Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Champions League | London Marathon | Skarverennet | NM terrengløp Bjerkebanen | Liege-Bastogne-Liege| Alle resultater

Program og resultater Junior NM skiskyting Lillehammer 2023

Lignende saker

Program, startlister og resultater fra Junior NM skiskyting Lillehammer 17. - 19. februar 2023.

Publisert 19. februar 2023 i Resultater

Junior NM skiskyting Lillehammer 2023

Dato

17. – 19. februar 2023

Sted

Birkebeineren, Lillehammer – Innlandet

Program

Fredag – normalprogram

07:30 Utstyrskontroll åpen
08:00-09:15 Innskyting (pulje1)
09:30 M19, M18, M17, K19, K18, K17
13:00-13:45 Innskyting (pulje2)
14:00 M senior, M20-22, Kvinner senior, K20-22

Lørdag – sprint

08:00 Utstyrskontroll åpen
08:30-09:45 Innskyting (pulje1)
10:00 M19, M18, M17, K19, K18, K17
12:30-13:15 Innskyting (pulje2)
13:30 K20-22, Kvinner senior, M20-22, M senior
16:00 Lagledermøte stafett

Søndag – stafett

07:45 Utstyrskontroll åpen
08:15-08:45 Innskyting K17-22år og K17-19 år
09:00 K17-22 år
10:05 K17-19 år
11:30-12:15 Innskyting M17-22år og M17-19 år
12:30 M17-22 år
14:00 M17-19 år

Startlister

Fredag
Lørdag
Søndag

Resultater

Søndag 22. januar – NM stafett ungdom og junior

Liveresultater alle klasser

1 Oslo og Akershus SSK 2 (Kaia Wulff Berntsen, Anna Mæhre Torjussen, Synne Lund Flaa) Oslo og Akershus SSK 1:00:04.1 0:00.0 0+0+0+0+0+1
2 Oppland SSK 1 (Lene Jøranli, Oda Aase Urnes, Ragna Fodstad) Oppland SSK 1:01:19.6 1:15.5 0+0+0+0+0+1
3 Nordland SSK 1 (Rikke Bolstad Kalkenberg, Kristine Sandstedt Ingebrigtsen, Maria Bolin Krane) Nordland SSK 1:01:45.5 1:41.4 0+0+0+2+0+0
4 Hordaland SSK 1 (Bjørg Marit Eide, Julie Tronerud Kvelvane, Guro Femsteinevik) Hordaland SSK 1:01:54.8 1:50.7 3+1+0+0+0+0
5 Oslo og Akershus SSK 1 (Eiril Høistad Nordbø, Silje Christine Berg-Knutsen, Maren Sofie Brännare-Gran) Oslo og Akershus SSK 1:02:07.5 2:03.4 2+0+0+0+0+1
1 Nord-Østerdal SSK 1 (Maren Bakken, Ane-Marie Berget Hareland, Emma Tørhaug Brevad) Nord-Østerdal SSK 59:46.5 0:00.0 0+0+0+0+0+0
2 Hordaland SSK 1 (Hanna Børve, Kristi Skjelbreid Gjelland, Mari Fosse Vaksdal) Hordaland SSK 59:47.8 0:01.3 0+0+0+1+0+0
3 Buskerud SSK 1 (Linnea Winsvold, Vilde Kverndal Veslegard, Tuva Aas Stræte) Buskerud SSK 1:00:40.4 0:53.9 0+0+0+3+1+0
4 Sør-Trøndelag SSK 1 (Nora Flotten Volden, Martine Sagen, Amanda Kvernmo Lynum) Sør-Trøndelag SSK 1:01:30.3 1:43.8 0+0+0+0+0+0
5 Oppland SSK 1 (Eivor Melbybråten, Synne Owren, Sara Agnethe Granvang Tronrud) Oppland SSK 1:02:13.4 2:26.9 1+0+1+0+0+0
1 Troms SSK 1 (Marius Eriksen Lund, Ole-Kristian Kvanli, Peter Nystu, Sivert Silsand Gerhardsen) Troms SSK 1:22:46.9 0:00.0 1+1+0+2+0+0+0+1
2 Buskerud SSK 1 (Håkon Røste Thomassen, Magnus Hørthe Lollik-Andersen, Jonas Johansen Grøsland, Sondre Aputsiaq Rein Slettemark) Buskerud SSK 1:23:01.7 0:14.8 1+0+0+0+0+2+0+0
3 Oslo og Akershus SSK 1 (Henrik Omland, Thomas Mccarthy, Jakob Wallenius, Martin Hillestad) Oslo og Akershus SSK 1:23:14.1 0:27.2 0+0+2+0+0+0+0+0
4 Oppland SSK 1 (Oliver Alm, Martin Jørstad Ringli, Edvard Haugen, Tobias Gigstad-Bergene) Oppland SSK 1:23:45.1 0:58.2 0+0+0+1+1+0+0+0
5 Nord-Trøndelag SSK 1 (Magnus Riseth Pedersen, Sigve Havik Nysæter, Casper Aunli, Tobias Bjørken) Nord-Trøndelag SSK 1:23:50.3 1:03.4 0+0+0+0+0+0+0+0
1 Agder og Rogaland SSK 1 (Andreas Aas, Lars de Bartolo, Martin Uldal, Martin Nevland) Agder og Rogaland SSK 1:17:52.1 0:00.0 0+0+0+0+0+0+0+0
2 Oslo og Akershus SSK 1 (Casper Jacobsen Furum, Morten Tørnblad Sameien, Oskar Kjos, Isak Leknes Frey) Oslo og Akershus SSK 1:18:46.9 0:54.8 1+0+2+0+0+0+0+0
3 Troms SSK 1 (Henning Strand, Erlend Hauan, Morten Hol, Trym Silsand Gerhardsen) Troms SSK 1:18:48.0 0:55.9 0+0+1+0+0+0+0+0
4 Oppland SSK 1 (Tobias Alm, Vinjar Aurstad Berland, Jakob Lundby, Håvard Tosterud) Oppland SSK 1:20:31.9 2:39.8 0+0+0+1+0+1+0+0
5 Oslo og Akershus SSK 2 (Christian Friis Rud, Tobias Ottersen, Aksel Emil Aasbø, Simen Aaberg Skar) Oslo og Akershus SSK 1:20:51.3 2:59.2 0+1+3+1+0+1+0+0

 

Lørdag 18. februar – NM sprint ungdom og junior, NC senior

Liveresultater alle klasser

1 Herman Dramdal Borge Svene IL / Team Maxim 25:56.5 0:00.0 0+0
2 Endre Blikra Trondhjems Skiskyttere / Trondheim Biathlon Team 26:19.6 0:23.1 0+2
3 Jørgen Solhaug Sæter Os IL 26:22.4 0:25.9 0+0
4 Espen Uldal Birkenes IL / Team Fosen Yard 26:43.2 0:46.7 2+1
5 Simon Hjelmeset Kirkeeide Markane IL / Team Hugaas 26:46.5 0:50.0 1+2
1 Une Christiane Tronerud Kvelvane Voss Skiskytterlag / Holmenkollen Biathlon 22:52.3 0:00.0 1+1
2 Gunhild Viljugrein Stølen Bærums Skiklub 23:23.3 0:31.0 0+1
3 Frida Dahl Steinkjer Skiklubb / Trondheim Biathlon Team 23:31.8 0:39.5 1+2
4 Marit Ishol Skogan Steinkjer Skiklubb / Team Fosen Yard 23:38.5 0:46.2 2+0
5 Marit Øygard Skrautvål IL / Team Maxim 23:44.2 0:51.9 1+1
1 Martin Nevland Figgjo IL 26:05.5 0:00.0 0+0
2 Isak Leknes Frey Bærums Skiklub 26:20.7 0:15.2 0+0
3 Ole Tafjord Suhrke Ivrig IL / Team Fosen Yard 27:26.2 1:20.7 3+0
4 Tobias Alm Østre Toten Skilag / Team Hugaas 27:31.8 1:26.3 2+0
5 Trym Silsand Gerhardsen Tromsø Skiskytterlag / Team Fosen Yard 27:46.1 1:40.6 3+0
1 Tuva Aas Stræte Hønefoss Skiskytterklubb / Team Woodcon 22:53.6 0:00.0 1+0
2 Maren Hjelmeset Kirkeeide Markane IL 23:04.3 0:10.7 1+1
3 Kristiane Almeland Rolstad Oslo Skiskytterlag / Team Maxim 23:23.2 0:29.6 0+1
4 Linnea Winsvold Lier IL / Fossum Elite 23:42.7 0:49.1 0+0
5 Ane-Marie Berget Hareland Dombås IL / Team Woodcon 23:45.8 0:52.2 0+0
1 Sivert Silsand Gerhardsen Tromsø Skiskytterlag / NTG-L 19:31.0 0:00.0 0+1
2 Noah Lekhal Husnes Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 20:23.5 0:52.5 0+2
3 Sondre Aputsiaq Rein Slettemark Geilo IL / NTG-G 21:20.6 1:49.6 3+0
4 Håvard Tosterud Østre Toten Skilag / NTG-L 21:26.7 1:55.7 2+1
5 Håkon Røste Thomassen Simostranda IL / Team Skiguard Buskerud 21:38.4 2:07.4 0+1
1 Isak Skogrand Oppdal IL / NTG-L 20:49.4 0:00.0 0+1
2 Tobias Gigstad-Bergene Skrautvål IL / NTG-G 21:07.6 0:18.2 0+1
3 Kasper Ågheim Kalkenberg Skonseng UL / Team Polarsirkelen ski 21:07.8 0:18.4 1+3
4 Lars Horten Jordet Vingelen IL / Team Savalen 21:12.7 0:23.3 0+1
5 Martin Jørstad Ringli Øystre Slidre IL / NTG-G 21:19.8 0:30.4 1+1
1 Tov Røysland Tinn Skiskytterlag / NTG-G 21:44.7 0:00.0 1+0
2 Casper Aunli Steinkjer Skiklubb 22:03.7 0:19.0 0+1
2 Storm Kristoffer Veitsle Nittedal Skiskytterlag / Wang Romerike Toppidrett 22:03.7 0:19.0 0+1
4 Thomas Mccarthy Asker Skiklubb / NTG-L 22:06.2 0:21.5 1+1
5 Simen Hansæl-Nergaard Kvikne IL / Team Savalen 22:24.2 0:39.5 1+1
1 Maren Sofie Brännare-Gran Bærums Skiklub / NTG-G 18:22.6 0:00.0 0+0
2 Guro Femsteinevik Hålandsdal IL / Team Gla’Laks Biathlon 20:20.4 1:57.8 0+1
3 Ragna Fodstad Østre Toten Skilag / NTG-L 20:32.2 2:09.6 1+2
4 Kaia Wulff Berntsen Asker Skiklubb / NTG-G 20:53.7 2:31.1 1+1
5 Eline Horten Jordet Vingelen IL / Team Savalen 21:03.7 2:41.1 1+0
1 Synne Lund Flaa Lørenskog Skiklubb / NTG-G 20:26.9 0:00.0 0+1
2 Silje Christine Berg-Knutsen Fet Skiklubb / NTG-L 20:52.4 0:25.5 1+0
3 Kristine Sandstedt Ingebrigtsen Skonseng UL / Team Polarsirkelen ski 21:12.0 0:45.1 2+0
4 Agathe Brathagen Ivrig IL / NTG-G 21:28.3 1:01.4 0+2
5 Anna Mæhre Torjussen Fossum IF / Wang Toppidrett Oslo 21:39.3 1:12.4 2+2
1 Julie Tronerud Kvelvane Voss Skiskytterlag / NTG-G 19:04.8 0:00.0 1+0
2 Marie Lund Flaa Lørenskog Skiklubb / NTG-G 21:08.9 2:04.1 1+0
3 Oda Aase Urnes Østre Toten Skilag / NTG-L 21:14.2 2:09.4 0+1
4 Katrine Svarstad Heggdal Markane IL / Stryn vgs 21:14.5 2:09.7 1+1
5 Nora Ytterhus Rennebu IL / NTG-L 21:24.7 2:19.9 2+0

Fredag 17. februar – NM normaldistanse ungdom og junior, NC senior

1 Simon Hjelmeset Kirkeeide Markane IL / Team Hugaas 52:02.0 0:00.0 0+2+0+0
2 Hogne Findal Skar Sannidal Idrettslag / Team Hugaas 52:11.9 0:09.9 1+0+0+0
3 Harald Øygard Skrautvål IL / Team Maxim 52:25.0 0:23.0 0+1+0+0
4 Johan-Olav Smørdal Botn Stårheim IL / Team Fosen Yard 53:18.6 1:16.6 2+1+0+0
5 Jørgen Solhaug Sæter Os IL 53:21.3 1:19.3 0+1+0+1
1 Marit Ishol Skogan Steinkjer Skiklubb / Team Fosen Yard 49:14.1 0:00.0 1+0+0+1
2 Malin Auganæs Bergtun Kvam Langrenn- og Skiskyttarklubb / Trondheim Biathlon Team 50:01.2 0:47.1 0+0+0+2
3 Une Christiane Tronerud Kvelvane Voss Skiskytterlag / Holmenkollen Biathlon 50:15.6 1:01.5 1+0+2+0
4 Eline Grue Kvikne IL / Holmenkollen Biathlon 50:28.0 1:13.9 0+1+0+1
5 Marit Øygard Skrautvål IL / Team Maxim 50:31.7 1:17.6 1+0+0+1
1 Martin Nevland Figgjo IL 41:37.2 0:00.0 1+0+0+1
2 Isak Leknes Frey Bærums Skiklub 43:10.4 1:33.2 0+0+0+2
3 Casper Jacobsen Furum Bærums Skiklub / Team Woodcon 44:08.7 2:31.5 0+1+1+0
4 Sivert Bjørndalen Simostranda IL / Team Geilo 44:44.3 3:07.1 2+0+0+0
5 Morten Hol Målselvs Skiskyttere 44:46.4 3:09.2 0+1+1+1
1 Hanna Børve Kvam Langrenn- og Skiskyttarklubb / Team Fosen Yard 41:14.5 0:00.0 0+0+2+0
2 Kristiane Almeland Rolstad Oslo Skiskytterlag / Team Maxim 41:19.5 0:05.0 1+0+0+0
3 Linnea Winsvold Lier IL / Fossum Elite 42:20.5 1:06.0 0+0+0+1
4 Nora Flotten Volden Oppdal IL / Meråker vgs 42:34.8 1:20.3 0+0+0+0
5 Tuva Aas Stræte Hønefoss Skiskytterklubb / Team Woodcon 43:15.3 2:00.8 2+1+0+1
1 Sivert Silsand Gerhardsen Tromsø Skiskytterlag / NTG-L 35:17.2 0:00.0 0+0+0+2
2 Sondre Aputsiaq Rein Slettemark Geilo IL / NTG-G 36:24.2 1:07.0 0+0+1+1
3 Martin Hillestad Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 37:13.3 1:56.1 0+0+0+1
4 Jakob Wallenius Oslo Skiskytterlag / NTG-L 38:14.2 2:57.0 2+0+0+0
5 Noah Lekhal Husnes Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 38:22.5 3:05.3 1+2+2+0
1 Henrik Omland Nittedal Skiskytterlag 37:02.0 0:00.0 0+0+1+0
2 Kasper Ågheim Kalkenberg Skonseng UL / Team Polarsirkelen ski 37:24.6 0:22.6 1+1+2+1
3 Jens Borgar Aarhaug Sokna IL / NTG-L 39:12.0 2:10.0 0+2+1+1
4 Marius Eriksen Lund Målselvs Skiskyttere 39:32.5 2:30.5 1+1+2+1
5 Isak Skogrand Oppdal IL / NTG-L 39:36.4 2:34.4 0+3+0+2
1 Ole Øyvind Gebhardt Lier IL / NTG-L 39:05.9 0:00.0 1+1+1+0
2 Thomas Mccarthy Asker Skiklubb / NTG-L 39:17.2 0:11.3 2+0+0+2
3 Magnus Hørthe Lollik-Andersen Lier IL / NTG-G 40:06.6 1:00.7 1+0+1+2
4 Olav Bøylestad-Landa Froland IL / Sirdal Ski 40:21.4 1:15.5 1+2+1+1
5 Simen Hansæl-Nergaard Kvikne IL / Team Savalen 40:45.6 1:39.7 1+2+1+0
1 Maren Sofie Brännare-Gran Bærums Skiklub / NTG-G 35:15.4 0:00.0 0+2+1+2
2 Maria Bolin Krane Bossmo & Ytteren IL / Team Polarsirkelen ski 35:56.7 0:41.3 1+1+0+1
3 Lene Jøranli Nordre Land IL / NTG-L 36:06.6 0:51.2 0+1+0+1
4 Ann Kristin Aaland Hardbagg IL / Stryn vgs 36:24.1 1:08.7 1+1+1+0
5 Gunhild Tørhaug Oleivsgard Ål Skiskyttarlag / NTG-G 36:35.3 1:19.9 0+0+1+0
1 Silje Christine Berg-Knutsen Fet Skiklubb / NTG-L 36:42.6 0:00.0 1+1+1+0
2 Sunniva Thoresen Tretteteig Bolstad Simostranda IL / NTG-G 37:45.7 1:03.1 0+0+0+1
3 Anna Mæhre Torjussen Fossum IF / Wang Toppidrett Oslo 37:49.6 1:07.0 0+4+1+1
4 Rikke Bolstad Kalkenberg Skonseng UL / Team Polarsirkelen ski 37:59.8 1:17.2 0+0+0+3
5 Synne Lund Flaa Lørenskog Skiklubb / NTG-G 38:01.7 1:19.1 0+1+1+3
1 Eiril Høistad Nordbø Fet Skiklubb / NTG-L 35:54.2 0:00.0 0+1+0+1
2 Bjørg Marit Eide Hålandsdal IL / NTG-G 36:43.7 0:49.5 1+0+1+0
3 Oda Aase Urnes Østre Toten Skilag / NTG-L 37:07.2 1:13.0 0+0+0+2
4 Mona Danielsen Holmer Bjerkvik IF / Nordnorsk Skilinje 38:05.8 2:11.6 0+0+0+2
5 Julie Tronerud Kvelvane Voss Skiskytterlag / NTG-G 38:28.5 2:34.3 1+3+2+2

Norgescupen sammenlagt

Værvarsel

Hjemmeside

Terminliste Verdenscup skiskyting 2022-23

Terminliste Norgescup skiskyting 2022-23

Junior NM skiskyting Junior NM skiskyting Junior NM skiskyting Junior NM skiskyting Junior NM skiskyting Junior NM skiskyting Junior NM skiskyting Junior NM skiskyting Junior NM skiskyting Junior NM skiskyting Junior NM skiskyting Junior NM skiskyting Junior NM skiskyting Junior NM skiskyting Junior NM skiskyting

Alle resultater