Sport på TV | Fotball EM | Sykkel NM Bodø | Veteran NM friidrett | NM Friidrett Sandnes | Tour de France| Alle resultater

Resultater GP de Plumelec – Morbihan 2024

Lignende saker

Startliste, rittprofil, liveoppdateringer og resultater fra GP de Plumelec lørdag 4. mai 2024.

Publisert 4. mai 2024 i Resultater

GP de Plumelec 2024

Endagsritt (1. Pro)

34. utgave

Dato

4. mai

Sted

Plumelec – Frankrike

Profil

På TV

Rittet sendes direkte på Eurosport 1.

Sykkel på TV

Liveoppdateringer

Startliste

Resultater

Hjemmeside

Værmelding

Tidligere vinnere

Year Country Rider Team
1974  France Roger Pingeon Jobo–Lejeune
1975  France Georges Talbourdet Gan–Mercier–Hutchinson
1976  France Robert Alban Gan–Mercier–Hutchinson
1977  France André Chalmel Gitane–Campagnolo
1978  France Raymond Martin Miko–Mercier–Vivagel
1979 No race due to financial reasons
1980  France Christian Muselet La Redoute–Motobécane
1981  France Robert Alban La Redoute–Motobécane
1982  France Fabien De Vooght Wolber–Spidel
1983  France Laurent Fignon Renault–Elf
1984  France Pierre Bazzo COOP–Hoonved
1985  France Marc Madiot Renault–Elf
1986  France Gilbert Duclos-Lassalle Peugeot–Shell
1987  Denmark Johnny Weltz Fagor–MBK
1988  France Frédéric Brun Z–Peugeot
1989 No race due to financial reasons
1990  Belgium Johan Museeuw Lotto–Superclub
1991  France Bruno Cornillet Z
1992  Belgium Peter De Clercq Lotto–Mavic–MBK
1993  Germany Marcel Wüst Novemail–Histor–Laser Computer
1994  Belgium Peter De Clercq Lotto
1995  France Francis Moreau GAN
1996  Belgium Johan Capiot Collstrop–Lystex
1997  France Christophe Agnolutto Casino
1998  France Laurent Desbiens Cofidis
1999  France Patrice Halgand Festina–Lotus
2000  France Patrice Halgand Jean Delatour
2001  France Gilles Maignan AG2R Prévoyance
2002  France Laurent Lefèvre Jean Delatour
2003  France Nicolas Vogondy FDJeux.com
2004  France Thomas Voeckler Brioches La Boulangère
2005 No race due to financial reasons
2006  France Cédric Hervé Bretagne–Jean Floc’h
2007  Australia Simon Gerrans AG2R Prévoyance
2008  France Thomas Voeckler Bouygues Télécom
2009  France Jérémie Galland Besson Chaussures–Sojasun
2010  Australia Wesley Sulzberger Française des Jeux
2011  France Sylvain Georges BigMat–Auber 93
2012  France Julien Simon Saur–Sojasun
2013  France Samuel Dumoulin Ag2r–La Mondiale
2014  France Julien Simon Cofidis
2015  France Alexis Vuillermoz AG2R La Mondiale
2016  France Samuel Dumoulin AG2R La Mondiale
2017  France Alexis Vuillermoz AG2R La Mondiale
2018  Italy Andrea Pasqualon Wanty–Groupe Gobert
2019  France Benoît Cosnefroy AG2R La Mondiale
2020 No race due to the COVID-19 pandemic in France[4]
2021  Belgium Arne Marit Sport Vlaanderen–Baloise
2022  France Julien Simon Team TotalEnergies
2023  Belgium Arnaud De Lie Lotto–Dstny
Alle resultater