Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Program og resultater Nordisk U20 mesterskap friidrett 2023

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Nordisk U20 mesterskap friidrett som arrangeres 22. - 23. juli 2023.

Publisert 22. juli 2023 i Resultater

Nordisk U20 mesterskap friidrett 2023

Nordic Match U20, Nordisk juniorlandskamp

Dato

22. – 23. juli

Sted

Bislett Stadion – Oslo

Påmeldte utøvere

Startlister

Resultater

Livestream

Lørdag
Søndag

Resultater landskampen

Program

Norges tropp

Kvinner:

100 meter:
Selma Ims, Sandnes IL.
Tora Bøgeberg Lilleaas, Eidanger IL.

200 meter:
Ida Andrea Breigan, Fredrikstad IF.
Lilje Lopes Patey, IL i BUL.

400 meter:
Borghild Oline Holstad, Hareid IL.
Lisa Maylen Stensøy, Herkules IF.

800 meter:
Malin Hoelsveen, Raufoss IL.
Vilde-Sofie Torvund, Fri IL.

1500 meter:
Marte Hovland, Vik IL.
Malin Hoelsveen, Raufoss IL.

3000 meter:
Anna Marie Nordengen Sirevåg, SK Vidar.
Marte Hovland, Vik IL.

100 meter hekk:
Lovise Skarbøvik Andresen, Dimna IL.
Selma Ims, Sandnes IL.

400 meter hekk:
Jamila Isman, Fredrikstad IF.
Sarah Safaa Al-Saiddi, IL Skjalg.

3000 meter hinder:
Thea Charlotte Knutsen, Varegg fleridrett.
Maiken Holmund Prøitz, Sarpsborg IL.

Lengde:
Ida Andrea Breigan, Fredrikstad IF.
Jamila Isman, Fredrikstad IF.

Tresteg:
Sigrid Forsmo Kapskarmo, Hattfjelldal IL.
Anna Theodora Helgesen, Sandnes IL.

Høyde:
Telma Björk Rostoft Kristjansson, IL Koll.
Hedvig Kallåk, Tyrving IL.

Stav:
Jennie Bos, Fana IL.
Sara Bendikte Guttormsen, SK Vidar.

Kule:
Hanna Emilie Hjeltnes, Ull/Kisa IL.
Sonja Jervidalo, Otra IL.

Diskos:
Hanna Emilie Hjeltnes, Ull/Kisa IL.
Mette-Elise Vaskinn, Ringerike SK.

Slegge:
Linnea Kristine Austad Nilsen, Modum FIK.
Julie Lie Karlberg, Snøgg friidrett.

Spyd:
Inga Rabben Reimers, Sandnes IL.
Linea Steiro-Darén, Sortland IL.

4×100 meter stafett:
Ida Andrea Breigan, Fredrikstad IF.
Selma Ims, Sandnes IL.
Tora Bøgeberg Lilleaas, Eidanger IL.
Lovise Skarbøvik Andresen, Dimna IL.

4×400 meter stafett:
Borghild Oline Holstad, Hareid IL.
Lilje Lopes Patey, IL i BUL.
Jamila Isman, Fredrikstad IF.
Lisa Maylen Stensøy, Herkules IF.
Camilla Dahl Kristiansen, IL Tyrving.

Menn:

100 meter:
Sebastian Berntsen, Tønsberg FIK.
Alexander Skrede, Sandnes IL.

200 meter:
Bastian Elnan Aurstad, Steinkjer FK.
Emil Gundersen, Fyllingen IL.

400 meter:
Bastian Elnan Aurstad, Steinkjer FK.
Sindre Strønstad-Løseth, Gneist IL.

800 meter:
Philip Morken, Fil Aks-77.
Sondre Strande Omland, Ull/Kisa IL.

1500 meter:
August Da Silva Sveen, Jotun IL.
Sondre Strande Omland, Ull/Kisa IL.

