Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Friidrett Birmingham 2023

Lignende saker

Startlister og resultater fra friidrett Birmingham som arrangeres lørdag 25. februar 2023.

Publisert 25. februar 2023 i Resultater

Friidrett Birmingham 2023

Birmingham World Indoor Tour Final

World Athletics Indoor Tour – Gold

Dato

Lørdag 25. februar

Sted

Utilita Arena, Birmingham – Storbritannia

På TV

VGTV sender direkte fra stevnet (krever abonnement). Følg denne lenken.

Friidrett på TV

Startlister

Resultater

WOMEN’S RESULTS

Women’s 60m final

Rank Name NAT. Time
1 ASHER-SMITH Dina GBR 7.05
2 NEITA Daryll GBR 7.13
3 SMITH-BARNETT Destiny USA 7.15
4 JACKSON Shericka JAM 7.18
5 MORRISON Natasha JAM 7.24
6 STRACHAN Anthonique BAH 7.25
7 LUCKENKEMPER Gina GER 7.28
8 PHILIP Asha GBR 7.30

Women’s 60m heat 1

POS Name NAT. Time
1 NEITA Daryll GBR 7.14 Q
2 JACKSON Shericka JAM 7.23 Q
3 STRACHAN Anthonique BAH 7.27 Q
4 FOTOPOULOU Olivia CYP 7.36
5 MARTINEZ Arialis POR 7.37
6 WALKER Diani GBR 7.47
7 PEMBERTON Cassie-Ann GBR 7.47
WHITE Kayla USA DNS

Women’s 60m heat 2

Rank Name NAT. Time
1 ASHER-SMITH Dina GBR 7.03 NR Q
2 SMITH-BARNETT Destiny USA 7.19 Q
3 LUCKENKEMPER Gina GER 7.27 Q
4 PHILIP Asha GBR 7.28 q
5 MORRISON Natasha JAM 7.29 q
6 WILLIAMS Bianca GBR 7.37
7 REES Alisha GBR 7.41
8 HOOPER Gloria ITA 7.44

Women’s 800m

Rank Name NAT. Time
1 HODGKINSON Keely GBR 1:57.18 NR
2 BISSET Catriona AUS 1:59.83
3 BOFFEY Isabelle GBR 2:00.25
4 HORVAT Anita SLO 2:00.62
5 BAKER Ellie GBR 2:00.86
6 WILSON Allie USA 2:01.13
7 YARIGO Noelie BEN 2:01.18
LEMIESZ Aneta POL DNF

Women’s 1000m

Rank Name Time
1 MUIR Laura GBR 2:34.53
2 BOBOCEA Claudia Mihaela ROU 2:35.35 NR
3 ENNAOUI Sofia POL 2:35.69
4 BELLO Elena ITA 2:37.09
5 SNOWDEN Katie GBR 2:37.46
6 KOSTER Maureen NED 2:37.85
7 SCHOFFIELD Kristie USA 2:39.31
8 KLOJCNIK Petja SLO 2:40.43
SELMAN Jenny GBR DNF

Women’s 3000m

Rank Name NAT. Time
1 TSEGAY Gudaf ETH 8:16.69 MR
2 ALEM Mizan ETH 8:31.20
3 KLOSTERHALFEN Konstanze GER 8:35.14
4 GATERI Teresiah Muthonni KEN 8:36.64
5 AKIDOR Margaret KEN 8:40.24
6 GALANT Martyna POL 8:43.08
7 FINOT Alice FRA 8:44.47
8 LUKAN Klara SLO 8:44.80 NR
9 PEN FREITAS Marta POR 8:47.07
10 WALKER Eloise GBR 9:02.80
HAYLOM Birke ETH DNF
POWER Nadia IRL DNF

Women’s Pole Vault

Rank Name NAT. Result
1 NEWMAN Alysha CAN 4.78
2 SUTEJ Tina SLO 4.71
3 LEON Gabriela USA 4.61
4 BRUNI Roberta ITA 4.61
5 STEFANIDI Aikaterini GRE 4.51
6 WILLIAMS Bridget USA 4.51
7 MURTO Wilma FIN 4.51
8 COOK Sophie GBR 4.41
IVE Jade GBR NM

MEN’S RESULTS

Men’s 60m

POS Name NAT. Time
1 DOBSON Charles GBR 6.64
2 GEMILI Adam GBR 6.68
3 GORDON Sam GBR 6.70
4 THOMAS Adam GBR 6.70
5 EFOLOKO Jona GBR 6.71
AZU Jeremiah GBR DQ
EDOBURUN Ojie GBR DQ
AKINYEBO Richard GBR DQ

Men’s 400m

Rank Name NAT. Time
1 RICHARDS Jereem TTO 45.74
2 NORWOOD Vernon USA 45.92
3 RAFTERY Jack IRL 46.66
4 HIGGINS Ben GBR 46.66
5 NIELSEN Gustav Lundholm DEN 46.87
6 REARDON Samuel GBR 47.02

Men’s 1500m

Rank Name NAT. Time
1 GOURLEY Neil GBR 3:32.48 NR
2 MECHAAL Adel ESP 3:33.28 NR
3 COSCORAN Andrew IRL 3:33.49
4 MCCANN Luke IRL 3:34.76
5 KERR Josh GBR 3:34.93
6 MESLEK Ossama ITA 3:37.50
7 GRIGGS Nicholas IRL 3:39.94
8 COPELAND Piers GBR 3:40.64
SOWINSKI Erik USA DNF

Men’s 60m Hurdles

Rank Name NAT. Time
1 HOLLOWAY Grant USA 7.35 MR
2 ROBERTS Daniel USA 7.47
3 IRIBARNE Roger CUB 7.58
4 DICKSON Michael USA 7.60
5 CRITTENDEN Freddie USA 7.61
6 KING David GBR 7.70
7 CZYKIER Damian POL 7.80
8 POZZI Andrew GBR 7.80

Men’s High Jump

Rank Name NAT. Result
1 KERR Hamish NZL 2.28
2 PORTILLO Erik MEX 2.28
3 RIVERA Edgar MEX 2.25
4 POTYE Tobias GER 2.25
5 FASSINOTTI Marco ITA 2.22
5 KOBIELSKI Norbert POL 2.22
7 CARMOY Thomas BEL 2.18
8 GRIMSEY William GBR 2.14

Program

Hjemmeside

Flere resultater

Alle resultater