Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Nordsjøstevnet 2023 program og resultater

Lignende saker

Informasjon, startlister og resultater fra Nordsjøstevnet som arrangeres 27. - 29. oktober 2023.

Publisert 28. oktober 2023 i Resultater

Nordsjøstevnet 2023

50. utgave

Dato

27. – 29. oktober

Sted

Austrått svømmehall, Sandnes – Rogaland

Internasjonalt kortbanestevne

Startlister

Resultater (live)

Invitasjon

Tidsskjema

Friday October 27 th 2023 – 09.00 – 2 oldest classes + para

Event 1. 200m Medley, Women 09.00
Event 2. 200m Medley, Men 09.14
Event 3. 50m Freestyle, Women 09.32
Event 4. 50m Freestyle, Men 09.46
Event 5. 100m Breaststroke, Women 09.58
Event 6. 100m Breaststroke, Men 10.09
Event 7. 50m Backstroke, Women 10.29
Event 8. 50m Backstroke, Men 10.42
Event 9. 200m Butterfly, Women 10.55
Event 10. 200m Butterfly, Men 11.04
Event 11. 1500m Freestyle, Women 11.19
Event 12. 1500m Freestyle, Men 11.38
Slutt 11.55

Friday October 27 th 2023 – 12.00 – 2 youngest classes

Event 1. 200m Medley, Women 12.00
Event 2. 200m Medley, Men 12.13
Event 3. 50m Freestyle, Women 12.22
Event 4. 50m Freestyle, Men 12.41
Event 5. 100m Breaststroke, Women 12.53
Event 6. 100m Breaststroke, Men 13.14
Event 7. 50m Backstroke, Women 13.27
Event 8. 50m Backstroke, Men 13.52
Event 9. 200m Butterfly, Women 14.05
Event 10. 200m Butterfly, Men 14.16
Slutt 14.35

Friday October 27 th 2023 – 17.00 – Finals

200m Medley, Women – Superfinal 17.00
200m Medley, Men – Superfinal 17.04
Premieutdeling 200m IM, damer 17.07
50m Freestyle, Women – Para 17.13
Premieutdeling 200m IM, herrer 17.15
50m Freestyle, Men – Para 17.21
Premieutdeling 50m fri, damer – HC 17.23
50m Freestyle, Women – B-Final 17.27
50m Freestyle, Women – Superfinal 17.29
Premieutdeling 50m fri, herrer – HC 17.30
50m Freestyle, Men – B-Final 17.34
50m Freestyle, Men – Superfinal 17.36
Premieutdeling 50m fri, damer 17.37
100m Breaststroke, Women – B-Final 17.41
100m Breaststroke, Women – Superfinal 17.44
Premieutdeling 50m fri, herrer – HC 17.46
100m Breaststroke, Men – B-Final 17.50
100m Breaststroke, Men – Superfinal 17.53
Premieutdeling 100m bryst, damer 17.55
50m Backstroke, Women – Para 18.01
Premieutdeling 100m bryst, damer 18.03
50m Backstroke, Men – Para 18.09
Premieutdeling 50m rygg, damer – HC 18.11
50m Backstroke, Women – B-Final 18.15
50m Backstroke, Women – Superfinal 18.18
Premieutdeling 50m rygg, herrer – HC 18.19
50m Backstroke, Men – B-Final 18.24
50m Backstroke, Men – Superfinal 18.27
Premieutdeling 50m rygg, damer 18.28
200m Butterfly, Women – Superfinal 18.33
Premieutdeling 50m rygg, herrer 18.36
200m Butterfly, Men – Superfinal 18.41
Premieutdeling 200m butterfly, damer 18.44
Event 11. 1500m Freestyle, Women 18.47
Event 12. 1500m Freestyle, Men 19.05
Slutt 19.23

Saturday October 28 th 2023 – 09.00 – 2 oldest classes + para + relays

Event 13. 400m Freestyle, Men 09.00
Event 14. 400m Freestyle, Women 09.22
Event 15. 100m Backstroke, Men 09.48
Event 16. 100m Backstroke, Women 10.03
Event 17. 50m Butterfly, Men 10.15
Event 18. 50m Butterfly, Women 10.27
Event 19. 100m Freestyle, Men 10.36
Event 20. 100m Freestyle, Women 10.56
Event 21. 200m Breaststroke, Men 11.09
Event 22. 200m Breaststroke, Women 11.29
Event 23. 4*50m Medley Relay, Mixed 11.39
Event 24. 4*50m Freestyle, Mixed 12.02
Slutt 12.26

Saturday October 28th 2023 – 12.30 – 2 youngest classes

Event 13. 400m Freestyle, Men 12.30
Event 14. 400m Freestyle, Women 12.50
Event 15. 100m Backstroke, Men 13.22
Event 16. 100m Backstroke, Women 13.35
Event 17. 50m Butterfly, Men 13.55
Event 18. 50m Butterfly, Women 14.05
Event 19. 100m Freestyle, Men 14.22
Event 20. 100m Freestyle, Women 14.33
Event 21. 200m Breaststroke, Men 15.01
Event 22. 200m Breaststroke, Women 15.14
Slutt 15.40

Saturday October 28th 2023 – 17.00 – Finals

400m Freestyle, Men – Superfinal 17.00
400m Freestyle, Women – Superfinal 17.06
Premieutdeling 400m fri, herrer 17.11
100m Backstroke, Men – B-Final 17.15
100m Backstroke, Men – Superfinal 17.18
Premieutdeling 400m fri, damer 17.20
100m Backstroke, Women – B-Final 17.24
100m Backstroke, Women – Superfinal 17.27
Premieutdeling 100m rygg, herrer 17.29
50m Butterfly, Men – Para 17.35
Premieutdeling 100m rygg, damer 17.37
50m Butterfly, Women – Para 17.43
Premieutdeling 50m butterfly, herrer – HC 17.45
50m Butterfly, Men – B-Final 17.49
50m Butterfly, Men – Superfinal 17.51
Premieutdeling 50m butterfly, damer – HC 17.52
50m Butterfly, Women – B-Final 17.56
50m Butterfly, Women – Superfinal 17.58
Premieutdeling 50m butterfly, herrer 17.59
100m Freestyle, Men – B-Final 18.03
100m Freestyle, Men – Superfinal 18.07
Premieutdeling 50m butterfly, damer 18.09
100m Freestyle, Women – B-Final 18.13
100m Freestyle, Women – Superfinal 18.16
Premieutdeling 100m fri, herrer 18.18
200m Breaststroke, Men – Superfinal 18.23
Premieutdeling 100m fri, damer 18.26
200m Breaststroke, Women – Superfinal 18.31
Premieutdeling 200m bryst, herrer 18.35
4*50m Medley Relay, Mixed – Superfinal 18.40
Premieutdeling 200m bryst, damer 18.43
4*50m Freestyle, Mixed – Superfinal 18.48
Premieutdeling 4*50m LM, mixed 18.51
Premieutdeling 4*50m fri, mixed
Slutt 18.57

Sunday October 29 th 2023 – 09.00 – 2 oldest classes + para + relays

Event 25. 400m Medley, Women 09.00
Event 26. 400m Medley, Men 09.06
Event 27. 100m Butterfly, Women 09.11
Event 28. 100m Butterfly, Men 09.22
Event 29. 200m Backstroke, Women 09.38
Event 30. 200m Backstroke, Men 09.48
Event 31. 50m Breaststroke, Women 10.02
Event 32. 50m Breaststroke, Men 10.09
Event 33. 200m Freestyle, Women 10.21
Event 34. 200m Freestyle, Men 10.34
Event 35. 100m Medley, Women 10.48
Event 36. 100m Medley, Men 11.01
Event 37. 800m Freestyle, Women 11.19
Event 38. 800m Freestyle, Men 11.29
Event 39. 4*100m Freestyle, Women 11.39
Event 40. 4*100m Freestyle, Men 12.03
Slutt 12.34

Sunday October 29 th 2023 – 12.40 – 2 youngest classes

Event 27. 100m Butterfly, Women 12.40
Event 28. 100m Butterfly, Men 12.56
Event 29. 200m Backstroke, Women 13.04
Event 30. 200m Backstroke, Men 13.18
Event 31. 50m Breaststroke, Women 13.31
Event 32. 50m Breaststroke, Men 13.46
Event 33. 200m Freestyle, Women 13.57
Event 34. 200m Freestyle, Men 14.14
Event 35. 100m Medley, Women 14.28
Event 36. 100m Medley, Men 14.49
Slutt 14.57

Sunday October 29 th 2023 – 16.00 – Finals

Event 25. 400m Medley, Women 16.00
Event 26. 400m Medley, Men 16.06
Premieutdeling 400m IM, damer 16.12
100m Butterfly, Women – B-Final 16.16
100m Butterfly, Women – Superfinal 16.19
Premieutdeling 400m IM, herrer 16.21
100m Butterfly, Men – B-Final 16.25
100m Butterfly, Men – Superfinal 16.28
Premieutdeling 100m butterfly, damer 16.30
200m Backstroke, Women – Superfinal 16.35
Premieutdeling 100m butterfly, herrer 16.38
200m Backstroke, Men – Superfinal 16.43
Premieutdeling 100m butterfly, damer 16.46
50m Breaststroke, Women – Para 16.52
50m Breaststroke, Men – Para 16.56
Premieutdeling 200m rygg, herrer 16.58
50m Breaststroke, Women – B-Final 17.02
50m Breaststroke, Women – Superfinal 17.04
Premieutdeling 50m bryst, herrer – HC 17.05
50m Breaststroke, Men – B-Final 17.09
50m Breaststroke, Men – Superfinal 17.11
Premieutdeling 50m bryst, damer 17.12
200m Freestyle, Women – Superfinal 17.16
Premieutdeling 50m bryst, herrer 17.19
200m Freestyle, Men – Superfinal 17.24
Premieutdeling 200m fri, damer 17.27
100m Medley, Women – B-Final 17.31
100m Medley, Women – Superfinal 17.34
Premieutdeling 200m fri, herrer 17.36
100m Medley, Men – B-Final 17.41
100m Medley, Men – Superfinal 17.44
Premieutdeling 100m IM, damer 17.46
Event 37. 800m Freestyle, Women 17.52
Event 38. 800m Freestyle, Men 18.01
4*100m Freestyle, Women – Superfinal 18.12
4*100m Freestyle, Men – Superfinal 18.18
Premieutdeling 4*100m fri, damer 18.22
Premieutdeling 4*100m fri, herrer
Slutt 18.28

Om Nordsjøstevnet

Stavanger Swimming Pool has 6 lanes. It will be a short course (25m) competition and the water temperature is 26°C/78,8°F

Nordsjøstevnet will have both direct and super finals, with participation limited by qualification. Superfinals in all individual and relay events, except 800m freestyle, 1500m freestyle and 400m individual medley for both genders.

Direct finals in those three events will take place as part of the super finale program. A finals for each event irrespective of age group; B finals for 50m and 100m events only

Invitasjon Nordsjøstevnet

Flere resultater

Alle resultater