Sport på TV | Tour de France | OL Paris | Champions Chess Tour | U18 EM Friidrett | Landsskytterstevne| Alle resultater

Nyttårstrimmen 2023 resultater

Lignende saker

Startlister og resultater fra Nyttårstrimmen som arrangeres lørdag 31. desember 2022.

Publisert 31. desember 2023 i Resultater

Nyttårstrimmen 2023

48. utgave

Dato

31. desember

Sted

Skien – Vestfold og Telemark

Distanse

10 km

Startliste

Resultater

Menn, topp 50

1 Vebjørn Hovdejord Snøgg Friidrett M20-22 32:41:00 00:00
2 Robert Bergstå Svarstad IL M23-34 33:47:00 01:06
3 Anders Hekkli Lindenwood University M20-22 33:49:00 01:08
4 Espen Vasby Snøgg Friidrett M23-34 34:59:00 02:18
5 Per August Halle Haugen IL Runar M14-15 35:00:00 02:19
6 Abdalla Targan Yousif Spirit Friidrettsklubb M23-34 35:19:00 02:38
7 Hauke Timme TSV Fahrdorf M23-34 36:07:00 03:26
8 Ole Heldal Larsen Gjerpen Idrettsforening M23-34 36:12:00 03:31
9 Snorre Holtan Løken IK Tjalve M23-34 36:28:00 03:47
10 Sander Mikkelsen Porsgrunn M23-34 37:55:00 05:14
11 Mathis Dahl Fenre Romerike Ultraløperklubb M23-34 37:59:00 05:18
12 Simen Furnes Telemark Toppidrett M35-39 38:02:00 05:21
13 Kjetil Sørum Stavern Sport M45-49 38:14:00 05:33
14 Lars Andreas Arud Snøgg Friidrett / Podcasten Løpeprat M23-34 38:21:00 05:40
15 Vegard Horgen Skarphedin, Idrettslaget M20-22 38:55:00 06:14
16 Jan Fredrik Andersen Tpil M35-39 39:30:00 06:49
17 Simen Lie Porsgrunn M23-34 39:54:00 07:13
18 Syver Borge Saksvik Strand Kajakk-Klubb M20-22 40:01:00 07:20
19 Knut Dalsbotten Skien M23-34 40:05:00 07:24
20 Martin Kihle Løberg Skien M23-34 40:24:00 07:43
21 Sondre Taranger Gjerpen Idrettsforening M45-49 40:28:00 07:47
22 Truls Ditlefsen Porsgrunn M35-39 40:31:00 07:50
23 Andre Juvland Oslo M23-34 40:35:00 07:54
24 Anders Rene Jensen Ulefoss M35-39 40:39:00 07:58
25 Karl Henrik Heimstad Pedersen Skagerrak Sportsklubb / Eidanger IL M23-34 41:19:00 08:38
26 Sebastian Numme Skien M20-22 41:25:00 08:44
27 Irvin Kilde Gjerpen Idrettsforening / Fartsholder 40 Min. M35-39 41:27:00 08:46
28 Marcus Linheim Gulset Idrettsforening M23-34 41:31:00 08:50
29 Magnus Meyborg Skien M20-22 41:47:00 09:06
30 Mats Asdahl Porsgrunn M35-39 42:02:00 09:21
31 Jesper van der Molen Bilfinger M23-34 42:29:00 09:48
32 Christian Algaard Gulset Optikk M45-49 42:33:00 09:52
33 Ånund Olsen Gjerpen Idrettsforening / Gjerpen M55-59 42:35:00 09:54
34 Thomas Jakobsen Idrottslaget i BUL M35-39 42:41:00 10:00
35 Trygve August Nyborg Porsgrunn M23-34 42:45:00 10:04
36 Per Andre Naustvik Notodden M35-39 43:07:00 10:26
37 Morten Hagen Skanska Aktiv M40-44 43:55:00 11:14
38 Morten Lunde Skade, Idrettslaget M50-54 43:58:00 11:17
39 Jonas Tørdal Skien M23-34 43:59:00 11:18
40 Espen Nordbø Framo M23-34 44:11:00 11:30
41 Fredrik Lønne Harmoni Håndverksbakeri M40-44 44:17:00 11:36
42 Kenneth Rekvik Gjerpen Idrettsforening M40-44 44:22:00 11:41
43 Andreas Bjørnsen Kragerø M23-34 44:23:00 11:42
44 Stian Dalen Eidanger IL M45-49 44:26:00 11:45
45 Inge Bjørntvedt Ørn, Idrettsforening M45-49 44:26:00 11:45
46 Amund Øverbø Siljan M20-22 44:29:00 11:48
47 Preben Sætervik Siljan M23-34 44:32:00 11:51
48 Vegar Melby Gjerpen Idrettsforening / Sky Fitness Grenland M45-49 44:34:00 11:53
49 Herman Taranger Skien M16-17 44:35:00 11:54
50 Kristian Hauge Teater Ibsen M35-39 44:47:00 12:06

Kvinner, topp 50

1 Gjendine Gjelstad Rebård IL Runar K20-22 40:47:00 00:00
2 Kristiane Holmøy Gjerpen Idrettsforening K23-34 42:47:00 02:00
3 Frida Thorsås SKY Fitness K23-34 43:21:00 02:34
4 Runa Kvinnesland ADO Aquatics K23-34 43:23:00 02:36
5 Ylva Stamland Skien K18-19 44:24:00 03:37
6 Nina Hovland Larvik K40-44 44:57:00 04:11
7 Britt-Line Skoglund BØ I Telemark K35-39 46:49:00 06:02
8 Elmira Nordheim Bjørntvedt Ørn, Idrettsforening / Grenland Ski K14-15 47:18:00 06:31
9 Kine Mortensen Menstad K35-39 47:24:00 06:37
10 Mille Riis Paulsen Herkules K18-19 47:29:00 06:42
11 Solveig Stoltenberg USC Kiel K23-34 47:30:00 06:43
12 Kari Beate Hovde Sauland Idrettslag K45-49 47:51:00 07:04
13 Lene Alice Rudningen Wølneberg Oslo K40-44 48:33:00 07:46
14 Live Kjølseth Porsgrunn K18-19 48:34:00 07:47
15 Bergit Svendseid Bergen K35-39 48:40:00 07:53
16 Marianne Årdalen Gjerpen Idrettsforening K50-54 48:44:00 07:57
17 Rakel Furuvald Gjerpen Idrettsforening / Fartsholder 50 Min. K40-44 48:45:00 07:58
18 Ingrid Norendal Braathen Gjerpen Idrettsforening K45-49 48:56:00 08:09
19 Marie Elisabeth Gylder Vingereid Gulset Ski/ Grenland ski K16-17 49:09:00 08:22
20 Torunn Holtan Gjerpen Idrettsforening K60-64 50:03:00 09:16
21 Siv Riis Paulsen Skien K45-49 50:09:00 09:22
22 Linda Thorjussen Porsgrunn K50-54 50:41:00 09:54
23 Ellen Solli Porsgrunn K23-34 50:46:00 09:59
24 Michelle Greenfield Kranringen K45-49 51:14:00 10:27
25 Helene Borgen Oslo K23-34 51:48:00 11:01
26 Charlotte Hella Bjørntvedt Skien K35-39 51:50:00 11:03
27 Linn Marie Blom Skien K23-34 52:47:00 12:00
28 Sigrid Honningdal Skien K16-17 53:18:00 12:31
29 Linda Waatevik Gjerpen Idrettsforening K60-64 53:24:00 12:37
30 Vilde Aarrestad Berg Skien K20-22 53:37:00 12:50
31 Alexandra Wennerstrand Porsgrunn Orienteringslag K45-49 53:41:00 12:54
32 Mari Fibiger Refvik Skien K18-19 53:42:00 12:55
33 Linda Haugerud Hansen Skien K45-49 53:51:00 13:04
34 Hilde Fossan Skien K60-64 54:18:00 13:31
35 Kristine Holtan Henriksen ABB BIL K45-49 54:22:00 13:35
36 Anja Hvale Grenland Brann og Redning K35-39 54:28:00 13:41
37 Kristin Gjestland Porsgrunn K35-39 54:56:00 14:09
38 Marianne Heibø Gjerpen Idrettsforening / Fartsholder 55 Min. K40-44 55:04:00 14:17
39 Sabine Lay TV Seeheim K40-44 55:27:00 14:40
40 Marthine Porsgrunn K23-34 55:36:00 14:49
41 Renate Loraas Telemark Politiidrettslag K35-39 55:43:00 14:56
42 Sol Aarrestad Skien K18-19 55:54:00 15:07
43 Målfrid Hålimoen Eidanger Idrettslag K55-59 56:11:00 15:24
44 Andrea Hagen Oslo K23-34 56:24:00 15:37
45 Hsiuyu Chen Skien K45-49 56:28:00 15:41
46 Stine Gulliksen Skien K35-39 56:39:00 15:52
47 Lena Morosiuk Hansen Kasa Skien K35-39 57:00:00 16:13
48 Marion Simonsen Åfoss K23-34 57:04:00 16:17
49 Linnea Sprakehaug Østland Porsgrunn K16-17 57:13:00 16:26
50 Linda Ellinor Leland Skien K35-39 57:18:00 16:31

Om løpet

Nyttårstrimmen er et mosjonsløp på 10 km som passer for alle løpere. Mosjonsløpet har lange tradisjoner, og er faktisk Norges eldste nålevende mosjonsløp. Nyttårstrimmen har holdt det gående hver nyttårsaften siden 1975. I år er det 48. gangen Nyttårstrimmen blir arrangert.

Løypetraseen har variert noe siden starten i 1975. I veldig mange år var løypa 9,3 km, med start utenfor Sparebank 1 Telemark i Porsgrunn og mål i gågata i Skien. Fra 2015 ble løypa forlenget, slik at distansen nå er eksakt 10 km. Løypelengden på 10 km er godkjent distanse, slik at løpet kommer med i landsstatikken over godkjente 10 km tider. Løypa har relativt liten kupering, og regnes som rask.

Løyperekorder:

Lang løype : Menn    (9,3km)   Atle Tanum ,Brunlanes               28.04 (1990)

                      Kvinner(9,3km)   Gunhild Halle , Runar                 32.22 (1996)

Kort løype : Menn                     Anders Nordberg ,Gjerpen         14.09 (1998)

                      Kvinner                Anne Ingstadbjørg ,Ulefoss        17.40 (1998)

2013 Ny løype 10 km( start fra porselensfabrikken)

                         Menn     Hans Kristian Fløystad, Tjalve  29.56 (2015)

                         Kvinner Marianne Roe, Skarphedin        35.38 (2015)

2016 Ny løype 10 km Start fra Sparebank 1 Porsgrunn

                          Menn      Simen Halle Haugen   Runar   31.31

                          Kvinner  Marianne Roe Skarphedin      35.13

Hjemmeside

Løypekart

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater