Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Janteloppet 100 km menn 2024

Lignende saker

Resultater for Janteloppet 100 km menn som arrangeres lørdag 11. april 2024.

Publisert 13. april 2024 i Resultater

Janteloppet 100 km menn 2024

Dato: 13. april
Start kl 08.00
På TV: NRK, lenke til sendingen.

Resultater  med mellomtider

1 Torleif SYRSTAD NOR Lager 157 Ski Team 4:07:38.5 0:00.0
2 Runar Skaug Mathisen NOR Lager 157 Ski Team 4:10:29.4 2:50.9
3 Max Novak SWE Team Aker Daehlie 4:10:58.3 3:19.8
4 Andreas Nygaard NOR Team Ragde Charge 4:12:58.6 5:20.1
5 Morten Eide Pedersen NOR Team Eksjöhus 4:13:01.3 5:22.8
6 Axel Jutterström SWE Team Eksjöhus 4:14:12.0 6:33.5
7 Kasper STADAAS NOR Team Ragde Charge 4:16:03.3 8:24.8
8 Petter Stakston NOR Team Aker Daehlie 4:16:27.8 8:49.3
9 Andreas Fjorden Ree NOR Støren Sportsklubb 4:16:50.7 9:12.2
10 Einar Kalland-Olsen NOR Exsitec Ski Team 4:16:54.9 9:16.4
11 Thomas BING GER eD System Silvini Team 4:17:30.7 9:52.2
12 Johannes Eklöf SWE Team Ramudden 4:17:40.4 10:01.9
13 Gustav ERIKSSON SWE Team Robinson Trentino 4:17:51.0 10:12.5
14 Eric Rosjö SWE Team Eksjöhus 4:18:08.1 10:29.6
15 Lorenzo BUSIN ITA Team Internorm Alpenplus Trentino 4:19:04.9 11:26.4
16 Dietmar NOECKLER ITA Team Robinson Trentino 4:19:40.7 12:02.2
17 Johan Hoel NOR Team Ragde Charge 4:20:04.2 12:25.7
18 Karstein Johaug NOR Team Ragde Charge 4:20:06.0 12:27.5
19 Amund Riege NOR Team Ramudden 4:20:14.2 12:35.7
20 Thomas Ødegaarden NOR Team Eksjöhus 4:21:22.3 13:43.8
21 Fredrik ANDERSSON SWE Ski Team Göhlins 4:22:18.5 14:40.0
22 Oskar Kardin SWE Lager 157 Ski Team 4:23:03.0 15:24.5
23 Alvar Myhlback SWE Lager 157 Ski Team 4:23:20.3 15:41.8
24 Joar Andreas Thele NOR Team Janteloppet 4:24:27.5 16:49.0
25 Alfred Buskqvist SWE Team Ramudden 4:24:45.2 17:06.7
26 Haakon Holden NOR Team Næringsbanken Stora Enso 4:26:05.0 18:26.5
27 Andrew Musgrave GBR Team Aker Daehlie 4:27:11.2 19:32.7
28 Juuso MAKELA FIN Team Kaski-Ekovilla 4:28:06.5 20:28.0
29 Henrik Arntzen Joks NOR Team Næringsbanken Stora Enso 4:28:33.5 20:55.0
30 Eirik Sverdrup Augdal NOR Team Eksjöhus 4:28:57.3 21:18.8
31 Eddie Edström SWE Team Engcon 4:29:14.2 21:35.7
32 James Matthieu Clugnet NOR Vltava Fund Ski Team 4:31:58.2 24:19.7
33 Johan Tjelle NOR Team Engcon 4:32:08.5 24:30.0
34 Fabián Stocek CZE Vltava Fund Ski Team 4:32:36.6 24:58.1
35 Beda KLEE SUI Davos 4:32:44.9 25:06.4
36 Jonas BAUMANN SUI 4:33:33.9 25:55.4
37 Václav Sedlá?ek CZE eD System Silvini Team 4:35:16.2 27:37.7
38 Thomas Gifstad NOR Team Robinson Trentino 4:35:17.1 27:38.6
39 Jules CHAPPAZ FRA Team Nordic Experience 4:35:23.3 27:44.8
40 Fredrik Helgestad NOR Team Kaffebryggeriet 4:35:35.0 27:56.5
41 Elias ANDERSSON SWE Ski Team Göhlins 4:37:25.0 29:46.5
42 Jason RUEESCH SUI 4:37:27.1 29:48.6
43 Henrik Vik Tolo NOR Team Synnfjell 4:37:30.4 29:51.9
44 Iver Tildheim Andersen NOR Team Front Rustad IL 4:37:37.8 29:59.3
45 Jeremy ROYER FRA Team Nordic Experience 4:37:49.6 30:11.1
46 Mattia ARMELLINI ITA Team Futura GTE Electtrica 4:38:14.6 30:36.1
47 Bruno Dettmann SWE Lager 157 Ski Team 4:38:48.2 31:09.7
48 André Haugsbø NOR Skilbrei 4:40:11.5 32:33.0
49 Isac HOLMSTROM FIN Team Edux 4:40:28.8 32:50.3
50 Francesco FERRARI ITA Team Internorm Alpenplus Trentino 4:40:35.5 32:57.0
51 Henning Lie NOR Team Synnfjell 4:40:38.6 33:00.1
52 Veli-Matti Räsänen FIN Team Kaski-Ekovilla 4:41:03.0 33:24.5
53 Patrick Fossum Kristoffersen NOR Team Robinson Trentino 4:41:18.3 33:39.8
54 Sigurd Sollien HULBAK NOR Team Synnfjell 4:42:24.8 34:46.3
55 Magnus Bleken NOR Follebu 4:42:48.8 35:10.3
56 Magnus Vesterheim NOR Team Kaffebryggeriet 4:43:05.2 35:26.7
57 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Prestasjonsboost 4:43:08.5 35:30.0
58 Edvard Sandvik NOR YC Rør Sjusjøen Ski Team 4:44:12.6 36:34.1
59 Amund HOEL NOR Team Engcon 4:45:23.8 37:45.3
60 Vebjørn Moen NOR Team Eksjöhus 4:45:24.8 37:46.3
61 Magnus Waaler NOR Team Front Rustad IL 4:46:28.5 38:50.0
62 Leopold Strand NOR Team Janteloppet 4:46:39.6 39:01.1
63 Christian LORENZI ITA Team Internorm Alpenplus Trentino 4:46:43.6 39:05.1
64 Anton Elvseth SWE Team Engcon 4:46:58.9 39:20.4
65 Simen Christopher Bratberg Ramstad NOR Team Kaffebryggeriet 4:47:19.4 39:40.9
66 Filip Rosjö SWE Ski Team Göhlins 4:48:25.3 40:46.8
67 Yan Belorgey FRA Team Vercors Isère 4:49:18.6 41:40.1
68 Pierrick COTTIER SUI 4:50:13.7 42:35.2
69 Gabriel Strid SWE Exsitec Ski Team 4:50:31.1 42:52.6
70 Erwan Käser SUI 4:50:48.2 43:09.7
71 Filip Osnes-Ringen NOR Oslo 4:51:01.0 43:22.5
72 Paolo FANTON ITA Team Futura GTE Electtrica 4:51:36.0 43:57.5
73 Henri ROOS EST Team Fikala Evecon 4:52:22.0 44:43.5
74 Elie FARET FRA Team Vercors Isère 4:52:27.0 44:48.5
75 Matis Leray FRA Team Nordic Experience 4:52:45.2 45:06.7
76 Stefano Mich ITA Team Futura GTE Electtrica 4:53:47.0 46:08.5
77 Simon VUILLET NOR i3 Ski Team 4:53:52.3 46:13.8
78 Stefan FALK GER Ski-Willy Marathon Team Austria 4:53:56.6 46:18.1
79 Mathis Desloges FRA Team Vercors Isère 4:54:23.5 46:45.0
80 Ole Eirik Fuglehaug EKREM NOR YC Rør Sjusjøen Ski Team 4:54:39.1 47:00.6
81 Alvar Johannes Alev EST Team Fikala Evecon 4:55:38.0 47:59.5
82 Ilan PITTIER SUI 4:56:18.1 48:39.6
83 Gian Flurin PFAEFFLI SUI Team BSV Ibex 4:56:58.4 49:19.9
84 Eskil FROEISLAND NOR Team Ntnui Sweco 4:58:32.1 50:53.6
85 Lucas GAILLARD NOR Team Vercors Isère 5:01:44.9 54:06.4
86 Ivar Ryttervold NOR Oslo 5:02:03.6 54:25.1
87 Kristian WANVIK NOR Trondheim 5:02:07.5 54:29.0
88 Nathan JOUANNON NOR i3 Ski Team 5:02:15.6 54:37.1
89 Kjetil Tyrom NOR Follebu 5:03:01.5 55:23.0
90 Nico WALTHER SUI Team BSV Ibex 5:04:24.2 56:45.7
91 Gianluca WENGER SUI Team BSV Ibex 5:04:38.4 56:59.9
92 Marino Capelli SUI Team BSV Ibex 5:05:01.1 57:22.6
93 Erik Ola Jorde NOR Team Ntnui Sweco 5:05:29.9 57:51.4
94 Jakob WALTHER GER Slavia Pojistovna Sport Team 5:05:30.2 57:51.7
95 Nicola WIGGER NOR 5:07:03.8 59:25.3
96 Halvor Korbøl Thoner NOR YC Rør Sjusjøen Ski Team 5:08:34.8 1:00:56.3
97 Johannes Kuchl GER Vltava Fund Ski Team 5:08:52.5 1:01:14.0
98 Pierre BELINGHERI FRA i3 Ski Team 5:10:16.9 1:02:38.4
99 Rickard ERICSSON SWE Team Futura GTE Electtrica 5:10:54.1 1:03:15.6
100 Ole Sollien Hulbak NOR Lillehammer 5:11:45.1 1:04:06.6
101 Kristian A KJONERUD NOR Lillehammer 5:12:02.1 1:04:23.6
102 Ludvig VARTDAL NOR Team Ntnui Sweco 5:12:12.7 1:04:34.2
103 Victor Cullet FRA i3 Ski Team 5:12:50.0 1:05:11.5
104 Stefano Zanotto NOR Team Front Rustad IL 5:13:29.9 1:05:51.4
105 Benjamin Hunstad NOR Drammen 5:13:55.3 1:06:16.8
106 Andreas LUNDH SWE 5:14:12.3 1:06:33.8
107 Robin BERJOAN FRA i3 Ski Team 5:14:37.7 1:06:59.2
108 Sadurni BETRIU ESP Team Internorm Alpenplus Trentino 5:17:26.7 1:09:48.2
109 George Ersson SWE Ski Team Göhlins 5:18:08.3 1:10:29.8
110 Mattis Jaama EST Team Fikala Evecon 5:18:09.8 1:10:31.3
111 Benjamin MARGUET NOR Team Vercors Isère 5:19:18.4 1:11:39.9
112 Jens Kaasa Aakre NOR Kongsberg 5:21:28.3 1:13:49.8
113 Viljar Buer CHRISTENSEN NOR 5:21:42.0 1:14:03.5
114 Lauritz Sogn-Larssen NOR Team Ntnui Sweco 5:21:59.6 1:14:21.1
115 Magnus Eriksen Sletvold NOR Njård 5:23:01.2 1:15:22.7
116 Halvor Røise Bade NOR Røa Allianseidrettslag 5:23:23.9 1:15:45.4
117 Tor Olav Nesheim Haegeland NOR Team Front Rustad IL 5:23:39.1 1:16:00.6
118 Oskar Eek-Reme NOR Fana 5:24:08.6 1:16:30.1
119 Halvard Helmen NOR Oslo 5:24:39.7 1:17:01.2
120 Nils Henrik Kvale NOR Skreia 5:26:01.6 1:18:23.1
121 Emanuel Elmersson SWE Ski Team Göhlins 5:28:27.0 1:20:48.5
122 Yanis KELLER SUI 5:29:57.7 1:22:19.2
123 Joachim Weel Rosbo NOR Rustad IL / Danish Ski Maraton Team 5:31:58.7 1:24:20.2
124 Magnus Haustreis NOR Oslo 5:32:27.0 1:24:48.5
125 Hans Sylling NOR Geilo 5:33:10.7 1:25:32.2
126 Johan Kanto SWE Landvetter 5:33:23.1 1:25:44.6
127 Vebjoern MYHR NOR 5:34:10.1 1:26:31.6
128 Severin BAESSLER NOR 5:35:22.1 1:27:43.6
129 Dennis Steensen NOR YC Rør Sjusjøen Ski Team 5:36:58.9 1:29:20.4
130 Matthias WALDAUF AUT Ski-Willy Marathon Team Austria 5:38:33.3 1:30:54.8
131 Joel BJOERNLINGER SWE Ski Team Göhlins 5:39:04.6 1:31:26.1
132 Sune Elmose DEN Danish Ski Maraton Team 5:39:23.1 1:31:44.6
133 Morten Andreas Løchen NOR Oslo 5:41:44.7 1:34:06.2
134 Axel Nymoen SLETTAN NOR 5:42:20.6 1:34:42.1
135 Mattias Brørs NOR Beitstad 5:42:29.5 1:34:51.0
136 Robin LOCHER SUI 5:46:57.7 1:39:19.2
137 Mikko Koutaniemi FIN Rovaniemi 5:56:02.3 1:48:23.8
138 Per Ingvar Tollehaug NOR Team Synnfjell 6:01:45.8 1:54:07.3
139 Jens BERGER SUI 6:01:46.0 1:54:07.5
140 Philippe MEYER SUI 6:02:10.8 1:54:32.3
141 Anders Veerpalu EST Ski-Willy Marathon Team Austria 6:05:50.8 1:58:12.3
142 Mario Schlögel AUT Ski-Willy Marathon Team Austria 6:05:52.6 1:58:14.1
143 Rudi Kristiansen NED Oslo 6:06:35.5 1:58:57.0
144 Noah Boge NOR Tønsberg 6:20:29.4 2:12:50.9
145 Isak Nilsson SWE Ski Team Göhlins 6:27:45.4 2:20:06.9
146 Herman Hellesnes Kleivi NOR 6:29:09.5 2:21:31.0
147 Falk Halkier Egelie NOR Sandefjord 7:33:36.8 3:25:58.3

Resultater kvinner

GPS-tracking

Startlister

Oppdatert sammenlagtstilling Ski Classics

Om rennet

Et skirenn med unike løype som tar deg fra start på Mosetertoppen Skistadion, mellom hyttene på Hafjell og skistedene Gaiastova, Hafjell Alpinsenter og Pellestova, før målgang igjen på Mosetertoppen Skistadion.

Hjemmeside

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Løypekart

Værvarsel

Om Janteloppet

Janteloppet er et skirenn i regi av den tidligere langrennsløperen Petter Northug, de første årene i samarbeid med den østerrikske næringsmiddelprodusenten Red Bull GmbH. Det ble første gang arrangert 24. mars 2018 i Granåsen i Trondheim, hvor 25 deltakere – 10 kvinner og 10 menn, i tillegg til 5 wildcards – fikk delta på bakgrunn av hvor mange mil de hadde tilbakelagt via løping, rulleski eller langrenn siden oktober 2017.

2019-utgaven av rennet ble avholdt på Hafjell fra fredag 12. til lørdag 13. april 2019. Programmet bestod av 100 meter sprint (fredag) og 30 km (lørdag). I motsetning til 2018-utgaven, kunne hvem som helst delta. Av eliteløpere deltok blant andre Aleksandr BolsjunovSergej UstjugovCalle Halfvarsson og Frida Karlsson.

I 2022 var rennet 20 km og inneholdt flere oppbygde kuler, «pumptracks», og en 200 m lang sprintkonkurranse underveis i løpet. Rennet ble vunnet av Simen Hegstad Krüger og Therese Johaug og ble overført direkte på NRK1.

Den 13. april 2024 skal Janteloppet over 100 km være avslutningsrenn i Ski Classics 2023/24.

Flere resultater

Alle resultater