Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Champions League | London Marathon | Skarverennet | NM terrengløp Bjerkebanen | Liege-Bastogne-Liege| Alle resultater

Hovedlandsrennet skiskyting 2024 program og resultater

Lignende saker

Startlister og resultater for Hovedlandsrennet skiskyting 2024 som arrangeres på Lillehammer 16. - 18. februar.

Publisert 18. februar 2024 i Resultater

Hovedlandsrennet skiskyting 2024

Dato

16. – 18. februar

Sted

Birkebeineren Skistadion, Lillehammer – Innlandet

Invitasjon

Startlister og resultater

Fredag 16. februar – Skiskyttercross

Topp 10

1 Maria Sæther Verdenius Vingelen IL 14:18.0 0:00.0 1+2
2 Ragnhild Nygård Bjerkås Rennebu IL 14:53.3 0:35.3 0+3
3 Vilja Fuglem Valldal IL 14:54.0 0:36.0 0+1
4 Sanna Lilleøkseth Kalbakken Hernes IL 15:06.7 0:48.7 1+1
5 Nora Hennie Skog Bjerkvik IF 15:08.7 0:50.7 0+0
6 Olina Svarstad Heggdal Markane IL 15:16.7 0:58.7 2+1
7 Linde Berg-Knutsen Oslo Skiskytterlag 15:31.9 1:13.9 2+0
8 Emilie Hellebekken Storsveen Hernes IL 15:37.8 1:19.8 2+1
9 Maren Løvdal Øvrebø IL 15:41.6 1:23.6 0+1
10 Astrid Helene Leiråmo Målselvs Skiskyttere 15:41.8 1:23.8 2+1

 

Topp 10

1 Birk Tvenge Skrautvål IL 14:59.2 0:00.0 1+0
2 Håkon Moen Karlstad Målselvs Skiskyttere 15:18.2 0:19.0 1+1
3 Marius Jahre Lund Bærums Skiklub 15:22.1 0:22.9 1+1
4 Oliver Wadahl Sweetman Oslo Skiskytterlag 15:46.0 0:46.8 1+1
5 Steinar Schärer Nymoen Kvikne IL 15:48.2 0:49.0 0+1
6 Kristoffer Schei Trondhjems Skiskyttere 15:52.0 0:52.8 2+2
7 Håkon Auale Lundvall Froland IL 16:07.1 1:07.9 2+1
8 Erlend Mikkelsen Stokke Tynset IF 16:15.9 1:16.7 1+0
9 Hermann Strøm Bjørvik Skjervøy IK 16:16.7 1:17.5 1+1
10 Nils Aas Ødegård Fossum IF 16:27.3 1:28.1 1+2

Topp 10

1 Eline Gigstad-Bergene Skrautvål IL 13:22.3 0:00.0 0+1
2 Marie Utheim Svela Figgjo IL 14:08.5 0:46.2 1+1
3 Hanna Vølstad Figgjo IL 14:19.4 0:57.1 1+1
4 Ane Slupphaug Orkdal IL 14:22.4 1:00.1 1+0
5 Lone Vaagen Rennebu IL 14:26.3 1:04.0 1+0
6 Tamara Eline Andreassen Joelsen Bossmo & Ytteren IL 14:34.7 1:12.4 1+1
7 Mie Steinmo Bossmo & Ytteren IL 14:39.8 1:17.5 0+0
8 Iselin Lappegard Ål Skiskyttarlag 14:40.0 1:17.7 1+0
9 Symra Emilia Garverhaugen Fana IL 14:46.7 1:24.4 1+2
10 Ingrid Skevik Gjørv Steinkjer Skiklubb 14:51.4 1:29.1 1+0

 

Topp 10

1 Linus Stjern Strand Byåsen Skiskytterlag 14:19.8 0:00.0 0+2
2 Christoffer Hårberg Jensrud Lier IL 14:39.8 0:20.0 0+0
3 Jesper Maximilian Rud Fossum IF 14:42.5 0:22.7 0+1
4 Abel Tronerud Kvelvane Voss Skiskytterlag 14:44.1 0:24.3 2+0
5 Thomas Bonden Hørthe Lier IL 14:47.0 0:27.2 1+2
6 Iver Skjellberg Tromsø Skiskytterlag / NTG-T 14:56.4 0:36.6 1+2
7 Mons Emil Vassdal Molde og Omegn IF 14:57.8 0:38.0 1+1
8 Jon Are Aasen Brødbøl Austmarka IL 14:59.1 0:39.3 0+0
9 Mikkel Øyo Simonsen Geilo IL 15:13.4 0:53.6 1+1
10 Sigurd Naalsund Oppdal IL 15:14.7 0:54.9 1+0

Lørdag 17. februar – Normaldistanse

Topp 10

1 Ragnhild Nygård Bjerkås Rennebu IL 20:12.1 0:00.0 0+0
2 Olina Svarstad Heggdal Markane IL 20:29.1 0:17.0 0+1
3 Maria Sæther Verdenius Vingelen IL 20:50.3 0:38.2 1+3
4 Ida Frøysland Førde IL 21:10.1 0:58.0 0+2
5 Emilie Hellebekken Storsveen Hernes IL 21:22.2 1:10.1 1+1
6 Vilja Fuglem Valldal IL 21:38.9 1:26.8 0+2
7 Elise Marie Stangeland Bull Try, Idrettslaget 21:59.6 1:47.5 0+1
8 Aurora Oldertrøen Tynset IF 22:02.2 1:50.1 1+2
9 Astrid Helene Leiråmo Målselvs Skiskyttere 22:04.3 1:52.3 1+1
10 Ingrid Sanne Solheim Try, Idrettslaget 22:22.6 2:10.5 2+2

 

Topp 10

1 Birk Tvenge Skrautvål IL 22:20.3 0:00.0 0+1
2 Håkon Auale Lundvall Froland IL 22:34.0 0:13.6 1+1
3 Fredrik Koksvik Figgjo IL 22:47.6 0:27.2 1+1
4 Sverre Groven Johansen Hernes IL 22:50.9 0:30.5 1+0
5 Kristian Rønning Kvikne IL 23:03.3 0:42.9 0+0
6 Håkon Moen Karlstad Målselvs Skiskyttere 23:07.8 0:47.4 1+1
7 Erlend Mikkelsen Stokke Tynset IF 24:05.7 1:45.3 0+2
8 Steinar Schärer Nymoen Kvikne IL 24:07.0 1:46.6 1+1
9 Marius Jahre Lund Bærums Skiklub 24:13.4 1:53.0 2+2
10 Julian Emil Eriksen Vingrom IL 24:22.7 2:02.3 1+2

Topp 10

1 Symra Emilia Garverhaugen Fana IL 20:03.4 0:00.0 0+1
2 Synne Oma Engevik Drammen Strong 20:06.0 0:02.6 0+0
3 Eline Gigstad-Bergene Skrautvål IL 20:29.5 0:26.1 2+1
4 Caroline Holland-Tuvsjøen Asker Skiklubb 20:31.9 0:28.5 1+1
5 Lone Vaagen Rennebu IL 20:59.7 0:56.3 1+0
6 Hanna Vølstad Figgjo IL 21:21.7 1:18.3 1+2
7 Nora Moe Hagen Østre Toten Skilag 21:28.1 1:24.7 1+0
8 Tamara Eline Andreassen Joelsen Bossmo & Ytteren IL 21:29.6 1:26.2 0+2
9 Hannah Mccarthy Asker Skiklubb 21:36.2 1:32.9 0+2
10 Ane Slupphaug Orkdal IL 21:39.0 1:35.6 1+1

 

Topp 10

1 Iver Skjellberg Tromsø Skiskytterlag / NTG-T 21:41.7 0:00.0 2+0
2 Linus Stjern Strand Byåsen Skiskytterlag 21:47.7 0:06.0 0+2
3 Abel Tronerud Kvelvane Voss Skiskytterlag 22:07.2 0:25.5 0+3
4 Thomas Bonden Hørthe Lier IL 22:14.0 0:32.3 2+2
5 Halvor Fladsrud Rustbakken Østre Toten Skilag 22:17.2 0:35.5 1+0
6 Torjus Håland Figgjo IL 22:45.2 1:03.5 2+1
6 Jesper Maximilian Rud Fossum IF 22:45.2 1:03.5 2+1
8 Christoffer Hårberg Jensrud Lier IL 22:49.9 1:08.2 0+1
9 Linus Haugen Fossum IF 22:50.2 1:08.5 0+2
10 Sebastian Leksund Rogne Bjerke IL Ski 23:10.9 1:29.2 1+1

Søndag 18. februar – Stafett

G15, topp 3

1 Agder og Rogaland SSK 1 (Håkon Auale Lundvall, Eskil Garvik Rasdal, Fredrik Koksvik) Agder og Rogaland SSK 39:22.1 0:00.0 0+0+0+0+0+0
2 Troms SSK 1 (Iver Eriksen Berglund, Hermann Strøm Bjørvik, Håkon Moen Karlstad) Troms SSK 41:12.6 1:50.5 0+0+1+1+0+0
3 Nord-Østerdal SSK 1 (Steinar Schärer Nymoen, Kristian Rønning, Erlend Mikkelsen Stokke) Nord-Østerdal SSK 41:17.0 1:54.9 0+0+0+1+0+0

G15+16, topp 3

1 Buskerud SSK 1 (Mikkel Øyo Simonsen, Christoffer Hårberg Jensrud, Thomas Bonden Hørthe) Buskerud SSK 37:58.3 0:00.0 0+0+0+0+0+0
2 Oslo og Akershus SSK 1 (Sebastian Leksund Rogne, Linus Haugen, Jesper Maximilian Rud) Oslo og Akershus SSK 38:05.6 0:07.3 0+0+0+0+0+0
3 Hordaland SSK 1 (Emil Blikberg Gjerald, Eirik Ulvund, Abel Tronerud Kvelvane) Hordaland SSK 39:10.0 1:11.7 0+1+0+0+0+0

J15, topp 3

1 Troms SSK 1 (Nora Hennie Skog, Siril Vars-Larsstuen, Astrid Helene Leiråmo) Troms SSK 45:55.7 0:00.0 0+0+0+0+0+0
2 Hedmark SSK 1 (Sanna Lilleøkseth Kalbakken, Ingeborg Joswig, Emilie Hellebekken Storsveen) Hedmark SSK 45:55.8 0:00.1 0+0+0+1+0+0
3 Oslo og Akershus SSK 1 (Lykke Kvien Lillemæhlum, Elise Marie Stangeland Bull, Ingrid Sanne Solheim) Oslo og Akershus SSK 46:29.0 0:33.3 0+0+2+0+0+1

J15-16, topp3

1 Sør-Trøndelag SSK 1 (Lone Vaagen, Ane Slupphaug, Ragnhild Nygård Bjerkås) Sør-Trøndelag SSK 42:07.2 0:00.0 0+0+0+0+0+0
2 Oppland SSK 1 (Nora Moe Hagen, Anine Haugen Tverbekkmo, Eline Gigstad-Bergene) Oppland SSK 42:56.6 0:49.4 0+0+0+0+0+0
3 Nord-Østerdal SSK 1 (Ida Joanne Oldertrøen, Aurora Oldertrøen, Maria Sæther Verdenius) Nord-Østerdal SSK 43:57.6 1:50.4 0+0+0+0+0+0

Værmelding

Vi i Vingrom IL ser frem til å ønske dere velkommen til Hovedlandsrennet på Birkebeineren skistadion i perioden 15-18. februar 2024.

Arrangørens hjemmesider

Alle resultater