Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell| Alle resultater

Program og resultater Ishockey VM 2023

Lignende saker

Program, historikk, resultater og kampoppsett for Ishockey VM som arrangeres i Riga og Tampere mellom 12. og 28. mai.

Publisert 25. mai 2023 i Ishockey

Ishockey VM 2023

Dato

12. – 28. mai

Sted

Tampere – Finland
Riga – Latvia

På TV

Ishockey på TV

Deltakende nasjoner

Norge, Canada, Tsjekkia, Kazakhstan, Latvia, Slovakia, Slovenia, Sveits, Østerrike, Danmark, Finland, Frankrike, Tyskland, Ungarn, Sverige, USA

Norges tropp

Finale, 28. mai

Kl 20.20: Canada – Tyskland 5-2

Bronsefinale:

Kl 14.20: USA-Latvia 3-4

Semifinale, 27. mai

Kl 14.20: Canada – Latvia 4-2
Kl 18.20: USA – Tyskland 3-4

Kvartfinaler, 25. mai

Kl 16.20: USA – Tsjekkia 3-0
Kl 16.20: Sveits – Tyskland 1-3
Kl 20.20: Canada – Finland 4-1
Kl 20.20: Sverige – Latvia 1-3

Gruppespillet

Norges kamper i gruppespillet:

(Norske klokkeslett i parantes, kampene spilles i Riga)

Lørdag 13. mai kl 16:20 (15:20) – Norge – Kasakhstan  4-5 (etter straffeslag)
Søndag 14. mai kl 16:20 (15:20) – Norge – Sveits 0-3
Tirsdag 16. mai kl 16:20 (15:20) – Slovenia – Norge 0-1
Onsdag 17. mai kl 16:20 (15:20) – Latvia – Norge 2-1
Lørdag 20. mai kl 12:20 (11:20) – Norge – Tsjekkia 0-2
Mandag 22. mai kl 16:20 (15:20) – Canada – Norge 2-3 (etter straffeslag)
Tirsdag 23. mai kl 12:20 (11:20) – Slovakia – Norge 4-1

Norge endte på 12. plass

Gruppe B

Gruppe A

Arrangørens hjemmeside

Tidligere vinnere Ishockey VM

VM i ishockey 1920–2022

År Sted Gull Sølv Bronse
1920 Antwerpen
Belgia Belgia (Sommer-OL
Canada Canada USA USA Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
1924 Chamonix
Frankrike Frankrike (Vinter-OL
Canada Canada USA USA Storbritannia Storbritannia
1928 St. Moritz
Sveits Sveits (Vinter-OL
Canada Canada Sverige Sverige Sveits Sveits
1930 Chamonix/Berlin
Frankrike Frankrike Tyskland Tyskland
Canada Canada Tyskland Tyskland Sveits Sveits
1931 Krynica
Polen Polen
Canada Canada USA USA Østerrike Østerrike
1932 Lake Placid
USA USA (Vinter-OL
Canada Canada USA USA Tyskland Tyskland
1933 Praha
Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
USA USA Canada Canada Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
1934 Milano
Italia Italia
Canada Canada USA USA Nazi-Tyskland Tyskland
1935 Davos
Sveits Sveits
Canada Canada Sveits Sveits Storbritannia Storbritannia
1936 Garmisch-Partenkirchen
Nazi-Tyskland Tyskland (Vinter-OL
Storbritannia Storbritannia Canada Canada USA USA
1937 London
Storbritannia Storbritannia
Canada Canada Storbritannia Storbritannia Sveits Sveits
1938 Praha
Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
Canada Canada Storbritannia Storbritannia Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
1939 Zürich/Basel
Sveits Sveits
Canada Canada USA USA Sveits Sveits
Ble ikke arrangert 1940–1946 på grunn av andre verdenskrig
1947 Praha
Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Sverige Sverige Østerrike Østerrike
1948 St. Moritz
Sveits Sveits (Vinter-OL
Canada Canada Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Sveits Sveits
1949 Stockholm
Sverige Sverige
Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Canada Canada USA USA
1950 London
Storbritannia Storbritannia
Canada Canada USA USA Sveits Sveits
1951 Paris
Frankrike Frankrike
Canada Canada Sverige Sverige Sveits Sveits
1952 Oslo
Norge Norge (Vinter-OL
Canada Canada USA USA Sverige Sverige
1953 Zürich/Basel
Sveits Sveits
Sverige Sverige Tyskland Tyskland Sveits Sveits
1954 Stockholm
Sverige Sverige
Sovjetunionen Sovjetunionen Canada Canada Sverige Sverige
1955 Krefeld/Dortmund/Köln
Tyskland Vest-Tyskland
Canada Canada Sovjetunionen Sovjetunionen Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
1956 Cortina
Italia Italia (Vinter-OL
Sovjetunionen Sovjetunionen USA USA Canada Canada
1957 Moskva
Sovjetunionen Sovjetunionen
Sverige Sverige Sovjetunionen Sovjetunionen Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
1958 Oslo
Norge Norge
Canada Canada Sovjetunionen Sovjetunionen Sverige Sverige
1959 Praha/Bratislava
Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
Canada Canada Sovjetunionen Sovjetunionen Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
1960 Squaw Valley
USA USA (Vinter-OL
USA USA Canada Canada Sovjetunionen Sovjetunionen
1961 Genève/Lausanne
Sveits Sveits
Canada Canada Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Sovjetunionen Sovjetunionen
1962 Colorado Springs,Denver
USA USA
Sverige Sverige Canada Canada USA USA
1963 Stockholm
Sverige Sverige
Sovjetunionen Sovjetunionen Sverige Sverige Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
1964 InnsbruckØsterrike
Østerrike (Vinter-OL)¹ ²
Sovjetunionen Sovjetunionen Sverige Sverige Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
1965 Tammerfors
Finland Finland
Sovjetunionen Sovjetunionen Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Sverige Sverige
1966 Ljubljana
Jugoslavia Jugoslavia
Sovjetunionen Sovjetunionen Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Canada Canada
1967 Wien
Østerrike Østerrike
Sovjetunionen Sovjetunionen Sverige Sverige Canada Canada
1968 Grenoble
Frankrike Frankrike (Vinter-OL
Sovjetunionen Sovjetunionen Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Canada Canada
1969 Stockholm
Sverige Sverige
Sovjetunionen Sovjetunionen Sverige Sverige Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
1970 Stockholm
Sverige Sverige
Sovjetunionen Sovjetunionen Sverige Sverige Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
1971 Bern/Genève
Sveits Sveits
Sovjetunionen Sovjetunionen Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Sverige Sverige
1972 Praha
Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Sovjetunionen Sovjetunionen Sverige Sverige
1973 Moskva
Sovjetunionen Sovjetunionen
Sovjetunionen Sovjetunionen Sverige Sverige Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
1974 Helsingfors
Finland Finland
Sovjetunionen Sovjetunionen Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Sverige Sverige
1975 München/Düsseldorf
Tyskland Vest-Tyskland
Sovjetunionen Sovjetunionen Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Sverige Sverige
1976 Katowice
Polen Polen
Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Sovjetunionen Sovjetunionen Sverige Sverige
1977 Wien
Østerrike Østerrike
Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Sverige Sverige Sovjetunionen Sovjetunionen
1978 Praha
Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
Sovjetunionen Sovjetunionen Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Canada Canada
1979 Moskva
Sovjetunionen Sovjetunionen
Sovjetunionen Sovjetunionen Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Sverige Sverige
1981 Göteborg/Stockholm
Sverige Sverige
Sovjetunionen Sovjetunionen Sverige Sverige Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
1982 Helsingfors/Tammerfors
Finland Finland
Sovjetunionen Sovjetunionen Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Canada Canada
1983 Düsseldorf/Dortmund/München
Tyskland Vest-Tyskland
Sovjetunionen Sovjetunionen Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Canada Canada
1985 Praha
Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia Canada Canada Sovjetunionen Sovjetunionen
1986 Moskva
Sovjetunionen Sovjetunionen
Sovjetunionen Sovjetunionen Sverige Sverige Canada Canada
1987 Wien
Østerrike Østerrike
Sverige Sverige Sovjetunionen Sovjetunionen Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
1989 Stockholm/Södertälje
Sverige Sverige
Sovjetunionen Sovjetunionen Canada Canada Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
1990 Bern/Fribourg
Sveits Sveits
Sovjetunionen Sovjetunionen Sverige Sverige Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
1991 Åbo/Helsingfors/Tammerfors
Finland Finland
Sverige Sverige Canada Canada Sovjetunionen Sovjetunionen
1992 Praha/Bratislava
Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
Sverige Sverige Finland Finland Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia
1993 Dortmund/München
Tyskland Tyskland
Russland Russland Sverige Sverige Tsjekkia Tsjekkia
1994 Bolzano/Canazei/Milano
Italia Italia
Canada Canada Finland Finland Sverige Sverige
1995 Stockholm/Gävle
Sverige Sverige
Finland Finland Sverige Sverige Canada Canada
1996 Wien
Østerrike Østerrike
Tsjekkia Tsjekkia Canada Canada USA USA
1997 Helsingfors/Åbo/Tammerfors
Finland Finland
Canada Canada Sverige Sverige Tsjekkia Tsjekkia
1998 Zürich/Basel
Sveits Sveits
Sverige Sverige Finland Finland Tsjekkia Tsjekkia
1999 Oslo/Lillehammer/Hamar
Norge Norge
Tsjekkia Tsjekkia Finland Finland Sverige Sverige
2000 St. Petersburg
Russland Russland
Tsjekkia Tsjekkia Slovakia Slovakia Finland Finland
2001 Köln/Hannover/Nürnberg
Tyskland Tyskland
Tsjekkia Tsjekkia Finland Finland Sverige Sverige
2002 Göteborg/Karlstad/Jönköping
Sverige Sverige
Slovakia Slovakia Russland Russland Sverige Sverige
2003 Helsingfors/Tammerfors/Åbo
Finland Finland
Canada Canada Sverige Sverige Slovakia Slovakia
2004 Praha/Ostrava
Tsjekkia Tsjekkia
Canada Canada Sverige Sverige USA USA
2005 Innsbruck/Wien
Østerrike Østerrike
Tsjekkia Tsjekkia Canada Canada Russland Russland
2006 Riga
Latvia Latvia
Sverige Sverige Tsjekkoslovakia Tsjekkia Finland Finland
2007 Moskva
Russland Russland
Canada Canada Finland Finland Russland Russland
2008 Halifax/Québec
Canada Canada
Russland Russland Canada Canada Finland Finland
2009 Bern/Kloten
Sveits Sveits
Russland Russland Canada Canada Sverige Sverige
2010 Köln/Mannheim/Gelsenkirchen
Tyskland Tyskland
Tsjekkia Tsjekkia Russland Russland Sverige Sverige
2011 Bratislava/Košice
Slovakia Slovakia
Finland Finland Sverige Sverige Tsjekkia Tsjekkia
2012 Helsingfors/Stockholm
Finland Finland
Sverige Sverige
Russland Russland Slovakia Slovakia Tsjekkia Tsjekkia
2013 Stockholm/Helsingfors
Sverige Sverige
Finland Finland
Sverige Sverige Sveits Sveits USA USA
2014 Minsk
Belarus Hviterussland
Russland Russland Finland Finland Sverige Sverige
2015 Praha/Ostrava
Tsjekkia Tsjekkia
Canada Canada Russland Russland USA USA
2016 MoskvaSt. PetersburgRussland Russland Canada Canada Finland Finland Russland Russland
2017 Köln/ParisTyskland TysklandFrankrike Frankrike Sverige Sverige Canada Canada Russland Russland
2018 Henrning, København Sverige Sverige Sveits Sveits USA USA
2019 Finland Finland Canada Canada Russland Russland
2021 Canada Canada Finland Finland USA USA
2022 Finland Finland Canada Canada Tsjekkia Tsjekkia

Ishockey VM Ishockey VM Ishockey VM Ishockey VM Ishockey VM Ishockey VM

Alle resultater