Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Boston Marathon| Alle resultater

Norgescup skiskyting Fossum 2024 program og resultater

Lignende saker

Program, startlister og resultater fra Norgescup skiskyting Fossum 24. - 25. februar 2024.

Publisert 25. februar 2024 i Resultater

Norgescup skiskyting Fossum 2024

NC senior 5
NC junior 4
NC ungdom 3

Dato

24. – 25. februar

Sted

Fossum – Viken

Invitasjon

Startlister og resultater

Lørdag 24. februar – Kort normal

Menn senior, topp 6

1 Jørgen Solhaug Sæter Os IL / Team Fosen Yard 37:39.9 0:00.0 0+0+0+0
2 Herman Dramdal Borge Svene IL / Team 1,5 39:34.3 1:54.4 1+0+0+0
3 Håvard Kne Galåen Røros IL / Holmenkollen Biathlon 40:01.2 2:21.3 1+1+1+0
4 Harald Øygard Skrautvål IL / Team 1,5 40:10.1 2:30.2 0+1+0+1
5 Vetle Rype Paulsen Lier IL / Norges Skiskytterforbund 40:13.6 2:33.7 1+2+0+0
6 Espen Uldal Birkenes IL / Team Fosen Yard 40:32.0 2:52.1 2+0+0+0

M20-22, topp 6

1 Sivert Bjørndalen Simostranda IL / Team Geilo 36:25.4 0:00.0 0+0+1+1
2 Fredrik Vogt Vold Fossum IF / Team Fossum Elite 36:42.6 0:17.2 0+0+2+0
3 Samuel Stig Tyvold Byåsen Skiskytterlag / Team Midt-Norge 36:46.7 0:21.3 0+0+1+0
4 Magnus Skeide Bakke Eid IL / Team Woodcon 36:48.0 0:22.6 1+0+1+0
5 Johannes Willassen Oslo Skiskytterlag / Team Fosen Yard 36:49.8 0:24.4 0+3+0+0
6 Eivind Gaastjønn Fyresdal Skiskyttarlag / Team Kongsberg 36:51.5 0:26.1 1+1+1+0

M19, topp 6

1 Andreas Præsterud Simostranda IL / Team Skiguard Buskerud 30:30.2 0:00.0 0+0+2+0
2 Elias Helset Sunnylven IL / Stryn Videregående Skole 31:13.0 0:42.8 0+2+0+2
3 Martin Jørstad Ringli Øystre Slidre IL / NTG Geilo 31:17.2 0:47.0 1+1+1+1
4 Peter Nystu Nordreisa Idrettslag / Nordnorsk Skilinje 31:34.0 1:03.8 0+1+0+2
5 Oskar Dalene Birkenes IL / Sirdal Ski Skiskyting 32:15.4 1:45.2 1+1+1+0
6 Jens Borgar Aarhaug Sokna IL / NTG Lillehammer 32:15.6 1:45.4 1+0+2+1

M18, topp 6

1 Sigurd Lysberg Lehn Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 31:25.0 0:00.0 0+3+0+1
2 Leo Skjellaug Gundersen Geilo IL / NTG Geilo 31:41.5 0:16.5 1+1+1+0
3 Benjamin Vinda Lier IL / NTG Geilo 31:58.5 0:33.5 0+1+1+1
4 Andreas Aarseth Hålandsdal IL / Team Gla’Laks Biathlon 32:21.3 0:56.3 0+1+1+0
5 Storm Kristoffer Veitsle Nittedal Skiskytterlag / Wang Toppidrett Romerike 33:06.0 1:41.0 1+2+0+0
6 Linus Stilson Arstad Trondhjems Skiskyttere / Trondheim Biathlon Team 33:09.8 1:44.8 0+3+1+0

M17, topp 6

1 Bjørn-Anders Eriksen Målselvs Skiskyttere 31:55.7 0:00.0 0+1+0+3
2 Sondre Leknes Frey Bærums Skiklub / Dønski VGS 32:52.3 0:56.6 0+0+2+1
3 Emil Skjellberg Tromsø Skiskytterlag / NTG-T 33:35.2 1:39.5 2+2+1+2
4 Magnus Wassbakk Tromsø Skiskytterlag / NTG-T 33:50.1 1:54.4 2+1+2+2
5 Tobias Haugeplass Aanesen Birkenes IL / Sirdal Ski Skiskyting 34:54.7 2:59.0 0+3+0+2
6 Alfred Swahn OK Landehof 34:56.5 3:00.8 0+2+1+1

Kvinner senior, topp 6

1 Maren Bakken Os IL / Norges Skiskytterforbund 39:27.2 0:00.0 0+0+0+0
2 Ragnhild Femsteinevik Hålandsdal IL 39:48.7 0:21.5 1+0+1+0
3 Eline Grue Kvikne IL / Holmenkollen Biathlon 39:58.1 0:30.9 0+0+0+0
4 Marit Øygard Skrautvål IL / Team 1,5 40:44.3 1:17.1 1+0+0+0
5 Mari Wetterhus Svene IL / Holmenkollen Biathlon 41:14.9 1:47.7 0+1+0+0
6 Malin Auganæs Bergtun Kvam Langrenn- og Skiskyttarklubb / Team Midt-Norge 41:35.0 2:07.8 0+1+0+0

K20-22, topp 6

1 Linnea Winsvold Lier IL / Team Fossum Elite 35:05.5 0:00.0 0+1+0+1
2 Lisa Bjønnes Oslo Skiskytterlag / Team Woodcon 35:35.6 0:30.1 0+1+0+0
3 Gunn Kristi Stensaker Tvinnereim Hardbagg IL / Team Woodcon 35:37.9 0:32.4 0+0+2+1
4 Nora Flotten Volden Oppdal IL / Team Kongsberg 35:50.7 0:45.2 0+0+0+0
5 Eline Mathea Myren Valldal IL / Team 1,5 35:52.4 0:46.9 1+0+0+0
6 Marit Heinemann Tynset IF / Team Woodcon 35:55.0 0:49.5 0+1+1+0

K19, topp 6

1 Kristine Sandstedt Ingebrigtsen Skonseng UL / Team Polarsirkelen 30:07.4 0:00.0 0+2+2+1
2 Maren Medalen Berntsen Asker Skiklubb / NTG Lillehammer 30:15.5 0:08.1 0+0+1+1
3 Tuva Andersen Meråker Skiskytterklubb / Team Meråker Skiskyting 30:55.4 0:48.0 1+1+0+1
4 Ine Lohne Boehlke Fossum IF / Dønski VGS 30:58.7 0:51.3 0+2+2+1
5 Elida Fuglem Valldal IL / Stryn Videregående Skole 31:15.5 1:08.1 1+2+1+0
6 Sunniva Thoresen Bolstad Simostranda IL / NTG Geilo 31:23.0 1:15.6 0+1+0+2

K18, topp 6

1 Bjørg Marit Eide Hålandsdal IL / NTG Geilo 29:03.9 0:00.0 0+0+0+0
2 Julie Tronerud Kvelvane Voss Skiskytterlag / NTG Geilo 30:15.3 1:11.4 3+0+1+2
3 Elise Weber Eriksen Lommedalens IL / NTG Lillehammer 30:36.9 1:33.0 0+3+0+1
4 Sara Agnethe Granvang Tronrud Nordre Land IL / NTG Lillehammer 30:57.0 1:53.1 0+3+1+0
5 Eiril Høistad Nordbø Fet Skiklubb / NTG Lillehammer 31:03.1 1:59.2 0+1+1+2
6 Guro Elizabeth Strindeberg Drammen Strong / NTG Geilo 31:44.7 2:40.8 1+2+1+2

K17, topp 6

1 Martine Sofie Skog Bjerkvik IF 30:38.4 0:00.0 1+0+1+1
2 Malin Skogstad Leik, IL / NTG Lillehammer 31:17.5 0:39.1 0+0+0+0
3 Marte Kristine Kollerød Høidalen Oslo Skiskytterlag / Wang Toppidrett Romerike 32:07.4 1:29.0 1+1+0+2
4 Anne Birgit Dokken Nordre Land IL / NTG Lillehammer 32:12.9 1:34.5 1+1+2+0
5 Ingeborg Rørvik Førde IL / NTG Geilo 32:22.4 1:44.0 1+1+1+2
6 Stella Lekhal Husnes Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 32:24.0 1:45.6 0+1+0+1

Søndag 14. januar – Sprint

Menn senior, topp 6

1 Jørgen Solhaug Sæter Os IL / Team Fosen Yard 23:50.3 0:00.0 0+0
2 Martin Femsteinevik Hålandsdal IL / Holmenkollen Biathlon 23:58.1 0:07.8 0+1
3 Petter Austberg Bjørn Alvdal IL / Team Fosen Yard 24:02.8 0:12.5 1+0
4 Hogne Findal Skar Sannidal Idrettslag / Team Hugaas 24:12.9 0:22.6 0+0
5 Håvard Kne Galåen Røros IL / Holmenkollen Biathlon 24:22.3 0:32.0 0+1
6 Endre Blikra Trondhjems Skiskyttere / Team Midt-Norge 24:23.8 0:33.5 1+0

M20-22, topp 6

1 Iver Slupphaug Orkdal IL / Team Midt-Norge 24:50.4 0:00.0 0+2
2 Johannes Willassen Oslo Skiskytterlag / Team Fosen Yard 24:53.8 0:03.4 0+1
3 Sivert Bjørndalen Simostranda IL / Team Geilo 25:03.1 0:12.7 1+0
4 Kristian Mentzoni-Klausen Fossum IF / Team Fossum Elite 25:21.5 0:31.1 1+1
5 Eivind Gaastjønn Fyresdal Skiskyttarlag / Team Kongsberg 25:21.8 0:31.4 1+0
6 Jakob Lundby Østre Toten Skilag / Team Hugaas 25:28.3 0:37.9 1+1

M19, topp 6

1 Tobias Bjørken Vinne Skilag / Team Meråker Skiskyting 20:34.3 0:00.0 0+2
2 Lars Horten Jordet Vingelen IL / Team Savalen 20:41.2 0:06.9 1+1
3 Olav Hallingstad Bærums Skiklub / Wang Toppidrett Oslo 20:48.9 0:14.6 0+0
4 Andreas Præsterud Simostranda IL / Team Skiguard Buskerud 20:53.0 0:18.7 2+1
5 Sander Gravelsæter Søreng Fana IL / Team Gla’Laks Biathlon 20:53.7 0:19.4 0+0
6 Jens Borgar Aarhaug Sokna IL / NTG Lillehammer 20:58.1 0:23.8 1+1

M18, topp 6

1 Sigurd Lysberg Lehn Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 19:54.9 0:00.0 0+0
2 Storm Kristoffer Veitsle Nittedal Skiskytterlag / Wang Toppidrett Romerike 20:55.3 1:00.4 0+1
3 Andreas Aasen Haug Bø Skiskyttarlag / NTG Geilo 21:02.4 1:07.5 0+2
4 Thomas Mccarthy Asker Skiklubb / NTG Lillehammer 21:05.8 1:10.9 0+3
5 Kristian Sørbotten Vingrom IL / NTG Lillehammer 21:09.7 1:14.8 0+1
6 Johan Skodvin Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 21:25.4 1:30.5 1+2

M17, topp 6

1 Bjørn-Anders Eriksen Målselvs Skiskyttere 20:37.2 0:00.0 0+2
2 Magnus Wassbakk Tromsø Skiskytterlag / NTG-T 21:35.9 0:58.7 1+3
3 Emil Skjellberg Tromsø Skiskytterlag / NTG-T 21:37.3 1:00.1 2+2
4 Kalle Helgesson Tullus Skyttegille 21:46.7 1:09.5 0+1
5 Magnus Bratbakken Steinkjer Skiklubb / NTG Lillehammer 22:20.1 1:42.9 0+2
6 Sondre Leknes Frey Bærums Skiklub / Dønski VGS 22:26.1 1:48.9 3+1

Kvinner senior, topp 6

1 Ragnhild Femsteinevik Hålandsdal IL 20:53.7 0:00.0 0+1
2 Maren Bakken Os IL / Norges Skiskytterforbund 21:14.1 0:20.4 0+0
3 Anne Bunemann De Besche Try, Idrettslaget / Team Geilo 21:16.1 0:22.4 1+0
4 Tuva Aas Stræte Hønefoss Skiskytterklubb 21:22.3 0:28.6 0+0
5 Frida Dahl Steinkjer Skiklubb / Team Fosen Yard 21:47.0 0:53.3 1+1
6 Marit Øygard Skrautvål IL / Team 1,5 22:02.7 1:09.0 1+1

K20-22, topp 6

1 Gro Torsteinsrud Ål Skiskyttarlag / Team Kongsberg 21:59.4 0:00.0 0+1
2 Guro Ytterhus Rennebu IL / Team 1,5 22:08.8 0:09.4 1+0
3 Maja Friis Rud Fossum IF / Team Fossum Elite 22:18.1 0:18.7 0+1
4 Gunn Kristi Stensaker Tvinnereim Hardbagg IL / Team Woodcon 22:40.7 0:41.3 2+0
5 Marit Heinemann Tynset IF / Team Woodcon 22:45.2 0:45.8 1+0
6 Nora Flotten Volden Oppdal IL / Team Kongsberg 22:52.9 0:53.5 1+0

K19, topp 6

1 Ida Madeleine Fuglset Nittedal Skiskytterlag / Wang Toppidrett Romerike 19:43.4 0:00.0 0+1
2 Kristine Sandstedt Ingebrigtsen Skonseng UL / Team Polarsirkelen 19:53.1 0:09.7 1+2
3 Sunniva Thoresen Bolstad Simostranda IL / NTG Geilo 19:58.9 0:15.5 1+0
4 Maren Medalen Berntsen Asker Skiklubb / NTG Lillehammer 20:06.6 0:23.2 1+0
5 Ida Backén Biathlon Östersund Idrottsförening 20:21.7 0:38.3 0+0
6 Mari Sofi Meland Markane IL / Stryn Videregående Skole 20:34.8 0:51.4 0+2

K18, topp 6

1 Eiril Høistad Nordbø Fet Skiklubb / NTG Lillehammer 19:05.7 0:00.0 0+0
2 Bjørg Marit Eide Hålandsdal IL / NTG Geilo 19:30.6 0:24.9 0+0
3 Katrine Svarstad Heggdal Markane IL / Stryn Videregående Skole 19:35.1 0:29.4 0+1
4 Nora Ytterhus Rennebu IL / NTG Lillehammer 19:48.1 0:42.4 1+1
5 Mona Danielsen Holmer Bjerkvik IF / Nordnorsk Skilinje 20:11.9 1:06.2 1+0
6 Marie Lund Flaa Lørenskog Skiklubb / NTG Geilo 20:22.8 1:17.1 0+1

K17, topp 6

1 Martine Sofie Skog Bjerkvik IF 19:53.3 0:00.0 0+2
2 Elin Græsli Tydal il / Trondheim Biathlon Team 20:36.0 0:42.7 0+0
3 Malin Skogstad Leik, IL / NTG Lillehammer 20:45.8 0:52.5 0+0
4 Anne Birgit Dokken Nordre Land IL / NTG Lillehammer 20:49.6 0:56.3 1+1
5 Ida Skolegården Åsnes Skiskytterlag / NTG Lillehammer 21:10.1 1:16.8 0+2
6 Ingeborg Rørvik Førde IL / NTG Geilo 21:16.9 1:23.6 1+1

Om rennet

Vi i Fossum er stolte og takknemlige over å kunne invitere skiskytter-Norge til klubbens første Asko Norgescup og skiskyttere fra andre land til IBU Regionalt Event 23-25 februar i år.

Arrangementet arrangeres kombinert som både ASKO Norgescup og som IBU Regionalt Event, og vil følge
Norges Skiskytterforbunds Konkurransereglement, samt IBU Event and Competition Rules.

Værvarsel

Hjemmeside

Terminliste Verdenscup skiskyting 2023-24

Terminliste Norgescup skiskyting 2023-24

Alle resultater