Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Necon Vinterkarusell 2023-24

Lignende saker

Startlister og resultater for alle løp i Necon Vinterkarusell som arrangeres fra november 2022 til mars 2023.

Publisert 8. april 2024 i Resultater

Necon Vinterkarusell 2023-24

32. utgave

Dato

8 løp fra okotber 2023 til mars 2024.

Sted

Fana Stadion, Bergen – Vestland

Program

Datoer 2023:
Følgende mandager: 30. oktober  – 20. november– 11. desember

Datoer 2024:
Følgende mandager: 15. januar – 5. februar – 26. februar – 18. mars  – 8. april

Påmeldte

Resultater

Løp 8 – 8. april

10 km menn, topp 10
1 Erland Åkra Eldrup Bergen M20-34 34:50:00 00:00
2 Abel Duresu Dufera Bergen M35-39 36:17:00 01:27
3 Lars Kvinge Bergen M40-44 36:35:00 01:45
4 Christian Raknes Rådal M40-44 36:38:00 01:48
5 Gunnar Korsfur Spv/Bulder M20-34 37:16:00 02:26
6 Ole Jacob Birkeli Team Birkeli M35-39 37:21:00 02:31
7 Jan Åge Sundnes Blubbelubb Sportsklubb M35-39 37:30:00 02:40
8 Anders Runningen Spv/Bulder M20-34 37:47:00 02:57
9 Christopher Torset Kårbø Laksevåg TIL M15-19 37:50:00 03:00
10 Markus Bratteteig Loddefjord M15-19 37:52:00 03:02
10 km kvinner, topp 10
1 Renate Galleberg Nesttun K40-44 37:58:00 00:00
2 Christine M. G. Eng Tryg K20-34 40:14:00 02:16
3 Marita Nesbø Øvrebø Fana IL K20-34 41:38:00 03:40
4 Åshild Tellevik Bergen K20-34 45:22:00 07:24
5 Madelen Eide Isaksen Odfjell Gruppen B.I.L K20-34 45:46:00 07:48
6 Hege Bussesund Tryg K40-44 46:14:00 08:16
7 Cathrine Ø. Mellingen Bergen K35-39 46:33:00 08:35
8 Monica Rekdal Team Rekdal K40-44 46:51:00 08:53
9 Nora Sofie Hansen Bergen K20-34 47:03:00 09:05
10 Annemarie B Aarnes Cowi K40-44 47:36:00 09:38
5 km menn, topp 10
1 Robert Hisdal BFG Bergen Løpeklubb M45-49 16:25 00:00
2 Espen Utgård Sæther Velledalen IL M20-34 16:31 00:06
3 Andrè Lenningsvik Bergen M20-34 17:02 00:37
4 Sjur Breivik Ask Friidrett M40-44 18:21 01:56
5 Morten Kjønsberg Sotra Sportsklubb M45-49 18:39 02:14
6 Andrew Dunn Multiconsult M20-34 18:44 02:19
7 Stian Øvergaard Aarvik Gneist M20-34 18:52 02:27
8 Sakarias Breivik Ask Friidrett M15-19 18:58 02:33
8 Tom Andree Moberg Johansen Os M20-34 18:58 02:33
9 Ruben Dyrhovden Samnanger IL / Dyrhovden Enerski M35-39 19:05 02:40
5 km kvinner, topp 10
1 Eirin Berstad Gular IL K20-34 19:26 00:00
2 Kristina Fjelltveit Blindheim Hjelmås K40-44 19:56 00:30
3 Ann-Helen Dalen Turøy&Algrøy K35-39 20:48 01:22
3 Ragnhild Lie Anderson Bjarg IL K55-59 20:01 00:35
4 Elisabet Rørvik Ålesund K20-34 20:20 00:54
4 Maria Erichsen Øverland Bergen K20-34 20:51 01:25
6 Helene Aarvold Søreidgrend K40-44 22:18 02:52
6 Malene Nessøy DNB K20-34 22:04 02:38
7 Malvina Kochkina Norwegian Hull Club / Loddefjordløperne K40-44 22:19 02:53
7 Anna Grove Kristensen Nesttun K15-19 21:48 02:22
8 Camilla Sagstad ABB K40-44 22:21 02:55
9 Irene Langhelle Rådal K40-44 22:39 03:13

