Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Eliteserien 2024 kampoppsett, resultater og tabell

Lignende saker

Kamper, terminlister og resultater Eliteserien i fotball for menn 2024.

Publisert 26. mai 2024 i Resultater

Postnord-ligaen | Obosligaen | 3. divisjon | 4. divisjon | 5. divisjon

Eliteserien 2024

Tabell og resultater

Toppskorer

Kampoppsett

RUNDE 1

Dato  Tidspunkt
Odd – Haugesund Søndag 31. mars 16.00
Fredrikstad – Bodø/Glimt Mandag 1. april 14.30
Lillestrøm – Kristiansund Mandag 1. april 17.00
Molde – Strømsgodset Mandag 1. april 17.00
Rosenborg – Sandefjord Mandag 1. april 17.00
Tromsø – Brann Mandag 1. april 17.00
Viking – Sarpsborg 08 Mandag 1. april 19.15
KFUM Oslo – HamKam Tirsdag 2. april 19.00

RUNDE 2

Bodø/Glimt – Viking Lørdag 6. april 18.00
Kristiansund – KFUM Oslo Søndag 7. april 14.30
HamKam – Molde Søndag 7. april 17.00
Haugesund – Lillestrøm Søndag 7. april 17.00
Sandefjord – Tromsø Søndag 7. april 17.00
Sarpsborg 08 – Odd Søndag 7. april 17.00
Strømsgodset – Rosenborg Søndag 7. april 17.00
Brann – Fredrikstad Søndag 7. april 19.15

RUNDE 3

Fredrikstad – Sarpsborg 08 Lørdag 13. april 18.00
Molde – Kristiansund Søndag 14. april 17.00
Odd – Sandefjord Søndag 14. april 17.00
Rosenborg – HamKam Søndag 14. april 17.00
Tromsø – Haugesund Søndag 14. april 17.00
Viking – Brann Søndag 14. april 14.30
Lillestrøm – Bodø/Glimt Søndag 14. april 19.15
KFUM Oslo – Strømsgodset Tirsdag 16. april 18.00
Flyttet pga E-cup
Molde  – Odd Onsdag 17. april 18.00
Brann – HamKam Onsdag 17. april 18.00

RUNDE 4

HamKam – Strømsgodset 21.apr 14.30
Brann – Odd 21.apr 17.00
Haugesund – Rosenborg 21.apr 17.00
Kristiansund – Tromsø 21.apr 17.00
Sandefjord – Lillestrøm 21.apr 17.00
Sarpsborg 08 – KFUM Oslo 21.apr 17.00
Viking – Fredrikstad 21.apr 17.00
Bodø/Glimt – Molde 21.apr 19.15

RUNDE 5

Rosenborg – Bodø/Glimt Lørdag 27. april 18.00
Fredrikstad – Sandefjord Søndag 28. april 17.00
KFUM Oslo – Brann Søndag 28. april 17.00
Lillestrøm – HamKam Søndag 28. april 17.00
Molde – Haugesund Søndag 28. april 17.00
Strømsgodset – Kristiansund Søndag 28. april 17.00
Tromsø – Sarpsborg 08 Søndag 28. april 17.00
Odd – Viking Søndag 28. april 19.15

RUNDE 6

Brann – Rosenborg Lørdag 4. mai 18.00
Bodø/Glimt – Strømsgodset Søndag 5. mai 17.00
Haugesund – KFUM Oslo Søndag 5. mai 17.00
Kristiansund – HamKam Søndag 5. mai 17.00
Odd – Fredrikstad Søndag 5. mai 17.00
Sandefjord – Molde Søndag 5. mai 17.00
Sarpsborg 08 – Lillestrøm Søndag 5. mai 17.00
Viking – Tromsø Søndag 5. mai 19.15

RUNDE 7

Molde – Rosenborg Lørdag 11. mai 18.00
Kristiansund – Bodø/Glimt Søndag 12.mai 14.30
HamKam – Haugesund Søndag 12.mai 17.00
KFUM Oslo – Fredrikstad Søndag 12.mai 17.00
Sandefjord – Sarpsborg 08 Søndag 12.mai 17.00
Strømsgodset – Viking Søndag 12.mai 17.00
Tromsø – Odd Søndag 12.mai 17.00
Lillestrøm – Brann Søndag 12.mai 19.15

RUNDE 8

Bodø/Glimt – Tromsø Torsdag 16.mai 18.00
Brann – Sandefjord Torsdag 16.mai 18.00
Fredrikstad – Strømsgodset Torsdag 16.mai 18.00
Haugesund – Kristiansund Torsdag 16.mai 18.00
Odd – Molde Torsdag 16.mai 18.00
Rosenborg – KFUM Oslo Torsdag 16.mai 18.00
Sarpsborg 08 – HamKam Torsdag 16.mai 18.00
Viking – Lillestrøm Torsdag 16.mai 18.00

RUNDE 9

HamKam – Bodø/Glimt Mandag 20.mai 17.00
KFUM Oslo – Odd Mandag 20.mai 17.00
Kristiansund – Brann Mandag 20.mai 17.00
Lillestrøm – Fredrikstad Mandag 20.mai 17.00
Molde – Sarpsborg 08 Mandag 20.mai 17.00
Sandefjord – Viking Mandag 20.mai 17.00
Strømsgodset – Haugesund Mandag 20.mai 17.00
Tromsø – Rosenborg Mandag 20.mai 19.15

RUNDE 10

Bodø/Glimt – KFUM Oslo Fredag 24.mai 19.00
Fredrikstad – Tromsø Lørdag 25.mai 18.00
Haugesund – Sandefjord Søndag 26.mai 17.00
Odd – Lillestrøm Søndag 26.mai 17.00
Rosenborg – Kristiansund Søndag 26.mai 17.00
Sarpsborg 08 – Strømsgodset Søndag 26.mai 17.00
Viking – HamKam Søndag 26.mai 17.00
Brann – Molde Søndag 26.mai 19.15
Flyttede kamper
Bodø/Glimt – Sandefjord Onsdag 29.mai 19.00
Brann – Kristiansund Onsdag 29.mai 19.00
Tromsø – Fredrikstad Onsdag 29.mai 19.00

RUNDE 11

HamKam – Brann Lørdag 1.juni 18.00
Molde – Viking Søndag 2. juni 14.30
Haugesund – Bodø/Glimt Søndag 2. juni 17.00
KFUM Oslo – Sandefjord Søndag 2. juni 17.00
Kristiansund – Sarpsborg 08 Søndag 2. juni 17.00
Strømsgodset – Odd Søndag 2. juni 17.00
Tromsø – Lillestrøm Søndag 2. juni 17.00
Rosenborg – Fredrikstad Søndag 2. juni 19.15

RUNDE 12

Sandefjord – HamKam Torsdag 27. juni 19.00
Lillestrøm – KFUM Oslo Torsdag 27. juni 21.15
Brann – Strømsgodset Fredag 28.juni 19.00
Fredrikstad – Haugesund Fredag 28.juni 19.00
Odd – Kristiansund Fredag 28.juni 19.00
Sarpsborg 08 – Bodø/Glimt Fredag 28.juni 19.00
Tromsø – Molde Fredag 28.juni 19.00
Viking – Rosenborg Fredag 28.juni 21.15

RUNDE 13

Bodø/Glimt – Brann Søndag 7. juli 14.30
HamKam – Tromsø Søndag 7. juli 17.00
Haugesund – Sarpsborg 08 Søndag 7. juli 17.00
KFUM Oslo – Viking Søndag 7. juli 17.00
Kristiansund – Fredrikstad Søndag 7. juli 17.00
Molde – Lillestrøm Søndag 7. juli 17.00
Rosenborg – Odd Søndag 7. juli 19.15
Strømsgodset – Sandefjord Mandag 8. juli 19.00

RUNDE 14

Sarpsborg 08 – Rosenborg Fredag 12. juli 19.00
Fredrikstad – Molde Lørdag 13. juli 17.00
Lillestrøm – Strømsgodset Lørdag 13. juli 17.00
Odd – HamKam Lørdag 13. juli 17.00
Sandefjord – Bodø/Glimt Lørdag 13. juli 17.00
Viking – Kristiansund Lørdag 13. juli 17.00
Brann – Haugesund Lørdag 13. juli 19.15
Tromsø – KFUM Oslo Lørdag 13. juli 22.00

RUNDE 15

Bodø/Glimt – Odd Fredag 19.juli 19.00
Sarpsborg 08 – Brann Lørdag 20. juli 18.00
Strømsgodset – Tromsø Søndag 21. juli 14.30
HamKam – Fredrikstad Søndag 21. juli 17.00
Haugesund – Viking Søndag 21. juli 17.00
Kristiansund – Sandefjord Søndag 21. juli 17.00
Molde – KFUM Oslo Søndag 21. juli 17.00
Rosenborg – Lillestrøm Søndag 21. juli 19.15

RUNDE 16 (27. – 28. juli)

Brann HamKam
Fredrikstad Rosenborg
KFUM Oslo Bodø/Glimt
Lillestrøm Sarpsborg 08
Odd Strømsgodset
Sandefjord Haugesund
Tromsø Kristiansund
Viking Molde

RUNDE 17 (3. – 4. august)

Bodø/Glimt Haugesund
Fredrikstad KFUM Oslo
HamKam Viking
Kristiansund Lillestrøm
Molde Odd
Rosenborg Tromsø
Sarpsborg 08 Sandefjord
Strømsgodset Brann

RUNDE 18 (10. – 11. august)

Brann Kristiansund
Haugesund HamKam
KFUM Oslo Rosenborg
Lillestrøm Molde
Odd Sarpsborg 08
Sandefjord Strømsgodset
Tromsø Fredrikstad
Viking Bodø/Glimt

RUNDE 19 (17. – 18. august)

Bodø/Glimt Sandefjord
Fredrikstad Brann
HamKam Odd
KFUM Oslo Tromsø
Kristiansund Molde
Rosenborg Viking
Sarpsborg 08 Haugesund
Strømsgodset Lillestrøm

RUNDE 20 (24. – 25. august)

Bodø/Glimt Sarpsborg 08
Brann KFUM Oslo
Haugesund Fredrikstad
Lillestrøm Tromsø
Molde HamKam
Odd Rosenborg
Sandefjord Kristiansund
Viking Strømsgodset

RUNDE 21 (31. august – 1. september)

Brann Sarpsborg 08
Fredrikstad Odd
HamKam Sandefjord
KFUM Oslo Lillestrøm
Kristiansund Haugesund
Rosenborg Molde
Strømsgodset Bodø/Glimt
Tromsø Viking

RUNDE 22 (14. – 15. september)

Bodø/Glimt HamKam
Haugesund Strømsgodset
Lillestrøm Rosenborg
Molde Fredrikstad
Odd Tromsø
Sandefjord Brann
Sarpsborg 08 Kristiansund
Viking KFUM Oslo

RUNDE 23 (21. – 22. september)

Brann Bodø/Glimt
Fredrikstad Viking
HamKam Lillestrøm
KFUM Oslo Molde
Kristiansund Odd
Rosenborg Haugesund
Strømsgodset Sarpsborg 08
Tromsø Sandefjord

RUNDE 24 (28. – 29. september)

Bodø/Glimt Kristiansund
Haugesund Brann
Lillestrøm Viking
Molde Tromsø
Odd KFUM Oslo
Sandefjord Rosenborg
Sarpsborg 08 Fredrikstad
Strømsgodset HamKam

RUNDE 25 (19. – 20. oktober)

Fredrikstad Lillestrøm
HamKam Sarpsborg 08
KFUM Oslo Haugesund
Kristiansund Strømsgodset
Molde Sandefjord
Rosenborg Brann
Tromsø Bodø/Glimt
Viking Odd

RUNDE 26 (26. – 27. oktober)

Bodø/Glimt Rosenborg
Brann Tromsø
HamKam Kristiansund
Haugesund Molde
Lillestrøm Odd
Sandefjord KFUM Oslo
Sarpsborg 08 Viking
Strømsgodset Fredrikstad

RUNDE 27 (2. – 3. november)

Fredrikstad Kristiansund
KFUM Oslo Sarpsborg 08
Lillestrøm Haugesund
Molde Bodø/Glimt
Odd Brann
Rosenborg Strømsgodset
Tromsø HamKam
Viking Sandefjord

RUNDE 28 (9. – 10. november)

Bodø/Glimt Fredrikstad
Brann Lillestrøm
HamKam Rosenborg
Haugesund Tromsø
Kristiansund Viking
Sandefjord Odd
Sarpsborg 08 Molde
Strømsgodset KFUM Oslo

RUNDE 29 (23. november)

Fredrikstad HamKam
KFUM Oslo Kristiansund
Lillestrøm Sandefjord
Molde Brann
Odd Bodø/Glimt
Rosenborg Sarpsborg 08
Tromsø Strømsgodset
Viking Haugesund

RUNDE 30 (1. desember)

Bodø/Glimt Lillestrøm
Brann Viking
HamKam KFUM Oslo
Haugesund Odd
Kristiansund Rosenborg
Sandefjord Fredrikstad
Sarpsborg 08 Tromsø
Strømsgodset Molde

Tabell

Kvalifisering Eliteserien 2024

Toppskorer

Slik endte Eliteserien 2023

Tidligere vinnere

Norgesserien

Hovedserien

1. divisjon

Tippeligaen

Eliteserien

Alle resultater