Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | Fotball NM, menn - 1. runde | NM sluttspill Ishockey | The Masters - golf | Monte Carlo Open - tennis| Alle resultater

Resultater Eidsvoll Verk 6-timers 2023

Lignende saker

Startlister og resultater fra Eidsvoll Verk 6-timers 27. august 2023.

Publisert 27. august 2023 i Resultater

Eidsvoll Verk 6-timers 2023

Dato

27. august

Sted

Eidsvoll Verk skistadion –  Viken

Startlister

6-timers
Maraton

Resultater

Menn, topp 20

Rank Firstname Surname Club Klasse Distanse (meter)
1 Pål Harboe Casual Running M20-29 78606.4
2 Håvard Bergene Romerike Ultraløperklubb M45-49 67838.4
3 Glenn Jørgensen Rørepinne Runners M40-44 67300
4 Ole Eiksund Sportsklubben Vidar M55-59 62992.8
5 Atle Aulom Team Turtlespeed M50-54 61377.6
6 Stian S. Øidvin Romerike Ultraløperklubb M40-44 61377.6
7 Øyvind Lier KJELLER M35-39 60839.2
8 Gard Vidar Nordsveen Romerike Ultraløperklubb M35-39 58685.6
9 Enrico Maggiola TRIESTE M35-39 57608.8
10 Rune Ruden-Johansen Brandbu IF M30-34 57070.4
11 Øistein Schmidt Galaaen Romerike Ultraløperklubb M45-49 57070.4
12 Petter Underdal ÅLESUND M35-39 55993.6
13 Jostein Lundgaard RAUFOSS M55-59 55993.6
14 Aleksander Mellum FREDRIKSTAD M20-29 53301.6
15 Robert Dijkstra Apotera M45-49 52763.2
16 Espen Tonning Gjerpen Idrettsforening M35-39 52712.8
17 Bjørn Berger KNAPSTAD M50-54 50071.2
18 Andreas Lorentzen RÅHOLT M20-29 49532.8
19 Bjørn Erik Nyrud EIDSVOLL VERK M55-59 48456
20 Knut Kronstad Romerike Ultraløperklubb M70-74 47379.2

Kvinner, topp 20

Rank Firstname Surname Club Klasse Distanse (meter)
1 Annette Velde Sande BFG Bergen Løpeklubb K40-44 75914.4
2 Sidsel Skjaeggestad Mohn Kongsberg IF K55-59 66223.2
3 Cathrine Lorentzen Løplabbet K45-49 64608
4 Tone Solberg Trondheim & Omegn Sportsklubb K30-34 64608
5 Kristine Gjelsvik Rønningen NITTEDA IL K50-54 64069.6
6 Heidi Rørvik Gulset IF/ Charterultra K40-44 62454.4
7 Cecilie Rummelhoff OSLO K30-34 61916
8 Sandra Ruud Romerike Ultraløperklubb K30-34 61377.6
9 Marthe Svendsen Aune ELVERUM K40-44 54916.8
10 Rakel Erla Sævarsdottir Romerike Ultraløperklubb K35-39 53840
11 Tove Høvik Romerike Ultraløperklubb K45-49 53840
12 Line Stene ÅS K45-49 53301.6
13 Maren Persson Rørepinne Runners K40-44 52763.2
14 Mari Kristin Freitag Jevnaker K55-59 52763.2
15 Line Stuve GJERDRUM K35-39 52763.2
16 Marianne Følling Romerike Ultraløperklubb K60-64 52224.8
17 Helen Bruus Green Team Norgestesten K45-49 52224.8
18 Elin Møllegaard Hell Ultraløperklubb K50-54 48456
19 Lise Grønskar Nærsnes Løpeklubb / Bamford1869 – Nærsnes Løpeklubb K35-39 47917.6
20 Monica Lien Stride VIKERSUND K30-34 47917.6

Kvinner, topp 20

1 Annette Velde Sande BFG Bergen Løpeklubb K40-44 03:14:27 00:00
2 Sidsel Skjaeggestad Mohn Kongsberg IF K55-59 03:39:27 25:00:00
3 Heidi Rørvik Gulset IF/ Charterultra K40-44 03:40:48 26:21:00
4 Tone Solberg Trondheim & Omegn Sportsklubb K30-34 03:40:49 26:22:00
5 Cathrine Lorentzen Løplabbet K45-49 03:43:24 28:57:00
6 Kristine Gjelsvik Rønningen Nitteda IL K50-54 03:48:54 34:27:00
7 Cecilie Rummelhoff OSLO K30-34 03:55:37 41:10:00
8 Sandra Ruud Romerike Ultraløperklubb K30-34 03:56:58 42:31:00
9 Marthe Svendsen Aune ELVERUM K40-44 04:16:32 01:02:05
10 Line Stene ÅS K45-49 04:34:14 01:19:47
11 Tove Høvik Romerike Ultraløperklubb K45-49 04:34:27 01:20:00
12 Mari Kristin Freitag Jevnaker K55-59 04:37:08 01:22:41
13 Maren Persson Rørepinne Runners K40-44 04:38:31 01:24:04
14 Line Stuve GJERDRUM K35-39 04:38:32 01:24:05
15 Rakel Erla Sævarsdottir Romerike Ultraløperklubb K35-39 04:39:40 01:25:13
16 Isabel Aarnes Romerike Ultraløperklubb K35-39 04:40:05 01:25:38
17 Helen Bruus Green Team Norgestesten K45-49 04:41:24 01:26:57
18 Monica Lien Stride VIKERSUND K30-34 04:57:53 01:43:26
19 Elin Møllegaard Hell Ultraløperklubb K50-54 05:04:34 01:50:07
20 Lise Grønskar Nærsnes Løpeklubb / Bamford1869 – Nærsnes Løpeklubb K35-39 05:11:53 01:57:26

Menn

1 Pål Harboe Casual Running M20-29 03:14:06 00:00
2 Håvard Bergene Romerike Ultraløperklubb M45-49 03:16:39 02:33
3 Glenn Jørgensen Rørepinne Runners M40-44 03:37:36 23:30
4 Ole Eiksund Sportsklubben Vidar M55-59 03:44:45 30:39:00
5 Stian S. Øidvin Romerike Ultraløperklubb M40-44 03:48:39 34:33:00
6 Atle Aulom Team Turtlespeed M50-54 04:00:36 46:30:00
7 Øyvind Lier KJELLER M35-39 04:04:28 50:22:00
8 Gard Vidar Nordsveen Romerike Ultraløperklubb M35-39 04:05:58 51:52:00
9 Rune Ruden-Johansen Brandbu IF M30-34 04:13:53 59:47:00
10 Petter Underdal ÅLESUND M35-39 04:17:41 01:03:35
11 Jostein Lundgaard RAUFOSS M55-59 04:27:42 01:13:36
12 Enrico Maggiola TRIESTE M35-39 04:27:50 01:13:44
13 Øistein Schmidt Galaaen Romerike Ultraløperklubb M45-49 04:30:43 01:16:37
14 Robert Dijkstra Apotera M45-49 04:33:19 01:19:13
15 Aleksander Mellum FREDRIKSTAD M20-29 04:36:41 01:22:35
16 Espen Tonning Gjerpen Idrettsforening M35-39 04:40:10 01:26:04
17 Andreas Lorentzen RÅHOLT M20-29 04:49:33 01:35:27
18 Bjørn Berger KNAPSTAD M50-54 04:58:37 01:44:31
19 Bjørn Erik Nyrud EIDSVOLL VERK M55-59 05:05:06 01:51:00
20 Knut Kronstad Romerike Ultraløperklubb M70-74 05:21:30 02:07:24

Om løpet

Bjørnen, det vil si undertegnede Bjørn Hytjanstorp, var ganske klar på at Eidsvoll Verk 6-timers i 2022 var et forsinket jubileumsløp som skulle arrangeres kun en gang. I den vurderingen hadde jeg ikke tatt med hvor påvirket man kan bli av en mengde positive tilbakemeldinger, ros og skryt. Og en ting til: jeg hadde nesten glemt hvor gøy og motiverende det er å se kjente og ukjente løpevenner, oppleve idrettsgleden og ikke minst kjenne på det unike ultramiljøet.

Derfor har Eidsvold Værks Skiklubb, Feiring IL og undertegnede bestemt oss for å arrangere løpet også i 2023. Og datoen er satt; søndag 27. august med start kl. 10.00!

Hjemmeside

Flere resultater

Alle resultater