Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Resultater Giro della Toscana 2023

Lignende saker

Startliste, etappeprofiler og resultater for Giro della Toscana som arrangeres 13. september 2023.

Publisert 13. september 2023 i Resultater

Giro della Toscana 2023

95. utgave

Memorial Alfredo Martini

Endagsritt (1.1)

Dato

13. september

Sted

Pontedera – Italia

Startliste

Løypeprofil

Hjemmeside

Sykkel på TV

Resultater

Væmelding

Om Giro della Toscana

Giro di Toscana er et italiensk endagsritt i landeveissykling som arrangeres hvert år i april eller mai. Rittet har blitt arrangert siden 1923. Rittet er av UCI klassifisert med 1.1 og er en del av UCI Europe Tour.

Tidligere vinnere Giro della Toscana

År Vinner Andreplass Tredjeplass
1923 ITA Costante Girardengo ITA Federico Gay ITA Giovanni Brunero
1924 ITA Costante Girardengo ITA Pietro Linari ITA Michele Gordini
1925 ITA Nello Ciaccheri ITA Marco Giuntelli ITA Giovanni Del Taglio
1926 ITA Alfredo Binda ITA Costante Girardengo ITA Domenico Piemontesi
1927 ITA Alfredo Binda ITA Domenico Piemontesi ITA Giovanni Brunero
1928 ITA Alessandro Catalani ITA Colombo Neri ITA Mario Pomposi
1929 ITA Leonida Frascarelli ITA Siro Magagnini ITA Marco Giuntelli
1930 ITA Pio Caimmi ITA Alfredo Binda ITA Luigi Marchisio
1931 ikke arrangert
1932 ITA Learco Guerra ITA Luigi Giacobbe ITA Alfredo Binda
1933 ikke arrangert
1934 ITA Mario Cipriani ITA Giuseppe Martano ITA Adriano Vignoli
1935 ITA Mario Cipriani ITA Giuseppe Martano ITA Giuseppe Olmo
1936 ITA Giovanni Cazzulani ITA Mario Cipriani ITA Giovanni Gotti
1937 ITA Olimpio Bizzi ITA Glauco Servadei ITA Giovanni Valetti
1938 ITA Mario Vicini ITA Learco Guerra ITA Ruggero Balli
1939 ITA Gino Bartali ITA Mario Vicini ITA Olimpio Bizzi
1940 ITA Gino Bartali ITA Mario Vicini ITA Sebastiano Torchio
1941 ITA Fausto Coppi ITA Gino Bartali ITA Gino Fondi
1942 ITA Vito Ortelli ITA Gino Bartali ITA Glauco Servadei
1943 ITA Olimpio Bizzi ITA Glauco Servadei ITA Gino Bartali
1944-1945 ikke arrangert
1946 ITA Aldo Ronconi ITA Gino Bartali ITA Vito Ortelli
1947 ITA Bruno Pasquini ITA Nedo Logli ITA Alfredo Martini
1948 ITA Gino Bartali ITA Luciano Maggini ITA Sergio Maggini
1949 ITA Fiorenzo Magni ITA Danilo Barozzi ITA Leo Castellucci
1950 ITA Gino Bartali ITA Primo Volpi ITA Giulio Bresci
1951 ITA Loretto Petrucci ITA Giuseppe Minardi ITA Franco Giacchero
1952 ITA Rinaldo Moresco ITA Franco Giacchero ITA Angelo Conterno
1953 ITA Gino Bartali ITA Elio Brasola ITA Giovanni Pettinati
1954 ITA Fiorenzo Magni ITA Armando Barducci ITA Pasquale Fornara
1955 ITA Arigo Padovan ITA Franco Aureggi ITA Tranquillo Scudellaro
1956 ITA Nello Fabbri ITA Cleto Maule ITA Guido De Santi
1957 ITA Alfredo Sabbadin ITA Emilio Bottecchia ITA Giorgio Albani
1958 BEL Willy Vannitsen ITA Guido Carlesi ITA Giorgio Albani
1959 ITA Adriano Zamboni ITA Angelo Conterno ITA Guido Boni
1960 ITA Nino Defilippis ITA Adriano Zamboni ITA Guido Carlesi
1961 ITA Marino Fontana ITA Adriano Zamboni ITA Rino Benedetti
1962 ITA Guido Carlesi ITA Diego Ronchini ITA Dino Liviero
1963 ITA Vito Taccone ITA Vittorio Adorni ITA Imerio Massignan
1964 ITA Giorgio Zancanaro ITA Roberto Poggiali ITA Aldo Moser
1965 ITA Luciano Sambi ITA Imerio Massignan ITA Renzo Baldan
1966 GER Rudi Altig ITA Dino Zandegù ITA Felice Gimondi
1967 ITA Franco Balmamion ITA Michele Dancelli ITA Vittorio Adorni
1968 ITA Franco Bitossi ITA Adriano Durante ITA Marino Basso
1969 ITA Giorgio Favaro ITA Ernesto Jotti ITA Attilio Rota
1970 ITA Gianfranco Bianchin ITA Ernesto Jotti ITA Romano Tumellero
1971 ITA Giancarlo Polidori BEL Antoon Houbrechts ITA Arturo Pecchielan
1972 SUI Josef Fuchs BEL Georges Pintens ITA Giuseppe Perletto
1973 BEL Roger De Vlaeminck ITA Roberto Poggiali ITA Fabrizio Fabbri
1974 ITA Francesco Moser ITA Franco Bitossi ITA Sigfrido Fontanelli
1975 ITA Constantino Conti ITA Franco Bitossi BEL Roger De Vlaeminck
1976 ITA Francesco Moser ITA Walter Riccomi ITA Pierino Gavazzi
1977 ITA Francesco Moser BEL Roger De Vlaeminck ITA Alfio Vandi
1978 ITA Giuseppe Perletto ITA Pierino Gavazzi ITA Giuseppe Martinelli
1979 ITA Mario Noris ITA Giuseppe Fatato ITA Renato Laghi
1980 ITA Nazzareno Berto ITA Giuseppe Saronni ITA Pierino Gavazzi
1981 ITA Gianbattista Baronchelli ITA Pierino Gavazzi ITA Francesco Moser
1982 ITA Francesco Moser ITA Gianbattista Baronchelli ITA Alfio Vandi
1983 BEL Alfons De Wolf ITA Massimo Ghirotto ITA Riccardo Magrini
1984 ITA Gianbattista Baronchelli ITA Bruno Leali ITA Giuliano Pavanello
1985 ITA Ezio Moroni ITA Giovanni Mantovani DEN Jens Veggerby
1986 ITA Claudio Corti ITA Roberto Visentini ITA Massimo Ghirotto
1987 ITA Renato Piccolo ITA Claudio Chiappucci ITA Roberto Pagnin
1988 USA Ron Kiefel ITA Silvano Contini ITA Daniele Pizzol
1989 ITA Maurizio Fondriest URS Dimitri Konyshev ITA Gianbattista Baronchelli
1990 ITA Marco Saligari ITA Marco Lietti ITA Roberto Pagnin
1991 ITA Massimiliano Lelli VEN Leonardo Sierra ITA Giorgio Furlan
1992 ITA Giorgio Furlan VEN Leonardo Sierra ITA Gianni Faresin
1993 ITA Massimiliano Lelli VEN Leonardo Sierra ITA Stefano Della Santa
1994 ITA Francesco Casagrande SUI Pascal Richard ITA Massimo Ghirotto
1995 ITA Massimo Podenzana ITA Denis Zanette ITA Alberto Elli
1996 ikke arrangert
1997 ITA Sergio Barbero ITA Michele Bartoli UKR Vladimir Poulnikov
1998 ITA Francesco Secchiari ITA Stefano Faustini ITA Massimo Donati
1999 ITA Luca Scinto ITA Nicola Miceli ITA Alessandro Spezialetti
2000 MDA Ruslan Ivanov ITA Sergio Barbero ITA Gianluca Bortolami
2001 SLO Gorazd Štangelj FRA Pascal Hervé ESP Pablo Lastras
2002 KAZ Alexandre Shefer ITA Paolo Bettini ITA Giuseppe Palumbo
2003 ITA Rinaldo Nocentini ITA Massimo Giunti SLO Tadej Valjavec
2004 ITA Matteo Tosatto ITA Alberto Ongarato RUS Dimitri Konyshev
2005 ITA Daniele Bennati UKR Mikhaylo Khalilov ITA Marco Velo
2006 POL Przemysław Niemiec ITA Giuliano Figueras UKR Volodymyr Duma
2007 ITA Vincenzo Nibali ITA Matteo Priamo RUS Boris Sjpilevskij
2008 ITA Mattia Gavazzi ITA Francesco Chicchi ITA Gabriele Balducci
2009 ITA Alessandro Petacchi ITA Manuel Belletti ITA Ruggero Marzoli
2010 ITA Daniele Bennati ITA Marco Marcato USA Caleb Fairly
2011 IRL Daniel Martin ITA Mauro Santambrogio COL Miguel Ángel Rubiano
2012 ITA Alessandro Ballan COL Carlos Betancur ITA Valerio Agnoli
2013 ITA Mattia Gavazzi RUS Ivan Rovnyj USA Taylor Phinney
2014 NED Pieter Weening BEL Jérôme Baugnies RUS Roman Maikin
2015 ikke arrangert
2016 ITA Daniele Bennati ITA Sonny Colbrelli ITA Giovanni Visconti
2017 FRA Guillaume Martin ITA Giovanni Visconti ITA Mattia Cattaneo
2018 ITA Gianni Moscon FRA Romain Bardet ITA Domenico Pozzovivo
2019 ITA Giovanni Visconti COL Egan Bernal RUS Nicolai Cherkasov
2020 COL Fernando Gaviria AUS Robert Stannard GBR Ethan Hayter
2021 DEN Michael Valgren ITA Alessandro De Marchi ITA Diego Ulissi
2022 SUI Marc Hirschi ITA Lorenzo Rota COL Daniel Martínez

Flere resultater

Alle resultater