Løp 7 – 18. mars

10 km menn, topp 10
1 Sondre Johan Knutsen DNB M20-34 34:28:00 00:00
2 Lars-Erik Sandersen Notevarp Varegg Fleridrett / Equinor M35-39 35:26:00 00:58
3 Magnus Kallager Onesubsea, SLB / Varegg M20-34 35:50:00 01:22
4 Philip Puru Øiseth Amalie Skram VGS M20-34 35:59:00 01:31
5 Marius Paulsen Caverion Bergen BIL M20-34 36:10:00 01:42
6 Erik Hallberg Equinor BIL Bergen M35-39 37:16:00 02:48
7 Trygve Halsne BFG Bergen Løpeklubb / BFG / Meteorologisk Instutt M35-39 37:24:00 02:56
8 Ole Jacob Birkeli Team Birkeli M35-39 37:33:00 03:05
9 Trygve Buanes Viking, TIF / Høgskulen på Vestlandet M45-49 37:40:00 03:12
10 Eivind Gjesteland Stavanger M40-44 37:47:00 03:19
10 km kvinner, topp 10
1 Rebekka Birkeland Ask Friidrett K20-34 38:11:00 00:00
2 Renate Galleberg Nesttun K40-44 38:53:00 00:42
3 Eirin Berstad Gular il K20-34 39:43:00 01:32
4 Marita Nesbø Øvrebø Fana IL K20-34 41:10:00 02:59
5 Maria Erichsen Øverland Bergen K20-34 41:47:00 03:36
6 Kristin Hetlesæter Hjelmeland K20-34 44:01:00 05:50
7 Malene Nessøy DNB K20-34 45:01:00 06:50
8 Madelen Eide Isaksen Odfjell Gruppen B.I.L K20-34 45:20:00 07:09
9 Irene Langhelle Rådal K40-44 45:21:00 07:10
10 Hege Bussesund Tryg K40-44 45:40:00 07:29
‘5 km menn, topp 10
1 Joel Dyrhovden Samnanger IL / Team Dyrhovden M35-39 16:32 00:00
2 Håvard Klakegg Jølster IL M20-34 16:46 00:14
3 Tord Andresen Gneist, IL M15-19 17:09 00:37
4 stian Remme Rådal M40-44 17:26 00:54
5 Alexander Wolff Head Energy M20-34 17:35 01:03
6 Daniel Wasbø Gneist Friidrett M15-19 17:37 01:05
7 Eskil Dahl Bjarg IL M45-49 17:50 01:18
8 André Aasen Onesubsea, SLB M20-34 17:58 01:26
9 Christopher Torset Kårbø Laksevåg TIL M15-19 18:12 01:40
10 Anders Runningen Spv/Bulder M20-34 18:17 01:45
5 km kvinner, topp 10
1 Leni Økland Necon K35-39 18:34 00:00
2 Ronja Furevik Ask Friidrett K15-19 19:03 00:29
3 Ragnhild Lie Anderson Bjarg IL K55-59 20:50 02:16
4 Ann-Helen Dalen Straume K35-39 21:12 02:38
5 Ingrid Moe Bønes K40-44 21:14 02:40
6 Silje Dyb Endresen Gneist, IL K1-14 21:59 03:25
7 Regine Austgulen Lindtner Team Lindtner K35-39 22:11 03:37
8 Anna Grove Kristensen Nesttun K15-19 22:31 03:57
8 Sigrun Øy Sædalen Idrettslag K15-19 22:31 03:57
10 Camilla Sagstad ABB K40-44 22:36 04:02

Løp 6 – 26. februar

10 km menn, topp 10
1 Daniel Wasbø Gneist Friidrett M15-19 36:31:00 00:00
2 Tor Andre Krogstad Bergen M35-39 36:39:00 00:08
3 Kristian Solås Kpmg AS M20-34 36:40:00 00:09
4 Ole Morten Gjøsæter EY BIL M20-34 37:02:00 00:31
5 Steffen Opheim Bergensavisen M35-39 37:15:00 00:44
6 Trygve Buanes Viking, TIF / Høgskulen på Vestlandet M45-49 38:17:00 01:46
7 Ole Jacob Birkeli Team Birkeli M35-39 38:23:00 01:52
8 Tøger Trettsveen Intersport Laguneparken M20-34 38:47:00 02:16
9 Evgeny Alexander Tangedal DNB M20-34 38:53:00 02:22
10 Øyvind Sandven Multiconsult M20-34 39:39:00 03:08
10 km kvinner, topp 10
1 Marita Nesbø Øvrebø Fana IL K20-34 40:34:00 00:00
2 Anne Kristine Johansson Running Girl K40-44 41:17:00 00:43
3 Jasmin Ighoubah Bergen K40-44 41:28:00 00:54
4 Anniken Gjærum Paradis K35-39 44:24:00 03:50
5 Malene Nessøy DNB K20-34 45:17:00 04:43
6 Monica Rekdal Team Rekdal K40-44 45:24:00 04:50
7 Madelen Eide Isaksen Odfjell Gruppen B.I.L K20-34 45:48:00 05:14
8 Kari Johannesen Sigdestad Loddefjordløperne K45-49 46:19:00 05:45
9 Annemarie B Aarnes Cowi K40-44 46:40:00 06:06
10 Cathrine Ø. Mellingen Bergen K35-39 46:44:00 06:10
5 km menn, topp 10
1 Marius Garmann Sørli Ask Friidrett M20-34 15:31 00:00
2 Bjørn Tore Kronen Taranger BFG Bergen Løpeklubb M45-49 16:50 01:19
3 Tord Andresen Gneist, IL M15-19 17:28 01:57
3 Sondre Haukanes Gneist Friidrett M15-19 17:28 01:57
5 Anders Runningen Spv/Bulder M20-34 18:14 02:43
6 Remy Furevik Hauglandshella M35-39 18:22 02:51
6 Christopher Torset Kårbø Laksevåg TIL M15-19 18:22 02:51
8 Herman Andreassen Ask Friidrett M15-19 18:30 02:59
8 Bjørnar Sælen Opptur Løpeklubb M45-49 18:30 02:59
10 Sjur Breivik Ask Friidrett M40-44 19:07 03:36
5 km kvinner, topp 10
1 Elisabet Rørvik Ålesund K20-34 21:27 00:00
2 Mari Nieuwenhuizen Loddefjord K20-34 23:13 01:46
3 Rosa-Linn Laastad DNB K45-49 23:24 01:57
4 Anita Asphaug Skogsvåg IL K45-49 23:27 02:00
5 Jennifer Barwick Apply K35-39 23:42 02:15
6 Linn Michelsen Fana K20-34 24:02:00 02:35
7 Tuva Paulsdatter Sandlund Fyllingen IL K1-14 24:15:00 02:48
8 Anna Radziukiewicz Apply K45-49 24:19:00 02:52
9 Silje Mjeldheim NTG K35-39 24:22:00 02:55
10 Kjersti Solbu Fyllingsdalen K45-49 24:39:00 03:12

Løp 5 – 5. februar

10 km menn, topp 10
1 Karl Jonas Tronstad Ado Aquatics M20-34 33:15:00 00:00
2 Chris Andre Midttveit Bryne M20-34 34:37:00 01:22
3 Luca Klingenberg Varegg Fleridrett M20-34 37:30:00 04:15
4 Tøger Trettsveen Intersport Laguneparken M20-34 38:37:00 05:22
5 Magnus Kallager Onesubsea, SLB / Varegg M20-34 38:45:00 05:30
6 Anders Runningen Spv/Bulder M20-34 38:54:00 05:39
7 Trygve Buanes Viking, TIF / Høgskulen på Vestlandet M45-49 39:06:00 05:51
8 Richard Lunde OS M35-39 39:22:00 06:07
9 Mathias Landmark Bergen M20-34 39:33:00 06:18
10 Jan Åge Sundnes Blubbelubb Sportsklubb M35-39 39:49:00 06:34
10 km kvinner, topp 10
1 Marita Nesbø Øvrebø Fana IL K20-34 42:55:00 00:00
2 Karoline Sandven Bergen K20-34 45:00:00 02:05
3 Åshild Rostad Enes Søreidgrend K35-39 45:19:00 02:24
4 Ingrid Moe Bønes K40-44 45:28:00 02:33
5 Madelen Eide Isaksen Odfjell Gruppen B.I.L K20-34 46:12:00 03:17
6 Malvina Kochkina Norwegian Hull Club / Loddefjordløperne K40-44 46:13:00 03:18
7 Lise Caballero Norwegian Hull Club K35-39 47:15:00 04:20
8 Annemarie B Aarnes Cowi K40-44 47:16:00 04:21
9 Hege Bussesund Tryg K40-44 47:26:00 04:31
10 Nora Sakshaug Equinor Bil K20-34 47:35:00 04:40
5 km menn, topp 10
1 Judit Margrethe Møller Fana IL K15-19 21:09 00:00
2 Anna Grove Kristensen Nesttun K15-19 21:38 00:29
3 Ragnhild Lie Anderson Bjarg IL K55-59 21:39 00:30
4 Hege-Eline Rike Hansen Equinor BIL K20-34 22:11 01:02
5 Elisabet Rørvik Ålesund K20-34 22:20 01:11
6 Malene Nessøy DNB K20-34 22:52 01:43
7 Sigrun Øy Sædalen Idrettslag K15-19 23:05 01:56
8 Anita Asphaug Skogsvåg IL K45-49 24:03:00 02:54
9 Tuva Paulsdatter Sandlund Fyllingen IL K1-14 24:20:00 03:11
10 Kristin Kleiveland DNB K40-44 24:22:00 03:13
5 km kvinner, topp 10
1 Alexander Wolff Head Energy M20-34 18:00 00:00
2 Christopher Torset Kårbø Laksevåg TIL M15-19 18:15 00:15
3 Tor Andre Krogstad Bergen M35-39 18:21 00:21
4 Marius Paulsen Caverion Bergen BIL M20-34 18:56 00:56
5 Markus Bratteteig Loddefjord M15-19 18:58 00:58
6 André Aasen Onesubsea, SLB M20-34 19:05 01:05
7 Sjur Breivik Ask Friidrett M40-44 19:09 01:09
8 Stein Henrik Olaussen Aanderaa Data Instruments A/S M40-44 19:14 01:14
9 Sakarias Breivik Ask Friidrett M15-19 19:23 01:23
10 Evgeny Alexander Tangedal DNB M20-34 19:27 01:27

Løp 4 – 15. januar

10 km menn, topp 10
1 Erland Åkra Eldrup Bergen M20-34 35:03:00 00:00
1 Karl Jonas Tronstad Ado Aquatics M20-34 35:03:00 00:00
3 Chris Andre Midttveit Bryne M20-34 37:53:00 02:50
4 Magne Knudsen Okea M40-44 38:09:00 03:06
5 stian Remme Rådal M40-44 38:13:00 03:10
6 Christopher Kårbø Laksevåg TIL M15-19 39:36:00 04:33
7 Trygve Halsne BFG Bergen Løpeklubb / BFG / Meteorologisk Instutt M35-39 39:59:00 04:56
8 Trygve Buanes Viking, TIF / Høgskulen på Vestlandet M45-49 40:55:00 05:52
9 Jan Åge Sundnes Blubbelubb Sportsklubb M35-39 41:42:00 06:39
10 Øyvind Sandven Multiconsult M20-34 41:44:00 06:41
10 km kvinner, topp 10
1 Renate Galleberg Nesttun K40-44 39:40:00 00:00
2 Judit Margrethe Møller Fana IL K15-19 44:43:00 05:03
3 Marita Nesbø Øvrebø Fana IL K20-34 44:53:00 05:13
4 Maria Erichsen Øverland Bodø Bauta løpeklubb K20-34 46:00:00 06:20
5 Malvina Kochkina Norwegian Hull Club / Loddefjordløperne K40-44 48:40:00 09:00
6 Malene Nessøy DNB K20-34 48:49:00 09:09
7 Nora Sakshaug Equinor Bil K20-34 49:00:00 09:20
8 Ingrid Moe Bønes K40-44 49:05:00 09:25
9 Juni Åkra Eldrup Bergen K20-34 49:15:00 09:35
10 Annemarie B Aarnes Cowi K40-44 49:42:00 10:02
5 km menn, topp 10
1 Tor-Aanen Kallekleiv Gneist, IL / Team Peace and Cake M40-44 17:33 00:00
2 Thomas Schjøtt Hannevig Bergen M20-34 18:21 00:48
3 Fredrik Meyer-Lampe Odfjell Technology M45-49 19:27 01:54
4 Anders Søyland Viking, TIF M50-54 19:32 01:59
5 Markus Bratteteig Loddefjord M15-19 19:37 02:04
6 Anders Runningen Spv/Bulder M20-34 19:47 02:14
7 Tommy Birkeland DNB M40-44 20:03 02:30
8 Magnus Kallager Onesubsea, SLB / Varegg M20-34 20:04 02:31
9 David Normann Aasheim Raa Bjarg IL M15-19 20:06 02:33
10 Sjur Breivik Ask Friidrett M40-44 20:34 03:01
5 km kvinner, topp 10
1 Jofrid Anderson Bjarg IL K15-19 20:21 00:00
2 Leni Økland Necon K35-39 20:49 00:28
3 Ragnhild Lie Anderson Bjarg IL K55-59 22:02 01:41
4 Hege-Eline Rike Hansen Equinor BIL K20-34 22:27 02:06
5 Anna Grove Kristensen Nesttun K15-19 23:17 02:56
6 Kristin Tunsberg DNB K35-39 23:38 03:17
7 Tuva Paulsdatter Sandlund Fyllingen IL K1-14 25:39:00 05:18
8 Tuva Aardal-Hodne Fana il K1-14 25:44:00 05:23
9 Kristin Birkeland Landås Legesenter K40-44 26:06:00 05:45
9 Ingun Risa DNB K45-49 26:06:00 05:45

Løp 3 – 11. desember

10 km menn, topp 10
1 Karl Jonas Tronstad Ado Aquatics M20-34 34:05:00 00:00
2 Tor-Aanen Kallekleiv Gneist, IL / Team Peace and Cake M40-44 34:57:00 00:52
3 stian Remme Rådal M40-44 35:31:00 01:26
4 Arne Kalland-Olsen EY BIL M20-34 35:41:00 01:36
5 Jan Jacob Andreassen Varegg Fleridrett M45-49 36:58:00 02:53
6 Tor Andre Krogstad Bergen M35-39 37:25:00 03:20
7 Ole Morten Gjøsæter EY BIL M20-34 38:13:00 04:08
8 Fredrik Meyer-Lampe Odfjell Technology M45-49 39:31:00 05:26
9 Nils Rune Sæthre Frekhaug M50-54 39:34:00 05:29
10 Øyvind Sandven Multiconsult M20-34 39:47:00 05:42
10 km kvinner, topp 10
1 Nora Sakshaug Equinor Bil K20-34 45:57:00 00:00
2 Hege Bussesund Tryg K40-44 46:18:00 00:21
3 Annemarie B Aarnes Cowi K40-44 47:37:00 01:40
4 Monica Rekdal Team Rekdal K35-39 48:14:00 02:17
5 Cathrine Ø. Mellingen Bergen K20-34 48:42:00 02:45
6 Stine Øvsthus Norwegian Hull Club B.I.L. K35-39 48:50:00 02:53
7 Kristine Louise Ulberg Knudsen Necon K20-34 49:55:00 03:58
8 Monica Solberg BFG Bergen Løpeklubb K40-44 49:56:00 03:59
9 Jennifer Barwick Apply K20-34 50:52:00 04:55
10 Malvina Kochkina Norwegian Hull Club / Loddefjordløperne K35-39 51:10:00 05:13
5 km menn, topp 10
1 Marius Garmann Sørli Ask Friidrett M20-34 16:18 00:00
2 Endre Berg Leiren Strindheim IL M20-34 16:59 00:41
3 Marius Paulsen Caverion Bergen BIL M20-34 18:18 02:00
4 Christopher Kårbø Laksevåg TIL M15-19 18:23 02:05
5 Frederick Dahl Bergen M20-34 18:38 02:20
6 Amund Leiren Norheimsund Tennis Elite M45-49 18:47 02:29
6 Daniel Wasbø Gneist Friidrett M15-19 18:47 02:29
8 Markus Galleberg Nesttun M1-14 18:56 02:38
9 Lars Henriksen Doksæter Screen Story M20-34 19:02 02:44
10 Iver Jebsen Hoem Øygarden IL M15-19 19:31 03:13
5 km kvinner, topp 10
1 Judit Margrethe Møller Fana IL K15-19 21:01 00:00
2 Ragnhild Lie Anderson Bjarg IL K50-54 21:29 00:28
3 Elisabet Rørvik Ålesund K20-34 21:58 00:57
4 Silje Dyb Endresen Gneist, IL K1-14 22:19 01:18
4 Hege-Eline Rike Hansen Equinor BIL K20-34 22:19 01:18
6 Anna Grove Kristensen Nesttun K15-19 22:45 01:44
7 Helene Aarvold Søreidgrend K40-44 22:51 01:50
8 Sofie Jørgensen Bjarg Håndball K1-14 23:21 02:20
9 Malene Nessøy DNB K20-34 23:43 02:42
10 Johanna Haaland Loddefjordløperne K50-54 24:09:00 03:08

Løp 2 – 20. november

10 km menn, topp 10
1 Sebastian Høydal Varegg Fleridrett M20-34 33:27:00 00:00
2 Karl Jonas Tronstad Ado Aquatics M20-34 33:36:00 00:09
3 Arne Kalland-Olsen EY BIL M20-34 34:58:00 01:31
4 stian Remme Rådal M40-44 35:18:00 01:51
5 Joel Dyrhovden Samnanger IL / Team Dyrhovden M20-34 36:10:00 02:43
6 Johan Lybak SLB M35-39 36:34:00 03:07
7 Ola Lønn Jenssen Bergen M20-34 36:37:00 03:10
8 Hermann Bolsønes Svendsen Bjarg IL M20-34 36:51:00 03:24
9 Sondre Rygh Trodal Sparebanken Vest M20-34 36:58:00 03:31
10 Anders Aarvold Gneist, IL M35-39 37:32:00 04:05
10 km kvinner, topp 10
1 Renate Galleberg Nesttun K40-44 38:08:00 00:00
2 Helene Thorsen Bergen K20-34 41:19:00 03:11
3 Synnøve Aune Bergen K20-34 43:03:00 04:55
4 Ingrid Moe Bønes K35-39 43:53:00 05:45
5 Christine M. G. Eng Tryg K20-34 44:45:00 06:37
6 Linn-Karine Aarseth Odfjell Technology K35-39 46:05:00 07:57
7 Ingrid Stokke Jensen Necon K20-34 46:07:00 07:59
8 Hege Bussesund Tryg K40-44 46:10:00 08:02
9 Nora Sakshaug Equinor Bil K20-34 46:25:00 08:17
10 Annemarie B Aarnes Cowi K40-44 46:40:00 08:32
5 km menn, topp 10
1 Marius Garmann Sørli Ask Friidrett M20-34 15:47 00:00
2 Robert Hisdal BFG Bergen Løpeklubb M45-49 16:31 00:44
3 Tor-Aanen Kallekleiv Gneist, IL / Team Peace and Cake M40-44 16:42 00:55
4 Tobias Fuglestrand Gloppen Friidrettslag M20-34 17:12 01:25
5 Bjørn Tore Kronen Taranger BFG Bergen Løpeklubb M40-44 17:27 01:40
6 Tor Andre Krogstad Bergen M35-39 17:44 01:57
7 Marius Paulsen Caverion Bergen BIL M20-34 18:09 02:22
8 Christian Vognstølen Godvik M40-44 18:21 02:34
9 Stian Aarvik Gneist IL M20-34 18:29 02:42
10 Christopher Kårbø Laksevåg TIL M15-19 18:30 02:43
5 km kvinner, topp 10
1 Jofrid Anderson Bjarg IL K15-19 19:53 00:00
2 Ann-Helen Dalen Straume K35-39 21:28 01:35
3 Elisabet Rørvik Ålesund K20-34 21:41 01:48
4 Nina Price Sandsli K40-44 21:45 01:52
5 Silje Dyb Endresen Gneist, IL K1-14 22:34 02:41
6 Karianne Jørgensen Loddefjordløperne K50-54 23:08 03:15
7 Thyra Jensen Hevrøy Bergen K20-34 23:14 03:21
8 Malene Nessøy DNB K20-34 23:19 03:26
9 Amalie Skjerdal Langøen AdO Aquatics K20-34 23:23 03:30
10 Teresa Melvær Løp Sammen Askøy K50-54 23:45 03:52

Løp 1 – 30. oktober

10 km menn, topp 10
1 Sondre Johan Knutsen DNB M20-34 33:29:00 00:00
2 Erland Åkra Eldrup Bergen M20-34 33:37:00 00:08
3 Tor-Aanen Kallekleiv Gneist, IL / Team Peace and Cake M40-44 33:40:00 00:11
4 Karl Jonas Tronstad Ado Aquatics M20-34 33:49:00 00:20
5 stian Remme Rådal M40-44 35:42:00 02:13
6 Magne Knudsen Okea M35-39 36:17:00 02:48
7 Anders Aarvold Gneist, IL M35-39 36:50:00 03:21
8 Ole Jacob Birkeli Team Birkeli M35-39 37:43:00 04:14
9 Trygve Halsne BFG Bergen Løpeklubb / BFG / Meteorologisk Instutt M35-39 38:03:00 04:34
10 Richard Lunde OS M35-39 38:05:00 04:36
10 km kvinner, topp 10
1 Judit Margrethe Møller Fana IL K15-19 43:23:00 00:00
2 Maria Erichsen Øverland Bodø Bauta løpeklubb K20-34 43:25:00 00:02
3 Anne Kristine Johansson Running Girl K40-44 43:41:00 00:18
4 Henriette Tøsdal Spv/Bulder K20-34 48:41:00 05:18
5 Jannicke Eide Bønes K45-49 49:09:00 05:46
6 Ina Aas Loddefjord K55-59 50:10:00 06:47
7 Lisbeth Hammersland Necon K60-64 50:30:00 07:07
8 Torbjørg Kjoberg BFG Bergen Løpeklubb K55-59 52:40:00 09:17
9 Jannicke Heimnes Fana K50-54 52:46:00 09:23
10 Jennifer Barwick Apply K20-34 53:20:00 09:57
5 km menn, topp 10
1 Joel Dyrhovden Samnanger IL / Team Dyrhovden M20-34 17:20 00:00
2 Alexander Wolff Head Energy M20-34 17:33 00:13
3 Marius Paulsen Caverion Bergen BIL M20-34 18:06 00:46
4 David Normann Aasheim Raa Bjarg IL M1-14 18:37 01:17
5 Jan-Olav Gullbrå Hilleren Ask Friidrett M15-19 18:46 01:26
6 Trygve Buanes Viking, TIF / Høgskulen på Vestlandet M45-49 18:47 01:27
7 Anders Søyland Viking, TIF M50-54 18:49 01:29
8 Stian Aarvik Gneist IL M20-34 18:51 01:31
9 Stein Henrik Olaussen Aanderaa Data Instruments A/S M35-39 18:53 01:33
10 Martin Tvedt Skyss M35-39 18:56 01:36
5 km kvinner, topp 10
1 Jofrid Anderson Bjarg IL K15-19 20:02 00:00
2 Ragnhild Lie Anderson Bjarg IL K50-54 20:53 00:51
3 Leni Økland Necon K35-39 21:24 01:22
4 Hilde Beate Daland BFG Bergen Løpeklubb K50-54 21:45 01:43
5 Elisabet Rørvik Bergen K20-34 22:13 02:11
6 Hege-Eline Rike Hansen Equinor BIL K20-34 22:16 02:14
7 Amalie Skjerdal Langøen AdO Arena K20-34 22:54 02:52
8 Tuva Paulsdatter Sandlund Fyllingen IL K1-14 23:10 03:08
9 Camilla Sagstad ABB K40-44 23:11 03:09
10 Eli Børve Equinor BIL K35-39 23:28 03:26

Værvarsel

Om løpskarusellen

Karusellen vender nå tilbake til Flyplassvegen. Dette er i utgangspunktet en langt letter løype enn alternativet vi hadde ifm utbyggingen av Sandslikrysset (ny overbygget rundkjøring). Løypen er nå en ren fram og tilbake løype både for 5 og 10 km. Dvs det løpes nøyaktig samme veg tilbake både for 5 og 10 km.

Løypekart:

5 km

10 km

Starttidspunkt:
5 km /10 km – start fra kl 19.00 (Puljer på ca 150 med intervaller på 1 minutt)
(10 km tidligstart 18.45 for over 1 time)

Pulje 1: 19.00 (5km under 19min/10km under 39min).
Pulje 2: 19.01 (5km under 21min/10km under 41min).
Pulje 3: 19.02 (5km under 24min/10km under 43min).
Pulje 4 : 19.03 (5km under 28min/10km under 45min).
Pulje 5 : 19.04 (5km over 28 min/10km over 45min).

I tillegg har vi satt opp en startpulje 18.45 for dem som ønsker bruke over 1 time på 10 km.

For sesongen 2023/2024 er vi tilbake til vanlig påmelding, du melder deg på 5 km og velger løpsdagen hvilke distanse du ønsker løpe. 

Er du påmeldt hele karusellen må du ta vare på startnummeret, det skal benyttes gjennom hele karusellen.

Melder du deg på enkeltløp må du hente nytt startnummer for hver gang.

Invitasjon

Hjemmeside

Alle resultater