Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Vasaloppet | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell | Strade Bianche| Alle resultater

Resultater NM terrengsykkel rundbane 2023

Lignende saker

Startliste og resultater fra NM terrengsykkel rundbane 27.-28. mai 2023.

Publisert 28. mai 2023 i Resultater

NM terrengsykkel rundbane 2023

Dato

27. – 28. mai

Sted

Nilsbyen, Trondheim – Trøndelag

Startlister alle klasser

Resultater

Menn senior, topp 10

1 Knut Røhme Romeriksåsen SK M Senior 01:22:42 00:00
2 Mats Tubaas Glende Soon CK M Senior 01:22:48 00:06
3 Emil Hasund Eid Kloppa Off Road Klubb M Senior 01:23:22 00:40
4 Petter Fagerhaug Gjerdrum IL M Senior 01:23:43 01:01
5 Eskil Evensen-Lie Kloppa Off Road Klubb M Senior 01:24:18 01:36
6 Ole Sigurd Rekdahl Halden CK M Senior 01:25:34 02:52
7 William Handley Tangen Watt og Oksygen Cykleklubb / Tangen Watt og Oksygen Cyklekl M Senior 01:26:13 03:31
8 Sjur Holm Grøneng Lillehammer CK M Senior 01:26:30 03:48
9 Erik Hægstad Lillehammer CK M Senior 01:28:11 05:29
10 Tormod Weydahl Ottadalen SK M Senior 01:28:28 05:46

Menn junior, topp 10

1 Sivert Ekroll Tangen Watt og Oksygen Cykleklubb / Tangen Watt og Oksygen Cyklekl M Junior 01:08:46 13:56
2 Sigurd Stubberud Soon CK M Junior 01:09:03 13:39
3 Mads Koritov Romeriksåsen SK M Junior 01:09:06 13:36
4 Birk Strand Rønnestad Lillehammer CK M Junior 01:09:54 12:48
5 Linus Aksnes Vigrestad SK M Junior 01:11:19 11:23
6 Elias Ekroll Bjerke IF Frøy M Junior 01:11:48 10:54
7 Jonas Kind Høydahl Sande SpKl Sykkel M Junior 01:12:21 10:21
8 Marius Aune Lørenskog CK M Junior 01:12:33 10:09
9 Adrian Aasgaard Follo SK M Junior 01:13:15 09:27
10 Stian Ustvedt Gravdal Follo SK M Junior 01:13:55 08:47

Kvinner senior

1 Ingrid Bøe Jacobsen Halden CK K Senior 01:23:15 00:00
2 Berit Nordsæter Resell Lillehammer CK K Senior 01:24:31 01:16
3 Oda Laforce IF Frøy K Senior 01:25:34 02:19
4 Elisabeth Sveum Kloppa Off Road Klubb K Senior 01:30:26 07:11
5 Sigrid Andrea Fløgstad Moss CK K Senior 01:33:17 10:02
6 Helena Nyhus IF Frøy K Senior 01:37:18 14:03
7 Vilde Brønstad CK Toten K Senior 01:45:55 22:40

Kvinner junior

1 Kamilla Aasebø SK Rye sykkel K Junior 01:00:32 22:43
2 Malin Karlsen Soon CK K Junior 01:06:42 16:33
3 Sara Bergsholm Hoven Romeriksåsen SK K Junior 01:07:23 15:52
4 Hedda Steine Gulholm Follo SK K Junior 01:12:04 11:11
5 Johanne Berven Agard Sande SpKl Sykkel K Junior 01:13:11 10:04
6 Agnes Vatterholm Jernberg TVK K Junior 01:16:41 06:34
7 Solveig Stenvold Leinan Follo SK K Junior 01:18:00 05:15
8 Madeleine Isabelle Bakkeli Götz IF Frøy K Junior 01:20:02 03:13

Menn senior, topp 10

1 Petter Fagerhaug Gjerdrum IL 23:18 00:00
2 Emil Hasund Eid Kloppa Off Road Klubb 23:20 00:02
3 Knut Røhme Romeriksåsen SK 23:33 00:15
4 Eskil Evensen-Lie Kloppa Off Road Klubb 23:36 00:18
5 Sondre Rokke IF Frøy 23:39 00:21
6 Mats Tubaas Glende Soon CK 23:40 00:22
7 William Handley Tangen Watt og Oksygen Cykleklubb 23:40 00:22
8 Erik Hægstad Lillehammer CK 24:00:00 00:42
9 Sjur Holm Grøneng Lillehammer CK 24:04:00 00:46
10 Tormod Weydahl Ottadalen SK 24:05:00 00:47

Kvinner senior

1 Ingrid Bøe Jacobsen Halden CK 22:27 00:00
2 Oda Laforce IF Frøy 22:38 00:11
3 Sigrid Andrea Fløgstad Moss CK 23:02 00:35
4 Berit Nordsæter Resell Lillehammer CK 23:36 01:09
5 Elisabeth Sveum Kloppa Off Road Klubb 24:58:00 02:31
6 Helena Nyhus IF Frøy 26:02:00 03:35
7 Vilde Brønstad CK Toten 27:42:00 05:15

Menn junior, topp 10

1 Sivert Ekroll Tangen Watt og Oksygen Cykleklubb 19:23 03:55
2 Linus Aksnes Vigrestad SK 19:28 03:50
3 Mads Koritov Romeriksåsen SK 19:37 03:41
4 Marius Aune Lørenskog CK 20:11 03:07
5 Elias Ekroll Bjerke IF Frøy 20:17 03:01
6 William Alexander Haug Sande SpKl Sykkel 20:23 02:55
7 Håvard Øiom Ringerike SK 20:30 02:48
8 Stian Ustvedt Gravdal Follo SK 20:34 02:44
9 Jørgen Holm Grøneng Lillehammer CK 20:48 02:30
10 Markus Rindli Follo SK 20:57 02:21

Kvinner junior

1 Kamilla Aasebø SK Rye sykkel 16:32 05:55
2 Sara Bergsholm Hoven Romeriksåsen SK 17:45 04:42
3 Malin Karlsen Soon CK 18:10 04:17
4 Hedda Steine Gulholm Follo SK 18:55 03:32
5 Agnes Vatterholm Jernberg TVK 19:36 02:51
6 Silje Grødahl Andresen Halden CK 20:25 02:02
7 Solveig Stenvold Leinan Follo SK 20:51 01:36

Program

Invitasjon

Hjemmeside

Om

NM Rundbane 2023 byr på to dager med sykkelritt i TVKs anlegg Nilsbyen terrengsykkelpark. Løypene
består av en blanding av:
• maskinbygde raske løyper med grusdekke, med god flyt og doserte svinger. I disse løypene fins
det flere A-linjer, og her må man prøve seg fram for å finne det raskeste alternativet.
• bygde løyper av rød vanskelighetsgrad
• “naturlige” (gamle) stier
• skitrasé med blandet overflate, hovedsakelig grus og jord
Klasser med NM-status: Junior, Senior og Masters.
UM (Ungdomsmesterskap): 13, 14, 15 og 16 år (ettårs-klasser).
UL (Ungdomsleker): 6 – 12 år.
Sportsklasser: Fra 17 år og opp, én felles klasse for hvert kjønn. Engangs-lisens tillatt. Inngår ikke i NM

Løypekart

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater