Sport på TV | Tour de France | OL Paris | Champions Chess Tour | U18 EM Friidrett | The Open golf | Landsskytterstevne | Diamond League London| Alle resultater

Norgescup skiskyting Tromsø 2024 program og resultater

Lignende saker

Program, startlister og resultater fra Norgescup skiskyting Tromsø 15. - 17. mars 2024.

Publisert 15. mars 2024 i Resultater

Norgescup skiskyting Tromsø 2024

NC senior 6
NC junior 5 (innlagt NM normal)
NC ungdom 4 (innlagt NM normal)

Dato

15. – 17. mars

Sted

Templarheimen Skiskyteanlegg, Tromsø – Troms og Finnmark

Invitasjon

Startlister og resultater

Fredag 15. mars – Normalprogram

M senior, topp 6

1 Bendik Winsvold Lier IL / Team Geilo 50:22.9 0:00.0 0+0+0+0
2 Endre Blikra Trondhjems Skiskyttere / Team Midt-Norge 50:36.4 0:13.5 0+1+0+1
3 Einar Hedegart Inderøy IL 50:37.1 0:14.2 1+2+0+1
4 Espen Uldal Birkenes IL / Team Fosen Yard 51:09.7 0:46.8 0+0+1+1
5 Martin Øyen Tøraasen Folldal IF / Team Hugaas 51:38.6 1:15.7 1+1+0+1
6 Simon Hjelmeset Kirkeeide Markane IL / Team Hugaas 51:54.7 1:31.8 1+0+1+3

M20-22, topp 6

1 Johannes Willassen Oslo Skiskytterlag / Team Fosen Yard 40:09.2 0:00.0 0+0+0+0
2 Fredrik Vogt Vold Fossum IF / Team Fossum Elite 40:22.7 0:13.5 0+0+0+0
3 Sondre Aputsiaq Rein Slettemark Geilo IL / Team 1,5 41:23.3 1:14.1 0+0+0+1
4 Sivert Silsand Gerhardsen Tromsø Skiskytterlag 42:33.1 2:23.9 1+0+0+1
5 Kristian Mentzoni-Klausen Fossum IF / Team Fossum Elite 43:05.0 2:55.8 1+1+0+1
6 Sivert Bjørndalen Simostranda IL / Team Geilo 43:06.8 2:57.6 1+2+0+0

M19, topp 6

1 Andreas Præsterud Simostranda IL / Team Skiguard Buskerud 38:03.6 0:00.0 1+0+1+2
2 Tobias Bjørken Vinne Skilag / Team Meråker Skiskyting 38:18.6 0:15.0 1+2+1+0
3 Fredrik Nystrand Mjøsski / Team Savalen 38:25.5 0:21.9 0+1+0+1
4 Lars Horten Jordet Vingelen IL / Team Savalen 38:44.8 0:41.2 2+1+1+1
5 Oliver Alm Østre Toten Skilag / NTG Lillehammer 39:16.0 1:12.4 2+2+0+2
6 Trym Fagerheim Gjerdrum IL / Wang Toppidrett Romerike 39:53.9 1:50.3 1+3+1+1

M18, topp 6

1 Storm Kristoffer Veitsle Nittedal Skiskytterlag / Wang Toppidrett Romerike 38:27.3 0:00.0 2+1+0+1
2 Sigurd Lysberg Lehn Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 39:06.7 0:39.4 0+2+0+3
3 Olav Bøylestad-Landa Froland IL / Sirdal Ski Skiskyting 39:23.6 0:56.3 0+0+1+3
4 Øystein Selstad Berg Asker SK / Dønski VGS 39:25.3 0:58.0 0+1+1+2
5 Thomas Mccarthy Asker SK / NTG Lillehammer 40:01.5 1:34.2 1+2+0+3
6 Johan Skodvin Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 40:04.8 1:37.5 1+0+1+2

M17, topp 6

1 Emil Skjellberg Tromsø Skiskytterlag / NTG-T 38:36.4 0:00.0 0+3+0+2
2 Heine Hoston Stiklestad Orkdal IL / Trondheim Biathlon Team 41:14.1 2:37.7 1+0+1+3
3 Magnus Wassbakk Tromsø Skiskytterlag / NTG-T 41:29.4 2:53.0 1+4+0+3
4 Sondre Leknes Frey Bærums Skiklub / Dønski VGS 42:02.8 3:26.4 1+3+2+2
5 Thorben Grytnes Thornquist Ivrig IL / Sirdal Ski Skiskyting 42:04.8 3:28.4 0+1+3+2
6 Bjørn-Anders Eriksen Målselvs Skiskyttere 42:23.5 3:47.1 1+2+1+4

K senior, topp 6

1 Tuva Aas Stræte Hønefoss Skiskytterklubb 47:09.4 0:00.0 0+0+0+0
2 Maren Bakken Os IL 47:41.0 0:31.6 0+0+0+0
3 Anne Bunemann De Besche Try, Idrettslaget / Team Geilo 48:29.1 1:19.7 0+0+1+1
4 Une Christiane Tronerud Kvelvane Voss Skiskytterlag / Holmenkollen Biathlon 48:59.1 1:49.7 0+0+0+1
5 Gunhild Viljugrein Stølen Bærums Skiklub / Holmenkollen Biathlon 49:34.2 2:24.8 0+1+0+0
6 Eline Grue Kvikne IL / Holmenkollen Biathlon 49:51.2 2:41.8 0+0+1+2

K20-22, topp 6

1 Gro Torsteinsrud Ål Skiskyttarlag / Team Kongsberg 38:18.1 0:00.0 0+1+0+0
2 Mia Jenny Nygaard Østreng Gjerdrum IL / Team 1,5 38:40.7 0:22.6 0+0+0+0
3 Linnea Winsvold Lier IL / Team Fossum Elite 39:07.6 0:49.5 0+0+1+0
4 Guro Femsteinevik Hålandsdal IL / Team Gla’Laks Biathlon 39:21.9 1:03.8 0+2+0+1
5 Maren Sofie Brännare-Gran Bærums Skiklub 40:20.9 2:02.8 0+0+2+2
6 Vilde Slaatto Geilo IL / Team Geilo 40:32.1 2:14.0 1+1+0+0

K19, topp 6

1 Agathe Brathagen Ivrig IL / NTG Geilo 33:59.0 0:00.0 0+1+1+0
2 Ine Lohne Boehlke Fossum IF / Dønski VGS 34:21.2 0:22.2 0+1+0+0
3 Silje Christine Berg-Knutsen Fet SK / NTG Lillehammer 34:23.5 0:24.5 0+2+0+1
4 Nora Njølstad Randby Ivrig IL / NTG Geilo 35:07.9 1:08.9 0+1+1+1
5 Anna Mæhre Torjussen Fossum IF / Wang Toppidrett Oslo 35:18.7 1:19.7 0+3+0+2
6 Tuva Andersen Meråker Skiskytterklubb / Team Meråker Skiskyting 36:34.9 2:35.9 0+1+0+0

K18, topp 6

1 Julie Tronerud Kvelvane Voss Skiskytterlag / NTG Geilo 34:14.8 0:00.0 0+1+1+1
2 Bjørg Marit Eide Hålandsdal IL / NTG Geilo 35:10.1 0:55.3 0+1+0+1
3 Nora Ytterhus Rennebu IL / NTG Lillehammer 35:51.1 1:36.3 0+1+0+3
4 Elise Weber Eriksen Lommedalens IL / NTG Lillehammer 36:45.7 2:30.9 1+1+0+3
5 Sara Agnethe Granvang Tronrud Nordre Land IL / NTG Lillehammer 37:22.3 3:07.5 0+1+2+2
6 Eiril Høistad Nordbø Fet SK / NTG Lillehammer 37:53.9 3:39.1 3+2+1+0

K17, topp 6

1 Martine Sofie Skog Bjerkvik IF 35:38.0 0:00.0 0+0+1+2
2 Malin Skogstad Leik, IL / NTG Lillehammer 38:14.4 2:36.4 0+2+0+0
3 Marte Kristine Kollerød Høidalen Oslo Skiskytterlag / Wang Toppidrett Romerike 38:59.4 3:21.4 0+3+1+1
4 Stella Lekhal Husnes Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 39:07.7 3:29.7 0+1+2+1
5 Caroline Christine Barth Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 39:20.7 3:42.7 2+1+0+4
6 Tuva Husby Grandetrø Skaun IL / Trondheim Biathlon Team 39:31.7 3:53.7 0+2+0+2

Lørdag 16. mars – Sprint

M17, topp 6

1 Magnus Wassbakk Tromsø Skiskytterlag / NTG-T 22:36.8 0:00.0 0+2
2 Emil Skjellberg Tromsø Skiskytterlag / NTG-T 22:52.4 0:15.6 0+3
3 Magnus Bratbakken Steinkjer SK / NTG Lillehammer 23:24.4 0:47.6 1+0
4 Sondre Leknes Frey Bærums Skiklub / Dønski VGS 24:11.1 1:34.3 2+2
5 Bjørn-Anders Eriksen Målselvs Skiskyttere 24:25.4 1:48.6 1+4
6 Thorben Grytnes Thornquist Ivrig IL / Sirdal Ski Skiskyting 24:30.7 1:53.9 2+1

M18, topp 6

1 Tov Røysland Tinn Skiskytterlag / NTG Geilo 21:45.4 0:00.0 0+1
2 Thomas Mccarthy Asker SK / NTG Lillehammer 21:59.0 0:13.6 0+1
3 Simen Hansæl-Nergaard Kvikne IL / Team Savalen 22:13.3 0:27.9 1+0
4 Marius Nygård Fidjeland Sirdal Skilag / Sirdal Ski Skiskyting 22:28.7 0:43.3 0+1
5 Benjamin Vinda Lier IL / NTG Geilo 22:43.3 0:57.9 1+1
6 Sigurd Lysberg Lehn Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 23:00.3 1:14.9 1+2

M19, topp 6

1 Andreas Præsterud Simostranda IL / Team Skiguard Buskerud 21:17.3 0:00.0 0+0
2 Tobias Gigstad-Bergene Skrautvål IL / NTG Geilo 21:53.1 0:35.8 0+1
3 Elias Helset Sunnylven IL / Stryn Videregående Skole 21:56.3 0:39.0 0+1
4 Isak Skogrand Oppdal IL / NTG Lillehammer 21:57.5 0:40.2 1+1
5 Lars Horten Jordet Vingelen IL / Team Savalen 22:05.8 0:48.5 1+1
6 Jacob Jæger Barth Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 22:07.6 0:50.3 2+0

K17, topp 6

1 Martine Sofie Skog Bjerkvik IF 21:45.0 0:00.0 1+1
2 Tuva Husby Grandetrø Skaun IL / Trondheim Biathlon Team 21:51.8 0:06.8 0+0
3 Malin Skogstad Leik, IL / NTG Lillehammer 22:26.2 0:41.2 0+0
4 Stella Lekhal Husnes Try, Idrettslaget / Wang Toppidrett Oslo 22:54.6 1:09.6 0+1
5 Maia Løkken Sokna IL / Trondheim Biathlon Team 22:59.9 1:14.9 1+1
6 Ingri Skjelbreid Gjelland Hålandsdal IL / NTG Geilo 23:03.0 1:18.0 4+0

K18, topp 6

1 Eiril Høistad Nordbø Fet SK / NTG Lillehammer 20:54.5 0:00.0 0+1
2 Guro Elizabeth Strindeberg Drammen Strong / NTG Geilo 21:02.0 0:07.5 1+1
3 Julie Tronerud Kvelvane Voss Skiskytterlag / NTG Geilo 21:33.1 0:38.6 3+1
4 Elise Weber Eriksen Lommedalens IL / NTG Lillehammer 21:35.4 0:40.9 0+2
5 Marie Lund Flaa Lørenskog SK / NTG Geilo 21:43.2 0:48.7 0+2
6 Sara Agnethe Granvang Tronrud Nordre Land IL / NTG Lillehammer 21:45.7 0:51.2 1+2

K19, topp 6

1 Anna Mæhre Torjussen Fossum IF / Wang Toppidrett Oslo 20:37.7 0:00.0 0+3
2 Silje Christine Berg-Knutsen Fet SK / NTG Lillehammer 20:45.3 0:07.6 0+2
3 Kristine Sandstedt Ingebrigtsen Skonseng UL / Team Polarsirkelen 20:55.4 0:17.7 1+0
4 Olivia Opheim Ål Skiskyttarlag / NTG Geilo 21:26.7 0:49.0 0+2
5 Nora Njølstad Randby Ivrig IL 21:28.9 0:51.2 0+2
6 Synne Mackintosh Lund-Flaa Lørenskog SK / NTG Geilo 21:48.1 1:10.4 0+0

M20-22, topp 6

1 Tobias Alm Østre Toten Skilag / Team Hugaas 31:01.6 0:00.0 0+2
2 Noah Lekhal Husnes Try, Idrettslaget / Holmenkollen Biathlon 31:29.5 0:27.9 1+1
3 Sivert Silsand Gerhardsen Tromsø Skiskytterlag 31:51.7 0:50.1 1+0
4 Fredrik Vogt Vold Fossum IF / Team Fossum Elite 32:03.0 1:01.4 0+2
5 Iver Slupphaug Orkdal IL / Team Midt-Norge 32:13.0 1:11.4 0+2
6 Sivert Bjørndalen Simostranda IL / Team Geilo 32:27.1 1:25.5 0+0

K20-22, topp 6

1 Ragna Fodstad Østre Toten Skilag 26:16.0 0:00.0 0+0
2 Ann Kristin Aaland Hardbagg IL / Team 1,5 27:13.4 0:57.4 0+1
3 Maja Friis Rud Fossum IF / Team Fossum Elite 27:36.1 1:20.1 0+1
4 Guro Femsteinevik Hålandsdal IL / Team Gla’Laks Biathlon 27:43.4 1:27.4 3+0
5 Maren Sofie Brännare-Gran Bærums Skiklub 27:44.1 1:28.1 1+2
6 Siri Galtung Skar Try, Idrettslaget / Holmenkollen Biathlon 28:16.9 2:00.9 1+0

Menn senior, topp 6

1 Einar Hedegart Inderøy IL 30:06.7 0:00.0 1+1
2 Simon Hjelmeset Kirkeeide Markane IL / Team Hugaas 30:54.2 0:47.5 2+2
3 Håvard Kne Galåen Røros IL / Holmenkollen Biathlon 32:03.3 1:56.6 0+2
4 Fredrik Bucher-Johannessen Try, Idrettslaget / Holmenkollen Biathlon 32:09.6 2:02.9 0+1
5 Endre Blikra Trondhjems Skiskyttere / Team Midt-Norge 32:31.2 2:24.5 1+3
6 Martin Femsteinevik Hålandsdal IL / Holmenkollen Biathlon 32:31.8 2:25.1 1+3

Kvinner senior, topp 6

1 Malin Auganæs Bergtun Kvam Langrenn- og Skiskyttarklubb / Team Midt-Norge 26:22.9 0:00.0 0+1
2 Hedda Thoresen Tretteteig Bolstad Simostranda IL / Holmenkollen Biathlon 27:03.8 0:40.9 0+1
3 Synne Owren Vingrom IL 27:15.3 0:52.4 0+1
4 Mari Torsteinsrud Ål Skiskyttarlag / Team Woodcon 27:37.0 1:14.1 0+3
5 Tuva Aas Stræte Hønefoss Skiskytterklubb 27:59.4 1:36.5 1+2
6 Anne Bunemann De Besche Try, Idrettslaget / Team Geilo 28:01.9 1:39.0 1+3

Søndag 17. mars – NM mixstafett/Parstafett

Mix 17-senior, topp 3

1 Buskerud SSK 1 (Tuva Aas Stræte, Bendik Winsvold, Herman Dramdal Borge) Buskerud SSK 56:05.6 0:00.0 0+0+0+1+0+0
2 Hordaland SSK 1 (Malin Auganæs Bergtun, Martin Femsteinevik, Jens-Henrik Hegg) Hordaland SSK 56:09.1 0:03.5 0+0+0+0+0+0
3 Nord-Østerdal SSK 1 (Maren Bakken, Martin Øyen Tøraasen, Håvard Kne Galåen) Nord-Østerdal SSK 56:25.2 0:19.6 0+0+0+0+0+0

 

Mix 17-22, topp 3

1 Oslo og Akershus SSK 1 (Maren Sofie Brännare-Gran, Noah Lekhal Husnes, Fredrik Vogt Vold) Oslo og Akershus SSK 58:25.2 0:00.0 0+1+0+2+0+0
2 Buskerud SSK 1 (Gro Torsteinsrud, Sondre Aputsiaq Rein Slettemark, Sivert Bjørndalen) Buskerud SSK 59:20.2 0:55.0 1+2+0+0+0+0
3 Telemark og Vestfold SSK 1 (Nora Njølstad Randby, Ole Tafjord Suhrke, Eivind Gaastjønn) Telemark og Vestfold SSK 59:44.1 1:18.9 0+0+0+2+0+1

 

Mix 17-19, topp 3

1 Oslo og Akershus SSK 1 (Silje Christine Berg-Knutsen, Storm Kristoffer Veitsle, Thomas Mccarthy) Oslo og Akershus SSK 57:47.7 0:00.0 0+0+0+1+0+0
2 Oslo og Akershus SSK 3 (Ine Lohne Boehlke, Johan Skodvin, Trym Fagerheim) Oslo og Akershus SSK 59:03.5 1:15.8 0+0+0+0+0+0
3 Telemark og Vestfold SSK 1 (Agathe Brathagen, Sindre Andreas Søby, Mathias Bugge Danielsen) Telemark og Vestfold SSK 59:12.2 1:24.5 0+0+0+0+0+1

M17-Mseniior, topp 3

1 Troms SSK 1 (David Rubach Uglehus, Alexander Os) Troms SSK 46:48.1 0:00.0 0+0+1+1+1+1+0+0
2 Agder og Rogaland SSK 1 (Tobias Haugeplass Aanesen, Johan Tjørhom) Agder og Rogaland SSK 51:12.1 4:24.0 0+1+1+0+0+1+0+1
3 Agder og Rogaland SSK 3 (Kevin Brun Bjelland, Elias Haugstad) Agder og Rogaland SSK 52:49.8 6:01.7 0+1+0+1+2+2+2+2

K17-Ksenior, topp 3

1 Buskerud SSK 1 (Vilde Kverndal Veslegard, Mari Torsteinsrud,  ) Buskerud SSK 50:18.8 0:00.0 0+0+0+0+0+0+0+1
2 Nordland SSK 1 (Kristine Sandstedt Ingebrigtsen, Benedicte Stien Schreiner) Nordland SSK 50:48.1 0:29.3 0+0+0+0+0+0+0+1
3 Hordaland SSK 1 (Kristi Skjelbreid Gjelland, Une Christiane Tronerud Kvelvane,  ) Hordaland SSK 54:03.7 3:44.9 0+1+0+1+0+3+0+3

Om rennet

Vi i Tromsø Skiskytterlag ser frem til å ønske dere velkommen til Tromsø Skiskytterstadion i perioden 14-17. mars 2024.

Løypene har vært godt preparert gjennom hele vinteren og vi har et godt grunnlag. De siste dagene har vi hatt plussgrader midt på dagen og minusgrader om nettene. Langtidsvarselet byr på noen små plussgrader, men det er ingen fare for skiforholdene da vi har masse snø. Vi gleder oss stort til å endelig få ta skiskytternorge imot til NM og NC i Tromsø om halvannen uke!

Presentasjon fra lagledermøtet

Løypekart

Værvarsel

Hjemmeside

Terminliste Verdenscup skiskyting 2023-24

Terminliste Norgescup skiskyting 2023-24

Alle resultater