Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Champions League | London Marathon | Skarverennet | NM terrengløp Bjerkebanen | Liege-Bastogne-Liege| Alle resultater

Program og resultater Final8 Arendal 2023 – NM sluttspill håndball

Lignende saker

Program og resultater for Final8 Arendal som er NM-sluttspillet for kvinner og menn og spilles mellom 24.-26. februar 2023.

Publisert 24. februar 2023 i Resultater

Final8 Arendal 2023

Dato

24.-26. februar

Sted

Sør-Amfi, Arendal – Agder

På TV

Kampene sendes direkte på TV2 Sport 2.

Håndball på TV

Om Final8

Velkommen til tidenes råeste håndballarrangement. Final8 er Norges nye håndball- og publikumsfest! Final8 er finalespillet i Norgesmesterskapet (NM) i håndball.

Final8 arrangeres første gang i Arendal 24.-26. februar 2023. Da fylles Sparebanken Sør Amfi, Arendal og Sørlandet opp med supportere, håndballentusiaster, store og små ispedd fanzone og mye mer tre festdager til ende.

Hjemmeside

Program

Resultater

Tidligere kamper i turneringen:

 

Tidligere vinnere av NM håndball

Menn

År Vinner Tapende finalist Finaleresultat
1976/77 Refstad Stavanger 15–11
1977/78 Fjellhammer Fredensborg 16–15 e.e.o.
1978/79 Fjellhammer Kolbotn 19–17 e.e.o.
1979/80 Rapp Nordstrand 13–11
1980/81 Kristiansand Refstad 20–18
1981/82 Fredensborg/Ski Stavanger 22–17
1982/83 Fredensborg/Ski Fjellhammer 28–18
1983/84 Fjellhammer Rapp 14–13
1984/85 Fredensborg/Ski Skien 20–19
1985/86 Stavanger IF Rapp 19–13
1986/87 Urædd Kragerø 21–16
1987/88 Urædd Stavanger IF 19–18
1988/89 Viking Stavanger IF 21–17
1989/90 Sandefjord Kragerø 26–25 e.e.o.
1990/91 Sandefjord Runar 24–18
1991/92 Stavanger IF Runar 21–20
1992/93 Runar Viking 26–16
1993/94 Sandefjord Fyllingen 25–14
1994/95 Viking Kragerø 28–25
1995/96 Runar Viking 29–22
1996/97 Viking Runar 36–35 e.e.o.
1997/98 Runar Sandefjord 18–17
1998/99 Sandefjord Drammen 26–18
1999/00 Viking Drammen 24–21
2000/01 Sandefjord Runar 22–20
2001/02 Sandefjord Stavanger 35–26
2002/03 Sandefjord Runar 29–26
2003/04 Sandefjord Haslum 32–23
2004/05 Haslum Runar 29–25
2005/06 Sandefjord Haslum 30–20
2006/07 Sandefjord Haugaland 27–26
2007/08 Drammen Fyllingen 33–24
2008/09 Runar Elverum 27–24
2009/10 Elverum Drammen 25–24
2010 Haslum Follo 24–20
2011 Haslum Drammen 38–28
2012 FyllingenBergen Elverum 22–19
2013 FyllingenBergen Bækkelaget 33–23
2014 ØIF Arendal Bodø 23–22
2015 Bodø FyllingenBergen 23–21
2016 Haslum Elverum 28–26
2017 Drammen Bodø 28–23
2018 Elverum Halden 30–22
2019 Elverum Haslum 35–33
2020 Elverum Nærbø 37–29
2021 Elverum ØIF Arendal 35–32

Kvinner

Final8 Arendal Final8 Arendal Final8 Arendal Final8 Arendal Final8 Arendal Final8 Arendal Final8 Arendal nm sluttspill

Alle resultater