Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven| Alle resultater

Resultater Larviksløpet 2024

Lignende saker

Startlister og resultater fra Larviksløpet som arrangeres lørdag 27. april 2024.

Publisert 27. april 2024 i Resultater

Larviksløpet 2024

42. utgave

Dato

27. april

Sted

Stavern til Larvik – Vestfold og Telemark

Distanse

7,75 km

Startliste

Resultater

7,75 km menn, topp 50

1 Axel Dabe IL Runar / Larvik Ski M15-19 24:17.0 0:00.0
2 Per August Halle Haugen IL Runar M15-19 25:01.0 0:44.0
3 Magnus Reppesgård Larvik M25-29 27:09.0 2:52.0
4 Nicholas Torvund If Ørn/Team Grenland ski M15-19 27:10.0 2:53.0
5 Kjetil Sørum Stavern Sport M45-49 27:12.0 2:55.0
6 Lars Kålås Abrahamsen IL Runar M15-19 27:16.0 2:59.0
7 Henrik Instebø Stavern M35-39 27:42.0 3:25.0
8 Christian Torvund If Ørn/Team Grenland ski M15-19 27:56.0 3:39.0
9 Hogne Vestvik PHS M25-29 28:12.0 3:55.0
10 Emil Jonassen F. Gump Løpeforening M30-34 28:15.0 3:58.0
11 Johan Gjesteland Imås ski M15-19 28:18.0 4:01.0
12 Per-Gunnar Mustad Langesund tri M50-54 28:20.0 4:03.0
13 Eirik Eliassen IL Runar M11-14 28:29.0 4:12.0
14 Frikk Bergsli F. Gump Løpeforening M35-39 28:45.0 4:28.0
15 Robert Blålid Sandefjord M35-39 28:49.0 4:32.0
16 Mats Haugen Pande IL Runar M15-19 28:50.0 4:33.0
17 Tor Einar Hansen Dammen1182 – Sandefjord Løpeklubb M50-54 28:52.0 4:35.0
18 Erland Karlsen Sandefjord M45-49 28:56.0 4:39.0
19 Emil Eriksen Oslo M30-34 29:01.0 4:44.0
20 Thormod Fjell Hedrum OL M35-39 29:04.0 4:47.0
21 Martin Auli Faugstad Multiconsult M35-39 29:06.0 4:49.0
22 Jarle Aagaard Runar Triathlon/ Argon 18 Tri Team Norway M50-54 29:09.0 4:52.0
22 Jan-Erik Haugen Dammen1182 – Sandefjord Løpeklubb M50-54 29:09.0 4:52.0
24 Oliver Østby PHS M20-24 29:14.0 4:57.0
25 Dennis Næss Kvelde IL / Dammen1182 – Sandefjord Løpeklubb M25-29 29:22.0 5:05.0
26 Pål Vestre PHS M25-29 29:23.0 5:06.0
27 Peter Dalen Larvik Ski M15-19 29:29.0 5:12.0
28 Knut Stensrød Kpmg M35-39 29:47.0 5:30.0
29 Anders Tollevik Larvik M25-29 29:54.0 5:37.0
30 Fritz Bugge Buggepower M35-39 29:57.0 5:40.0
31 Pål Winberg Stathelle og Omegn IL / Langesund Tri M50-54 29:58.0 5:41.0
32 Kenneth Pedersen Stavern M40-44 30:23.0 6:06.0
32 Thomas Svendsen Larvik M20-24 30:23.0 6:06.0
34 Emmanuel Couzi Dammen1182 M35-39 30:26.0 6:09.0
35 Thorbjørn Thorson PHS M20-24 30:28.0 6:11.0
36 Jens Laurits Nielsen Tønsberg Triathlonklubb /Tfik M45-49 30:34.0 6:17.0
37 Jørgen Hemstad PHS M25-29 30:38.0 6:21.0
38 Martin Norum Larvik M30-34 30:42.0 6:25.0
38 Linus Schie Selander Larvik Ski M15-19 30:42.0 6:25.0
40 Svend Ole Bugge Buggepower M30-34 30:46.0 6:29.0
41 Kasper Andre Hartikkala Pettersen Langesund sykle- og triathlonklubb M15-19 30:53.0 6:36.0
42 Ruben Glover PHS M25-29 30:59.0 6:42.0
43 Martin Iversen Avonova M40-44 31:02.0 6:45.0
44 Anders Rakke Bergen M35-39 31:08.0 6:51.0
44 Sivert Semb Guttebassane M15-19 31:08.0 6:51.0
46 Bendik Bergsli Oslo M30-34 31:11.0 6:54.0
47 Matteo Lessing M15-19 31:40.0 7:23.0
48 Nicolas Achte Stavern M55-59 31:46.0 7:29.0
49 Tom Albertsen Mental Helse og Utvikling M45-49 31:55.0 7:38.0
49 Markus Vagle Adamstuen løpeklubb M35-39 31:55.0 7:38.0

7,75 km kvinner, topp 50

1 Selma Alison Boesen Skisaker IL Runar / Runar K15-19 28:44.0 0:00.0
2 Nora Brennmoen Tolga IL K25-29 30:54.0 2:10.0
3 Brita Cecilie Mustad Langesund sykle- og triathlonklubb / Langesund tri K45-49 31:16.0 2:32.0
4 Mathilde Jensen Larvik Turn & IF K20-24 31:42.0 2:58.0
5 Mari-Ann Skaanes-Kaltenborn Tønsberg K40-44 33:15.0 4:31.0
6 Kristin Bruserud Atenti AS K50-54 33:24.0 4:40.0
7 Anette Hesselroth Hvatum Atenti AS K35-39 33:35.0 4:51.0
8 Ine Bjaadal Winberg Langesund Tri K15-19 33:40.0 4:56.0
9 Mari Faugstad Eian Larvik Kommune K35-39 33:43.0 4:59.0
10 Agathe Brathagen Larvik Orienterings Klubb K15-19 34:09.0 5:25.0
11 Ingrid Halvorsen Lyngdal K40-44 35:42.0 6:58.0
12 Sarah Baglo PHS K20-24 35:45.0 7:01.0
13 Mette Landsverk Larvik Kommune K30-34 35:50.0 7:06.0
14 Camilla Høeg Halsen K35-39 36:06.0 7:22.0
15 Heidi Jacobsen K65-69 36:46.0 8:02.0
16 Maren Buodd Larvik K30-34 36:49.0 8:05.0
17 Maiken Blålid Maiken Blålid K11-14 36:55.0 8:11.0
18 Lone Laugen PHS K20-24 37:00.0 8:16.0
19 Sara Naper Nilsen Tjølling IF K20-24 37:07.0 8:23.0
20 Caroline Karlson PHS K20-24 37:10.0 8:26.0
21 Katrine Ekeland Norconsult Norge AS K30-34 37:11.0 8:27.0
22 Ellen Sofie Wittussen Oslo K50-54 37:15.0 8:31.0
23 Marianne Halvorsen Stavern K35-39 37:39.0 8:55.0
24 Emma Wåland PHS K20-24 37:53.0 9:09.0
25 Julie Bjørgen Hamnes PHS K20-24 38:11.0 9:27.0
26 Johanne Hustuft Kvelde IL K25-29 38:19.0 9:35.0
27 Mia Arntsen Jonnys Gym K30-34 38:40.0 9:56.0
28 Eva Maria Rodrigues Sandefjord Legevakt K55-59 38:45.0 10:01.0
29 Henriette Lunde Sandefjord K35-39 38:59.0 10:15.0
30 Christabell Finseth Stavern Folkehøyskole K20-24 39:19.0 10:35.0
31 Marie Eikeland Larvik K40-44 39:25.0 10:41.0
32 Britt Røed Lohne Andebu IL K55-59 39:26.0 10:42.0
33 Thea Maria Nilsen PHS K20-24 39:54.0 11:10.0
34 Andrea Køhn Lund Larvik Turn K15-19 40:04.0 11:20.0
35 Karen Klyve PHS K20-24 40:05.0 11:21.0
35 Andrea Tanggaard Stavern K15-19 40:05.0 11:21.0
37 Hanna Gudbjørgsrud PHS K25-29 40:07.0 11:23.0
38 Linda Marie Magnussen Team Enge K40-44 40:08.0 11:24.0
39 Therese Bakkane Stavern K35-39 40:15.0 11:31.0
40 Unn Marte Strand Atenti K40-44 40:59.0 12:15.0
41 Henriette Skøyen Bredal Larvik Kommune K40-44 41:01.0 12:17.0
41 Mari Stausland Skagerak Kraft K40-44 41:01.0 12:17.0
43 Marie Gjestrum Larvik K30-34 41:06.0 12:22.0
44 Thea Konsmo PHS K20-24 41:42.0 12:58.0
45 Maja Nitter Stavern Folkehøyskole K20-24 41:44.0 13:00.0
46 Maja Røed Lohne Andebu IL K25-29 42:04.0 13:20.0
47 Torill Olavsen Norconsult Norge AS K30-34 42:08.0 13:24.0
48 Pia Øisang Oslo K45-49 42:15.0 13:31.0
49 Elin Thune-Sandaas Stavern K40-44 42:28.0 13:44.0
50 Ida Julie Harstad PHS K20-24 42:41.0 13:57.0

