Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM| Alle resultater

Resultater Haugesund Avis Halvmaraton 2024

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Haugesund Avis Halvmaraton som arrangeres lørdag 8. juni 2024.

Publisert 8. juni 2024 i Resultater

Haugesund Avis Halvmaraton 2024

Dato

8. juni

Sted

Haugesund – Rogaland

Distanse

5 km | Halvmaraton

Startlister

Resultater

Halvmaraton menn, topp 50

1 Sander A Deilkås Team Dæhlie Sportswear M25-29 01:12:09 00:00
2 Fredrik Deilkås Hamnøy AS M30-34 01:12:23 00:14
3 Niklas Rasmussen Haugesund M25-29 01:18:28 06:19
4 Espen Helgeland Kortlaget M35-39 01:19:09 07:00
5 Håvard Langeland Mæle Sparebank 1 Sr-Bank BIL M30-34 01:19:29 07:20
6 Henrik Lindtner Haugesund M30-34 01:19:48 07:39
7 Eivind Gjesteland Stavanger M40-44 01:22:30 10:21
8 Kenneth Sunde Ølensvåg M35-39 01:22:39 10:30
9 Olav Meling Stayer Løpeklubb M35-39 01:22:58 10:49
10 Tobias Sivertsen Valberg Trondheim M25-29 01:23:12 11:03
11 Simen Moe Strømø Etne M25-29 01:23:14 11:05
12 Øystein Olsen Vangenbanden / Kolnes IL M45-49 01:23:41 11:32
13 Mads Østreng Veland Aibel M25-29 01:24:21 12:12
14 Halvor Meling Yesh M35-39 01:24:52 12:43
15 Anders Arvesen Trondheim & Omegn Sportsklubb M40-44 01:24:52 12:43
16 Johnny Raunholm Stord IL M50-54 01:25:15 13:06
17 Sølve Solheim Kopervik IL M35-39 01:25:25 13:16
18 Morten Stiansen Haugeland BFG Bergen Løpeklubb / Vangenbanden M35-39 01:27:44 15:35
19 Henrik Kirkeby Sea Breeze M35-39 01:27:53 15:44
20 Peter Støvne Oslo M35-39 01:28:36 16:27
21 Mats Hansen Stavanger M25-29 01:28:58 16:49
22 Clayton Alves Sandsli M40-44 01:29:05 16:56
23 Rune Innvær Bremnes M40-44 01:29:43 17:34
24 Sindre Nilsen Hausken Grødem Runners M25-29 01:29:45 17:36
25 Ernst William Rusnes Haugesund Triatlonklubb M30-34 01:29:58 17:49
26 Lasse Fredheim Haugesund M25-29 01:30:01 17:52
27 Torvald Bjørhovde Helse Fonna M30-34 01:30:27 18:18
28 Arild Knutsen Veavågen M35-39 01:30:38 18:29
29 Iver Hylen Pedersen Haugesund M25-29 01:30:52 18:43
30 Petter Vikse Bergen M25-29 01:30:52 18:43
31 Eirik Illstad Team Illstad M30-34 01:31:07 18:58
32 Kjell Arne Lindøe Aase Haugesund Idrettslag M45-49 01:31:16 19:07
33 Jan Rune Nuland Team Sportsmanden M50-54 01:31:16 19:07
34 Jørgen Søvik Laksevåg M25-29 01:31:59 19:50
35 Asle Aronsen SK Nord M35-39 01:32:05 19:56
36 Ola Nerland Fausko Førresfjorden M25-29 01:32:49 20:40
37 Rune Finne Kopervik M35-39 01:32:56 20:47
38 Martin Dahl Åkra IL / Stålbyggeren M50-54 01:33:12 21:03
39 Svein-Erik Losnegård Gassco BIL M45-49 01:33:13 21:04
40 Hans Kristian Munkejord Haugesund M45-49 01:34:01 21:52
41 Vemund Fosse Alne Stegaberg IL M15-19 01:35:26 23:17
42 Jo Tertnes Hundvåg M50-54 01:35:53 23:44
43 Thor Arne Dommersnes Hydro M55-59 01:36:17 24:08:00
44 Jon Arnold Log Haugesund M40-44 01:36:23 24:14:00
45 Aksel Moe Stegaberg IL M15-19 01:36:31 24:22:00
46 Idar S Wold Lagha Haugesund M30-34 01:36:43 24:34:00
47 Deme Osdautaj Haugesund M50-54 01:36:56 24:47:00
48 Steinar Vetle Larsen Auklandshamn M25-29 01:37:51 25:42:00
49 Rune Jensen Hollenderhaugen Skolesenter M50-54 01:38:13 26:04:00
50 Dusan Antic Haugesund M40-44 01:38:28 26:19:00

Halvmaraton kvinner

1 Helena Hope Spirit Friidrettsklubb K30-34 01:22:59 00:00
2 Cornelia Brummenæs Trondheim K20-24 01:25:17 02:18
3 Ann Kristin Mosbron Haugesund Triatlonklubb / Vangenbanden K40-44 01:25:42 02:43
4 Maryna Novik IF Klypetussen / Klypetussen IF K40-44 01:26:14 03:15
5 Helene Haavik Aski K30-34 01:29:23 06:24
6 Sunniva Amundsen Trondheim K20-24 01:30:00 07:01
7 Kari Bråtun Uskedal IL K25-29 01:32:01 09:02
8 Lucyna Filipek Haugesund K40-44 01:34:59 12:00
9 Vivian Kyte Stegaberg IL K40-44 01:37:17 14:18
10 Veronica Lauvås Nilsen GTI Friidrettsklubb/Soko bil K35-39 01:39:41 16:42
11 Ruth Vihovde Strand Sveio K40-44 01:41:53 18:54
12 Mari Strandenes Knutsen Team få Holme i Form K35-39 01:42:47 19:48
13 Ingeborg Døsen Nesse Wärtsilä K30-34 01:44:29 21:30
14 Hilde Ersland Norconsult K35-39 01:44:35 21:36
15 Lina Sunde Klepp K20-24 01:45:29 22:30
16 Sofie Knapstad Haugesund K15-19 01:46:12 23:13
17 Vigdis Haukås Vigdis Haukås K35-39 01:47:16 24:17:00
18 Inger Linn Imsland Team Imsland K25-29 01:48:06 25:07:00
19 Ann-Elin Stokland Stavanger K35-39 01:48:16 25:17:00
20 Mona Tyssøy Karmsund K50-54 01:52:38 29:39:00
21 Bente Fiskaaen Haugesund K45-49 01:54:07 31:08:00
22 Sofie Brynjelsen Røvær K25-29 01:54:22 31:23:00
23 Liubov Jursiene Jursa Sport K55-59 01:55:08 32:09:00
24 Astrid Skiftestad Sveio K55-59 01:55:38 32:39:00
25 Ragnhild Bore Bergen K20-24 01:57:32 34:33:00
26 Mari Tvåjord Haugesund K50-54 01:57:45 34:46:00
27 Hanne Nina Willumsen Stavanger K20-24 01:58:30 35:31:00
28 Elisabeth Fjugstad Christiansen Rådal K25-29 01:58:31 35:32:00
29 Camilla Dalaker Sjursen Haugesund K30-34 01:59:04 36:05:00
30 Sofia Isotalo Stavanger K20-24 01:59:06 36:07:00
31 Rebecca Furnes Laksevåg K25-29 02:01:23 38:24:00
32 Mona Spångberg Førresfjorden K45-49 02:01:59 39:00:00
33 Siv Almbakk Haugesund Triatlon Klubb K55-59 02:02:33 39:34:00
34 Monica Jakobsen Åkrehamn K35-39 02:02:40 39:41:00
35 Liliana Vargas Haugesund K50-54 02:03:03 40:04:00
36 Anne Kjersti Hope Haugaland Vgs. K45-49 02:06:20 43:21:00
37 Linda Holm Team Tussaberget K45-49 02:09:04 46:05:00
38 Mariah Hope Løpeklubben Hope K25-29 02:10:31 47:32:00
39 Anne Grete Haugsgjerd Valevåg K55-59 02:11:55 48:56:00
40 Vivian Falkeid Sandnes K40-44 02:17:10 54:11:00
41 Solbjørg Samland Falkeid IL K40-44 02:20:18 57:19:00
42 Wenche Apeland Aksdal K45-49 02:20:58 57:59:00
43 Marie Kolstø Karmsund K40-44 02:21:07 58:08:00
44 Therese Strømø Haugesund K40-44 02:22:06 59:07:00
45 Ingrid Roth Hetland Beineveien Maratonklubb K60-64 02:23:38 01:00:39
46 Signe Skjelbreid Myklebust K25-29 02:28:16 01:05:17
47 Henriette Fresvig Sveio K25-29 02:28:16 01:05:17
48 Kristin Bjarnason Røyksund K35-39 02:30:06 01:07:07

5 km menn

1 Tedros Haile Haugesund Idrettslag M25-29 15:21 00:00
2 Johannes Havn Lillehammer IF M20-24 15:34 00:13
3 Elias Landøy Rasmussen Haugesund Idrettslag M15-19 15:46 00:25
4 Kristoffer Nordhus Haugesund Idrettslag M25-29 15:59 00:38
5 Haakon Vaaga VB Inge Vaaga as M25-29 16:18 00:57
6 Arvid Godtfredsen Haugesund M35-39 16:26 01:05
7 Nils Haktor Bua Spirit Friidrettsklubb M30-34 16:49 01:28
8 Sindre Vikanes Stord IL M35-39 17:18 01:57
9 Håkon Eidsvåg Haugesund M30-34 19:10 03:49
10 Chris Patrick Rinde Førland IL M50-54 19:27 04:06
11 Rei Ueda Haugesund M30-34 19:49 04:28
12 Bjarte Alne Equinor BIL Kårstø M50-54 19:56 04:35
13 Øyvind Mannes Kopervik M35-39 20:26 05:06
14 Andreas Wiig Nystad Haugesund M15-19 20:36 05:15
15 Tom Andersson Sigma IK M35-39 20:37 05:16
16 Erling Aares Vårli Haugesund M25-29 20:47 05:26
17 Henry Veigner Haugesund Idrettslag G11-12 21:34 06:13
18 Jacob Sandvik Selsås Haugesund Idrettslag G11-12 21:41 06:20
19 Ole Christian Heimly Sagvåg M30-34 22:15 06:54
20 Terje Sortland Li Urangsvåg M40-44 23:07 07:46
21 Eivind Hebnes-Førre Haugesund M40-44 23:17 07:56
22 Lars Andre Hognaland Kopervik M30-34 23:25 08:04
23 Jens Olai Dybdahl Dybdahl Betong M20-24 23:44 08:23
24 Ricardo Gonzalo García de León Don Quijote de la Mancha Fuente el Fresno M30-34 23:47 08:26
25 Stian Askeland Haugesund M20-24 23:58 08:37
26 Junya Omoto Haugesund M55-59 24:04:00 08:43
27 Helge Andersen Haugesund M55-59 24:05:00 08:44
28 Erik Mauland Tannhelse Rogaland M35-39 24:12:00 08:51
29 Helge Holmen Haugesund M40-44 24:38:00 09:17
30 Geir Åsmund Myge Hansen Geir Åsmund Myge Hansen M40-44 24:57:00 09:36
31 Kristoffer Knutsen Haugesund Idrettslag G13-14 25:25:00 10:04
32 Bjarne Blom Haugesund M50-54 25:28:00 10:07
33 Magnus Knutsen Vormedal M35-39 26:18:00 10:57
34 Magnus Snare Førresfjorden G11-12 27:00:00 11:39
35 Sjur Ferkingstad Spirit Friidrettsklubb M40-44 27:09:00 11:48
36 Calin Cristea Tannhelse Rogaland M45-49 27:28:00 12:07
37 Anders Solvig Kopervik M25-29 27:34:00 12:13
38 Jone Welde Nesse Haugesund G11-12 27:38:00 12:17
39 Kjell Arne Hansen Achievers MST M50-54 27:43:00 12:22
40 Øyvind Hansen Sagvåg M25-29 28:30:00 13:09
41 Øyvind Gard Team Coop M60-64 28:39:00 13:18
42 Jørgen Lund-Nilsen Åkrehamn G11-12 29:26:00 14:05
43 Tommy Nilsen Åkrehamn M45-49 29:28:00 14:07
44 Trond Tjelle Haugesund M70-74 29:30:00 14:09
45 Oscar Møinichen Aardal Haugesund G11-12 31:10:00 15:49
46 Vidar Fosse Sveio M30-34 34:21:00 19:00
47 Henrik A Dybdahl Dybdahl Betong M55-59 35:47:00 20:26

5 km kvinner

1 Kristine Dommersnes Haugesund Idrettslag K25-29 17:06 00:00
2 Martine A. Rinde Førland IL J13-14 20:07 03:01
3 Camilla Tjelle Waage Stegaberg IL K40-44 21:53 04:47
4 Monica Rasmussen Haugesund K50-54 21:59 04:53
5 Lykke Hebnes-Førre Haugesund J13-14 23:16 06:10
6 Kamilla Grønnestad Haugesund K25-29 23:54 06:48
7 Elina Alvseike Ølen IL J11-12 24:08:00 07:02
8 Helene Fosse Alne Stegaberg IL J13-14 24:13:00 07:07
9 Veronika Ørke Aksdal K35-39 24:39:00 07:33
10 Astrid Haderlein Bergen K30-34 24:47:00 07:41
11 Marie Kehl Kolnes K40-44 24:55:00 07:49
12 Mariann Kvarven Fitjar IL / Helse Fonna K45-49 25:26:00 08:20
13 Vilde Ørke Haugesund Idrettslag J11-12 25:35:00 08:29
14 Sabrina Elisabeth Burnett Haugesund K30-34 26:00:00 08:54
15 Linda Hansen Torvastad K40-44 26:12:00 09:06
16 Maria Christine Bang Kopervik K25-29 26:16:00 09:10
17 Sandra Thy Haugesund K35-39 26:30:00 09:24
18 Maria Ferkingstad Haugesund J11-12 27:09:00 10:03
19 Christina Vikse Haugesund K35-39 27:21:00 10:15
20 Marie Karlsen Tangen Åkrehamn K25-29 27:26:00 10:20
21 Bettina Veigner Haugesund Idrettslag K40-44 28:11:00 11:05
22 Orsolya Nagy Nedstrand K45-49 28:43:00 11:37
23 Linda Skare Haugesund K55-59 28:57:00 11:51
24 Tilde Waage Stegaberg IL J11-12 29:01:00 11:55
25 Julie Gudmundsen Lund Haugesund K30-34 29:13:00 12:07
26 Kjellaug Karidatter Rasmussen Haugesund K40-44 29:16:00 12:10
27 Frida Lund-Nilsen Åkrehamn J13-14 29:18:00 12:12
28 Erika Lassesen Haugesund J11-12 29:21:00 12:16
29 Silje Gismarvik Tutturen Kolnes K40-44 29:41:00 12:35
30 Anne Elisabet Askeland Anne Elisabet Askeland K50-54 30:26:00 13:20
31 Mathilde Cedres Børseth Haugesund J11-12 30:46:00 13:40
32 Kristin Haga Haugesund K55-59 30:55:00 13:49
33 Therese Korneliussen Håvik K30-34 32:35:00 15:29
34 Susan Mardal Haugesund K35-39 32:35:00 15:29
35 Malin Johnsen Ingebretsen Kopervik Idrettslag J11-12 32:52:00 15:46
36 Nora Birkeland Sveio K25-29 34:22:00 17:16
37 Maria Drageset Sveio K30-34 34:37:00 17:31
38 Cecilie Økland Lier Oslo K30-34 34:38:00 17:32
39 Andrea Lassesen Haugesund J11-12 35:11:00 18:05
40 Kate Elin Bårdsen Avaldsnes K50-54 42:32:00 25:26:00

Om løpet

5 km Mosjonsløp, som starter kl.12:00.
Forberedelsene til bygging av ny skole og idrettshall i området mellom Friidrettsstadion og DeepOcean Arena er godt i gang, og det får konsekvenser for bl.a. løypen på 5 km. Arbeidet kommer til å pågå de neste fire årene, og vi har derfor sett etter en ny løype hvor vi unngår konflikt med byggeområdet og som kan benyttes i flere år fremover.
Løsningen som er valgt for 5 km. er en runde i samme løype som halvmaraton (se nedenfor).
Nøyaktig oppmålt distanse justeres til riktig lengde med å løpe litt lenger inne på Friidrettsstadion.
Start og mål blir på samme sted inne på banen.

Løypekart med forklaring (5 km).


Halvmaraton og stafett
 har start kl. 13:00.
Løpet har start og innkomst på Haugesund Friidrettsstadion. Som for 5 km. vil også påbegynt anleggsområde få konsekvenser for halvmaratonløypa. Start og mål blir på samme sted inne på Friidrettsstadion, og det skal løpes 5 runder i en rundløype på 4,160 km i området rundt Skeisvatnet og i Haraldsvang, men starten på hver runde blir annerledes enn tidligere år.  Det skal løpes på fortau langs Haakonsvegen til innkjørsel vest for Ishallen, der svinger en inn til høyre og følger sykkel- og gangsti nord til Skeisvatnet. Derfra og videre frem til Friidrettsstadion er løypa like tidligere års utgaver.

For stafetten blir det samme løype, og med veksling inne på stadion.

Løypekart med forklaring (halvmaraton-løypa)

Hjemmeside

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater