Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Champions League | London Marathon | Skarverennet | NM terrengløp Bjerkebanen | Liege-Bastogne-Liege| Alle resultater

EM skyting 2024 program og resultater

Lignende saker

Program, resultater og annen informasjon fra EM skyting i Györ som arrangeres mellom 26. februar og 3. mars 2024.

Publisert 28. februar 2024 i Resultater

EM skyting 2024

EM 10 m luftpistol og luftrifle

Dato

26. februar – 3. mars

Sted

Györ – Ungarn

På TV

Mesterskapet sendes på VG TV

Sport på TV

Påmeldingsliste

Livestream

Program

Resultater

Norges tropp

Pistol kvinner senior
Ann Helen Aune, Mysen PL (23)
Elena Eikevoll Heltne, Florø PK (22)

Pistol menn senior
Ole-Harald Aas, Bærum PK (30)
Mattis Czternasty Hembre, Bærum PK (22)
Erik Eknes, Numedal SSK (21)

Rifle kvinner senior
Jeanette Hegg Duestad, Nøtterø Skytterlag avd NSF (25)
Jenny Stene, Kisen MSL (25)
Pernille Nor-Woll, Kisen MSL (17)

Rifle menn senior
Henrik Larsen, Krapfoss SS (26)
Jon-Hermann Hegg, Kisen MSL (24)
Ole Martin Halvorsen, Kisen MSL (24)

Pistol kvinner junior
Ane Bjørkås Torgersen, Sola PK (18)
Tiril Fredrikke Schüller, Porsgrunn PK (19)
Eline Melkild Aalmo, Sunndal PK (16)

Pistol menn junior
Hans Nøstvold Wang, Tromsø PK (19)
Sondre Risan Haltvik, Frosta SSL (19)
Tim Leo Czternasty Hembre, Bærum PK (16)

Rifle kvinner junior
Synnøve Berg, Kisen MSL (16)
Martine Sve, Kisen MSL (20)
Caroline Finnestad Lund, Kisen MSL (19)

Rifle menn junior
Even Olai Enger Throndsen, Krapfoss SSL (18)
Jens Olsrud Østli, Stange sportsskyttere (17)
Isak Gurrik, Nøtterø Skytterlag avd NSF (19)

Program for norske utøvere

Mandag 26.02.24

10 meter luftrifle kvinner junior/10m Air Rifle Women Junior
Synnøve Berg, Kisen MSL (16)
Martine Sve, Kisen MSL (20)
Caroline Finnestad Lund, Kisen MSL (19)

10 meter luftrifle menn junior/10m Air Rifle Men Junior

Even Olai Enger Throndsen, Krapfoss SSL (18)
Jens Olsrud Østli, Stange sportsskyttere (17)
Isak Gurrik, Nøtterø Skytterlag avd NSF (19)

10 meter luftpistol mixed team junior/10m Air Pistol Junior Mixed Team
Ane Bjørkås Torgersen, Sola PK (18) og Hans Nøstvold Wang, Tromsø PK (19)
Tiril Fredrikke Schüller, Porsgrunn PK (19) og Tim Leo Czternasty Hembre, Bærum PK (16)

Tirsdag 27.02.24

10 meter luftpistol kvinner junior/10m Air Pistol Women Junior
Ane Bjørkås Torgersen, Sola PK (18)
Tiril Fredrikke Schüller, Porsgrunn PK (19)
Eline Melkild Aalmo, Sunndal PK (16)

10 meter luftpistol menn junior/10m Air Pistol Men Junior
Hans Nøstvold Wang, Tromsø PK (19)
Sondre Risan Haltvik, Frosta SSL (19)
Tim Leo Czternasty Hembre, Bærum PK (16)

10 meter luftrifle mixed team junior/10m Air Rifle Junior Mixed Team
Synnøve Berg, Kisen MSL (16) og Jens Olsrud Østli, Stange sportsskyttere (17)
Caroline Finnestad Lund, Kisen MSL (19) og Even Olai Enger Throndsen, Krapfoss SSL (18)

10 meter luftrifle TRIO kvinner junior/10m Air Rifle Women Junior Trio Event
Synnøve Berg, Kisen MSL (16)
Martine Sve, Kisen MSL (20)
Caroline Finnestad Lund, Kisen MSL (19)

10 meter luftrifle TRIO menn junior/10m Air Rifle Men Junior Trio Event
Even Olai Enger Throndsen, Krapfoss SSL (18)
Jens Olsrud Østli, Stange sportsskyttere (17)
Isak Gurrik, Nøtterø Skytterlag avd NSF (19)

Onsdag 28.02.24

10 meter luftpistol TRIO kvinner junior/10m Air Pistol Women Junior Trio Event
Ane Bjørkås Torgersen, Sola PK (18)
Tiril Fredrikke Schüller, Porsgrunn PK (19)
Eline Melkild Aalmo, Sunndal PK (16)

10 meter luftpistol TRIO menn junior/10m Air Pistol Men Junior Trio Event
Hans Nøstvold Wang, Tromsø PK (19)
Sondre Risan Haltvik, Frosta SSL (19)
Tim Leo Czternasty Hembre, Bærum PK (16)

Torsdag 29.02.24

10 meter luftpistol kvinner/10m Air Pistol Women
Ann Helen Aune, Mysen PL (23)
Elena Eikevoll Heltne, Florø PK (22)

10 meter luftpistol menn/10m Air Pistol Men
Ole-Harald Aas, Bærum PK (30)
Mattis Czternasty Hembre, Bærum PK (22)
Erik Eknes, Numedal SSK (21)

10 meter luftrifle mixed team/10m Air Rifle Mixed Team
Jeanette Hegg Duestad, Nøtterø Skytterlag avd NSF (25) og Jon-Hermann Hegg, Kisen MSL (24)
Jenny Stene, Kisen MSL (25) og Henrik Larsen, Krapfoss SS (26)

Fredag 01.03.24

10 meter luftrifle kvinner/10m Air Rifle Women
Jeanette Hegg Duestad, Nøtterø Skytterlag avd NSF (25)
Jenny Stene, Kisen MSL (25)
Pernille Nor-Woll, Kisen MSL (17)

10 meter luftrifle menn/10m Air Rifle Men
Henrik Larsen, Krapfoss SS (26)
Jon-Hermann Hegg, Kisen MSL (24)
Ole Martin Halvorsen, Kisen MSL (24)

10 meter luftpistol mixed team/10m Air Pistol Mixed Team
Ann Helen Aune, Mysen PL (23) og Ole-Harald Aas, Bærum PK (30)
Elena Eikevoll Heltne, Florø PK (22) og Mattis Czternasty Hembre, Bærum PK (22)

Lørdag 02.03.24

10 meter luftpistol TRIO menn/10m Air Pistol Men Trio Event
Ole-Harald Aas, Bærum PK (30)
Mattis Czternasty Hembre, Bærum PK (22)
Erik Eknes, Numedal SSK (21)

10 meter luftrifle TRIO kvinner/10m Air Rifle Women Trio Event
Jeanette Hegg Duestad, Nøtterø Skytterlag avd NSF (25)
Jenny Stene, Kisen MSL (25)
Pernille Nor-Woll, Kisen MSL (17)

10 meter luftrifle TRIO menn/10m Air Rifle Men Trio Event
Henrik Larsen, Krapfoss SS (26)
Jon-Hermann Hegg, Kisen MSL (24)
Ole Martin Halvorsen, Kisen MSL (24

Flere resultater

Alle resultater