5000 meter:
August Da Silva Sveen, Jotun IL.
Jonas Skjerven, Mjøsdalen IL.

110 meter hekk:
Simen Johan Teigstad, Sandvin IL.
Nicolas Alexander Baranyi Eriksen, IL i BUL.

400 meter hekk:
Ivar Plukkerud, Hamar IL.
Aiden Vincent, Groruddalen FIK.

3000 meter hinder:
Lars Horten Jordet, FIK Ren-Eng

Lengde:
Sebastian Berntsen, Tønsberg FIK.
Sondre Jahren, Asker SK Friidrett.

Tresteg:
Oscar Stuhr, Fana IL.
Sigmund Le Fjeld, Tyrving IL.

Høyde:
Sondre Jahren, Asker SK Friidr.ett.
Tobias Heldal, Fana IL

Stav:
Philip Andreas Kubon, Fana IL.
Sander Oppen, IF Sturla.

Kule:
Henrik From Vesterlid, Hattfjelldal IL.
Sondre Jahren, Asker SK Friidrett.

Diskos:
Håkon Hansesæter, Aremark IL.
Brage Viljar Arumairasa, Søma IL.

Slegge:
Håkon Hansesæter, Aremark IL.
Øystein Solheim Hytten, Tønsberg FIK.

Spyd:
Peder Hennestad Skjevrak, Sandnes IL.
Tommi Aslaksrud Pasanen, Halden IL.

4×100 meter stafett:
Sebastian Berntsen, Tønsberg FIK.
Alexander Skrede, Sandnes IL.
Emil Gundersen, Fyllingen IL.
Sondre Witzøe, Sandvin IL.

4×400 meter stafett:
Bastian Elnan Aurstad, Steinkjer FK.
Philip Morken, Fil Aks-77.
Aiden Vincent, Groruddalen FIK.
Sindre Strønstad-Løseth, Gneist IL.
Tobias Bang Gulbrandsen, IL i BUL.

5000 meter kappgang:
Kristoffer Randall, Drøbak og Frogn IL.

Om 

Nordisk juniormesterskap i friidrett (Nordic U20 Match & Championship) er et nordisk mesterskap i friidrett for juniorutøvere. Med junior menes U20, det vil si at utøverne må være 19 år eller yngre 31. desember det året mesterskapet arrangeres.[1]

Mesterskapet er for Norge, Sverige, Finland og et sammensatt lag fra Danmark og Island. Finland og Sverige har valgt å delta med kun utøvere som er 18 eller 19 år, unntatt i kappgang, der de godtar yngre utøvere. Norge og Danmark/Island har valgt å ikke ha noen nedre grense på alder.

Nordisk juniormesterskap ble første gang arrangert i 2004, og erstattet Nordisk juniorkamp i friidrett (Nordic U21 Juniormatch)

Hjemmeside

Værvarsel

Tidligere arrangører av Nordisk U20 mesterskap friidrett

Nr. År Land By Tidsrom
1. 2004 Finland Finland Esbo 21.–22. august
2. 2005 Norge Norge Kristiansand 27.-28. august
3. 2006 Sverige Sverige Eskilstuna 2.-3. september
4 2007 Danmark Danmark Esbjerg 1.-2. september
5. 2008 Norge Norge Bergen 16.–17. august
6. 2009 Finland Finland Vasa 22.-23. august
7. 2010 Island Island Akureyri 28.–29. august
8. 2011 Danmark Danmark København 3.–4. september
9. 2012 Sverige Sverige Växjö 18.-19. august
10. 2013 Finland Finland Esbo 17.-18. august
11. 2014 Norge Norge Kristiansand 16.-17. august
12. 2015 Finland Finland Esbo 29.-30. august
13. 2016 Island Island Reykjavik 13.-14. august
14. 2017 Sverige Sverige Umeå 19.-20. august
15. 2018 Danmark Danmark Hvidovre 11.-12. august
16. 2019 Norge Norge Kristiansand 17.-10. august

Flere resultater

Alle resultater