5 km menn, topp 50

1 Pål Larsen Oslo M35-39 15:16.0 0:00.0
2 Leander Warta Hetty Fram IF M15-19 17:18.0 2:02.0
3 Svend Arild Østli Melsomvik M45-49 17:28.0 2:12.0
4 René Alejandro Myhre IF Tønsberg-Kameratene M15-19 18:07.0 2:51.0
5 Einar Martinius Kvelle Kvelde IL M11-14 18:13.0 2:57.0
6 Ørjan Wiig Larvik M40-44 18:15.0 2:59.0
7 Jørgen Fyksen Lillehaug Larvik M40-44 18:20.0 3:04.0
8 Lars Moholt Larvik Turn & IF / Larvik Kommune M40-44 18:24.0 3:08.0
9 Petter Teigen Reppesgård Stag M11-14 18:30.0 3:14.0
10 William Homme Jordet Skole M11-14 19:18.0 4:02.0
11 Carl Skriver Gade Tjodalyng M11-14 19:34.0 4:18.0
12 Petter E. Iversen Team Sickboy M45-49 19:52.0 4:36.0
12 Lukas Fjell Kongshaugen kr. Skole M11-14 19:52.0 4:36.0
14 Jonatan Mangelrød Kongshaugen kr. Skole M11-14 20:00.0 4:44.0
15 Henrik Fjellvik Fredriksen Larvik M11-14 20:25.0 5:09.0
16 Olav Fjellvik Fredriksen Stavern M11-14 20:32.0 5:16.0
17 Julian Holt Larvik M11-14 20:43.0 5:27.0
18 Jon Salvesen Abax AS M35-39 20:47.0 5:31.0
19 Samuel Fjell Kongshaugen kr. Skole M11-14 20:52.0 5:36.0
20 Gustav Elgesem Aronsen Kvelde M11-14 21:12.0 5:56.0
20 Sondre Teigen Reppesgård Stag M11-14 21:12.0 5:56.0
22 Mats Størby Eiken Stag Fotball G 14 M11-14 21:55.0 6:39.0
23 Emil Johan Elgesem Aronsen Kvelde IL M11-14 23:07.0 7:51.0
24 Lars Hatlo Stavern M40-44 23:36.0 8:20.0
25 Jonas Hedlund Abax AS M35-39 24:23.0 9:07.0
25 Trond Kvasjord Larvik M45-49 24:23.0 9:07.0
25 Robin Kvasjord Larvik M15-19 24:23.0 9:07.0
28 Olav Malkomsen Larvik M35-39 25:02.0 9:46.0
29 Christoffer Erlandsen Avonova M25-29 25:07.0 9:51.0
30 Johan Lepperød Larvik Turn & IF M11-14 25:18.0 10:02.0
31 Dariusz Debski 3213 M50-54 25:31.0 10:15.0
32 Birk Vesaas-Harstad Stag M11-14 25:35.0 10:19.0
33 Aron Sætre Vestfold Fysikalsk Medisin M11-14 25:37.0 10:21.0
34 Ola Husby Jordet Skole M11-14 25:57.0 10:41.0
35 Jan Salvesen Skien M65-69 26:03.0 10:47.0
36 Alistair Hillary Larvik Turn & IF / Larvik Turn G2014 M45-49 26:37.0 11:21.0
37 Leiv Jørund Myhre Tønsberg M50-54 26:58.0 11:42.0
38 Tommy Thorsen Larvik Turn & IF / Larvik Turn M40-44 27:24.0 12:08.0
39 Pål Kiste Stavern M40-44 28:08.0 12:52.0
40 Edvald Ådland Larvik Turn & IF / Friidrett M11-14 28:49.0 13:33.0
41 Anders Ådland Tjølling IF M45-49 28:54.0 13:38.0
42 Stig Halvorsen Stavern M35-39 30:28.0 15:12.0
43 Jan Aursnes Ingebrigtsem Larvik M45-49 31:24.0 16:08.0
44 Kim Aleksander Mo Human-Etisk Forbund Larvik og Sandefjord Lokallag M40-44 32:59.0 17:43.0
44 Erik Scavenius Larvik Padleklubb M40-44 32:59.0 17:43.0
46 Olaf Alsaker Vear M55-59 33:58.0 18:42.0
47 Gøran Trælnes Mjøndalen M35-39 34:24.0 19:08.0
48 Jørgen Mathisen Larvik M30-34 35:04.0 19:48.0
49 Kjetil Engebretsen Stag M45-49 39:10.0 23:54.0
50 Ulrik Bang Hermansen Nøtterøy M35-39 39:56.0 24:40.0

