Sport på TV | Tour de France | OL Paris | Champions Chess Tour | U18 EM Friidrett | The Open golf | Landsskytterstevne | Diamond League London| Alle resultater

Resultater GP Kanton Aargau 2024

Lignende saker

Startliste, rittprofil, liveoppdateringer og resultater fra GP Kanton Aargau fredag 7. mai 2024.

Publisert 7. juni 2024 i Resultater

GP Kanton Aargau 2024

Endagsritt (1.1)

60. utgave

Dato

7. juni

Sted

Gippingen – Sveits

Profil

På TV

Sykkel på TV

Liveoppdateringer

Startliste

Resultater

Hjemmeside

Værmelding

Tidligere vinnere

År Vinner Andreplass Tredjeplass
1964 BEL Jan Lauwers BEL Georges Vandenberghe BEL Sylvain Henckaerts
1965 FRA Jean Stablinski GER Dieter Kemper SUI Werner Weber
1966 GER Wilfried Peffgen GBR Tom Simpson GER Dieter Kemper
1967 BEL Edward Sels BEL Herman Vrancken ITA Giampiero Macchi
1968 BEL Willy Vekemans BEL Etienne Buysse BEL Pierre Vreys
1969 BEL Walter Godefroot SUI Erich Spahn BEL Jean Ronsmans
1970 BEL Eric De Vlaeminck BEL Frans Kerremans BEL Maurice Dury
1971 FRA Michel Périn BEL Jean-Pierre Berckmans NED Wim Prinsen
1972 BEL Georges Pintens GER Karl-Heinz Muddemann BEL Arthur Van De Vijver
1973 ITA Marino Basso BEL Herman Vanspringel ITA Alessio Peccolo
1974 ITA Giacinto Santambrogio ITA Marcello Osler COL Martín Emilio Rodríguez
1975 BEL André Dierickx GER Dietrich Thurau ITA Valerio Lualdi
1976 NED Roy Schuiten NED Jan Raas BEL Pol Verschuere
1977 GER Dietrich Thurau BEL Michel Pollentier SUI Roland Salm
1978 ITA Simone Fraccaro BEL Paul Wellens ITA Francesco Moser
1979 ITA Giuseppe Saronni ITA Claudio Torelli BEL Paul Wellens
1980 BEL Patrick Pevenage BEL Willy Teirlinck NED Piet van Katwijk
1981 SUI Daniel Gisiger BEL Philippe Vandeghinste ITA Luciano Rui
1982 NED Jacques Hanegraaf NED Adrie van der Poel BEL Luc Govaerts
1983 SUI Siegfried Hekimi SUI Bernard Gavillet SUI Daniel Gisiger
1984 BEL Ferdi Van Den Haute BEL Jozef Lieckens ITA Pierino Gavazzi
1985 SUI Urs Freuler SUI Erich Mächler ITA Giuseppe Martinelli
1986 BEL Frank Hoste NED Peter Stevenhaagen SUI Gilbert Glaus
1987 NED Adrie van der Poel NED Frans Maassen SUI Othmar Haefliger
1988 NED Arjan Jagt ITA Flavio Chesini BEL Frank Hoste
1989 ITA Paolo Rosola SUI Urs Freuler SUI Stephan Joho
1990 NED Adrie van der Poel GER Werner Wüller BEL Carlo Bomans
1991 BEL Sammie Moreels BEL Etienne De Wilde BEL Rudy Verdonck
1992 GER Uwe Ampler FRA Dominique Arnould FRA Dante Rezze
1993 ITA Gianni Bugno ITA Claudio Chiappucci ESP Prudencio Indurain
1994 SUI Pascal Richard FRA Armand de Las Cuevas BEL Rudy Verdonck
1995 SUI Pascal Richard LAT Arvis Piziks GER Steffen Wesemann
1996 ITA Fabrizio Guidi ESP Abraham Olano DEN Bjarne Riis
1997 GER Udo Bölts UKR Andrei Tchmil RUS Dmitri Konyschew
1998 ITA Michele Bartoli RUS Sergej Ivanov SUI Oscar Camenzind
1999 LAT Romāns Vainšteins ITA Gabriele Missaglia SLO Gorazd Štangelj
2000 GER Steffen Wesemann ITA Stefano Garzelli SUI Laurent Dufaux
2001 NED Karsten Kroon ITA Alberto Elli DEN Jakob Piil
2002 ITA Giuseppe Palumbo ITA Alberto Ongarato ITA Paolo Lanfranchi
2003 SUI Martin Elmiger ITA Paolo Bettini RUS Sergej Ivanov
2004 ITA Matteo Tosatto SUI Markus Zberg SUI Martin Elmiger
2005 SUI Alexandre Moos GER Jan Ullrich SUI Marcel Strauss
2006 SUI Beat Zberg BEL Nick Nuyens SUI Grégory Rast
2007 FRA John Gadret ITA Raffaele Ferrara POL Tomasz Marczyński
2008 FRA Lloyd Mondory SUI Martin Elmiger SWE Thomas Löfkvist
2009 SVK Peter Velits BEL Ben Hermans GER Heinrich Haussler
2010 BEL Kristof Vandewalle ITA Emanuele Sella GER Heinrich Haussler
2011 SUI Michael Albasini ITA Giovanni Visconti GER Stefan Schumacher
2012 UZB Sergej Lagutin RUS Vladimir Gusev AUT Georg Preidler
2013 SUI Michael Albasini FRA Jonathan Hivert ITA Marco Frapporti
2014 GER Simon Geschke SUI Silvan Dillier BEL Jérôme Baugnies
2015 NOR Alexander Kristoff SUI Michael Albasini ITA Davide Appollonio
2016 ITA Giacomo Nizzolo ITA Andrea Pasqualon AUS David Tanner
2017 ITA Sacha Modolo GER John Degenkolb ITA Niccolò Bonifazio
2018 NOR Alexander Kristoff ITA Francesco Gavazzi ITA Marco Canola
2019 NOR Alexander Kristoff ITA Andrea Pasqualon RSA Reinardt Janse van Rensburg
2020 avlyst
2021 NED Ide Schelling POR Rui Costa COL Esteban Chaves
2022 SUI Marc Hirschi GER Maximilian Schachmann DEN Andreas Kron
2023 BEL Thibau Nys SUI Marc Hirschi ESP Pello Bilbao
2024

 

Alle resultater