Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM| Alle resultater

Etappe 7 Giro d’Italia 2024 | Foligno – Perugia

Lignende saker

Resultater, tidskjema og kart for etappe 7 Giro d'Italia fra Foligno til Perugia fredag 10. mai 2024.

Publisert 10. mai 2024 i Resultater

Etappe 6 | Etappe 8 | Oversikt alle etapper

Etappe 7 Giro d’Italia 2024

Individuell tempo

Dato

10. mai

Liveoppdateringer

Etappeprofil

Siste km

Kart

Resultater

Tidsskjema

Startliste

Order Rider (Country) Team Time (CEDT)
1 Julius van den Berg (Ned) Team DSM-Firmenich-PostNl 13:10:00
2 Ryan Mullen (Irl) Bora-Hansgrohe 13:11:00
3 Jimmy Janssens (Bel) Alpecin-Deceuninck 13:12:00
4 Josef Cerny (Cze) Soudal-Quickstep 13:13:00
5 Clement Davy (Fra) Groupama-FDJ 13:14:00
6 Simon Clarke (Aus) Israel-Premier Tech 13:15:00
7 Bastien Tronchon (Fra) Decathlon-AG2R La Mondiale 13:16:00
8 David Dekker (Ned) Arkéa-B&B Hotels 13:17:00
9 Alan Riou (Fra) Arkéa-B&B Hotels 13:18:00
10 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 13:19:00
11 Fabio Jakobsen (Ned) Team DSM-Firmenich-PostNl 13:20:00
12 Fabian Lienhard (Sui) Groupama-FDJ 13:21:00
13 Juan Sebastia Molano (Col) UAE Team Emirates 13:22:00
14 Michael Hepburn (Aus) Jayco AlUla 13:23:00
15 Manuele Tarozzi (Ita) VF Group-Bardiani-CSF-Faizané 13:24:00
16 Tim van Dijke (Ned) Visma-Lease a Bike 13:25:00
17 Donavan Grondin (Fra) Arkéa-B&B Hotels 13:26:00
18 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain Victorious 13:27:00
19 Nicolas Debeaumarche (Fra) Cofidis 13:28:00
20 Maximilian Walscheid (Ger) Jayco AlUla 13:29:00
21 Christophe Laporte (Fra) Visma-Lease a Bike 13:30:00
22 Fernando Gaviria (Col) Movistar 13:31:00
23 Daan Hoole (Ned) Lidl-Trek 13:32:00
24 Bert Van Lerberghe (Bel) Soudal-Quickstep 13:33:00
25 Davide Cimolai (Ita) Movistar 13:34:00
26 Edoardo Affini (Ita) Visma-Lease a Bike 13:35:00
27 Luke Lamperti (USA) Soudal-Quickstep 13:36:00
28 Robin Froidevaux (Sui) Tudor Pro Cycling 13:37:00
29 Tim Merlier (Bel) Soudal-Quickstep 13:38:00
30 Lund Tobias Andresen (Den) Team DSM-Firmenich-PostNl 13:39:00
31 Louis Barre (Fra) Arkéa-B&B Hotels 13:40:00
32 Tobias Foss (Nor) Ineos Grenadiers 13:41:00
33 Stanisla Aniolkowski (Pol) Cofidis 13:42:00
34 Andrea Pietrobon (Ita) Polti-Kometa 13:43:00
35 Giovanni Lonardi (Ita) Polti-Kometa 13:44:00
36 Alexander Kamp (Den) Tudor Pro Cycling 13:45:00
37 Van Sintmaartensdij (Ned) Intermarché-Wanty 13:46:00
38 Connor Swift (GBr) Ineos Grenadiers 13:47:00
39 Lorenzo Milesi (Ita) Movistar 13:48:00
40 Jasper Stuyven (Bel) Lidl-Trek 13:49:00
41 Enrico Zanoncello (Ita) VF Group-Bardiani-CSF-Faizané 13:50:00
42 Danny van Poppel (Ned) Bora-Hansgrohe 13:51:00
43 Madis Mihkels (Est) Intermarché-Wanty 13:52:00
44 Alexander Krieger (Ger) Tudor Pro Cycling 13:53:00
45 Simone Consonni (Ita) Lidl-Trek 13:54:00
46 Alberto Dainese (Ita) Tudor Pro Cycling 13:55:00
47 Olav Kooij (Ned) Visma-Lease a Bike 13:56:00
48 Hugo Hofstetter (Fra) Israel-Premier Tech 13:57:00
49 Tobias Bayer (Aut) Alpecin-Deceuninck 13:58:00
50 Edward Theuns (Bel) Lidl-Trek 13:59:00
51 Jonathan Milan (Ita) Lidl-Trek 14:00:00
52 Edward Planckaert (Bel) Alpecin-Deceuninck 14:01:00
53 Francisco Munoz (Spa) Polti-Kometa 14:02:00
54 Olivier le Gac (Fra) Groupama-FDJ 14:03:00
55 Pieter Serry (Bel) Soudal-Quickstep 14:04:00
56 Caleb Ewan (Aus) Jayco AlUla 14:05:00
57 Kaden Groves (Aus) Alpecin-Deceuninck 14:06:00
58 Filippo Fiorelli (Ita) VF Group-Bardiani-CSF-Faizané 14:07:00
59 Fabio Van den Bossche (Bel) Alpecin-Deceuninck 14:08:00
60 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe 14:09:00
61 Stefano Oldani (Ita) Cofidis 14:10:00
62 Max Kanter (Ger) Astana Qazaqstan 14:11:00
63 Harrison Wood (GBr) Cofidis 14:12:00
64 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 14:13:00
65 Andrea Bagioli (Ita) Lidl-Trek 14:14:00
66 Lorenzo Germani (Ita) Groupama-FDJ 14:15:00
67 Ben Swift (GBr) Ineos Grenadiers 14:16:00
68 Laurence Pithie (NZl) Groupama-FDJ 14:17:00
69 Jonas Koch (Ger) Bora-Hansgrohe 14:18:00
70 Jenthe Biermans (Bel) Arkéa-B&B Hotels 14:19:00
71 Timo Kielich (Bel) Alpecin-Deceuninck 14:20:00
72 Gijs Leemreize (Ned) Team DSM-Firmenich-PostNl 14:21:00
73 Dion Smith (NZl) Intermarché-Wanty 14:22:00
74 Martin Marcellusi (Ita) VF Group-Bardiani-CSF-Faizané 14:23:00
75 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 14:24:00
76 Albert Torres (Spa) Movistar 14:25:00
77 Domen Novak (Slo) UAE Team Emirates 14:26:00
78 Ethan Vernon (GBr) Israel-Premier Tech 14:27:00
79 Luka Mezgec (Slo) Jayco AlUla 14:28:00
80 Stefan de Bod (Rsa) EF Education-EasyPost 14:29:00
81 Kevin Colleoni (Ita) Intermarché-Wanty 14:30:00
82 Thomas Champion (Fra) Cofidis 14:31:00
83 Marius Mayrhofer (Ger) Tudor Pro Cycling 14:32:00
84 Rainer Kepplinger (Aut) Bahrain Victorious 14:33:00
85 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana Qazaqstan 14:34:00
86 Ewen Costiou (Fra) Arkéa-B&B Hotels 14:35:00
87 Am Ghebreigzabhier (Eri) Lidl-Trek 14:36:00
88 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 14:37:00
89 Andrea Pasqualon (Ita) Bahrain Victorious 14:38:00
90 Matteo Fabbro (Ita) Polti-Kometa 14:39:00
91 Davide Bais (Ita) Polti-Kometa 14:40:00
92 Dries de Pooter (Bel) Intermarché-Wanty 14:41:00
93 Lewis Askey (GBr) Groupama-FDJ 14:42:00
94 Davide Ballerini (Ita) Astana Qazaqstan 14:43:00
95 Benjamin Thomas (Fra) Cofidis 14:44:00
96 Cyril Barthe (Fra) Groupama-FDJ 14:45:00
97 Damien Touze (Fra) Decathlon-AG2R La Mondiale 14:46:00
98 Jasha Sutterlin (Ger) Bahrain Victorious 14:47:00
99 Pelayo Sanchez (Spa) Movistar 14:48:00
100 Marco Frigo (Ita) Israel-Premier Tech 14:49:00
101 Matteo Trentin (Ita) Tudor Pro Cycling 14:50:00
102 William Barta (USA) Movistar 14:51:00
103 Alessandro de Marchi (Ita) Jayco AlUla 14:52:00
104 Henok Mulueberhan (Eri) Astana Qazaqstan 14:53:00
105 Jan Tratnik (Slo) Visma-Lease a Bike 14:54:00
106 Felix Grossschartner (Aut) UAE Team Emirates 14:55:00
107 Florian Stork (Ger) Tudor Pro Cycling 14:56:00
108 Giulio Pellizzari (Ita) VF Group-Bardiani-CSF-Faizané 14:57:00
109 Simone Velasco (Ita) Astana Qazaqstan 14:58:00
110 Mirco Maestri (Ita) Polti-Kometa 14:59:00
111 Alessandro Verre (Ita) Arkéa-B&B Hotels 15:00:00
112 Quinten Hermans (Bel) Alpecin-Deceuninck 15:01:00
113 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM-Firmenich-PostNl 15:02:00
114 Andrea Vendrame (Ita) Decathlon-AG2R La Mondiale 15:03:00
115 Mattia Bais (Ita) Polti-Kometa 15:04:00
116 Edoardo Zambanini (Ita) Bahrain Victorious 15:05:00
117 Maximilia Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 15:06:00
118 Attila Valter (Hun) Visma-Lease a Bike 15:07:00
119 Ruben Fernandez (Spa) Cofidis 15:08:00
120 Mikkel Honoré (Den) EF Education-EasyPost 15:09:00
121 Magnus Sheffield (USA) Ineos Grenadiers 15:10:00
122 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious 15:11:00
123 Nicholas Schultz (Aus) Israel-Premier Tech 15:12:00
124 Jefferson Cepeda (Ecu) EF Education-EasyPost 15:13:00
125 Alessandro Tonelli (Ita) VF Group-Bardiani-CSF-Faizané 15:14:00
126 Lawrence Warbasse (USA) Decathlon-AG2R La Mondiale 15:15:00
127 Michael Valgren (Den) EF Education-EasyPost 15:16:00
128 Kevin Vermaerke (USA) Team DSM-Firmenich-PostNl 15:17:00
129 Rafal Majka (Pol) UAE Team Emirates 15:18:00
130 Christian Scaroni (Ita) Astana Qazaqstan 15:19:00
131 Valenti Paret Peintre (Fra) Decathlon-AG2R La Mondiale 15:20:00
132 Nairo Quintana (Col) Movistar 15:21:00
133 Simon Geschke (Ger) Cofidis 15:22:00
134 Enzo Paleni (Fra) Groupama-FDJ 15:23:00
135 Andrea Piccolo (Ita) EF Education-EasyPost 15:24:00
136 Julian Alaphilippe (Fra) Soudal-Quickstep 15:25:00
137 Michel Ries (Lux) Arkéa-B&B Hotels 15:26:00
138 Giovanni Aleotti (Ita) Bora-Hansgrohe 15:27:00
139 Lilian Calmejane (Fra) Intermarché-Wanty 15:28:00
140 Thymen Arensman (Ned) Ineos Grenadiers 15:29:00
141 Luca Covili (Ita) VF Group-Bardiani-CSF-Faizané 15:30:00
142 Davide Piganzoli (Ita) Polti-Kometa 15:31:00
143 Nicola Conci (Ita) Alpecin-Deceuninck 15:32:00
144 Aurelie Paret Peintre (Fra) Decathlon-AG2R La Mondiale 15:33:00
145 Antonio Tiberi (Ita) Bahrain Victorious 15:34:00
146 Georg Steinhauser (Ger) EF Education-EasyPost 15:35:00
147 Domenico Pozzovivo (Ita) VF Group-Bardiani-CSF-Faizané 15:36:00
148 Romain Bardet (Fra) Team DSM-Firmenich-PostNl 15:37:00
149 Jhonatan Narvaez (Ecu) Ineos Grenadiers 15:38:00
150 Filippo Zana (Ita) Jayco AlUla 15:39:00
151 Lucas Plapp (Aus) Jayco AlUla 15:42:00
152 Mauri Vansevenant (Bel) Soudal-Quickstep 15:45:00
153 Alex Baudin (Fra) Decathlon-AG2R La Mondiale 15:48:00
154 Michael Storer (Aus) Tudor Pro Cycling 15:51:00
155 Ben O’Connor (Aus) Decathlon-AG2R La Mondiale 15:54:00
156 Esteban Chaves (Col) EF Education-EasyPost 15:57:00
157 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Qazaqstan 16:00:00
158 Jan Hirt (Cze) Soudal-Quickstep 16:03:00
159 Juan Pedro Lopez (Spa) Lidl-Trek 16:06:00
160 Lorenzo Fortunato (Ita) Astana Qazaqstan 16:09:00
161 Einer Rubio (Col) Movistar 16:12:00
162 Cian Uijtdebroeks (Bel) Visma-Lease a Bike 16:15:00
163 Daniel Martinez (Col) Bora-Hansgrohe 16:18:00
164 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers 16:21:00
165 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 16:24:00

Høydepukter

Hjemmeside

Om etappen

Individual time trial clearly divided into two parts. The first 32 km, flat and largely non-technical, lead to the foot of Umbria’s capital city of Perugia. The riders then tackle the ascent of Casaglia, with gradients up to 16%. The road climbs in fits and starts all the way to the finish line.
Last kilometres
The last few kilometres are all uphill with gradients reaching double figures. Several bends and counter-slopes before the wide final hairpin bends leading to the final straight. To be noted at 6.4 km from the finish line the 1300 m of Casaglia at almost 12% with peaks of 16%. Final straight of 250 m on a 6 m wide cobbled road.

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater