Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Mærraskallen 2023 resultater

Lignende saker

Startlister og resultater for Mærraskallen søndag 29. oktober 2023.

Publisert 29. oktober 2023 i Resultater

Mærraskallen 2023

49. utgave

Dato

29. oktober

Sted

Fossum – Viken

Distanse

Terrengløp
4,2 km | 15 km

Startlister

Resultater (live)

15 km menn, topp 50

1 Julius Strömberg Oslo M 30-39 1:02:19.0 0:00.0
2 Didrik SMITH Fossum IF / Frogner Runners M 30-39 1:04:28.0 2:09.0
3 Torjus Harbo Fossum M 16-19 1:06:16.0 3:57.0
4 Albert Juvik Tveitnes Fossum IF M 16-19 1:06:17.0 3:58.0
5 Sindre Grødem Oslo M 30-39 1:07:27.0 5:08.0
6 Pau Font Salat Mnemonic M 20-29 1:07:48.0 5:29.0
7 Jonas Slettemark Juel Fossum IF M 20-29 1:08:37.0 6:18.0
8 Thomas Svensson Moen Adamstuen Løpeklubb M 30-39 1:09:03.0 6:44.0
9 Henrik Jørgensen Oslo M 16-19 1:09:07.0 6:48.0
10 Alexander HERNES Fossum IF / Wang Toppidrett Oslo M 16-19 1:10:18.0 7:59.0
10 Simon Hernes Fossum IF / Wang Toppidrett Oslo M 16-19 1:10:18.0 7:59.0
12 Christian Bjerkreim Østerås M 30-39 1:10:43.0 8:24.0
13 Geir Ødegård Fossum IF M 40-49 1:10:54.0 8:35.0
14 Sebastian Brunsdon Fossum IF G 13-15 1:11:16.0 8:57.0
15 Sverre Austgulen Fosnæs Oslo M 20-29 1:11:57.0 9:38.0
16 Pål Magnus Øvrevoll Hosle IL / Mnemonic/Salomon Norge M 30-39 1:12:13.0 9:54.0
17 Erik Mikkelsen Fossum IF M 50-59 1:12:28.0 10:09.0
18 Christian Friis Rud Eiksmarka M 20-29 1:12:32.0 10:13.0
19 Ulrik Holstrøm JAR G 13-15 1:13:15.0 10:56.0
20 Kristoffer Røstad Fossum IF M 40-49 1:13:32.0 11:13.0
21 Ove Bjørknes JAR M 30-39 1:13:41.0 11:22.0
22 Jonas Bjerke Møller Liggeunderlaget SK M 20-29 1:13:43.0 11:24.0
23 Thomas Helland Fossum IF G 13-15 1:13:57.0 11:38.0
24 Frode Nebell Fossum IF M 50-59 1:15:09.0 12:50.0
25 Oscar Magnus Samseth Bærums Skiklub M 16-19 1:15:31.0 13:12.0
26 Pierre Espic Oslo M 40-49 1:15:52.0 13:33.0
27 Vegard Nerhus Fossum IF M 40-49 1:16:05.0 13:46.0
28 Tobias Slaatto Geilo IL M 20-29 1:16:13.0 13:54.0
29 Håkon Falck-Øien Fossum IF M 16-19 1:16:16.0 13:57.0
30 Thorbjørn Risan Fossum IF M 50-59 1:16:22.0 14:03.0
31 Even Nygård Thorseng Fossum IF M 16-19 1:16:58.0 14:39.0
32 Bjørnar Eidsmo Sidespor Løpeklubb M 40-49 1:17:16.0 14:57.0
33 Kristian Holmsen Fossum IF M 30-39 1:17:26.0 15:07.0
34 Håvar Karlsen Oslo M 40-49 1:17:54.0 15:35.0
35 Trond Fredheim Oslo M 30-39 1:17:59.0 15:40.0
36 Bård Berdal MBB M 30-39 1:18:15.0 15:56.0
37 Aksel Vogt Vold Fossum IF M 16-19 1:18:21.0 16:02.0
38 Olav Gythfeldt Konglefaret Blod & Svette M 40-49 1:18:22.0 16:03.0
39 Eivind Aukrust Fossum M 40-49 1:18:44.0 16:25.0
40 Brad Brunsdon Equinor BIL M 40-49 1:18:52.0 16:33.0
41 Olav Naadland Hauger Fossum IF G 13-15 1:18:56.0 16:37.0
42 Peder Pedersen Fossum IF M 40-49 1:19:08.0 16:49.0
43 Mats Gervin Solum Fossum IF G 13-15 1:19:42.0 17:23.0
44 Nils Aas Ødegård Fossum IF G 13-15 1:19:59.0 17:40.0
45 Arnstein Jørgensen Oslo M 50-59 1:20:05.0 17:46.0
46 Olov Belander Fossum M 40-49 1:20:11.0 17:52.0
47 Emilian Matteo Samseth Fossum IF M 16-19 1:20:22.0 18:03.0
48 Martin Darre-Næss Fossum IF M 20-29 1:20:30.0 18:11.0
49 James Lee Åfjord M 20-29 1:20:33.0 18:14.0
50 Sebastian Rupert Fossgard-Moser Fossum IF M 16-19 1:20:42.0 18:23.0

15 km kvinner

1 Tuva Toftdahl STAVER Heming, IL K 30-39 1:11:40.0 0:00.0
2 Julie Marie Haabeth Brox Øvrevoll Hosle IL / Tjalve K 30-39 1:13:52.0 2:12.0
3 Elise Nygård Thorseng Fossum IF K 16-19 1:17:01.0 5:21.0
4 Tiril Kampenhaug Eckhoff Fossum IF K 30-39 1:18:25.0 6:45.0
5 Ruth Vingerhagen Vettre K 30-39 1:20:06.0 8:26.0
6 Anniken Weber Nielsen Fossum IF K 30-39 1:20:32.0 8:52.0
7 Annica Hernes Fossum IF K 50-59 1:22:29.0 10:49.0
8 Ingrid Marie Due-Gundersen Fossum IF K 40-49 1:24:50.0 13:10.0
9 Jannicke Sveen Eiksmarka K 30-39 1:29:17.0 17:37.0
10 Annecken Lister Haugen Østerås K 30-39 1:29:38.0 17:58.0
11 Sanna Krauss Oslo K 20-29 1:29:39.0 17:59.0
12 Alida Hertzenberg Fossum K 16-19 1:29:54.0 18:14.0
13 Hilde Ruud Bakkeli Eiksmarka K 40-49 1:31:01.0 19:21.0
14 Siri Idland Eiksmarka K 30-39 1:31:52.0 20:12.0
15 Charlotte Wølner Eiksmarka K 30-39 1:32:07.0 20:27.0
16 Kristine Flaatten Skien K 20-29 1:32:21.0 20:41.0
17 Pernille Gamst Strandberg Nittedal IL J 13-15 1:34:58.0 23:18.0
18 Louise Clark JAR K 40-49 1:36:20.0 24:40.0
19 Kjersti Væge Kyrksæterøra IL K 40-49 1:38:44.0 27:04.0
20 Trine Risan Fossum IF K 40-49 1:39:57.0 28:17.0
21 Liv Borchgrevink Reinemo Fossum IF J 13-15 1:40:46.0 29:06.0
22 Astrid Engen Nrk bil K 40-49 1:41:31.0 29:51.0
23 Ida Weber Andersson Fossum IF / Wang Toppidrett Oslo K 16-19 1:44:54.0 33:14.0
24 Laure Duval Renzi-Duval K 40-49 1:44:57.0 33:17.0

4,2 km menn

1 Vemund Holseter Øhil Fotball G 13-15 17:16.0 0:00.0
2 André Norderud Ullern IF G 13-15 20:50.0 3:34.0
3 Mons Fagerli Stene Fossum IF G 13-15 20:51.0 3:35.0
4 Lucas Duval Renzi-Duval G 13-15 21:17.0 4:01.0
5 Antoine Renzi Renzi-Duval G 13-15 21:23.0 4:07.0
6 Leo Telje Njård G 13-15 21:29.0 4:13.0
7 Oscar Gram Camerer Njård G 13-15 21:32.0 4:16.0
8 Henrik Bjørkøy Fossum IF G 13-15 21:59.0 4:43.0
9 Fredrik Bjørnødegård Fossim M 40-49 22:45.0 5:29.0
10 Wilhelm George Blomdal Oslo M 30-39 22:57.0 5:41.0
11 Iver Reimers Belander Fossum G 13-15 23:54.0 6:38.0
11 Fredrik Aleksander Melling Gjertsen Fossum IF G 13-15 23:54.0 6:38.0
13 Alexander Telje Oslo M 50-59 24:02.0 6:46.0
14 Trond Fredrik Melling Gjertsen Fossum IF M 50-59 24:41.0 7:25.0
15 Martin Baksaas Gjetøy Fossum IF G 13-15 27:42.0 10:26.0
16 Christoffer Martinsen Slevik IL M 40-49 27:59.0 10:43.0
17 Frank Jernberg Fossum IF M 40-49 29:58.0 12:42.0
18 Chris Sørum Ullern M 40-49 30:01.0 12:45.0
19 Martin Aas Eiksmarka M 50-59 33:08.0 15:52.0
20 Felix Skåret Fossum IF G 13-15 35:13.0 17:57.0
21 Kjetil Skåret Khio M 50-59 37:34.0 20:18.0

4,2 km kvinner

1 Anne Risan Fossum IF J 13-15 20:57.0 0:00.0
2 Ellen Pestalozzi Pedersen Fossum IF J 13-15 21:03.0 0:06.0
3 Filippa Storm Fossum IF J 13-15 21:04.0 0:07.0
4 Rikke Krüger Henningsen Stabekk J 13-15 21:19.0 0:22.0
5 Nina Røstad Fossum IF J 13-15 22:30.0 1:33.0
6 Malene Lindgren Oslo K 30-39 22:31.0 1:34.0
7 Mille Krohn Fossum IF J 13-15 24:03.0 3:06.0
8 Siri Storøy Fornebu K 40-49 24:05.0 3:08.0
9 Ingvild Norgren Ribu Fossum IF J 13-15 24:19.0 3:22.0
10 Anette Heitmann Bjørknes JAR K 30-39 24:31.0 3:34.0
11 Lise Due-Gundersen Fossum IF J 13-15 24:32.0 3:35.0
12 Ingrid Mogstad Oslo K 30-39 26:02.0 5:05.0
13 Vilde Mowe Oslo K 40-49 26:03.0 5:06.0
14 Christine Sagstuen Stabekk K 40-49 27:37.0 6:40.0
15 Marita Raaholt JAR K 40-49 30:27.0 9:30.0
16 Katharina Sl Oslo K 30-39 31:35.0 10:38.0

Om løpet

Tidsplan:

Kl. 1000: Barneløp, 1 runde
Kl. 1015: Barneløp, 2 runder
Kl. 1030: 1,5 km
Kl. 1045: 15,4 km
Kl. 1050: 4,2 km

Invitasjon

Hjemmeside

Løyper

Barneløypa
Barneløypen er en godt merket trasse på stadion området rundt skiskytterarenaen. Barna kan
løpe alene eller i følge med voksen. Det vil være løypevakter som heier underveis.
Premiering av alle ved målgang.
Det er ingen forhåndspåmelding og ingen tidtaking.

1,5 km
Mærraskallen Mini er løpet for de litt eldre barna som er klare for en litt større utfordring enn
nede på arenaområdet. Løypa går en runde i kort lysløype via Stjernekrysset. Premiering av
alle ved målgang.
Det er ingen forhåndspåmelding og ingen tidtaking.

4,2 km
Mærraskallen 4,2 km åpen for alle. Løypa går en runde i lysløypa på Fossum. Premiering av
alle utøvere opp til 14 år (eldste UH klasse)

15,4 km
Løypa er krevende hvor første to tredeler har mye stigning med løping på sti og i myr. Den
siste tredelen går for det meste nedover og på grusvei.

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater