Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven| Alle resultater

Resultater Furusjøen Rundt-rennet 2024

Lignende saker

Startlister, liveresultater og annen informasjon fra Furusjøen Rundt lørdag 17. februar 2024.

Publisert 17. februar 2024 i Resultater

Furusjøen Rundt-rennet 2024

Dato

Lørdag 17. februar

Sted

Kvamsfjellet – Innlandet

12, 20 eller 45 km klassisk

Startlister

Resultater

45 km menn, topp 50

1 Eivind Vold Oslo Kajakklubb M30-34 02:09:36 00:00
2 Ole Eirik Fuglehaug EKREM Team Næringsbanken Stora Enso / Lillehammer Skiklub M25-29 02:09:37 00:01
3 Tobias Holter Team Cereal M30-34 02:09:40 00:04
4 Tarjei Bakken Kamp/Vestheim IF / Team Driv M30-34 02:11:21 01:45
5 Magnus Bleken Rudsbygd IL M35-39 02:12:17 02:41
6 Edvard HAMILTON Sør-Fron IL M30-34 02:13:07 03:31
7 Ole Hulbak Hemsedal IL M25-29 02:14:30 04:54
8 Sjur Slettom Lom IL M25-29 02:15:58 06:22
9 Åsmund Heir Straye Flammekaster M30-34 02:16:20 06:44
10 Eirik Abrahamsen Oslo M25-29 02:17:44 08:08
11 Nicolai Brekke Team Cereal Killers M30-34 02:18:06 08:30
11 Kristian A KJONERUD Lyn Ski Moseteråsen M30-34 02:18:06 08:30
13 Andreas Ruud-Tronsmoen Tynset IF M25-29 02:19:11 09:35
14 Kristoffer Grøv Team Anlegg Øst Entreprenør M30-34 02:20:10 10:34
15 Magnus Moholt Røros M30-34 02:21:01 11:25
16 Jørn Hemma Brøttum il M55-59 02:21:59 12:23
17 Ståle Fenstad Rustad IL / Team Front Rustad IL M35-39 02:22:24 12:48
18 Sune Elmose Danish Skimarathon Team M50-54 02:22:33 12:57
19 Nils Berg Team Front Rustad IL M55-59 02:22:44 13:08
20 Even Moholt Ålen IL M30-34 02:23:14 13:38
21 Jonas AMUNDSEN Nes Ski M30-34 02:23:24 13:48
22 Per Christian Wessel Straye Flammekaster M30-34 02:25:20 15:44
23 Kjetil Tyrom Follebu SK M25-29 02:25:54 16:18
24 Johnny Saure Riise Hovdebygda IL M45-49 02:26:29 16:53
24 Christian Svarstad Team Mosetertoppen Skiline M55-59 02:26:29 16:53
26 Mads Sandbakken Mjøsski M25-29 02:27:13 17:37
27 Geir SANDVIK Nedenes M50-54 02:27:25 17:49
28 Aslak Årsvoll Undheim Hålandsdal IL / Advokatfirmaet Thallaug M25-29 02:28:39 19:03
29 Eirik ASP Bygdøy IL / Team Driv Trening M50-54 02:28:54 19:18
30 Andreas Hasselknippe Team Driv Trening M30-34 02:29:03 19:27
31 Petter Natås Straye Flammekaster M30-34 02:29:05 19:29
32 Even Medby Fiskebeinern SK M35-39 02:29:16 19:40
33 Stian Granli Øyer-Tretten IF M40-44 02:29:42 20:06
34 Øyvind Wennersberg Mysen IF M65-69 02:30:04 20:28
35 Jan Byrkjeland Røa Allianseidrettslag / Rystad Energy M55-59 02:30:26 20:50
36 Hallvard Haugen Team Snake Oil M30-34 02:30:44 21:08
37 Anders Bjørgeengen Oslo M30-34 02:31:32 21:56
38 Eirik Thorsrud Foren.Til Ski-Idrettens Fremme / Team Front Entreprenør M35-39 02:32:07 22:31
39 Even Oppegaard Fjellhamar M30-34 02:32:30 22:54
40 Eirik Gulli Lillehammer Skiklub / Team Mosetertoppen Skiline M30-34 02:32:31 22:55
40 Even Solbraa Harpefoss IL M30-34 02:32:31 22:55
42 Øystein Søvik Mårstøl Hovdebygda IL M45-49 02:32:40 23:04
43 Kristian Hoffsbakken Skar Ring IL M30-34 02:33:21 23:45
44 Espen Almlid Hamar SK / Nye Veier M45-49 02:33:26 23:50
45 Vemund Brekke Skard Mjøsski/Vr Skiklubb M40-44 02:33:28 23:52
46 Andreas Beck Engebretsen Heming, IL M60-64 02:33:56 24:20:00
47 Bjørn Georg Riksaasen Vågå IL M25-29 02:34:00 24:24:00
48 Andreas Sæter Skaret Skiforening / Axess AS M30-34 02:34:02 24:26:00
49 Markus Rise Lillehammer Skiklub M25-29 02:34:21 24:45:00
50 Ove Haugereid VR Skiklubb/ Furnes M40-44 02:34:25 24:49:00

45 km kvinner, topp 30

1 Kari Oeyre SLIND Oppdal IL / Team Aker Dæhlie K30-34 02:27:07 00:00
2 Maren Engeskaug Nielsen Team Janteloppet K25-29 02:33:31 06:24
3 Sofia Haglund IL Varden Meråker K20-24 02:45:39 18:32
4 Sunniva Dring Milsluker’N K40-44 02:51:47 24:40:00
5 Gina Flugstad Øistuen Etnedal Skilag / Etnedal Skilag/Slavia Pojistovna Prestasjonsboost Ski Team K25-29 02:52:29 25:22:00
6 Hannah Glomsås Odal Skiklubb K18-19 02:52:43 25:36:00
7 Elin Brøste Mopil K30-34 03:01:25 34:18:00
8 Tina RUSTEN Bækkelagets SK K25-29 03:02:26 35:19:00
9 Gunn Jane Ulekleiv Dombås IL K60-64 03:10:33 43:26:00
10 Lene Marie Løchen-Jensen Oppegård K40-44 03:12:40 45:33:00
11 Marit Kristine Svenkerud Vang Skiløperforening K35-39 03:14:34 47:27:00
12 Marte Tveit Igland Maura K25-29 03:16:04 48:57:00
13 Mari Mæhlum Nobil K25-29 03:22:29 55:22:00
14 Eli Anne Løksa Øystre Slidre IL K35-39 03:25:40 58:33:00
15 Mari Haraldsen Vaffellandslaget K30-34 03:26:20 59:13:00
16 Therese Rosten Sel IL K35-39 03:29:09 01:02:02
17 Nina Malme Gulbrandsen Rustad IL K55-59 03:30:24 01:03:17
18 Wenche Engebretsen Fossum RD K60-64 03:33:06 01:05:59
19 Bjørg Hagen Lillehammer Skiklub K55-59 03:35:34 01:08:27
20 Johansen Anne Gro Lyn Ski K50-54 03:39:14 01:12:07
21 Lone Wangen Granheim Hamar SK K35-39 03:40:09 01:13:02
22 Ellen Baumann Heming, IL / Slam K25-29 03:41:45 01:14:38
23 Melissa Couplan SI Aktiv K25-29 03:45:28 01:18:21
24 Anne-Britt Janshaug Bane NOR BIL K55-59 03:47:07 01:20:00
25 Erika Avagian Dombås IL K50-54 03:54:23 01:27:16
26 Sissel Mørreaunet St. Olav BIL K65-69 03:59:11 01:32:04
27 Annika Bratterud Wang Sparebank 1 Gudbrandsdal K25-29 04:00:14 01:33:07
28 Astrid Rugsveen Lillehammer K40-44 04:00:52 01:33:45
29 Celine Clausen Straye Flammekaster K25-29 04:03:42 01:36:35
30 Ingebjørg Øveraasen Ringebu/Fåvang SK K40-44 04:03:44 01:36:37

20 km menn, topp 30

1 Edvard Fossum Olstad Øyer-Tretten IF M20-24 01:04:42 00:00
2 Mikkel Brækken Lyn Ski M15 01:05:09 00:27
3 Kjell Husom Ringebu/Fåvang Skiklubb M35-39 01:07:09 02:27
4 Olger Johannes Fosse Ramstad Sør-Fron IL M20-24 01:08:16 03:34
5 Håvard Kraggerud Wadahl Tormod Skilag M16-17 01:11:17 06:35
6 Ludvik Brækken Lyn Ski M15 01:12:00 07:18
7 Geir Verpeide Stranda IL M65-69 01:14:07 09:25
8 Ole Petter Klevstad Kvam IL M40-44 01:16:53 12:11
9 Sivert Svarstad Bardu M20-24 01:17:17 12:35
10 Kjell Gunnar Nyhaug Eidsvold Værks Skiklub M65-69 01:17:27 12:45
11 Arnfinn Stubrud Lillehammer Skiklub M70-74 01:18:14 13:32
12 Hans Andreas Moen Sel IL M40-44 01:18:23 13:41
13 Daniel Thoresen Lillehammer M30-34 01:19:21 14:39
14 Knut Grødem Fossum IF M60-64 01:22:43 18:01
15 Jon Andreas Krogsveen Ringebu/Fåvang SK M75-79 01:24:34 19:52
16 Viggo Haavik Gundersen Ålesund M50-54 01:26:12 21:30
17 Steinar Brekke Lillehammer Skiklub M80-84 01:26:26 21:44
18 Egil Brækken Oslo M55-59 01:27:56 23:14
19 Erlend Harbo Oslo M25-29 01:28:15 23:33
20 Eirik Lillås SK Rival M15 01:29:56 25:14:00
21 Frank R-Skin Brandsås Kvam Il/Sport 1 Vinstra M65-69 01:30:26 25:44:00
22 Lars Arne Bergum Kvam IL M55-59 01:31:27 26:45:00
23 Jens T Kanden Øvrevoll Hosle IL M60-64 01:31:41 26:59:00
24 Thorleif L Sørhol Nielsen Furuberget Trugelag M55-59 01:32:05 27:23:00
25 Sverre Fossen Lillehammer Skiklub M75-79 01:32:24 27:42:00
26 Jonas Gunstad Jonas Gunstad M50-54 01:32:49 28:07:00
27 Jon Ove Hagen Askim Idrettsforening M70-74 01:34:02 29:20:00
28 Bjørn Erlend Sand Eidsvold Værks Skiklub M45-49 01:34:47 30:05:00
29 Nils Bratberg Lillehammer Skiklub M65-69 01:34:55 30:13:00
30 Anders Knudsen Årnes M30-34 01:35:18 30:36:00

20 km kvinner, topp 30

1 Susanne Høy Susanne Høy / Kvam IL K35-39 01:24:07 00:00
2 Astrid Dimmen Saele Lillehammer K35-39 01:27:03 02:56
3 Mathilde Sofie Mork Meråker K25-29 01:27:10 03:03
4 Sissel Nordal Fliflet Follebu Skiklubb K35-39 01:28:05 03:58
5 Kristin Sandnes Otta K55-59 01:30:47 06:40
6 Malin Eggen Oslo K30-34 01:31:36 07:29
7 Kjellaug Sandnes Levanger K55-59 01:32:57 08:50
8 Hege Charlotte Iversen Otta IL K25-29 01:32:59 08:52
9 Christin Kanden Øvrevoll Hosle IL K60-64 01:34:33 10:26
10 Nina Simonsen Veggum Milsliterne K60-64 01:36:24 12:17
11 Kari Lise Jørstad Rye Sp.Kl. K60-64 01:37:22 13:15
12 Kristine Aarnes Midtli Lalm IL K25-29 01:37:24 13:17
13 Ingrid Kleiven Lalm IL K25-29 01:40:40 16:33
14 Mona Andersen Team Hanekne K55-59 01:41:46 17:39
15 Oda Marie Brustuen Lillehammer K30-34 01:44:09 20:02
16 Jana Farstad Farstad Traktor & Ski K45-49 01:46:15 22:08
17 Katrin Müller Thalwil K35-39 01:48:33 24:26:00
18 Janine Salvatierra Oslo K30-34 01:52:38 28:31:00
19 Tone Jeanette Berntsen Trollåsen K40-44 01:54:52 30:45:00
20 Liv Randi Sundhagen Vinstra K35-39 01:55:32 31:25:00
21 Henriette Sletten Veidekke BIL K35-39 01:58:49 34:42:00
22 Helene Helvik Stabekk K55-59 01:59:48 35:41:00
23 Edel H Bakken Ringebu-Fåvang Skiklubb K50-54 02:00:28 36:21:00
24 Gørild Halvorsen Vinstra K40-44 02:01:40 37:33:00
25 Guro Selfors Lund Granitt og Betongvare as K50-54 02:02:19 38:12:00
26 Sidsel Widerøe Sandvika K60-64 02:04:58 40:51:00
27 Astrid Merethe Mork Namsos K30-34 02:08:24 44:17:00
28 Gunn Rønningen Årnes K40-44 02:12:22 48:15:00
29 Solveig Sylte Vinstra K50-54 02:14:22 50:15:00
30 Ingrid Andersen Oslo K50-54 02:14:24 50:17:00

Løypekart

Værmelding

Om rennet

Rennet går i et fantastisk terreng på Kvamsfjellet som ligger ved inngangen til Rondane nasjonalpark, et av Norges vakreste fjellområder. Velg mellom 45 km, en del av Ski Classics Challengers og er seedingsrenn, eller 20 eller 12 km i klassisk stilart med traseer gjennom et vinterlig landskap som varierer fra skogkledde åser til snaufjell.

Kl. slett Renn Distanse
11:00 Pulje 1, startnr.: 1 – 200
45 km
11:05 Pulje 2, startnr.: 201 – 400
45 km
11:10 Pulje 3, startnr.: 401 – 600
45 km
12:15 Turrenn m/startnr. 1001 og oppover. Trim-/Familie, startnr.: 2001 og oppover
20 km
12:20 Trim og Familie med startnr fra 3001 og oppover
12 km
45 km seedingsrenn har puljestart hvert 5. minutt, maksimalt 200 løpere i hver pulje.
20 km har ikke tidtaking og stiller opp bakerst i startfeltet.
12 km har ikke tidtaking og stiller opp umiddelbart etter at 20 km har startet.

Hjemmeside

Alle resultater