Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultat Rya Åsar Trail Run 2023

Lignende saker

Startlistor och resultat Rya Åsar Trail Run lördag 7 oktober 2023.

Publisert 7. oktober 2023 i Resultater

Rya Åsar Trail Run 2023

7:e upplagan

Datum

7 oktober

Plats

Borås

Distans

Löp
5 km | 12 km

Startlista

Resultat MTB

Resultat Trail Run

Herrar, top 30

1 Linus Hultegård GBG Trail Team / Sävedalens Aik/Hoka 47:12:00 00:00
2 Jonatan Fridolfsson GBG Trail Team / Sävedalens AIK / Salomon 49:02:00 01:50
3 Olle Meijer Högby IF 50:18:00 03:06
4 Albin Andersson Team Bergspring / Team Bergspring by Salomon 50:32:00 03:20
5 Benjamin Claesson IKHP / Ikhp Huskvarna 51:17:00 04:05
6 Erik Wickström Team Bergspring / Wickström Coaching 51:44:00 04:32
7 John Kumlin Team Bergspring / Team Bergspring by Salomon 51:52:00 04:40
8 Alexander Holmblad Craft Elite Run Team / Warberg Running Club 52:40:00 05:29
9 Daniel Ernstsson Team Bergspring by Salomon / Borås Löparklubb/Team Bergspring by Salomon 53:53:00 06:41
10 Tobias Andervang Borås Löparklubb 54:09:00 06:57
11 Andreas LUNDBLAD Team Bergspring by SG Maskin / FBG Allstars / Team Bergspring by SG Maskin 54:18:00 07:06
12 Martin Isenwald Borås Löparklubb / Team Bergspring by Holmryds mejeri 55:01:00 07:49
13 Joel Språng Team Språng/Merrell 55:25:00 08:14
14 Rickard Månesjö Landvetter 55:48:00 08:36
15 Andreas Nordin Hälle IF 56:14:00 09:02
16 Jimmy Voxek Falkenberg Allstars 56:58:00 09:46
17 Harald Mas Västra Frölunda 57:39:00 10:27
18 Erik Diding Warberg Running Club 57:48:00 10:36
19 Kim Gunnervald Borås 58:08:00 10:56
20 Robie Islam Team Bergspring by Holmryds mejeri / Midnight Warriors Triathlon Club/ Team Bergspring by Holmryds Mejeri 58:09:00 10:57
21 Felix Karlsson GBG Trail Team 58:38:00 11:26
22 Joel Sandberg Särö 58:48:00 11:36
23 Niklas Krantz TEAM BERGSPRING 2 / Bredareds IF 58:49:00 11:37
24 Mathias Jonefjäll Teamsprång/Merrell / Språng Träning & Äventyr 59:02:00 11:50
25 Håvard Holmedal Team Lettogfin, Mot Leukemi 59:08:00 11:56
26 Daniel Åkerberg #TISDAGSPOJKARNA / Hestra IF 59:15:00 12:03
27 Simon Hultmark Bergspring Sportsclub / Team Bergspring by Holmryds mejeri 59:33:00 12:21
28 Anders Höjer IK Trasten 59:43:00 12:31
29 David Andersson Dalsjöfors träningskompisar (DTK) / Elektrokyl Energiteknik 59:47:00 12:35
30 Adam Paulsson SKYLTPRODUKTION 01:00:05 12:53

Kvinnor, top 30

1 Johanna Gelfgren GBG Trail Team / Örgryte Is/Hoka One One 56:26:00 00:00
2 My Svensson Team Billingen X-trail / Billingen X-Trail Sportsclub 59:35:00 03:08
3 Evelina Hultegård Örgryte IS / GBG Trail Team 01:00:08 03:41
4 Linda Hokka Högskolan i Borås 01:01:04 04:37
5 Karin Nilsson TEAM BERGSPRING / Team Bergspring by Salomon 01:01:40 05:13
6 Hanna Kumlin Örgryte IS / TEAM BERGSPRING 01:01:58 05:31
7 Ida Larsen Teamsprång/Merrell / Team Språng/Merrell 01:02:34 06:07
8 Catrine Gunnarsson Falkenbergs RR 01:04:06 07:39
9 Hanna Gerhardsson TEAM BERGSPRING 01:04:14 07:48
10 Linda Karlsson Teamsprång/Merrell / Språng/Merrell 01:04:56 08:29
11 Janette Persson Team Bergspring by Holmryds mejeri / Falkenberg Allstars 01:05:01 08:34
12 Anna Kanelid Kungsbacka 01:05:38 09:11
13 Elina Karlsson FK Herkules 01:05:48 09:22
14 Tove Hjertonsson Ängelholm 01:07:10 10:44
15 Alice Kjellander Team Bergspring by Fotriktigt 01:07:37 11:10
16 Elsa Gustafsson Salomon Sverige 01:09:34 13:07
17 Ellen Sepp Borås Löparklubb 01:09:43 13:16
18 Lisa Lee IK Granit 01:10:07 13:40
19 Terese Østeraas Team Glasögonmäster / Maratonterese 01:10:33 14:07
20 Ella Brandt Teamsprång/Merrell / Team Språng/Merrell 01:10:59 14:32
21 Anna Berglund Sparsör 01:11:22 14:55
22 Julia Lacandler Team Bergspring by SG Maskin / Team Bergspring/Sok Knallen 01:14:13 17:46
23 Lisa Cras Borås 01:15:00 18:33
24 Chrissie Dahlqvist Skillingaryd 01:15:16 18:49
25 Camilla Cedervärn Tvärred 01:15:19 18:52
26 Johanna Johansson IF Rigor 01:15:33 19:06
27 Maria Petersson Team Nordic Trail 01:15:36 19:09
28 Therese Svanberg Banana Punto 01:16:10 19:43
29 Eva Johnsson Smögen 01:16:25 19:58
30 Anna Börjesson Ok Tranan 01:16:35 20:08

Infomation

7 Oktober Trail Run
10.30 Trail Run 800m – 6-8 år
10.40 Kids Trail Run 1,8 km – 9-13 år
11.10 5K – 5 km
13.00 Trail Run 12 km

Vi har fyra startgrupper med 2 min mellanrum i 12 km. Håll koll på vilken startgrupp du är anmäld i.

13.00 Elit
13.02 Snabb löpare
13.04 Motionär
13.06 “Jag ska ta mig runt”

Hemsida

Flera resultat

Alle resultater