Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Queen’s Club Championships 2023 ATP500

Lignende saker

Terminliste og resultater fra Queen's Club Championships som spilles fra 19. til 25. juni 2023.

Publisert 19. juni 2023 i Resultater

Queen’s Club Championships 2023

120. utgave

Dato

19. – 25. juni

Sted

The Queen’s Club, London -Storbritannia

På TV

Tennis på TV

Underlag

Gress

Spillere

Trekning

Resultater alle kamper

Liveresultater

Terminliste ATP Touren

Turneringens hjemmeside

Værmelding

Om Queen’s Club Championships

The Queen’s Club Championships is an annual tournament for male tennis players, held on grass courts at the Queen’s Club in West Kensington, London. The event is part of the ATP Tour 500 series on the Association of Tennis Professionals (ATP) Tour. It is currently advertised as the «cinch Championships» after its title sponsor.

Queen’s is one of the oldest tennis tournaments in the world, and serves as a warm-up for WimbledonAndy Murray has won a record five titles between 2009 and 2016.

Tidligere vinnere Queen’s Club Championships

Year Champion Runner-up Score
1881 United Kingdom of Great Britain and Ireland Frederick. L. Rawson United Kingdom of Great Britain and Ireland George S. Murray-Hill 6–1, 4–6, 6–2, 6–3
1882 United Kingdom of Great Britain and Ireland Herbert Lawford United Kingdom of Great Britain and Ireland Otway E. Woodhouse 6–1, 4–6, 6–2, 6–3
1883 United Kingdom of Great Britain and Ireland Herbert Lawford United Kingdom of Great Britain and Ireland Edward Lake Williams 6–2, 6–1, 6–0
1884 United Kingdom of Great Britain and Ireland Herbert Lawford United Kingdom of Great Britain and Ireland Frederick A. Bowlby 6–3, 6–1, 3–6, 6–2
1885 United Kingdom of Great Britain and Ireland Charles H. A. Ross United Kingdom of Great Britain and Ireland Ernest Wool Lewis 3–6, 8–6, 1–6, 6–2, 6–3
1886 United Kingdom of Great Britain and Ireland Ernest Wool Lewis United Kingdom of Great Britain and Ireland Harry Grove 6–4, 10–8, 6–4
1887 United Kingdom of Great Britain and Ireland Ernest Wool Lewis United Kingdom of Great Britain and Ireland Harry S. Barlow 6–2, 8–6, 6–4
1888 United Kingdom of Great Britain and Ireland Ernest Wool Lewis United Kingdom of Great Britain and Ireland Harry S. Barlow 6–0, 6–1, 6–2
1889 United Kingdom of Great Britain and Ireland Harry S. Barlow United Kingdom of Great Britain and Ireland Charles Gladstone Eames 5–7, 7–5, 3–6, 6–1, 7–5
1890 United Kingdom of Great Britain and Ireland Harry S. Barlow United Kingdom of Great Britain and Ireland Wilfred Baddeley 3–6, 6–8, 6–1, 6–2, 6–2
1891 United Kingdom of Great Britain and Ireland Harry S. Barlow United Kingdom of Great Britain and Ireland Joshua Pim 6–4, 2–6, 6–0, 7–5
1892 United Kingdom of Great Britain and Ireland Ernest W. Lewis United Kingdom of Great Britain and Ireland Joshua Pim 6–4, 6–4, 3–6, 4–6, 6–1
1893 United Kingdom of Great Britain and Ireland Joshua Pim United Kingdom of Great Britain and Ireland Harold Mahony 1–6, 6–1, 6–8, 6–3
1894 United Kingdom of Great Britain and Ireland Harold Mahony United Kingdom of Great Britain and Ireland Harry S. Barlow 6–2, 6–3, 6–3
1895 United Kingdom of Great Britain and Ireland Harry S. Barlow United Kingdom of Great Britain and Ireland Manliffe Goodbody 6–4, 7–5, 5–7, 5–7, 10–8
1896 United Kingdom of Great Britain and Ireland Harold Mahony United Kingdom of Great Britain and Ireland Reginald Doherty 11–9, 6–4, 6–4
1897 United Kingdom of Great Britain and Ireland Laurence Doherty United Kingdom of Great Britain and Ireland Major Ritchie 6–2, 6–2, 6–2
1898 United Kingdom of Great Britain and Ireland Laurence Doherty United Kingdom of Great Britain and Ireland Harold Mahony 6–3, 6–4, 9–7
1899 United Kingdom of Great Britain and Ireland Harold Mahony United Kingdom of Great Britain and Ireland Arthur Gore 8–10, 6–2, 7–5, 6–1
1900 United Kingdom of Great Britain and Ireland Arthur Gore United Kingdom of Great Britain and Ireland Arthur W. Lavy 6–0, 6–2, 6–3
1901 United Kingdom of Great Britain and Ireland Charles Dixon United Kingdom of Great Britain and Ireland George Greville 6–1, 6–0, 4–6, 6–4
1902 United Kingdom of Great Britain and Ireland Major Ritchie United Kingdom of Great Britain and Ireland Charles Simond 6–3, 6–4, 6–0
1903 United Kingdom of Great Britain and Ireland George Greville United Kingdom of Great Britain and Ireland Charles Simond 6–1, 6–4, 7–9, 5–7, 6–4
1904 United Kingdom of Great Britain and Ireland Major Ritchie United Kingdom of Great Britain and Ireland Harold Mahony 6–3, 6–1, 6–1
1905 United States Holcombe Ward United States Beals C. Wright walkover
1906 United Kingdom of Great Britain and Ireland Major Ritchie United Kingdom of Great Britain and Ireland John Flavelle 6–0, 6–1, 7–5
1907 New Zealand Anthony Wilding United Kingdom of Great Britain and Ireland Major Ritchie 6–2, 6–1, 6–0
1908 United States Kenneth Powell United Kingdom of Great Britain and Ireland Major Ritchie 6–4, 3–3 retired
1909 United Kingdom of Great Britain and Ireland Major Ritchie New Zealand Harry Parker 11–13, 6–4 6–1, 6–0
1910 New Zealand Anthony Wilding United Kingdom of Great Britain and Ireland Major Ritchie 6–4, 6–3, 2–0 retired
1911 New Zealand Anthony Wilding United Kingdom of Great Britain and Ireland Alfred Beamish 7–5, 6–2, 6–3
1912 New Zealand Anthony Wilding German Empire Otto Froitzheim walkover
1913 United Kingdom of Great Britain and Ireland Arthur Lowe United States Wallace F. Johnson 7–5, 6–4, 4–6, 4–6, 6–4
1914 United Kingdom of Great Britain and Ireland Arthur Lowe United Kingdom of Great Britain and Ireland Percival Davson 6–2, 7–5, 6–4
1915–1918 Not held (due to World War I)
1919 Australia Pat O’Hara Wood South Africa Louis Raymond 6–4, 6–0, 2–6, 7–5
1920 United States William Johnston United States Bill Tilden 4–6, 6–2, 6–4
1921 Japan Zenzo Shimizu India Mohammed Sleem 6–2, 6–0
1922 United Kingdom of Great Britain and Ireland Henry Mayes United Kingdom of Great Britain and Ireland Donald Greig 6–8, 6–2, 6–2, 6–1
1923 United States Vincent Richards India Sydney M. Jacob 6–2, 6–2
1924 United Kingdom Algernon Kingscote United Kingdom Arthur Lowe 3–6, 8–6, 6–3, 6–2
1925 United Kingdom Arthur Lowe United Kingdom Henry Mayes 6–2, 9–7
1926 United Kingdom Henry Mayes United Kingdom Arthur Lowe 6–3, 6–2
1927 Canada Henry Mayes United Kingdom D.M. Evans 6–3, 6–3
1928 United States Bill Tilden United States Francis Hunter 6–3, 6–2, 6–1
1930 United States Wilmer Allison United States Gregory Mangin 6–4, 8–6
1931 United Kingdom John Olliff United Kingdom Edward Avory 3–6, 6–4, 6–2
1932 Australia Jack Crawford Netherlands Hendrik Timmer 1–6, 6–3, 6–3, 6–4
1934 United States Sidney Wood United States Frank Shields 6–4, 6–3
1936 United States Donald Budge United States David Jones 6–4, 6–3
1937 United States Donald Budge United Kingdom Henry Austin 6–1, 6–2
1938 United Kingdom Henry Austin Republic of China (1912–1949) Kho Sin-Kie 6–2, 6–0
1939 Germany Gottfried von Cramm India Ghaus Mohammad 6–1, 6–3
1940–1945 Not held (due to World War II)
1946 Ecuador Pancho Segura Australia Colin Long 6–4, 7–5
1947 United States Robert Falkenburg Australia Colin Long 6–4, 7–5
1949 United States Ted Schroeder United States Gardnar Mulloy 8–6, 6–0
1950 Australia John Bromwich United States Arthur Larsen 6–2, 6–4
1951 South Africa Eric Sturgess Australia Frank Sedgman 6–4 5–7 6–2
1952 Australia Frank Sedgman Australia Mervyn Rose 10–8, 6–2
1953 Australia Lew Hoad Australia Ken Rosewall 8–6, 10–8
1954 Australia Lew Hoad Australia Mervyn Rose 8–6, 6–4
1955 Australia Ken Rosewall Australia Lew Hoad 6–2, 6–3
1956 Australia Neale Fraser Australia Ken Rosewall 7–5, 3–6, 9–7
1957 Australia Ashley Cooper Australia Neale Fraser 6–8, 6–2, 6–3
1958 Australia Malcolm Anderson Australia Robert Mark 1–6, 11–9, 6–3
1959 India Ramanathan Krishnan Australia Neale Fraser 6–3, 6–0
1960 Spain Andrés Gimeno Australia Roy Emerson 8–6,6–3
1961 Australia Bob Hewitt United States Robert McKinley 6–2 6–3
1962 Australia Rod Laver Australia Roy Emerson 6–4 7–5
1963 Australia Roy Emerson Australia Owen Davidson 6–1 6–2
1964 Australia Roy Emerson Soviet Union Toomas Leius 12–10, 6–4
1965 Australia Roy Emerson United States Dennis Ralston walkover
1966 Australia Roy Emerson Australia Tony Roche walkover
1967 Australia John Newcombe United Kingdom Roger Taylor 7–5, 6–3
↓  Open era  ↓
1969 Australia Fred Stolle Australia John Newcombe 6–3, 22–20
↓  Grand Prix circuit  ↓
1970 Australia Rod Laver Australia John Newcombe 6–4, 6–3
1971 United States Stan Smith Australia John Newcombe 8–6, 6–3
1972 United States Jimmy Connors United Kingdom John Paish 6–2, 6–3
1973 Romania Ilie Năstase United Kingdom Roger Taylor 10–8, 6–3
1974–1976 Not Held
1977 Mexico Raúl Ramírez United Kingdom Mark Cox 9–7, 7–5
1978 Australia Tony Roche United States John McEnroe 8–6, 9–7
1979 United States John McEnroe Paraguay Víctor Pecci 6–7, 6–1, 6–1
1980 United States John McEnroe Australia Kim Warwick 6–3, 6–1
1981 United States John McEnroe United States Brian Gottfried 7–6, 7–5
1982 United States Jimmy Connors United States John McEnroe 7–5, 6–3
1983 United States Jimmy Connors United States John McEnroe 6–3, 6–3
1984 United States John McEnroe United States Leif Shiras 6–1, 3–6, 6–2
1985 West Germany Boris Becker United States Johan Kriek 6–2, 6–3
1986 United States Tim Mayotte United States Jimmy Connors 6–4, 2–1 (retired)
1987 West Germany Boris Becker United States Jimmy Connors 6–7, 6–3, 6–4
1988 West Germany Boris Becker Sweden Stefan Edberg 6–1, 3–6, 6–3
1989 Czechoslovakia Ivan Lendl South Africa Christo van Rensburg 4–6, 6–3, 6–4
↓  ATP Tour 250[a]  ↓
1990 Czechoslovakia Ivan Lendl West Germany Boris Becker 6–3, 6–2
1991 Sweden Stefan Edberg United States David Wheaton 6–2, 6–3
1992 South Africa Wayne Ferreira Japan Shuzo Matsuoka 6–3, 6–4
1993 Germany Michael Stich South Africa Wayne Ferreira 6–3, 6–4
1994 United States Todd Martin United States Pete Sampras 7–6(7–4), 7–6(7–4)
1995 United States Pete Sampras France Guy Forget 7–6(7–3), 7–6(8–6)
1996 Germany Boris Becker Sweden Stefan Edberg 6–4, 7–6(7–3)
1997 Australia Mark Philippoussis Croatia Goran Ivanišević 7–5, 6–3
1998 Australia Scott Draper Italy Laurence Tieleman 7–6(7–5), 6–4
1999 United States Pete Sampras United Kingdom Tim Henman 6–7(1–7), 6–4, 7–6(7–4)
2000 Australia Lleyton Hewitt United States Pete Sampras 6–4, 6–4
2001 Australia Lleyton Hewitt United Kingdom Tim Henman 7–6(7–3), 7–6(7–3)
2002 Australia Lleyton Hewitt United Kingdom Tim Henman 4–6, 6–1, 6–4
2003 United States Andy Roddick France Sébastien Grosjean 6–3, 6–3
2004 United States Andy Roddick France Sébastien Grosjean 7–6(7–4), 6–4
2005 United States Andy Roddick Croatia Ivo Karlović 7–6(9–7), 7–6(7–4)
2006 Australia Lleyton Hewitt United States James Blake 6–4, 6–4
2007 United States Andy Roddick France Nicolas Mahut 4–6, 7–6(9–7), 7–6(7–2)
2008 Spain Rafael Nadal Serbia Novak Djokovic 7–6(8–6), 7–5
2009 United Kingdom Andy Murray United States James Blake 7–5, 6–4
2010 United States Sam Querrey United States Mardy Fish 7–6(7–3), 7–5
2011 United Kingdom Andy Murray France Jo-Wilfried Tsonga 3–6, 7–6(7–2), 6–4
2012 Croatia Marin Čilić Argentina David Nalbandian 6–7(3–7), 4–3 default
2013 United Kingdom Andy Murray Croatia Marin Čilić 5–7, 7–5, 6–3
2014 Bulgaria Grigor Dimitrov Spain Feliciano López 6–7(8–10), 7–6(7–1), 7–6(8–6)
↓  ATP Tour 500  ↓
2015 United Kingdom Andy Murray South Africa Kevin Anderson 6–3, 6–4
2016 United Kingdom Andy Murray Canada Milos Raonic 6–7(5–7), 6–4, 6–3
2017 Spain Feliciano López Croatia Marin Čilić 4–6, 7–6(7–2), 7–6(10–8)
2018 Croatia Marin Čilić Serbia Novak Djokovic 5–7, 7–6(7–4), 6–3
2019 Spain Feliciano López France Gilles Simon 6–2, 6–7(4–7), 7–6(7–2)
2020 Not held due to the coronavirus pandemic
2021 Italy Matteo Berrettini United Kingdom Cameron Norrie 6–4, 6–7(5–7), 6–3
2022 Italy Matteo Berrettini Serbia Filip Krajinović 7–5, 6–4
Alle resultater