5 km kvinner, topp 50

1 Ingerid Thorbjørnsen Stavern K25-29 17:54.0 0:00.0
2 Sol Angelica Torvund If Ørn/Grenland ski K11-14 19:51.0 1:57.0
3 Marlen Wallestad Vear Runners K35-39 20:06.0 2:12.0
4 Tuva Teigen Reppesgård Stag K11-14 20:28.0 2:34.0
5 Mari Borgersen Bjaadal Ørn, Idrettsforening / Grenland ski K11-14 20:58.0 3:04.0
6 Nelly Halland Larvik Turn K11-14 21:05.0 3:11.0
7 Emilie Krüger PHS K20-24 21:44.0 3:50.0
8 Kirsti Backman Larvik K35-39 22:08.0 4:14.0
9 Mari Asheim Stavern K20-24 22:11.0 4:17.0
10 Stine Iversen Larvik K35-39 22:20.0 4:26.0
11 Anne Bendz Øvrevoll Hosle IL / Øhil K11-14 22:45.0 4:51.0
12 Oda Tollevik-Malkomsen Larvik Turn & IF K11-14 23:33.0 5:39.0
13 Anne Berit Sundby Kodal K55-59 24:21.0 6:27.0
14 Ine Stokkenes Larvik Turn K11-14 24:24.0 6:30.0
15 Julie Skogen Jacobsen Larvik K35-39 24:30.0 6:36.0
16 Pernille Finne Nabset K11-14 25:28.0 7:34.0
16 Ronja Kvasjord Larvik K11-14 25:28.0 7:34.0
18 Torill Aasen Skien K35-39 26:03.0 8:09.0
19 Susann Pettersen Fenderforeninga K35-39 26:07.0 8:13.0
20 Eline Mandt Rognli Larvik Turn & IF / Larvik Turn J2012 K11-14 26:10.0 8:16.0
21 Renate Andersen Larvik K45-49 26:12.0 8:18.0
21 Tonje Mandt Rognli Larvik Kommune K40-44 26:12.0 8:18.0
23 Marianne Olafsen Stokke K40-44 26:29.0 8:35.0
24 Emilie Homme Jordet Skole K11-14 26:33.0 8:39.0
25 Sara Moholt Larvik Turn K11-14 26:47.0 8:53.0
26 Onnie Catherine Kiland Larvik K30-34 26:50.0 8:56.0
27 Julie Titlestad Skårdal Stavern K35-39 27:12.0 9:18.0
28 Ida Marie Holt Larvik K45-49 27:23.0 9:29.0
29 Kristine Bergene Larvik K25-29 27:57.0 10:03.0
30 Cecilie Holmsen Porsgrunn K35-39 27:59.0 10:05.0
31 Amalie L Lofstad Larvik Kommune K20-24 28:17.0 10:23.0
32 Kamilla Skard Sandefjord K30-34 28:29.0 10:35.0
33 Olga Salvesen Abax AS K30-34 28:52.0 10:58.0
34 Hanne Hopmark Re vgs K40-44 29:21.0 11:27.0
35 Mai Lykken Larvik K40-44 29:25.0 11:31.0
36 Ingrid Johannessen Stag K45-49 29:38.0 11:44.0
37 Lise Ødegaard Larvik Kommune K50-54 29:41.0 11:47.0
38 Josefine Myrberg Dahle Stavern Folkehøyskole K20-24 29:49.0 11:55.0
39 Grethe Bergene Larvik Kommune K60-64 30:38.0 12:44.0
40 Adele Bjørtomt Thorstensen Larvik K11-14 31:07.0 13:13.0
41 Silje Thorstensen Larvik K35-39 31:08.0 13:14.0
42 Helene Gundersen Stavern K11-14 32:20.0 14:26.0
42 Augusta Louise Titlestad Stavern K11-14 32:20.0 14:26.0
44 Annette Praem Larvik K50-54 32:54.0 15:00.0
45 Inger Amundrød Norconsult Norge AS K35-39 33:18.0 15:24.0
46 Elin Darup Norconsult Norge AS K45-49 33:30.0 15:36.0
47 Anne Berit Bergstad Norconsult Norge AS K30-34 33:38.0 15:44.0
48 Josefine Aanensen Team Dorris K11-14 34:23.0 16:29.0
49 Caroline Aanensen Team Dorris K40-44 34:24.0 16:30.0
49 Heidi Schlottmann Team Dorris K45-49 34:24.0 16:30.0

Om løpet

Årets utgave går av arrangeres lørdag 27 april, med de samme øvelser vi har hatt tidligere år.

Barneløp på  600m, og rekruttløp på  1500m i indre havn. 4,5 km løpet fra Jordet skole til Indre havn og det tradisjonelle hovedløpet på 7.75 km fra Pumpeparken i Stavern, til Indre havn i Larvik.

I tillegg har vi de siste 2 år arrangert stafett noe vi fortsetter med i år. 5 etapper på 800m til 2000m lange etapper i trasèn til hovedløpet. Dette passer bra for idrettslag, bedrifter og vennegjenger for å bygge lagånd og samarbeid.

Endring av start trasé for Hovedløpet og stafett.

Som sikkert mange har fått med seg, pågår det gravearbeider i Johan Ohlsens gate i Stavern (fornying av vann og avløp). Pågående arbeider gjør det umulig å gjennomføre løpet i tidligere års trasé.

Fortvil ikke, løpet vil foregå i nabogaten, med start rett nedenfor Stavern Menighetshus, i Rådhusgaten 36 (se kart under, rød sirkel).

Løpet går Rådhusgaten opp, over i Steingardveien, før det går videre i Vardeveien, og kommer inn i den tidligere trasé ved kryssing av Brunla allé (blå strek).

Distansen er målt opp nøyaktig, slik at distansen vil være den samme som tidligere år. Dog med et startpunkt som er noen meter høyere enn vanlig.

Utdeling av startnummer og annet, samt felles oppvarming vil fortsatt foregå på vestsiden av Pumpeparken (markert med blå sirkel i kartet under.

Mer informasjon rundt løpsdagen kommer i løpet av kort tid.

Hjemmeside

Løypekart

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater