Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Champions League | London Marathon | Skarverennet | NM terrengløp Bjerkebanen | Liege-Bastogne-Liege| Alle resultater

Resultater Langrennscross G15 Hovedlandsrennet 2024

Lignende saker

Resultater langrennscross G15 Hovedlandsrennet på Gålå som arrangeres 2. mars 2024.

Publisert 2. mars 2024 i Resultater

Langrennscross G15 Hovedlandsrennet 2024

Dato: 2. mars
Start kl 13.30

Resultater

Startlister

Invitasjon

Arrangørens hjemmesider

Terminliste Norgescup senior langrenn 2023/24

Terminliste Norgescup junior 2023/24

Værmelding

Værstasjon

Tidligere vinnere av Hovedlandsrennet

1962
Arrangør: Furnes idrettslag

G 15 år: Vidar Bjørseth, Østby Idrettslag
G 16 år: Johan Landsem, Troll

1963
Arrangør: Bækkelaget Sportsklubb

G12: 1. Kai Råberg, Grue Finnskog
G13: 1. Olav Kronborg, Søre Ål
G14: 1. Erik Høyem, Heming
G15: 1. Per Arne Svanberg, Spikkestad

1964
Arrangør/Sted:Kringsjå IL, Søre Ål IL

G12: 1. Ivar Formo, Lyn, ….4.Oddvar Brå, Leik
G13: 1. Kai Råberg, Grue Finnskog
G14: 1. Olav Kronborg, Søre Ål, 2. Erik Røsbakk, Furnes
G15: 1. Tom Bugge Byåsen IL, 2. Terje Vådan Byåsen

1965
Arrangør/Sted: Hamar IL, Hamarkameratene

G12: 1. Odd Aril Holmen, Brumund
G13: 1. Arne Øiestad, Askim,…3. Oddvar Brå ,….5.Ivar Formo
G14: 1. Olav Granerud, Ready
G15: 1. Olav Kronborg, Søre Ål, 2. Anders Lenes, Strindheim

J12:  1. Gunn Giljarhus, Raufoss
J13:  1. Tone Log, Kamp
J14:  1. Wenche Bårdseng, Grei
J15:  1. Berit Dybvad, Strindheim

1966
Arrangør/Sted: Søre Ål (12-13-14), Heming (15)

G12: 1. Kristian Birkeland, Birkenes
G13: 1. Jan G Berger, Ørje
G14: 1. Oddvar Brå, Leik , 2. Einar Sagstuen, Gjøvik,… 35. Ivar Formo, Lyn
G15: 1. Bjørn Skogli, Harestua

1967
Hull i arkivet

1968
(Idar Dahl foreslår å sløyfe 12- og 13-årsklassene)

Kuriositet: resultater fra junior-NM 1968:
G16: 1. Oddvar Brå , 2. Ivar Formo,… 3. Einar Sagstuen

1969
Arrangør/Sted(sted): Kongsberg, 14 og 15 år

G14: 1. Erling Storaunet, Skogn
G15: 1. Jan Erik Bårnes, Svarstad,…. Avle Chr Bjørn, Alvdal
J14: 1. Anne Katrine Lystad, Freidig
J15: 1. Anne Marie Bekken, Sokna

1969

Arrangør/Sted: IL Grane, Øyested IF (Arendal)

J12: 1. Ingrid Christiansen, Freidig
J13: 1. Rigmor Wang, Freidig
G12: 1. Jan Helgerud, Skrim
G13: 1. Åge Nicolaisen Ø. Toten

1970
Arrangør/Sted: Sigdal (Gutter)

G14: 1. Tor Bjørkeng, Fåset,… 6. Chr Anker Rasch, Heming,
G15: 1. Per Halvorsen, Eidsvoll Værk,…. 14. Tom Horntvedt, Stokke

1970
Arrangør/Sted: Burud, (Øvre Eiker) (Jenter)

J12: 1. Oddrun Løseth Storli, Troll
J13: 1. Ingrid Christensen ( i dag Kristiansen), Freidig,…4. Berit Kvello, Strindheim

1970
Arrangør/Sted: Hof (Gutter)

G12: 1. Jon Nordby, Bestum, 2. Tom Tveit, Gjøvik,…4. Terje Olav Seim Hol
G13: 1. Lars Buttingsrud, Norderhov

1971
Arrangør/Sted: Vang Skiløberforening (Jenter)

J12: 1. Hilde Flagstad, Vaaler
J13: 1. Anne M Sporlid, Malm
J14: 1. Ingrid Christensen, Freidig
J15: 1. A.B. Gjermundshaug, Alvdal

1971
Arrangør/Sted: Rena IL (Gutter)

G12: 1. Helge Sørhaug, Holmen, 2. Geir Holte, Hokksund
G13: 1. Per Ø. Saksvik, Ranheim
G14: 1. Lars Buttingsrud, Fossek., 2. Jan Helgerud, Skrim,….5. Einar Jensen, …
10. Ove Aunli, Kyrkseterøra
G15: 1. Tore Bjørkeng, Fåset,…..10. Anders Bakken, Lillehammer

1972
Arrangør/Sted: Ås IL (Jenter)

J14: 1. Anne M Sporild, Malm
J15: 1. Ingrid Christensen, Freidig

1972
Arrangør/Sted: Gran Hadeland (Gutter)

G14: 1. Per Ø Saksvik, Ranheim
G15: 1. Ove Aunli, Kyrkseterøra

1973
Arrangør/Sted: Inderøy(Jenter)

J14: 1. Tove G Solheim, Skrim
J15: 1. Marit Dybvik, Rælingen

1973
Arrangør/Sted: Sparbu (Gutter)

G14: 1. Tore Tajet, Raufoss,…4. Tor Håkon Holte, Hokksund
G15: 1. Tom Tveit, Gjøvik Skiklubb

1974
Arrangør/Sted: Herkules Skien (jenter og gutter sammen fra nå)

G14: 1. Steinar Amundsen, Skei, 2. Geir Holte, Hokksund
G15. 1. Tor Håkon Holte, Hokksund

J14: 1. Wenche Johnsen, Jonsvatnet
J15: 1. Tove Grethe Solheim, Skrim

1975
Arrangør/Sted: Voss IL

J14: 1. Kitty Dahl, Njård, 2. Inger Helene Nybråten, Skrautvål
J15: 1. Sidsel Owren, Haslum

G14: 1. Frank Snoen, Lensbygda, … 4. Jon Aalberg, Stjørdalsblink
G15: 1. Jan O. Henriksen, Ranheim IL,,…..7. Eirik Kvalfoss, Vargar

1976
Arrangør/Sted: Søre Ål, Lillehammer

J14: 1. Kristin Åsvold, Snåsa, 2. Vibeke Wold, Freidig, 3. Jorun Rekkedahl, Ås,
4. Brit Pettersen, Søre Ål
J15: 1. Sigrid Marie Seim, Hol, 2. Inger Helene Nybråten, Skrautvål
G14: 1. Ole Petter Knoph, Grei, 2. Asbjørn Kristoffersen, 3. Per Jacobsen, Lensbygda
G15: 1. Rune Helland, Grorud, 2. John Aalberg

1976

Arrangør/Sted: Botne IL

J14: 1. Anne Johansen, Årvoll
J15: 1. Grete Nykkelmo, Selbu & Ragnhild Brattberg, Søre Ål

G14: 1. Fredrik Thaulow, Njård, 2. Arild Monsen, Molde, …9. Lars Bjørgård, Ålen IL
G15: 1. Finn Dahlen, Jevnaker,…4. Pål Gunnar Mikkelsplass, Bromma, 5. Jan Erik
Skogsholm, Sandnes

1978
Arrangør/Sted: Byåsen IL

J14: 1. Grete Lise Hågensen, Tromsø
J15: 1. Brynhild Resell, Sp.Freidig

G14: 1. Sjur Mørdre, Asker, 2. Tor Taksgård, Nidelv,… 4. Vegard Ulvang, Kirkenes
G15: 1. Arild Monsen, Molde & Reidar Bjørkli, Lier

1979
Arrangør/Sted: Asker Sk.kl (Vollen)

J14: 1. Kristin Rønning, IK Junkeren, …5. Hilde Gjermundshaug, Furnes
J15: 1. Grete Lise Hågensen, Tromsø, ….4. Anne Jahren, Bærum

G14: 1. Ragnar Lund Roland, Drammens Ballklubb
G15: 1. Tor Taksgaard, Nidelv, 2. Erik Torbjørn Løhre, Lundamo, 3. Jan Erik Bjørn,
Alvdal, 4. Bjørn Olav Nordbye, 5. Vegard Ulvang

1980
Arrangør/Sted: Furnes/Brummunddal

J14: 1. Eli Irene Husum, Søre Ål, 2. Solveig Pettersen, Oddersjaa
J15: 1. Kristin Rønning IK Junkeren, 2. Hilde Gjermundshaug, Furnes

G14: 1. Geir Sjøli, Klæbu
G15: 1. Per H Ramlo, Klæbu 2. Ola Sandholt 3. Torgeir Bjørn

1981
Arrangør/Sted: Sportsklubben Grei, Oslo

G14: 1. Gjermund Bjørn, Alvdal
G15: 1. Geir Sjøli, Klæbu, ….5. Frank Grønvold, Grorud

J14: 1. Sunniva Hagen, Njård, …..6. Marit Wold, Lambertseter
J15: 1. Bente Meisingseth, Molde

1982
Arrangør/Sted: Egge Il, Stiklestad IL

J14: 1. Toril Stokkebø, Holmen
J15: 2. Nina Irene Østvold, Eidsvoll Værk

G14: 1. Simen Bakken, Heming, ….9. Øyvind Mobakken, Grorud
G15: 1. Jostein Thoresen, IF Grei, ….5. Gjermund Bjørn, Alvdal

1983
Arrangør/Sted: Gjøvik

J14: 1. Vencke Hatleberg, Bergkam, … 19. Elin Nilsen Bossmo&Yttern
J15: 1. Brita Jordet, Asker

G14: 1. Ole H Evensen, Vind….9. Øyvind Skaanes, Utleira
G15: 1. Terje Smevold, Hernes, …. 13. Bjørn Dæhlie, Bjerke

1984
Arrangør/Sted: Søre Ål

J14: 1. May Allergot, Søre Ål, …. 7. Ine Wigernes, Årvoll
J15: 1. Vencke Hatleberg, Bergkam, …. 3. Elin Nilsen

G14: 1. Arild Ommundsen, Sandnes
G15: 1. Ole H Evensen, Vind

1985
Arrangør/Sted: Solbergelva

J14: 1. Liv Randi Breen, Ålen IL, …. 13. Trine Alsgaard
J15: 1. May Allergot, Vind

G14: 1. Krister Sørgård, Sandnes
G15: 1. Torstein Korsvold, Fåberg

1986
Arrangør/Sted: Leinstrand IL

J14: 1. Merete Mosbakk, Heimdal IF, …. 18. Siri Halle, Fossum IF …21. Ingrid Kvikne,
Byåsen
J15: 1. Liv Randi Breen, Ålen IL

G14: 1. Lars Vethe, Heggedal IL ….4. Jon Olav Bergersen, Kjelsås IL …6. Anders Eide,
Snåsa…16. Oddbjørn Hjelmeset
G15: 1. Krister Sørgård, Sandnes 2. Karl Ovesen , Malm,… 4. Kristian Eriksen, ….
4. Gudmund Skjeldal

1987
Arrangør/Sted: Jøtul/Lommedalen

J14: 1. Bente Martinsen, Nittedal IL,…8. Hanne Staff, Nittedal IL
J15: 1. Anita Karlsen, Frisk IF

G14: 1. Tore Hammer, Buvik, ….. 4. Thomas Alsgaard, Enebakk
G15: 1. Jon Erik Knotten, Ramnes og Ole Gunnar Gulbrandsen, Svene,
3. Anders Eide, Snåsa

1988
Arrangør/Sted: Mo i Rana

G14-fri: 1. Remi Andersen, Bækkelaget Sp.kl
G15-fri: 1. Ola Østvold, Vind, …8. Thomas Alsgaard, Enebakk

J14-fri: 1. Åse Idland, Figgjo
J15-fri: 1. Kristin Tjelle, Børsa, 2. Bente Martinsen, Nittedal, Cecile Mjøen, Graabein

1989
Arrangør/Sted: Orkdal IL

J14: 1. Eva Kjerstadmo, Meldal IL, … 18. Liv Grete Skjelbreid, Hålandsdalen
J15: 1. Åse Idland, Figgjo I, …. 18. Anne Mette Grøtli, Kvikne IL

G14: Lars Bjørnås IL Stjørdals Blink
G15: Remi Andersen, Bækkelaget Sportsklubb, 2. Kjetil Juul Pedersen, Harestua, …
8. Rune Torseth IL Koll

1990
Arrangør/Sted: Namsos
G15: 1. Trond Lillebekk, Magnor IL 2. Tron Rustadbakken, Brummundal

1991
Arrangør/Sted: Byåsen

1992
Arrangør(sted): Harstad
Hull i arkivet

1993
Arrangør/Sted: Eidsvoll Skiklubb
G14-kl: 1. Hans Leithe, Moen Sp.kl
G14-fri: 1. Hans Leithe, Moen Sp.kl
G15-kl: 1. Espen Pedersen, Frol I, ….. 3. Roar Hjelmeseth, Fjellhug Vereide
G15-fri: 1. Torbjørn Kjerstadmo, Meldal IL,

J14-kl: 1. Carina Kristiansen, Mjøndalen IF
J14-fri: 1. Eli Ytredal, Eidsdal IL
J15-kl: 1. Ingerid Stenvold IL Pioner,…4. Rønnaug Schei, Statsbygd IL
J15-fri: 1. Anne Gry Myklebust, Valldal IL, 2. Ingerid Stenvold IL Pioner

1994
Arrangør/Sted: Svarstad

G14-kl: 1. Lars Tore Turtveit, Voss IL
G14-fri: 1. Hans Erik Sand, Sjåstad/V. Lier
G15-kl: 1. Hans Leithe, Moen Sp.kl, …3. Krister Trondsen, Røros Il
G15-fri: 1. Hans Leithe, Moen Sp.kl, …9. Brynjar Skjærli, Østre Toten Skilag

J14-kl: 1. Elisabeth Solbakken, Sør Frol IL
J14-fri: 1. Maria Fløystad, Kvaløysletta IL
J15-kl: 1. Elisabeth Omsjø, Heming
J15-fri: 1. Eli Ytredal, Eidsdal IL

1995
Arrangør/Sted: Savalen

G14-kl: 1. Sven Tore Tørres, Røros IL,…5. John Anders Gaustad, Oppstad IL
G14-fri: 1. Kenneth Skaarud, Harestua IL
G15-kl: 1. Lars Tore Turtveit, Voss IL,…5. Tore Ruud Hofstad, Hurdal IL
G15-fri: 1. Lars Tore Turtveit, Voss IL, 2. Tore Ruud Hofstad, Hurdal IL

J14-kl: 1. Marit Bjørgen, Rognes IL, 2. 2. Vibeke Westby Skofterud, IL Slitu
J14-fri: 1. Marit Bjørgen, Rognes IL, 2. Vibeke Westby Skofterud, IL Slitu
J15-kl: 1. Gro Strandbråten, Eggedal IL, … 12. Ella Gjømle, Stathelle IL
J15-fri: 1. Bettina Gavoll Hansen, Høybråten & Stovner

1996
Arrangør/Sted: Rana IL

G14-fri: 1. Rogar A. Djupvik, S&F Hyen
G14-kl: 1. Rogar A. Djupvik, S&F Hyen, John Kristian Dahl Kirkenes & Omegn
G15-kl: 1. John Anders Gaustad, Oppstad IL
G15-fri: 1. John Anders Gaustad, Oppstad IL

J14-kl: 1. Ingrid Narum, Sogndal, 2. Kristin Stemland, Heimdal IF
J15-kl: 1. Marit Bjørgen , Rognes IL 3. Kristin Stemland, Heimdal IF
J14-fri: 1. Kristin Stemland, Heimdal IF, ….5. Kristin Størmer Steira, IL Forsøk
J15-fri: 1. Vibeke Westby Skofterud, IL Slitu,…3. Marit Bjørgen, Rognes IL

1997
Arrangør/Sted: Konnerud IL

G14-kl: 1. Eivind Juul Pedersen, Harestua IL, 2. Kristian Horntvedt, Stokke IL
G14-fri: 1. Eivind Juul Pedersen, Harestua IL
G15-kl: 1. Rogar A. Djupvik, S&F Hyen
G15-fri: 1. Rogar A. Djupvik, S&F Hyen

J14-kl: 1. Magni Solum, Meldal IL,…7. Merethe Braathen, Høybr&Stovner
J15-kl: 1. Siri Mette Carlsen, Asker Sk.kl,…3. Kristin Stemland, Heimdal IF
J14-fri: 1. Magni Solum, Meldal IL
J15-fri: 1. Kristin Stemland, Heimdal IF

1998
Arrangør/Sted: Tromsø IL

G14-kl: 1. Eirik Aas, Byåsen IL,….4. Johan Kjølstad, Ekne IL
G14-fri: 1. Eirik Aas, Byåsen IL, …. 3. Johan Kjølstad, Ekne IL
G15-kl: 1. Kristian Horntvedt, Stokke IL,….9. Eldar Rønning, Skogn IL
G15-kri: 1. Kristian Horntvedt, Stokke IL, ….37. Eldar Rønning, Skogn IL

J14-kl: 1. Elisabeth Hatlen, Stranda IL
j14-fri: 1. Elisabeth Hatlen, Stranda IL
J15-kl: 1. Kjersti Nordberg, Henning
J15-fri: 1. Magni Solum, Meldal IL

1999
Arrangør/Sted: Holmenkollen Kjelsås

G14-fri: 1. Hans Petter Lykkja, IL Dalguten,…3. Morten Eilifsen Strømmen& Lillestr
G14-kl: 1. Martin Johnsrud Sundby
G15-fri:1. Thomas Jørgensen, Ørje, …3. Tord Asle Gjerdalen, IL Holeværingen,…
5. Arne Post, Oppegård IL
G15-kl: 1. Eirik Aas, Byåsen IL, …4. Tord Asle Gjerdalen, IL Holeværingen,…
12. Chris Jespersen IL Korlevoll

J14-fri: 1. Liv M Nordtømme, Henning, 2. Tina Kolstad Henning
J14-kl: 1. Tina Kolstad, Henning, 2. Kjersti Wie Bull, Heming
J15-fri: 1. Elisabeth Hatlen, Stranda, 2. Lena C. Pedersen IL Siso
J15-kl: 1. Elisabeth Hatlen, Stranda, …3. Merethe Harjo Pettersen, Vadsø Sk

2000
Arrangør/Sted: Geilo IL

G14-fri: 1. Even Sletten Lillehammer Sk.kl
G14-kl:  1. Steffen R. Plassgård, Alvdal
G15-fri: 1. Olav Grindflekk, Tynset IL
G15-kl: 1. Olav Grindflekk, Tynset IL

J14-fri: 1. Marion Solbjørg, Vestringen
J14-kl: 1. Kari Vikhagen Gjeitnes, Skåla IL
J15-fri: 1. Liv Miriam Nordtømme, Henning
J15-kl: 1. Liv Miriam Nordtømme, henning

2001
Arrangør/Sted: Bardufoss

G14-fri: 1. Erlend Losnegaard, Fagernes
G14-kl: 1. Arnt Einar Engan, Sokna, …. 8. Petter Northug, Inderøy IL
G15-fri: 1. Stein Arve Sjaker, Gran IL
G15-kl: 1. Even Sletten, Lillehammer

J14-fri: 1. Anette Brøto, Holeværingen
J14-kl: 1. Betty A B Nilsen, Torridal
J15-fri: 1. Marion Solbjørg, Vestringen
J15-kl: 1. Marion Solbjørg, Vestringen

2002
Arrangør/Sted: Konnerud

G14-fri: 1. Magne Dæhlie, Nordbygda
G14-kl: 1. Eirik Kurland Olsen, ROS IL
G15-fri: 1. Petter Northug, Inderøy IL
G15-kl: 1. Erlend Losnegaard, Fagernes, 2. Anders Gløersen, Rustad,..4. Petter Northug

J14-fri: 1. Julie B Svendsen, Nittedal IL
J14-kl: 1. Marit Liland Fredriksen, Stokmarknes
J15-fri: 1. Karianne Bjellånes, Bossmo&Yttern
J15-kl: 1. Karianne Bjellånes, Bossmo&Yttern

2003
Arrangør/Sted: Holmenkollen, Heming IL

G14-sprint: 1. Sindre Wiig Nordby, Njård
G14-kl: 1. Øyvind Moen Fjeld, Kjelsås IL
G15-sprint: 1. Tore Martin Søbak Gundersen, Vang SLF
G15-kl: 1. Eirik Kurland Olsen, ROS IL

J14-sprint: 1. Marte Berget, Gran IL
J14-kl: 1. Celine Brun-Lie, Njård
J15-sprint: 1. Astrid Jacobsen, Heming IL
J15-kl: 1. Marit Liland Fredriksen, Stokmarknes

2004
Arrangør/Sted: Namsos

G14-sprint: 1. Hans Christer Holund, Nittedal
G14-fri: 1. Håkon Stuge Bånerud, Koll
G15-sprint: 1. Sindre Wiig Nordby, Njård
G15-fri: 1. Harald Berge, Fossum IF

J14-sprint: 1. Britt Ingunn Nydal, Asker Sk.KL
J14-fri: 1. Britt Ingunn Nydal, Asker Sk.KL
J15-sprint: 1. Marte Berget, Gran IL
J15-fri: 1. Fanny Welle-Strand Horn, Heming

2005
Arrangør/Sted: Gjøvik

G14-kl: 1. Marius Vegheim, Gjerdrum IL,….3.Pål Golberg,….15.Thomas Northug
G14-fri: 1. Edvard Hamilton, Sør Fron IL, 2.Pål Golberg
G15-kl: 1. Hans Christer Holund, Nittedal,….5.Petter Skinstad
G15-fri: 1. Hans Christer Holund, Nittedal

J14-kl: 1. Tuva Toftdal, Heming IL
J14-fri: 1. Bente Landheim, Tynset IF
J15-kl: 1. Britt Ingunn Nydal, Asker Sk.KL
J15-fri: 1. Marte Kristoffersen, Varden IL

2006
Arrangør/Sted: Alta IL
(NB 14år -> 15 år, 15år->16år)

G15-kl: 1.Sondre Nordstad Moen, Strindheim IL,….3.Henrik Ingebriktsen
G15-fri: 1.Henrik Ingebriktsen, Sandnes IL,2.Sondre Nordstad Moen
G15-sprint: 1.Kjetil Ims, Asker Skiklubb,2.Sindre Selvig, 3.Vegard Vinje

G16-kl: 1.Ole Fredrik Qvale, Kjelsås IL,…3.Thomas Northug
G16-fri: 1.Erling Ø Bjøntegård, Bevern IL,2.Ole Fredrik Qvale
G16-sprint: 1.Ånund Lid Byggland, Høydalsmo IL,…3.Thomas Northug

J15-kl: 1.Ragnhild Haga, Åsen IL,…3.Martine Kongsten
J15-fri: 1.Maria Strøm Nakstad, Byaasen Skiklubb,2.Ragnhild Haga
J15-sprint: 1.Caroline Fjellbu, Bekkelaget IF,2.Tone Dalen

J16-kl: 1.Ingerlise Wingaard Jensen, Jardar IL,2.Karoline Bjerkli Grøvdal
J16-fri: 1.Marie Nordsletten Koll IL,2.Ingvild Flugstad Østberg
J16-sprint: 1.Tuva Toftdal, Heming IL,…3.Ingvild Flugstad Østberg

2007
Arrangør/Sted: Steinkjer

G15-sprint: 1.Sindre Bjørnestad Skar, Bærum Verk IF
G15-fri: 1.Vetle Sjåstad Christiansen, Geilo IL,2.Sindre Bjørnestad Skar
G16-sprint: 1.Kjetil Ims, Asker Skiklubb
G16-fri: 1.Didrik Tønseth, Byåsen IL,…2.Sondre Nordstad Moen….6.Henrik Ingebriktsen

J15-sprint: 1.Martine Ranum Lehn, Byaasen Skiklubb
J15-fri: 1.Maren Eliassen, Byaasen Skiklubb,….7.Barbro Kvåle
J16-sprint: 1.Ragnhild Haga, Åsen IL
J16-fri: 1.Ragnhild Haga, Åsen IL,…4.Heidi Weng,5.Kari Øyre Slind

2008
Arrangør/Sted: Tynset, Alvdal, Fåset mf (Savalen)

G15-sprint: 1. Sondre Turvoll Fossli, Mjøndalen IF,….16.Håvard Solås Taugbøl
G15-kl: 1. Sondre Turvoll Fossli, Mjøndalen IF
G16-sprint: 1. Sindre Bjørnestad Skar, Bærum Verk IF
G16-kl: 1. Thomas S. Evjestad IL Bjørn

J15-sprint: 1.Rikke Hald Andersen Asker Skiklubb
J15-kl: 1.Sigrid Nordgården, Vestringen
J16-sprint: 1.Martine Ranum Lehn, Byaasen Skiklubb
J16-kl: 1.Anne Tine Markset, Njård

2009
Arrangør/Sted: Gausdal Skilag, Øyer Tretten IL, Søre Ål IL, Lillehammer SK

G15-sprint-kl: 1.Andreas Molden Nes ski
G15-fri: 1.Oliver Furuli, Lillehammer Sk.kl,…..19.Magne Haga,….21.Gjøren Tefre
G16-sprint-kl: 1.Sondre Turvoll Fossli, Mjøndalen IF
G16-fri: 1.Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer Sk.kl,…4.Sondre Turvoll Fossli

J15-sprint-kl: 1.Silje Theodorsen, Kvaløysletta Skilag
J15-fri: 1.Mari Støen Gussiås, Molde & Omegn
J16-sprint-kl: 1.Rikke Hald Andersen, Asker Sk.kl
J16-fri: 1.Hilde Losgård Landheim, Tynset IL,….Rikke Hald Andersen

2010
Arrangør/Sted: Nes IL

J15-kl: 1.Anja Tryti, Asker Sk.klubb,…..8.Magni Smedås
J16-kl: 1.Thea Krokan Murud, Roterud IL,2.Ingeranne Strøm Nakstad
G15-kl: 1.Gaute Kvåle, Røldal IL,….Eirik Sverdrup Augdal
G16-kl: 1.Oliver Bræin Furuli,  Lillehammer sk.kl,…11.Magne Haga

J15-sprint-fri: 1.Ragnhild Femsteinevik, Hålandsdal IL
J16-sprint-fri: 1.Thea Krokan Murud, Roterud IL
G15-sprint-fri: 1.Thomas Ekren Melhus IL,….3.Audun Erikstad
G16-sprint-fri: 1.Håvard Nymoen, Tolga IL,…Kasper Stadaas

Stafett-gutter: 1. 1.Akershus
Stafett-jenter: 1. 1.Sør-Trøndelag

2011
Arrangør/Sted: Byåsen IL

J15-5km-fri: 1.Tirill Udnes Weng, Nes Ski, 2. Lotta U W, 3. Anine Ahlsand
J16-5km-fri: 1.Ane Blomseth Johnsen, Ås IL, 2. Selma Ahlsand, 3 Lovise Heimdal
G15-5km-fri: 1.Sjur Slettom, Lom IL,….4.Gaute Iversen..13.Jan Thomas Jensen
G16-7.5km-fri: 1.Kristian Græsli, Hamar SK, 2.Eirik Sverdrup Augdal

J15-sprint-kl: 1.Amalie Håkonsen Ous, Nes Ski,…..7. Tiril Udnes Weng
J16-sprint-kl: 1.Stine Schonhowd, Svea Skilag,…….9.Louise Heimdal
G15-sprint-kl: 1.Svein Berg Fines, Henning Skilag,….15.Torgeir Lid Byggland
G16-sprint-kl: 1.Thomas Ekren, Melhus IL,….7.Fredrik Løwstrøm Nyenget
J15-cross:1.Ingrid Elisabeth Tveten, Røa IL
J16-cross:1.Maria Cathrine Berg Rolke, Oddersdjaa SSK
G15-cross:1.Torjus Bern Hansen, Kjelsås IL-ski
G16-cross:1.Ådne Lund, Vinne Skilag

Stafett-jenter: 1.Akershus lag 1
Stafett-gutter: 1.Sør-Trøndelag lag 1

2012
Arrangør/Sted : Harstad

J15-5km-kl: 1.Martine Lorgen Øvrebust, Stordal IL
J16-5km-kl: 1.Marte Skaanes, Strindheim IL,…..3.Lotta Udnes Weng
G15-5km-kl: 1.Ole Morten Flataker, Hommelvik IL,….8.Morten Soleng Skinstad
G16-7.5km-kl: 1.Vegard Berget Flystveit, Oddersjaa SSK,…3.David Dong-Hee Vik

J15-sprint-fri: 1.Kristina Skjevdal, Røros IL
J16-sprint-fri: 1.Amalie Håkonsen Ous, Nes Ski,…3.Tiril Udnes Weng
G15-sprint-fri: 1.Herman Martens Meyer, Frogner IL
G16-sprint-fri: 1.Øystein Tallhaug Engelstad, MjøsSki
J15-cross: 1.Stine Madslien Bakken, Kjelsås IL-Ski
J16-cross: 1.Ingrid Landmark Tandrevold, Fossum IF
G15-cross: 1.Lars Sønsterud, Bækkelagets SK
G16-cross: 1.Erland Kvisle, Asker SK

Stafett-jenter: 1.Sør-Trøndelag lag 1
Stafett-gutter: 1. Agder og Rogaland lag 1

2013
Arrangør/Sted: Savalen

J15-5km-fri: 1.Katrine Seim, Hol IL,…..5.Nora Ulvang
J16-5km-fri: 1.Martine Lorgen Øvrebust, Stordal IL
G15-5km-fri: 1.Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL,…..12.Jørgen Lippert
G16-7.5km-fri: 1.Herman Martens Meyer, Frogner IL

J15-sprint-kl: 1.Martine Engebretsen, Heming IL-Ski
J16-sprint-kl: 1. Marte Mæhlum Johansen, Østre Toten Skilag
G15-sprint-kl: 1.Magnus Bøe, Fossum IF,….6.Eirik Sørgård Anderssen
G16-sprint-kl: 1.Ivar Arne Ryttervold, Frogner IL
J15-cross: 1.Mari Nordlunde, Follebu SK
J16-cross: 1.Emma Arnesen, Byåsen IL
G15-cross: 1.Trulse Fjellheim Jorde, Asker SK
G16-cross: 1.Tørris Sandsæter, Vinne Skilag

Stafett-jenter: 1.Oppland lag 1
Stafett-gutter: 1.Akershus lag 1

2014

Arrangør/Sted: Vang

J15-5km-kl: 1.Kristine Stavås Skistad, Konnerud IL
J16-km-kl: 1.Sigrid Flatås Aune, Steinkjer SK
G15-5km-kl: 1.Daniel Kaale Svela, Gjesdal IL,….4.Håkon Skaanes
G16-7.5km-kl: 1.Petter Bergmann, Konnerud IL
J15-sprint-fri: 1.Kristine Stavås Skistad, Konnerud IL

J16-sprint-fri: 1.Martine Engebretsen, Heming IL-Ski
G15-sprint-fri: 1.Bjørnar Stensrud Tyribakken, Nesbyen IL
G16-sprint-fri: 1.Magnus Bøe, Fossum IF
J15-cross: 1.Lise Samuelsen, Lyngen/Karnes IL
J16-cross: 1.Lone Johansen, Melhus IL
G15-cross: 1.Aron Åkre Rysstad, Valle IL
G16-cross: 1.Ole Haldor Ensrud, Trøsken IL

Stafett-jenter: 1.Buskerud Skikrets lag 1
Stafett-gutter: 1.Akershus Skikrets lag 1

2015
Arrangør/Sted: Stokke

J15-5km-fri: 1.Ingvild Larsen Mikaelsen, Byåsen IL
J16-5km-fri: 1.Emma Skjoldli, Bilken IL/Vossalangrenn
G15-5km-fri: 1.Fredrik Johnsrud, Stokke IL
G16-5km-fri: 1. Filip Fjeld Andersen, Geilo IL,….7.Håvard Moseby

J15-sprint-kl: 1.Asne Skrede, Geilo IL
J16-sprint-kl: 1.Kristine Stavås Skistad, Konnerud IL
G15-sprint-kl: 1.Ansgar Evensen, Vind IL
G16-sprint-kl: 1.Matias Bjørnflaten Øvrum, Runar IL
J15-cross: 1.Ida Marie Hagen, Haslum IL
J16-cross: 1.Juni Arnekleiv Dombås IL, Astrid Stav IL Varden Meråker

Stafett-jenter:1.Buskerud Skikrets lag 1
Stafett-gutter:1.Buskerud Skikrets lag 1

2016
Arrangør/Sted: Fauske

J15-5km-kl: 1.Helene Marie Fossesholm, Vestfossen IF/Eiker Ski,…4.Runa Ulvang
J16-5km-kl: 1.Linn Ravndal, Gjesdal IL
G15-5km-kl: 1.Petter Thorslund Aadland, Nittedal IL,…3.Lars Agnar Hjelmeset
G16-7.5km-kl: 1.Petter Myhr, Vallset IL
J15-sprint-fri: 1.Line Maltun Helland, Kjelsås IL

J16-sprint-fri: 1.Kristin Austgulen Fosnæs, Fossum IF
G15-sprint-fri: 1.Matz William Jenssen, Njård
G16-sprint-fri: 1.Ansgar Evensen, Vind Il
J15-cross: 1.Nora Andersen, Røa IL
J16-cross: 1.Ane Grøtan Wang, Fossum IF
G15-cross: 1.Martin Nevland, Gjesdal IL
G16-cross: 1.Sondre Haneberg, Oppegård IL

Stafett-jenter: 1.Akershus Skikrets lag 1
Stafett-gutter: 1.Telemark og Vestfold Skikrets lag 1

2017
Arrangør/Sted: Tolga

J15-5km-fri: 1.Tuva Hagen Rønning, Vikersund If-Ski
J16-5km-fri:  1.Helen Marie Fossesholm, Vestfossen If
G15-5km-fri:  1.Sivert Granheim, Utleira Il
G16-7.5km-fri: 1.Kasper Herland, Hemsedal IL

J15-sprint-kl: 1.Maria Hartz Melling, Konnerud IL
J16-sprint-kl: 1.Sigrid Leseth Føyen, Kjelsås IL
G15-sprint-kl: 1.Isak Skari Berger, Lillehammer Skiklubb
G16-sprint-kl: 1.Hermann Nordstrand Fiksen, Bossekop UL
J15-cross: 1.Oda Brodtkorp, Strindheim IL
J16-cross: 1.Mari Torsteinsrud, Fjellet IL
G15-cross: 1.Henrik Falkenberg Dokset, Kjelsås IL
G16-cross: 1.Martin Nevland, Gjesdal IL

Stafett-Jenter: Buskerud Skikrets lag 1
Stafett-Gutter: Buskerud Skikrets lag 1

2018
Arrangør/Sted: Lygna

J15-5km-kl: 1.Tuva Anine Brusveen-Jensen, Lyn Ski
J16-5km-kl: 1.Emma Kirkeberg Mørk, Drammens Ballklubb
G15-5km-kl: 1. Arthus Hartvedt Klavenes, Runar IL
G16-7.5km-kl:1.Andreas Aune Aakerli, Heimdal Ski

J15-sprint-fri: 1.Ingerid Vadder, Morgedal IL
J16-sprint-fri: 1.Kristin Maltun Helland, Kjelsås IL
G15-sprint-fri: 1.Eirik Nordbø, Asker SK
G16-sprint-fri: 1.Aleksander Elde Holmboe, Bærum Verk Hauger

J15-cross: 1.Eline Austgulen, Byåsen IL
J16-cross: 1.Anette Nilsen, Utleira IL
G15-cross: 1.Erik Munch-Finne, Asker SK
G16-cross: 1.Mattias Brørs, Beistad IL

Stafett-jenter: 1.Buskerud Skikrets lag 1
Stafett-gutter: 1.Akershus Skikrets lag 1

