Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | Fotball NM, menn - 1. runde | NM sluttspill Ishockey | The Masters - golf | Monte Carlo Open - tennis| Alle resultater

Resultater Lilla Flyktningloppet 2024

Lignende saker

Startlister og resultater for Lilla Flyktningloppet 23. mars 2024.

Publisert 23. mars 2024 i Resultater

Lilla Flyktningloppet 2024

59. utgave

Resultater Flyktningeloppet søndag

Dato

23. mars

Sted

Gäddede – Sverige

12 eller 17 km

Startlister

Resultater

Menn

1 302 Are Fossheim M NOR Spillum IL
1 1606 Sindre Skei Mjømen M NOR Inderøy IL
3 305 Sigurd Kvalvik M NOR Inderøy IL
4 307 Daniel Lyngstad Nøst M NOR Byåsen IL / Team Briko
5 308 Martin Stankoviansky M SVK KBL Jasna
6 1601 Sivert Gudding Barli M NOR Vinne Skilag
7 301 Are Estil Brissach M NOR Lierne IL
8 306 Egil Vassmo Mæhlumsveen M NOR Byåsen IL
9 1611 Marius Viken M NOR Vinne Skilag
10 1604 Odin Fossheim M NOR Spillum IL
11 1603 Filip Estil M NOR IL Varden Meråker – Ski
12 1610 Alfred Dretvik M NOR Inderøy IL
13 1605 Sverre Kvalvik M NOR Inderøy IL
14 1608 Even Våset Agle M NOR Inderøy IL – Ski
15 1609 Eirik Gravdal Zetterström M NOR Frol IL
16 304 Per Ole Klingen M NOR Spillum IL
17 1307 Øystein Lorentsen M NOR Henning Skilag
18 309 Stian Lande Vik M NOR Byåsen IL – Ski
19 1303 Asbjørn Flaat M NOR Snåsa IL
20 1304 Paul Sturla Green M NOR Helgådal IL
21 1302 Torkild Bruun M NOR Botnan IL
22 1311 Jarle Thonstad M NOR Heimdal
23 1301 Jan Aufles M NOR Kjærstad IL
24 1607 Olle Svanström M SWE IFK Strömsund Skidor
25 1308 Knut Sjaastad M NOR Markabygda IL
26 1305 Even Hollås M NOR Steinkjer
27 1602 Nils Johannes Foss Bruun M NOR Botnan IL
28 1312 Rolf Thorsen M NOR Elvalandet IL
29 1310 Arnstein Wagnild M NOR Snåsa I.L
30 1306 Ole A. Hustad M NOR Frol IL

Kvinner

1 Hedda Samuelsson Östersunds SK DJ17-20L 01:02:00 00:00
2 Lizzie Sonnefelt Åsarna IK DJ17-20L 01:05:00 03:00
3 Anette Kvalvik Spillum IL DJ17-20L 01:05:17 03:17
4 Elise Nilsen Alstad Terråk IL D15-16L 01:06:28 04:28
5 Othelia Totsås Johnsborg Leksdal IL DJ17-20L 01:07:57 05:57
6 Martine Gjertsås Lierne IL DJ17-20L 01:09:35 07:35
7 Mali Vist Inderøy IL – Ski / Inderøy D15-16L 01:12:16 10:16
8 Dagny Jonsson Gäddede SK D70L 01:33:36 31:36:00

Livestream

Om rennet

Starttider:
Fellesstart kl. 11.30 Alle konkurranseklasser (H/D 15- 16, H/D 17-20, H/D 70).
Fellesstart kl. 11.40 Damer og herrer mosjon.
Fellesstart kl. 12.00 Klasse uten tidtaking 12 og 17 km.

Løperinformasjon

Hjemmeside

Løypekart

Værvarsel

Historikk

Flyktningerennets historie

Flyktningerennet er et renn til minne om de som måtte flykte fra Norge til Sverige i løpet av andre verdenskrig. Rennet har derfor mottoet: «I flyktings spår för frihet og fred».

Det første Flyktningerennet ble arrangert i 1950. Rennet starter i Nordli i Lierne kommune og målgang er i Gäddede i Strömsunds kommune.

Rennet arrangeres i samarbeid mellom Lierne IL og Gäddede SK.

De 13 første årene var det ert rent herre-renn, men i 1964 ble det åpnet for et dame-renn på 15 km på lørdag.

Etter hvert har det blitt flere klasser, og nå er det både mosjons- og familieklasser i tillegg til konkurranseklasser.

I tillegg til mange turløpere, deltar flere norske og svenske eliteløpere hvert år.

Tidligere vinnere av Flyktningerennet

Menn

År Dato Menn
44 km
Klubb
Idrettslag
Vinnertid
i mål
1950 16. april Sveriges flagg Hemming Hemmingsson Östersunds SK 2:10:58
1951 8. april Sveriges flagg Nils Eriksson Ljusdals IF 2:55:06
1952 6. april Norges flagg Magnar Estenstad Idrettslaget Leik 2:16:19
1953 29. mars Sveriges flagg Sigvard Jonsson Rossöns IK 2:57:22
1954 4. april Sveriges flagg Sigvard Jonsson Rossöns IK 3:14:13
1955 3. april Norges flagg Magnar Ingebrigtsli Troll IL 2:21:58
1956 18. mars Sveriges flagg Sigvard Jonsson Rossöns IK 2:11:12
1957 24. mars Sveriges flagg Sigvard Jonsson Rossöns IK 2:07:28
1958 13. april Norges flagg Sverre Stensheim IL Snøhætta 2:34:26
1959 5. april Norges flagg Sverre Stensheim IL Snøhætta 2:10:21
1960 3. april Sveriges flagg Janne Stefansson Sälens IF 2:08:24
1961 19. mars Norges flagg Magnar Lundemo IL Varden 2:04:57
1962 1. april Japans flagg Takashi Matsuhashi Japan 2:33:40
1963 31. mars Norges flagg Sverre Stensheim IL Snøhætta 2:07:58
1964 31. mars Sveriges flagg Melcher Risberg Hammerdals IF 2:02:15
1965 28. mars Norges flagg Lorns Skjemstad Inderøy IL 2:08:23
1966 27. mars Sveriges flagg Melcher Risberg Hammerdals IF 2:21:14
1967 2. april Sveriges flagg Melcher Risberg Hammerdals IF 2:07:44
1968 6.-7. april Sveriges flagg Melcher Risberg Hammerdals IF 2:05:08
1969 29.-30. mars Norges flagg Pål Tyldum IL Hållingen 2:10:50
1970 21.-22. mars Norges flagg Pål Tyldum IL Hållingen 2:03:39
1971 3.-4. april Norges flagg Pål Tyldum IL Hållingen 1:59:16
1972 25.-26. mars Sveriges flagg Jan Halvarsson Hammerdals IF 2:05:16
1973 31. mars-1. april Sveriges flagg Sven-Åke Lundbäck Bergneset IK 2:01:25
1974 30.-31. mars Sveriges flagg Jan Halvarsson Hammerdals IF 1:47:29
1975 22.-23. mars Norges flagg Pål Tyldum IL Hållingen 1:48:08
1976 27.-28. mars Norges flagg Pål Tyldum IL Hållingen 2:12:26
1977 26.-27. mars Norges flagg Oddvar Brå og
Norges flagg Magne Myrmo
Idrettslaget Leik
Rennebu IL
1:46:41
1:46:41
1978 1.-2. april Norges flagg Ove Aunli Kyrksæterøra IL 1:46:27
1979 31. mars-1. april Norges flagg Oddvar Brå Idrettslaget Leik 1:48:46
1980 29.-30. mars Norges flagg Oddvar Brå Idrettslaget Leik 1:59:32
1981 28.-29. mars Sveriges flagg Thomas Wassberg Åsarna IK 1:51:30
1982 3.-4. april Avlyst pga. flom
1983 26.-27. mars Norges flagg Ove Aunli Kyrksæterøra IL 1:44:57
1984 31. mars-1. april Sveriges flagg Lars Göran Dahl Hammerdals IF 1:51:53
1985 30.-31. mars Norges flagg Ove Aunli Kyrksæterøra IL 1:57:58
1986 22.-23. mars Norges flagg Terje Langli Henning IL 1:52:11
1987 28.-29. mars Norges flagg Sture Sivertsen Leirådal IL 1:59:52
1988 26.-27. mars Norges flagg Ola Berget Leksvik IL 1:57:20
1989 1.-2. april Norges flagg Oddvar Brå Idrettslaget Leik 1:47:04
1990 31. mars-1. april Sveriges flagg Gunde Svan Dala-Järna IL 1:47:04
1991 23.-24. mars Norges flagg Terje Langli Henning IL 1:52:58
1992 21.-22. mars Norges flagg Sture Sivertsen Leirådal IL 1:47:44
1993 3.-4. april Russlands flagg Aleksej Prokurorov Cska Moscow 1:56:42
1994 19.-20. mars Norges flagg Sture Sivertsen Leirådal IL 1:49:36
1995 25.-26. mars Norges flagg Terje Langli Henning IL 1:51:26
1996 30.-31. mars Norges flagg Erling Jevne Øyer-Tretten IF 1:54:30
1997 22.-23. mars Norges flagg Erling Jevne Øyer-Tretten IF 1:49:37
1998 4.-5. april Norges flagg Frode Estil Byåsen IL 1:43:01
1999 27.-28. mars Norges flagg Frode Estil Byåsen IL 1:43:21
2000 1.-2. april Norges flagg Erling Jevne Øyer-Tretten IF 1:43:21
2001 7.-8. april Norges flagg Erling Jevne Øyer-Tretten IF 1:45:55
2002 13.-14. april Norges flagg Frode Estil Byåsen IL 1:54:18
2003 5.-6. april Sveriges flagg Anders Södergren Östersunds SK 2:05:29
2004 3.-4. april Sveriges flagg Anders Södergren Östersunds SK 1:58:13
2005 18.-19. mars Norges flagg Frode Estil Lierne Ski 1:59:15
2006 25.-26. mars Norges flagg Frode Estil Lierne Ski 1:48:41
2007 24.-25. mars Sveriges flagg Oskar Svärd Ulricehamns IF 1:51.44
2008 29.-30. mars Norges flagg Petter Northug Henning Skilag 2:01:33
2009 14.-15. mars Sveriges flagg Anders Högberg IFK Umeå 2:02.14
2010 27.-28. mars Norges flagg Petter Northug Strindheim IL 1:58:54
2011 2.-3. april Norges flagg Eldar Rønning Skogn IL 2:02:07
2012 31. mars-1. april Norges flagg Niklas Dyrhaug Tydal IL 1:18:17
2013 23.-24. mars Norges flagg John Kristian Dahl Strindheim IL 1:49:57
2014 5.-6. april Norges flagg Niklas Dyrhaug Tydal IL 1:57:02
2015 29.-30. mars Norges flagg John Kristian Dahl Strindheim IL 1:43:53
2016 2.-3. april Norges flagg Johan Kjølstad[3] Team United BakeriesSkogn IL 1:57:52
2017 1.–2. april Norges flagg Petter Northug[4] Strindheim IL 1:47:23
2018 24.–25. mars Norges flagg Petter Northug Strindheim IL 2:03:18
2019 23.–24. mars Sveriges flagg Oskar Kardin Team Ragde Eiendom 2:04:07
2020 4.–5. april Avlyst på grunn av koronaviruspandemien
2021 26.–28. mars Avlyst på grunn av koronaviruspandemien
2022 2.–3. april Norges flagg Ole Jørgen Bruvoll Lierne IL 2:01:37
2023 25.–26. mars Sveriges flagg Emil Persson Östersunds SK 1:59:46

