Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Vasaloppet | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell | Strade Bianche| Alle resultater

Resultater Kraftløpet Kvænangen 2023

Lignende saker

Startlister, program og resultater for Kraftløpet Kvænangen som arrangeres 19. juli 2023.

Publisert 19. juli 2023 i Resultater

Kraftløpet Kvænangen 2023

5. utgave

Dato

19. juli

Sted

Kvænangsbotn – Troms og Finnmark

Distanse

5,3 km

Startliste

Resultater

Menn

1 Jardar Olsen Alta IF M19-99 21:44.0 0:00.0
2 Sigve Eirik Benonisen Nordreisa Idrettslag M17-18 21:54.0 0:10.0
3 Andreas Nygaard Burfjord IL M19-99 22:00.0 0:16.0
4 Eirik Farstad Burfjord IL / Veidekke BIL M19-99 22:14.0 0:30.0
5 Emil Reite Kvalsund Arctic Runners Løpeklubb / Ntg-L M17-18 22:36.0 0:52.0
6 Kornelius Olsen Alta IF M17-18 23:08.0 1:24.0
7 Petter Eliassen Tverrelvdalen IL M19-99 23:27.0 1:43.0
8 Noa Gulbrandsen Nordreisa IL ski M15-16 23:44.0 2:00.0
9 Hermod Bangstad Nordreisa Idrettslag M17-18 24:29.0 2:45.0
10 Henrik Joks Sirma IL M19-99 24:38.0 2:54.0
11 Jarl Erik Aas Tverrelvdalen IL M19-99 24:54.0 3:10.0
12 Theo Isaksen Storslett M15-16 26:07.0 4:23.0
13 Alexander Vestre Øksfjord IL M19-99 26:13.0 4:29.0
14 Øystein Skallebø Skjervøy M19-99 26:35.0 4:51.0
15 Joakim Paulsen Sørstraumen M19-99 26:59.0 5:15.0
16 Emilian Salo-Larsen Storslett M13-14 27:13.0 5:29.0
17 Aksel Oliver Johansen Nordreisa IL M15-16 27:34.0 5:50.0
18 Georg Andreas Olaussen Nordreisa Idrettslag M13-14 28:42.0 6:58.0
19 Eirik Henriksen Trondheim M19-99 29:18.0 7:34.0
20 Oskar Johansen Storslett M17-18 29:42.0 7:58.0
21 Viktor Enoksen Trondheim M19-99 29:48.0 8:04.0
22 Geir Oskar Isaksen Ramfjordbotn M19-99 29:52.0 8:08.0
23 Bjørn-I. Thomasjord Kvaløysletta Skilag M19-99 30:04.0 8:20.0
24 Espen Ellingsen Nordstrand M19-99 30:06.0 8:22.0
25 Michael Bjerk Låvan Lodge M19-99 30:38.0 8:54.0
26 Håvard Sandvik Rosenborg Skole M19-99 30:46.0 9:02.0
27 Mads Boberg Pedersen Fv363 M19-99 30:49.0 9:05.0
28 Odin Svisdal Skjervøy M19-99 30:50.0 9:06.0
29 Tore Karlstrøm IL Nordstjerna M19-99 31:31.0 9:47.0
30 Erling Einevoll Storslett M19-99 31:33.0 9:49.0
31 Espen Li Sørkjosen M19-99 31:50.0 10:06.0
32 Bjørnulf Håkenrud Burfjord IL M19-99 31:56.0 10:12.0
33 Kjell Nysveen Tromsø M19-99 32:10.0 10:26.0
34 Vebjørn Fosnes Storslett M19-99 34:16.0 12:32.0
35 Ole Olaussen Grini Minde M17-18 35:06.0 13:22.0
36 Martin Oxlund Enoksen M19-99 35:26.0 13:42.0
37 Christian Reilev Mandal M19-99 35:37.0 13:53.0
38 Mathias Johansen M19-99 37:13.0 15:29.0
39 Tonny Mathiassen Team Sexylubben M19-99 37:21.0 15:37.0
40 Alfred Sivertsen Hasvik IL M19-99 38:00.0 16:16.0

Kvinner

1 Silje Hansen Fristelsen Bakeri og Konditori AS K19-99 25:36.0 0:00.0
2 Johanne Gjerstad K19-99 31:11.0 5:35.0
3 Ingunn Fossholt Storslett K19-99 31:14.0 5:38.0
4 Oda Aas Tverrelvdalen il K17-18 31:19.0 5:43.0
5 Anna Hennie Olaussen Nordreisa Idrettslag K15-16 33:11.0 7:35.0

Hjemmeside Facebook

Om Kraftløpet Kvænangen

Registrering fra 17.00 og løpet starter 18.00!:

Konkurranseklasse:
Løypa er 5,3km og starter med 1km flat løping fra grendehuset i Kvænangsbotn via Sildneset og Kvænangsbotnveien til Suoikkatveien (anleggsveien).
Fra starten av anleggsveien og opp til tunellen er det litt over 4km med en stigning på 7% i snitt.
Løypa er godt merket.

Barneløpene:
Mini-Kraft: For de yngste løperne blir det en kortere løype i området rundt grendehuset.
Barne-Kraft: Et kort motbakkeløp hvor løperne følger samme løype som konkurranseklassen med 1km flatt og så ca. 500m motbakke.

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater