Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Furusjøen Rundt-rittet 2023

Lignende saker

Startlister, live timing og resultater Furusjøen Rundt-rittet lørdag 8. juli 2023.

Publisert 8. juli 2023 i Resultater

Furusjøen Rundt-rittet 2023

Dato

8. juli

Sted

Kvamsfjellet – Innlandet

Distanse

21 km | 60 km | 77 km

Startlister

Resultater (live)

Menn Elite

1 Vidar Mehl Raufoss & Gjøvik SK 3:10:56.3 0:00.0
2 Martin Røste Omdahl Raufoss & Gjøvik SK 3:11:10.0 0:13.7
3 Fredrik Nordlien Nes Sp.Kl. Sykkel 3:12:06.4 1:10.1
4 Ola Helleberg Lillehammer CK 3:23:38.3 12:42.0
5 Bjørn-Vidar Suhr Frea IL – sykkel 3:24:18.1 13:21.8
6 Knut Erik Nesteby Savalen SK 3:29:56.7 19:00.4
7 Thomas Nærland Bryne CK 3:30:47.2 19:50.9
8 Sebastian Wagner Brunnthal 3:31:31.9 20:35.6
9 Sondre Faanes Hammerfest SK 3:39:13.5 28:17.2
10 Sivert Bakken Bingsfoss SK 4:03:14.4 52:18.1
11 Lorenzo Louagie Staden 4:10:41.4 59:45.1

Kvinner Elite

1 Tone-Mette Tømte Eidsvoll SK 3:43:03.4 0:00.0

Menn junior

1 William Alexander Haug Sande SpKl Sykkel 2:33:01.1 0:00.0
2 Magnus Frankmoen Austdal Nes Sp.Kl. Sykkel 2:39:39.3 6:38.2
3 Eirik Aamodt Eikemo Follo SK 2:44:55.8 11:54.7
4 Oliver Odden Granly Ringerike SK 2:45:34.0 12:32.9
5 Nikolai Hoholm Nes Sp.Kl. Sykkel 2:47:40.0 14:38.9
6 Sindre Moe Landén Romeriksåsen SK 2:53:15.1 20:14.0

Kvinner masters

1 Camilla Hott Ullensaker CK 3:05:07.0 0:00.0

Menn masters

1 Jonas Nermoen IF Frøy 2:29:31.1 0:00.0
2 Øyvind Klemetsen Bøthun Nordlysbyen Sykkel 2:30:08.4 0:37.3
3 Rune Vegard Bakken Ottadalen SK 2:36:11.8 6:40.7
4 Roar Sollie Raufoss & Gjøvik SK 2:36:49.7 7:18.6
5 Dagfinn Bang-Johansen IF Frøy 2:40:34.4 11:03.3
6 Terje Løitegård Asker CK 2:40:57.5 11:26.4
7 Kristian Smaamo Suldal SK 2:46:40.7 17:09.6
8 Sindre Ødemark Romeriksåsen SK 2:52:48.7 23:17.6
9 Håvard Eikemo Follo SK 3:01:47.7 32:16.6
10 David Riiber Eiker CK 3:02:41.2 33:10.1
11 Gaute Moen Trollheimen SK 3:11:03.8 41:32.7
12 Nils Ole Madsen Eiker CK 3:11:36.2 42:05.1
13 Thomas Kristiansen Bærums Verk CK 3:15:38.1 46:07.0
14 Trond Overn Raufoss & Gjøvik SK 3:16:10.2 46:39.1
15 Jan Harald Scholz Bærums Verk CK 3:23:07.4 53:36.3
16 John Arne Holtop Bingsfoss SK 3:24:11.3 54:40.2
17 Fred Lyhus Eiker CK 3:31:27.7 1:01:56.6

Furusjøen Rundt menn, topp20

1 Bersvenn Støen CK Elverum 2:30:45.2 0:00.0
2 Even Oppegaard Høland Sykkel 2:38:47.6 8:02.4
3 Frode Røsand CK Elverum 2:43:17.8 12:32.6
4 Antonio Moen Skjeberg CK 2:45:28.0 14:42.8
5 Ben Erik Sira Ørsta SK 2:46:21.2 15:36.0
6 Esben Ytterland Ålesund og Omegn CK 2:46:31.3 15:46.1
7 Marcus Brovold Lillehammer CK 2:47:40.9 16:55.7
8 Nils Henning Pettersen Molde CK 2:48:23.9 17:38.7
9 Øyvind Johansen Molde CK 2:48:49.2 18:04.0
10 Jørn Sagstuen Vang Skiløperforening Sykkel 2:49:20.6 18:35.4
11 Kjell Vegard Opheim Brumunddal SK 2:51:46.9 21:01.7
12 Trond Erik Wollan IL Norodd 2:52:46.5 22:01.3
13 Jan Kristian Haugnæss Eiker CK 2:53:31.9 22:46.7
14 Tommy Knutsen Rennebu IL 2:54:42.4 23:57.2
15 Eivind Fossum Hurdal IL Sykkel 2:56:34.1 25:48.9
16 Tomas Urianstad Lillehammer CK 2:56:54.3 26:09.1
17 Lars Nymoen Lillehammer CK 2:56:55.4 26:10.2
18 Morten Motrøen Tynset 2:58:57.4 28:12.2
19 Kristoffer Kirkeby XXL Lillehammer 2:59:06.9 28:21.7
20 Martin Stige Molde CK 2:59:41.6 28:56.4

Furusjøen Rundt kvinner

1 Heidi Indergård Molde CK 3:15:38.2 0:00.0
2 Katharina Scheidl Skagerrak Sportsklubb 3:30:05.2 14:27.0
3 Mari Brøndbo Dahl Asker Triathlon Klubb 3:30:45.1 15:06.9
4 Nora Friis-Vollan Trondheim 3:43:06.6 27:28.4
5 Silje Høston CK Valdres 3:51:13.3 35:35.1
6 Brynhild Snilsberg Trondheim 3:55:27.6 39:49.4
7 Benedicte Messel Hard Rocx Riders Club 4:00:59.4 45:21.2
8 Anja Sveinbjørnsson Hustadvika sykkelklubb 4:32:36.2 1:16:58.0

Værmelding

Om rittet

Terrengsykkelritt i eventyrlige omgivelser ved Rondane på Kvamsfjellet.

Velkommen til fjells. Velkommen til Eventyret i Rondane.

Program:

Fredag 7. juli
09:00 – 16:30
Sport 1 Ringebu
10:00 – 18:00
Sport 1 Vinstra
07:00 – 21:00
Utdeling av startnummer KIWI Kvam
10:00-17:00
Uoffisiell trening i løypene
Lørdag 8. juli
08:30
Lagledermøte, Hotel Rondablikk
09:00-17:00
Rittkontor åpent (uthenting av startnummer)
Se starttider
Til de ulike ritt
Ca. 13:20
Første deltaker i mål 21 km
Ca. 13:25
Første deltaker i mål 65 km
Fra ca. 14:00
Premieseremoni 21 og 65 km
Ca. 14:05
Første deltaker i mål NorgesCup Elite, 77 km
Fra ca. 15:00
Premieseremoni NorgesCup Elite 77 km
17:00
Stadion stenges (etter siste rytter)

Hjemmeside

Alle resultater