Kvinner

År Dato Kvinner15 km / 44 km (fra 2009) KlubbIdrettslag Vinnertidi mål
1964 31. mars Sveriges flagg Britt Strandberg Edsbyns IF 1:02:27
1965 28. mars Sveriges flagg Britt Strandberg Edsbyns IF 1:06:01
1966 27. mars Sveriges flagg Barbro Martinsson Skellefteå SK 1:03:10
1967 2. april Sveriges flagg Britt Strandberg Edsbyns IF 1:09:03
1968 6.-7. april Norges flagg Babben Enger SPKL Freidig 1:06:44
1969 29.-30. mars Norges flagg Berit Mørdre Romerikslaget IL 1:08:25
1970 21.-22. mars Norges flagg Inger Aufles Kjærstad IL 1;05:52
1971 3.-4. april Norges flagg Berit Mørdre Romerikslaget IL 1:02:15
1972 25.-26. mars Norges flagg Berit Mørdre Romerikslaget IL 0:54:14
1973 31. mars-1. april Norges flagg Berit Mørdre Romerikslaget IL 1:04:54
1974 30.-31. mars Sveriges flagg Lilian Olsson Offerdals IF 0:52:01
1975 22.-23. mars Norges flagg Inger Aufles Kjærstad IL 0:54:03
1976 27.-28. mars Sveriges flagg Meeri Bodelid Edsbyns IF 0:56:39
1977 26.-27. mars Norges flagg Vigdis Rønning Skogn IL 0:51:14
1978 1.-2. april Norges flagg Vigdis Rønning Skogn IL 0:45:48
1979 31. mars-1. april Norges flagg Marit Myrmæl IL Nor 0:48:43
1980 29.-30. mars Norges flagg Vigdis Rønning Bul IL 0:55:55
1981 28.-29. mars Norges flagg Vigdis Rønning Bul IL 0:53:31
1982 3.-4. april Avlyst pga. flom
1983 26.-27. mars Norges flagg Vigdis Rønning Bul IL 0:51:00
1984 31. mars-1. april Norges flagg Vigdis Rønning Bul IL 0:51:17
1985 30.-31. mars Norges flagg Berit Aunli Strindheim IL 0:57:09
1986 22.-23. mars Norges flagg Gunn Finne Kolvereid IL 0:54:21
1987 28.-29. mars Norges flagg Inger Lise Hegge Henning IL 0:57:28
1988 26.-27. mars Norges flagg Unni Hovdal Vinne Skilag 0:57:38
1989 1.-2. april Norges flagg Unni Hovdal Vinne Skilag 0:54:30
1990 31. mars-1. april Norges flagg Inger Lise Hegge Henning IL 0:51:02
1991 23.-24. mars Norges flagg Inger Lise Hegge Henning IL 0:56:29
1992 21.-22. mars Norges flagg Inger Helene Nybråten (44 km) Skrautvål IL 2:07:54
1993 3.-4. april Norges flagg Line Selnes (15 km)Norges flagg Anita Moen (44 km) Bratsberg ILNannestad IL 0:54:332:08:12
1994 19.-20. mars Norges flagg Kristin Kjesbu (15 km)Norges flagg Kari Grindberg (44 km) Stiklestad ILHenning IL 0:55:052:13:55
1995 25.-26. mars Norges flagg Mari Storeng (15 km)Norges flagg Inger Lise Hegge (44 km) Tynset IFHenning IL 0:48:172:09:33
1996 30.-31. mars Norges flagg Marit Mikkelsplass Kjelsås IL 0:43:42
1997 22.-23. mars Norges flagg Trude Dybendahl-Hartz Kjelsås IL 0:44:09
1998 4.-5. april Sveriges flagg Antonina Ordina SK Tegnäspojkarna 0:45:01
1999 27.-28. mars Norges flagg Bente Martinsen Nittedal IL 0:49:00
2000 1.-2. april Norges flagg Anita Moen Trysilfjellet SKL 0:44:45
2001 7.-8. april Norges flagg Elin Nilsen Bossmo & Ytteren IL 0:48:34
2002 13.-14. april Norges flagg Kine Beate Bjørnås IL Varden 0:48:57
2003 5.-6. april Norges flagg Marit Bjørgen Rognes IL 0:55:23
2004 3.-4. april Norges flagg Kristin Mürer Stemland Byåsen IL 0:44:46
2005 18.-19. mars Sveriges flagg Susanne Nyström Piteå Elit 0:53:16
2006 25.-26. mars Norges flagg Kine Beate Bjørnås IL Varden 0:47:03
2007 24.-25. mars Norges flagg Marte Elden Namdalseid IL 0:49:49
2008 29.-30. mars Norges flagg Ragnhild Hoel IL Nor 0:49:41
2009 14.-15. mars Sveriges flagg Ida Olsson Åsarna IK 2:21:03
2010 27.-28. mars Norges flagg Karianne Bjellånes Henning Skilag 2:21:27
2011 2.-3. april Norges flagg Marte Elden Henning Skilag 2:07:06
2012 31. mars-1. april Norges flagg Sara Svendsen Tromsø IL 1:26:14
2013 23.-24. mars Norges flagg Heidi Weng IL BUL 2:06:94
2014 5.-6. april Norges flagg Astrid Øyre Slind Oppdal IL 2:05:00
2015 29.-30. mars Japans flagg Masako Ishida Team United Bakeries 1:59:21
2016 2.-3. april Japans flagg Masako Ishida[5] Team United Bakeries 2:12:49
2017 1.–2. april Sveriges flagg Ida Ingemarsdotter[6] Åsarna IK 1:57.55
2018 24.–25. mars Norges flagg Astrid Øyre Slind Oppdal IL 2:19:37
2019 23.–24. mars Norges flagg Astrid Øyre Slind Oppdal IL 2:19.55
2020 4.–5. april Avlyst på grunn av koronaviruspandemien
2021 26.–28. mars Avlyst på grunn av koronaviruspandemien
2022 2.–3. april Norges flagg Laila Kveli Lierne IL 2:19.37
2023 25.–26. mars Sveriges flagg Ida Dahl IFK Mora 2:18:40
2024 23.–24. mars

Flyktningerennets hjemmeside 

Flere resultater

Alle resultater