Sport på TV | Fotball EM | Sykkel NM Bodø | Veteran NM friidrett | NM Friidrett Sandnes | Tour de France| Alle resultater

Resultater PGA touren – RBC Canadian Open 2024

Lignende saker

Resultater fra PGA touren og RBC Canadian Open som spilles fra 30. mai - 2. juni 2024.

Publisert 30. mai 2024 i Resultater

RBC Canadian Open 2024

Dato

30. mai – 2. juni

Sted

Hamilton Golf & Country Club, Ontario – Canada

På TV

Turneringen sendes på Eurosport Norge.

Golf på TV

Startliste

Resultater

Terminliste hele PGA Touren

Hjemmeside for turneringen

Banekart

Værmelding

Om RBC Canadian Open

The Canadian Open (FrenchL’Omnium Canadien) is a professional golf tournament in Canada. It is co-organized by Golf Canada (formerly known as the Royal Canadian Golf Association) and the PGA Tour. It was first played 119 years ago in 1904, and has been held annually since then, except for during World War IWorld War II and the COVID-19 pandemic. It is the third oldest continuously running tournament on the tour, after The Open Championship and the U.S. Open. It is the only national championship that is a PGA Tour-managed event.

Tidligere vinnere av RBC Canadian Open

Year Winner Score To par Margin of
victory
Runner(s)-up Purse
($)
Winner’s
share ($)
Venue
RBC Canadian Open
2024 9,400,000 1,692,000 Hamilton
2023 Canada Nick Taylor 271 −17 Playoff England Tommy Fleetwood 9,000,000 1,620,000 Oakdale
2022 Northern Ireland Rory McIlroy (2) 261 −19 2 strokes United States Tony Finau 8,700,000 1,566,000 St. George’s
2021 Canceled due to the COVID-19 pandemic[7][24]
2020
2019 Northern Ireland Rory McIlroy 258 −22 7 strokes Republic of Ireland Shane Lowry
United States Webb Simpson
7,600,000 1,368,000 Hamilton
2018 United States Dustin Johnson 265 −23 3 strokes South Korea An Byeong-hun
South Korea Kim Meen-whee
6,200,000 1,116,000 Glen Abbey
2017 Venezuela Jhonattan Vegas (2) 267 −21 Playoff United States Charley Hoffman 6,000,000 1,080,000 Glen Abbey
2016 Venezuela Jhonattan Vegas 276 −12 1 stroke United States Dustin Johnson
Scotland Martin Laird
Spain Jon Rahm
5,900,000 1,062,000 Glen Abbey
2015 Australia Jason Day 271 −17 1 stroke United States Bubba Watson 5,800,000 1,044,000 Glen Abbey
2014 South Africa Tim Clark 263 −17 1 stroke United States Jim Furyk 5,700,000 1,026,000 Royal Montreal
2013 United States Brandt Snedeker 272 −16 3 strokes United States Jason Bohn
United States Dustin Johnson
United States Matt Kuchar
United States William McGirt
5,600,000 1,008,000 Glen Abbey
2012 United States Scott Piercy 263 −17 1 stroke United States Robert Garrigus
United States William McGirt
5,200,000 936,000 Hamilton
2011 United States Sean O’Hair 276 −4 Playoff United States Kris Blanks 5,200,000 936,000 Shaughnessy
2010 Sweden Carl Pettersson 266 −14 1 stroke United States Dean Wilson 5,100,000 918,000 St. George’s
2009 Australia Nathan Green 270 −18 Playoff South Africa Retief Goosen 5,100,000 918,000 Glen Abbey
2008 United States Chez Reavie 267 −17 3 strokes United States Billy Mayfair 5,000,000 900,000 Glen Abbey
Canadian Open
2007 United States Jim Furyk (2) 268 −16 1 stroke Fiji Vijay Singh 5,000,000 900,000 Angus Glen
(North)
2006 United States Jim Furyk 266 −14 1 stroke United States Bart Bryant 5,000,000 900,000 Hamilton
Bell Canadian Open
2005 United States Mark Calcavecchia 275 −5 1 stroke United States Ben Crane
United States Ryan Moore
4,900,000 882,000 Shaughnessy
2004 Fiji Vijay Singh 275 −9 Playoff Canada Mike Weir 4,500,000 810,000 Glen Abbey
2003 United States Bob Tway 272 −8 Playoff United States Brad Faxon 4,200,000 756,000 Hamilton
2002 United States John Rollins 272 −16 Playoff United States Neal Lancaster
United States Justin Leonard
4,000,000 720,000 Angus Glen
(South)
2001 United States Scott Verplank 266 −14 3 strokes United States Bob Estes
United States Joey Sindelar
3,800,000 684,000 Royal Montreal
2000 United States Tiger Woods[a] 266 −22 1 stroke New Zealand Grant Waite 3,300,000 594,000 Glen Abbey
1999 United States Hal Sutton 275 −13 3 strokes United States Dennis Paulson 2,500,000 450,000 Glen Abbey
1998 United States Billy Andrade 275 −13 Playoff United States Bob Friend 2,200,000 396,000 Glen Abbey
1997 United States Steve Jones (2) 275 −5 1 stroke Australia Greg Norman 1,500,000 270,000 Royal Montreal
1996 United States Dudley Hart 202 −14 1 stroke United States David Duval 1,500,000 270,000 Glen Abbey
1995 United States Mark O’Meara 274 −14 Playoff United States Bob Lohr 1,300,000 234,000 Glen Abbey
1994 Zimbabwe Nick Price (2) 275 −13 1 stroke United States Mark Calcavecchia 1,300,000 234,000 Glen Abbey
Canadian Open
1993 South Africa David Frost 279 −9 1 stroke United States Fred Couples 1,000,000 180,000 Glen Abbey
1992 Australia Greg Norman (2) 280 −8 Playoff United States Bruce Lietzke 1,000,000 180,000 Glen Abbey
1991 Zimbabwe Nick Price 273 −15 1 stroke United States David Edwards 1,000,000 180,000 Glen Abbey
1990 United States Wayne Levi 278 −10 1 stroke Australia Ian Baker-Finch
United States Jim Woodward
1,000,000 180,000 Glen Abbey
1989 United States Steve Jones 271 −17 2 strokes United States Clark Burroughs
United States Mark Calcavecchia
United States Mike Hulbert
900,000 162,000 Glen Abbey
1988 United States Ken Green 275 −13 1 stroke United States Bill Glasson
United States Scott Verplank
900,000 135,000 Glen Abbey
1987 United States Curtis Strange (2) 276 −12 3 strokes South Africa David Frost
United States Jodie Mudd
Zimbabwe Nick Price
600,000 108,000 Glen Abbey
1986 United States Bob Murphy 280 −8 3 strokes Australia Greg Norman 600,000 108,000 Glen Abbey
1985 United States Curtis Strange 279 −9 2 strokes United States Jack Nicklaus
Australia Greg Norman
580,000 86,507 Glen Abbey
1984 Australia Greg Norman 278 −10 2 strokes United States Jack Nicklaus 525,000 72,000 Glen Abbey
1983 United States John Cook 277 −7 Playoff United States Johnny Miller 425,000 63,000 Glen Abbey
1982 United States Bruce Lietzke (2) 277 −7 2 strokes United States Hal Sutton 425,000 76,500 Glen Abbey
1981 England Peter Oosterhuis 280 −4 1 stroke United States Bruce Lietzke
United States Jack Nicklaus
United States Andy North
425,000 76,500 Glen Abbey
1980 United States Bob Gilder 274 −6 2 strokes United States Jerry Pate
United States Leonard Thompson
350,000 63,000 Royal Montreal
1979 United States Lee Trevino (3) 281 −3 3 strokes United States Ben Crenshaw 350,000 63,000 Glen Abbey
1978 United States Bruce Lietzke 283 −1 1 stroke United States Pat McGowan 250,000 50,000 Glen Abbey
1977 United States Lee Trevino (2) 280 −8 4 strokes England Peter Oosterhuis 225,000 45,000 Glen Abbey
1976 United States Jerry Pate 267 −13 4 strokes United States Jack Nicklaus 200,000 40,000 Essex
1975 United States Tom Weiskopf (2) 274 −6 Playoff United States Jack Nicklaus 200,000 40,000 Royal Montreal
1974 United States Bobby Nichols 270 −10 4 strokes United States John Schlee
United States Larry Ziegler
200,000 40,000 Mississaugua
1973 United States Tom Weiskopf 278 −6 2 strokes United States Forrest Fezler 175,000 35,000 Richelieu Valley
1972 United States Gay Brewer 275 −9 1 stroke United States Sam Adams
United States Dave Hill
150,000 30,000 Cherry Hill
1971 United States Lee Trevino[a] 275 −13 Playoff United States Art Wall Jr. 150,000 30,000 Richelieu Valley
1970 United States Kermit Zarley 279 −9 3 strokes United States Gibby Gilbert 125,000 25,000 London Hunt
1969 United States Tommy Aaron 275 −13 Playoff United States Sam Snead 125,000 25,000 Pine Grove
1968 New Zealand Bob Charles 274 −6 2 strokes United States Jack Nicklaus 125,000 25,000 St. George’s
1967 United States Billy Casper 279 −5 Playoff United States Art Wall Jr. 100,000 30,000 Montreal Municipal
1966 United States Don Massengale 280 −4 3 strokes United States Chi-Chi Rodríguez 100,000 20,000 Shaughnessy
1965 United States Gene Littler 273 −7 1 stroke United States Jack Nicklaus 100,000 20,000 Mississaugua
1964 Australia Kel Nagle 277 −11 2 strokes United States Arnold Palmer 50,000 7,500 Pine Grove
1963 United States Doug Ford (2) 280 −4 1 stroke United States Al Geiberger 50,000 9,000 Scarboro
1962 United States Ted Kroll 278 −10 2 strokes United States Charlie Sifford 30,000 4,300 Laval-sur-le-Lac
1961 United States Jacky Cupit 270 −10 5 strokes United States Buster Cupit
United States Dow Finsterwald
United States Bobby Nichols
30,000 4,300 Niakwa
1960 United States Art Wall Jr. 269 −19 6 strokes United States Bob Goalby
United States Jay Hebert
25,000 3,500 St. George’s
1959 United States Doug Ford 276 −12 2 strokes United States Dow Finsterwald
United States Art Wall Jr.
United States Bo Wininger
25,000 3,500 Islesmere
1958 United States Wes Ellis 267 −13 1 stroke United States Jay Hebert 25,000 3,500 Royal Mayfair
1957 United States George Bayer 271 −13 2 strokes United States Bo Wininger 25,000 3,500 Westmount
1956 United States Doug Sanders (a) 273 −11 Playoff United States Dow Finsterwald 15,000 2,400 Beaconsfield
1955 United States Arnold Palmer 265 −23 4 strokes United States Jack Burke Jr. 15,000 2,400 Weston
1954 Canada Pat Fletcher 280 −8 4 strokes Canada Gordie Brydson
United States Bill Welch
15,000 3,000 Point Grey
1953 United States Dave Douglas 273 −11 1 stroke United States Wally Ulrich 15,000 3,000 Scarboro
1952 United States Johnny Palmer 263 −25 11 strokes United States Fred Haas
United States Dick Mayer
15,000 3,000 St. Charles
1951 Australia Jim Ferrier (2) 273 −7 2 strokes United States Fred Hawkins
United States Ed Oliver
15,000 2,250 Mississaugua
1950 Australia Jim Ferrier 271 −17 3 strokes United States Ted Kroll 10,000 2,000 Royal Montreal
1949 United States Dutch Harrison 271 −17 4 strokes Australia Jim Ferrier 9,200 2,000 St. George’s
1948 United States Charles Congdon 280 −4 3 strokes United States Vic Ghezzi
United States Ky Laffoon
United States Dick Metz
9,000 2,000 Shaughnessy
1947 South Africa Bobby Locke 268 −16 2 strokes United States Ed Oliver 10,000 2,000 Scarboro
1946 United States George Fazio 278 −6 Playoff United States Dick Metz 9,000 2,000 Beaconsfield
1945 United States Byron Nelson 280 E[25] 4 strokes United States Herman Barron 10,000 2,000 Thornhill
1943–1944: No tournament due to World War II
1942 United States Craig Wood 275 −13 4 strokes United States Mike Turnesa 3,000 1,000 Mississaugua
1941 United States Sam Snead (3) 274 −6 2 strokes Canada Bob Gray 3,000 1,000 Lambton
1940 United States Sam Snead (2) 281 −3 Playoff United States Jug McSpaden 3,000 1,000 Scarboro
1939 United States Jug McSpaden 282 +2 5 strokes United States Ralph Guldahl 3,000 1,000 Riverside
1938 United States Sam Snead 277 −11 Playoff England Harry Cooper 3,000 1,000 Mississaugua
1937 England Harry Cooper (2) 285 +5 2 strokes United States Ralph Guldahl 3,200 1,000 St. Andrews Club
1936 United States Lawson Little 271 −9 8 strokes Scotland Jimmy Thomson 3,000 1,000 St. Andrews Club
1935 United States Gene Kunes 280 −8 2 strokes United States Vic Ghezzi 1,465 500 Summerlea
1934 United States Tommy Armour (3) 287 −1 2 strokes United States Ky Laffoon 1,465 500 Lakeview
1933 Australia Joe Kirkwood Sr. 282 −2 8 strokes England Harry Cooper
Scotland Lex Robson
1,465 500 St. George’s
1932 United States Harry Cooper 290 +2 3 strokes United States Al Watrous 1,465 500 Ottawa Hunt
1931 United States Walter Hagen 292 +4 Playoff England Percy Alliss 1,485 500 Mississaugua
1930 United States Tommy Armour (2) 273 −7 Playoff United States Leo Diegel 1,475 500 Hamilton
1929 United States Leo Diegel (4) 274 −6 3 strokes United States Tommy Armour 1,320 400 Kanawaki
1928 United States Leo Diegel (3) 282 −2 2 strokes England Archie Compston
United States Walter Hagen
Scotland Macdonald Smith
1,320 400 Rosedale
1927 United States Tommy Armour 288 E 1 stroke Scotland Macdonald Smith 1,320 400 Toronto GC
1926 Scotland Macdonald Smith 283 +3 3 strokes United States Gene Sarazen 1,575 500 Royal Montreal
1925 United States Leo Diegel (2) 295 +11 2 strokes United States Mike Brady 900 500 Lambton
1924 United States Leo Diegel 285 +1 2 strokes United States Gene Sarazen 750 400 Mt. Bruno
1923 Scotland Clarence Hackney 295 +7 5 strokes United States Tom Kerrigan 580 350 Lakeview
1922 United States Al Watrous 303 +19 1 stroke United States Tom Kerrigan 450 250 Mt. Bruno
1921 United States William Trovinger 293 +5 3 strokes United States Mike Brady 450 250 Toronto GC
1920 England James Douglas Edgar (2) 298 +10 Playoff United States Tommy Armour (a)
Canada Charlie Murray
600 300 Rivermead
1919 England James Douglas Edgar 278 −2 16 strokes England Jim Barnes
United States Bobby Jones (a)
Canada Karl Keffer
435 200 Hamilton
1915–1918: No tournament due to World War I
1914 Canada Karl Keffer (2) 300 +12 1 stroke Canada George Cumming 265 100 Toronto GC
1913 Canada Albert Murray (2) 295 +15 6 strokes United States Jack Burke Sr.
Canada Nicol Thompson
265 100 Royal Montreal
1912 England George Sargent 299 +19 1 stroke England Jim Barnes 265 100 Rosedale
1911 Canada Charlie Murray (2) 314 +26 2 strokes Scotland Davie Black 265 100 Royal Ottawa
1910 United States Daniel Kenny 303 +19 4 strokes Canada George Lyon (a) 265 100 Lambton
1909 Canada Karl Keffer 309 +21 3 strokes Canada George Cumming 265 100 Toronto GC
1908 Canada Albert Murray 300 +20 4 strokes England George Sargent 225 80 Royal Montreal
1907 England Percy Barrett 306 +22 2 strokes Canada George Cumming 245 80 Lambton
1906 Canada Charlie Murray 170 +26 1 stroke Canada George Cumming
Scotland Tom Reith (a)
Scotland Alex Robertson
225 70 Royal Ottawa
1905 Canada George Cumming 148 +8 3 strokes England Percy Barrett 225 60 Toronto GC
1904 England Jack Oke 156 +16 2 strokes England Percy Barrett 170 60 Royal Montreal

 

Alle resultater