I løpet skal man til enhver tid ligge til venstre i bane 1 og passering av andre løpere skal skje til høyre i bane 2. Skal man stoppe helt opp skal man trekke så langt ut til høyre som mulig, utenfor bane 2.

Det er åpent 2 toaletter langs løpebanen hvor det er satt opp gjerder inn/ut. Dette er eneste sted hvor det er lov til å løpe innenfor bane 1.

Av sikkerhetshensyn er det ikke tillatt med hodetelefoner/ørepropper.

Hjemmeside Facebook

Hjemmeside

Flere resultater

Alle resultater