Sport på TV | Diamond League Eugene | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | NM Halvmaraton | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Haugesund Avis Halvmaraton 2023

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Haugesund Avis Halvmaraton som arrangeres lørdag 10. juni 2023.

Publisert 10. juni 2023 i Resultater

Haugesund Avis Halvmaraton 2023

Dato

10. juni

Sted

Haugesund – Rogaland

Distanse

5 km – Halvmaraton

Startlister

Resultater

Halvmaraton menn, topp 30

1 Fredrik Deilkås Hamnøy AS M25-29 01:14:36 00:00
2 Sander A Deilkås Il Sand M25-29 01:15:02 00:26
3 Haakon Vaaga VB Inge Vaaga as M25-29 01:20:38 06:02
4 Jardar Tosterud Oslo M35-39 01:20:51 06:15
5 Magnus Førre Tannhelsehuset Haugesund AS M35-39 01:21:28 06:52
6 Johannes Kalland Tjoland Haugesund M25-29 01:21:33 06:57
7 Anders Aasen Haugesund Triatlonklubb M30-34 01:25:11 10:35
8 Kjetil Seime Ingebrigtsen Stavanger M45-49 01:27:57 13:21
9 Christoffer Hjertaas Haukeland Sykehus Idrettslag M40-44 01:28:19 13:43
10 Joakim Bruland Vikebygd IL M35-39 01:28:30 13:54
11 Ole Bjørn Sveen Søreidgrend M50-54 01:28:56 14:20
12 Martin Hansen Haugesund Triatlonklubb / Team Hansen M30-34 01:30:01 15:25
13 Torodd Nilsen Sveio M40-44 01:30:11 15:35
14 Johnny Raunholm Stord IL M50-54 01:30:29 15:53
15 Christian Lind Haugesund M20-24 01:31:13 16:37
16 Kristian Åsbø Bjoa IL M35-39 01:31:30 16:54
17 Mads Østreng Veland Aibel M25-29 01:32:05 17:29
18 Brage Mack Mølstre Haugesund M20-24 01:32:44 18:08
19 Torbjørn Nervik Haugesund M30-34 01:32:55 18:19
20 Morten Stiansen Haugeland BFG Bergen Løpeklubb / BFG Bergen Løpeklubb / Team Sportsmanden M35-39 01:33:49 19:13
21 Kjetil Bådsvik Stord IL M45-49 01:33:54 19:18
22 Henrik Selsås Katla Sveio IL M20-24 01:34:17 19:41
23 Morten Haugeland Helvig Sandnes M45-49 01:34:32 19:56
24 Tor Olav Olson BFG Bergen Løpeklubb M45-49 01:34:54 20:18
25 Eirik Renna Eilertsen Tysvær M25-29 01:35:12 20:36
26 Erlend Skeisvoll Karmøy Løpeklubb / Equinor BIL M25-29 01:35:18 20:42
27 Vebjørn Sørbotten Equinor BIL Kårstø M30-34 01:36:39 22:03
28 Torvald Bjørhovde Akuttmottak Haugesund M30-34 01:36:59 22:23
29 Bjarte Alne Equinor BIL Kårstø M50-54 01:37:02 22:26
30 Kjell Arne Lindøe Aase Haugesund Idrettslag M45-49 01:37:39 23:03

Halvmaraton kvinner, topp 30

1 Malene Hjorteland BFG Bergen Løpeklubb K25-29 01:29:39 00:00
2 Therese Skeie GTI Friidrettsklubb K35-39 01:29:49 00:10
3 Ann Kristin Mosbron Haugesund Triatlonklubb K40-44 01:32:00 02:21
4 Mariann Vevatne Etne IL / Frisk Treningssenter K40-44 01:37:04 07:25
5 Marie Otelie Line Team Hansen K30-34 01:41:17 11:38
6 Tina Barane Haugesund K40-44 01:41:47 12:08
7 Camilla Tjelle Waage Stegaberg IL K40-44 01:42:18 12:39
8 Astrid Lothe Hydro K25-29 01:44:21 14:42
9 Live Anfinsen Haaland Haugesund Aerobic og Treningssenter K25-29 01:44:54 15:15
10 Vivian Kyte Stegaberg IL K40-44 01:44:57 15:18
11 Marita G. Pedersen CF Verftet K25-29 01:45:11 15:32
12 Lucyna Filipek Haugesund K35-39 01:46:11 16:32
13 Karen Hallingstad Haugesund K25-29 01:47:25 17:46
14 Inger Johanne Klokset Haugesund Idrettslag / Team Sportsmanden K55-59 01:48:12 18:33
15 Silje Hundhammer Haugesund K25-29 01:48:14 18:35
16 Ida Gabrielsen Alutile Norge AS K25-29 01:49:24 19:45
17 Mari Strandenes Knutsen Team få Holme i Form K30-34 01:50:12 20:33
18 Elisabet Langseth Esperø Moster K45-49 01:52:06 22:27
19 Hilde Ersland Norconsult K35-39 01:54:09 24:30:00
20 Liubov Jursiene Jursa Sport K55-59 01:55:57 26:18:00
21 Veronica Våga Haugesund K25-29 01:57:23 27:44:00
22 Åse Samuelsen GTI Friidrettsklubb K40-44 01:57:57 28:18:00
23 Erika Jursaite Jursa Sport K25-29 02:00:55 31:16:00
24 Andrea Kvilhaug Deepocean K30-34 02:00:58 31:19:00
25 Mona Tyssøy Karmsund K50-54 02:01:42 32:03:00
26 Signe Meling Udnavik Allstars K35-39 02:03:35 33:56:00
27 Monica Wold Vedavåg Karmøy SK K40-44 02:04:03 34:24:00
28 Ida Hovland Haugesund K25-29 02:04:52 35:13:00
29 Emilia Storm Dima Stavanger K25-29 02:06:08 36:29:00
30 Torun-Grete Aarvik Kolnes K60-64 02:06:42 37:03:00

5 km menn, topp 30

1 Kristoffer Nordhus Haugesund Idrettslag M25-29 16:08 00:00
2 Johannes Havn Stegaberg IL M20-24 16:40 00:32
3 Elias Landøy Rasmussen Vormedal G13-14 16:45 00:37
4 Nils Haktor Bua Spirit Friidrettsklubb M30-34 17:12 01:04
5 Endre Snørteland BFG Bergen Løpeklubb M25-29 18:03 01:55
6 Kristian Tveit Føkk Asfalt M40-44 18:10 02:02
7 Kenneth Sunde Ølensvåg M35-39 18:16 02:08
8 Ronny Rasmussen Haugesund M45-49 18:28 02:20
9 Anders Bondhus Haugesund M15-19 19:30 03:22
10 Aleksander Holand Bodø Bauta løpeklubb M40-44 20:53 04:45
11 Stian Strømø Hafrsfjord M40-44 21:05 04:57
12 Dan Strømø Sandnes M40-44 21:19 05:11
13 Martin Sundve Haugesund M25-29 21:28 05:20
14 Roy Ratcliff Haugesund M60-64 21:38 05:30
15 Simon Dybdahl TAU M35-39 21:49 05:41
16 Kjell Tore Heien Haugesund Triatlonklubb M45-49 22:28 06:20
17 Apurva Jain Haugesund M25-29 22:57 06:49
18 Henry Veigner Haugesund Idrettslag G11-12 23:04 06:56
19 Jonas Haukås SK Haugar G11-12 23:06 06:58
20 Kristian Kyllingstad Tysvær M40-44 23:09 07:01
21 Eivind Dybdahl Haugesund IL M55-59 23:28 07:20
22 Sveinung Kallevåg Haugesund M30-34 23:30 07:22
23 Trond Christiansen Karmsund M45-49 23:40 07:32
24 Olav Hagland GTI Friidrettsklubb M75+ 24:08:00 08:00
25 Sven Hagen Torvastad IL M30-34 25:30:00 09:22
26 Henrik Snemyr Langesæter Haugesund Idrettslag M20-24 25:50:00 09:42
27 Trond Tjelle Haugesund M70-74 26:48:00 10:40
28 Helge Andersen Austrheimsgrenda M50-54 27:05:00 10:57
29 Arnt Skiftestad Haugesund M60-64 27:27:00 11:19
30 Egil Melkevik Karmsund M55-59 28:28:00 12:20

5 km kvinner

1 Helena Hope Spirit Friidrettsklubb K30-34 18:30 00:00
2 Tiril Børø Opsøen Haugesund Idrettslag J11-12 19:28 00:58
3 Katrine Hillestad Stord IL / Stord Friidrett K30-34 19:49 01:19
4 Linea Helgevold Fjelldalselv Vindafjord IL J11-12 21:19 02:49
5 Ida T Bjørhovde Reach Subsea K25-29 21:24 02:54
6 Ellen Torland Mannes Karmøy Løpeklubb K45-49 22:16 03:46
7 Line Fjelldalselv Vindafjord IL K40-44 22:27 03:57
8 Karoline Heien Haugesund K15-19 22:29 03:59
9 Bente Fiskaaen Haugesund K45-49 25:27:00 06:57
10 Solveig Melkevik-Hagen Torvastad IL K30-34 25:29:00 06:59
11 Jannicke Jakobsen Haugesund K30-34 26:33:00 08:03
12 Anne Kjersti Hope Haugaland VGs K45-49 26:50:00 08:20
13 Bergny Myge Karmsund K50-54 27:43:00 09:13
14 Otilie Matre Vikedal J13-14 27:45:00 09:15
15 Linda Matre Vindafjord IL K40-44 27:47:00 09:17
16 Tora Nadine Andersen Liknes Åkrehamn K20-24 28:00:00 09:30
17 Karianne Ellefsen Mingel K35-39 28:48:00 10:18
18 Charlotte Flydal Myklebust Vikebygd IL K30-34 29:51:00 11:21
19 Veronica Tøgersen Haugesund K30-34 31:17:00 12:47
20 Liliana Vargas Liliana Vargas K50-54 32:05:00 13:35
21 Charlotte Simonsen Haugesund K20-24 32:10:00 13:40
22 Risa Tsuboi Haugesund K35-39 32:57:00 14:27
23 Julie Wangensteen Lien Oslo K35-39 35:12:00 16:42
24 Veronica Odland Achievers MST K40-44 44:24:00 25:54:00
25 Kate Elin Bårdsen Avaldsnes K50-54 46:57:00 28:27:00
26 Siv Almbakk Haugesund Triatlonklubb / Haugesund Triatlonklubb Team Tvilling K55-59 01:03:39 45:09:00

Om løpet

For alle løypene er det drikkestasjon ved østre port på Friidrettsstadion (mellom porten inn til stadion og Haakonsvegen). Dessuten får du selvsagt drikke etter målgang.

Som i fjor og tidligere år, blir det flotte medaljer til alle deltakere, og trekning av gavepremier på startnummer blant de som løper.

HIL Friidrett ønsker alle løpere velkommen til årets Haugesunds Avis 5 km. mosjonsløp og halvmaraton. Synes du at halvmaraton er langt, hvorfor ikke melde på et stafettlag?

Løypekart

Hjemmeside

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater