Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven | Tyrvinglekene| Alle resultater

Program og resultater Diamond League Eugene 2024

Lignende saker

Startlister, program og resultater for Diamond League Eugene som arrangeres lørdag 25. mai 2024.

Publisert 25. mai 2024 i Løp/friidrett

Diamond League Eugene 2024

Prefontaine Classic

Dato

25. mai

Sted

Hayward Field, Eugene, Oregon – USA

På TV

NRK sender direkte fra kl 21.50 både lørdag og søndag. Lenke til sendingen i NRK TV.

Friidrett på TV

Resultater (live)

Norske deltakere

Jakob Ingebrigtsen, 1 engelsk mil
Karoline Bjerkeli Grøvdal, 5000 meter

Resultater – Alle øvelser

1500 meter menn

10000 meter kvinner (kenyansk OL-uttak)

10000 meter kvinner (kenyansk OL-uttak)

5000 meter kvinner

800 meter kvinner

100 meter kvinner

1500 meter kvinner

3000 meter hinder kvinner

200 meter menn

100 meter menn

110 meter hekk menn

100 meter hekk kvinner

400 meter hekk menn

Tidsskjema

* Norske tider (Eugene ligger 9 timer etter Oslo)


Startlister

Bowerman Mile

NAT. NAME SB PB
NZL BEAMISH, Geordie 3:54.86
USA CENTROWITZ, Matthew 3:59.34 3:49.26
KEN CHERUIYOT, Reynold Kipkorir 3:48.06
ESP GARCÍA, Mario 3:47.69
ETH GIRMA, Lamecha
GBR GOURLEY, Neil 3:52.91
AUS HOARE, Oliver 3:51.28 3:47.48
USA HOCKER, Cole 3:48.08
NOR INGEBRIGTSEN, Jakob 3:43.73
GBR KERR, Josh 3:53.88
USA KESSLER, Hobbs 3:58.73
KEN KIPSANG, Abel 3:50.87
AUS MYERS, Cameron 3:52.44 3:52.44
USA NUGUSE, Yared 3:51.06 3:43.97
GBR WIGHTMAN, Jake 3:52.11 3:50.30

10000m Men (Integrated Kenyan Olympic Trials)

NAT. NAME SB PB
KEN AILA, Peter Mwaniki 28:52.21 28:39.7h
KEN EBENYO, Daniel Simiu 26:57.80
KEN KANDIE, Kibiwott 27:20.34
KEN KIPKORIR, Nicholas 26:58.97
KEN KIPLANGAT, Benson 27:09.83
KEN KOECH, Bernard
KEN KURGAT, Edwin
KEN KWEMOI, Ronald 27:33.94
KEN LANGAT, Weldon 27:24.73
KEN MASAI, Samwel Chebolei 27:10.06
KEN MATEIKO, Daniel 27:03.94
KEN MBURU, Stanley Waithaka 27:21.03 27:13.01
KEN RONO, Gideon Kipkertich 27:27.50 27:11.03

110m Hurdles Men

NAT. NAME SB PB
USA CRITTENDEN, Freddie 13.30 13.00
USA CUNNINGHAM, Trey 13.00
USA HOLLOWAY, Grant 13.21 12.81
JPN IZUMIYA, Shunsuke 13.17 13.04
ESP MARTÍNEZ, Asier 13.29 13.14
JAM PARCHMENT, Hansle 13.26 12.93
USA ROBERTS, Daniel 13.11 13.00
ITA SIMONELLI, Lorenzo Ndele 13.33
USA TINCH, Cordell 13.16 12.96

400m Hurdles Men

NAT. NAME SB PB
USA ALLEN, CJ 48.39 47.58
USA BASSITT, Trevor 48.93 47.38
USA BENJAMIN, Rai 46.64 46.17
JAM CLARKE, Roshawn 48.11 47.34
CRC DRUMMOND, Gerald 48.97 48.11
JAM HYDE, Jaheel 49.48 48.03
JAM JAMES-KING, Malik 48.39 48.39
EST MÄGI, Rasmus 47.82
USA ROSSER, Khallifah 49.47 47.59

Shot Put Men

NAT. NAME SB PB
USA CROUSER, Ryan 23.56
NGR ENEKWECHI, Chukwuebuka Cornnell 21.78 21.80
USA KOVACS, Joe 22.93 23.23
USA OTTERDAHL, Payton 22.41 22.41
USA PIPERI, Adrian 21.35 21.67
USA STEEN, Roger 21.78 22.08
NZL WALSH, Tom 21.51 22.90

WOMEN’S ENTRY LISTS

800m Women

NAT. NAME SB PB
USA AKINS, Nia 1:58.27 1:57.73
AUS BISSET, Catriona 1:59.87 1:57.78
ETH DUGUMA, Tsige 1:57.56 1:57.56
JAM GOULE-TOPPIN, Natoya 1:59.74 1:55.96
GBR HODGKINSON, Keely 1:55.19
KEN MORAA, Mary 1:57.91 1:56.03
USA MU, Athing 1:54.97
UGA NAKAAYI, Halimah 1:57.56 1:57.56
GBR REEKIE, Jemma 1:58.42 1:56.90
USA ROGERS, Raevyn 2:02.00 1:56.81

1500m Women

NAT. NAME SB PB
GBR BELL, Georgia 4:03.72 4:03.72
AUS CALDWELL, Abbey 4:12.36 3:59.79
USA CRANNY, Elise 4:09.65 3:58.88
AUS HALL, Linden 4:00.71 3:56.92
USA HILTZ, Nikki 3:59.61
AUS HULL, Jessica 4:00.84 3:57.29
USA JOHNSON, Sinclaire 4:00.67 3:58.85
USA MCGEE, Cory Ann 4:02.96 4:00.34
ETH MESELE, Worknesh 3:57.61 3:57.00
ETH MESHESHA, Hirut 4:00.17 3:54.87
GBR MUIR, Laura 3:54.50
GBR SNOWDEN, Katie 4:00.89 3:56.72
USA ST. PIERRE, Elle 3:58.03
JAM TRACEY, Adelle 3:58.77
ETH WELTEJI, Diribe 3:55.25 3:53.93

5000m Women

NAT. NAME SB PB
ETH ALEM, Mizan 14:46.20
ETH ALEMESHETE, Mekedes 14:36.70 14:36.70
ETH BELAYNEH, Fantaye 14:44.51
VEN BREA, Joselyn Daniely 14:36.59 14:36.59
ETH DAGNACHEW, Ayal 14:36.86 14:36.86
KEN GATERI, Teresiah Muthoni 15:03.82 14:44.89
ETH GEBRESELAMA, Tsigie 14:43.90
ETH GETACHEW, Senayet 14:52.97 14:46.25
NOR GRØVDAL, Karoline Bjerkeli 14:31.07
ETH HAILU, Freweyni 14:23.45
ETH HAILU, Lemlem 14:34.53
NED HASSAN, Sifan 14:58.83 14:13.42
ETH HAYLOM, Birke 14:37.94
USA INFELD, Emily 15:20.54 14:50.90
USA KELATI FREZGHI, Weini 14:53.41
ETH MEBRATU, Aynadis 14:53.55 14:45.70
ETH MESHESHA, Hirut
ETH NBRET, Yenawa 14:47.78 14:47.78
AUS RYAN, Lauren 14:57.67 14:57.67
JPN TANAKA, Nozomi 15:11.21 14:29.18
ETH TAYE, Ejgayehu 14:29.26 14:12.98

10000m Women (Integrated Kenyan Olympic Trials)

NAT. NAME SB PB
KEN ACHOL, Emmaculate Anyango 32:51.58
KEN AMANANG’OLE, Catherine Reline 31:54.59
KEN BUSIENEI, Selah 30:26.40
KEN CHEBET, Beatrice 33:29.7h
KEN CHEBET, Miriam
KEN CHELANGAT, Jesca
UGA CHELANGAT, Sarah 31:06.46
KEN CHEMNUNG, Loice
KEN CHEPKOECH, Faith
KEN CHEPKORIR, Diana
KEN CHEPNGENO, Cintia
KEN CHEPNGETICH, Janeth 32:52.74 31:57.70
KAZ JEPKEMEI, Daisy
KEN KIPKEMBOI, Margaret Chelimo 30:10.07
USA KURGAT, Ednah 31:12.10
ETH MULATIE, Bosena 30:17.77
KEN NAWOWUNA, Grace Loibach 29:47.42
KEN RENGERUK, Lilian Kasait 34:30.7h
USA SMITH, Rachel 31:04.02 31:04.02
ETH TSEGAY, Gudaf 29:29.73

100m Hurdles Women

NAT. NAME SB PB
USA ALI, Nia 12.44 12.30
PUR CAMACHO-QUINN, Jasmine 12.45 12.26
BAH CHARLTON, Devynne 12.49 12.44
USA HARRISON, Kendra 12.20
USA JOHNSON, Alaysha 12.57 12.35
USA MARSHALL, Tonea 12.42 12.42
USA RUSSELL, Masai 12.67 12.36
FRA SAMBA-MAYELA, Cyréna 12.52 12.52
JAM WILLIAMS, Danielle 12.46 12.32

3000m Steeplechase Women

NAT. NAME SB PB
ETH ALMAYEW, Sembo 9:19.14 9:00.71
TUN BOUZAYANI, Marwa 9:17.78 9:11.76
UGA CHEMUTAI, Peruth 9:12.99 9:01.45
KEN CHEPKOECH, Beatrice 8:55.40 8:44.32
KEN CHEPKOECH, Jackline 9:19.64 8:57.35
KEN CHEROTICH, Faith 9:05.49 8:59.65
USA CONSTIEN, Valerie 9:27.22 9:18.34
USA FRERICHS, Courtney 8:57.77
USA GEAR, Kristlin 9:12.81
USA MITCHELL, Kaylee 9:29.26 9:24.01
USA WAYMENT, Courtney 9:30.57 9:09.91
BRN YAVI, Winfred Mutile 8:50.66

Discus Throw Women

NAT. NAME SB PB
USA ALLMAN, Valarie 69.86 71.46
CRO ELKASEVIĆ, Sandra 65.60 71.41
CUB PÉREZ, Yaimé 73.09 73.09
GER PUDENZ, Kristin 64.63 67.87
USA TAUSAGA, Laulauga 65.38 69.49
NED VAN KLINKEN, Jorinde 63.31 70.22

Hammer Throw Women

NAT. NAME SB PB
USA ANDERSEN, Brooke 79.92 80.17
USA ECHIKUNWOKE, Annette Nneka 73.80 75.49
USA KASSANAVOID, Janee’ 75.99 78.00
FIN KOSONEN, Silja 72.56 74.19
USA PRICE, DeAnna 77.16 80.31
CAN ROGERS, Camryn 76.30 78.62
USA STEWART, Janeah 70.93 75.43
CAN WEIR, Jillian 71.13 73.12

Pole Vault Women

NAT. NAME SB PB
USA MOON, Katie 4.95
USA MORRIS, Sandi 4.70 5.00
CAN NEWMAN, Alysha 4.82
VEN PEINADO, Robeilys 4.50 4.70
USA WILLIAMS, Bridget 4.63 4.71

Triple Jump Women

NAT. NAME SB PB
UKR BEKH-ROMANCHUK, Maryna 15.02
USA FRANKLIN, Tori 14.27 14.86
DMA LAFOND, Thea 14.37 14.90
USA MOORE, Jasmine 14.28 14.78
USA ORJI, Keturah 13.91 14.91
CUB PÉREZ HERNÁNDEZ, Leyanis 14.05 14.98
JAM RICKETTS, Shanieka 14.50 15.03
JAM WILLIAMS, Kimberly 13.35 14.69

Terminliste og resultater Diamond League 2024

Hjemmeside

Om Diamond League

The Diamond League is an annual series of elite track and field athletic competitions comprising fourteen of the best invitational athletics meetings. The series sits in the top tier of the World Athletics (formerly known as the IAAF) one-day meeting competitions.

The inaugural season was in 2010. It was designed to replace the IAAF Golden League, which had been held annually since 1998. The full sponsorship name is the Wanda Diamond League, the result of an agreement with Wanda Group that was announced in December 2019.

While the Golden League was formed to increase the profile of the leading European athletics competitions, the Diamond League’s aim is to «enhance the worldwide appeal of athletics by going outside Europe for the first time.»

In addition to the original Golden League members (except Berlin) and other traditional European competitions, the series now includes events in China, QatarMorocco, and the United States.

Beginning in March 2022, after the 2022 Russian invasion of Ukraine, the Diamond League excluded Russian and Belarusian athletes from all of its track and field meetings.

Alle resultater