Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | Fotball NM, menn - 1. runde | NM sluttspill Ishockey | The Masters - golf | Monte Carlo Open - tennis| Alle resultater

Results Los Angeles Marathon 2024

Lignende saker

Livestream, startlists and results from Los Angeles Marathon which is held on Sunday 17th of March 2024.

Publisert 17. mars 2024 i Resultater

Los Angeles Marathon 2024

39th edition

Date

March 17th

Place

Los Angeles, California – USA

Distance

Road marathon

Results

TOP RESULTS MEN ELITE MARATHON

Place Name Time Pace
1 DOMINIC NGENO 2:11:00 5:00/mi
2 COSMAS KIPLIMO 2:11:05 5:00/mi
3 BELAY TILAHUN 2:13:25 5:05/mi
4 SAMMY KIPCHUMBA ROTICH 2:16:31 5:12/mi
5 TESFU TEWELDE 2:20:17 5:21/mi
6 KEVIN KIRK 2:23:12 5:28/mi

TOP RESULTS WOMEN ELITE MARATHON

Place Name Time Pace
1 STACY NDIWA 2:25:28.97 5:33/mi
2 VOLHA MAZURONAK 2:25:48.65 5:34/mi
3 ATSEDE BAYSA TESEMA 2:25:57.70 5:34/mi
4 KUMESHI SICHALA 2:27:06.06 5:37/mi
5 MAKENA MORELY 2:30:24.11 5:44/mi
6 FRIDAH MUTHONI GACHIENGO 2:38:11.71 6:02/mi
7 RACHEL HANNAH 2:41:20.95 6:09/mi
8 MELANIE DESAUTELS 2:42:21.98 6:12/mi
9 SARAH CZUPRYNSKI 2:43:53.95 6:15/mi
10 SILVIA ALEXANDRA PAREDES YUCAILLA 2:47:22.60 6:23/mi

Livestream

Homepage

Course

Weather

Previous winner

Year
Category Men Women
2023 Results March 19, 2023[21]
Open Ethiopia Jemal Yimer 2:13:15 Kenya Stacy Ndiwa 2:31:02
Wheelchair Colombia Francisco Sanclemente 1:43:55 United States Hannah Babalola 2:50:35
2022 Results March 20, 2022[22]
Open Kenya John Korir 2:09:08 Kenya Delvine Meringor 2:25:04
Wheelchair United States Tyler Byers 1:49:17 United States Corey Petersen 3:23:32
2021 Results November 7, 2021[23]
Open Kenya John Korir 2:12:48 United Kingdom Natasha Cockram 2:33:17
Wheelchair United States Cesar Gonzalez 2:08:26 United States Mary Thompson 4:25:01
2020 Results March 8, 2020[24][25]
Open Ethiopia Bayelign Teshager 2:08:26 Kenya Margaret Muriuki 2:29:27
Masters United States Carlos Lopez (42) 2:37:49 United States Madeleine Sargent (42) 2:48:17
Wheelchair Spain Rafael Botello Jimenez 1:44:37 Brazil Vanessa Christina de Souza 1:59:55
2019 Results March 24, 2019[26]
Open Kenya Elisha Barno 2:11:45 Ethiopia Askale Marachi 2:24:11
Masters United States Jesse Williams (41) 2:36:54 United States Ingrid Walters (47) 2:48:03
Wheelchair Canada Joshua Cassidy[26] 1:31:48 United States Katrina Gerhard[26] 1:56:23
2018 Results March 18, 2018[27]
Open Kenya Weldon Kirui 2:11:47 Ethiopia Sule Gedo 2:33:50
Masters United States Carlos Larios (45) 2:34:18 United States Ingrid Walters (46) 2:55:28
Wheelchair United States Krige Schabort[27] 1:35:40 United States Michelle Wheeler[27] 2:16:36
2017 Results March 19, 2017[28]
Open Kenya Elisha Barno 2:11:53 Kenya Hellen Jepkurgat 2:34:24
Masters United States Peter Lawrence (45) 2:38:05 United States Gina Johnson (43) 3:10:27
Wheelchair United States Tom Davis 1:06:52 United States Jenna Rollman 1:43:14
2016 Results February 14, 2016
Open Kenya Weldon Kirui 2:13:06 Ukraine Nataliya Lehonkova 2:30:40
Masters United States Brett Bernacchi (43) 2:40:07 United States Rebecca Trachsel (41) 3:05:29
Wheelchair United States Owen Daniels 1:21:27 United States Jenna Rollman 1:53:44
2015 Results March 15, 2015
Open Kenya Daniel Limo 2:10:36 Kenya Ogla Kimaiyo 2:34:10
Masters United States Oswaldo Hurtado (41) 2:34:03 United States Victoria Russell (43) 2:50:03
Wheelchair United States Scott Parson 1:37:12 United States Shirley Reilly 2:00:27
2014 Results March 9, 2014
Open Ethiopia Gebo Burka 2:10:37 Ethiopia Amane Gobena 2:27:37
Masters United States Ricardo Ramirez (41) 2:38:20 United States Dolores Valencia (49) 2:57:58
Wheelchair United States Joshua George 1:33:11 United States Susannah Scaroni 1:54:54 [29]
2013 Results March 17, 2013
Open Kenya Erick Mose 2:09:43 Belarus Aleksandra Duliba 2:25:39 [30]
Masters France Abderrahmane Djemadi (42) 2:37:07 United States Deena Kastor (40) 2:32:39
Wheelchair United States Krige Schabort 1:30:50 United States Susannah Scaroni 1:54:39
2012 Results March 18, 2012
Open Kenya Simon Njoroge 2:12:12 Ethiopia Fatuma Sado 2:25:39 [31]
Masters United States Nicholas Bowden (40) 2:38:26 Ukraine Tetyana Mezentseva (40) 2:31:20
Wheelchair United States Krige Schabort 1:39:53 United States Shirley Reilly 1:57:09
2011 Results March 20, 2011
Open Ethiopia Markos Geneti 2:06:35 Ethiopia Buzunesh Deba 2:26:34
Masters Mexico Juan Jose Ortiz Jauregui (44) 2:44:10 Russia Svetlana Ponomarenko (41) 2:38:56
Wheelchair South Africa Krige Schabort 1:33:15 United States Shirley Reilly 1:57:25
2010 Results March 21, 2010
Open Kenya Wesley Korir 2:09:19 Kenya Edna Kiplagat 2:25:38
Masters United States Juan Ramirez (41) 2:39:35 United States Linda Somers-Smith (48) 2:36:33
Wheelchair South Africa Krige Schabort 1:31:51 United States Amanda McGrory 1:53:12
2009 Results May 25, 2009
Open Kenya Wesley Korir 2:08:24 Russia Tatyana Petrova 2:25:59
Masters United States Martin Rindahl (45) 2:43:17 United States Carista Strickland (47) 3:14:45
Wheelchair Mexico Aaron Gordian 1:31:19 United States Amanda McGrory 1:48:13
2008 Results March 2, 2008
Open Kenya Laban Moiben 2:13:50 Russia Tatyana Aryasova 2:29:09
Masters Guatemala Fermin Sequen (40) 2:34:34 Russia Tatiana Titova (42) 2:51:32
Wheelchair United States Saul Mendoza 1:31:12 United States Cheri Blauwet 1:53:35
2007 Results March 4, 2007
Open Kenya Fred Mogaka 2:17:14 Russia Ramilya Burangulova 2:37:54
Masters Japan Yoshihisa Hosaka (58) 2:49:06 Russia Ramilya Burangulova (45) 2:37:54
Wheelchair Australia Kurt Fearnley 1:23:40 United Kingdom Shelly Woods 1:50:55
2006 Results March 19, 2006
Open Kenya Benson Cherono 2:08:40 Russia Lidiya Grigoryeva 2:25:10
Masters United States Jose Ortiz Pina (43) 2:33:23 Ukraine Lyudmyla Pushkina (40) 2:41:15
Wheelchair South Africa Ernst Van Dyk 1:24:48 United States Shirley Reilly 1:55:23
2005 Results March 6, 2005
Open Kenya Mark Saina 2:09:35 Russia Lyubov Denisova 2:26:11
Masters Ezequiel Hernandez (41) 2:45:01 Ukraine Tatyana Pozdnyakova (50) 2:31:05
Wheelchair Australia Kurt Fearnley 1:30:11 United States Cheri Blauwet 1:51:45
2004 Results March 7, 2004
Open Kenya David Kiptoo Kirui 2:13:41 Ukraine Tatyana Pozdnyakova 2:30:17
Masters Mexico Reynaldo Ramirez (40) 2:35:38 Ukraine Tatyana Pozdnyakova (49) 2:30:17
Wheelchair France Joel Jeannot 1:27:08 United States Cheri Blauwet 1:54:02
2003 Results March 2, 2003
Open Kenya Mark Yatich 2:09:52 Ukraine Tatyana Pozdnyakova 2:29:40
Masters United States Robert Leonardo (40) 2:40:46 Ukraine Tatyana Pozdnyakova (48) 2:29:40
Wheelchair Mexico Saúl Mendoza 1:27:07 United States Cheri Blauwet 1:50:06
2002 Results March 3, 2002
Open Kenya Steven Ndungu 2:10:27 Russia Lyubov Denisova 2:28:49
Masters United States Jose Díaz (46) 2:41:07 Ukraine Tatyana Pozdnyakova (47) 2:30:26
Wheelchair South Africa Ernst Van Dyk 1:28:44 Mexico Ariadne Hernandez 1:55:01
2001 Results March 4, 2001
Open Kenya Steven Ndungu 2:13:13 Russia Elana Paramonova 2:35:58
Masters United States Raymond Baradas (41) 2:38:43 United States Teresa Boches-Saban (44) 3:05:20
Wheelchair Mexico Saúl Mendoza 1:32:50 Mexico Ariadne Hernandez 2:04:30
2000 Results March 5, 2000
Open Kenya Benson Mutiisya Mbithi 2:11:55 Estonia Jane Salumäe 2:33:33
Masters United States Marco Ortíz (50) 2:27:33 United States Judy Maguire (41) 2:58:21
Wheelchair Mexico Saúl Mendoza 1:42:33 United States Jean Driscoll 2:12:17
1999 Results March 14, 1999
Open Kenya Simon Bor 2:09:25 Kyrgyzstan Irina Bogachova 2:30:32
Masters Guatemala Federico Yax 2:32:19 United States Judy Maguire 2:54:12
Wheelchair Mexico Saúl Mendoza 1:28:43 United States Deanna Sodoma 2:03:44
1998 Results March 29, 1998
Open Tanzania Zebedayo Bayo 2:11:21 Kenya Lornah Kiplagat 2:33:58
Masters Switzerland Peter Rischl 2:31:53 United States Candy Clark 3:08:56
Wheelchair Mexico Saúl Mendoza 1:29:57 Japan Kazu Hatanaka 1:56:55
1997 Results March 2, 1997
Open Morocco El-Maati Chaham 2:14:16 Kenya Lornah Kiplagat 2:33:50
Masters United States Yoshio Ishizuka 2:36:14 United States Philomena Chandra 3:03:10
Wheelchair Mexico Saúl Mendoza 1:37:27 Australia Louise Sauvage 1:49:22
1996 Results March 3, 1996
Open Costa Rica Jose Luis Molina 2:13:23 Ukraine Lyubov Klochko 2:30:30
Masters Guatemala Hugo Juárez 2:33:26 United States Lorraine Gersitz 3:11:50
Wheelchair Switzerland Heinz Frei 1:27:10 United States Jean Driscoll 1:46:09
1995 Results March 5, 1995
Open Ecuador Rolando Vera 2:11:39 France[note 1] Nadia Prasad 2:29:48
Masters United States John Bednarksi 2:36:40 United States Alfreda Iglehart 3:13:29
Wheelchair Australia Paul Wiggins 1:36:06 United States Jean Driscoll 1:52:51
1994 Results March 6, 1994
Open United States Paul Pilkington 2:12:13 United States Olga Appell 2:28:12
Masters United States Gregg Horner 2:34:20 Italy Emma Scaunich 2:37:05
Wheelchair France Phillipe Couprie and Australia Paul Wiggins[32] 1:34:52 Denmark Connie Hansen 1:48:58
1993 Results March 7, 1993
Open Brazil Joselido Rocha 2:14:28 Ukraine Lyubov Klochko 2:39:48
Masters United States Dennis Bock 2:36:32 United States Candy Dodge 3:03:10
Wheelchair United States Jan Mattern 1:32:15 Denmark Connie Hansen 1:51:26
1992 Results March 1, 1992
Open Republic of Ireland John Treacy 2:12:29  Madina Biktagirova 2:26:23
Masters Mexico Manuel García Pérez 2:25:35 United States Sandra Marshall 3:02:47
Wheelchair United States Jim Knaub 1:40:53 Denmark Connie Hansen 1:56:17
1991 Results March 3, 1991
Open United States Mark Plaatjes 2:10:29 United States Cathy O’Brien 2:29:38
Masters New Zealand John Campbell (42) 2:14:33 United Kingdom Priscilla Webb 2:40:20
Wheelchair United States Jim Knaub 1:40:43 Denmark Connie Hansen 1:57:11
1990 Results March 4, 1990
Open Colombia Pedro Ortíz 2:11:54 United States Julie Isphording 2:32:25
Masters New Zealand John Campbell (41) 2:20:15 Italy Graziela Striuli 3:26:48
Wheelchair France Moustapha Badid 1:45:40 United States Ann Cody-Morris 2:03:49
1989 Results March 5, 1989
Open Canada Art Boileau 2:13:01 Soviet Union Zoya Ivanova 2:34:42
Masters New Zealand John Campbell (40) 2:17:51 United States Carol Mather 3:02:57
Wheelchair United States Jim Knaub 1:46:52 United States Candace Cable-Brookes 2:07:03
1988 Results March 6, 1988
Open Mexico Martín Mondragón 2:10:19 Mexico Blanca Jaime 2:36:11
Masters United States Bob Schlau (40)[33] 2:19:27 United States Harolene Walters (47) 2:54:18
Wheelchair United States Bob Molinatti 1:56:35 United States Candace Cable-Brookes 2:19:38
1987 Results March 1, 1987
Open Canada Art Boileau 2:13:08 United States Nancy Ditz 2:35:24
Masters Colombia Victor Mora García 2:19:44 United States Barbara Fituze 2:47:21
Wheelchair Canada Ted Vance 1:54:06 United States Candace Cable-Brookes 2:05:45
1986 Results March 9, 1986
Open United States Ric Sayre 2:12:59 United States Nancy Ditz 2:36:27
Masters Sweden Kjell-Erik Ståhl (40) 2:19:20 United States Harolene Walters (45)[34] 2:57:26
Wheelchair United States Bob Molinatti 2:16:36 United States Candace Cable-Brookes 2:23:10

More results

Alle resultater