Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Snooker VM | Tour de Romandie | Cupen - 2. runde | Rustad IL søker juniortrener| Alle resultater

Junior NM skiskyting Oppdal 2024 program og resultater

Lignende saker

Program, startlister og resultater fra Junior NM skiskyting Lillehammer 17. - 19. februar 2023.

Publisert 2. februar 2024 i Resultater

Junior NM skiskyting /Norgescup senior Oppdal 2024

ASKO Cup senior 4
ASKO Cup Junior 3 / Junior NM
ASKO Cup Ungdom 2 / Ungdoms NM

Dato

2. – 4. februar

Sted

Oppdal Skistadion – Trøndelag

Program

Fredag

Lørdag

Søndag

Startlister

Resultater

Topp 3

1 Oppland SSK 1 (Oda Aase Urnes, Ane Byvold Grønlien, Sara Agnethe Granvang Tronrud) Oppland SSK 59:08.7 0:00.0
2 Troms SSK 1 (Kaja Vollstad, Mona Danielsen Holmer, Martine Sofie Skog) Troms SSK 59:52.8 0:44.1
3 Buskerud SSK 1 (Guro Elizabeth Strindeberg, Sunniva Thoresen Bolstad, Olivia Opheim) Buskerud SSK 1:00:19.2 1:10.5

Topp 3

1 Oslo og Akershus SSK 1 (Maja Friis Rud, Eva Liheim Alfstad, Maren Sofie Brännare-Gran) Oslo og Akershus SSK 54:47.9 0:00.0
2 Oslo og Akershus SSK 2 (Mia Jenny Nygaard Østreng, Kaia Wulff Berntsen, Siri Galtung Skar) Oslo og Akershus SSK 56:02.9 1:15.0
3 Sogn og Fjordane SSK 1 (Ann Kristin Aaland, Gunn Kristi Tvinnereim, Mari Sofi Meland) Sogn og Fjordane SSK 56:41.9 1:54.0

Topp 3

1 Troms SSK 1 (Bjørn-Anders Eriksen, Emil Skjellberg, Peter Nystu, Magnus Wassbakk) Troms SSK 13:41.3 0:00.0
2 Oppland SSK 1 (Oliver Alm, Edvard Haugen, Martin Jørstad Ringli, Tobias Gigstad-Bergene) Oppland SSK 13:07.4 0:17.6
3 Oslo og Akershus SSK 1 (Johan Skodvin, Jacob Jæger Barth, Simon Gunnar Hernes, Sigurd Lysberg Lehn) Oslo og Akershus SSK 13:42.3 0:59.7
1 Oppland SSK 1 (Håvard Tosterud, Sigurd Øygard, Jakob Lundeby, Tobias Alm) 1:23:53.8 0:00.0
2 Oslo og Akershus SSK 1 (Simen Aaberg Skar, Fredrik Vogt Vold, Johannes Willassen, Noah Lekhal Husnes) 1:24:43.6 0:49.8
3 Buskerud SSK 1 (Sivert Bjørndalen, Jonas Johansen Grøsland, Mathias Sørnes, Truls Bonden Hørthe) 1:24:52.3 0:58.5

Topp 6 – M20-22

1 Sivert Silsand Gerhardsen Tromsø Skiskytterlag 27:22.2 0:00.0 1+0
2 Sivert Kristian Rusten Lier IL / Team Hugaas 28:12.4 0:50.2 0+0
3 Tobias Alm Østre Toten Skilag / Team Hugaas 28:23.7 1:01.5 1+1
4 Håvard Tosterud Østre Toten Skilag 28:38.5 1:16.3 0+0
5 Iver Slupphaug Orkdal IL / Team Midt-Norge 28:44.4 1:22.2 1+1
6 Ole Tafjord Suhrke Ivrig IL / Team Fosen Yard 28:45.3 1:23.1 2+3

 

Topp 6 – K20-22

1 Maren Sofie Brännare-Gran Bærums Skiklub 25:16.3 0:00.0 0+1
2 Ann Kristin Aaland Hardbagg IL / Team 1,5 25:56.5 0:40.2 0+0
3 Gro Njølstad Randby Ivrig IL 26:03.9 0:47.6 1+0
4 Eivor Melbybråten Øystre Slidre IL 26:10.9 0:54.6 1+0
5 Eva Liheim Alfstad Fossum IF / Team Fossum Elite 26:42.1 1:25.8 0+2
6 Guro Femsteinevik Hålandsdal IL / Team Gla’Laks Biathlon 26:57.3 1:41.0 1+0

 

Topp 6 – M senior

1 Sverre Dahlen Aspenes Skatval Skilag 26:09.8 0:00.0 1+1
2 Simon Hjelmeset Kirkeeide Markane IL / Team Hugaas 26:25.8 0:16.0 1+0
3 Sindre Fjellheim Jorde Asker Skiklubb 26:36.1 0:26.3 0+1
4 Jørgen Solhaug Sæter Os IL / Team Fosen Yard 26:43.3 0:33.5 0+1
5 Espen Uldal Birkenes IL / Team Fosen Yard 27:19.7 1:09.9 1+0
6 Vetle Rype Paulsen Lier IL / Norges Skiskytterforbund 27:22.5 1:12.7 1+2

 

Topp 6 – K senior

1 Malin Auganæs Bergtun Kvam Langrenn- og Skiskyttarklubb / Team Midt-Norge 24:51.2 0:00.0 0+0
2 Åsne Skrede Geilo IL / Norges Skiskytterforbund 24:52.5 0:01.3 0+1
3 Eline Grue Kvikne IL / Holmenkollen Biathlon 25:10.3 0:19.1 1+0
4 Marit Øygard Skrautvål IL / Team 1,5 25:52.5 1:01.3 0+1
5 Mari Torsteinsrud Ål Skiskyttarlag / Team Woodcon 25:58.7 1:07.5 1+0
6 Frida Dahl Steinkjer Skiklubb / Team Fosen Yard 25:59.0 1:07.8 1+2

 

Topp 6 – M17

1 Bjørn-Anders Eriksen Målselvs Skiskyttere Fellesstart 32:14.1 0:00.0 0+0+2+3
2 Magnus Bratbakken Steinkjer Skiklubb / NTG Lillehammer Fellesstart 33:39.9 1:25.8 2+1+1+1
3 Magnus Wassbakk Tromsø Skiskytterlag / NTG-T Fellesstart 34:10.7 1:56.6 2+0+3+1
4 Emil Skjellberg Tromsø Skiskytterlag / NTG-T Fellesstart 34:33.3 2:19.2 2+2+2+2
5 August Kirkeby Husebø Oslo Skiskytterlag / NTG Lillehammer Fellesstart 35:25.0 3:10.9 0+1+3+1
6 Tord Mathias Hareland Berget Dombås IL / NTG Lillehammer Fellesstart 35:48.9 3:34.8 1+3+2+4

Topp 6 – M18

1 Sigurd Lysberg Lehn Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo Fellesstart 31:07.8 0:00.0 1+0+2+0
2 Johan Skodvin Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo Fellesstart 31:23.7 0:15.8 0+0+1+1
3 Tov Røysland Tinn Skiskytterlag / NTG Geilo Fellesstart 31:36.7 0:28.9 0+1+2+2
4 Philip Lindkvist-Fløtten Trondhjems Skiskyttere / Trondheim Biathlon Team Fellesstart 32:28.6 1:20.7 1+0+1+3
5 Storm Kristoffer Veitsle Nittedal Skiskytterlag / Wang Toppidrett Romerike Fellesstart 32:39.3 1:31.4 0+2+1+1
6 Simon Gunnar Hernes Fossum IF / Wang Toppidrett Oslo Fellesstart 32:53.6 1:45.7 0+1+1+3

Topp 6 – M19

1 Kasper Ågheim Kalkenberg Skonseng UL / NTG Lillehammer Fellesstart 31:12.1 0:00.0 2+2+0+2
2 Tobias Gigstad-Bergene Skrautvål IL / NTG Geilo Fellesstart 32:15.3 1:03.2 0+1+2+2
3 Isak Skogrand Oppdal IL / NTG Lillehammer Fellesstart 32:22.8 1:10.8 0+2+1+2
4 Elias Helset Sunnylven IL / Stryn Videregående Skole Fellesstart 32:27.3 1:15.3 1+0+3+0
5 Fredrik Nystrand Mjøsski / Team Savalen Fellesstart 33:06.4 1:54.3 0+1+1+3
6 Oliver Alm Østre Toten Skilag / NTG Lillehammer Fellesstart 33:10.6 1:58.5 0+1+3+1

Topp 6 – K17

1 Anne Birgit Dokken Nordre Land IL / NTG Lillehammer 29:49.7 0:00.0 1+0+0+1
2 Stine Hårstad Rennebu IL 30:05.0 0:15.3 2+0+0+0
3 Elin Græsli Tydal il / Trondheim Biathlon Team 30:22.4 0:32.7 0+0+2+1
4 Martine Sofie Skog Bjerkvik IF 30:27.2 0:37.5 2+0+1+2
5 Marte Kristine Kollerød Høidalen Oslo Skiskytterlag / Wang Toppidrett Romerike 31:11.7 1:22.0 1+2+3+0
6 Astrid Marie Sandhaugen Steinkjer Skiklubb / Team Innherred 31:15.6 1:25.9 0+0+1+2

Topp 6 – K18

1 Sara Agnethe Granvang Tronrud Nordre Land IL / NTG Lillehammer 28:31.7 0:00.0 1+0+0+1
2 Nora Ytterhus Rennebu IL / NTG Lillehammer 29:02.9 0:31.2 2+1+2+1
3 Bjørg Marit Eide Hålandsdal IL / NTG Geilo 29:07.0 0:35.3 0+1+1+1
4 Guro Elizabeth Strindeberg Drammen Strong / NTG Geilo 29:23.2 0:51.5 1+0+1+3
5 Eiril Høistad Nordbø Fet Skiklubb / NTG Lillehammer 29:29.5 0:57.8 1+2+0+1
6 Oda Aase Urnes Østre Toten Skilag / NTG Lillehammer 29:44.5 1:12.8 1+1+1+0

Topp 6 – K19

1 Agathe Brathagen Ivrig IL / NTG Geilo Fellesstart 28:33.1 0:00.0 0+1+1+1
2 Silje Christine Berg-Knutsen Fet Skiklubb / NTG Lillehammer Fellesstart 29:00.7 0:27.7 0+1+0+2
3 Olivia Opheim Ål Skiskyttarlag / NTG Geilo Fellesstart 29:29.7 0:56.7 1+0+1+2
4 Nora Njølstad Randby Ivrig IL / NTG Geilo Fellesstart 29:58.7 1:25.6 0+2+2+1
5 Maren Medalen Berntsen Asker Skiklubb / NTG Lillehammer Fellesstart 30:08.5 1:35.4 1+0+2+1
6 Ida Madeleine Fuglset Nittedal Skiskytterlag / Wang Toppidrett Romerike Fellesstart 30:10.3 1:37.2 1+0+1+2

Samlet liste alle klasser (PDF)

Topp 6 – M17

1 Magnus Wassbakk Tromsø Skiskytterlag / NTG-T 22:45.1 0:00.0 2+0
2 Heine Fuglem Valldal IL / Stryn Videregående Skole 23:04.3 0:19.2 0+1
3 Emil Skjellberg Tromsø Skiskytterlag / NTG-T 23:06.5 0:21.4 0+2
4 Tord Mathias Hareland Berget Dombås IL / NTG Lillehammer 23:13.3 0:28.2 1+1
5 Bjørn-Anders Eriksen Målselvs Skiskyttere 23:53.4 1:08.3 1+3
6 Mathias Gravelsæter Søreng Fana IL / Team Gla’Laks Biathlon 24:10.5 1:25.4 0+2

Topp 6 – M18

1 Tov Røysland Tinn Skiskytterlag / NTG Geilo 21:05.7 0:00.0 0+1
2 Andreas Aasen Haug Bø Skiskyttarlag / NTG Geilo 21:48.6 0:42.9 1+0
3 Olav Bøylestad-Landa Froland IL / Sirdal Ski Skiskyting 22:14.6 1:08.9 0+2
4 Storm Kristoffer Veitsle Nittedal Skiskytterlag / Wang Toppidrett Romerike 22:25.5 1:19.8 0+2
5 Leo Skjellaug Gundersen Geilo IL / NTG Geilo 22:39.3 1:33.6 0+2
6 Thomas Mccarthy Asker Skiklubb / NTG Lillehammer 22:42.5 1:36.8 1+1

Topp 6 – M19

1 Kasper Ågheim Kalkenberg Skonseng UL / NTG Lillehammer 20:39.8 0:00.0 1+1
2 Oliver Alm Østre Toten Skilag / NTG Lillehammer 21:13.3 0:33.5 0+0
3 Tobias Gigstad-Bergene Skrautvål IL / NTG Geilo 21:58.5 1:18.7 0+2
4 Jacob Jæger Barth Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 22:23.1 1:43.3 0+3
5 Isak Skogrand Oppdal IL / NTG Lillehammer 22:25.5 1:45.7 0+3
6 Tobias Kerlefsen Håverstad Birkenes IL / Sirdal Ski Skiskyting 22:31.3 1:51.5 0+0

Topp 6 – K17

1 Mina Kristine Bugge Opheim Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 20:27.2 0:00.0 0+2
2 Mina Sveen Lund Oslo Skiskytterlag / Wang Toppidrett Oslo 20:35.7 0:08.5 1+2
3 Anne Birgit Dokken Nordre Land IL / NTG Lillehammer 20:46.6 0:19.4 1+1
4 Marte Kristine Kollerød Høidalen Oslo Skiskytterlag / Wang Toppidrett Romerike 20:54.7 0:27.5 0+3
5 Tuva Husby Grandetrø Skaun IL / Trondheim Biathlon Team 20:59.9 0:32.7 0+0
6 Caroline Christine Barth Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 21:02.4 0:35.2 0+3

Topp 6 – K18

1 Sara Agnethe Granvang Tronrud Nordre Land IL / NTG Lillehammer 18:47.0 0:00.0 1+0
2 Ane Byvold Grønlien Vingrom IL / NTG Lillehammer 19:28.5 0:41.5 0+1
3 Elise Weber Eriksen Lommedalens IL / NTG Lillehammer 19:35.1 0:48.1 0+2
4 Guro Elizabeth Strindeberg Drammen Strong / NTG Geilo 19:46.1 0:59.1 1+1
5 Bjørg Marit Eide Hålandsdal IL / NTG Geilo 19:48.5 1:01.5 1+0
6 Eiril Høistad Nordbø Fet Skiklubb / NTG Lillehammer 20:07.0 1:20.0 2+1

Topp 6 – K19

1 Agathe Brathagen Ivrig IL / NTG Geilo 19:21.8 0:00.0 0+1
2 Nora Njølstad Randby Ivrig IL / NTG Geilo 19:24.8 0:03.0 1+1
3 Kaja Vollstad Tromsø Skiskytterlag 19:42.9 0:21.1 0+1
4 Anna Mæhre Torjussen Fossum IF / Wang Toppidrett Oslo 19:45.1 0:23.3 1+1
5 Ida Madeleine Fuglset Nittedal Skiskytterlag / Wang Toppidrett Romerike 19:46.7 0:24.9 0+2
6 Ine Lohne Boehlke Fossum IF 19:52.5 0:30.7 1+1

 

Samlet liste alle klasser (PDF)

Topp 6 – M20-22

1 Sivert Silsand Gerhardsen Tromsø Skiskytterlag Fellesstart 33:33.2 0:00.0 0+0+0+1
2 Tobias Alm Østre Toten Skilag / Team Hugaas Fellesstart 33:39.2 0:06.0 0+1+0+1
3 Sivert Kristian Rusten Lier IL / Team Hugaas Fellesstart 33:57.2 0:24.0 1+1+0+0
4 Håvard Tosterud Østre Toten Skilag Fellesstart 34:24.9 0:51.7 0+2+1+1
5 Andreas Aas Birkenes IL Fellesstart 35:00.8 1:27.6 0+0+2+2
6 Sivert Bjørndalen Simostranda IL / Team Geilo Fellesstart 35:09.2 1:36.0 0+1+1+0

Topp 6 – K20-22

1 Gro Njølstad Randby Ivrig IL Fellesstart 30:08.2 0:00.0 0+0+1+2
2 Guro Femsteinevik Hålandsdal IL / Team Gla’Laks Biathlon Fellesstart 30:46.7 0:38.5 0+0+0+3
3 Eline Mathea Myren Valldal IL / Team 1,5 Fellesstart 31:24.6 1:16.4 1+0+1+1
4 Maja Friis Rud Fossum IF / Team Fossum Elite Fellesstart 31:40.9 1:32.7 0+0+0+1
5 Amanda Kvernmo Lynum Orkdal IL / Team Midt-Norge Fellesstart 31:56.0 1:47.8 0+1+0+2
6 Mia Jenny Nygaard Østreng Gjerdrum IL / Team 1,5 Fellesstart 32:31.2 2:23.0 0+1+1+0

 

Topp 6 – M senior

1 Sverre Dahlen Aspenes Skatval Skilag 37:34.7 0:00.0 2+0+1+2
2 Einar Hedegart Inderøy IL 38:00.5 0:25.8 1+1+1+3
3 Sindre Fjellheim Jorde Asker Skiklubb 38:07.1 0:32.4 0+1+1+1
4 Jørgen Solhaug Sæter Os IL / Team Fosen Yard 38:20.2 0:45.5 2+0+0+0
5 Simon Hjelmeset Kirkeeide Markane IL / Team Hugaas 38:32.3 0:57.6 0+1+1+3
6 Vetle Rype Paulsen Lier IL 38:53.7 1:19.0 0+1+2+1

Topp 6 – K senior

1 Åsne Skrede Geilo IL 38:45.9 0:00.0 0+0+0+1
2 Eline Grue Kvikne IL / Holmenkollen Biathlon 39:21.5 0:35.6 0+0+1+0
3 Maren Bakken Os IL 39:26.5 0:40.6 0+0+1+0
4 Mari Wetterhus Svene IL / Holmenkollen Biathlon 39:33.8 0:47.9 1+1+1+0
5 Anne Bunemann De Besche Try, Idrettslaget / Team Geilo 39:40.7 0:54.8 0+0+1+0
6 Marit Øygard Skrautvål IL / Team 1,5 40:37.4 1:51.5 1+0+1+0

Invitasjon

Norgescupen sammenlagt

Værvarsel

Webkamera

Hjemmeside

Terminliste Verdenscup skiskyting 2023-24

Terminliste Norgescup skiskyting 2023-24

Alle resultater