Sport på TV | Diamond League Eugene | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | NM Halvmaraton | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

NM Sykkelkross 2023 program og resultater

Lignende saker

Startlister og resultater fra NM Sykkelkross som arrangeres lørdag 11. november 2023.

Publisert 11. november 2023 i Resultater

NM Sykkelkross 2023

Spikkestad Røyk, Rock og Kross arrangert av Vårsol Velocipedclub

Dato

11. november

Sted

Spikkestad Skistadion – Viken

Sykkelkrossritt

Startlister

Resultater

Menn Elite

1 Mats Tubaas Glende Soon CK 1:04:49.0 0:00.0
2 Kevin Andre Sandli Messel Ringerike SK 1:05:35.2 0:46.2
3 Sebastian Veslum Asker CK 1:06:02.8 1:13.8
4 Knut Røhme Romeriksåsen SK 1:06:28.2 1:39.2
5 William Handley Tangen Watt og Oksygen Cykleklubb / Tangen Watt og Oksygen Cyklekl 1:06:29.2 1:40.2
6 Nichlas Øveraasen Soon CK 1:08:49.3 4:00.3
7 Martin Røste Omdahl Raufoss & Gjøvik SK 1:10:29.1 5:40.1
8 Thomas Rem IK Hero 1:11:19.1 6:30.1
9 Erik Kay Follo SK 1:06:31.4 1:42.4
10 Marius Grødahl Andresen Halden CK 1:07:58.9 3:09.9
11 Preben Brønstad Raufoss & Gjøvik SK 1:09:16.8 4:27.8
12 Trym Bjørner Westgaard Holther Smaalenene SK 1:10:42.8 5:53.8
13 Sebastian Molund Enoksen Lillehammer CK 1:11:03.6 6:14.6
14 Joakim Aanensen Tubakken Sykkelklubb 1:11:19.5 6:30.5
15 Eirik BRULAND Bygdø IL 1:05:07.1 0:18.1

Kvinner Elite

1 Mie Bjørndal Ottestad Ullevål SK 42:21.5 0:00.0
2 Malin Karlsen Soon CK 43:25.7 1:04.2
3 Oda Laforce IF Frøy 43:54.7 1:33.2
4 Elisabeth Sveum Kloppa Off Road Klubb 44:10.0 1:48.5
5 Berit Nordsæter Resell Lillehammer CK 46:04.9 3:43.4
6 Linn Eigebrekk Mandal CK 46:17.2 3:55.7
7 Åshild Tovsrud Asker CK 47:38.7 5:17.2
8 Marthe Rødsgaard Ringerike SK 42:50.3 0:28.8
9 Vilde Brønstad CK Toten 45:48.6 3:27.1

Menn junior

1 Aksel Laforce IF Frøy 37:45.6 0:00.0
2 Elias Ekroll Bjerke IF Frøy 39:12.3 1:26.7
3 Fabian Gilen Hoff Romeriksåsen SK 39:15.5 1:29.9
4 Håvard Øiom Ringerike SK 39:23.5 1:37.9
5 Jack Davies-Chard Sandnes Sykleklubb 40:22.5 2:36.9
6 Julian Vesterhus-Jacobsen IF Frøy 40:55.5 3:09.9
7 Noah Jacobsen Romeriksåsen SK 41:20.5 3:34.9
8 Andreas Hagejordet Nanset IF – Sykkel 41:32.1 3:46.5
9 Magnus Flaterud Asker CK 41:42.6 3:57.0
10 Kristian Heggelund Dahl IF Frøy 42:04.0 4:18.4
11 William Alexander Haug Sande SpKl Sykkel 42:27.0 4:41.4
12 Håkon Lærum Berg Grenland SK 42:55.9 5:10.3
13 Sindre Moe Landén Romeriksåsen SK 43:12.7 5:27.1
14 Isac Luther Asker CK 43:16.7 5:31.1
15 Haakon Rørmyr Halden CK 43:46.5 6:00.9
16 Ole Christian Haug Sande SpKl Sykkel 44:39.0 6:53.4
17 Andreas Østvik SK Rye sykkel 37:54.9 0:09.3
18 Eivind Aamodt Eikemo Follo SK 38:32.3 0:46.7
19 Embrik Segelvik Aasen Eiker CK 44:08.9 6:23.3
20 Anders Wæhre Asker CK 16:12.4 21:33.2
21 Marcus Skyrud Schreiner Lørenskog CK 13:58.0 23:47.6

Kvinner junior

1 Kamilla Aasebø SK Rye sykkel 45:05.1 0:00.0
2 Sara Bergsholm Hoven Romeriksåsen SK 47:56.6 2:51.5
3 Martha Stokkeland Stavanger SK 49:17.0 4:11.9
4 Silje Grødahl Andresen Halden CK 50:40.5 5:35.4

Menn Master, topp 30

1 Jonas Nermoen IF Frøy M35 38:12.4 0:00.0
2 Truls Veslum Asker CK M50 38:52.5 0:40.1
3 Morten Vaeng Aron Sportsklubb M50 39:16.8 1:04.4
4 Simen Enger Oslo Sykleklubb M35 39:18.4 1:06.0
5 Magnus Cederholm Oslo Sykleklubb M40 39:19.0 1:06.6
6 Thomas Svankil Sagene IF Sykkel M35 39:34.0 1:21.6
7 Lars Roar Uggerud Dugstad Sagene IF Sykkel M40 39:54.9 1:42.5
8 Thomas Færgestad IF Frøy M55 40:18.0 2:05.6
9 Dagfinn Bang-Johansen IF Frøy M45 40:22.6 2:10.2
10 Kim Gerhardsen Sykkelklubben Skar Oslo M35 40:27.2 2:14.8
11 Lars Kabbe Grenland SK M50 40:40.7 2:28.3
12 Jan Olav BEITMYREN Lysaker Sportsklubb M55 40:53.2 2:40.8
13 Vidar Olsen Tangen Watt og Oksygen Cykleklubb / Tangen Watt og Oksygen Cyklekl M50 41:08.7 2:56.3
14 Ottar Andre Sjursen IF Frøy M40 41:22.6 3:10.2
15 Morten Forland IF Frøy M50 41:40.8 3:28.4
16 Ryan Stelzer SK Rye sykkel M35 41:52.3 3:39.9
17 Jo Daniel Storengen FTT Oslo Sykkelklubb M35 42:14.3 4:01.9
18 Dag Henning Saurdal Tasta & omegn sykkelklubb M50 42:48.2 4:35.8
19 Lars Lunde IF Frøy M30 43:13.7 5:01.3
20 Fredrik Krey Berntz Asker CK M40 43:27.7 5:15.3
21 Tony Nordtveit Drøbak-Frogn IL Sykkel M35 44:12.9 6:00.5
22 Ketil Ervik Stiftstaden SK Trondheim M55 44:35.3 6:22.9
23 Christopher Russell Sykkelklubben Skar Oslo M35 44:36.7 6:24.3
24 Terje Johnsen Oslo Sykleklubb M55 45:28.4 7:16.0
25 Tom Christian Aasen Eiker CK M45 1:47:10.6 1:08:58.2
26 Jan-Ivar Nygaard Sandnes Sykleklubb M60 2:48:41.4 2:10:29.0
27 Lars Blesvik Holmenkollen CK M40 3:03:10.1 2:24:57.7
28 Joachim Karlsen-Mulelid IF Frøy M40 38:28.1 0:15.7
29 Bjørn Kjetil Aanensen Tubakken Sykkelklubb M45 38:33.1 0:20.7
30 Brynjulf Spalder Asker CK M50 38:48.0 0:35.6

Kvinner Master

1 Live Kåsa Svarstad Grenland SK 49:40.0 0:00.0
2 Cindy Koo Enevoldsen Asker CK 43:59.9 5:40.1
3 Gjertrud Soon CK 46:58.6 2:41.4

Program

Om rittet

Velkommen til krossfest på Spikkestad!
Lørdag 11. november leker den aller ypperste norgeseliten i sykkelkross seg gjennom gjørme, røyk, lungespreng, melkesyre, rock’n’roll, «jägertoppen» og «the circle of life» på Spikkestad Skistadion / Sykkelkrossarena i følgende klasser:
– Jokermesterskap 13-16 år
– NM Junior
– NM CX Master
– NM Senior Elite
Invitasjon

Hjemmeside Facebook

Løypekart

Værmelding

Alle resultater