2019
Arrangør/Sted: Gålå

J15-5km-fri: 1. Julie Hammer, Eidsvolds Værks Skiklub
J16-5km-fri: 1. Tuva Anine Brusveen-Jensen, Lyn Ski
G15-5km-fri: 1. Daniel Aakervik, Fet SK
G16-7.5km-fri: 1. Thomas Linnebo Mollestad, Oddersjaa SSK

J15-sprint-kl: 1. Emilie Marie Krogsrud, Heming IL
J16-sprint-kl: 1. Thea Johansen Fet Sk
G15-sprint-kl: 1. Lars Michael Saab Bjertnes, Njård
G16-sprint-kl: 1. Robert Skog Kristiansen, Tromsø SK Langrenn

J15-cross-fri: 1. Guro Femstelnevik, Hålandsdal IL
J16-cross-fri: 1. Nora Sødal Raastad, Lyn Ski
G15-cross-fri: 1. Sivert Stene Enger, Øvrevoll Hosle IL
1. Lars Lien, Gjøvik SK
1. Nils Olav Kjetså Røed, Otra IL
G16-cross-fri: 1. Adrian Rydningen, Nordreisa IL

Stafett-jenter : 1. Oslo Skikrets Lag 1
Stafett-gutter : 1. Telemark og Vestfold Skikrets Lag 1

2020
Arrangør/Sted: Nybygda IL og Furnes Skiløperforening/Nybygda Skistadion

J15-5km-kl: 1. Lisa Kristine Jorde, Asker SK
J16-5km-kl: 1. Eva Ingebrigtsen, Bratsberg IL
G15-5km-kl: 1. Simen Gløgård, Nittedal IL
G16-7.5km-kl: 1. Daniel Aakervik, Fet SK

G-15 FH: 1. Emil Moore-Carlsen, Fossum IF
J15-sprint-fri: 1. Tuva Mathea Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsforening
J16-sprint-fri: 1. Helene Ekrheim Haugen, Holmen IF
G15-sprint-fri: 1. Oliver Finstad Nytrøen, Edisvold Værks Skiklubb
G16-sprint-fri: 1. Petter Solhaug Sæter, Os IL
J15-cross-fri: 1. Emma Hovengen Lundin, Nittedal IL
J16-cross-fri: 1. Runa Andreassen Kollen, Asker SK
G15-cross-fri: 1. Storm Haugenes Pedersen, Hovden Sportsklubb
G16-cross-fri: 1. Wilhelm Georg Leikanger, Røa IL

Stafett-jenter : 1. Akershus Skikrets Lag 1
Stafett-gutter : 1. Akershus Skikrets Lag 1

2021
Arrangør/Sted: Oslo-Holmenkollen
Avlyst

2022
Arrangør/Sted: Oslo-Holmenkollen

J15-5km-fri: 1. Mia Matheson Fergestad, Koll IL
J16-5km-fri: 1. Kamilla Aasebø, Kjelsås IL
G15-5km-fri: 1. Joakim Marsteinstredet Pedersen, Lillehammer Skiklubb
G16-7.5km-fri: 1. Sindre Østlien Evensen, Vind IL
G16-7.5km-fri-gjesteklasse: 1. Christoffer Rüger, Gulset IF

FH15 5 km Gutter stående: 1. Endre Lykken, Vind IL
J15-sprint-kl: 1. Oda Skari, Nittedal IL
J16-sprint-kl: 1. Kamilla Aasebø, Kjelsås IL
G15-sprint-kl: 1. Henrik Håland, Gjesdal IL
G16-sprint-kl: 1. Torjus Magnus Harbo Fossum IF
G16-sprint-kl-gjesteklasse: 1. Oliver Westlund Myklebostad, Konnerud IL
FH15-sprint Gutter stående: 1. Endre Lykken, Vind IL
J15-cross: 1. Lilja Celina Kjær Jørgensen, Lillehammer Skiklubb
J16-cross: 1. Elise Weber Eriksen, Lommedalen IL
1. Selma Torvik Mathismoen, Holmen IF
G15-cross: 1. Sondre Leknes Frey, Bærum Skiklubb
1. Sondre Mæhlum Krüger, Byåsen Skiklubb
G16-cross: 1. Benjamin Kulsetås, Strindheim IL

Stafett-jenter : 1. Oslo Skikrets Lag 1
Stafett-gutter : 1. Oslo Skikrets Lag 1

2023

Arrangør: IL Varden Meråker – Grova Skistadion

Skicross

G15: Brage Bjerkeli, Molde og Omegn IF
J15: Hanna Fløttum Bones, Rognes IL
G16: Joakim Marsteintredet Pedersen, Lillehammer Skiklub
J16: Ingeborg Synstnes Hole, Åndalsnes IF

Sprint fri teknikk

G15: Kristian Moen Bonden, Trysil IL
J15: Kari Heggen Harestua IL
G16: Tord Mathias Hareland Berget, Dombås IL
J16: Ingrid Wollan Benum, Byåsen IL

Distanse klassisk

G15: Halvor Sellesbakk, Byåsen IL
J15: Linnea Cicilie Øyesvold-Grongstad, Overhalla IL
G16: Leopold Strand, Njård
J16: Ingeborg Synstnes Hole, Åndalsnes IF

Stafett

Jenter: Oslo Skikrets lag 1
Gutter: Sør-Trøndelag lag 1

Alle resultater