Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Champions League | London Marathon | Skarverennet | NM terrengløp Bjerkebanen | Liege-Bastogne-Liege| Alle resultater

Resultater Egersund Halvmaraton 2024

Lignende saker

Startlister og resultater fra Egersund Halvmaraton som arrangeres lørdag 2. mars 2024.

Publisert 2. mars 2024 i Resultater

Egersund Halvmaraton 2024

44. utgave

Dato

2. mars

Sted

Egersund – Rogaland

Distanser

10 km – halvmaraton

Startliste

Alle resultater

Halvmaraton menn, topp 50

1 Preben Aase Spirit Friidrettsklubb / Veidekke 1:12:39.0 0:00.0
2 Thomas Asgautsen Spirit Friidrettsklubb / Stamaica Prontos 1:13:04.3 0:27.0
3 Henning Tjøstheim Spirit Friidrettsklubb 1:13:15.7 0:39.0
4 Frode Tjelta Sandnes IL 1:14:06.4 1:29.0
5 Svein Ove Risa Undheim IL 1:14:30.8 1:53.0
6 Tom Ole Dalsrud Skjalg IL 1:14:53.2 2:16.0
7 Øystein Wergeland Sandnes IL 1:15:48.0 3:11.0
8 Kristian Seljeskog Spirit Friidrettsklubb 1:16:15.4 3:39.0
9 Kenneth Grøtteland Sandnes IL 1:16:37.0 4:01.0
10 Asle Undheim Undheim IL 1:16:43.0 4:04.0
11 Morten Tengesdal Egersunds Idrettsklubb 1:17:30.8 4:54.0
12 Håvard Andersen Bråthen Spirit Friidrettsklubb 1:18:07.7 5:29.0
13 Tom Eirik Kristensen Håland Grødem Runners 1:18:08.8 5:35.0
14 Jan Otto Innvær Grødem Runners 1:18:11.5 5:38.0
15 Aleksander Skålevik Dale Fjelløpere 1:18:33.1 5:58.0
16 Mathias Pedersen Sandnes IL 1:18:43.8 6:08.0
17 Hans Olav Undseth Løplabbet 1:18:47.9 6:11.0
18 Vegard Klippen Sandnes Kommune BIL / KØM 1:19:15.0 6:38.0
19 Marius Omlid Kvernaland 1:19:35.0 6:56.0
20 Morten Håheimsnes Skrubbholen Joggelag 1:19:36.4 7:00.0
21 Luke Arthur John Cambridge Haugesund Idrettslag / Achievers MST 1:19:57.0 7:18.0
22 Marthon Hetland Egersunds Idrettsklubb 1:19:57.8 7:22.0
23 Ingar Årvik Spirit 1:20:03.4 7:28.0
24 Fredrik Trovatn Abrahamsen Spirit Friidrettsklubb 1:20:16.4 7:41.0
25 Kristian Høien Egersunds Idrettsklubb 1:20:23.6 7:48.0
26 Magnus Lysgård GTI Friidrettsklubb 1:20:35.7 7:59.0
27 Håvard Langeland Mæle Sparebank 1 Sr-Bank BIL 1:21:21.9 8:45.0
28 Ramn Erstad BFG Bergen Løpeklubb 1:21:35.5 9:00.0
29 Odd Einar Tveit Spirit Friidrettsklubb 1:21:52.8 9:17.0
30 Martin Hauge Vanary Runners 1:22:18.2 9:43.0
31 Vegar Mong Urdal Egersunds Idrettsklubb 1:22:37.4 10:02.0
32 Steve Acarregui Spirit Friidrettsklubb 1:22:40.6 10:06.0
33 Odd Inge Thorkildsen Hesjedal GTI Friidrettsklubb / Aker BP 1:22:47.5 10:14.0
34 Svein Nielsen Hundvåg Runners 1:23:13.0 10:37.0
35 Morten Loug Hansen Accenture 1:23:16.4 10:41.0
36 Stepan Ilchyshyn Egersunds Idrettsklubb 1:23:28.0 10:50.0
37 Per Andersen Sandnes IL 1:23:30.2 10:54.0
38 Christian Nøttveit Sandnes IL 1:23:49.7 11:13.0
39 Tage Emil Djøseland Undheim IL 1:23:58.5 11:21.0
40 Simen Moe Strømø Stavanger 1:23:59.9 11:24.0
41 Bjørn Bryne Kverneland Group B.I.L 1:24:12.2 11:36.0
42 Svein Inge Jonassen Flekkefjord Skilag 1:24:29.7 11:54.0
43 Terje Vatnamot-Johansen GTI Friidrettsklubb 1:24:44.2 12:11.0
44 Rune Solvang Sandnes IL 1:24:57.0 12:21.0
45 Jarle Bjerga Skjalg IL / Sr-Bank 1:25:17.2 12:41.0
46 Ingve Aalbu Egersunds Idrettsklubb 1:25:30.0 12:51.0
47 Rune André Evensen Flekkefjord IF 1:25:49.7 13:14.0
48 Bjørn Løining Conocophillips/Flekkefjord Skilag 1:25:55.2 13:19.0
49 Martin Mong Eide Egersunds Idrettsklubb 1:26:19.1 13:45.0
50 Andreas Jakobsen Spirit Friidrettsklubb / Sopra Steria 1:26:42.1 14:06.0

Halvmaraton kvinner

1 Silje Torsvik Spirit Friidrettsklubb 1:18:44.7 0:00.0
2 Kine Nøttveit Sandnes IL 1:23:48.2 5:04.0
3 Therese Iversen GTI Friidrettsklubb 1:31:55.5 13:13.0
4 Linn Andersen Eik 1:33:32.8 14:51.0
5 Maria Mong Bonnerud Egersunds Idrettsklubb / Egersund 1:34:07.0 15:20.0
6 Anja Hoffmann Egersund 1:39:32.0 20:45.0
7 Gunn Seglem Christoffersen Egersunds Idrettsklubb 1:43:57.6 25:17.0
8 Hannah Ersland GTI Friidrettsklubb 1:54:43.2 36:02.0
9 Kaja Johnsen Skåtøy Egersund ik 2:03:23.0 44:45.0
10 Mari Ramsland Egersund 2:04:40.1 46:01.0
10 Kirsti Johnsen Skåtøy Egersunds Idrettsklubb 2:04:40.1 46:01.0

10 km menn

1 Kiruhura Emmanuel Ntagunga Sandnes IL / Sandnes Idrettslag Friidrett 31:35.1 0:00.0
2 Alexander Skurve Sandnes IL 31:38.0 0:02.0
3 Alf Ante Idland Tornensis Spirit Friidrettsklubb 31:57.7 0:22.0
4 Tore Høien Vigrestad 34:18.0 2:42.0
5 Richard Kverneland Spirit Friidrettsklubb 34:31.7 2:56.0
6 Jan Tore Gjedrem Bjerkreim IL 34:52.1 3:18.0
7 Lars Stangeland Veidekke BIL 35:12.0 3:36.0
8 Denys Chechelnytskyy Spirit Friidrettsklubb 35:25.6 3:51.0
9 Benjamin Zywicki Spirit Friidrettsklubb 35:46.0 4:10.0
10 Stian Berrefjord Moi il 35:53.5 4:20.0
11 Ørjan Hviding Spirit Friidrettsklubb 35:58.2 4:26.0
12 Einar Sande Spirit Friidrettsklubb / Prosjektil BIL 36:02.0 4:29.0
13 Roger Nevland Gjesdal IL 36:05.4 4:31.0
14 Bjørnar Ellingsbø Haaland Austrått IL 36:42.7 5:11.0
15 Bjøro Nevland Gjesdal IL 37:22.0 5:46.0
16 Bjørn Kåre Høie Spirit Friidrettsklubb / Norsea BIL 37:34.2 6:03.0
17 Arve Austestad Sola 37:37.1 6:05.0
18 Tore Leikvoll Gjesdal IL 38:10.5 6:36.0
19 Thomas Hetland Egersunds Idrettsklubb 39:03.6 7:30.0
20 William Takvam Egersunds Idrettsklubb 39:40.4 8:08.0
21 Svein Harald Grønås Grødem Runners 39:59.2 8:27.0
22 Runar Nodland Egersund 40:35.3 9:06.0
23 Geir Lindtner Spirit Friidrettsklubb 41:44.9 10:12.0
24 Jørgen Fagerli Egersund 41:53.0 10:19.0
25 Johnny Klausen Egersund 42:00.4 10:27.0
26 Krister Sæstad Sopra Steria 42:09.2 10:38.0
27 Tim Marshall Skjalg IL 43:02.0 11:31.0
28 Kjetil Mydland Susi 43:38.3 12:07.0
29 Ronny Larsen Egersund 44:49.7 13:22.0
30 Steinar Nordvoll Egersunds Idrettsklubb 45:32.3 14:01.0
31 Rune Helvik EIK 45:57.3 14:27.0
32 Ole Marius Simensen Sandnes 47:32.8 16:02.0
33 Leif Klausen Egersund 49:35.4 18:08.0
34 Christoffer Tjemsland Varhaug IL 49:41.5 18:16.0
35 Anders Vågen Avaldsnes 50:00.0 18:30.0
36 Jostein Østebø Rennesøy 50:58.2 19:31.0
37 Fredrik Sandal Klepp Stasjon 1:00:53.9 29:29.0
38 Attila Szabo Sandnes IL 1:02:43.1 31:17.0
39 Morten Bygdevoll Laursen Egersund 1:02:43.8 31:18.0
40 Atle Hellvik Havsø Team Støl 1:02:54.5 31:28.0
40 Christian Svalestuen Grimstad 1:02:55.0 31:28.0
42 Tommy Bjellås Egersund Havnevesen 1:03:38.2 32:15.0
43 Harald Sel Bryne Friidrettsklubb 1:03:50.4 32:21.0
44 Sigurd R Nilsen Skjalg IL 1:04:05.4 32:34.0
45 Martin Fyrileiv Grødem Runners 1:04:33.1 33:07.0
46 Einar Lokna Haugesund 1:14:23.2 42:58.0
47 Marius Karlsen Hundvåg 1:14:34.4 43:12.0
48 Thorbjørn Svarstad Hundvåg 1:14:36.0 43:13.0

10 km kvinner

1 Christina Maria Toogood Sandnes IL / Løplabbet Sandnes 37:26.0 0:00.0
2 Anne Braut Spirit Friidrettsklubb 37:35.1 0:10.0
3 Monika Vassbø Bjerkreim IL 38:51.7 1:23.0
4 Runa Linn Egeland Sandnes 39:40.2 2:12.0
5 Oddveig Odland Varhaug IL 40:58.5 3:33.0
6 Lene Nevland Sivertsen Skjalg IL 41:09.7 3:42.0
7 Therese Skeie GTI Friidrettsklubb 42:55.6 5:27.0
8 Kine Høyland Egersund 44:15.1 6:52.0
9 Anna Nodland Egersunds Idrettsklubb 45:01.6 7:38.0
10 Sofia Jakobsen Hinnaland Bryne triatlonklubb 46:50.0 9:28.0
11 Mari Evensen Robust Trening og Fysioterapi 47:20.7 9:58.0
12 Kristi Leidland Egersund Net 48:04.8 10:45.0
13 Melodie Holgersen Spirit Friidrett 48:31.2 11:02.0
14 Gudrun R.K Costa Kjellergymmen 48:40.4 11:17.0
15 Elisabeth Moe Egersund 49:28.3 12:07.0
16 Maren Kristoffersen Egersunds Idrettsklubb 50:06.7 12:44.0
17 Elisabeth Mong Eide Egersund 50:20.3 12:59.0
18 Marianne Bærheim Klepp Stasjon 1:00:53.1 23:35.0
19 Hege Lysne GTI Friidrettsklubb / Skretting AS 1:02:46.6 25:29.0
20 Kari Ersland Helsehusets Løpeklubb 1:03:05.2 25:41.0
21 Stine Laland Bryne Friidrettsklubb 1:03:51.6 26:28.0
22 Tone Rogstad Grødem Runners 1:04:33.3 27:13.0
23 Arya Maman Nærbø 1:06:13.8 28:52.0
24 Liina Sangolt Haugesund 1:12:34.8 35:15.0
25 Gitte Kudahl Kvernaland 1:37:13.1 59:54.0

Om rennet:

Invitasjon

Løypetraséen for Egersund halvmarathon er t/r Krossmoen med start Espelandshallen. Drikkestasjoner ved 5 km, 10.5 km og 16 km. Løypetraséen for løpet følger halvmaratonløypa i 5 km med retur langs samme trase til startstedet.

Hjemmeside

Løypekart

Værvarsel

Alle resultater